r Pim van Dord vervanger van Krol' Techniek geeft doorslag tegen Graafschap Sparta-coach Eykenbroek naar Verschoor mondeling akkoord met Telstar Pas geopereerde Wim Meutstege: Woensdag 21 mei 1980 W Noord wijk Jd verladen et cadeaus OORDWIJK - De voetbalvereni ging Noord wijk heeft gister avond in een overvolle kantine het kampioenschap van de zater dag eerste klasse A gevierd. On der de vele genodigden bevon den zich Fokke Remmers (na mens de KNVB) en de voorzitter van de Afdeling Leiden, Ad Du- sée. De ploeg van Eelman, die I vrijdagmiddag al naar Assen ver trekt waar het eerste duel voor het algemeen kampioenschap van de zaterdag amateurs tegen ACV wordt afgewerkt, werd overladen met bloemen, ballen j en giften. Op Tweede Pinksterdag komt Noordwijk weer in de arena, want dan moet op eigen veld de be kerwedstrijd tegen ON worden gespeeld. LEEUWARDEN/VOLENDAM - Sportclub Cambuur is de nacompetitie op uitstekende wijze begonnen. De Friezen versloegen voor tienduizend toeschouwers Wageningen met 3-1Volendam deed het thuis iets minder. De Noord hollanders wonnen met miniem verschil (1-0) van De Graafschap. Remmers feliciteert namens de KNVB Noordwijk-speler Jan-Willem Bogers met de behaalde titel. Op de voorgrond, kijkt Albert Spaanderman toe. LEIDEN - Vermoeid maar met de wetenschap dat hij volgend jaar betaald voetbal speelt verliet John Verschoor gisteravond het Telstar-stadion. De 24-jarige vrije verdediger van het afgelopen weekeinde naar de derde klasse gedegradeerde LFC trainde gisteravond met de A-selectie van Telstar mee. Daarna kwam de Leidenaar tot een mondeling akkoord over een één-jarig contract. "Omdat we te laat rond kwamen is het contract nog niet getypt. Daarom teken ik donderdag pas", vertelde Verschoor. Vóór de besprekingen trainde de LFC'er met een zestal Telstar-spelers van wie het contract wordt verlengd en met een tiental amateurs waarvoor de Velsense eerste divisievereniging interesse heeft. Later op de avond trainde Roodenburg-jeugdspeler Bob van Bohemen met de C-selectie mee. Ook voor hem heeft Telstar belangstelling. Dat het slechts 1-0 werd. was vooral de verdienste van De Graafschap, dat met krachtvoetbal het veruit technisch betere Volendam na de rust in bedwang kon houden. Niet meer en niet minder, omdat ook de defensie van Volendam slechts één opdracht kende: de nul achterin vasthouden. Toch verdiende Volendam die over winning ten volle. Op basis van het betere spel van vooral in de eerste helft. De Graafschap stelde daar bitter weinig tegenover. Jacobs bleef in het centrum van de aanval volle dig onbereikbaar, ook al gaf voorstopper Kees Guyt hem geen enkele vrijheid. De tweede Doe- tinchemse spits had niets in te brengen ten opzichte van Dick de Boer die zowel op de grond als in de lucht veruit de meerdere van Tolko was. Volendam kon naar hartelust aan vallen. In de zestiende minuut stuurde Dick de Boer Wim Kwakman de ruimte in. Kwak man draaide om Kornelis heen en bracht de bal op de hoofd van Helling, die de bal evenwel tegen de paal kopte en in tweede in stantie het doel te hoog zocht. En dat had een waarschuwing mo gen zijn voor de ongeorgani seerdheid in de Doetinchemse defensie en voor het aanvallen den voetbal van Volendam. Zoals ook de vrije schop van Gerrie Mühren in de 28ste minuut van de eerste helft een waarschuwing had moeten inhouden. Doorn bosch pareerde de inzet van Mühren wel, maar had ontdekt dat de zeven man sterke muur van De Graafschap toch niet op de juiste plaats had gestaan. Twee minuten later was het dan wel raak. Opnieuw omdat de muur van verdedigers niet solide OEGSTGEEST - Wim Meutstege had geen seconde bedenktijd nodig om z'n fiat te geven aan een operatie aan z'n linkerknie. Een onbesuisde tik, die hij tijdens het Europa Cupduel met Nottingham Forest ongewild had ontvangen, leek in eerste instantie