"Gemeente W assenaar zeker niet armlastig ,/Uzqr th. eidse agenda Gevarieerd programma van Toonkunst-Orkest Nieuwe wethouder financiën, Barning: Motorrijder dodelijk verongelukt Dorpsstraat opnieuw ingericht Jeugdige dievegge Burgerlijke stand OPBRENGST ROMMEL MARKT VALT TEGEN I Veel herhalingen bij kindertheater 'Gajes' BRAND IN DE LAADBAK PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG WASSENAAR - "Je kunt stellen dat Wassenaar zeker niet armlastig is, maar zo uniek is het bestaan van een flinke financiële reserve nu ook weer niet. Een plaats als Kat wijk kan er even warmpjes bij zitten, als men het maxi mum aan onroerend-goedbelasting zou heffen. Je mag onze gemeente natuurlijk niet vergelijken met steden als Leiden". Het Wassenaarse oud-raadslid C. Barning is nu sinds begin maart WD-wethouder in deze gemeen te. Hij beheert de portefeuille voor financiën en daarmee dus tegelijkertijd de portemonnaie van Wassenaar. Barning nam de bepaald niet failliete boedel over van zijn voorganger en partijge noot A. Caron, die om persoonlij ke redenen tussentijds afscheid moest nemen. Een visie op het fi nanciële reilen en zeilen en op zijn wethouderspost is dan ook op zijn plaats. Huisvader De gemeente beschikt momenteel over een reservepotje van 18,7 miljoen gulden. Daar kan Bar ning voorlopig mee vooruit "Wat met wijs beleid in jaren is ver gaard, maak je als goed huisvader niet in één keer op. De Wasse naarse gemeenteraad zal het ge noegen smaken te kunnen beslis sen over de bestemming van een flink gedeelte van de gelden". Barning vertelt dat burgemeester en wethouders hebben besloten alvast 6,8 miljoen opzij te leggen voor de opknapbeurt en de ver betering van het zwembad aan de Prinsenweg (zie het LD van vrij dag jl.). Verder wordt druk ge werkt aan "andere dingen": "We maken studie van een sociaal- cultureel centrum en van een goede accommodatie voor jeugd- en jongerenwerk, werk. En met de buitensport zijn we ook nog niet geheel klaar". De woning markt is verder een belangrijk onderwerp waar de overheid zich mee moet bezighouden. Op de vraag of het anti-speculatiebe- ding in deze gemeente nog wel goed werkt, antwoordt Barning: "Op het moment dat het werd in gevoerd was daartoe alle aanlei ding. Inmiddels is de woning markt drastisch van karakter veranderd. Ik kan me voorstel len, dat we bij nieuwe projecten die zaak opnieuw bezien. Je moet als bestuurder altijd blijk geven van flexibiliteit". Directeur De nu 45-jarige Barning heeft met zijn dagelijkse werk de nodige ervaring opgedaan op financieel terrein. "Al een jaar of twintig ben ik directeur van een verzeke ringsbedrijf en daar doe je na tuurlijk heel wat kennis op. Op het politieke en bestuurlijke vlak LEIDERDORP - De 20-jarige S. van der Hoeven uit Leiderdorp is vannacht in zijn woonplaats do delijk verongelukt toen hij met zijn motor uit een bocht in de Mauritssingel vloog. De politie vermoedt dat de motorrijder door met te hoge snelheid de bocht in te rijden de macht over het stuur heeft verloren. Vermoedelijk was de jongeman op slag dood. heb ik ook een goede leerschool gehad, zowel binnen Wassenaar als daarbuiten". Jaren geleden als actief lid van de JOVD in Leiden, draait hij nu zijn hand niet om voor het voorzitter schap van de landelijke WD- commissie voor het midden- en kleinbedrijf en de vrije beroepen. Ook maakt hij deel uit van de landelijke sociaal-economische commissie, daarmee adviserend aan de kamerfracties en het hoofdbestuur. In Wassenaar werkte hij intensief aan de op bouw van de wijkgemeenschap "Groot Deijleroord" waar veel gemeentewerk aan de orde kwam. Hij prijst zich gelukkig dat zijn voorganger hem korte tijd kon inwerken. Overigens is Barning van mening dat ieder goed raads lid een wethouderspost aan moet Barning: "Wat met wijs beleid in jaren is vergaard, maak je als goed huisvader niet in één keer op." kunnen; afhankelijk natuurlijk van zijn specialisme. De vraag of men als wethouder nu wezenlijk