Edine van Heezik haalt uit SJC houdt Bollenstreek-team op 2-2 Amateurelftal wint toernooi YNL onderuit tegen tiental van Alphia VRIJDAG 16 MEI 1980 LEIDEN - In de allang besliste competitie van de Leidse zondagafdeling weinig op winding, of het moest zijn dat Alphia ondanks een nu merieke minderheid toch VNL met 0-2 wist te ver slaan. In dit duel misdroeg de Alphenaar Kleisma zich zodanig, dat hij voortijdig de kleedkamers op mocht zoe ken. VTL nam geen halve maatregelen tegen Unitas, dat met 6-0 onderuit ging. VTL-Unitas 6-0 VTL was in dit duel doorlopend sterker en bracht dat in de 6-0 score volledig tot uitdruk king. Steef Pattiapon, Maar ten Jongejan en Rick Douwes zorgden voor een 3-0 rust stand, waarna Henk van Ber- kel en Fred van Haarlem (2x) het halve dozijn volschoten. Tussen de bedrijven had Henk van Berkel nog een pe nalty gemist. ZLC-Leidse Boys 4-0 In dit woensdagavond gespeel de treffen domineerde ZLC op alle fronten. Voorde pauze hielp Paul Harteveld zijn ploeg aan een 1-0 voorsprong. Na de pauze gooide de thuisclub alle remmen los en troffen achtereenvolgens Ron van den Broek, Rob Groe- nendaal en Mario Verhoeven de roos. Alkmania-Kickers '69 2-1 Een spannende streekhappe- ning. waarin Leimuidenaar Henk de Rijk al vroeg kon profiteren van een misver stand in de Alkmania-defen- sie. Na de doelwisseling keerde het getij, al had Alk- mania daarbij de hulp nodig van Kickers-libero Hans Hoek. Die passeerde zijn ei gen doelman: 1-1. In de slot fase beschikte de thuisclub over de langste adem. Rob Roos scoorde de beslissende 2-1. VNL-Alphia 0-2 Een wedstrijd, die soms werd ontsierd door vriendelijkhe den. Nadat Alphia-speler Kleisma al te zeer over de schreef was gegaan en de Al- phenaren met 10 man verder moesten werd het evenwel rustig. Ondanks de numerie ke minderheid bleek Alphia niet zwakker dan VNL. Inte gendeel. René Noorlander wist zelfs de score te openen en Ben van Klaveren maakte de Alphense stunt compleet door uit een vrije schop 0-2 aan te tekenen. VNA-Warmunda 2-4 Pas in de tweede helft kwam VNA aan bod. Toen keek de Leidse ploeg al tegen een ach terstand van 0-4 aan. De Warmondse goals kwamen op naam van Sjaak Zwetsloot, Geko de Winter, Rob Kraan en Hans Oostdam. Daarna scoorde Jan Honsbeek tweemaal tegen. Verspringrecord: 6.56 meter MEDAN - Het Nederlands ama teurelftal heeft als afsluiting van zijn toernee door Indonesië ge speeld in een toernooi in Medan om de Marahhalimtrofee, waar aan naast Nederland ook Zuid- Korea, Burma, Iran, Thailand, Japan en drie Indonesische ploe gen deelnamen. Nederland legde beslag op de trofee door in de eindstrijd met 4-2 te zegevieren over Burma. Gienus Meyerink (Emmen) en Piet Scheeper (Geldrop) maakten ie der twee doelpunten. De wed strijd werd bijgewoond door 40.000 toeschouwers. Zwak Het eerste duel tussen Xerxes en Caesar uit Beek om de nationale titel in het zondagamateurvoet- bal is gisteren in Rotterdam een uitermate zwakke vertoning ge worden. Beide ploegen ontbeer den elke fantasie. Het vele bal verlies over en weer leidde er toe, dat de 1700 toeschouwers werden opgescheept met een zouteloze "pot". De Limburgers kregen een handvol kansen, maar Jack Leenders en Jean Maas, die een eenjarig con tract bij MW heeft getekend, faalden in de afwerking. In de tweede helft deden Xerxes en Caesar nog enigszins hun best om er een aantrekkelijke wedstrijd van te maken. De uitslag 0-0 was overeenkomstig de verhoudin gen. De Caesar-speler Frans Kno- ren moest kort voor het einde met een brancard van het veld wor den gedragen. Hij