Een kleine stap: via porno naar de 'natuurgeneeskunst' ZATERDAG 17 MEI 1980 EXTRA PAGINA 27 eVii*« ,deWe" ROOSENDAAL - „Na het ongeluk gebeurden er vreemde, onverklaarbare dingen met me. Ik had ervaringen die ik niet kon verklaren, droomde on der meer over mijn buren en dergelijke. Ik heb me uitgebreid laten onderzoeken door heel veel artsen maar niemand kon me precies vertellen wat er aan de hand was". „Uiteindelijk kwam ik via een Belgische pater terecht bij de Federatie van Paranormale Genezers. Daar verklaarden ze me dat het helemaal niet vreemd was wat er met me gebeurd is. Wetenschappelijk is het bewezen dat de mens normaal slechts twintig pro cent van zijn hersenen ge bruikt. Door die botsing werd mijn hele hersenpan door el kaar gegooid, waardoor blijkbaar nog nooit gebruikte hersenen geactiveerd wer- den", aldus Wanrooy. Het bleek dat hij zijn paranor male talenten in dienst van de mensheid kon stellen door als genezer te gaan optreden. Hij begon zijn praktijk in België waar de autoriteiten er niet zo blij mee waren. Pendel Nu zit Wanrooy al ongeveer an derhalf, bijna twee jaar, in Roosendaal en trekt dagelijks een veertigtal mensen met gezondheidsklachten. Dank zij de speciale gaven die Wan rooy zegt te bezitten, gaat hij bij het consult ook niet als iedere andere arts te werk maar heeft hij zijn eigen, unieke methode gevonden om de kwalen van de patiënt te ontdekken en tevens de zaak daarvan bloot te leggen. Hij vraagt, behalve een flesje urine, een foto van de patiënt, die hij op een standaard pen delbord legt. De truc die daarbij uitgehaald wordt, zal geen enkele arts in Nederland hem nadoen. Met behulp van de pendel („Ik gebruik bij voorkeur een zware, koperen pendel") spoort hij de ziekte en de oorzaak daarvan op. Op het pendelbord staan in een cirkel de meest voorkomende menselijke gebreken en de uitslag van de pendel wijst bij de paragnost autorrtatisch in de richting van de kwaal van de betrokkene. Een doeltreffende methode, zo verzekert Wanrooy. Want bij de ruim 35.000 consulten die hij heeft gegeven, zat hij er slechts een tiental keer naast. Een gemiddelde waar de normale arts ook jaloers op zou zijn, maar die beschikt dan ook niet over de gaven van de helderziende Wan rooy. Wanrooy bespreekt vervolgens zijn diagnose uitvoerig met de betrokkene. Juist dat gesprek is voor hem een bevestiging van de juistheid van zijn me thode. „Als ik nu zou conclu deren dat die man iets aan zijn schildklier heeft, terwijl hij gewoon pijn in een been heeft, sla ik natuurlijk een fi guur. De patiënt zou dan on middellijk zeggen dat ik on zin uitkraam en vertrekken. Dat gebeurt niet. Vandaar". De Roosendaalse genezer vertelt dat hij zijn werk ge controleerd uitoefend. Navraag levert een heel ander verhaal op. Waarnemend in specteur voor de volksge zondheid dr. Remmer ,,Ik ken die man niet. We hebben niets over hem in het archief zitten en ik weet helemaal niets van zijn bestaan". Hoewel een aanzienlijk deel van Wanrooy's patiënten uit Bel gië komt, bezoeken naar zijn zeggen ook Roosendalers in groten getale zijn praktijk. Een deel van hen zou op ad vies van de Roosendaalse huisartsen komen die ook menen dat de gebruikelijke geneeswijzen niet altijd even geschikt zijn. „U moet niet vergeten dat bij mij vaak de hopeloze gevallen komen, dit- al jarenlang aller lei artsen aflopen die hen niet kunnen helpen. Voor de nor male medici met