Leiderdorps bouwer halveert grondprijs Wellicht kantoor in raadhuis Leiderdorp Weidse agenda Weer schot in plan groter raadhuis Wassenaar "Ambulance-dienst in Wassenaar werkt bevredigend" PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 20 MEI 1980 1 VOORSCHOTEN - Door een he raut in historiscrhe klederdracht werd gisteravond in het clubhuis van de voetbalvereniging Rand stad Sport een proclamatie voor gelezen. waarin werd bekendge maakt dat Piet Weduwer was be noemd tot erelid van zijn lieve- lingsvereniging. In 1955 kwam Piet Weduwer als jeugdleider bij Randstad Spoit, toen nog Rouw koop geheten. Op initiatief van Weduwer werd de naam Rouw koop vervangen door Randstad Sport. Via zijn jeugdleiderschap kwam hij in het bestuur en was vele jaren voorzitter. Hij trad als voorzitter af om leider van het eerste elftal te worden. Tijdens die periode zag hij Randstad promoveren van de Leidse voetbalbond naar de tweede klasse KNVB. Dat laatste hield Randstad maar twee jaar Piet Weduwer erelid van Randstad Sport vol en thans speelt het eerste zondagselftal al weer enkele ja ren met wisselend succes in de vierde klasse KNVB. Jarenlang is Weduwer redacteur geweest van het "huisblad"' en hij maakte verder wedstrijdversla gen voor diverse kranten. Hij was ook de motor achter het tot stand komen van de accommodatie op het sportpark "Adegcest" aan de Admiraal de Ruytersingel. Ook in de landelijke sportwereld is Weduwer geen onbekende. Hij presteerde het eens om het natio nale Congolese elftal naar Voor schoten te halen. In de Leidse re gio is hij onder meer bekend als promotor (samen met Menken en Nijssen) voor het ijshockey. Piet Weduwer is met har?en nieren verbonden met Randstad Sport. Onlangs zorgde hy voor een werkbare organisatie binnen de vereniging, een enigzins moeilij ke bestuurbare club door de gro te zaterdag- zondag- en jeugdaf delingen. De huidige voorzitter van Randstad Sport overhandigt Piet Weduwer rechtseen oorkonde behorende bij het ere-lidmaatschap. Raad stelt beslissing uit over verfraaiing centrum Wassenaar WASSENAAR - De Wassenaarse gemeenteraad zorgde deze week voor een verrassing, door twee voorstellen aan te houden, die in voorafgegane commissie-vergaderingen weinig tegenstand opriepen. Het gaat om on derdelen van het Centrum-plan, waarvoor al een totaalbedrag van 3 tot 3,5 miljoen is genoemd. In het bijzonder de WD-fractie bleek voorzichtig geworden, tot lichte ergernis van CD A-fractieleider Otte. De beide voorstellen hadden be trekking op een verfraaiing van het kruispunt Langstraat/Kerkstraat (raming 248.300,-) en een grondtransaktie met de familie Winnubst aan de Achterweg 151.000,-). Wethouder Barning constateerde dat een meerderheid van de raad uitstel wenste en zag daarin voldoende aanleiding de voorstellen zonder ver dere verdediging aan te houden. Greep (PvdA) wilde na lange tijd weer eens wat horen van de stuurgroep Centrum. Nieuwenhoven (D'66) zou graag zien, dat het betreffende kruispunt afsluitbaar wordt ingeval van festiviteiten in de Langstraat. Men was het erover eens, dat de bestrating moet wachten tot bouwacti viteiten in de nabije omgeving achter de rug zijn. In dit gebied zal binnen afzienbare tijd een sporthal r dorpshuis verschijnen. LEIDERDORP - Het oude raadhuis van de gemeente Lei derdorp wordt niet gesloopt en krijgt waarschijnlijk een kantoorfunctie. Er zijn door het college van burge- meester en wethouders al ge sprekken gevoerd met gegadig den en één van hen is op dit mo ment in serieuze onderhandeling. Toch kregen de leden van de raads commissie ruimtelijke ordening gisteravond alle gelegenheid om met andere suggesties te komen voor de bestemming van het ge bouw en de invulling van het omliggende gebied. Een drietal tekeningen van de stedebouw- kundige