Casino's moeten betalen 'GOUDZWAARD HAD MOETEN WACHTEN' Beatrix wordt hartelijk onthaald in Den Haag 'Tekort aan politie in Amsterdam gevaarlijk' Plan voor zeventien provincies geschrapt Optreden van Geertsema gehekeld inbraakwerende V) picusdeuren Uit in de Randstad DONDERDAG 22 MEI 1980 BINNENLAND PAGINA 7 AMSTERDAM (GPD) - „Het probleem zit niet in lafheid of gebrek aan doortastendheid van dit bestuur. De veiligheid van de stad houdt me dage lijks bezig. Het probleem is dat er een wanverhouding be staat tussen de moeilijkheden en de middelen die we heb ben om ze aan te pakken. Er doen zich op het ogenblik si tuaties in Amsterdam voor waarin wet en rechtspraak eenvoudig niet voorzien". Al dus Amsterdams burgemees ter Wim Polak gisteren tij dens het debat over de rellen van 30 april in antwoord op een interpellatie van het WD-raadslid Groothoff. De WD'er vroeg de burge meester om acties voor een slagvaardig beleid dat be staande gevoelens van rechtsonzekerheid en rechts ongelijkheid tegengaat en wegneemt. Hij diende moties in waarin werd gevraagd om voor het zomerreces de ge kraakte luxe appartementen aan de Prins Hendrikkade en de panden van 'De Groote Keyser' te ontruimen. De burgemeester was niet erg gelukkig met de moties en drong aan op het intrekken ervan. De moties zouden vol gens hem de spanning enorm kunnen opvoeren en bij ver werping zou het lijken of de raad de ontruiming niet nodig vindt. Groothoff trok zijn mo ties niet in; hij kreeg echter niet genoeg steun om ze aan genomen te krijgen. De burgemeester zei dat de er varing in de laatste maanden hebben geleerd, dat het as pect van de openbare orde bij kraakacties te verwaarlozen is. Maar er zijn escalaties mo gelijk, waartegen de politie met grote overmacht moet optreden. „Bij de huidige uit rusting en sterkte van de poli tie is die overmacht niet aan wezig. Dit is een ernstige zaak. Er is een maximum aan wat van de politie kan worden gevergd", aldus de burge meester. De sterkte van het korps brengt gevaar mee en er is dringend versterking van de politie no dig. Verbetering van de uit rusting, waartoe nu is beslo ten, is urgent, maar ook de wetgeving verdient aanvul ling. Polak zei het strijdig met zijn rechtsgevoel te vinden, dat volgens een uitspraak van de Hoge Raad kraken op zich niet strafbaar is, maar hij vond het ook onaanvaardbaar dat eigenaren hun panden leeg kunnen laten staan. „De wetgever blijft hier duidelijk in gebreke". Opnieuw verliest Amsterdam een bestuurder. Na afloop van het gemeenteraadsdebat over de rellen van 30 april werd vannacht de aankondiging gedaan van het aftreden van wethouder van financiën drs. Wim Sinnige (PvdA). Hij geeft zijn functie op omdat het werk hem teveel wordt, niet in de laatste plaats door de botsingen met de 'ge westelijke afdeling van de Partij van de Arbeid. DEN HAAG (GPD) - „De ideeën van Goudzwaard over de kern bewapening spreken mij sterk aan, maar ik vind dat hij had moe ten wachten tot deze kwestie aan de partij en het congres is voor gelegd". Zo reageert mr. Willem Aantjes op het besluit van prof. Bob Goudzwaard dat hij het CDA verlaat. Aantjes zit samen met Goudzwaard in de CDA-pro- gramcommissie die het nieuwe CD A-verkiezingsprogramma moet opstellen. „Ik heb hem dringend aangeraden zijn definitieve besluit pas later te nemen", zegt Aantjes, „maar hij had daar geen vertrouwen meer in". Aantjes zelf zal deel blijven uitmaken van de programcom- Aantjes zegt zich overigens ook in de andere bezwaren van Goud zwaard sterk te herkennen. Met name de gang van zaken rond de door Goudzwaard zo gemiste aanspreekbaarheid op het Evan gelie, wordt door Aantjes als een „grote desillusie" omschre ven. „Ik heb in 1975 de strijd om die aan spreekbaarheid verloren. Toen werd er gezegd: dat moet in de praktijk gaan functioneren. Als