'Ik ben nou eenmaal een plakker' „In het veld is hij nog een jonge hond Piet Gubler: plezier kwijt Joep den Hollander stopt straks wèl... MAANDAG JUBILEUM WEDSTRIJD TEGEN FEYENOORD Cyf Arie Haasnoot weet na vijftien jaar nog niet van ophouden bij Quick Boys Ronde van Spanje eist slachtoffers LDWS-LFC BRITTEN KOMEN GELD TE KORT VOOR SPELEN ZATERDAG 3 MEI 1980 PAGINA 13 Een reuzeknul, het toonbeeld voor de anderen en de reizen de ambassadeur van Quick Boys. Het is zoal een greep uit de opmerkingen over Arie Haasnoot. De 33-jarige aan voerder en voorstopper van de Katwijkse zaterdag eer steklasser krijgt aanstaande maandag een jubileumwed strijd aangeboden, omdat hij vijftien jaar onafgebroken voor het eerste team uitkomt. Voor buitenstaanders is Haas noot een moeilijk te door gronden speler. De Feye- noord-leus "Geen woorden, maar daden" lijkt hem op het lijf geschreven. Zijn ploegge noten weten evenwel anders. "Hij is de grootste prater en de gangmaker van het elftal", zegt spits Mart v.d. Plas. "In het begin had ik er moeite mee, dat hij zo vaak op je in praatte en kankerde als je slecht speelde. Maar hij heeft bij mij respect afgedwongen, want hij is een speler die de ploeg over een dood punt kan helpen. Iedereen luistert dan ook naar hem". "In het begin keek ik ook tegen hem op, vanwege dat gekan ker", bekent de 21-jarige doelman Theo Guyt. "Maar dat zit in zijn karakter opge sloten. Hij zegt alles recht voor zyn raap. Nu ik hem pas goed ken, waardeer ik hem. Hij is echt een reuzeknul en een uitstekende aanvoerder. Wanneer je ziek bent, staat Arie direct voor de deur om te vragen, hoe het met je gaat. Dat soort spelers tref je in het betaalde voetbal toch niet aan? Dat is voor mij ook één van de redenen om bij Quick Boys te blijven en niet in te gaan op aanbiedingen van profclubs". "Een voorbeeld voor de ande ren en een unieke speler". noemt trainer Arie Lagendijk hem. Zijn verklaring: "Bij alle voetballers, die al een tijdje meelopen proef je iets van verzadiging. Bij Arie is daar niets van te merken. Hij ge draagt zich nog steeds als een jonge hond op de training en in het veld. Voor een trainer is hij de meest ideale figuur om mee samen te werken. Hij heeft ook een ijzeren zelfdis cipline. De avond voor de wedstrijd houdt hij zich in en gaat op tijd naar bed. En als het seizoen is afgelopen komt hij naar mij toe en vraagt een programma om tijdens de zomermaanden te kunnen doortrainen". "Op het moment, nu het wat minder gaat met Quick Boys, blijkt hij weer van grote waarde te zijn. In onze beste periode was Arie bij wijze van spreken één van de elf, maar nu is hij de ruggegraat van het team. Arie is voortdurend be zig de jongens op te peppen". In een tijd dat het wooni spel vreugde bij velen uiterst merkwaardig klinkt, omdat ze worden volgepropt met systemen, straalt dat begrip nog steeds van Arie Haasnoot af. "Als hij scoort dan is hü werkelijk door het dolle heen. Na afloop hoor je dan een on verstaanbare gil en maakt ie de vreemdste capriolen", grinnikt topscorer Mart v.d Plas. "Je hoort hem er dan nog dagen daarna over pra ten. Ik kan Arie dan ook heer lijk opstoken door te zeggen dat ik al honderd van die goals heb gemaakt en dat het gewoon mazzel was. Zijn reacties zijn dan schitterend. Alleen daarom al zou ik hem missen als hij zou stoppen". "Door het dofle heen is Arie Haasnoot ook als