Waterpoloërs houden zich aan opdracht RVC bepaalt lot van UVS Matige start hockeyteam HUGHES MET FORSE BOETE BESTRAFT Van Seggelen Hans Neuteboom: „Die spanning straks..." Australiërs slachtoffer PUZZELEN BIJ TER LEEDE ZATERDAG 3 MEI 1980 LEIDEN - Hans Neuteboom heeft de film al heel wat ke ren voor zichzelf afgedraaid. Het is zondagmiddag, kwart over vier. UVS heeft dan zojuist de laatste compe titiewedstrijd van Neptunus gewonnen. Tijdens de af tocht naar de catacomben zijn de eerste zenuwtrekken al op de Leidse gezichten te ontwaren. In de kleedruimte aangekomen beginnen de harten flink te bonzen, het is muisstil. Het wachten is op secretaris Polane, die de uitslagen moet mededelen. Hij heeft het Zwaard van Damocles in handen. De bestuurder kan in twee secon den de kleur van de toekomst bepalen. Licht of donker. De hoofdklassers DWV, Aalsmeer en VUC hebben de troeven in handen.' Boekt dat drietal mor gen winst, dan zal de degradatie, ondanks een eventuele zege op Neptunus. een onvermijdelijk feit zijn. UVS is dus volledig af hankelijk van die clubs. Verlies van een van hen is echter vol doende om de lachende vierde te worden. "Verschrikkelijk, die spanning straks in de kleedkamers", blikt Hans Neuteboom (29), al drie sei zoenen linksback van de blauw witte formatie, vooruit. "We moe ten natuurlijk wel eerst van Nep tunus winnen. Iedereen zegt dat we die wedstrijd cadeau krijgen. Ik geloof daar niet in. Zij schop pen ze er niet in voor ons. Wij zullen het spel moeten maken. En dat kunnen we niet. Tegen ploe gen die sterk op de aanval spelen, zijn wij gevaarlijk. Erg gevaarlijk zelfs. Kijk maar naar de wedstrij den tegen Xerxes, een van de be tere ploegen in de hoofdklasse. Zij dicteerde het spel, wij scoor den de doelpunten. Tegen Nep tunus zijn de rollen dus omge draaid. Die ploeg zal volgens de verwachtingen niet op het scherpst van de snede spelen, voor hen staat er niets op het spel Neuteboom, onderwijzer op een la gere school, hoopt dat RVC tegen DWV zoveel mogelijk de sportie ve plicht zal vervullen. De uitslag van die wedstrijd kan het lot voor UVS bepalen. De Rijswijkse ploeg heeft dankzij de monster zege op de equipe van Désar vo rige week nog een klein kansje op de titel en kan UVS de prolonga tie aanreiken door de Amster damse opponent de punten af handig te maken. "Die Aad de Mos zei nu wel dat wij in de hoofdklasse thuishoren, maar in de Kikkerpolder verkondigde hij duidelijk andere taal. Toen was UVS een schopploeg. Je kunt dus nooit op eventuele beloftes, als zou RVC zich extra voor ons in spannen, afgaan. Geloof je dat De Mos nog aan UVS denkt wanneer hij in de rust verneemt dat Xerxes (de ranglijstaanvoerder met een punt meer dan RVC) met 3-0 voorstaat? Kom nou". "De beslissing valt in Amsterdam. Want ik heb niet de indruk dat AFC Aalsmeer volwaardige te genstand zal bieden. AFC heeft al te kennen gegeven weinig trek te hebben in een periodetitel. Ze zullen het vuur dus niet uit de sloffen lopen. VUC zal weinig moeite hebben met Blauw Wit. Alhoewel VUC de laatste vijf wedstrijden heeft verloren. On begrijpelijk overigens. Vorig jaar waren ze nog kampioen. En nu, praktisch met dezelfde ploeg in degradatiegevaar. Je kan er dus eigenlijk niets van zeggen. Het typeert de gang van zaken in de hoofdklasse dit jaar. Desar zei halverwege het seizoen dat we boven Hilversum, Blauw Wit en Neptunus moesten blijven. Dat waren volgens hem de zwakste ploegen. Het is wat anders gelo pen. DWV en VUC, waarvan Dés- ar dacht dat ze eigenlijk te sterk waren, zijn naast Blauw Wit nu kandidaten om te degraderen". Pal na de winterstop twijfelde Hans Neuteboom of UVS feitelijk niet als eerste in aanmerking kwam om naar de eerste klasse af te da len. De ploeg leverde regelmatig bedroevend slechte partijen af en kreeg derhalve veel teleurstellin gen te incasseren. "Het ontbreekt ons aan stabiliteit. Een voor- PAGINA 11 beeld. Na de overwinningen op Xerxes en DHC hadden we ein delijk de stijgende lijn te