mededelingen gemeentebestuur 1 m leiden 26 tm 30 mei'80 leiden WIJ ZIJN VERHUISD 8 Commissie vergaderingen Commissie voor Financiën Dinsdag 27 mei a.s. te 19.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden be sproken welke onlangs in diverse vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspec ten zullen worden bezien en verder: Deklaratie 1979 inzake buffettenexploitatie Leidse Schouwburg. Verlening van een rekening-courantkrediet aan de Stichting Diogenes Leiden ter voorlopige financie ring restauratie Mierennesthofje. Vergoeding kosten schoolkamp Mytylschool. Commissie voor economische aangelegenheden en personeelszaken Dinsdag 27 mei. om 20.30 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Nota inzake ondertekening van overeenkomst tus sen gemeente en Energiebedrijf, betreffende plaat sing trafo huisje. Voorontwerp gemeenschappelijke regeling vlees keuringskring. Nota wijziging tarieven Stadsgehoorzaal. Wijziging gebruik restaurant Groenoordhallen. Beleidsnota "Gehoorzaal op hernieuwde toon". Nota inzake aanstelling administratieve kracht Groenoordhallen. Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Dinsdag 27 mei a.s. te 17.00 uur in het recreatie gebouw van het psychiatrisch ziekenhuis "Ende geest" c.a., Endegeesterstraatweg te Oegstgeest. Agenda: Voorstel tot benoeming van de coördinator Alge mene Zaken van Endegeest (drs. J.A. Loose) tot adviseur van de commissie. Voorstel m.tj.t. de invulling van het commissie-be sluit d.d. 15 april 1980 inzake maatregelen in het ka der van de afbouw van Voorgeest (aanstelling pro- jektleider c.a.). Informatie van de administrateur m.b.t. het overleg met het C.O.Z. over de tariefvaststelling. Informatie van de administrateur over het beheer van patiëntengelden. Voorstel m.b.t. het investeringsplan 1981 t/m 1985. Overzicht patiëntensterkte per 30 april 1980. Voorlopig resultatenoverzicht 1979. Exploitatie resultaat 1e kwartaal 1980 (onder voor behoud). Rondvraag voor leden. Rondvraag voor toehoorders (max. 15 minuten). Commissie voor onderwijs, sport, enz. Donderdag 29 mei om 21.15 uur in de Raadzaal van het Stadhuis. Agenda: Nota Commissie Leerplicht; Integratie K.O./L.O:; Mutaties onderwijzend personeel openbaar onder wijs; Voorlopige vaststelling exploitatiekosten voor het openbaar K.O. over het jaar 1978; Voorlopige vaststelling exploitatiekosten van het openbaar G.L.O. over het jaar 1978; Huisvesting openbare kleuterschool "Bambino" en peuterspeelzaal "De Glijbaan"; Voorzieningen t.b.v. scholen voor openbaar onder wijs; Verzoek van een schoolbestuur om medewerking: p.c. g.l.o.-school, Schaduwpad 1, aanschaffing meubilair en leer- en hulpmiddelen; Aanbevelingen uit de nota "Maakt Leiden School"; Uitbreiding Jeugdbuitencentrum "De Korte Vliet" met een kantoorruimte; Reorganisatie Sector Onderwijs; Mededelingen betreffende de S.A.D.; Ter kennisneming: a. B W-besluit inzake de verlenging van het ar beidscontract met de medewerkster van de Werk groep Volwassenen Educatie; b. Verslag Werkgroep Volwassenen Educatie d.d. 09-05-1980; c. Verslag Werkgroep Volwassenen Educatie d.d. 12-05-1980; d. Diverse informatie B.A.V.O.-Commissie; e. Diverse informatie S.A.D.; f. Leidse Bond van Speeltuinverenigingen - ver zoek om een beroepskracht op de begroting van 1981 te mogen intensiveren; Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Verkeers maatregelen instantie de Nieuwe Rijn en de daaruit voortvloeien de marktverplaatsing). De op de voorgenomen verkeersmaatregelen be trekking hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorende korte toelichting, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op het bureau Voorlichting in het Stadhuis. Gedurende die perio de bestaat de gelegenheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van de maatregelen. Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergadering van de Verkeerscommissie, die zal worden gehouden op woensdag 11 juni aan staande in de Raadzaal van het Stadhuis, aanvang 15.30 uur. Er gaat weer een gedeelte van de markt verhuizen Burgemeester en Wethouders van Leiden bren gen ter kennis van belanghebbenden dat zij voor nemens zijn de hierna genoemde verkeersmaat regelen vast te stellen: Pancras-West Intrekking van de blauwe zone op de Nieuwstraat, tussen de Hartesteeg en de Hooigracht, aan beide zijden. Vreewijk Instelling van een parkeerverbod op de Witte Rozen straat, aan de westzijde, over een lengte van 30 me ter vanaf perceel nummer 15 in de richting van be jaardencentrum Groenhoven; de instelling geldt van maandag tot en met zaterdag van 08.00 uur tot 18.00 uur. Groenoord Aanleg van een voetgangersoversteekplaats op de Willem de Zwijgerlaan, ten oosten van de Oegst- geesterweg. Aanleg van een voetgangersoversteekplaats op de Oegstgeesterweg, ten noordwesten van de Willem de Zwijgerlaan. Aanleg van een voetgangersoversteekplaats op de Oegstgeesterweg, ten zuiden van de Willem de Zwij gerlaan. Noorderkwartier Aanleg van een voetgangersoversteekplaats op de Willem de Zwijgerlaan, ten westen van de Koning straat. de Kooi Aanleg van een voetgangersoversteekplaats op de Willem de Zwijgerlaan, ten oosten van de Kooi- laan. Instelling van eenrichtingverkeer voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers op de Madoerastraat, in de richting van de Timorstraat. Instelling van eenrichtingverkeer voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers op het gedeelte van de Timorstraat, tussen de Driftstraat en de Sumatrastraat, in de richting van de Suma- trastraat. Instelling van eenrichtingverkeer voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers op het gedeelte van de Timorstraat, tussen de Driftstraat en de Parkstraat, in de richting van de Parkstraat. Merenwijk Aanwijzing als verplicht fietspad van de Oesterbank, voorzover gelegen tussen de Kokkelbank en de Strandschelpbank, in beide richtingen. Zolang de werkzaamheden aan de walmuren van de Nieuwe Rijn voortduren, moeten er telkens gedeelten van de warenmarkt tijdelijk verhuizen. Het werk aan het eerste gedeelte van de Nieuwe Rijn (Gangetje- Koornbrug) is nu zover gevorderd dat binnenkort het kruispunt Nieuwe Rijn/Koornbrug/Burgsteeg onder handen wordt genomen. Het gedeelte van de markt, dat nu nog op de Nieuwe Rijn tussen Koornbrug en Hoogstraat wordt gehou den, moet dan ook weg. Op zaterdag 31 mei a.s. zal daar voorlopig voor 't laatst markt zijn. Daarna verhuist de markt naar de overkant, op de Vismarkt naast het Stadhuis. Za terdags staat daar de markt van de Nieuwstraat al. Daarmee wordt de situatie op de Vismarkt gedurende 4 6 weken op marktdagen extra druk. Als er daar geen plaats genoeg is, komt er uitbreiding in de nabije omgeving. Op 4 juni a.s. zal deze regeling ingaan en het zal uiter lijk tot het begin van de bouwvakvakantie (12 juli) gaan duren. De warenmarkt op de Botermarkt blijft zolang gewoon doorgaan. juli-december Het werk aan het eerste gedeelte van de Nieuwe Rijn en aan het kruispunt Nieuwe Rijn/Koornbrug/Burg steeg zal uiterlijk 12 juli gereed zijn. De warenmarkt kan daar dan zo spoedig mogelijk te rugkeren. De Botermarkt komt zo weer vrij om, samen met de Vismarkt, de marktkramen van het tweede gedeelte van de Nieuwe Rijn en van de Nieuwstraat op te van