verstrekkende gevolgen te hebben. Foto's wezen uit dat een cyste, een vochtblaasje, het functioneren van het lichaamsdeel aanzienlijk bemoeilijkte. De werkelijke aanleiding voor de ingreep was echter het vocht dat zich een week na het 'ongeluk' in de knie aandiende. Meutstege twijfelde geen moment en liet zich zo snel mogelijk, met het oog op het nieuwe seizoen, aan een operatie onderwerpen. Tijdens de ingreep bleek-echter dat de cyste spoorloos was verdwe- ALKMAAR (ANP) - Hans Ey kenbroek volgi het komende seizoen de naar Haarlem vertrokken Van Doorneveld bij AZ'67 op. De oud-Spar taan tekende voor twee jaar. Eykenbroek zal onder Georg Kessler de veldtraining bij de Alkmaarse vereniging gaan verzorgen. Eykenbroeks huidige vereni ging, Sparta, zal waarschijn lijk Jimmy Calderwood naar Willem II zien vertrekken. De Schot, die sinds eind maart met veel succes op huurbasis bij de Rotter dammers speelt is monde ling al akkoord met de Til- burgers. Willem II moet het alleen nog eens kunnen worden met het weer naar de eerste divisie gepromoveerde Engelse Birmingham City over de transfersom, die rond de 250.000 gulden ligt. De laatste moeilijkheden bij de contractbesprekingen tussen Feyenoord en René Notten zijn gisteren gladge streken. Vorige week hadden Feyenoord en Notten al overeenstemming bereikt over een contract voor twee jaar, maar Nottens zaak waarnemer maakte bekend te willen proberen extra-in komsten voor Notten, via derden, te verwerven. Feyenoord ging daarmee niet akkoord en stelde zich op het standpunt dat van een con tractverlenging dan geen sprake zou kunnen zijn. Notten echter stelde dat hem niets bekend was van pogin gen meer geld voor hem los te krijgen en dat hij deze mo gelijke extra-inkomsten, uit die bron, ook niet zou aan vaarden. Daarom hebben gisteren zowel het bestuur van de stichting Feyenoord als René Notten het contract getekend, dat hem voor nog twee jaar aan Feyenoord bindt. nen. Ook van enige restantjes, het blaasje zou geknapt kunnen zijn. was niets meer te bekennen. In de andere knie, die voor de zeker heid ook maar was opengesne den, was eveneens geen spoor van een blaasje te vinden. Wat de operatie dan wel opleverde, was de mededeling dat het kapsel van de linkerknie enigszins was ge scheurd. "Daarom", zegt Wim Meutstege, "zijn de ingrepen toch niet voor niets geweest. Ik weet ook niet waarom dat blaasje in eens weg was. Wellicht is het ge sprongen toen er vocht in de knie kwam. In elk geval moest ik me laten behandelen, want ik kon die knie niet goed meer buigen. De foto maakte duidelijk dat een in greep noodzakelijk was. Dat blaasje was waarneembaar. Maar alles is nu achter de rug en over een paar weken ga ik weer voor zichtig met looptraining begin nen. Het zal allemaal wel weer goed komen". Dat hoopt Wim Meutstege ook van de verstandhouding tussen hem en Ajax. De leiding van de Am sterdamse club liet zich onlangs ontvallen dat Meutstege, on danks zijn lopende contract tot 1981, eventueel naar een andere club mag vertrekken. Dergelijke uitlatingen zijn volgens hem "te gen alle gemaakte afspraken in" en het mag duidelijk zijn dat de relatie Meutstege-Ajax niet op timaal is. "We hebben vorig jaar afgesproken", vervolgt de Oegst- geestenaar, "alle problemen bin nen de groep te houden. Natuur lijk weet ik wel dat niet alles bin nenskamers kan worden gehou den maar als er nu geroepen wordt dat er spelers zouden mo gen vertrekken, zonder dat de be trokkenen daarover zijn inge licht, vraag ik mij wel af of die afspraak eigenlijk nog wel geldig is. Volgende week heb ik een ge sprek met bestuur en trainer. Een uitstekend moment om de ge beurtenissen van het afgelopen seizoen even op een rijtje te zet ten". Niet best Een seizoen dat voor Meutstege niet geheel voortvarend is verlo pen. In tegenstelling tot de voor gaande competitie kwamen zijn kwaliteiten