Helft van kandidaten burgemeester voldoet niet [Le/c/se agenda Linda van Dyck en Jeroen Krabbé redden Wolken In Leiden Eerste woning in Boekhorst betrokken Burgerlijke stand Warmonders willen huisvuil indammen Kleuter verdronken Ijspaleis in teken postzegel PAGINA 2 STAD EN RAND ZATERDAG 17 MEI 1980 LEIDEN - Bijna de helft van het aantal sollicitan ten voor het burgemeesterschap van Leiden voldoet niet aan de eisen. Tot deze conclusie komt de vertrouwenscommissie van de ge meente Leiden. De commissie heeft inmiddels met veertien kandidaten gesproken. Magere tekst wint aan zeggingskracht LEIDEN - Het lijkt beslist niet de verdienste van de in 1933 in Londen geboren journalist en (toneel-) auteur Michael Frayn, dat 'Wolken', gisteravond gespeeld in een redelijk bezette Leidse Schouwburg, naar niveau kon groeien. kelijke humor van de heren Bumbergen en Van Voren, waren het toch steeds weer Van Dyck en Krabbé, die met veel verve een opvallend magere tekst nog enige inhoud wisten te geven. Het lijkt inmiddels niet onwaarschijnlijk, dat andere acteurs en actrices 'Wolken' niet overeind hadden kunnen houden. Dat Michael Frayn bedolven is on der de 'Somerset Maugham Award', de 'Hawthornden Prijs' en de 'National Press Award' laat zich helaas op geen enkel mo ment in 'Wolken' terugvinden. Hoewel na de pauze de door Gei - rit Komnj vertaalde tekst, vooral start waren het toch vooral Jeroen Krabbé (Owen Shorter) en Linda van Dyck (Mara Hill) die door hun tekstinterpretatie en mimiek het gegeven van Frayn een extra di mensie gaven. De intrigerende actrice Linda van Dyck en de zeer spontane, improviserende Je roen Krabbé, geven 'Wolken' datgene, wat Michael Frayn blijkbaar oningevuld heeft gela ten. Terwijl Pim Vosmaer als 'Angel' een niet onverdienstelijke bijrol speelde en Donald Jones als 'Hil- berto zich hopelijk nu voorgoed heeft losgemaakt van de beden- LÉIDEN - kersverse wethouder van volkshuisvesting D.J. Tesselaar be groet donderdagmiddag de eerste bewoners van de nieuwbouwwijk de Boekhorst in de Mors. Dat is twee maanden eerder dan verwacht. Hij overhandigt dan officieel de sleutels aan de eerste bewoners van deze nieuwe wijk. Dat zijn de heer en mevrouw G.A.W. de Leon, die dan hun eerste eigen woning kunnen betrekken. Het plan -Boekhorst bestaat uit ongeveer 280 huizen. Daarvan worden er 166 in opdracht van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten gebouwd. Ruim de helft ervan bestaat uit zogenaamde premie-A-woningen* die door het rijk extra worden gesubsidieerd. Vijftig van deze A-woningen zijn appartementen met één of twee slaap kamers. In dezelfde subsidie-categorie worden 41 eengezinshuizen met drie slaapkamers gebouwd. Verder bestaat het Bouwfonds-komplex uit 75 eengezinshuizen (met eveneens drie slaapkamers) die voor een B- subsidie in aanmerking komen. De andere huizen in de Boekhorst worden gebouwd door de woning bouwvereniging De Goede Woning. Daarbij gaat het om woningwetwo ningen en om een aantal premir-A-huizen. Al deze 280 huizen in de Boekhorst worden in één bouwstroom en door dezelfde gevoerd. In augustus vorig jaar is met de bouw begonnen. in de vaak zeer emotioneel gela den dialogen meer boeide dan er voor, waren het toch steeds weer de acteerprestaties (ook van Rudi Falkenhagen), die het leeuwen deel van de aandacht naar zich toe trokken. De kracht van Krab bé is het sterk relativerende, waarmee hij vrijwel elke dialoog omgeeft, terwijl Linda van Dyck daarop zeer professioneel weet in te spelen. Beiden spelen intuïtief de