daar weieens wat van wordt af geweken is dat niet zo erg, maar het is duidelijk op hoofdpunten niet gelukt". „Als het CDA zich daarvan niet be keert, zal het zijn eigen graf gra ven", aldus Aantjes. Hij noemt het een slechte ontwikkeling, wanneer mensen in het CDA op zulke hoogst belangrijke zaken als de kernbewapening niet op de bijbel aanspreekbaar zouden mogen zijn, „terwijl Van Agt wel met bijbelteksten mag aanko men, waar dat kant noch wal raakt". Met dat laatste doelt Aantjes op het feit dat premier Van Agt vorige week schriftelijke kamervragen over de schending van de men senrechten in Indonesië slechts beantwoordde met de verwijzing naar een bijbeltekst (over de vreugde om de zondaar - in dit geval president Soeharto - die zich bekeert). Over zijn eigen kandidatuur voor de CD A-lijst laat Aantjes zich nog voorzichtig uit. Hij is door de AR- kiesverenigingen op een 35e. on verkiesbare, plaats op de AR-lijst gezet, wat betekent dat hij alleen via voorkeurstemmen in de Tweede Kamer kan terugkeren De ontwikkeling binnen het CDA in de komende maanden zal me de bepalend zijn of hij zijn kandi datuur handhaaft. „Ik heb steeds gezegd: voor mij hoeft het niet. maar als de partij het wil, moeten de kiezers het maar uitmaken. Ik streef geen te rugkeer in de actieve politiek na. Maar toen een aantal kiesvereni gingen mij vroeg, heb ik gezegd: dan moet het maar". Spontaan Het AR-Tweede-Kamerlid en ver tegenwoordiger van de rech tervleugel Maarten Schakel be streed gisteren in een radioge sprek dat er sprake zou zijn ge weest van een gecoördineerde ac tie van een aantal AR-kiesvereni- gingen om de loyalisten te wip pen. Volgens Schakel is het een „spontane reactie" geweest. Schakel vindt dat de loyalisten te nadrukkelijk afstand hebben ge- wat er in de achterban de AR leeft. „Ik hoop dat het les voor ze is geweest, dat ze voortaan proberen de afstand met de mensen die ze vertegen woordigen niet te groot te ma ken". Een van de AR-loyalisten, drs. M. Beinema (overigens zelf op de AR-lijst één plaats gestegen) sug gereerde gisteren in een artikel in het dagblad Trouw, dat het alge meen bestuur van de ARP actie onderneemt om partijvoorzitter Hans de Boer toch op de eerste plaats van de kandidatenlijst te krijgen. Zoals bekend is Hans de Boer van de eerste plaats verdreven en door de achterban naar een vier de geduwd. Theoretisch heeft het bestuur de mogelijkheid een voorstel te doen om de kandida tenlijst alsnog te veranderen. Maar zowel Hans de Boer als het algemeen bestuur van de AR hebben al laten weten dat zij niet bereid zijn om zo'n actie te on dernemen. Nu de ARP als laatste de definitieve kandidatenlijst voor de verkie zingen heeft vastgesteld, kan een lijst worden gemaakt van de tien mensen die volgend jaar bij de Tweede-Kamerverkiezingen de CDA-lijst gaan aanvoeren. Die lijst ziet er als volgt uit 1. Van Agt (KVP); 2. De Koning (ARP); 3. Van Leijenhorst (CHU); 4. Van der Toren (rechtstreeks CDA- lid); 5. Lubbers (KVP); 6. De Rui ter (ARP); 7. Beelaerts van Blok land (CHU); 8. Gardeniers-Be- rendsen (KVP); 9. Kraaijeveld- Wouters (ARP); 10. Van der Mei (CHU). AR-voorzitter Hans de Boer komt na de KVP'er Van Zeil pas op de twaalfde plaats. Op Van der Toren, Van Leijenhorst en Lubbers na bestaat de top-10 uit zeven bewindslieden uit het ka binet-Van A Geen kwijtschelding schuld i DEN HAAG (GPD) - De regering zal de belastingschuld van de casino's niet volledig kwijtschelden. De Nationale Stichting Casinospelen moet nog 151 miljoen gulden aan kansspelbelasting nabetalen. Deze mededeling deed de nieuwe staatssecretaris van financiën Van Amelsvoort gisteravond tij dens het debat in de Tweede Ka mer over de wijziging van de wet op de kansspelbelasting. De be- slissing van Van Amelsvoort sluit In tegenstelling tot zyn ambtsvoor- ling