we een be langrijke uitwedstrijd heb ben gewonnen", vertelt Theo Guyt. "Dan geeft hij een yel en begint te zingen in de bus. Wat dat betreft bepaalt hij ook voor een groot deel de sfeer. Wat me verder is opgevallen: in alle uithoeken van Neder land kennen ze hem. Door zijn verschijning, grote mond en zijn omgang met zijn ploeggenoten en tegenstan ders kent iedereen hem. Overal heeft hij een goede naam. Hü is in feite de rond reizende ambassadeur van Quick Boys". Een man van dezelfde generatie als Arie Haasnoot is Joep den Hollander. De 27-jarige libero speelt al een tiental jaren met hem samen en vertoont de zelfde karaktertrekken als zijn ploeggenoot "De menta liteit van de jeugd is veran derd", constateert hü- "Zowel op voetbalgebied als in zijn algemeenheid. Dat is jammer, maar wel te begrijpen. Ik zit nog wel een beetje op de lün van Arie". Hoewel Den Hollander al lange Ujd met Haasnoot het cen trale verdedigingsduo van Quick Boys vormt, neemt hü nog geen ouderdomsver- schijnselen bij zün voorstop per waar. "Arie is op de eerste meters weliswaar niet zo snel, maar dat komt meer door zün lichaamsbouw. Vroeger was dat ook al zo. Nee, Arie is vol gens mij nog lang niet versle ten. Bovendien houdt hü zün conditie nog uitstekend op peil". KATWIJK - Het voorbeeld mag tekenend worden ge noemd voor Arie Haas noot. "Het moment dat ik naar de reserves word verwezen kan binnenkort al aanbreken. Wanneer er jongeren staan te trappe len om mijn plaats over te nemen en ze hebben meer capaciteiten dan zal ik daar ook geen enkele moeite mee hebben. Per slot van rekening speel ik al vij ftien j aar in het eerste en moet het toch een keer gebeuren. Maar als ik voor het tweede uitkom dan zal ik proberen terug te vech ten. Dat is mijn aard. De kans zit er dar. altijd nog in dat ze me terughalen. Dat is in het verleden wel meer gebeurd". 'Ophouden' is een woord dat niet in het woordenboek van Haasnoot voorkomt. Want nadat hij tien jaar de blauw-witten kleuren had verdedigd, organiseerde het Quick Boys-bestuur al een jubi leumwedstrijd. Op dat moment hielden de Kat wij kers er geen re kening mee, dat hij zich nog een vüftal jaren staande zou houden in de hoogste zaterdagafdeling. Met de simpele opmerking "ik ben een plakker en nog lang niet uitgekeken op Quick Boys" lijkt hü in navolging van Haarlem- trainer Barry Hughes ook "te willen sterven op de middenstip van het hoofdveld van zün club" Hoewel stoppen niet in hem op komt ("Maar ik ga aan het einde van de competitie wel even met trainer Arie Lagendijk mijn posi tie doornemen") heeft hij voor zichzelf al voorgenomen om na zyn carrière als eerste-elftalspe- ler de jeugd te gaan begeleiden. "Dat had ik nu al willen doen. Omdat we geregeld verre reizen moeten maken, komt daar even wel nog niets van terecht". Rekensom Een snelle rekensom van de John Frederikstadt van Quick Boys, bestuurslid Jaap Sip, leert dat Haasnoot inmiddels, inclusief vriendschappelijke wedstrijden en bekerduels, al zo'n kleine zes honderd duels heeft gespeeld. Het clubrecord lijkt hü daarmee voorlopig in handen te hebben. Haasnoot wordt daarom nu al in één adem genoemd met legenda rische figuren als Arie van den Oever en Floor van Duyn, die de club heeft voortgebracht, terwijl hij nota bene nimmer voor het Nederlandse amateurelftal is uit gekomen of aanbiedingen van betaalde clubs heeft