Julianaschool moet leerkracht ontslaan LUe/cfee agenda Winkelcentrum in oude dorp is van de baan Wegens tekort aan leerlingen Voorschoten kan familie buiten gemeente honden GROOTSCHEEPSE OEFENING BB Bewonings- plicht in Bijdorp I vervalt PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 13 MEI 1980 LEIDERDORP - De vijfde leerkracht die werkzaam is in de Koningin Julianaschool in Leiderdorp moet Wegens het tekort aan leerlingen worden ontslagen. Uit een pas ge houden telling is gebleken dat het vereiste minimum aan tal leerlingen niet werd bereikt. Om deze reden zal de school met een combinatieklas extra moeten gaan wer ken. Het nieuwe hoofd is Johan Zwem- mer die per 1 februari werd aan gesteld op deze openbare lagere school. Volgens hem is het beslist niet zo dat de vergrijzing van het oude gedeelte van Leiderdorp de oorzaak zou zijn van het tekort aan leerlingen. Ondanks de lig ging van de school in het oude dorp verwacht Johan dat de si tuatie over twee jaar aanmerke lijk zal zijn verbeterd. "We hebben echt niet zo veel kinde ren minder in de eerste klas er bij gekregen. Dat onze vijfde leer kracht weg moet is zuiver geba seerd op getalsmatige gronden. Bij de telling neemt men het ge middelde aantal leerlingen van het voorafgaande jaar. Dat waren er 97, terwijl we er minimaal 120 moeten hebben om met vijf leer krachten te mogen werken". werkgroep gekregen die zich be zig houdt met het documentatie centrum en de bibliotheek. En dat gaat erg goed". Samenwerking Inmiddels geeft de school vanaf ja nuari een informatieblad uit dat vooral op de ouders is gericht. Ook de ouders van de kleuter school "De Ruigehoek" krijgen dit blaadje maandelijks. "We werken heel nauw samen met de kleuterschool. Met de werkgroep wordt de verantwoordelijkheid voor het schoolgebeuren meer naar de ouders geschoven. Vol gend jaar willen we voor wat be treft de samenwerking meer naar de inhoudelijke kant van het on derwijs. De huidige werkgroepen zijn meer een aanloop hiertoe. Wanneer je elkaar meer leert kennen, kan je elkaar ook meer zeggen", zegt Johan Zwemmer die meent dat er genoeg aanwij zingen zijn dat deze nieuwe acti viteiten positieve effecten zullen hebben voor in de toekomst. "Die verbeteringen zijn niet zo snel merkbaar. De vernieuwingen hebben meer tijd nodig om de re sultaten ervan hard te kunnen maken. Dat zal volgend jaar zeker het geval zijn. We gaan dan een combinatieklas maken van een en twee. Een vijfde leerkracht zullen we echter wanneer het leerlingenaantal weer op pijl is, pas op zijn vroegst over twee jaar terug krijgen. En dat zal denk ik nog lukken ook", aldus de Lei derdorpse hoofdonderwijzer. ROEL ZAADNOORDIJK Johan Zwemmer bij het "stekhoekie" in de Julianaschool: "We hebben er de bezem eens goed doorheen gehaald en alles heerlijk opgeruimd. Het leeft er nu tenminste weer". Spanningen Zwemmer wil verder niet op de zaak ingaan. "Laten we zeggen dat de verschillende gedachten ten aanzien van de onderwijsver- niewingen binnen het leraren- team veel spanningen opleverde. Dat had z'n uitwerking naar bui ten toe dat sommige ouders op het laatst hun kind van de school afhaalden. Ja, die ouders hadden tenslotte ook wensen. En dat bracht de school nogal in beroe ring waardoor het leerlingenaan tal kelderde". "Ik ben hier gekomen met de op dracht om de stabiliteit weer te rug te krijgen. Dat moet je goed weten wat je zelf wil en ook met mijn team. Toen ik hier kwam leek de school wel een museum. We hebben de bezem er eens goed doorheen gehaald en alles heerlijk opgeruimd. De hele