moet de casino-organisatie nog circa 20 miljoen gulden af dragen. Dat bedrag is gebaseerd op toepassing van de nieuwe wet. De onlangs afgetreden staatssecre taris Nooteboom heeft steeds ge pleit voor volledige kwijtschel ding van de belastingschuld. Als Tweede-Kamerlid legde Van Amelsvoort bij de regering een motie op tafel waarin hij zich al tegen de kwijtschelding uitsprak. Als staatssecretaris heeft Van Amelsvoort nu zijn eigen motie uitgevoerd. De totale schuld van de casino's bedroeg eind maart 347 miljoen gulden. De casino's hoeven dit bedrag niet geheel terug te beta len. De staatssecretaris gaat er van uit dat de casino-organisatie de schuld betaalt vanaf 1 novem ber 1978, de datum dat het nieu we wetsontwerp voor de kans spelbelasting bij de Tweede Ka mer werd ingediend. Vanaf 1 november '78 zal de nieuwe wetgeving met terugwerkende kracht op de casino's worden toegepast. De casino's wordt geen rente over de schuld in re kening gebracht, omdat dat het faillissement zou betekenen voor de speelhuizen. De verwachting is dat de Nationale Stichting Casinospelen de schuld van 151 miljoen gulden in zes jaar kan te rugbetalen. Bovenop die nabeta- DEN HAAG (ANP) - Het is zo goed als zeker dat het nogal omstreden 17-provincieplan van de baan is. Minister Wiegel van binnenland se zaken heeft gistermiddag en kele kamerleden van de beide re- geringsfrakties (CDA en WD) vertrouwelijk geïnformeerd over zijn gewijzigde inzichten. Die houden in dat er een definitieve streep wordt gehaald door de in- delings- én reorganisatieplan nen. Deze voorzagen in een op deling van ons land in 17 provin cies, nadat in eerdere stadia werd uitgegaan van respectievelijk 44, 26 en 24 provincies-nieuwe-stijl. Wat nog van de oorspronkelijke plannen overblijft is de vorming van twee nieuwe provincies, te weten Rijnmond en Twente. Tij dens het gisteren gehouden (be sloten) overleg is minister Wiegel ganger, is Van Amelsvoort van mening dat de casino's er zelf schuld aan hebben dat de gigan tische belastingschuld ontstond. De casino's besloten namelijk gebruik te maken van de wette lijke mogelijkheid om de kans spelbelasting voor eigen reke ning te nemen. Dit plan had desa streuze financiële gevolgen. De casino's moesten meer belasting betalen dan er inkomsten tegen over stonden. Bij iedere prijs van duizend gulden of meer moet het casino in de huidige situatie 25 procent belas ting afdragen. Het komt echter veelvuldig voor dat iemand vele malen duizend gulden of meer wint en vervolgens weer verliest. Het casino wordt echter wel op kansspelbelasting gejaagd. De Deintocht nieuwe wetgeving gaat ervan uit dat 33,3 procent kansspelbelas ting wordt geheven over het to taal van alle inzetten en uitbeta lingen van de casino's. Staatssecretaris Van Amelsvoort is niet bereid in te gaan op het plan van de PvdA om de belasting bij de speler direct aan de tafel te heffen. De socialisten vroegen om een experiment gedurende één jaar. De bewindsman ver wierp deze suggestie omdat hij vreest dat heffing aan de tafel de spelers uit de Nederlandse casi no's zal weghouden. Voorts vreest hij vertraging van het spel. Hij voelt er ook niets voor om, zoals de PvdA wil, de grens waarboven kansspelbelasting verschuldigd is, op te trekken van 1000 tot 2000 gulden. Een meerderheid van de Tweede Kamer ging gisteravond akkoord met het voorstel van de regering om de casino's onder een gunsti ger belastingssysteem te bren gen. Ook vond een meerderheid het een juiste zaak dat de Alge mene Rekenkamer de boeken van de casino's gaat controle- uüpj tlAAU - ln een open calèche reed het koninklijke gezin door Den HaagRechts koningin Beatrix en prii Claus. Links de prinsen Constantijn, Johan Friso en Willem Alexander. DEN HAAG (GPD) - Zonder de Nadat ze in het Oude Stadhuis e aangekondigde