pakken, maar op een onverklaarbare wij ze hebben we die nooit doorge trokken. Gemakzucht? Ik weet het niet. Daarbij spelen er nu een aantal jongens in het eerste, die al jaren tegen de onderste plaatsen lopen te voetballen. Dat vergt een enorme geestelijke inspanning. Volgens mij zijn ze dat spuugzat, verlangen ze naar het eind van de competitie. Ik ben de enige, die het hele seizoen niet op de mas sagetafel van Jos Pool heeft gele gen. De rest heeft allemaal een blessure gehad of loopt nog met schrammen eh builen. Als je toch ziet hoe een Bert Kort of Henk Landwaart het veld in gaan. on gelooflijk. Elke wedstrijd kost dat de club wel een paar tientjes aan verband en tape om die jon gens speelklaar te krijgen. Na tuurlijk zijn niet de blessures al leen de oorzaak van de lage rang- lystpositie. De affaires Van Seg- gelen en Sloos hebben duidelijk meegespeeld. Het zou doodzonde zijn wanneer de club moet degra deren, nu we in de laatste wed strijden hebben bewezen in de hoofdklasse thuis te horen. Zo n wedstrijd tegen RVC is toch al leen verloren gegaan door pech. We waren helemaal niet de min dere, bij een 2-2 stand tikten we ze zelfs helemaal zoek. Zonder doelpunten kom je echter ner gens. Als we toen hadden ge scoord, waren we van de zorgen af geweest. Nu moeten we straks in de kleedkamers duimen draai en op een goede afloop". ROB ONDERWATER SOFIA - Harry Quittnea, de begeleider van het Australische waterpoloteam, was kort voor de wedstrijd tegen Nederland erg zelfverzekerd. Dit seizoen was zijn ploeg in internatio nale wedstrijden nog ongeslagen en ook het duel tegen Nederland zag hij vol vertrouwen tegemoet. Sterker nog, de brave man wist exact de zwakke punten van de oranje-equipe op te noemen. Maar Quittnea kwam van een koude kermis thuis. Toevallig verkeerden de mannen van Trumbic in een uitstekende bui en in de beste wedstrijd van het toernooi werden de Australiërs met 6-3 naar een nederlaag gespeeld. KEULEN (ANP) - Het Nederland se herenhockeyteam is het vier- landentoernooi op het nieuwe kunstgrasveld in Keulen matig begonnen. Niet alleen het resul taat van de wedstrijd tegen de in ternationaal niet bijster hoog aangeslagen Polen viel tegen (de winst bleef met 4-3 wel erg aan de zuinige kant), ook het vertoonde veldspel dient drastisch te wor den gepolijst, wil Oranje vandaag niet tegen West-Duitsland met een zware nederlaag worden ge confronteerd. De Europese kam pioenen wonnen met 6-1 van Spanje. Wim van Heumen is op zoek naar een nieuwe formatie nu Ron Steens heeft bedankt en Ties Kruize is geblesseerd. Voor dit toernooi, dat nog altijd in het ka der staat van de voorbereiding op de Olympische Spelen, lijfde de bondscoach Paul Leopold en Bob-Jan Hillen bij de selectie in. De 31-jarige Leopold mocht té gen Polen zijn debuut maken. Het vroge openingsdoelpunt van Stanislawski uit een korte hoek- slag werd binnen een kwartier gevolgd door een hattrick van Litjens, eveneens uit strafcor- Niet alleen Harry Quittnea was erg zelfverzekerd, de gehele Aust- sche ploeg leek ervan onvertuigd dat zij haar ongeslagen status in dit wereldkwalificatietoernooi ook tegen Nederland zou hand haven. Maar opnieuw bewees Trumbic een uitstekend tacticus te zijn. Evenals de Australiërs had ook hij zijn analyse gemaakt en de lange Joegoslavische bondscoach bleek zijn huiswerk beter te hebben overdacht dan zijn confrater van de tegenpartij. Ditmaal speelde de ploeg een zo neverdediging, terwijl bovendien de rechterkant van de Australiërs extra aandacht kreeg omdat uit die hoek het gevaar moest ko- Stand in de finale-poule: 1. Spanje 3 2. Nederland 3. Australië 4. Cuba 5. Canada 6. Griekenland 0 5 17-14 3 2 0 1 4 17-12 3 2 0 14 17-13 3 12 0 4 18-15 3 0 12 1 11-16 3 0 0 3 0 13-23 Balverlies van Van Eyk vormde de inleiding tot een knappe Poolse aanval die Torz afrondde: 2-3. Zes minuten later zorgde Leefers voor opluchting door attent te reageren toen de mee opgeko men Litjens de bal miste (4-2), waarna Poien via Myslywich