hun metho den zijn het vaak patiënten die ze al hebben opgegeven. „Ik klapte met 220 kilome ter per uur tegen die boom. Als gevolg van het ongeluk moet er een enorme ravage in mijn hersenpan zijn ontstaan. Toen ik bijkwam, voelde ik me heel vreemd. Later bleek dat ik door het on geluk paragnostische ga ven had gekregen. Ik be sloot die in dienst van mijn medemensen te stel len en anderen te gaan helpen. In mijn vorige be roep, antiekhandelaar, had ik trouwens helemaal geen zin meer". Aan het woord is de 48-jari- ge Robert Wanrooy. Hij noemt zich zelf naturo- paat-paragnost. Een an dere titel die hij zich zelf min of meer toekent is „de Kindertjesmaker". Wan rooy beweert namelijk dat hij vrouwen, die al ja renlang kampen met problemen om zwanger te worden, aan kinderen kan helpen door hen te behandelen. Eagelijks parkeren vele zoekers naar genezing - veelal van Belgische na tionaliteit - hun auto in Roosendaal om de inmid dels in bepaalde kringen fameuze natuurgenezer en helderziende te con sulteren. Is; er een nieuwe wel- en wonderdoener in Roo sendaal opgestaan, of maakt Wanrooy (alias Ronnie de Baas), de voormalige pornoprins van Putte, slechts handig gebruik van goedgelovige inensen? „I,uilig al dat negatieve ge doe", zegt Wanrooy. „Ik werk vanuit een bepaalde geloofsovertuiging". Zijn methodes om mensen geld uit de zak te kloppen zijn overtuigend ge noeg. Gehuld in een betrouwbaar uitziende witte jas behandelt natuurgenezerRobert Wanrooy (alias sexhandetaa r Ronnie de Baast zijn patiënten. Veertig klanten per dag (hoofdzakelijk Belgena. 25,-: de kassa rinkelt leuk Het blijkt dat bijvoorbeeld reumapatiënten niet door hen maar wel door mij geholpen kunnen worden", aldus Wan rooy. Door ons gevraagde Roosen daalse huisartsen zeggen geen contacten te hebben met hun „collega". Van doorver wijzen van patiënten is al he lemaal geen sprake. Wanrooy zegt overigens zijn beperkingen te kennen. „Ik ben ijdel genoeg om dat toe te geven", aldus de rap spre kende Amsterdammer. Kan ker kan hjj bijvoorbeeld niet genezen. „Maar ik kan het lot van die mensen wel dragelij ker maken door het voor schrijven van bepaalde na- tuurgeneesmiddelen", zegt hij. „Het is onzin te veronder stellen datje door magnetise ren kanker kunt genezen. Mensen die zoiets vertellen, zijn je reinste beunhazen", meent hij. Kindertjes maken is voor hem echter een ander geval. Kindertjesmaker Wanrooy is trouwens helemaal gespecialiseerd in kinderen. Hij zegt dat veel kinderen door hun ouders naar zijn praktijk worden gebracht. „Ik heb een onderbewuste voorliefde voor kinderen. Vroeger droomde ik ook al tijd dal ik op een boerderij wilde wonen met heel veel peuters om me heen", aldus Wanrooy die zich dan ook het lot van mensen aantrekt die geen kinderen kunnen krij gen. Hij zegt dat er vorig jaar 36 echtparen bij hem zijn ge weest met die problemen en daarvan zijn er bij 28 kinderen gekomen. Vier zijn er nog on derweg. Hij zegt dat 90 pro cent van de gevallen die zich bij hem melden zwanger wordt. Zijn opmerkelijke prestaties zijn naar zijn zeggen zeker geen toeval. Wanrooy stelt namelijk dat 80 procent van de vrouwen die geen kinde ren kunnen krijgen, niet over die gave beschikken omdat hun schildklier niet of slechts in beperkte mate werkt. En hij heeft de beschikking over een kruidenextract dat die schildklier op de een of ande re manier kan activeren, waardoor aan de belangrijk