ordeverstorin gen heeft de bevolking van Den Haag en Scheveningen koningin Beatrix, prins Claus en hun drie kinderen gisteren kunnen be groeten. De ontvangst van de ko ninklijke familie in de Residentie was hartelijk en enthousiast. In Scheveningen hadden duizen den mensen zich in het centrum verzameld om de nieuwe vorstin toe te juichen. Het officiële .bezoek van koningin Beatrix, in juni zal ze bezoeken afleggen aan andere plaatsen in het land. koningin Beatrix in Den Haag begon met een rijtoer in een open calèche vanaf het paleis Lange Voorhout naar het even verderop gelegen Oude Stadhuis op de Groenmarkt. Een zich „De Autonomen" noemende groep had enkele dagen geleden met affiches opgeroepen om de rit met rookbommen te versto ren. Op die manier moest worden getoond dat de Autonomen niet geloven in sprookjes van de so ciaal-democratische heilstaat, al dus de pamfletten. De rijtoer verliep echter zonder fototentoonstelling over de rela tie tussen koningin Juliana en Den Haag had geopend, reden koningin Beatrix en haar gevolg in snelle automobielen naar Oud- Scheveningen. In de vrolijk op gesierde Keizerstraat stapte de vorstin uit bij het huis waar Ko ning Willem 1 in 1813 na terug keer van zijn vlucht voor Napo leon werd ontvangen, het eerste Onder luide toejuichingen maakte ze een korte wandeling naar de Oude Kerk. In de kerk was er een ontmoeting met vertegenwoor digers uit alle geledingen van de Scheveningse samenleving, tij dens welke onder meer het Vis sersvrouwenkoor zong. Na af loop bezocht het gezelschap in het Circustheater een feest met Ontvluchte gevangene aangehouden ln de vooravond werd de Koningin voorgesteld aan de leden van de gemeenteraad van Den Haag, met wie ze ook dineerde. Onder tussen zouden „De Autonomen" een demonstratie aanvangen bij Paleis Noordeinde. Behalve veel pers- en politiemensen was de belangstelling erg dun. Slechts een handjevol krakers meldde zich om kennis te maken met de Autonomen. Het vermoeden dat de Autonomen in Den Haag nauwelijks aanhang hebben, werd bevestigd. 's Avonds was in het Congresge bouw voor het koninklijk paar een programma met de Neder landse Opera, het Nederlands Danstheater en de Dutch Swing Collegeband georganiseerd. On geveer tweeduizend Hagenaars, „een doorsnee van de bevol king", woonden de voorstelling bij. Gif in bodem Den Bosch niet direct verontrustend 's-HERTOGENBOSCH (GPD) - Het gif dat in de bodem van 's- Hertogenbosch is gevonden, kan niet in Nederland worden ver werkt. Er zal opslagmogelijkheid voor moeten worden gezocht in Duitsland of Frankrijk. Het be drijf dat eigenaar is van de grond waarop onder andere cyanide is gestort, heeft tot 1 augustus de tijd gekregen om het gif af te voe ren. Deskundigen van Rijkswa terstaat vinden de toestand niet zo verontrustend dat onmiddel lijke afvoer noodzakelijk zou zijn. Het gemeentebestuur van Den Bosch heeft inmiddels laten we ten dat het het gif zo snel moge lijk verwijderd wil zien. In januari van dit jaar is vermoede lijk de eerste stort geweest op de uiterwaarden langs de Maas in 's- Hertogenbosch. De Maas stroomt daar langs het kerkdorp Empel. De firma Van Haaften, die deze grond had gekocht, betrok slib uit Vlijmen om de bodem op te hogen. In eerste instantie bleek uit mon sters dat er niet meer dan 10 mil ligram cyanide per kilogram dro ge stof werd aangetroffen. Uit verdere metingen bleek echter een veel hoger gehalte: 150 tot 250 milligram. De drinkwaterleidingmaatschappij De Brabantse Biesbosch stelt met nadruk dat, nu elke dag bo ven- en benedenstrooms geme ten wordt, het cyanidegehalte in de Maas niet gestegen blijkt te zijn. De cyanide blijft duidelijk beneden het peil zoals de Euro pese Gemeenschappen dat voor dergelijk gif hebben vastge steld. riet giftige slib ligt in de nu droog staande