heeft waar schijnlijk een enkelbreuk opge lopen en werd naar het zieken huis vervoerd. Gelijk spel Ook het Nederlandse militaire voetbalelftal voetbalde. In Mid delburg .speelden de militairen met 1-1 gelijk tegen de Turkse militaire formatie. Het resultaat van dit duel geldt voor de voor ronden van het toernooi om het CISM-kampioenschap. John Metgod (AZ) was de maker van het Nederlandse doelpunt. i Koen Gijsbers (inde baan achter hem) zijn zojuist gestart voor hun spannende Jeugd Docos blijft in bezit van de "Kooicup" LEIDEN - 'Honger naar de bal' is een veelgehoorde slogan in het hedendaagse voetbal. Bij een pupillentoernooi zoals dat van Roodenburg gisteren komt zoiets echter het best tot zijn recht. Vol overgave zwermden de acht en negen jarige E junioren rond het le deren projectiel zonder daar bij overladen te zijn met takti- sche en technische tips van resultaatbeluste trainers. In zet bij dit alles was de Kooi cup. Achttien clubs streden om deze forse bokaal, met na acht uur voetbal het team van DOCOS als overtuigende Voor de achtste keer vond in de Kooi deze happening plaats, waarbij met de deelname van achttien ploegen de ideale vorm gevonden lijkt te zijn. Omdat de Sleutels ditmaal ook een elftal op de been kon brengen waren nu alle Leidse clubs vertegenwoordigd. Om elke poule van zes teams te kunnen voorzien werden Oegstgeest en UDO als gast- verenigingen uitgenodigd. Het werd al met al een ge slaagd gebeuren, mede dank zij het uitstekende weer en allerlei omlijstende activitei ten zoals een rommelmarkt en een loterij. In de A en B poule was al snel duidelijk wie kandidaat wa ren voor de finalegroep van drie. Unitas Leiden won in A alle vijf duels, daarmee Roo denburg en Leidse Boys resp 2 en 5 punten achter zich la tend. Bokaal verdediger Do- cos was heer en meester in de B groep. VNL werd tweede, terwijl debutant Sleutels met 6 punten nummer drie werd. In de C-groep ging de strijd tussen VTL en LDWS. LDWS klopte weliswaar VTL, maar verloor weer punten aan an dere teams. Met een totaal van 8 ging VTL daarom over naar de finale. LDWS scoorde 7 punten. Leiden 6. Oranje Groen 'won' de poedelprijs, zij het dat het gelijkgeeindig- de ASC met strafschoppen onder de duim gehouden moest worden. Docos was ook in de finale te gen Unitas oppermachtig (3-0), waarna de Docos pu pillen vervolgens de rivalen van VTL met 3-0 het nakijken gaven. De tweede plaats was voor Unitas dat VTL met 3-1 klop gaf. De sportiviteitsprijs ging naar Roodenburg. Op vallende verschijning tussen de arbiters was wethouder Tesselaar. Onder het motto 'dat autoritaire ligt me wel' zette hij zich de gehele dag met groot enthousiasme als scheids- en grensrechter' in, terwijl hij tevens de prijsuit reiking voor zijn rekening WBÈÈmt lÉi mn Wethouder Tesselaar hanteert de .fluit in het duel Dameskwartct regeert in schaakstrijd MIJDRECHT (ANP) - Na de ze vende ronde van het toernooi om het Nederlands kampioenschap schaken voor dames in Mijdrecht hebben Hanneke van Parreren, Erika Belle, Carla Bruinenberg en Cochita Pluymert met 4,5 punt de leiding. Hanneke van Parre ren, die na zes ronden alleen de ranglijst aanvoerde, slaagde er woensdag niet in haar voordeel in de partij tegen Marian Stada in winst om te zetten. De uitslagen zijn: Van Parreren-Stada Vï-'/a; Bruinenberg-Van Eist 1-0; Pluy- mert-Van Gent 1-0; Belle-Vreeken 1—0; Vogel-Van derGiessen afgebr.; Landry- Mulder 1-0. De stand: 1. Hanneke van Parreren. Eri ka Belle, Carla Bruinenberg, Cochita Pluymert 4 Va punt; 5. Ada van der Gies- sen 3'/a en 1 