in deling van de school en de sfeer herken je niet meer terug. Het leeft er tenminste weer. Maar dat is niet alleen door de indeling ge komen". Het hoofd geeft aan dat de betrok kenheid van de ouders met de school een zeer belangrijke plaats in heeft genomen. "We hebben een onderzoekje gehouden naar wat de ouders wilden. Dat heeft geresulteerd in diverse werk groepen. Zo hebben we onder meer een doka werkgroep en een DEN HAAG/VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten is niet verplicht om de woonwagenfa milie Van der Werf binnen haar grenzen op te nemen. Dat is het gevolg van een uitspraak die de Raad van State heeft gedaan. Het provinciaal bestuur van Zuid- Holland had het gemeentebe stuur eerder voorgeschreven dat het akkoord zou moeten gaan met een standplaats voor Van der Werf op het parkeerterrein tussen de Treubstraat en de Oranje- boomstraat. Die situatie zou dan moeten voortduren tot een meer duurzame oplossing zou zijn ge vonden voor de familie Van der Werf, die al jaren zwerft door de Leidse regio, op zoek naar een plek voor de woonwagen. Tegen dut provinciaal besluit ging de gemeente Voorschoten bij de Kroon in beroep. De Raad van State werd gevraagd om in af wachting van de uitspraak van de Kroon het provinciaal besluit te schorsen. Dat verzoek is nu in gewilligd. WARMOND - Uit een perk aan de Wasbeeklaan in Warmond, zijn vannacht 30 tulpen gestolen. Door oplettendheid van een voorbijganger kon de dader wor den aangehouden naar aanlei ding van het kentekennummer van zijn auto. t De brandweer in Voorschoten bezig met blussingswerkzaamhederi. VOORSCHTOEN - De Voorschotense BB heeft gister avond bij Nieuw Voordorp in Voorschoten een grootscheepse oefening gehouden. In samenwer king met de politie, de brandweer, de reservepolitie, een verkennersgroep, de EHBO-verenigingen uit Voorschoten, het Rode Kruis afdeling Rijnland en twee zogenaamde Lotusslachtoffers werd gister avond een ramp nagebootst. De oefening werd op een paar mankementen na ge slaagd genoemd. De kleine probleempjes die onder meer met technische apparatuur optraden hadden weer tot voordeel dat de deelnemers hun improvisa tietalenten moesten tonen. Na afloop van deze laatste oefening in een hele serie werden in het Cultureel Centrum, waar tijdens de "ramp" een noodhospitaal was ingericht, de BB'ers Pieter en Ramp uit Voorschoten onderscheiden. Ze zijn inmiddels 15 jaar bij deze organisatie actief. 'Slachtoffers' worden weggedragen en eerste hulp verleend. VOORSCHOTEN - In de Voor schotense wijk Bijdorp I zal voor een deel van de daar aanwezige bouwgrond (48 kavels) onder meer aan de bewoningsplicht vervallen. Deze plicht is een on derdeel van de zogenaamde anti- speculatiebepalingen. De raads commissie voor financiën en verkeer verklaarde zich gister avond bereid dit en andere anti- speculatiebedingen te laten ver vallen. Dit in verband met het volledig instorten van de bouw markt. Het oorspronkelijke plan voor de bouw van woningen, waarbij d'e toekomstige bewoners geza menlijk een plan maakten, is thans ook van de baan. Van de aanvankelijk 200 gegadigden zijn er nu nog maar 44 over. Er zijn 48 kavels uitgegeven die één geheel vormen. Wanneer enkele toekomstige bouwers zich terug trekken, vervalt het gehele plan. Alleen om de toekomstige bou wers tegemoet te komen, wil het gemeentebestuur de bewonings plicht laten vervallen. Aangeno men wordt dat de bouwers zelf de woningen gaan betrekken, maar mochten nu oude huizen onver koopbaar blijken dan wordt de nieuwbouw met belast met een boete-bepaling