obligate, niet tot volle wasdom gekomen, woordgrapjes van Michael Frayn weg en geven als substitutie een heftigheid in de spelbeleving. Linda en Jeroen zijn. als gold het eenzelfde persoonlijke achter grond, in staat elkaar verbaal feilloos te vinden. Elke pauze wordt dan functioneel en dialo gen worden veel feller dan Frayn zo ooit bedoeld kan hebben. Zo stellen hoofdrolspeler en -speelster zich uitermate con structief op, waardoor een mage re tekst onverwacht veel aan zeg gingskracht kan winnen. Het blijft inmiddels een vorm van on verantwoorde kansberekening door de toneelauteur, die daarbij overmatig speculeert op aanwe zig talent. Gisteravond en vanavond, 'Wolken' in de Leidse Schouw burg wordt herhaald, gelukkig niet ten onrechte. BERT KOEKEBAKKER Schilderijen voor Kuenen LEIDEN - In het Academiege bouw aan het Rapenburg heeft prof. dr. D. J. Kuenen gistermiddag twee schilderij en gekregen. Bij zijn afscheid als rector magnificus aan de Leidse universiteit in sep tember van het vorige jaar was Kuenen aangeboden een portret van zichzelf te laten schilderen. De schilder H. Rol uit Noorden legde onlangs de laatste hand aan het werk. Dankzij de vele bijdragen die het afscheids- comité van prof. Kuenen ont ving, kon men niet één, maar twee portretten laten schilde ren; één van Kuenen in zijn 'werkkleding' en één van hem terwijl hij een boek zit te le- De bijeenkomst gistermiddag werd tevens door een groep biologen aangegrepen om af scheid te nemen van prof. Kuenen als Leids bioloog. Van hen was er één lid van het CDA, zes van de PvdA en zeven van de WD. Twee WD-ers hebben zich na het gesprek te ruggetrokken. Uit de gesprekken met de kandidaten heeft de commissie de conclusie getrok ken dat de CDA-man, drie PvdA- ers en twee WD-ers niet in aan merking komen voor het burge meesterschap van Leiden. In de commissie hebben vier fractie voorzitters zitting: Peters (PvdA), Kuijers (WD), Driessen (CDA) en Glaubitz (D'66). Er mag overigens niemand tot bur gemeester worden benoemd die niet met de commissie heeft ge sproken. Dat is onaanvaardbaar, vindt de commissie. "In de eerste plaats omdat zulk een kandidaat de uitdrukkelijke wens van de raad heeft genegeerd en hierdoor blijk heeft gegeven van onvol doende openheid en bereidheid tot samenwerking met de raad". In de tweede plaats, zo vindt de commissie, omdat de kandidaat zichzelf de mogelijkheid heeft ontnomen zich vanaf het begin vanuit de eerste hand "politiek- KATWIJK - De 3-jarige Andreas de Vos uit de Zonnebloemstraat in Katwijk aan de Rijn is gistermid dag verdronken in de vijver nabij de Asterstraat. Het jongetje is waarschijnlijk tijdens het spelen te water geraakt. De jongen is door zijn stiefvader uit het water gehaald. Op weg naar het zieken huis is de jongen overleden. WARMOND - Onder het motto "Huisvuil: wat moet je ermee? doe er wat mee!" heeft een werk groep van de politieke partij Pro gressief Warmond een rapport opgesteld over de huisvuil- problematiek. In het rapport spreken de vier samenstellers, Peter van Dam, Rina van der Ven, Paul Stol en Gerard Slingerland, de hoop uit dat er in de toekomst geen afval meer zal bestaan. Alles moet dan worden hergebruikt of eindproducten moeten een nieuwe toepassing hebben. Op korte termijn wil de werkgroep de huisvuilstroom ingedamd zien door stoffen als papier en glas te hergebruiken. Om dit hergebruik te stimuleren zouden de mensen geïnformeerd moeten worden over het huisvuilprobleem. Bo vendien kan door het aanwijzen van verzamelplaatsen het op- haalproces worden