afg.; 6. Corry Vreeken, Ma rian Stada 3V2; 8. Cora van Gent. Jeanet- te Mulder, Lisa Landrv 3; 11. Janny Vo gel 2 en 1 afg.; 12. Mieke van Eist lVa. Recordduels LEIDEN - LKV De Spartaan orga niseert zaterdag in het krach thonk aan de Groenesteeg re cordwedstrijden voor de eigen leden. Deze wedstrijden komen in de plaats van de geannuleerde ontmoeting met de Westduitse club Mannheim. Om 14.00 uur wordt gestart met een voorprogramma waarin de B- ploeg zal aantreden. Een uur later zullen drie bondsscheidsrechters de verrichtingen van de A-ploeg nauwgezet volgen. Arie Swagers, John ten Brinke en good-old Theo Sanders doen dan aanval len op de bestaande nationale re cords. LEIDEN - Edine van Heezik had de atletiek-interland. gisteren op de kunststofbaan in de Leidse Hout, geen mooier slot kunnen bezorgen. De frêle 19-jarige Amsterdamse zeilde in het treffen tussen de Nederlandse en Belgische atletes bij het verspringen naar een even indrukwekkende als ongedachte afstand van 6.56 meter. Dat betekende een verbetering van het Nederlandse record dat vier jaar geleden dcorCiska Janssen op 6.53 meter was gesteld. Het bleef gisteren in het zonnige maar wel winderige Leidse Hout niet bij deze ene record-prestatie. Ook de 20-jarige Zeeuwse Els Vader haalde uit. Zij realiseerde op de 200 meter een electronische tijd van 23,09 seconden wat een ruime verbetering betekende van het al acht jaar oude record van Wilma van Gooi (32.22). De prestatie van de kleine maar zeer sterke Zeeuwse sprintster wint nog aan betekenis wanneer men be denkt dat de wind de loopsters op het laatste stuk pal in het gezicht blies (Els Vader. "Je kreeg op dat rechte stuk gewoon een klap van die wind"). De Olympische limiet van 23.00 seconden lijkt daarom haalbaar voor de nieuwe Nederlandse sprinthoop. Ook de Moskou-eis bij het verspringen (6.60 meter) lijkt na gisteren geen onoverkomenlijk probleem meer voor een Nederlandse atlete. Of het tweetal Vader-Van Heezik zich echter voor Moskou kan gaan opmaken valt te betwijfelen, zeker na de beslis sing van het Westduitse Olympische Comité om niet naar de Russische hoofdstad af te reizen. KNAU-voorzitter Wim de Beer hield er in Leiden echter de moed in: "Ik hoop en geloof dat het Nederlands Olympisch Comité maandag zijn gezond verstand zal gebruiken en niet tot een boycot zal besluiten". Fraaie reeks Voor Edine van Heezik zou het in ieder geval jammer zijn als zij de Mos kou-ervaring zou mislopen. Immers, een kennismaking met het Olym pische evenement zou dit "kostbare" atletiektalent alleen maar ten goe de kunnen komen. Hoe goed het in Leiden ging blijkt uit haar fraaie reeks sprongen: 6.18 - 6.34 - 6.26 - 6.29 - 6 48 en in de laatste poging de recordsprong van 6.56. Een opgetogen Edine van Heezik naderhand: "Ik had hier echt niet op gerekend. De afgelopen dagen voelde ik me niet zo geweldig en had ik behoorlijk last van buikpijn. Maar het lukte allemaal fantastisch". Het betekende voor de Amsterdamse de tweede prettige confrontatie met de Leidse atletiekaccommodatie. Vorig jaar septem ber, bij de opening van de kunststofbaan, kwam zij ook al tot een record- verrichting (6.39). toen bii de junioren. Glunderende gezichten ook bij de organisatoren die met de grandioze sprong van Edine van Heezik de twaalfde Nederlandse recoi dprestatie (inclusief twee evenaringen) op de Leidse baan konden registreren en van veel nationale toppers de toezegging kregen dat zij eind volgende maand tijdens de wedstrijden om de Gouden Spike ook weer acte de présence zullen geven. De interland-ontmoeting, die