anders bezig is dan als raadslid is onvermijdelijk: "Ik zou het een stevig accentverschil willen noemen. Het politieke aspect verschuift naar het tweede plan en het bestuurlijke komt voorop te staan. Dat vereist een prima collegiale samenwerking in het college en een even goede ver standhouding met de beleids ambtenaren. Vnnr ppn wethou der van fianciën geldt dat mis schien nog in sterekere mate, want noem mij maar eens een beleidsonderdeel waar geen geld aan te pas komt. Dat zijn er niet zoveel". Barning vindt het besloten zijn van verschillende vergaderingen van ondermeer commissies en de raad zoals dat in Wassenaar nogal eens voorkomt, een "noodzake lijkheid", indien bepaalde trans acties worden besproken. "Voor tijdige bekendmaking zou tot misbruik kunnen leiden", zo vindt hij. Van de tegenwerping dat zaken toch uitlekken en dan juist oncontroleerbaar tot mis bruik aanleiding kunnen geven, is hij niet ondersteboven. "De raad mag doodeenvoudig niet meewerken aan voortijdige openbaarheid in de door mij be doelde gevallen". Het werken als part-time wethou der bevalt hem tot nu toe uitste kend. Of hij het lange tijd blijft doen is vers twee. Daarvoor is hij afhankelijk van partij en kiezers gunst en bovendien zou hij zijn hoofdbetrekking er niet aan wil len geven. WIM OLYSLAGERS WARMOND - Belangstellend kijken enige bezoekers naar een pottenbakker tijdens de zaterdag in Warmond gehouden braderie, die werd gehouden na de feeste lijke opening van de heringerich te Dorpsstraat. Rond 11.00 uur verrichtte burgemeester De Vree- ze de openingshandeling door aan de pomp voor het oude raad huis te zwengelen. Tot grote ver bazing van de vele aanwezigen kwam voor het eerst na jaren weer water uit de pomp. Het was echter geen water uit een put of grond maar uit een tuinslang. In werkelijkheid blijft de pomp dus ook in de toekomst droog. Naast de hilariteit veroorzakende truc met de waterslang en de 25 kraampjes in en rond de Dorps straat was er nog een wandelrou te uitgestippeld door Warmond en bezichtiging van de oude to ren. De muziek op het pleintje voor het oude raadhuis, het prachtige weer en de gezellige drukte maakten het gehele gebeu ren tot een geslaagd evenement dat was georganiseerd door de werkgroep het "oude raadhuis" in samenwerking met winkelier Ton Huiskamp. Insectenshow De Insectenshow die morgenmid dag door minister Ginjaar op Duinrell in Wassenaar zou wor den geopend is wegens techni sche problemen in West Duits land nog niet aangekomen. De opening gaat dan ook voorlopig niet door. Deze is nu verschoven naar 10 juni. Het nieuwe elek- LEIDEN - Een tienjarig meisje uit Nieuwegein is gisteren speciaal met de trein naar Leiden geko men om met twee leeftijdge nootjes op het dievenpad te gaan. Bij de tweede inbraak liep het drietal echter al tegen de lamp. De drie kinderen waren hun roof tocht begonnen in een huis aan de Koninginnelaan. Daar kwa men ze in het huis binnen door de achterdeur, die niet was afgeslo ten. Er werden wat geld, sieraden en oude munten meegenomen. Kort daarop probeerden de drie hun geluk bij een huis aan de Gerrit van der Laanstraat. Ze for ceerden de achterdeur, richtten in het huis vernielingen aan en ontvreemdden wat gouden voorwerpen. De kinderen hadden echter, voor ze het huis begonnen te doorzoe ken, de gordijnen gesloten. Dit viel een aan de overkant wonen de zoon van de afwezige familie op en deze nam poolshoogte. Bij zijn binnenkomst namen de kin deren de benen. De man kon ech ter nog wel het 10-jarige meisje pakken. De Leidse politie droeg het kind la ter op de dag over aan de politie van Nieuwegein. Aquarellen In het oude raadhuis van War mond is tot en met 30 mei een expositie van werk van Popco Bakkers. Te zien zijn tekenin gen, aquarellen en schilderijen. De openingstijden zijn als volgt: zaterdag van 11.00 uur tot 16.00 uur, zondag van 13.00 uur tot 17.00 uur, dinsdag van 19.00 uur tot 21.00 uur, woensdag van 13.00 uur tot 17.00 uur en don derdag van 