Nu richten op sociale rechten... Naar de Nutsspaarbank voor tips om sfeervol te wonen? Dreampop nog niet in trek LEIDSE SPAARBANK Woensdag: heel kilo gehakt 6j50 zoekt medewerk(st)ers gemeente alphen aan den rijn\ LEIDEN De voorverkoop loopt slecht voor het Dreampop-fes- tival van aanstaande maandag. Volgens Chris van Dijk van het organisatiebureau PC-mana- gement zijn tot nu toe nog maar een paar duizend kaarten ver kocht. De organisatoren had den gehoopt dat maandag zo'n tienduizend jongeren de gang naar de Groenoordhallen zou den maken. Op grond van de slechte voorverkoop worden nu hooguit zevenduizend bezoe kers verwacht. "Het kan natuurlijk nog mee vallen", hoopt Chris van Dijk, "Feit is in elk geval dat de voor verkoop ons is tegengevallen". Maakt van Dijk zich zorgen over de opkomst van het publiek or ganisatorisch schijnt alles op rolletjes te lopen. Van Dijk: "Alles is rond. We zijn nu hard bezig bezig met de op bouw. Er worden immense zwarte gordijnen opgehangen. Wanneer een band heeft ge speeld zakt er een gordijn voor het hele vijfenveertig meter brede podium. Bovendien ko men op verschillende plaatsen gordijnen aan het plafond te hangen om de akoestiek zo gunstig mogelijk te beinvloe- den. Er komt een lichtinstallatie in de hal van een kwart miljoen watt en een tien meter hoge re gietoren. Alles bij elkaar zyn er zestig mensen drie dagen in de weer om alles op te bouwen. Maandag zelf zal een professio nele ordedienst van veertig man een oogje in het zeil houden". Op het "Dreampop '80" festival zullen tien Nederlandse top groepen optreden. Grote afwe zigen zijn de Golden Earring (conflict met de organisatie) en Earth and Fire (vakantie). Het marathonconcert begint 's och tends om elf uur en duurt tot 's avonds elf uur. Als eerste zal de groep Cheyen ne het reusachtige podium be treden. Deze groep heeft on langs de single "Get Jogging" uitgebracht en speelt funk-ach- tige muziek. Na Cheyenne is de beurt aan de Groningse New wave-formatie New Adventu res. Deze groep begint na het Dreampop-festival aan een toernee door Scandinavië. Na New Adventures staat Sweet de Buster op het programma ge volgd door Phoney and the Hardcore. Vervolgens betreden Magriet Eshuis en haar begelei dingsband het plankier waarna in de namiddag de driemans formatie Vitesse aan de beurt is. Na Vitesse treedt de House- band op. Daarna het populaire Massada gevolgd door Kayak. Herman Brood, die na Dream pop voor een aantal maanden naar Amerika vertrekt, mag samen met zijn Wild Romance als muzikale uitsmijter funge ren. Alle groepen krijgen onge veer een uur "speeltijd". Inde Stadsgehoorzaal werd gisterochtend een forumdiscussie gehouden met scholieren over de oorlogsperiode en welke lessen daaruit getrrokken kunnen worden. LEIDEN - "Direct na de oorlog zijn we bezig geweest met het herstel van de rechten van de mens. Nu rhoeten we ons richten op de so ciale rechten: recht op arbeid en recht op een woning". Dit zei de heer N.J. Kappeyne van de Coppello, oud-verzetsstrijder en thans secretaris van de inter nationale federatie poltieke ge vangenen tijdens een forumdis cussie met scholieren van het voortgezet onderwijs gisteren in de Stadsgehoorzaal. Thema: De tijd tussen 1940-1945, de wijze lessen uit die tijd en wat moet er nu verder gebeuren. Kappeyne richtte zich daarmee rechtstreeks tot de jeugd. Hij wilde wel vast bekend maken dat in juni het "Verenigd Verzet" in op een gro te bijeenkomst in Eindhoven de idealen van het verzet wil over dragen aan de jongeren. "Jullie staan voor de enorme taak om voor de sociale rechten een goede oplossing te vinden". Met applaus werd dit door de leer lingen ontvangen. Ook zij wilden dit thema eigentijds benaderen. Voor de verzetsverhalen van de verschillende forumleden had den ze veel ontzag, maar ze vroe gen zich af hoelang ze nog ach tervolgd zouden worden door de ze geschiedschrijving. Mary Va ders en Grandia Smit, die tijdens de oorlog als vrouwelijke ver zetsstrijders een grote rol hebben gespeeld bij het vervalsen van persoonsbewijzen en het distri bueren van bonkaarten maakten de scholieren duidelijk dat dit gewoon een kwestie van eerbied moet zijn. Vader:Een strijd van leven en dood waarin getracht is de democratie te handhaven. De resultaten kennen we allemaal. We hebben welvaar