overigens na drie jaar weer eens door Ne derland werd gewonnen (155 tegen 141 punten), gaf nog meer prestaties te zien die aantonen dat de Nederlandse atletiek weer wat meer gezicht krijgt. Op de 400 meter bijvoorbeeld liep Tilly Verhoef naar een knappe tijd van 53.13 al moest ze haar meerdere erkennen in de Belgische Ann Michel die 53.05 scoorde. Ook de worpen van de jeugdige Friese Bea Wiarda met de discus mochten er zijn. Zij gooide maar liefst driemaal voorbij de 55 meter: resp. 55,86 - 55,32 en 55,20. Elly van Beuzekom, de laatste weken haar eigen Nederlandse record bij het speerwerpen (57.90) dicht benaderend, deed het ook in Leiden niet slecht met een worp van 54,60 meter. Toch waren er ook wel nummers die enigszins uit de toon vielen. Op de 1500 meter bracht Nederland maar twee in plaats van drie loopsters in de baan van wie één deelneemster er zelfs niet in slaagde binnen de vijf minuten te finishen. Ook het hoogspringen viel tegen met geen enkele Nederlandse atlete over de 1,80 meter (Mirjam van Laar was de beste Oranjevertegenwoordigster met 1,78 meter). Trouwens, ook de Belgi sche Anne Marie Pira. in het verleden goed voor sprongen boven de 1.90, liet het met een winnende poging van 1,81 eigenlijk ook wel afweten Een valpartij deed zich voor op de 3000 meter waar de Belgische Mimi Steels en de Nederlandse Annie van Stiphout het slachtoffer van wer den. Beiden beëindigden de race, die heel verdienstelijk door Carla Beurskens in 9.30.9 werd gewonnen, niet. Vuurwerk Bijzonder aardig en van een prima niveau waren enkele bijnummers voor heren. Vooral de 400 meter leverde "vuurwerk op tussen nationaal recordhouder en hordencrack Harry Schutting en Koen Gijsbers van het Leidse De Bataven, de oud-recordhouder op deze afstand. Het record van 46.11 seconden kwam niet in gevaar maar het was toch boeiend om te zien hoe dit tweetal bijna zij-aan-zij een duel uitvocht dat Ggsbers in de laatste meters in zijn voordeel besliste: 47.08 tegen 47.20. Op de 200 meter kwam Arnhemmer Henk Brouwer toch een verdienstelij ke tijd van 21.50 seconden. Heel redelijk was zeker ook het debuut in de Nederlandse damesploeg van Jeanet Bosman (De Spartaan Lisse) op de 400 meter horden. Tot tien meter voor de eindstreep had zij nog uitzicht op de overwinning maar in de laatste meters werd zij toch-nog juist geklopt door ploeggenote Elly Fiere. Uit de tijden blijkt hoe gering het verschil was: 63.07 en 63.08. Els Vader en Edine van Heezik echter stalen gisteren in Leiden de show Zij zorgden er met hun record-prestaties voor dat het aantal Olympische kandidaten uitgroeide tot elf. Jammer genoeg voor de Nederlandse atle tiek lijkt Moskou, gezien alle boycot-perikelen, verder weg dan ooit BERT PAAUW LEIDEN - In het kader van het 60- jarige bestaan speelde SJC giste ren een wedstrijd tegen een selec tie van spelers uit de Bollen streek. De zondag derdeklasser boog na de doelwisseling een 2-0 achterstand om in een verdien stelijke 2-2 deling. De coach van de Bollenstreek, Piet Kantebeen. had veertien spelers uitgenodigd. De geselecteerden waren: Leo Dols, Ferry v.d. Vlugt, Frans Overdevest, Peter v.d. Vlugt. Peter van Rijn (Tey- lingen), Jan v.d. Berg. Henk van Maris, Ad v.d. Burg (WSB). Piet Datema, Fred Arroyo, Loek van Kesteren (Foreholte), Hans van Aanholt, Jaap Lingbeek en Piet Boot (Lisser Boys). Loek van Kesteren en Henk van Maris doelpuntten vóór het rustsignaal van oud-UEFA arbiter Schalks. Jos Alders zorgde voor de 2-2 eindstand. SJC komt overigens volgende week in de kwartfinale van de beker