13.00 uur tot 17.00 uur. VVD De WD-Oegstgeest heeft sinds kort een nieuwe secretaris in het bestuur mevrouw Doornebal, Aert van Neslaan 308 in Oegst- geest. De Horsten De koninklijke landgoederen de "Horsten" in Wassenaar worden vanaf 14 mei tot en met 26 mei weer opengesteld voor het publiek in verband met de bloei van de Seringenberg. Men kan dan dagelijks via de ingang aan de Papeweg de landgoederen be treden. LEIDEN - Het kindertheater "Ga jes" had het gistermiddag niet gemakkelijk. Ten eerste was daar het prachtige zomerweer, dat de kinderen eerder naar het strand dan naar het LAK-theater lokte, waar de première plaatshad van het nieuwe kindertheaterstuk "En hoe ging het?". Ten tweede was daar de (door de nasleep van een ziekte gedwon gen) afwezigheid van Lotte Pee- ters. Ten derde was er de concur rentie van Peppi en Kokki van het circus Mikkenie op de terrei nen van de Groenoordhallen en in de laatste plaats bleek "En hoe ging het?" op vele plaatsen een hinderlijke herhaling van de vo rige Gajes-produktie. Omdat Ruud Kenteren Hans Stoop alleen invloed konden uitoefenen op de laatstgenoemde omstan digheid, zullen we ons hiertoe beperken. "Wij zijn de meisjes van de PTT" en het liedje "Kom mee naar het theater" waren zo overgezet uit het oude program ma. Ook verschillende dialogen hadden slechts een vrijwel sym bolische wijziging ondergaan. Hoewel het bezoek van Smoes aan de directeur van het "Bla-Bla- theater" aan de Oude Vest om naar een hoofdrol te dingen in een toneelstuk beslist doorweven was van een aantal originele vondsten, werd toch zo hinderlijk in herhaling getreden, dat de ori ginaliteit en de doublures met el kaar op gespannen voet leefden. Dat Smoes, doordat de verteller/ de muzikant/de baas de plaats van de afwezige directeur in neemt, toch nog de hoofdrol krijgt, waarom hij heeft ge vraagd, is niet onaardig in de to tale spelontwikkeling opgeno men. Maar als je Ruud Kenter en Hans Stoop zo geëngageerd bezig ziet, vraag je toch in verbazing af, waarom ze niet een geheel nieuw stuk hebben geschreven. Het lijkt helaas op een vorm van artis tieke bloedarmoede, dat door de enthousiaste kinderen gelukkig niet werd gesignaleerd. Maar voor hen, die eerdere kinder voorstellingen van "Gajes" heb ben gezien, betekende de "pre mière" van gistermiddag in het LAK-theater toch te vaak een "feest van herkenning". Zo moeilijk is het toch niet om Smoes weer geheel nieuwe avon turen te laten beleven. BERT KOEKEBAKKER LEIDERDORP - Gedurende een half uur is zaterdagmid dag ter hoogte van Leider dorp één rijbaan van rijksweg vier (Amsterdam - Den Haag) voor het verkeer afgesloten geweest. Aanvankelijk dacht men dat in de rijrichting naar Den Haag een brandende tankwagen stond. Dit bleek evenwel op een misverstand te berusten. De bestuurder van de tank wagen was gestopt omdat langs de kant van de weg een zogenaamde open vrachtwa gen stond met een brandende laadbak. Tijdens de bluswerkzaamhe den is het verkeer komende uit Amsterdam en rijdende in de richting van Den Haag omgeleid. Het is nog niet be kend hoe de brand is ont staan. ZOETERWOUDE - Onder een stralend zonnetje werd zaterdag de traditionele rommelmarkt in Zoeterwoude gehouden. De op brengst van dit duor de hervorm de jeugdraad georganiseerde fes tijn viel dit jaar een klein beetje tegen. Met de 7300,- werd net niet het totaal van vorig jaar be haald. Toch sprak de organisatie van een geslaagd evenement, vooral ook omdat naast het inza melen van geld voor de activitei ten van de jeugdraad ook de re creatieve faktor hoog genoteerd staat. Deze kwam dit jaar door het mooie weer en de grote publieke opkomst goed tot haar recht. Te gelijkertijd met de rommelmarkt was een ander deel van de Zoe- terwoudse hervormde jeugd el ders actief. De groep die zich in zet voor "Casa Materna" had na melijk een fietstocht georgani seerd om geld in te zamelen voor het kamp van dit jaar. 