ste irde vol- daanm Gynaecoloog dr. De Bruyckere uit Roosendaal bestrijdt Wan- rooy's conclusie: „Het is on juist dat 80 procent van de vrouwen die niet zwanger kunnen worden door een ge brekkig functionerende schildklier aan hun kwaal lij den". Wanrooy zegt dat hij uiterst voorzichtig is en zich geen buil wil vallen. „Ik kan geen tumor van een vleesboom onderscheiden", meent hij en daarom zegt hij alle vrouwen van wie hij vermoedt dat er iets ernstigs mee aan de hand is door te verwijzen naar de specialist. „Soms voel ik gewoon dat het niet klopt en dan stuur ik ze onmiddellijk door. Ik eis ook van de vrouwen die ik hier onder behandeling heb, dat ze minstens een keer per jaar naar de gynaecoloog gaan", aldus Wanrooy, die zegt wel eens te zijn uitgelachen door zijn gediplomeerde collega's omdat hij iemand doorver wees die slechts iets onschul digs had. „Dan denk ik: lach maar. Maar ik verwijs liever iemand een keer teveel dan te weinig door", zegt hij nuch ter. Dr. De Bruyckere: „Ik krijg geen patiënten hier die door verwezen zijn door die me neer Wanrooy". Hoewel Wanrooy zelf niet over een erkende medische oplei ding beschikt, meent hij toch over voldoende kennis te be schikken mensen te kunnen genezen. Over de artsenop- leiding kan hij kort zijn. Die duurt veel te lang. „Bijna de gehele opleiding bestaat uit theorie", aldus Wanrooy. Theorie, die in zijn ogen ook in een paar jaar tijds te leren Zelfheeft hij ongeveer twee jaar aan een opleiding voor natu- ropaten in Hilversum gestu deerd. Maar nog altijd zegt hij erbij te studeren. Hij heeft lessen gevolgd in anatomie, fysiologie, pathologie en me- dicamentenleer. Ziekenfonds Wanrooy trekt zich het lot van zijn patiënten heel sterk aan. Zeker omdat hij een ge voelsmens is, heeft hij er vaak moeite mee als hij tegen ie mand moet zeggen dat hij hem ook niet kan helpen. „Dan voel ik me rot. Maar het heeft geen zin zo iemand iets wijs te maken. Als ik op een dag tegen een paar mensen de harde, bittere waarheid heb moeten zeggen, ben ik ka pot", aldus Wanrooy. Aangezien hij zich voor het pendelen sterk moet concen treren. kan dat wel eens lastig zijn. Wan.ooy zegt echter dat hij nauwelijks hinder ervan ondervindt. „Soms moet ik wel een paar minuutjes gaan liggen omdat ik het niet meer aankan. Maar dan ben ik snel weer de oude". Overigens verbaast het Wan rooy dat zijn activiteiten niet door het ziekenfonds worden vergoed. Wanrooy zegt veel goedkoper te kunnen werken dan de gewone artsen en spe cialisten. Wanrooy rekent 25 gulden voor zijn consult. De medicamenten die hü, voor schrijft zijn niet duur: tussen de acht en twaalf gulden. Gemiddeld kan de patient daar een dag of tien mee doen. „Dit is echt geen vak om goud in te verdienen. Ik heb helemaal geen hoge winstmarge", al dus Wanrooy. Verbazing wekkend als men rekening houdt met het gegeven dat er dagelijks zo'n veertig patiën ten bij Wanrooy op bezoek komen, die toch allen zo'n 25 gulden per consult neertellen waardoor Wanrooy globaal duizend gulden per dag ont vangt. Sex Wie gaat graven in het verleden van Robert Wanrooy stuit op verbazingwekkende activi teiten. Wanrooy beweert an tiquair in Belgie te zijn ge weest met twee goedlopende antiekwinkels. Na zijn auto ongeluk bekoelde de interes se voor zijn vak volgens zijn zeggen en maakte hij de overstap naar de natuurge neeskunde Het ziet er echter naar uit dat Robert Wanrooy