in de zojuist verlopen jaargang minder tot zijn recht. "Het is geen best seizoen ge weest. Geen uitschieters maar ook niet uitgesproken slecht. Ik heb het aanvallende werk naar het tweede plan moeten verwij zen. De voornaamste oorzaak daarvan is de veranderde elf- taltaktiek bij Ajax. Omdat we dit jaar geen echte centrumspits hadden, moesten de middenvel ders veel compenseren. Dat ge beurde veel te intensief. Meer dan eens kwamen Lerby en Arnesen in ademnood en daardoor kwam de verdediging tegenover een numerieke meerderheid te staan. Daar is moeilijk tegen te spelen. Het is pertinent onwaar dat Ajax een slechte verdediging zou heb ben. Wij krijgen alleen de zwarte piet toegeschoven omdat het overige deel van de ploeg steken laaf vallen, die wij moeten corri geren. Zo ligt de zaak en niet an- Vertrouwen Niettemin liet trainer Leo Been hakker regelmatig doorscheme ren weinig vertrouwen in zijn verdedigers te hebben, met uit zondering van Ruud Krol uiter aard. Meutstege daarover: "In een teamsport werkt het erg aan genaam als er een vertrouwens relatie tussen de spelers en de trainer is. Dan, zo zie ik het ten minste, vindt er een wisselwer king plaats en dat komt de presta tie ten goede. Beenhakker heeft daar een andere visie over. Hij werkt autoritair en spreekt nau welijks met de spelers. Daar is een Ton Blanker kapot aan ge gaan. Hij heeft die jongen aan z'n lot overgelaten. Met Peter Boeve deed Beenhakker hetzelfde, maar Boeve is er niet aan onder door gegaan. Die heeft zich knap teruggevochten. Vlak voor de uitwedstrijd tegen Nottingham kreeg ik te horen dat ik niet zou spelen. Dat was een behoorlijke tegenvaller, temeer omdat ik een paar dagen daarvoor tegen NEC behoorlijk goed had gespeeld. Wijnberg verdiende nog een kans, vond Beenhakker. Piet en ik ontlopen elkaar weinig. Omdat ik al heel Wat jaartjes in het be taalde voetbal meeloop, ging ik ervan uit dat ik zou spelen. Dat viel dus tegen. Beenhakker moti veerde die beslissing niet waar door ik behoorlijk kwaad was. Maar als profvoetballer moet je dergelijke tegenslagen accepte ren. Je speelt tenslotte voor het geld en je moet je sociaal opstel len voor de ploeg. Pas aan het einde van het seizoen, wanneer de emoties niet zozeer meespre ken, kun je beter met menings verschillen naar de trainer toe gaan. Niemand heeft er dan last Wim Meutstege: "Ajax is zeker geen kampioen bij gebrek aan beter Vervanger Straks, als Wim Meutstege tenmin ste zijn contract normaal uit dient, zal de naar Amerika ver trokken Ruud Krol geen deel meer uitmaken van de hoofdste delijke afweer. De vervanger moet volgens de oud-Sparta speler in eigen gelederen worden gezocht. "Krol heeft dat zelf ook geadviseerd. Pim van Dord zou als vrije verdediger geen gek fi guur slaan. Ajax kan beter een kanjer van een spits kopen. Die lost namelijk een hoop proble men op. De middenvelders hoe ven dan niet zo hard te rennen en kunnen meer aandacht besteden aan hun defensieve taak. Ach terin worden we dan niet zo zwaar belast en dan kan ik ook weer eens aan aanvallen denken. De taktiek zal wél gewijzigd moe ten worden maar daar heb ik alle vertrouwen in. Ook zonder Ruud Krol kan Ajax het ver schoppen in de Europa Cup. We moeten wel een beetje geluk hebben met de loting. Als we in september met een al een zware tegenstander treffen, kan het wel eens heel moeilijk worden". Moeilijk Moeilijk heeft Ajax het ook in de rit naar de landstitel gehad. Erg moeilijk zelfs. Puffend en proes tend bemachtigde de drievoudig houder van de Europa Cup de fel begeerde titel. De Amsterdamse equipe was geen glimp meer van het imponerende elftal van de eerste helft yan de competitie. "Toch", meent Meutstege, "is Ajax terecht kampioen gewor den. Ik weet ook wel dat we AZ bleek. Mühren stapte over de bal heen, de in de muur staande Tuyp bukte en Keje Molenaar, de top