's Morgens vroeg werd er vanuit Groningen vertrokken door een groep van de hervormde jeugdraad en een groep van de KPJ uit Zoeter woude. Tijdens de tocht werd geld opge haald voor het werkkamp Casa Materna. De opbrengst daarvan bedraagt nu al ongeveer 2200,-, terwijl het grootste gedeelte nog binnen moet komen. Uitgeput maar voldaan kwamen de beide groepen dan ook laat in de mid dag in Zoeterwoude aan. ZOETERWOUDE/WARMOND/ Gebo ren: Derk zv E. Rijntjes en J.C. Lindhout (Warmond) Paula dv L.J. Knijnenburg er. C.M.R. van Hulst (Warmond), Johan nes Hendrik Cornelis van Oosten (Zoe terwoude); Richard Vlasveld (Zoeter woude); Julia Cornelia Matze (Zoeter woude); Charlotte Anna Cornelia Mar- garetha Zandbergen (Zoeterwoude); Pe ter Vlasveld (Zoeterwoude); Nathalie Hoogervorst (Zoeterwoude). Overleden: Albertus van Schie (1905) (Warmond); Alida Juffermans weduwe van H.A. Groot (1892) (Warmond). Gehuwd: Corstianus Wilhelmus Maria van der Poel en Cornelia Maria Bakker (beiden Zoeterwoude). LEIDEN - Geboren: Emile Steven zv R.K. Ismail en R. Roshanali; Adriana Janna dv G. Ooms en M.J. Valk; Juliaan Ronald zv R.H.B. Meijboom en J.G.M. Maes Janssens; Michael zv A.S.D. van den Assem en S. de Rooy; Brechtje Dieuwertje dv Verduijn en A. Dronkert; Jeroen zv N. van der Bent en A. Singer- ling; Petronella dv A.J. Erades en P. Kromhout; Jacob Cornelis zv J.C. van Beien en W.L. van den Oever; Patrick zv G.I. Sira en N. Oppelaar; Adriaan Schalk zv A. Versluis en P. van den Berg; Jo hanna Maria dv C.J.M. Stijnman en J.G.M. Schuijt; Bianca dv W. Buurman uivënboden; Rogier zv W. Kuzee en Jj. Sassen; Marina Wilhelmina dv M.W. Kralt en D.J. Schuitemaker; Franciska Hermina dv W.J. van den Berg en G. van Weeren; Marcellus Cor nelis zv A.C. Vreeburg en H.P.J. Uiten- daal; Nicolien dv G. Ploos van Amstel en P.J. Sijsma; Gaèl Sebastiaan Yves zv P.J. Gonnan en A.B.M. Brinkhorst; Alexander Michel zv P. Masmeijer en H. van Vliet; Robert Paul zv Kuiper Kuoper en A. den Heijer; Maijolein dv J.G. van Miltenburg en A.W. van der Linden; Pascal zv J.J. Schaap en S.P. de Reus; Maziedt zv H. Bellari en Z. Lamrini; Sic- co zv P.W.J. de Keijzer en M. Waage; An- nelies dv H. Meester en J.C. Jasperse; Else Marijn dv B.L. Schut en M.J. Hes sen; Barbara Michele Marie Anne dv A.C.H. Sikking en M.J.E. van der Helm; Marion dv A.J. Hermans en W.J.M. Hoo- geveen; Kim dv F.H. van der Heiden en P.M. Hoeneveld; Thealita Rebekka dv A.J. Geerts en C. den Hoed; Felicia Eli zabeth dv S.A. da Costa en W.L.J.M. Straetmans. Overleden: A. Harmse (1914); G.C. (1914); J.E. Bodaan(1980); P. Kruit(1912) ev J.M. de Jong; A. Vink (1910); C. Roele (1917); J. Mieremet (1914) ev L. Staken burg; H.J. van den Burg (1925) ev H. Noppe; I. van den Nieuwendijk (1924); J. Pronk (1912); C.J. van der Harst (1937); J.J.J. van Houtert (1939); A. Kralt (1909); M.T. Brouns (1926) geh. gew. met J.C.A. Puls; D. Spek (1911); A. Noort (1926) ev J.M. de Wit; J. Kwestro (1902); J. Kuchler (1904) ev J. de Nie; C.J. Thoren (1895) geh. gew. met S.J.J.H. Theelen; W. Vink (1910); J. Mieremet (1901) geh. gew. met T. van de Logt; J.A.W.T.H. van der Veen (1910) ev. G.W. van Uden; H.S. Swart (1964); C. de Vreede (1921); W.J.C.M. Markenhof (1938) ev W.C.J. van der Splinter; E.B. Stock (1895) geh. gew. met A.F. Kuijsten. Gehuwd: T.L.M. van de Kooy en J. Zwanziger; ev. H.C. Kruyt en M. Heesmkerk; H.D. van Gelderen en S.B.M.A. de Kuijper; A. Tegelaar en S.J. de Raad. Ondertouw. F.J. van den Akker en S.H.C.M. Koopman; B. Boom en J. Hoo- genkamp; J. Glasbergen en A. Busink; D.C.L. Houders en W.M.A. van Slam- brouck P.J.M. van de Kooy en C.M. Belt; J. Kromhout en J.G. van Tongeren; F.C. van der Meij en M. Venloo; J. Paats en T.E. Boeff; E. A. Rinnooy Kan en H.A. Heijning; R. Sloos en J.H. Klein; G.J. Maandag Leiden Stadhuis - gemeenteraad, 19.30 uur. Stadhuis - commissie beroepschriften, 19.45 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, film: "Andy bloed en blond haar", 20 Middelweg 28 - psychometrische sean ce, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - mannencafé, 