van de gemeente diende hierbij als leidraad. In de schet sen staan centraal het oude raad huis, nieuwbouw vóór het kruis- gebouwtje aan de Berkenkade of eventueel aan de Kerklaan en het opvullen van de "gaten" met wo ningbouw. Burgerlid Stam vond dat men eerst moet weten wat er uiteindelijk in hel oude raadhuis gaat gebeuren. Wethouder Meerburg (CDA) van ruimtelijke ordening antwoord de dat zijn sympathie uitgaat naar een "kantoorachtige invulling". Volgens hem werkt dat het snelst en bovendien krijgt het gebouw dan zijn oorspronkelijks be stemming min of meer terug. Hij voelde weinig voor het idee om in het gebouw activiteiten als to neel, cursussen e.d. te houden. "Die kosten de gemeente alleen maar geld en het pand op de hoek Bruggestraat/Hoofdstraat is hiervoor beter geschikt Hotel Ook een hotel in het oude raad huisgebouw wees hij van de hand. Meerburg meende dat zo n bestemming zeker op bezwaren vanuit de buurt kan rekenen, ze ker na alle bezwaren tegen het uiteindelijk mislukte midden standsplan. Leijnse (PvdA) kon zich wel vinden in de ideeën van Meerburg. Hij vond het verstandig dat het col lege het voormalige raadhuis in elk geval niet meer wil verkopen, maar verhuren of in erfpacht uit geven. Z'o kan de zaak in de hand worden gehouden. Tieken (CDA) kon zich in geen van de drie tekeningen vinden en ook de plannen van Meerburg spra ken hem niet aan. De voorkeur van Tieken gaat eerder uit naar bescheiden winkelvoorzienin gen. Vraag is, of een dergelijk plan haalbaar is. Uit het rapport van de middenstanders bleek namelijk dat voor een gezonde winkelvoorziening zeker een su permarkt nodig is als publiek- trekker. Burgerlid Van Es was het enige commissielid dat het oude raad huis alsnog gesloopt wil zien. Hij pleitte ervoor om na een even tuele sloop op dezelfde plaats woningen en enkele buurtwin- kels te bouwen. Onder druk provincie en gemeente NOORDWIJKERHOUT - Bouwonderneming Noor- lander is met de gemeente Noordwijkerhout over eengekomen dat de grond onder de sporthal en het dorpshuis voor veel min der wordt verkocht aa^ de gemeente. Aanvanke lijk wilde Noorlander bijna 50 gulden per vier kante meter hebben, nu is het bouwbedrijf onder druk gezakt tot een prijs van nog geen 30 gulden per vierkante meter. Het Leiderdorpse bouwbe drijf lijdt daarmee een verlies van zo'n 300.000 gulden. De reden dat Noorlander gezakt is met de prijs is dat de provincie geen goedkeuring wilde hechten aan de plannen van het Noorwij- kerhoutse gemeentebestuur, omdat de grond veel te duur was. "Noorlander heeft ons zo'n 15.000 vierkante meter grond te koop aangeboden op de hoek van de Maandagse Wetering en de Wildlaan. De kostprijs voor het bedrijf bedroeg bijna vijftig gul den per vierkante meter. Dat wa ren de kosten van aanschaf,'de rente over een bepaald aantal ja ren en het uitkopen van bedrij ven. De provincie vindt die prijs veel te hoog. Daar zeggen ze dat ze met de kostprijs van Noorlan der niets te maken hebben", al dus wethouder P. Heemskerk van de gemeente Noordwijker hout. Waardevermindering De gemeente heeft een onafhanke lijk taxateur ingeschakeld, die de waarde van grond in 't Mosse- nest, het gebied waar de sporthal zal verrijzen, heeft geschat. Hij kwam tot de conclusie dat de grond slechts 25 gulden per vier kante meter waard is. Daar komt nog een waardevermindering van bijna 4 gulden bij als gevolg van doorsnijding van omliggen de stukken grond. De resterende grond is daardoor minder inte ressant voor de uitoefening van een agrarisch bedrijf. Met een bedrag van bijna 29 gulden per vierkante meter ais prijs is wethouder Heemskerk opnieuw rond de tafel gaan zitten met bouwonderneming Noorlander. Dat bedrijf voelde er aanvanke lijk niets voor de grond voor deze prijs, die veel lager ligt