versneld. Gegeven dat de huisvuilproduktie 360 kilogram per inwoner be draagt, dan kan worden aange- LE1DEN I ZOETERWOUDE LEI DERDORP VOORSCHOTEN OEGSTGEEST. Geboren: Jeanot J.E., zoon van A.M. van Vlieten W. van Amerongen (Leiden); Pe ter Chr., zoon van M. Rhijnsburger en P A. Joziasse (Leiden); Sjors M_. zoon i H. Maree en A.L.M. de Roode (Leiden); Paul. zoon van W.J. Mcut.stege en E.E. Kleij (Leiden); Ferdinand, zoon van S. Sehellingerhout en R. Duiveman (Lei den); Esther, dochter van R. Schreuder en A.W.M.H. Kerssens (Leiderdorp); Monique, dochter van J. van der Meij en A.J.M. Borst (Leiden); Mannus F., zoon van J.A. Verhage en Chr.M. Maris (Lei derdorp); Manon S., dochter van H.A. Pont en H.G.M. Hoppezak (Leiden); Ri chard. zoon van H.J. Noordervliet en W. Pijnaker (Leiden); Joyce, dochter van J.B. Nulkes en H. Donderwinkel (Lei derdorp); Paul, zoon van A H. van Box tel en M.C. van Aalst (Leiderdorp); Mut- thijs M A zoon van W.JJvan Brecht en J.M.C. Compier (Voorschoten); Anne- marie, dochter van W. Spierenburg en J.J. A.M. Reijgersberg (Leiden); Susan, dochter van van Brad en Y.M.M. Z\v i (Lei i; Jess: W. Teske en WJ.L. Reijnders (Leiden); Bastiaan A., zoon van E.G. Mast en J.J. Vos (Leiden); Join M, zoon van A.C.H.M. Rennïcrs en L.'J.C. van Wor- dragen (Leiderdorp): Johannes H.. zoon van L.H. van den Berg en C.A. Stigter (Leiden); Sehastiaan, zoon van RA M. Witteman en A Chr. Schell (Voorscho ten); Jasper, zoon van J.F. Neuteboom en P.J. Zwikker (Leiden); Nathalie C., dochter van C. Klous en J.J. Nadort (Leiden); Soroya P.. dochter van A A. lijkwan en Y.P. Ma-Ajong (Leiderdorp); Franck F., zoon van M. van den Broeke en E.J. Boumann (Leiden); Marjolein, dochter van K. Goossensen en E.J. Hoekstra (Leiderdorp); Margot L.M.. dochter van J.M.L Kouwenberg en P.G.F. Bakx (Leiden); JOhannes L., zoon van L A F M Remmerswaal en C.J.M. van de Wiel (Zoeterwoude);Mi- chael M.. zoon van F. Redel en M. Veef- kind (Leiden); Sehastiaan E.. zoon van R.E. van Yperen en A.M. Dores Goncal- ves (Oögstgeest); Charlotte, dochter van A C. Langereis en W.B. de Leeuw (Lei den): Leontien J.W., dochter van J.G van Tilburg en M.P.G Th. Stroop (Lei den); Frankje, dochter van M.P.C. Douwma en A.M.H. Ellenberger (Lei- Gehuwd; R C Abrams en Y Nijenhuis (Leiderdorp); Abdel Hadv en Q.M. Ho- genboom (Leiderdorp); P.F. Liqui Lung en M.L. Voerman (Leiderdorp); C de Ruiter en M. van der Luit (Leiderdorp); J E. Flerig en E. van der Kwast (Leider dorp); G. Seriier en E.M.J. Bovelander Overleden: J N. Crama (67).echtg van J. den Outer (Leiden); C.M. Belt (83). ge huwd geweest met J.A. de Groot (Lei derdorp): J.M. de Ru 185), gehuwd ge weest met J. van Gellecum (Leiden); J Meijers (87), gehuwd met C.J.G. Abra hams (Leiden); W. Bosman (55). echtg van J. Platteel (Leidcrdorp);C.A. van Leeuwen (96) (Leiderdorp); J. 5 (57) chtg. r Vis chtg. v LEIDEN - Met een uitgebreide postzegeltentoonstelling viert de "Leidsche Vereeniging van Post zegelverzamelaars" haar veertig jarig bestaan in de Ton Menken- hal aan de Vondellaan. Voorzitter J. van Klaveren van de 750 leden tellende postzegelver eniging bedankte gistermiddag in zijn openingswoord onder meer de PTT die medewerking heeft verleend aan een bijzonder PTT-stempel ter gelegenheid van het jubileum. Voor de Leidse vereniging is het bovendien een hoogtepunt dat zij de organisatie van dc 68ste filatelistendag mor gen in de ijshal voor haar reke ning heeft mogen nemen. Het publiek kan vandaag tot tien uur 's avonds en zondag van tien tot vier uur de