gekregen. "Alleen weet ik uit mijn periode bü de regionalen dat ADO, Sparta en ik dacht ook, Feyenoord, naar mij hebben geïnformeerd. Dat was voor mü al een hele eer. Om dat ik een principiële voetballer ben, zou ik dan een tweede 'Jaan de Graaf ^jn geweest". Mentaliteit Iedereen die nauw betrokken is bij Quick Boys roemt de mentaliteit van de jubilerende speler. Zelf relativeert hij dat echter. "Ik wil niet zeggen dat voetbal alles voor mü betekent, maar ik houd me door-de-weeks in met het oog op de zaterdag. Vrijdag 's avonds ga ik daarom rond de klok van elf uur naar bed. Ik weet niet of dat een zeldzaamheid is. Ik vind dat normaal. Misschien durft een an der het wel om een pilsje op die avond te drinken. Weet jij veel! Een potje bier drink ik alleen na afloop van de wedstrijd. En tja, dat anderen het geen vyftien jaar volhouden is, denk ik, meer een mentaliteitskwestie. Voetballen kunnen ze tegenwoordig heus wel. Ik drijf vooral op vechtlust en karakter, want techniek heb ik niet in huis". Niettemin heeft hü dat gebrek nooit moeten compenseren met hardheid. "Ik kan wel zeggen dat ik een goede reputatie heb. De laatste zeven seizoenen heb ik geen wedstrijd gemist wegens een schorsing". En conclude rend: "In de loop der jaren word je ook ouder en wijzer" Stempel De overige selectiespelers van oe- fenmeester Lagendijk vinden allen dat hij een stempel op de groep drukt, omdat hij vaak het hoogste woord voert. Mogelijk te verklaren, uit het feit dathü thuis tegen dovemansoren praat wan neer de voetballerij het ge spreksonderwerp is. "Mijn vrouw komt zelden bü Quick Boys en wanneer ik naar een sportprogramma kijk dan zegt mijn zoon altüd:"Weer dat rot- voetbal op de tv". Hy speelt dan ook niet bij de jeugd van Quick Boys. Raar hé? Maar ik kan hem toch moeilijk dwingen om lid te worden". Vermoedelijk zal de volledige fa milie Haasnoot op bevrijdings dag wél op sportpark Nieuw-zuid te vinden zijn als daar speciaal voor Arie een erewedstrijd (aan vang: 16.30 uur) wordt verspeeld. "Ach dat duel tegen het C-team van Feyenoord valt toevallig sa men met mijn jubileum", baga telliseert hij de wedstrijd. "De Katwijkse oranjevereniging maakt er nu eenmaal een ge woonte van om op 30 april of op 5 mei een leuke club hier heen te halen". Bestuurslid Sip verzekert echter dat het duel wel degelük in het teken van Haasnoot zal staan. "Want Arie maakte vijftien jaar geleden op vijf mei zün debuut tegen de amateurs van Feye-, noord. En het toeval wilde dat hij uitgerekend in die wedstrijd een eigen doelpunt scoorde". Moge lijk dat hü daarom zo zeldzaam enthousiast reageert als hij een treffer fabriceert en daarna on verstaanbare klanken ("Ze hoe ven niet te weten wat ik zeg") uit slaat. Hij wil zich daarvoor nog steeds revancheren... KATWIJK - Joep den Hollan der stopt aan het einde van het seizoen. De 27-jarige laat ste man van Quick Boys kan zijn werk (hü heeft een eigen drogisterij) niet meer combi neren met zün hobby. "Aan het begin van de competitie heb ik me al voorgenomen om te bedanken voor het eerst team, want ik kon het niet meer bolwerken met mün zaak". De Katwijker, die in augustus nog met een blessure (over- rekking kniebanden) tobde, wilde dit seizoen nog wel vol brengen, "omdat ik het ka rakterloos vind om dat als re den aan te voeren. Ik wilde juist op karakter terugkomen en dat lukte me tegen Rijns- burgse