van rond 100.000 gulden per woning. Het parkeren in de Voorstraat moet in goede banen worden geleid. De com missie is bereid om een blauwe zone in te stellen, waardoor de langparkeerders kunnen worden geweerd. De praktijk in Voor schoten is namelijk dat parkeer verboden niet worden nageleefd. Gezien de huidige chaos in de Voorstraat, gaat de commissie akkoord met een variant, waarbij 29 parkeerplaatsen worden ge maakt tussen de bomen. Het brengen van schoolkinderen per auto naar de school zorgt voor gevaarlijke situaties. Commis sielid Van Leeuwen (PvdA) meent dat de gemeente de ouders moet aansporen hun kinderen niet meer met de auto maar met de fiets naar school te brengen. Wethouder Van Dalen voelde daar weinig voor. Hij twijfelde aan de haalbaarheid van dit plan, dit tot grote boosheid van Van Leeuwen. Niet dramatisch maar romantisch LEIDEN - In de gisteren in deze krant geplaatste recensie van on ze muziekmedewerkster Bep Rijnders is, buiten haar schuld, een fout geslopen. Waar de recen sente schreef dat het Toon kunst-Orkest in zijn uitvoering van zondagmiddag werd gesterkt door de romantische entourage van de Hortus-tuin was abusie velijk dramatische entourage af gedrukt. Leiderdorpse raad acher B en W LEIDERDORP - Burgemeester en wethouders van Leiderdorp blijven bij hun standpunt dat verdere onderhandelingen over een winkelcentrum in het oude dorp zinloos zijn. Dat bleek gisteravond in de gemeente raadsvergadering waarin de raadsleden hun reactie hierop bekend maakten. Namens het CDA sprak Tieken over "een groot gevoel van teleurstelling na het niet doorgaan van de plannen. "De WD was bij monde van mevrouw Tichler meer geschrokken en vreesde dat dit de doodslag zou zijn voor het oude dorp. Beide partijen vroegen het college dan ook om nóg een uitstel van betrekkelijke korte tijd om de onderhandeling als nog af te ronden. Ook de winkeliers hadden dit vlak voor de raadsverga dering in een brief kenbaar gemaakt omdat deze vrijwel alle contracten al zouden hebben getekend. De uitgebreide discussie spitste zich echter toe op een van de voorwaarden in de koopovereenkomst die het college beslist niet wilde schrappen. Deze bepaling hield in dat de projectontwikkelaar de overmatige winst die hij op het project zou maken, aan de verkoopprijs van de grond zou toevoegen. Deze bepaling was voor het college niet weg te denken. Wethouder Meerburg legde uit dat het niet zozeer een kwestie was van tijd maar eerder van onwil van de projectontwikkelaar." De gegevens die we eerst kregen over de prijsopzet zagen er op het eerste gezicht goed uit. Maar toen we die berekeningen door een onafhankelijk bureau wilden laten narekenen gaf projectontwikkelaar Innoplan niet thuis. We heb ben afgelopen vrijdag nog zogenaamde aanvullende gegevens gekregen. Daaruit moesten we dan kunnen opmaken welke onkosten en welke winsten er gemaakt zouden worden. De verschillen in onze en hun berekeningen logen er niet om. Zo'n 22000 gulden verschil per woning boven de winkels zat er in. De eis in onze bepaling is lang niet zo gek gebleken," aldus de wethouder. Vooral PPR-raadslid Mommaas was het met deze beslissing eens en sprak zijn vertrouwen uit in de beslissing die het college genomen had. De PvdA noemde het een realistisch besluit. Ze betichtte de middenstan ders ervan geen open kaart gespeeld te hebben. Leijnse zei dat zijn partij geen vertrouwen had gehad in het goed functioneren van het winkelcen trum in de toekomst nadat Winkelhof geopend zou zijn. "De middenstand heeft geen enkel initiatief