en leven in een democratisch land". Toch vond de naoorlogse generatie dat we er niet teveel aan moeten te rugdenken. Een jongen van de Louise de Colligny scholenge meenschap vertolkte de gevoe lens van zijn medeleerlingen: "De oorlog heeft ons geleerd dat het fascisme erg gevaarlijk is, maal ais we om ons heen kijken zien we dat het nog steeds bestaat. In El Salvador, in Chili en Argenti nië, in Zuid-Afrika en Indonesië. Dat moet weg. Daar moeten we in de hele wereld strijd voor voe- De heer S. Korper, zelf veel gedaan voor het Joodse illegale verzet, vond ook dat we daar samen te gen moeten optreden. "Maar dat is voor mij geen reden en dat mag het voor de jeugd ook nooit zijn om de herdenking op de vierde mei zomaar af te doen met: wat hebben wij er mee te maken?". Bijna alle leerlingen konden daar mee instemmen. Voorzitter Mr. A.B.J.Koch sloot de bijeenkomst af met de woorden: "Probeer je idealen te bewaren, maar tracht met je verstand het verschil tus sen ideaal en illusie te onder scheiden". Hoe succesvol deze bijeenkomst was bleek eigenlijk pas achteraf. Drommen jongeren schaarden zich "na sluitingstijd" achter de forumleden om op een kritische manier nog een en ander aan de weet te komen over de periode '40-'45. PAGINA 14 Forumdiscussie in Leiden DE SLAGER WAAR HET GEHAKT ZO LEKKER IS HALSKARBONADE kilo 8.40 RIBKARBONADE kilo 11.80 VARK. ROLLADE kilo 13.98 150 gr. slagersham 1.58 150 gr. gebr. gehakt 1.23 250 gr. rook- of leverworst 1.58 100 gr. filé amerlcain 1.25 VELE SOORTEN PATÉ S EN SALADES SLAGERIJ BORSJES Haarlemmerstraat 209 - Leiden - Telefoon 126413 die graag met mensen omgaan en zoveel initiatief hebben dat zij na een korte inwerkperiode in staat zijn zelfstandig te werken. (Leeftijd: 17-21 jaar). Uw sollicitatie graag aan: DILLE KAMILLE Papengracht 2, 2311 TW Leiden, (071) 125554 De directeur van Openbare Werken te Alphen aan den Rijn, daartoe gemachtigd bij besluit van burgemeester en wethouders van Alphen aan den Rijn; Overwegende dat in verband met te houden festiviteiten op de Burg. Bruins Slotsin- gel, de tijdelijke noodzaak is ontstaan tot het nemen van een verkeersmaatregel als bedoeld in artikel 137, het eerste lid van het reglement verkeersregels en verkeers tekens. BESLUIT Met ingang van maandag 5 mei 1980 tussen 13.00-17 00 uur de noordelijke en de zuidelijke rijbanen van de Burg. Bruins Slotsingel gelegen tussen de Bachsingel en de Diepenbrockweg te sluiten voor alle verkeer De omleidingsroute wordt door middel van borden aangegeven. Openbaar vervoer De streekbuslijnen 6,7 en 14 van Westnederland en lijn 4 van Centraal Nederland, die momenteel gebruik maken van de route Burg. Bruins Slotsingel. Herenweg v.v zullen op 5 mei tussen 13.00-17.00 uur worden omgeleid via de route Burg Bruins Slotsingel. Diepenbrockweg. Mozartsingel, Bachsingel v v De halten Bachsingel en Diepenbrockweg (noordzijde) zullen gedurende deze tijd tijdelijk komen te ver vallen. Alphen aan den Rijn. d.d. 3-5-1980. De directeur van openbare werken. Ir. A. A. Bos. Het woonboek „Van huis tot thuis". Een lijvig boekwerk, een Nuts- spaarbankuitgave. 128 pagina's boordevol praktische tips over komfortabel en smaakvol wonen. Met kleurenfoto's en duidelijke situatie-tekeningen. Iedereen die woont, of het nou op kamers of in de boerderij is, heeft er wat aan. Onbetaalbare woonideeën voor f 7,50. Voor slechts f7,50 speelt u als het ware zélf uw f;i 9 K eigen binnenhuisarchitekt en meubelontwerper tegelijk. Want „Van huis tot thuis" beperkt zich niet tot een enkel ideetje. Nee, het boek belicht het wonen vanaf de éénkamer-woning tot aan het tweede huis. Vanaf de vestibule tot aan de kinderkamer en de woon- <8 keuken. Op een prettig leesbare manier krijgt u r7' aller-hande tips over het in El '-rj richten èn zelf maken van originele meubelstukken. Naar de Nutsspaarbank voor sfeervol wonen. Komt u maar eens langs. Of u een rekening bij de Nutsspaarbank hebt of niet, iedereen kan voor f 7,50 het boek „Van huis tot thuis" krijgen. Zo lang de voorraad strekt. En als u toch bij ons bent, we zijn er niet alleen voor uw woonzaken, maar natuurlijk ook voor uw geld zaken! Kijk maar gerust rond in één van onze kantoren en vraag wat we nog meer voor u kunnen doen. mii

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 14