Bevrijding gevierd "Dreigend failliet bibliotheken [L eidse agenda Burgerlijke stand lUUd.'IM.'i Actiecomité pleit voor automatisering administratie REGIO - "Het openbare bibliotheekwerk is op weg naar een faillissement". Tot deze conclusie komt een actieco mité, bestaande Liesbeth van Eek, Henk van Goor en Nico Olivier, dat een onderzoek heeft ingesteld naar de stand van zaken bij het openbare bibliotheekwezen. Volgens de groep is de belangrijk ste oorzaak van het dreigende faillissement van de bibliotheken te zoeken in de Wet op het Open bare Bibliotheekwerk, die in 1975 - werd ingevoerd, "maar door het ministerie niet volledig wordt uitgevoerd". Deze wet schrijft voor dat elke gemeente van meer dan 5.000 inwoners een biblio theek moet hebben die voor een ieder toegankelijk is. De wet dient ook om het bibliotheek werk een duidelijke financiële basis te geven en het werk in kwaliteit te garanderen. Een en ander heeft er toe geleid dat er een groot personeelstekort is ontstaan in de diverse bibliothe ken. Wel is er een groei merkbaar geweest in het aantal biblio theekbezoekers, maar deze groei was niet op te vangen. Zo is er nu volgens het actiecomité een stil stand opgetreden in de ontwik keling van het bibliotheekwerk. Een stilstand en een opgelopen achterstand. Onder het hoofd stuk "Een trieste balans" noemt de groep deze situatie er een die een onherstelbare schade berok kent aan de bibliotheek". Om een eind te maken aan de treu rige ontwikkelingen brengt de werkgroep een aantal suggesties naar voren. Drie daarvan zijn de automatisering van de uitleen administratie, het vervangen van uitgebreide catalogus- en docu mentatiesystemen door fiches en het centraal bijhouden van lezersbestanden en innen van contributiebijdragen. Al deze zaken zouden de bibliotheekme dewerkers ontlasten, zodat die zich beter kunnen bezig houden met de lezers. Om hiertoe te komen, dienen er volgens het comité snel 60 ar beidsplaatsen te komen. Gebeurt dit niet, zo voorspelt het comité, dan zal de dienstverlening van de bibliotheken ernstig in gevaar komen. Te denken valt dan bij voorbeeld aan een lezersstop, het terugdringen van de openingsu ren of een verminderde zorg voor boekenaanschaf. Toneel Theater "Toverlei" uit Leiderdorp geeft vrijdag in het Dorpshuis aan de Kerklaan een toneel voorstelling. "Toverlei" speelt het stuk "Wespen", een Neder lands stuk in drie bedrijven. Kaarten voor deze toneelavond kan men vanavond tussen 19.00 en 20.00 uur afhalen in het K O gebouw aan de Splinterlaan. Dorpsberaad In Oegstgeest is vrijdagochtend vanaf 10.00 uur in het gemeente centrum aan de Lijtweg de eer ste bijeenkomst van het Dorps- beraad voor ouderen. De nieuwe groep probeert in samenspraak met bejaarden de belangen van deze bevolkingsgroep te behar tigen. Wereldoorlog In het Cultureel Centrum aan de Prinses Marijkelaan in Voor schoten is sinds gisteravond een tentoonstelling over de Tweede Wereldoorlog. Het is een over zichtexpositie over het ontstaan en het verloop van deze oorlog., Deze tentoonstelling is trou- DINSDAG 6 MEI 198 wens permanent te zien in hc Anne Frankhuis in Amsterdan De expositie in Voorschoten za de gehele maand mei open zijr Markt Leerlingen van diverse lagere- ei kleuterscholen in Oegstgees zijn dezer dagen volop bezig ge weest met het project "markt" Op de scholen zijn donderdaj tentoonstellingen te bezichtigei en er zullen diverse activiteitei plaatshebben. Naast dagmark ten, bloemen- en rommelmark ten worden ook een midde leeuwse markt een Indonesiè- markt, een kaasmarkt, een tex tielmarkt en zelfs een banen- markt gehouden. De markten worden op nagenoeg alle Oegst- geester kleuter- en lagere scho len gehouden. Ouders en belang stellenden zijn welkom. LEIDERDORP - Voor de kinderen was er gisteren in Leiderdorp aan de Doeslcuun een groot straatfeest. Er werden diverse activiteiten georganiseerd.waaronder "obertje spelen" (zie foto), 's Avonds ging het feest verder voorde ouderen. Het geheel werd van een muzikale omlijsting voorzien door De Lenco's. OEGSTGEEST- Veel hilariteit gistermiddag aan de Irislaan in Oegstgeest. Daar werd namelijk tobbetje gestoken, waarbij menig .deelnemer de teil met water over zich heen kreeg. Op de foto twee van de ongelukkigen. WASSENAAR - Feestelijke poppenkastvoorstellingen, gehouden door het Theater Ronzebons, trokken gisteren veel Wassenaarse kinderen het Dorpscentrum aan de Schoolstraat. Op de foto de druk bezette ingespannen kijkend naar de poppenkast. Dinsdag Gesprekcentrum - Vrouwenkerkchoor- straat 17, Boeddha-lezing, 20 uur. Museum van Oudheden - Papengracht, lezing klassieke sculpturen, 20 uur. Zwembad de Vliet - Voorschoterweg, recreatie-meerkamp, 19.15-20.30 uur. 5e Binnenvestgracht - Universiteits raad, 19.30 uur. Oude Sterrewacht - lezing weerkunde, 20 uur. K O - Oude Vest, kinderfilm, woe, Sleutelbloem 2, vanaf 20 u Algemene Reclasseringsvereniging - Rijnsburgerweg 167, tel 16440. Bereik baar op werkdagen van 9-17 uur, voor hulp en informatie aan meerderjarigen, die door problemen in conflict zijn of dreigen te komen met de politie en/of de justitie. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, woe van 10-12 uur, tel 130983. Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 uur; NySH-tréfcentruih, middelenverkoop, LEI DEN/LEIDER DORP/VOOR SCHOTEN - Geboren: Roelf H.. zoon van N.P. Boiten en C.E. Smeenk (Lei den); Fleur, dochter van G.J.J.E. Ernst en M.T. Lucas (Leiden); Daniel A,, zoon i J. Cortes en A. Spierenburg (Lei- an K. Verschue; Hansen ^Leiden); Femke, dochter van J.J. Kroon en J. Zeilstra (Leiderdorp); Danielle H., dochter van F F A. Hen driks en N.A.M. Hunfeld (Leiden); Lis te, dochter van A.J. Kast der Let (Voorschoten); Kim. M W. Sloos en P.S.M. van Strien (Lei derdorp); Angenieta P., dochter van J. Motorrijder verongelukt WASSENAAR - De 28-jarige Haarlemmer R. Scholts is gis termiddag dodelijk verongelukt op de Scnouwweg in Wassenaar. Ter hoogte van de Araweg wilde hij met de motor twee auto's in halen waarbij hrj na het passeren te ver naar rechts uitweek. De motorrijder 'ging- onderuit en kwam 14 meter verder tegen een boom tot stilstand. Hij werd met grote spoed overgebracht naar het Westeindeziekenhuis in Den Haag, waar hij korte tijd later overleed. Wakka en A. van Leeuwen (Leiderdorp); Job, zoon van R. Wouters en M.B.H. van den Broek; Anthonie F.,aoon van A.E.G. Mulders en O.A. Th. M.R. Kolks (Voor schoten); Ingrid C., dochter van N.P. Devilee en M.H.A. Jongen (Leiden); Joyce C., dochter van J.H. Slingerland en W A. Van (Leiderdorp); Laura, doch ter van W.G. Rosbergen en L.C. Vlern- ming (Leiden); Yvette Th., dochter van G. van de Laar en V. Zwart (Leiden); Jasper V., zoon van R.P.L.S. Visser en F.H. Scholte ter Horst; Erik, zoon van F Wildeman en M L. Blum. Ondertrouwd: B W. Rainwater en S.J Noort (Leiderdorp); J.B. van Rongen en S.M.A. Sonnenberg (Leiderdorp); H.S. Abdel Hady en Q.M. Hogenboom (Lei derdorp); C. de Ruiter en M. van der Luit (Leiderdorp); H.W. van den Berg en E. Ovcrdijk (Leiderdorp); D.A. Dauwerse en E.W.M. van Velthoven (Leiderdorp). Gehuwd: A Keijzer en P.J.M. Verberg (Leiderdorp); W. Mesnsink en W. de Groot (Leiderdorp); J.P.J. van Leeuwen en L.J.M. Booms (Leiderdorp). Overleden: H.C. Klaassen (78), gehuwd geweest met A. van Laarhoven (Leiden; J.J. van Helden (75). echtg. van C.H. Freijer (Leiden); W.J van de Water (69), echtgen. van P. Schild (Leiden); J.A.S. Haverkamp (73), echtg. van H.R.C.H Kruis (Leiden); J.F. Krebs (87), gehuwd geweest met T.J. Aukes (Leiden); A. Chr. La Lau (3) (Leiderdorp); C. de Ruiter, gehuwd geweest met W. Blom (Leider dorp); C.E. Bis (69), echtg. van E. Wage naar (Leiderdorp); H. Rodenburg (89) gehuwd geweest met A.J. Teijlingen (Leiderdorp); D. van der Reijden (78) (Leiderdorp); G.A. Smijdoodt (83), ge huwd geweest met C.J. Schrumpf (Lei derdorp). VOORSCHOTEN - Zo'n 330 mensen hebben gisteren meegedaan aan de jaarlijkse parkloop in Voorschoten. Het startschot werd gegeven door de in Voorschoten wonende deelnemer aan de Olympische Spelen in MiinchenB ram Wassenaar.Bij de parkloop,die werd georganiseerd door de Oranjevereniging in samenwerking met de atletiekvereniging "De Bataven", konden 4 afstanden worden gelopen. openbare wer- Ken, is.au uur. Apotheken De avond-, nacht-en.zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 2 mei tot 5 mei 8 uur door apotheek Kok, Rapenburg 9, tel 124807 en apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel: 2525. Van maandag 5 mei tot vrij 9 mei, door apotheek Zuid west, Brahmslaan 20, tel: 763143 en apo theek Beker, Lijtweg, Oegstgeest, tel 155482. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604. tel. ten zuiden van de Rijn; 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum,, 308, tel: 02522-11563. Linnen tas ontvreemd LEIDEN - Een witte linnen tas met het opschrift "Ernst met energie" is gistermiddag op de popmanifestatie "Dreampop" gestolen van een twintigjarige vrouw uit Noordwijk. In de tas zaten een paspoort en een porte monnee met driehonderd gul den. LEIDSCH £L DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen overschrijving geen Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement f 46.30 per post t 66,40 Jaarabonnement f 173.70 per post (254,10 Losse nummers f 0,65. A. van Leeuwen (stad) J.P. Westerlaken (regio) B. Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale P.J. de Tombe (sport) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in; Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cai Leiden, tel. 071-763320. Ch, Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202. Correspondenten: R Zaadnoordijk. Tel. 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266 Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847 Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896. Leiderdorp: F. Snijders 071-893841

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2