getoond. Het college is steeds te toegevend geweest. Het oude raadhuis moet blijven staan en mag haar functie van kantoor weer terug krijgen", aldus Leijnse. Het voorstel van Tieken om de middenstanders uit het oude dorp nog een week uitstel te geven kon geen genade vinden bij de raad. Zijn voorstel, waar de overigen CD A-leden overigens niet achter stonden, werd met twaalf tegen vijf stemmen verworpen. Een uiterste poging van mevrouw Tichler (WD) om de middenstand desnoods nog één dag uitstel te geven om met de nodige gegevens op tafel te komen mocht eveneens niet baten. Wethouder Bezemer reageerde hierop met de waarschuwing dat de raad niet zou weten wat ze over zich heen haalden. Deze opmerking vond gehoor. Alle verdere onderhandelingen zullen achterwege blijven, zoals de raad dat wenste met elf stemmen voor en zes (voornamelijk WD-stemmen) tegen. Een jaar voor oplichting van belasting DEN HAAG/VOORSCHOTEN - De rechtbank in Den Haag heeft gisteren de 27-jarige J. de L. uit Voorschoten wegens belasting en steunfraude veroordeeld tot een jaar onvoorwaardelijke ge vangenisstraf met aftrek. De offi cier van justitie had driejaar cel straf met aftrek geëist. Zijn 29-ja- rige broer M. de L. kreeg een ver oordeling van zes weken gevan genisstraf, waarvan drie weken voorwaardelijk en een proeftijd van twee jaar opgelegd wegens hetzelfde delict. De officier van justitie had eveneens driejaar cel met aftrek tegen hem gevorderd. De beide broers exploiteerden een installatiebedrijf voor cen trale verwarming, air-conditio ning en brandbeveiliging. Zij werden er van verdacht de fiscus, de bedrijfsvereniging en de so ciale dienst de afgelopen twee jaar voor ruim 3 miljoen gulden te hebben benadeeld. Rotterdamse vrouw was haar geheugen kwijt LEIDERDORP - Een Rotterdamse vrouw heeft gisteravond korte tijd op het Leiderdorpse politie bureau doorgebracht. Ze was haar geheugen verloren. De vrouw werd door Leiderdorpers naar het bureau gebracht nadat ze al enkele uren langs de water kant aan de Splinterlaan had ge zeten. Doordat ze een adres bandje omhad - de vrouw had vaker last van geheugenverlies - kon zij snel worden geholpen en naar huis terugkeren. BALLINGSCHAP - Bijna duizend vertegenwoordigers van Af ghaanse stammen, steden en provincies hebben zondag in Pesjawar, Pakistan, besloten een nationale revolutionaire raad van ruim honderd man te kiezen als basis voor een regering in bal lingschap. dinsdag Antonius Club Iubhuis, Mare 43, oprich tingsvergadering vereniging ama teur-beeldende kunstenaars, 20 uur. gesprekscentrum, Vrouwenkerkkoor- straat 17, lezing Boeddha 20 uur. Museum voor Volkenkunde, Steen- straat 1, lezing Indonesië 20 uur. K en O-gebouw, Oude Vest 45, woe. middag kinderfilms 14.30 uur. Volkshuis, Apothekersdijk, woe. och tend informatie voor vrouwen, 10—12 Gemeentehuis Voorschoten, bare werken 20 uur. Schouwburg, Oude Vest, "Het bedrog" Bahai gem., 20 i Breehuys, ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum woe. van 10-12 uur, tel. 130983. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, NVSH- trefcentrum, middelenverkoop, bibliotheek en filmverhuur, 20-21 uur. Woensdag VTL-terrein, Voorschoterweg, avond wandeltocht 18-19 uur. Stadsgehoorzaal, Breestraat, concert Andy Tielman 20.15 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21 uur. donderdag Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, film Werktheater 20 i Breehuys, ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum vrijd. van 14-16 uur, tel. 130983. Apotheken :ht- en zondagsdienst van in de regio Leiden wordt van 9-16 mei (incl. he- doon Doeza apotheek, 31, tel 121313 en apotheek t Smallenburg, Loevestein 6, Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn; 121735. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131. Spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: straat 7, Hillegom, tel 02520-29060. LEIDEN - Geboren: Johanna Irene, dochter van W. Rijfersen M C. Hanng; Stefan, zoon van A. Kroon en D.W. Korsuize; Monica Maria, dochter van T.J.M. Witteman en M.J.C. de Lange; Andrew Malcolm, zoon van N.H. Ot- ten en E. Knetsch; Johannes Pieter Frederik. zoon van J.P.F. van Ouds hoorn en S. la Lau; Sandra Jessica, dochter van J.B. Sloos en J. Noppe; Robbert Anthonie Leonard, zoon van L M. van Geldrop en W.T. Segers; Willemijn Maria. dochter van W.M L.C.M. Schellekens en M.J.L Mol; Brenda Beatrix, dochter van M.A.J. Shiitsloo en B. Kromhout; Ti- mitheus Willibrordus Bernardus, zoon van B.J.A. Moesman en A.W.M.T. Dijkmans; Tjeerd Hendrik, zoon van J. W. van Rijn en N. Brouwer; Burgerlijke stand Karen Simone, dochter van J.J.G. Schuijt en A.C. Fijt; Sophia, dochter van J. J. van Oeveren en C. van Putten; Erie Henricus Anthonius, zoon van H.B.A. van Ginneken en A.T.C.M. Schinck; Joyce, dochter van B. Leeu- wis en P. Vermond; Hasim, zoon van M. Tezerdi en G. Tezerdi; Roger Wil liam Davis, zoon van F X. Hiraki en G.M. Postma; Vincent Herbert Daniel, zoon van D. van Schoonderwoerd den Bezemer en M.G. Kleine; Julie Eleo- noor, dochter van C.L.M. Tabbers en M.L. Boumcester. Ondertrouwd: D.P. Blok en F. van der Steen; P. van Driesten en M. Punt; C.J. Glasbergen en Y.E.M. Ruygrok; C. Honsbeek en P. Blijleve; A. van der meij en H.E. van Kampen; R.L. Meij- borg en F.J.W Rinsma; A.G.P. Moot en E.M. van Houten; E.S. den Ouden en J.L. Gort; R.P. van der Plicht en M.J. Wattel; C.A.W. van Raalten en M.S. Mittertreiner; T.K. Roosjen en J.M. Dietz; P.B.M. Rosdorff en J.H.A.B. Vreeburg; W. Serdijn en M.J. Zirkzee; G.E.G. Verhoef en M.L. Mar cus; A. Wassenaar en S.C. Post; J. Wesselink en M.J. Buis; A. van der Weijden en S.C.C. van Dam. Gehuwd. J.H.M. Fleur en W Hoogen- kamp; H.A. Petieten L. van der Pol; H. Slaa en E.A. de Bie; J.L. den Dekker en J.J.M. Paauw. pincru iFt n Arm An Voor betaling van Adjunct-hoofdredacteur: S.J. de Groot (geestelijk Ltlü3^" :L' abonnementsgelden R D. Paauw leven) uitsluitend giro 28884. DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Leidsch Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Singel 12311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Telefoon 071-211515/210221/144941 f 46.30 per post f 66,40 Jaarabonnement f 173,70 per post i 254.10 Losse nummers f 0,65. Eindredactie J.M.J. Post Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J.P Westerlaken (regio) B Paauw (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale P J de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in: Bonn. Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo. Rome, Madrid, Stockholm en Djakarta Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé: C Smits, Bachstraat 25, Leiden, tel. 071-763320. Ch. Lennartz. Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten R Zaadnoordijk. Tel. 071-121481. Oegstgeest: H. Sonders, 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266 Zoeterwoude: R Stevens 071-890847 Zoeterwoude Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp: F. Snijders 071-893841. vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische incassokosten

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2