\Ljeidse agenda "Is supermarkt in centrum Voorschoten wel zo gunstig?" Commissie negatief over plan Van Bommellaan DONDERDAG 1 MEI 1980 OEGSTGEEST - Een rolschaatsdemonstratie aan de Irislaan in Oegstgeest trok gisteren de belangstelling van vele Oegstgeestena- ren. De amateurvereniging "Holiday on wheels" zorgde vooreen twee uur durende showwaarvan op de foto een momentopname is te ZOETERWOUDE - Tientallen Zoeterwoudse kinderen hebben gisteren bij het Witte Huis in Zoeterwoude ballonnen opgelaten. Alle ballonnen waren voorzien van een naamkaartje. Over vier weken wordt bekend gemaakt welke ballon het verst is gekomen. VOORSCHOTEN - Rijen dik stonden gisteren de belangstellenden i Voorstraat. De volksspelen, die in Voorschoten een ware traditie zijn geworden, werden v door de Big Band Voorschoten". Op de foto een van de touwtrekwedstrijden. WASSENAAR - Onder leiding van drie muziekkorpsen liep gisteren een optocht door geheel Wassenaar. De route leidde naar de Wassenaarse Sporthal aan de Dr. Mansveltkadewaar een groot Oranje-Sporthal-Festijn plaats had. Dit festijn werd bezocht door duizenden i LEIDERDORP - Door de straten van Leiderdorp ging gisteravond een groot verenigingsdefiléDeze werd afgenomen door burgemeester en wet houders van het dorp, maar werd beschouwd als een hommage aan de koningin Beatrix en als afscheidsgroet aan prinses Juliana Betrokkenen vragen 0111 onderzoek VOORSCHOTEN - Tijdens het Politiek Café Voorschoten dat deze week werd gehouden in de Lindehoeve, stond de problema tiek rond het centrum van Voor schoten centraal. Raadsleden, middenstanders en krakers pro beerden elkaar urenlang te over tuigen van het gelijk dat ieder meende te hebben. Het gemeentebestuur is gebonden aan een bestemmingsplan en dut geeft voor de Schoolstraat be- winkeling aan en voor de Voor straat het handhaven van de be staande winkels en woonhuizen. De middenstand ziet, in verband met de huidige grondprijs in het centrum, nauwelijks kans om enige greep op de toekomst te houden. Actueel is thans het pand van een vroegere garage aan de School straat, waarin een winkel en twee woningen zijn ondergebracht. De grond is aangeboden aan een projectontwikkelaar (en ver moedelijk wordt er een super markt gebouwd). Enkele weken geleden hébben enige jongeren het pand echter gekraakt. De krakers zeggen dit gedaan te hebben om het dorpsgezicht te kunnen behouden. PvdA-raadslid Visser liet er geen twijfel over bestaan dat ook zijn fractie de kraakactie afkeurt. Volgens het bestemmingsplan mogen ter plaatse winkels met in twee lagen woningen daarboven worden gebouwd. Een andere zaak is of de vestiging van een supermarkt nu zo gun stig is. Daarover willen enige raadsleden en middenstanders wel een onderzoek. Wethouder Van Dalen ontzenuwde de veel gemaakte opmerking dat Voor schoten een rijk dorp zou zijn. De reserves zijn vrijwel allemaal op of noodzakelijk om grote voor zieningen te verrichten. Het Politiek Café Voorschoten zorgde ervoor dat er nu samen spraak mogelijk was tussen be stuurders en bestuurden over de ze zaak. Hoe het dorpscentrum zich in de toekomst ontwikkelt ligt in hoofdlijnen vast in een be stemmingsplan, dat tot stand is gekomen na vele hoorzittingen. WARMOND - Dit Warmondse jongetje deed gisteren mee aan de straal tekenwedstrijd die werd gehouden op het pleintje achter de oude gymzaai in Warmond. Lagere schoolkinderen kregen de opdracht om in hun teke ning de kroning van prinses Beatrix tot koningin in beeld te brengen. Eer, draaiorgel zorgde voor de muzikale omlijsting WASSENAAR - Het plan van de gemeente Wassenaar om ruim zes ton vrij te maken voor de aan koop van een lap grond aan de Van Bommellaan, is bij de com missie technische diensten van de gemeente niet in goede aarde gevallen. De leden van de ge meentelijke commissie vonden het onaanvaardbaar dat de grond zou worden gekocht zonder dat er voor een bestemming bekend is. Bovendien waren ze van me ning dat aan de Van Bommellaan te bouwen woningen wel erg duur zouden worden. Minder moeite had de commissie met een grondruil. De gemeente zou gebied in de Papewegsche polder moeten afstaan en een stuk grond nabij de Ammonslaan in handen krijgen. Wethouder Van Dingstee (CDA) achtte wo ningbouw op deze plek denk baar, mits er een geluidswal langs de Rijksstraatweg kan worden aangelegd. Een derde grondkwestie betrof de voorgenomen onteigening van een perceel aan het eind van de Oostdorperweg. De meeste commissieleden meenden dat de