Helft woningen in de Doeslaan wordt verkocht agenda Van de tapkast naar het stuurrad \Lzeicfse Huizenbouw op oude begraaf plaats kan in 1981 beginnen Engelse verpleegster 20 miljoenste LEIDERDORP - De helft van de twintig woningen in de Doeslaan in Leiderdorp, die op de lijst stonden te worden gerenoveerd of te worden gesloopt, worden verkocht aan de bewoners. De andere tien huizen worden afgebroken. Daarvoor in de plaats moeten er negen nieuwe woningen worden gebouwd. Derde man roofoverval aangehouden WASSENAAR - In verband met de overval op een geldtransport van Van Gend en Loos, 2 maanden geleden, heeft de Wassenaarse politie deze week een derde ar restatie verricht. Het betreft de 34-jarige P.A.L.C., van beroep decorateur. De mai Franse nationaliteit en verbleef in Nederland zonder vaste woon- of verblijfplaats. Eerder had de politie al de chauf feur en de bijrijder van de geld transportauto gearresteerd. Zij bleken zelf deel te hebben gehad in de overval, waarbij negen mil- joen gulden werd ontvreemd. Dit geld is nog niet terecht. De derde arrestant is vanochtend voorgeleid aan de officier van jus titie, waar hij een volledige be kentenis heeft afgelegd. De Fransman is degene die het geld uit de transportauto heeft ge haald en het in een Volkswagen busje heeft afgevoerd. Hij zegt niets te weten over de verblijf plaats van het geld. Deze gang van zaken is de uitkomst van gesprekken die wethouder Meerburg de afgelopen weken heeft gevoerd met bewoners van de Doeslaan. Er waren een paar moeilijkheden bij het komen tot een beslissing over het lot van de twintig huizen. Vijftien wonin gen worden namelijk verhuurd door de gemeente, terwijl de ove rige vijf in particulier bezit zijn. Uit de gesprekken is gebleken dat onder de huurders veel belang stelling bestaat om de huizen te kopen. Maar er zijn ook bewoners die hun huis gewoon willen blij ven huren; enkelen daarvan wil len persé in de Doeslaan blijven, anderen willen eventueel ook wel verhuizen naar een ander deel van Leiderdorp, heeft de Binnen het Leiderdorpse college a burgemeester en wethouders is nu besloten een voorstel te doen over de verkoop van de helft van de huizen. Het gaat hier om twee blokken, namelijk de num mers 19 tot en met 37. Drie van deze woningen zijn reeds in par ticulier bezit. In het tweede ge deelte van de Doeslaan zullen de oude huizen moeten verdwijnen. Dit zijn de nummers 39 tot en met 57. In dit blok staan reeds drie woningen leeg. Met de twee eige naars die in dit gedeelte een huis hebben, zal nog overleg worden gepleegd over de prijs. Evenals voor de huurders zal naar een passende oplossing worden ge zocht. Zodra de negen nieuwe woningen zijn gerealisserd, kunnen huur ders/bewoners uit het eerste ge deelte doorschuiven naar deze nieuwe woningen. Zo kunnen de te .verkopen oude panden leeg worden opgeleverd. De prijs voor deze oude woningen werd enige tijd geleden al op 25.000 gulden geschat. Dit bedrag wordt door huurders die willen kopen aan de hoge kant gevonden. De zes woningen aan het Jaagpad, die eveneens in het rapport van de Nationale Woning Raad staan vermeld, zullen niet direct onder handen worden genomen. Twee van deze huizen staan leeg, een is in handen van Durisol, en vier worden er bewoond. De bewo ners hebben te kennen gegeven zelf tot een goede oplossing voor hun huis te willen komen. Twee huizen aan de Hoofdstraat in Leiderdorp, de nummers 86 en 88, zullen met een restauratie- plicht worden verkocht. Om het ontbrekende erf aan te vullen, zal het aangrenzende huis, nummer 90, worden gesloopt. Nog onbe kend is wat er met de numers 252 en 254 in de Hoofdstraat, als ook het nummer 47/48 aan het Jaag pad. VRIJDAG 16 MEI 1980 liTaHSte Het terrein bij het klooster "De Goede Herder" in Zoeterwoude. Koeien staan een kalfje naar het leven WARMOND - Een pas geboren kalfje moest woensdag per dierenambulance worden weggevoerd omdat het naar het leven werd gestaan door volwassen koeien. Het kalf, dat enige tijd eerder zonder menselijke hulp ter wereld was gekomen, op de wei aan de Broekweg in Warmond, werd niet geaccepteerd door de andere bonte herkauwers. Afscheid van zangersbond EDE/VOORSCHOTEN - J. Terlaak heeft afscheid genomen als hoofdbestuurslid van de Ko ninklijke Christelijke Zangers- bond. Dit gebeurde tijdens de jaarlijkse ledenvergadering van de bond, die dit jaar in Ede werd gehouden. De heer Terlaak, inwoner van Voorschoten, werd benoemd tot erelid en daarnaast mocht voor zitter Kret hem de eremedaillè in goud, behorende tot de orde van Oranje Nassau, opspelden. Deze koninklijke onderscheiding werd de heer Terlaak verleend op grond van zijn verdiensten voor het werk in de zangerswereld en voor zijn vele kerkelijke en maat schappelijke werkzaamheden. Brand verwoest deel duinen in Wassenaar WASSENAAR - Zo'n tweeë- neenhalve hectare Wasse naars duingebied is woens dagmiddag door een vrij ern stige brand verwoest. Door onbekende oorzaak, (waar schijnlijk de grote droogte), brak er rond 12 uur in de mid dag brand uit in het duinge bied De Ganzenhoek, waarop van verschillende kanten alarm werd geslagen. Met een groot team, samengesteld uit Wassenaarse politie, brand weer, Haagse politie, mensen van de Haagse Duinwaterlei ding en militairen, begonnen daarna de blussingswerk- zaamheden. Binnen ander half uur kon de brand onder controle worden gebracht. Het nablussen heeft echter nog de hele middag geduurd. DEN HAAG/ZOETERWOUDE - In 1981 kan worden begonnen met de eerste werkzaamheden voor de bouw van woningen op de voormalige begraafplaats bij het vroegere klooster De Goede Herder in Zoe- terwoude-Rijndijk. In dat jaar mag de gem&ente van de Kroon in de grond van de begraafplaats - waar geen stoffelijke overschotten meer liggen - gaan gra- Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland wilden het graven pas toestaan in 1987, omdat Gedeputeerde Staten abusievelijk meenden dan het dan pas tien jaar geleden zal zijn dat de begraafplaats werd geslo ten. Die termijn wordt gewoonlijk in acht genomen als het gaat om het aantasten van gesloten begraaf plaatsen. Omdat het gemeentebestuur verzocht in 1977 aan het provinciaal bestuur om de grond op de voormalige begraafplaats te mogen uitgraven werd dat moment door de provincie als de officiële sluitingsdatum van de begraafplaats beschouwd en dus luidde de reac tie: wacht nog maar tien jaar. Het gemeentebestuur van Zoeterwoude vond dat Ge deputeerde Staten zich al te formeel opstelden en ging in beroep bij de Kroon. Het kon daarbij wijzen op een brief uit 1977 van de zusters die in de Goede Herder hadden gewoond. Daarin verklaarden zij dat 'er al sinds 21 juli 1971 geen stoffelijke overschotten meer bij het klooster liggen begraven. Deze zijn des tijds met de zusters "meeverhuisd" naar Bloemen- daal. Met het gemeentebestuur van Zoeterwoude is de Kroon van mening dat 1971 als sluitingsjaar van de begraafplaats kan worden beschouwd en dat er dus in 1981 in de grond Han worden gegraven. ~.ld JÊtL t? De 20-mil joenste bezoeker van Keukenhof, de Engelse Janice Warren plaatst samen met ir. Schenk, voormalig directeur van het Lissese bloembollenlab een laatste leliestuk en opent daarmee officieel de 20ste Café-eigenaar Jan Scholtes kan het varen niet laten VOORSCHOTEN - Café eigenaar Jan Scholtes (48 jaar) kan het varen niet la ten. Regelmatig is hij een paar dagen van huis met zijn IJsselmeervlet om een jacht dat ergens in Neder land is gestrand te versle pen." Jan Scholtes kwam in 1949 bij de koopvaardij. Tot 1972 bevoer hij vrijwel alle zeeën met de Holland Amerika Lijn (H.A.L.). In dat jaar hield hij het voor gezien en werd café-eigenaar in Voorschoten. Zijn vroegere beroep kon hij echter niet vergeten en daarom schafte hij 12 roeibootjes aan, die tijdens het visseizoen menigmaal voor dag en dauw vertrekken. In 1975 wist hij een IJsselmeervlet te bemachtigen; 7,25 meter lang met een 55-P.K. Dieselmotor. In het begin gebruikte hij de vlet om groepjes vissers met hun bootjes naar "het stekkie" te brengen, totdat er opeens een aanvraag kwam voor het slepen van een jacht. De laatste drie jaar maakte Scholtes maar liefst 1500 draaiu ren met zijn vlet. En hij opereert niet alleen in de omgeving, maar door heel Nederland. Amateur Toch is Jan SchóJtes èen purè ama teur op het gebied van het sleep- werk. Dat wil zeggen: het is zijn het