de liefde voor zgn vak al eerder was kwijtgeraakt want al jaren vóór het mysterieuze ongeval stapte hij in een heel andere handel: de sex. De overstap van de antiek naar de sex was puur ingegeven door finan ciële argumenten. Wanrooy begon in 1969 met de uitgifte van een eigen sexblad. Robert Wanrooy vond het ken nelijk gewenst zich een schuilnaam aan te meten want onder de naam Ronnie de Baas presenteerde hij „Sex Contact, het Belgisch-Hol lands blad", zijn eerste sexblad vol Belgische con tactadvertenties. Later kwam daar nog het blad Plee-Boy bij, dat zich ook voornamelijk op de Belgische markt richt te. Aanvankelijk was het postbusadres gevestigd in Zundert. Robert Wanrooy kreeg in de ga ten dat er in de sexhandel handenvol geld te verdienen was en besloot een eigen winkel te openen in Put te. Pornoshow Robert Wanrooy en zijn com pagnon Jan Lucas deden in Putte snel goede zaken. Wan rooy was dan ook behoorlijk vindingrijk want hu kwam telkens weer met nieuwe stunts. De sexwinkel leverde wel geld op maar niet vol doende. Er kon meer uitge haald worden en daarom be gon hij met een „filmlingene- avond". Drie „bekende" fo tomodellen - Tamara, Leyla en Tuna - zouden sexlingerie voor man en vrouw tonen en daartussen door werden „vier harde Deense sexfilms" ge draaid. Toeschouwers moes ten 200 franken per persoon op tafel leggen om binnen te komen. Eenmaal geconfronteerd met het succes van de publiek- formule zette hij nog meer pijlen op zijn boog en richtte Ronnies Go-Go-Club op. Daar waren zogenaamde Porno-Life-Shows te bewon deren waar lesbische vrou wen, paren, mannen met meer vrouwen lieten zien hoe ze sex bedreven. Dat alles werd weer afgewisseld met kleurenfilms. In de pauze zouden topless vrouwen gra tis rokertjes en drankjes pre senteren. Het publiek hoefde slechts 700 franken voor dit alles op tafel te leggen. Ook richtte Wanrooy de Beslo ten Vriendenkring Go-Go op. Op vrgdag- en zaterdagavon den werden daar echtparen en „alleenstuande" dames of juffrouwen (bisex-dames) toegelaten Hiervoor moest per paar 350 franken op tafel worden gelegd. Dat alles ge beurde in het pand Grens- straat in Putte. Later openden ze nog een tweede sexwin kel Wanrooy: „Die panden zijn in derdaad van mij geweest. Ik heb ze alleen maar verhuurd aan een sexwinkel. Dat bracht heel veel geld op. zo'n 1450 gulden in de maand. La ter heb ik het pand in de Grensstraat verkocht aan Paultjc Metz. Die legde a la minute 160.000 gulden op ta fel. Dat was het helemaal niet waard, maar het ligt daar gun stig voor zon sexwinkel". Bijbels Robert Wanrooy heeft zijn sex handel medio 1970 inderdaad verkocht aan de bekende sexboer Paultje Metz uit het Zeeuwse Sluis en sindsdien zijn zijn sporen erg moeilijk te volgen. Ook daarvoor al was hij een druk man en verhuis de telkens Thans is Robert Wanrooy met zgn praktijk gevestigd in Roosendaal waar hij werkt tegen een geschat inkomen van zo'n duizend gulden per dag. Hg staat ook weer inge schreven in het handelsregis ter van de Kamer van Koop handel te Breda en wel onder de naam Reformhuis Robert. Wanrooy verkoopt tegen woordig geen sexblaadjes meer maar onder meer wel bijbels. „Ik werk vanuit een geloof sovertuiging, niet vanuit een bepaald kerkgenootschap. Maar ik wil de mensen andere ivetn nti n imn, ze iets meer vastigheid in het le ven laten kennen", aldus Wanrooy.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 27