uiterwaarden. Rijkswa terstaat wil het daar weg hebben voor de tijd waarin op hoog water moet worden gerekend, al geeft men toe dat ook in de zomer hoge waterstanden kunnen voorko- Gevallen van schade aan de ge zondheid zijn tot nu toe niet be kend. Ook in de plas waarin nogal eens gezwommen werd, is geen cyanide-gehalte gevonden dat ontoelaatbaar zou moeten wor den geacht. geregeldheden. Langs de route GRONINGEN (GPD)-Degemeen- werd gejuicht, geapplaudiseerd en hier en daar klonk zelfs het „Oranje Boven". Pelotons van de Mobiele Eenheid konden op een grasveld in de buurt liggen zon nen. Het gemeentebestuur had ook geen moeilijkheden ver wacht. gevraagd het overleg over de vormgeving van de nieuw te vormen provincie Twente tussen Overijssel en Gelderland aan te zwengelen. Het ijzeren gordijn tussen beide provincies moet worden geslecht, zo werd Wiegel voorgehouden. Zijn gesprek spartners vroegen hem ook op korte termijn te komen met be slissingen over de provinciale in deling van de IJsselmeerpolders. Ook werd gepleit voor het in het leven roepen van een apart sta tuut voor de grote gemeenten. Volgende week woensdag zal minister Wiegel de Tweede Ka mer informeren over zijn plan nen, wanneer hij mondeling overleg voert met de commissie voor binnenlandse zaken over het vraagstuk van de provinciale indeling. Alle fracties op de WD en D'66 na, waren tegen kwijtschelding van de belastingschuld met als be langrijk argument dat ook iedere burger in ons land belasting dient te betalen. WD en D'66 kozen Op verzoek voor kwijtschelding omdat alle gezien van opbrengsten (spelwinst en belas tingen) toch rechtstreeks naar de Staat gaan. Bij een afbetalingsre geling wordt de belastingaf dracht weliswaar groter, maar wordt de winstafdracht automa tisch geringer. r was volgens burgemeester Schols slechts de politiebewa king die gebruikelijk is op Prinsjesdag. De militairen die normaal op de derde dinsdag in september de afzetting verzor gen, waren gisteren niet aanwe zig. Schols zei dat extra beveili ging ook na de gebeurtenissen op 30 april niet nodig was, omdat Den Haag een heel ander karak ter heeft dan Amsterdam. Beatrix was wel af in langere rit door Den Haag. Niet uit veiligheids overwegingen, maar omdat het een stijl is waar Beatrix niet van houdt, aldus Schols. Volgens hem vond zij het zinvoller om in formeel rechtstreeks contact te hebben met de bevolking. tepolitie in Groningen heeft de 20-jarige Utrechter Bert V. aan gehouden, die op maandag 5 mei uit het gevangeniscomplex in Scheveningen ontsnapte, nadat hij de tralies van zijn cel had doorgezaagd. Bert V. zat in Scheveningen in af wachting van plaatsing in een andere gevangenis, waar hij een straf van negen jaar moet uitzit ten wegens poging tot (huur) moord op de Turk Mustafa Eskici op 17 mei vorig jaar in Utrecht. Eskici, die de aanslag overleefde, zou achter de moord op de Turk Cavusoglu hebben gezeten, die bij een partijtje voetbal in het Noordse Park in Utrecht was doodgeschoten. Bert V., die bij zijn berechting zei dat hij de moordaanslag had ge pleegd om aan geld voor heroïne te komen, werd in Groningen aangehouden bij een routinecon trole in het kader van de Opium wet. Hij gaf eerst een valse naam op. In het hoofdbureau was zijn ware identiteit al gauw vastge steld. ir VEILIGHEID in woning, winkel, kantoor, etc. Leverbaar in 5 verschillende bevetligings-klassen. Kompleet met speciale sloten en vanaf f475,- inkl BTW Vraag gratis brochure of bezoek onze showroom Jongeneel B.V. de Verenigde Houthandel Waard 7 2315 KP Leiden Hoge Morsweg 152 tel. 071-141641 2332 HN Leiden tel. 071-769202 ARNHEM (GPD) - „Geertsema moet ophouden met zijn intimi datiepraktijken. Hij voert een duidelijk gerichte actie, met als doel de Zuidafrikanen bang te maken, in de hoop dat ze niet naar Nederland