ca- i Scholtes: "Ik heb wel een gat in de markt ge vonden. Ik werk voor zowel jachtwerven als particuliere bootbezitters. Bootbezitlcrs vin den het fijn als hun boot in goed vaarwater ligt. Ondertussen kent Jan Scholtes Friesland al even goed als bij voorbeeld De Kaag. Volgens hem wordt het IJsselmeer door veel bootbezitters onderschat. "Het kan daar vreselijk gevaarlijk zijn. In 17 uur vaar ik van Voorschoten naar Friesland. Maar met een sleep doe ik er langer over, omdat dan meestal het IJsselmeer niet overgestoken kan worden. Chaos De hobby van Scholtes strekt ver der dan het ophalen van bootjes: hij is ook een van de drijvende krachten van de Watersportver eniging Voorschoten. Zoals be kend zal deze vereniging spoedig 170 .ligplaatsen krijgen in de Kerksloot. Scholtes: Het is dringend nodig dat er orde wordt geschapen in de chaos van aan- legstijgertjes en half gezonken boten. Ik begrijp de bezwaren van sommige bewoners van de Kerksloot dan ook niet." De watersportvereniging is inmid dels al begonnen met het slaan van de eerste palen. Jan Scholtes ziet het in gedachten al helemaal klaar "Een fijne jachthaven voor kleine bootjes. De watersport vereniging krijgt het water "in huur" en wij zullen het noodza kelijke toezicht dan ook hou- dpP-.". LISSE - Het bloemenpark De Keu kenhof heeft afgelopen woens dagmiddag zijn 20 miljoenste be zoeker sinds de openstelling (31 jaar geleden) ontvangen. Het was de 25-jarige uit Engeland afkom stige Janice Warren, die samen met haar verloofde voor het eerst in Nederland op vakantie was. De verraste Engelse verpleegster ontving uit handen van het be stuur van Keukenhof enkele ge schenken, waaronder een gouden draagspeld in de vorm van een tulp en een verzorgde vierdaagse reis naar Amsterdam. Samen met ir. P. K. Schenk, direc teur van het landbouwonderwijs binnen het ministerie van land bouw en visserij, was zij later in de middag verantwoordelijk voor de officiële openingshande ling van de 20ste Liliade. Deze le lieshow wordt dit jaar voor de tweede, achtereenvolgende maal gehoydèn in de zogenaamde warme kas van Keukenhof. In voorgaande jaren vond deze show steeds plaats in Akersloot. Met de heer Schenk zette Janice Warren het laatste ontbrekende leliestuk op zijn plaats. Schenk, de voormalige directeur van het laboratorium van bloem- bollenonderzoek in Lisse, noemde de lelie "een produkt waar mu ziek in zit". Hij stipte nog even de grote groei van het assortiment lelies aan, alsmede het overwin nen van tal van ziektes waarmee deze bloem vaak te kampen heeft. En in het kader van het ontvangst van de 20-miljoenste bezoeker zei Schenk: "In Engeland noemt men de lelie 'The lady of the fields'. Op de Liliade zullen 15.000 takken lelies door arrangeurs in onge veer 300 bloemstukken worden verwerkt. De Liliade blijft ge opend tot 26 mei, tweede pink sterdag. Die dag sluit ook de Keu kenhof definitief de poorten. 9 LEIDEN - In de aankondiging van het concert van het Residen tie-Orkest op maandagavond a.s, in de Stadsgehoorzaal stond ten onrechte vermeld dat de piano solist Herman van Gunsteren di rigent is van het Leidse symfo nie-orkest "Bellitoni". Van Gun steren heeft wel enkele malen met 'Bellitoni" geconcerteert. zijn". Schouwburg - 20.15 uur "Wolken", met o.a. Jeroen Krabbé. Ton Menken Hal - Vondellaan, postze geltentoonstelling, tot 22 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, nachtfilm van Bergman, 23.30 uur; op- alleenstaanden, 20 u Nieuwe R(jn 20a - NVSH-trefcentrum, ope weekendcafé, 21.30 uur. Dierenbescherming Leiden - melding zwerf- en gevonden dieren, tel: 122847, b.g.g. 124295. Zaterdag Leiden Schouwburg - 20.15 uur: "Wolken", met o.a. Jeroen Krabbé. LAK-theater - Levendaal 150, Nedr- lands Danstheater-aspiranten, ?0.30 voor kinderen) e Augustinus - Rapenburg 24, i cabaret "Lipstick en Meidengroep, 21 Ton Menken Hal - Vondellaan, postze geltentoonstelling, 10-22 uur. Stadsgehoorzaal - Breestraat, Residen tie-orkest, 20.15 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, Hot House, "Free Fair", 22 uur. Hortus - Rapenburg 73, wandeling, 10 Marinecoipplex - Noordeinde 2a, ENFB-manifestatie, 15 uur. Sanders - Levendaal/hoek Korevaar- straat, antiekmarkt, 9.30-17 uur. Zondag Leiden LAK-theater - Levendaal 150, kinder voorstelling "Maccus", 15 uur. Ton Menken Hal - Vondellaan, postze geltentoonstelling, 10-16 uur. Museum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht, rondleiding, 14-17 uur. Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. Maandag Leiden Schouwburg - 20.15 uur "Een schot valt", door de toneelvereniging Tot Ieders Genoegen. Kijkhuis - Vfouwenkerkchoorstraat 17, film: "Instant pictures", 20 en 22.15 Middelweg 28 - spiritistisch genoot- Rijn 20a, thema-avond, pedo-sexuali- teit, 20 uur. Wienerwald - Steenstraat 2, ledenverga dering CDA, 20 uur. Leidse Volkshuis - Apothekersdijk, vrowenavond van aktiegroep Vrou- wen-solidariteit, 20 uur. Antonius Clubhuis - Mare 43, vergade ring carnavalsvereniging De Hutspot ten, 20.30 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshui- zerlaan, bejaardensoos Zuidwest, 14.30 uur. Femke - Volkshuis, ingang Apothe kersdijk 33, vrouwensoos, 20-23 uur, tel 149180. Artsen Leiden - de weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 J. Stolk, Burggravenlaan 1, tel: 125820. Zo: F.B. Kruis, Klaproos 34, teL 126371. Wijk 2 - Binnenstad-zuid, Tuinstad wijk, Professorenwijk, De Waard: za: J. Rus, •B. Roos, Zocherstraat 1, tel: 766123. Zo: A.A. van Rijn, Melissetuin 5, tel: 210797. Voor de praktijk van de artsen Groene- veld, R. van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol, Zwi jnenburg en Verhage, wordt de weekenddienst waargenomen door J. Verhage, Rozemarijntuin 51, Leiderdorp, tel: 895144. Spreekuur za terdag en zondag van 11-11.30 uur ge zondheidscentrum Merenwijk, Rosmo len 2, Leiden. Leiderdorp - O. du Ry van Beest Holle/ M. Hennink, Vlaskamp 16, teL 891100, spreekuur 12.30-13 uur. Oegstgeest - H. Reterink, Terweeweg 152,teL 150394. Voorschoten - za- B. van Beusekom, Be- resteynstraat, teL 2520. Zo: J.H. Vrüen- hoek, Bachlaan 1, teL 2356. Warmond - A. de Gijzel, O. Nassaulaan 10, Warmond, tel: 01711-10834. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 16-23 mei door apo theek Reyst, Steenstraat 35, teL 120136 en de Voorschotense apotheek, Leidse- weg 66, teL 2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604, teL ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131; spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, teL 203, tel: 02522-12022. Dierenartsen Leiden - voor de praktijk van Muurling Roest/Helder F. Muurling, Plantsoen 23, teL 125057. Voor de praktik van Krol en Vestjens: IJ. Krol, Pres. Kennedylaan 260. teL 153266. Gekke dingen "Soms maak je hier ook wel gekke dingen mee. Enige tijd geleden haalde ik een gezonken boot bo ven water. De boot lag in de vaar geul en dat is zeer hinderlijk, 't Klinkt gek, maar in opdracht van de politie moest ik de boot weer laten zinken,- omdat er geen toe stemming was van de eigenaar van de boot. Gelukkig zonk de boot op een minder gevaarlijke plaats." üp dit moment legt de gewezen zeeman de laatste hand aan de reparatie van zijn boten. "De vis- boten zijn weer als nieuw en de IJsselmeervlet krijgt een verfje." Nu al weet Jan dat ook deze zomer de tapkast menigmaal zal worden vervangen door het stuurrad. JOOP PETERS LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement f 46.30 per post f 66,40 Jaarabonnement f 173,70 per post (254,10 Losse nummers f 0.65. vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen Adjunct-hoofdredacteur. Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J P. Westerlaken (regio) B Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) AA. van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sport) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs. Washington, Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta. Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Pnvé C Smits. Bachstraat 25. Leiden, tel. 071-763320. Ch. Lennartz, Maredijk 33a. Leiden, tel. 071-133202. Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266 Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847 Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp: F. Snijders 071-893841

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2