uit tegen het één klasse ho ger spelende Verburch. Vorige week schakelde de Noordwijkse equipe eersteklasser Wilhelmus uit (7-3). In de kwartfinales ont moeten ook Lugdunum en streekgenoot Hillegom elkaar. Afdelingsclub Leiden had gister middag SC Lisse, Oegstgeest, DWS en MVKV op bezoek. De veertig jarige zaterdagvereniging hield een toernooi voor de stan daard- en reserveteams. Zater dag vierdeklasser Oegstgeest eis te de beker op bij de standaard- teams, terwijl MVKV, uitkomend in de tweede klasse van de Afde ling Leiden, verrassend als twee de eindigde in dezelfde poule. Vierdeklasser SC Lisse beschikte over de beste reserves, terwijl de Amsterdamse derdeklasser, DWS, de verenigingsprijs in de wacht sleepte. Noord wijk Op de velden van Noord wijk ont moetten de lagere jeugdteams van Zwart Wit'28. Rijswijk, ODIN en Noordwijk elkaar. De organi serende vereniging had de A-3, A-4. B-3. B-4, D-3 en D-4 elftal len uitgenodigd. Noordwijk zelf won het toernooi, terwijl Rijswijk de sportiviteitstrofee mee naar huis nam. De zaterdag eersteklassers RCL en Quick Boys hebben gisteren met teams waarin spelers tot en met 23 jaar mochten uitkomen, deel genomen aan een sterk bezet toernooi van tweedeklasser SSS uit Klaaswaal. Quick Boys legde achter SHO en CW beslag op de derde plaats, terwijl RCL, dat lange tijd goede uizichten heeft gehad op een finaleplaats, net buiten de ereprijzen viel. SSS hield de Leiderdorpers van het eremetaal af door met 2-1 te win- Het D-junioren toernooi van De Sleutels werd gewonnen door het team van de organiserende ver eniging. Met RCL eindigde de Sleutels-jeugd op zes punten, waarna de Sleutels de straf schoppen beter namen. Tofan uit Den Haag werd derde, UVS ein digde als vierde Zeer sfeervol was het bij UVS waar veteranen de strijd met elkaar aanbonden. Quick Boys en Lug dunum waren de poulewinnaars die elkaar in de finale bestreden. Na een 0-0 uitslag legden de Katwijkers via strafschoppen be slag op de eerste plaats. Longa en UVS kwamen in hun duel om de derde plaats eveneens een 0-0 deling overeen. Hier was Longa de beste bij hetstrafschopnemen LFC De LFC-jeugd heeft gisteren de 'In memoriam Jan Brouwer-wissel trofee' in eigen huis gehouden. Op het toernooi, dat aan de Bos- huizerkade werd gespeeld, ble ken de E-junioren van LFC de sterksten. Ze legden met een puntentotaal van 10 beslag op de eerste plaats. Tweede in de E- poule werd Oranjeplein, dat 5 punten bemachtigde en derde het Haarlemse Ripperda. dat de zelfde score als Oranjeplein be reikte maar een slechter doelsal do had. Bij de D-jeugd won Nieuwenhoorn met een totaalscore van 8 punten. De Rivalen uit Amsterdam werd tweede met 7 punten, terwijl ook hier Ripperda als derde finishte. Omdat LFC de beste totaalscore had (14 punten) kon de organise rende club de trofee in eigen be heer houden. Zaalvoetbal Evenals vorig jaar is het zaalvoet balteam van Van Gerven winnaar geworden van het Hoogkamer zaal voetbaltoernooi. De Lisser ploeg werd winnaar in zijn poule en kwam in de finale uit tegen de sterkste uit de andere groep. Sportclub Vierkant. De eind strijd eindigde in 0-0 en penaltys moesten derhalve de beslissing brengen. Gerard van Beek scoor de voor Van Gerven, terwijl Leen Spoor en Gert Jan van der Valk misten. Sportclub Vierkant kwam ook tot éen treffer via Ge rard Koomen. In de noodzakelijk geworden tweede serie schoten Van Beek en Vd Valk voor Van Gerven mk. Vbor Vierkant kwam opnieuw alleen Gerard Koomen tot scoren. Bollenstreek-tea n

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 25