komen. Hij levert een gevecht achter de coulissen". Dat zegt de Zwitserse jurist W. E. Bornhaupt als officieel woord- - voerder van de Zuidafrikaanse Invaliden Sportbond. De Haagse advocaat mr. L. van Heijningen heeft in opdracht van Bornhaupt de Raad van State verzocht een oordeel uit te spreken over de uit spraken vap de Gelderse com missaris van de koningin met be trekking tot de Zuidafrikaanse sportlieden. Bornhaupt zegt over bewijzen te Zuid-Afrika. Geertsema schillende keren hebben laten weten niet voor de veiligheid van de Zuidafrikaanse sportploeg in Nederland te kunnen in staan. Bornhaupt zegt over twee harde bewijzen te beschikken. Als eer ste noemt hij de brief van Geert sema aan de onlangs overleden president en oprichter van de ge- men, was via de ambassadeur van Zuid-Afrika. Tegen hem heeft Geertsema gezegd dat er zelfs doden zouden kunnen vallen. Hierbij heeft hij gewezen op de rellen in Amsterdam tijdens de troonswisseling". Volgens Bornhaupt is de „actie" van Geertsema erop gericht de Zuidafrikaanse gehandicapten sportploeg bang te maken, met het doel van de reis naar Neder land af te 2 handicaptenspelen, Sir Ludwig Mr. Geertsema is allerminst veront- Goodman. Bornhaupt „Op 28 februari heeft Geertsema Sir Ludwig laten weten dat hij niet kan instaan voor de veiligheid van de Zuidafrikanen. Die brief is inmiddels in ons bezit. Een twee de poging die hi j heeft onderno- rust over de poging hem mond dood te maken. „Ik ben mede verantwoordelijk voor de veilig heid tijdens de Spelen", zegt hij. „Wat ik heb gedaan, is uitsluitend mijn bezorgdheid kenbaar ma ken. ROTTERDAM De Doelen - do 22, 20.15 ur optreden van Dr. Hook, vrij 23, 20.15 uur: Beethovencyclus, door het Rotterdams Philharmonisch or- AMSTERDAM Concertgebouw - do 22.20.15 uur Piet Veenstra, piano. Di 27.20.15 uur Amsterdams Philharmonisch orkest, olv Janos Fürst/Karin Lechner, piano. Stadsschouwburg - do 22 en vrij 23. 20.15 uur Publiekstheater, met "Rotter", van Thomas Brasch. Za 24 en zo 25, 20.15 uur Het Nationale Ballet met bewerkingen van Van Manen. Zo 25,11 uur, spiegelzaal: "Für Elise", rechtstreekse radio uitzending van de NOS. Ma 26 en di 27, 20.15 uur. Het nationale Ballet, met bewer kingen van Van Dantzig. Carré -1 m woe 28 (beh di 27), 20.15 uur "Maskerade", musical van Jos Brink. Centrum Bellevue - do 22, 20.15 uur toneelgroep Centrum, met "Mijn moeders courage", van George Tabori Melkweg - do 22, 23 uur. Dozy, Beacky, Mick Tich. DEN HAAG Koninklijke Schouwburg - do 22 en zo 25. 20.15 uur Haagse Ko medie, laatste voorstellingen van "Bedrog", van Pinter. Vrij 23 en ma 26, 20.15 uur Haagse Komedie, laatste voorstellingen van Komieken", van Trevor Griffiths. Di 27, 20.15 uur: toneelgroep Theater, "In dejungle van de steden". Woe 26,20.15 uur. Publiek stheater, met "Rotter". Congresgebouw - vrij 23. 20.15 uur Residentie orkest, olv Hans Vonk, viool, Jaring Walta. HOT-theater - do 22, 20.30 uur slagwerkgroep Den Haag: "Under the umbrella", e.a. Vrij 23, 20.30 uur Hoketus Emsemble. Za 24, 20.30 uur Onafhankelijk toneel: "Stijl Appeltheater - do 22 t m za 24, 20.15 uur "Zeven vette dagen", een i (zondag 25. 14 uur. matinee vuorstei- i Toon Teilegen. Bngel Vrij 23,20 een Franse film. Za Woe 28 en do 29, 20.30 LEIDEN Schouwburg - za 24. 20.15 uur: "Wespen" LA K-theater do 22. 21 uur Koor an de s uur. LAK-cinema FilmnachL elke twee 24, 20.30 uur RO-theater "De Meiden" uur Dr. Pfiffikos: "Der Junge Gelehrte". Wcrkteater - do 22, vrij 23 en za 24. parkeerterrein bij Molen DE Valk. 21 uur voorstellingen van het nieuwe zomerprogramma. Micro-theater Imperium - vry 23 en za 24, 21 uur Puh het zal me een zorg zijn". Stadsgehoorzaal - do 22, 20.15 uur Beethovenconcert door het Rotterdams Philharmonisch orkest.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 7