nog tot 4-3 terugkwam. Nu kun je de zaken nog zo goed voorbereiden, als de spelers de opdrachten niet goed uitvoeren, dan blijf je als coach nergens. Dat was in de zwakke wedstrijden te gen Spanje en Griekenland wel bewezen. Dit keer hielden de Ne derlanders zich echter wel aan de opdrachten en het gevolg was dat er, een uitstekende wedstrijd uit rolde. De Australiërs, pure amateurs, die voor deze vijfweekse trip zo'n 700 gulden op tafel moesten leggen en ook geen vergoeding voor loonderving krijgen, werden in de eerste periode al op een 3-0- achterstand gezet. En dat terwijl Eric Noordegraaf vanwege darmstoornissen verre van fit in het water lag en Nico Lande- weerd hinder ondervond van een, weliswaar lichte, handblessu- Even leek het er somber uit te gaan zien toen na ongeveer een minuut in de tweede periode aanvoerder Jan Evert Veer al naar de kleed kamers moest vanwege drie per soonlijke fouten. Veer: ..Het knappe vond ik dat we ook na mijn vertrek ons eigen spelletje bleven spelen". „Daaruit blijkt toch wel we momenteel over een hecht team beschikken en dat het niet twee of drie hangt. Na Hvar en Maastricht 2 je duidelijk een opgaande lijn. We zijn er nog niet, dat moet eigenlijk pas in Moskou, maar zover zal het wel niet komen. Toch geeft zo'n partij tegen Australië je weer een extra kick". Dat Nederland beslag legt op een van de vijf plaatsen die recht ge ven op het olympisch gebeuren in Moskou is inmiddels zeker, maar welke klassering de ploeg zal bereiken, hangt met name al van de resultaten die Cuba en Spanje in de nog resterende twee wedstrijden bereiken. Vermoe delijk zal daarover pas. zondag, als het toernooi wordt afgesloten, de beslissing vallen. Nederland-Australië 6-3 (3-0, 1-1, 1-1, 1-1). Scoreverloop: Buunk 1-0, Veer 2-0, Landeweerd 3-0, Turner 3-1, Buunk 4-1, Kerr 4-2, Van Zeeland 5-2, Korevaar 6-2, Montgomery 6-3. Overige uitslagen: Frankrijk- Mexico 3-1, China-Eg.vpte 12-5, Japan-Israël 7-5, Cuba-Grie- kenland 7-4. Spanje-Canada 6-4. 600 gulden boete ZEIST (ANP) - Haarlem-trainer Barry Hughes, die zaterdag door scheidsrechter Henk van Ettekoven bij de wed strijd PEC/Zwolle-Haarlem van de bank naar de tribune werd gestuurd, is door de tuchtcommissie van de KNVB gestraft met een boete van 600 gulden. Bovendien hangt Hughes een schorsing voor vier wedstrij den boven het hoofd wanneer in de periode die afloopt op 2 mei 1981, een nieuwe zaak te gen hem aanhangig wordt gemaakt die tot strafopleg ging leidt. Hughes is name lijk, met een proeftijd van een jaar, voorwaardelijk, het recht ontzegd vier weken als coach op te treden, of in welke vorm ook enige andere een voetbalteam begeleidende functie te vervullen voor, tij dens of na wedstrijden in het betaalde voetbal. Haarlem-speler Douglas Geor ge, die twee gele kaarten (en dus rood) kreeg tijdens PEC Zwolle-Haarlem, kwam daardoor op drie gele kaarten. Hij werd voor vier wedstrij den geschorst en kreeg een boete van 200 gulden. Beckeribauer Een sensationele terugkeer van één van Westduits' betere voetballers uit de zeventiger jaren is zo goed alszeker Beckenbauer ofwel 'Kaïser- Franz' zal na driejaar voetbal in de Noord-Amerikaanse voetballiga terugkeren in de Westduitse competitie en wel bij kampioen Hamburger SV. De vToegere libero en aanvoer der van Bayern München en het nationale team heeft gis teren een gesprek gehad met Gunter Netzer, de manager van HSV. Zijn contract met de New York Cosmos loopt aan het einde van dit seizoen af. In een gesprek met het Westduitse persbureau DPA zei Beckenbauer dat het ge sprek met Netzer veelzeg gend was geweest. Zyn over gang naar HSV zou in oktober moeten plaatsvinden. wcs De vereniging van contract- spelers (VCCS)wil dat de clubs in het betaalde voetbal worden verplicht minimaal twintig spelers onder con tract te hebben. De vakver eniging wenst dat een derge lijke bepaling in de nieuwe cao voor het betaalde voetbal, die op 1 juli 1980 van kracht moet worden, wordt opge nomen. Dit werd