dan de kostprijs van Noorlander, te ver kopen. Later is Noorlander over stag gegaan en heeft erin toege stemd dat de grond voor veel minder geld wordt verkocht. De reden dat Noorlander toch voor een geringere prijs de grond gaat verkopen is dat Noorlander hoopt de sporthal annex dorps huis, een project van zo'n 8,5 miljoen gulden, zelf te kunnen bouwen. Verder heeft Noorlan der nog meer grond in het gebied 't Mossenest waarop de gemeente vanaf 1986 zo'n 1000 woningen wil bouwen. Toch is volgens wethouder Heemskerk die 300.000 gulden voor Noorlander geen echt ver lies. Het Leiderdorpse bouwbe- drijf zal proberen straks dat te kort te verhalen door de grond onder de woningen in 't Mosse nest duurder te maken. "Daar zal over een paar jaar wel over wor den gesproken", aldus Heems kerk, die wil proberen dat in 't Mossenest zo goedkoop mogelijk woningen voor Noordwijkerhou- ters worden gebouwd. Tijdens de raadsvergadering van donderdag 29 mei stellen burge meester en wethouders de raad voor akkoord te gaan met de aan koop van de goedkopere grond. Tevens moet tijdens die vergade ring het eerder genomen raads besluit waarin de gemeente tegen een prijs Van bijna vijftig gulden per vierkante meter koopt, wor den vernietigd. De wethouders Heemskerk en Van der Klaauw van de gemeente Noordwijkerhout verwachten niet dat de bouw van de sporthal annex dorpshuis nu vertraging heeft opgelopen. Zij verwachten dat in augustus of september met de bouw van het complex kan worden begonnen. De bouwtijd bedraagt ruim een jaar. "Het is de bedoeling dat we zeker voor car naval 1982 klaar zijn. Dan kan in elk geval de Noordwijkerhoutse carnavalsvereniging feest vieren in de nieuwe hal", aldus Heems kerk. Het complex op de hoek van de Wildlaan en de Maandagse Wete ring wordt waarschijnlijk ge- WASSENAAR - Na een bij na onheilspellende stilte rond de kwestie "Raad- huisbouw" in Wassenaar, zijn er nu tekenen van op leving. Een architectenbu reau heeft een ontwerp- rapport gemaakt, waarin er vanuit wordt gegaan dat het raadhuis zich elders in het dorp moet voortzetten. Dit rapport ligt al bij de Wassenaarse ambtenaren en zal zeer binnenkort worden gepubliceerd. Het fraai gelegen witte paleisje in De Paauw, waar sinds 1925 het gemeentebestuur is gehuisvest, kan al lange tijd geen onderdak meer bieden aan alle gemeente lijke diensten. Momenteel is het ambtelijk apparaat onderge bracht in een zestal panden, her en der verspreid in het dorp. Dat is niet alleen hinderlijk bij het werk van de ambtenaren, ook voor de bevolking in het onprak tisch. Voor het buiten -het cen trum gelegen gebouw in De Paauw geldt.dat de bevolking er slechts zelden zicht op heeft. Al leen bij speciale administratieve handelingen en bij een enkel fes tijn heeft men er direki.mee te maken. De problematiek rond het Wasse naarse gemeentehuis begon in 1976 te spelen. Als een complete verrassing voor vele Wassenaar- ders nam de gemeenteraad toen het besluit om het bestaande raadhuis uit te breiden. Alle dien sten zouden er dan misschien weer inpassen. Toen de bal een maal aan het rollen was gebracht, werd het wenselijk dat een archi tect een voorlichtingsavond zou verzorgen. Vanat dat moment was het bijna "oorlog" in de Wassenaarse gele deren. Met name de Vereniging Vrienden van Wassenaar vestig de toen eenreputatie als de meest krachtige pressiegroep in de ge meente. De slagzin van de ver eniging was "ge^n bouw in Do Paauw". De meningsvorming binnen de gemeenteraad werd mede hier door beinyloed. Ruim een jaar na de vergadering waarin voor uit breiding werd gekozen, vroegen de raadsleden om enkele andere mogelijkheden. Deze bleven ech ter nog steeds beperkt tot aan bouw nabij het bestaande ge meentehuis. Pas later werden ook mogelijkheden voorgesteld op andere