gemeente hier zou moeten door zetten, al vonden sommigen het jammer dat er moet worden ont eigend. Dit plan is echter een voortvloeisel van het plan Ter Lodder (PW) keerde zich krachtig tegen deze aantasting van Was senaars poldergebied aan de Leidse kant. Hij vond het absurd om op deze manier grond van een particulier af te nemen, om later een andere zelfstandige te vragen zich daar te vestigen. Het kruispunt Langstraat/ Kerkstraat, in het hartje van het dorp, zal fraai worden aange kleed. Allen vonden de schets hieromtrent een uitstekende, maar Greep (PvdA) en Van dei- Veen (VVD) schrokken wel van de kosten. "Met de kosten van andere verfraaiingen in het cen trum komen we tezamen tot een erg hoog bedrag," aldus Greep. Hij was bang, dat andere be stemmingen van de gelden niet buiten beschouwing konden blijven. Lichtelijk ontstemd reageerden commissieleden op het voorstel voor een aanvullend krediet van 125.000 gulden voor werkzaam heden aan het raadhuis. Met uit zondering van Otte en Schelhaas (CDA) vond men de toelichting onbevredigend. Atleta Het kindercircus Atleta uit War mond houdt zaterdagavond een reünie in verband met het 20-ja rig bestaan. De samenkomst vindt plaats in Motel Sassen- heim in Sassenheim en begint om 19.00 uur. Onderdeel van het programma van die avond zal een korte voorstelling zijn. Natuurrit Door de Leiderdorpse Carnavals vereniging "De Rijnschuimers" is een natuurrit voor de auto uitgeschreven, die zal gaan door het Hollandse polderlandschap. De rit kan naar verkiezing wor den gereden in de periode vanaf heden tot en met tweede pink sterdag. Opgave burg. Brug- plein 3 en Vronkenlaan 37. Capella pro Cantibus Het koor "Capella pro Cantibus" zal zaterdag 10 mei een concert geven in het Groene Kerkje in Oegstgeest. Het koor zingt met orgel en strijkersbegeleiding. Donderdag Leiden Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, serie korte films, 20 uur. Voormalige Grofsmederij - Zuidsingel, 19 uur hijsen van de vlag, 19.30 uur demonstratieve optocht. Stadsgehoorzaal - 20 uur, 1 Mei-viering, 20 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, alternatieve 1 Mei-viering. Gebouw Rehoboth - Rapenburg 10, postzegelmarkt, 19.30-22 uur. Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilie, open café avond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, teL 02727-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandsekerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, open middag 14-16 uur, kaarten, sjoelen en andere spelletjes. Werkgroep Dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, van 20-21.30 uur. Voorlichting en begeleiding dienst weigeren, ook teL- 140866. Femke - ontmoetingscentrum voor vrouwen van 10-12.30 uur. Wassenaar -19.30 uur, commissie finan- Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 25 april tot 2 mei (inclusief 30 april) door Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel: 120502 en Linnaeus, Kempenaerstraat lb, teL 153274. Leiden - Interkruis, MicHelweg 38, tel. i noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, teL- 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - gezondheidscenrum, v d Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. M. Habernickel, Rust- hofflaan 4, Sassenheim, tel: 02522-15465. Paarden op hol hij ringrijderij OEGSTGEEST - Bij de ringrijde rij die gisteren werd gehouden aan de Julianalaan in Oegst geest, zijn twee paarden op hol geslagen. Waarschijnlijk door het grote ru moer rondom hen, namen de paarden de benen en beschadig den daarbij twee auto's. In de tuin van de kerk kwamen zij tot stilstand. Eén paard bleek ver wondingen te hebben aan het linkerbeen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Abonnementsgelden bi| vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschrijving geen kwartaalabonnement f 46.30 per post f 66.40 Jaarabonnement f 173.70 per post i 254,10 0,65. Rubriekchefs A van Leeuwen (stad) J P Westerlaken (regio B Paauw (binnenland) Ruygrok-Hoogeveen Bonn. Brussel, Londen. Parijs, Washington, Cairo. Rome, Madrid, Stockholm en Djakarta Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219 Pnve: C. Smits. Bachstraat 25, Leiden, tel 071-763320 Ch. Lennartz, Maredijk 33a. Leiden, tel 071-133202 Correspondenten: R Zaadnoordijk Tel. 071-121481. Oegstgeest: H. Sonders. 071-155854 Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R Stevens 071-890847 Zoeterwoude: Olaf Hoenson

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2