20.30 Mierennest - Morsweg, buurtvereniging Transvaal, 20 uur. Voorschoten - oefening BB-kring Nieuw Voqrdorp, 19.30 uur. Warmond - 20 uur, commissie ruimtelij ke ordening. Forse buit bij inbraak in Voorschoten VOORSCHOTEN - Bij een inbraak in een woning in Voorschoten is vrijdag voor ongeveer 120.000 gulden aan antieke sieraden ge stolen. De dader(s) verschafte(n) zich toegang tot het huis door de keukendeur te forceren. De poli tie wilde de straat waarin de wo ning zich bevindt liever niet met LEIDEN - Met een goed gevarieerd programma was het Toonkunst-orkest onder leiding van René Ver- hoeff gistermiddag gehuisvest in de OrangerieZaal van de Hortus. Wel een zomerse, maar geen ideale concertruimte, waar de akoestiek wat kaal aandoet, en ook de plaatsruimte wat beperkt is. Maar op een mooie zomerse dag weet men zich wel gesterkt door de dramatische entourage van de tuin. De grote trekpleister binnen het programma was na tuurlijk de medewerking van de bariton Bernard Kruysen, solist in Bach's cantate "lek will den Kreuzstab gerne tragen". Altijd een groot evenement deze prachtige stem te horen, gesteund door een ar tistieke persoonlijkheid als Bernard Kryysen in hoge Voor het Toonkunstorkest een uitdaging zich op hoog niveau naast deze solist te plaatsen, hetgeen deels ook wel gelukte. We hoorden enige uitstekende con- tinuo's goede momenten in het orkest, ofschoon ook enige ongelijkheden, maar dit laatste was over het geheel genomen minder belangrijk. De totale in druk, dus inbegrepen het blaaskwartet en het blaas- kwintet, die zich lieten horen, is dat men inderdaad beschikken kan over goede instrumentalisten. Maar ook dat men nog teveel aandacht heeft voor de tech nische, en te weinig voor de muzikale samenklank. We hoorden te weinig dynamische nuanceringen. Zo heeft een bewerking van een fluitkwartet, waarvan men twee fluiten vervangt door twee hobo's muzi kale consequenties. Afgezien dat men het klanke- venwicht verstoort doordat de hobo een scherpere klank heeft, werd het geheel te statisch, hoezeer wij ook waardering hadden voor de eerste fluitiste, die in dit Kwartet in D van Friedrich Hartman Graf zich muzikaal onderscheidde. In het Blaaskwintet van Rössler-Rosetti hadden we dezelfde bezwaren: nog te weinig muzikale aandacht voor de samenklank, in dit geval nog versterkt door het soms wat te dominante optreden van de klarinet tist. Overigens weer goed werk van het orkest in de Symfonie in D van Joh. Chr. Bach, waarin de fagot- tiste een speciale vermelding mag hebben. Er was veel waardering voor dirigent en orkest. BEP RIJNDERS Voorschoten - commissie financiën, 20 Leiderdorp - gemeenteraad, 20 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van £-16 mei (incl. he melvaartsdag) door Doeza apotheek, Doezastraat 31, tel: 121313 en apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6, tel: 890000. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121735. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131. Spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: straat 7, Hillegom, tel: 02520-29060. LEIDSCH £t DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071 -144941 Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen incassokosten. Kwartaalabonnement f 46,30 per post f 66,40 Jaarabonnement f 173,70 per post i 254.10 Losse nummers 0,65. Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J.P. Westerlaken (regio) B. Paauw (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale economie) P.J de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in: Bonn, Brussel, Londen. Parijs, Washington, Cairo, Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. C Smits. Bachstraat 25. Leiden, tel. 071-763320. Ch Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266 Zoeterwoude. R. Stevens 071-890847 Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp F. Snijders 071-893841.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2