Boys thuis medio de cember. Wat betreft ben ik nog van dezelfde generatie als Arie Haasnoot". Het besluit om te stoppen, be tekent dat de zaterdag eer steklasser voorlopig geen speler meer zal voortbrengen, die het aantal duels van Haasnoot zal kunnen benade ren. Den Hollander, die een aantal keren is geselecteerd voor het Nederlandse ama teurteam ("Maar door mijn werk moest ik noodgedwon gen afhaken") is namelijk, volgens zün eigen telling, een tiental seizoenen voor het eerste van Quick Boys uitge komen. Of dat ook goed is voor afscheidswedstrijd. in teresseert hem niet zo. "Voor mij hoeft het in ieder geval niet. Het is mooi zo geweest' Herman Poos *81 SS i Arie Haasnoot: 'Ik drijf op vechtlust en karakter' SANTANDER (AFP) - De Nieuw- zeelander Paul Jesson heeft gis termiddag de tiende etappe in de Ronde van Spanje van Burgos naar Santander over 178 kilome ter gewonnen. De Nederlander Johan van der Meer werd tweede op vijftien seconden achterstand. De leider in het algemeen klas sement, de Spanjaard Fautino Ruperez, behield deze positie door eveneens voorin (zevende) te eindigen. De Ronde van Spanje heeft in de bergetappe een aantal slachtof fers geëist. De Spanjaard Andres Oliva was er het ergst aan toe. De 31-jarige coureur, die in 1975 en 1976 bergkoning was in zowel de Vuelta als in de Giro, ging fijdens een afdaling onderuit. Hij werd in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis vervoerd. De behan delende artsen verklaarden dat Oliva's toestand ernstig was. Ook de Italiaan Tranquillo Andret- ta moest de strijd staken. Al voor de officiële start van de tiende etappe in Burgos, raakte hij be trokken bij een valpartij. De 25- jarige Italiaan brak daarbij een been. ADVERTENTIE ZONDAG A.S. AANVANG 14.00 UUR L.D.W.S.-terrein Sportpark „De Vliet". LONDEN (UPI) - Wanneer Groot-Brittannië een ploeg zal afvaardigen naar de Spelen van Moskou, dan zal het aantal sportmensen aanzienlijk kleiner zijn dan aanvankelük de bedoeling was. Het Britse Olympische Comité heeft moeilijkheden met het verwerven van fondsen. Aan het noodzakelijk geachte bedrag van een miljoen sterling (4,6 miljoen gulden) ontbreekt nog bijna de helft. De regering- Thatcher is tegenstander van het deelnemen van Britten in Moskou. Je ziet alleen nog maar paartjes-voetbal LEIDEN - Voor Piet Gubler is Zeist een zwarte plek op de landkaart. Daar worden, volgens de scheidende LFC- aanvoerder, de trainers geboren, die het voetbal naar de Filistijnen helpen. "Je ziet tegenwoordig toch alleen maar paartjesvoetbal", constateert hij. je "Spelers hebben pas goed gespeeld als zij hun directe tegenstander hebben uitgeschakeld. Ik durf bijvoorbeeld niet meer een bal door de benen van een tegen stander te schieten. Want als dat mislukt, krijg je rotzooi. Vooreen groot deel is dat de schuld van de trainers, die in Zeist worden op- Hard geleid. Daar wordt er met de pa plepel in gegooid dat zondags de beuk erin moet. Voor mij ver dwijnt zo het plezier in de voet ballerij". partütje biljart. Nu gaan ze bij wijze van spreken direct na het eindsignaal weg. Logisch, want je hebt nu veel meer uit gaansmogelijkheden. Maar toch mis ik dat sfeertje van weleer". Gubler blikt dan' ook met enige weemoed terug naar vroeger. "Niet dat ik me wil afzetten tegen de jongeren. Maar vroeger was het ook veel gezelliger. Het team was in die periode een