scorer van Volendam, vond daar het gat waar hij het had gezocht 1-0. Dat Volendam in de tweede helft bijna ten onder ging, was terug te voeren op twee oorzaken. De eer ste en logische lag bij De Graaf schap dat met krachtvoetbal het technisch superieure spel van de Volendammers uiteen probeerde te rafelen. Het lukte slechts ten dele. Want zelfs Volendams zwakste punt (verdediger Jaap Schokker) speelde alsof hij al het Keje Molenaar speelde gister avond één van zijn laatste wed strijden voor Volendam. De ver dediger heeft zijn handtekening gezet onder een driejarig con tract met landskampioen Ajax. De rechtervleugelverdediger was al eerder in de markt bij de Amsterdammers. Met de overgang van Molenaar naar Ajax is een bedrag van on geveer 550.000 gulden gemoeid. daarvoor mogen bedanken. Ie dereen vergeet echter dat Ajax driekwart van het seizoen goed heeft gedraaid. Toen is er wél klasse getoond. Inderdaad, de laatste wedstrijden verliepen minder. De ploeg klapte in el kaar. Plotseling kwamen er bles sures en liepen diverse jongens zichzelf voorbij. Tot overmaat van ramp ging Ruud Krol zich meer met de aanval dan met de verdediging bemoeien, waardoor het evenwicht volkomen zoek was. Dat Ajax een kampioen zou zijn bij gebrek aan beter is niet waar. Die slechte periode is toch geen maatstaf voor een heel sei- ROB ONDERWATER had ingenomen en niet de op de bank zittende Jaap Braan, die tij dens de warming-up het had moeten laten afweten. Daar waar het krachtvoetbal niet hielp, greep De Graafschap naar de winst in de persoonlijke duels, die keer op keer tot overtredin gen leidde, maar waartegen scheidsrechter Bosman te lank moedig optrad. Veel effect had dat overigens niet, maar de drei ging die ervan uitging, kwam het spel van de Volendammers nau welijks ten goede. Angstig kroop Volendam daarom in zijn schulp, ook al omdat een tweede treffer te lang uitbleef. SC Cambuur SC Cambuur stelde in de eerste helft de zege al veilig door toen een 3-0 voorsprong te nemen dank zij twee treffers van rech- tervleugelspits Jos Peltzer en een van centrumspits Gerry de Jon ge. Na de pauze verkleinde Wa geningen door Van der Berg de achterstand tot 3-1. Op het snelle aanvalsspel van Cambuur tastte het centrale ver dedigingsduo vam Wageningen, laatste man Van der Klift en voorstopper Van der Ley, vaak mis. Dat had dan ook de drie Leeuwarder doelpunten tot ge- volg. Al in de elfde minuut had Cambuur moeten scoren, maar uit een vrije trap op links van Henk de Groot kopte Gerry de Jonge uit ideale positie over. In de zeventiende minuut was het wel raak. Bert Kip, Cambuurs blonde aanval lende middenvelder, paste toen schitterend door het centrum op de snelle De Jonge, die Wagenin- gen-doelman Harry Suvee met een droge knal volmaakt kans loos liet: 1-0. Een kwartier lang moest Cambuur hierna terug, maar rendement kwam er voor Wageningen niet uit. Tien minuten vó-or de rust kwam Cambuur de moeilijkheden weer te boven. De Jonge ging door op een lange pass, werd. daarbij ge hinderd en vastgehouden door Van der Ley van Wageningen, maar terecht liet arbiter Jan Kei zer doorspelen, waarna Peltzer kans zag zich meester te maken van de bal en Suvee van dichtbij te verslaan: 2-0. Drie minuten voor de rust werd het 3-0 uit een strafschop. Midden velder Van der Berg legde Bert Kip toen in het beruchte gebied neer, waarna Jos Peltzer via Su vee de trap van elf meter verzil verde. Na de rust was het tempo uit het aanvalsspel van Cambuur en was het initiatief aan Wageningen. In de 70ste minuut werd het 3-1 door Van der Berg, die een vrije trap schitterend in de kruising knalde. Wageningen bleef hierna wel een veldoverwicht houden, maar zag geen kans verder in te lopen. Wegens aanmerkingen op de leiding werd Wageningen- trainer Korver nog naar de tnbu-

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 21