tentoonstelling be zichtigen. Een jury beoordeelt verschillende tentoongestelde zegels en post stukken. Morgenmiddag is de prijsuitreiking. Voor de beginnende verzamelaar die minder geïnteresseerd is in de waardevolle collecties op de tcn- toonstehng zijn er tal van postze- gclkraampjes waar voor een paar dubbeltjes Koningin Julnina-ze- gels of zegels uit verre landen te koop zijn. representatief te laten informe ren over Leiden". Van de resterende kandidaten is de commissie unaniem van oordeel dat één PvdA- en één WD-kan- didaat in staat moeten worden geacht het burgemeesterschap van Leiden te kunnen vervullen. De commissie is verdeeld over de vraag in hoeverre drie andere kandidaten (twee WD en één PvdA) tot deze categorie dienen te worden gerekend. Ten aanzien van één PvdA-kandi- daat is de commissie unaniem van oordeel dat hij in aanmerking zou kunnen komen, maar dat an dere kandidaten de voorkeur verdienen. Bij de selectie heeft de commissie zich laten leiden door de profiel schets en de volgende aan dachtspunten: Ervaring met, en inzicht en inlevingsvermogen in gepolitiseerde dan wel gepolari seerde verhoudingen; begrip voor en aanvaarding van de in Leiden aan de burgemeester door de raad en het college toegedach te rol', op grond van de huidige en de te verwachten politieke con stellatie. dat Warmond zo n 1500 ton per jaar produceert. Door de grote toename van de huisvuil- productie komt het milieu in ge vaar. Ter oplossing van dit probleem draagt de werkgroep van Progressief Warmond de volgende puntén aan: niet alle huisvuil als nutteloos afval be schouwen, maar ook hergebrui ken (bij voo. beeld papier en glas); bij verwerking van huisvuil energie winnen; gevaarlijke of moeilijk terug winbare stoffen bij de bron scheiden, en de methode van ophalen zo mogelijk verbete- De werkgroep denkt deze punten te kunnen verwezenlijken door re gelmatig informatie en publici teit naar de producent van hüis- vuil. Hiervoor is wel geld nodig. Het is de bedoeling dat het rapport van de werkgroep dient als lei draad voor de discussie over huisvuil op de ledenvergadering van Progressief Warmond op 22 Zaterdag Leiden Schouwburg - 20.15 uur: "Wolken", met o.a. Jeroen Krabbé. LAK-theater - Levendaal 150, Nedr- lands Danstheater-aspiranten, 20.30 Imperium - Oude Vest 33, "Puh... het zal me een zorg zijn"; 15 uur (speciaal voor kinderen) en 21 uur. Augustinus - Rapenburg 24, vrouwen cabaret "Lipstick en Meidengroep, 21 Ton Menken Hal - Vondellaan, postze geltentoonstelling, 10-22 uur. Stadsgehoorzaal - Breestraat, Residen tie-orkest, 20.15 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, Hot House, "Free Fair", 22 uur. Hortus - Rapenburg 73, wandeling, 10 Marinecomplex - Noordeinde 2a, ENFB-manifestatie, 15 uur. Sanders - Levendaal/hoek Korevaar- straat, antiekmarkt, 9.30-17 uur. Zondag LAK-theater - Levendaal 150, kinder voorstelling "Maccus", 15 uur. Ton Menken Hal - Vondellaan, postze geltentoonstelling, 10-16 uur. Museum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht, rondleiding, 14-17 uur. Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. Maandag Leiden Schouwburg - 20.15 uur; "Een schot valt", door de toneelvereniging Tot Ieders Genoegen. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, film: "Instant pictures", 20 en 22.15 Middelweg 28 - spiritistisch genoot schap Pinksterwijding, 20 uur. Leidse werkgroep homofilie - Nieuwe Rijn 20a, thema-avond, pedo-sexuali- teit, 20 uur. Wienerwald - Steenstraat 2, ledenverga dering CDA, 20 uur. Leidse Volkshuis - Apothekersdijk, vrowenavond van aktiegroep Vrou- wen-solidariteit, 20 uur. Antonius Clubhuis - Mare 43, vergade ring carnavalsvereniging De Hutspot ten, 20.30 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshui- zerlaan, bejaardensoos Zuidwest, 14.30 uur. Femke - Volkshuis, ingang Apothe kersdijk 33, vrouwensoos, 20-23 uur, tel: 149180. Leidse Rechtswinkel - maandag- en woensdagochtend, van 10-12.30 uur. dinsdag- en donderdagavond, van 18.30-20.30 uur. Voor Leiden Noord: Van Hoogendorpstraat 19-21 uur. Voorschoten - woningadviescommissie, gemeentehuis, 20 uur. Voorschoten - commissie welzijn, ge meentehuis, 20 uur. Leiderdorp - commissie ruimtelijke or dening, gemeentehuis, 20 uur. Leiderdorp - commissie openbare wer ken, gemeentehuis, 20 uur. Artsen Leiden - dè weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 Wijk 1 - Boerhavedistrict, Binnenstad noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za: J. Stolk, Burggravenlaan 1, tel: 125820. Zo: F.B. Kruis, Klaproos 34, tel: 126371. Wijk 2 - Binnenstad-zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, De Waard: za: J. Rus, Middelstegracht 131, tel: 132500. Zo: R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel: 120266. Wijk 3 - Mors. Haagwegkwartier, Zuid west za: B. Roos, Zocherstraat 1, tel: 766123. Zo: A.A. van Rijn, Melissetuin 5, tel: 210797. Voor de praktijk van de artsen Groene- veld, R. van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol, Zwijnenburg en Verhage, wordt de weekenddienst waargenomen door J. Verhage, Rozemarijntuin 51, Leiderdorp, tel: 895144. Spreekuur za terdag en zondag van 11-11.30 uur ge zondheidscentrum Merenwijk, Rosmo len 2, Leiden. Leiderdorp - O. du Ry van Beest Holle/ M. Hennink, Vlaskamp 16, tel: 891100, spreekuur 12.30-13 uur. Oegstgeest - H. Reterink, Terweeweg 152, tel: 150394. Voorschoten - za- B. van Beusekom, Be- resteynstraat, tel 2520. Zo: J.H. Vrijen- hoek, Bachlaan 1, tel 2356. Warmond - A. de Gijzel, O. Nassaulaan 10, Warmond, tel 01711-10834. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 16-23 mei door apo theek Reyst, Steenstraat 35, tel: 120136 en de VoorscKotense apotheek, Leidse- weg 66, tel: 2525. Wijkverpleging Leiden - lnterkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604, tel: ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131; spreekuur ma t/m Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Dierenartsen Leiden - voor de praktijk van Muurling/ Roest'Helder F. Muurling, Plantsoen 23, tel: 125057. Voor de praktijk van Krol en Vestjens: IJ. Krol, Pres. Kennedylaan LEIDSCH -& DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Leidsch Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Postbus 54 2300 AB LEIDEN Telefoon 071 -144941 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement 46.30 per post f 66,40 Jaarabonnement f 173.70 per post i 254,10 Losse nummers f 0,65. Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen overschrijving geen Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J P Westerlaken (regio) B Paauw (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) Bonn. Brussel, Londen, Parijs Washington, Cairo, Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta Redactie Randgemeenten. Telefoon 071-144941 Ch Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935 Warmond: K Prins 01711-11266 Zoeterwoude: R Stevens 071-890847 Zoeterwoude Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp: F. Snijders 071-893841

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2