vrien denclub. Na afloop van de trai ning of wedstrijd zat je met het hele stel in de kantine of speelde De binnenkort 36-jarige Leidenaar merkt ook dat het voor hem steeds moeilüker wordt om aan de eisen te voldoen, die momen teel van voetballers worden ver langd. "De spelers die het hardst zijn en het snelst kunnen lopen die redden het. want de techni sche spelers worden in de tang genomen. Omdat ik weer een dagje ouder word, gaat het mij steeds moeilijker al om me te handhaven op tweede-klasseni veau". Piet Gubler heeft daarom besloten om aan het einde van het seizoen te bedanken voor de hoofdmacht van LFC en volgend jaar met een aantal vrienden op een lager plan "lekker te gaan tikken". Met onderbreking van driejaar LDWS, de tegenstander van morgen, heeft hij een kleine vierhonderd keer de kleuren van de Boshuizerkadeclub verde digd. Als het plan om voor het nog op te richten zaterdagteam van ZLC te gaan spelen doorgaat dan zal dat niet betekenen dat het LFC- bloed niet meer door zijn aderen stroomt. "Daarvoor ben ik te veel LFC-er in hart en nieren. Het zit nog in de pen dat ik volgend jaar een andere taak bü het team krijg". Voorlopig houdt hü zich daar nog niet bezig, nu het degra- tiespook weer boven de velden var. de Leidse tweedeklassers LDWS en LFC rondwaart. "On nodig", meent Gubler. "want ge zien de kwaliteiten van on/e spelers staan wy veel te laag. Wij hebben evenwel een aantal wed strijden ongelukkig verloren in de slotfase Ervaring Hoewel de 'Kanaries' de nodige er varing hebben om klasseverla ging te omzeilen, verwacht de Leidse aanvoerder dat degradatie in deze voetbaüaargang alleen met meer dan normale moeite zal kunnen worden vermeden. "Ik vermoed dat een nacompetitie pas uitsluitsel zal geven over welke twee clubs naar de derde klasse degraderen", voorspelt hü- De equipe van Zoetemelk heeft bovendien de 'pech' dat de reste rende vier tegenstanders. LDWS, Lugdunum, Roodenburg en SC Lisse de punten om uiteenlo pende reden (kampioenschap en degradatie) ook hard nodig heb ben. "We zullen dan ook noodge dwongen de mouwen moeten op stropen", verzucht Piet Gubler. "De wedstrijd tegen LDWS is mis schien wel de belangrijkste van dit seizoen. En ik moet bekennen dat LDWS een club is die ons ei- genlijk niet ligt. Wanneer we bij voorbeeld tegen Verburch. de koploper, spelen en wij krygen de ruimte dan is LFC op zyn sterkst. Dat duel hebben wij dan ook gewonnen. Morgen verwacht ik echter niet zo veel vryheid. Ik voorspel je nu al dat het een pitti ge stryd gaat worden. Verliezen we die dan komt LFC er beroerd voor te staan. Nee. DHL en Delft moeten er maar uit. Dat zyn zon der meer de zwakste clubs Beste Dat laatste vindt ook LDWS-doel- man Wim Visser. De 30-jange sluitpost komt tot die conclusie, omdat de beide Delftse vereni gingen nog een zwaar pro gramma moeten afwerken". LFC redt het wel en wij zullen ons ook wel staande houden. LDWS drijft voor 807c op inzet en mentaliteit. Om degradatie té voorkomen zyn dat belangryke voorwaarden. Voorts heeft LDWS het voordeel dat de club over de beste keeper van Leiden beschikt. UVS-duelman Wynand Sloos heeft weieens gezegd dat de toenmalige U VS-re se r\e kee per Drillenburg de een na beste doelwachter van Leiden was Hij heeft er toen alleen niet by ge zegd wie de beste was...' HERMAN POOS

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 13