plaatsen in het dorp. Twee plaatsen die het meest wer den genoemd: een kantoor voor de technische diensten en wel- zijnsafdelingen aan de Havenka de; nieuwbouw op het gemeen telijk terrein tussen de Haven straat en de J. de Witstraat. Het bestaande raadhuis De Paauw zou dan alleen nog dienen als be stuurscentrum en als plaats voor representatieve avtiviteiten. Paauw. Begin vorig jaar werd er een "Commissie huisvesting ge meentelijke diensten" gevormd. Ook werd de toezegging gedaan dat Wassenaarders in een zo vroeg mogelijk stadium inspraak zouden krijgen. Na deze ontwik keling werd het eigenlijk lang stil rond het Wassenaarse raadhuis. Binnenkort zal die stilte worden verbroken. Verwacnt wordt namelijk dat er aan het eind van dit jaar een be slissing wordt genomen. Hierbij zal het financiële aspect een grote rol spelen. Na de voorgenomen verbouw of nieuwbouw van het zwembad zou dit de twee miljoe nenzaak van dit jaar worden. De aenKueeiaen van ae verschil lende politieke partijen in Was senaar zijn piet overeenstem mend. De VVD heeft vergevor derde denkbeelden ten aanzien van de gemeentewerf aan de J. de Wittstraat. De PvdA wil een kan toor aan de Havenkade, en het CDA is hoogstens bereid de brandweer te laten verhuizen uit de buurt van het bestaande raad huis naar de gemeentewerf. De gemeentelijke diensten zouden dan toch nog dicht bij elkaar kunnen worden ondergebracht. In ambtelijke kringen stapelt de onvrede met de huidige situatie zich op en de kosten van even tuele nieuwbouw stijgen met de dag. Zou een en ander dan toch nog vóór de volgende gemeente raadsverkiezingen zijn beslag krijgen? WIM OLIJSLAGERS bouwd door Noorlander, als het bedrijf tenminste onder de door de firma Kompleetbouw becij ferde prijs blijft. Pas als de pro vincie de plannen heeft goedge keurd wordt een tekening van het complex gemaakt en kan Noor lander een prijs opgeven. De pro vincie heeft toegezegd, dat als de raad volgende week donderdag de plannen goedkeurt, ze op het provinciehuis zo snel mogelijk zullen worden behandeld. WASSENAAR - De ambulance dienst in Wassenaar werkt be vredigend en er is dus geen aan leiding om de eigen voorziening in te ruilen voor samenwerking in regionaal verband. Dit deelde wethouder Dijkstal gisteravond mee tijdens de raadsvergadering in Wassenaar. Hij sloot echter niet uit, dat in de nabije toekomst de noodzaak daartoe aanwezig zou kunnen zijn. Een van de redenen zou kunnen zijn dat de dienst niet langer kostendekkend is. Hij antwoordde hiermee op vragen van Nieuwenhoven (D'66) en me vrouw v. d. Heiden (Werkend Wassenaar). Zij waren er niet ze ker van of een eigen ambulance vanzelfsprekend een snellere service en meer kwaliteit in houdt. Tevens vroegen zij zich af, of de ei gen wagens het kwalitatief wel konden opnemen tegen die uit Leiden en Den Haag, bijvoor beeld bij acute hartziekten. De voorgenomen renovatie van woningen aan de Pieter Maritz- straat was op zich genomen geen probleem voor de raad. Het rijk immers neemt alle kosten voor zijn rekening. Wel rezen met na me bij de heer Cocheret de la Mo- rinière (VVD) vragen over de zin van dergelijke renovaties. Hij wil te zijner tijd bij de behandeling van Woningbouwnota een dis cussie over de verhouding van de renovatiekosten tot de nieuw- bouwprijzen van vergelijkbare woningwetwoningen. Gemeentehuis De Paauw in Wassenaar Dinsdag Jan Ligthartschool - Damlaan, oud- Hollandse markt, 18.30-21 uur. Stadhuis - commissie volkshuisvesting, 20 uur. Breehuys - Breestraat 19, "Cuba actu eel", 20.15 uur. Ie Binnenvestgracht 33 - universiteits raad, 19.30 uur. K O - Oude Vest 43, lezing en dia's over Rome, 20 uur. Leidse Houtschool - Adriaan Pauw straat, kijkavond, 19.39-20.30 uur. Gesprekscentrum - Vrouwenkerk- choorstraat 17, lezing leer van Boeddha, 20 uur. Kindertheater JIRI - speelt woensdag middag in Imperium, 14.30 uur "Het lied van een clown". Gespreksavond Baha'i-gemeenschap - Sleutelbloem 2, vanaf 20 uur. Algemene, Reclasseringvereniging - Rijnsburgerweg 167; bereikbaar op werkdagen van 9-17 uur. Voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vannaf 18 jaar), die door problemen in conflict zijn of dreigen te komen met de politie en/of de justitie. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, woe van 10-12 uur, tel: 130983. Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 uur; NVSH-trefcentrum, middelenverkoop, bibliotheek en filmverhuur, 20-21 uur. Voorschoten - 20.30 uur, commissie sport en recreatie, gemeentehuis. Leiderdorp - commissie maatschappe lijk welzijn, 20 uur, gemeentehuis. Leiderdorp - commissie onderwijs, 20 uur, gemeentehuis. Woensdag Volkshuis - Apothekersdijk 33, tentoon stelling vrouwenarbeid in Leiden, 9.30 Kapelzaal K O-kinderfilms, 14.30uur. Augustinus - Rapenburg 24, avond over chips, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 uur. Leiderdorp - commissie financiën, 20 uur, gemeentehuis. Leiderdorp - commissie economische aangelegenheden, 20 uur, gemeente- Donderdag Klein Matilo - Zaanstraat 126, inspraak avond, inrichting park. 20 uur. Stadhuis - commissie ruimtelijke orde ning, 19 uur; commissie maatschappe lijke aangelegenheden, 20 uur. Noordeinde 2a - NVvH-bijeenkomst over burgerraadslieden, 9.45 uur. Leids Vrijetijdscentrum - tafeltennis- demonstratie, 20.30 uur; film: "Bellissi- ma", van Viscontie, 21 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat, film Jos Stelling, 20 en 22.15 uur. Gehandicaptensoos - Topaaslaan 19, van 10-15 uur. Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilie, open café avond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel: 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandsekerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, vrij van 14-16 uur, tel: 130983. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, open middag van 14-16 uur; kaarten, sjoelen en andere spelletjes. Werkgroep Dienstweigeren - Troef, Noodeinde 2a, van 20-21.30 uur. Voor lichting en begeleiding dienstweigeren, ook tel: 140866. Femke - ontmoetingscentrum voor vrouwen, do van 10-12.30 uur. Oegstgeest -' Taberna, Nicaragua- avond, 20 uur. Wassenaar - gemeentehuis, gecombi neerde vergadering Maaschappelijke voorzieningen en Onderwijs, Cultuur en Recreatie, 19.30 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, 20 uur, raadsvergadering. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 16-23 mei door apo theek Reyst, Steenstraat 35, tel: 120136 en de Voorschotense apotheek, Leidse weg 66.tel 2525. Wijkverpleging Leiden - interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604, tek ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131; spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. A. Vriend, de Hoge Wei 203, tel: 02522-12022. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Teletoon 071-144941 Nabezorglng van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschrijving geen Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement f 46.30 per post 163,40 Jaarabonnement f 173,70 per post f254.10 Losse nummers f 0,65. Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J P. Westerlaken (regio) B Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen. Parijs. Washington. Cairo. Redactie Randgemeenten; Telefoon 071-144941 Leiden, tel. 071-763320. 071-893641. Ch. LennarU, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten: R Zaadnoordijk. Tel. 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847 Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp: F. Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2