kenbaar gemaakt op de algemene ver gadering van gisteravond. LEIDEN - De Velsense eerste-divi- sieclub Telstar hoopt binnen kort behalve met RCL-topscorer en amateurinternational Ben nie Heemskerk ook met UVS- speler Theo van Seggelen rond te komen. Volgens Sparta-inte- rimcoach Joop Brand, die vol gend seizoen Telstar traint, is zijn toekomstige vereniging na genoeg rond met beide Leide- Wat betreft de interesse voor Lug- dunum-middenvelder Koos Be- kooy, die is er nog steeds, maar Brand wil hem eerst nog aan het werk zien, alvorens met Bekoov te gaan praten. De Leidenaar is op het moment geblesseerd. ZOETERWOUDE - Het eerste da meselftal Van SJZ vierde gister avond in het clubhuis het kam pioenschap van de eerste klasse van de Afdeling Leiden. De da mes lieten nog niet weten of zijn volgend seizoen in de interregio nale klasse willen uitkomen. Binnenkort hoopt men daar een definitieve beslissing over te ne- De kampioenen werden gister avond bedolven onder de bloe men, terwijl aanvoerdster Wil van der Zon van Afdelingsbestuur Klunder de kampioensbokaal kreeg aangereikt. De zaterdag tweedeklasser Ter Leede vierde gisteravond wederom vlaggetjesdag. De 50-jarige Sassenheimse vereniging ontving een tweetal wimpels. Op de foto toont Fokke Remmers de wimpel, die hij namens de KNVB aanbood. Ter Leede-voorzitter Van Biezen assisteert hem daarbij. Van de supportersvereniging kreeg het bestuur 5000 gulden aangeboden terwijl een Sassenheimse bollenkweker een narcis doopte onder de naam Ter Leede. Voorts boden de senioren de clubbestuurders een fraai wand- SASSENHEIM - De problemen met de speelvelden lopen als een rode draad door de geschiedenis van het 50 jarige Ter Leede heen. Anno 1930, toen de Sassenheimse voetbalvereniging als een bede laar de centen voor de huur van een onooglijk veldje bij de 3de Poellaan bijeen moest smeken en anno 1980. waarin samen met Teylingen de accommodatie aan de Menneweg moet worden ge deeld. Nu de KNVB alle jeugd wedstrijden (ook van de zon dagclubs) naar de zaterdag wil verschuiven is het begrijpelijk 'spitsuur'op die speeldagen. Elke week maar weer is het puzzelen geblazen voor de wedstrijdsecre tarissen van Ter Leedeen Teylin gen om de wedstryden zonder problemen naar een begin en einde te brengen. Maar het Sas-* senheimse gemeentebestuur heeft inmiddels de helpende hand toegestoken door voor de bouw van twee nieuwe kleedka mers gatant te staan. Daardoor kunnen de wedstrijdjes sneller achter elkaar worden gespeeld. Voor vele Sassenheimei s is het ju bileum van Ter Leede een mo ment om even naar het verleden terug te grijpen. Een succesvol verleden overigens, want de hui dige tweedeklasser veroverde in 1957 en 1959 het kampioenschap van Nederland in de zaterdag competitie. Vooral Gerrit van Harskamp (z'n zoons Wim en Jan spelen nu in de hoofdmacht) was toen de gevierde held van Ter Leede, dat intertijd op een forse steun van het publiek mocht re kenen. Inmiddels is het eén en ander ver anderd. Weliswaar draaide de club in het begin van de zeventi gerjaren nog m de hoogste klasse van het zaterdagvoetbal 1 de degradatie in '74 raakte de roodgele brigade in verval. Zo erg zelfs dat afdaling naar de derde klasse maar nauwelijks kon wor den voorkomen. Trainerswisse- lingen, in eén seizoen versleet Ter Leede toen drie oefenmeesters, zetten ook al geen zoden aan de dijk. Onder het driejarig regime van Tui ken burg kondigde zich een stabilatieproces aan. De hui dige trainer Henk Spaan bracht aan het begin van het seizoen de noodzakelijke vonk met zich mee die Ter Leede in het begin van de competitie aan de kop van de ranglijst bracht. Steevast leek Ter Leede naar de titel af te stevenen maar door een inzinking pal na de winterstop zyn de kansen aan zienlijk geslonken. Wellicht in casseert de de jubilende vereni- King. die momenteel zo n 600 le den telt. volgend verlaat cadeau. Neuteboom: ''Neptunus zal de poort niet opengooien

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 11