gen. Na de bouwvakvakantie 4 augustus) begint het werk aan de Nieuwe Rijn, deel 2. Deze situatie zal naar verwachting tot in de loop van december 1980 gaan duren. Lustrumfeest Afsluiting gedeelte Rapenburg Pieterswijk Zoals in deel 3 van het verkeerscirculatieplan is aan gekondigd zal de afwikkeling van het verkeer op en rond de Breestraat en de marktenroute de komen de jaren enige malen gewijzigd moeten worden in verband met de uitvoering van werkzaamheden aan riolering, walmuren, bruggen, enz. in het centrum gebied. Zo zijn indertijd ten behoeve van de werkzaamheden aan de marktenroute tijdelijke verkeersmaatregelen getroffen ter omleiding van het verkeer, met name over de Breestraat. Hoewel de werkzaamheden aan de marktenroute binnenkort voltooid zullen zijn, zullen de daaraan gekoppelde verkeersmaatregelen voorlopig van kracht blijven in verband met de uitvoering van werk zaamheden elders in de directe omgeving (in eerste Donderdagavond 29 mei a.s. zal het Rapenburg tus sen 8.00 en 1.00 uur 's nachts aan beide zijden, tussen Nonnensteeg en Doelensteeg voor verkeer afgeslo ten zijn. Dat gedeelte van het Rapenburg zal namelijk voor eerder genoemde uren in beslag genomen worden voor het houden van een open-terrasgelegenheid en voor het ten gehore brengen van live muziek. Marebrug afgesloten Dinsdagochtend 27 mei a.s. tussen 9.00 en 12.00 uur zal de Marebrug voor doorgaand verkeer zijn afgeslo ten. Dit in verband met onderhoudswerkzaamheden aan de ballastboog van deze brug. De dienst gemeentewerken zal daar waar nodig af sluithekken plaatsen en verkeersomleidingsborden. Gegadigden gezocht voor nieuw te bouwen woningen aan de Oostdwarsgracht/ Langegracht De Leidse Woning Stichting wil eind 1980 van start gaan met het bouwen van 57 woningwet-woningen in de wijk Noord Vest in het gebied begrensd door de Langegracht/Oostdwarsgracht, Emmastraat en Peli kaanstraat. Het gaat hier voornamelijk om gezins-wo- ningen. De toewijzing van de woningen vindt al in een vroeg stadium plaats, zodat er nog rekening ge houden kan worden met de wensen van de toe komstige bewoners. De voorbereidingen van het bouwplan zijn inmiddels zo ver gevorderd, dat de architect zijn ontwerp af heeft. De inspraak zal dus met name over de afwerking van de woningen gaan. WIE KOMEN NU PRECIES IN AANMERKING? In aanmerking komen diegenen die in een van de vol gende groepen vallen: 1. Bewoners van Noord Vest die in het kader van offi ciële renovatie/rehabilitatie gehuisvest moeten wor den; 2. Bewoners en ex-bewoners van de wijk die in de ge meente Leiden wonen of werken én geregistreerd zijn of kunnen worden en ook ex-bewoners die wo nen in een huurwoning in Leiden met een huur be- neden de huurprijsgrens f 570, per mnd); 3. Personen die geherhuisvest moeten worden van wege stadsvernieuwing elders in de stad; 4. Voor het overige de kandidaten binnen de groep van langdurig geregistreerde woningzoekenden; Maximaal de helft van de te bouwen woningen zal vooraf en met voorrang worden toegewezen. Als het aantal gegadigden groter is, zal er voorrang worden ge geven in de volgorde van de bovengenoemde punten 1 t/m 4. Degenen die menen tot een van de bovenge noemde groepen te behoren en die voor een nieuwbouw woning in Noord Vest in aanmerking wensen te komen, kunnen zich binnen twee we ken schriftelijk opgeven bij Bureau Huisvesting, Langegracht 74 te Leiden. U ontvangt dan verdere informatie over de bouw plannen. Het ligt in de bedoeling om nog vóór de zomervakantie een informatie-avond te organi seren, waarop de bouwplannen worden toege licht.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 18