W a terp oioteam teleur Blommetjes: de krenten de in pap Actie voor slimme spaarders. Giro Spaar van de N C B Q Nederlandse Credietbank Jacobs tekent bij Willem II TSJECHEN VERSLAAN HONGARIJE OMKOOPSCHANDAAL OOK IN SPANJE? /A \£FF£cr DONDERDAG 1 MEI 1980 SPORT LEIDEN - De broertjes Paul en Marcel van der Blom heb ben gisteren weer eens ten overvloede bewezen dat er voor hen toekomst is weggelegd op de groene mat met z'n vier hoekbegrenzingen en z'n twee doelen. In de finale van het Zilveren Molen-toernooi tegen tweedeklasser Lugdunum stond de tweeling niet alleen aan de basis van de ruime 3-0 overwinning die Feyenoord-C behaalde, sterker nog, de ex-UVSers bepaalden samen met een ge vestigde naam als Wim van Til het beeld van dit vrij een zijdige duel. Gedrieën zorgden ze voor de krenten in de pap, voor wat afwisseling en wat actie in dit verder geza pige treffen. Want er gebeurde pas wat als één van hen het leder in zijn bezit kreeg. Oorspronkelijke voetballers; want dat zijn ze. Als team zelf kon 'de hoop' van Rotterdam, kampioen bij de betaalde jeugdteams, be slist niet imponeren al zag alles er in vergelijking met de echte ama teurs van Lugdunum natuurlijk wat gedegener en professioneler uit. Het werkte allemaal volgens vaste patroontjes die consequent en zorgvuldig werden uitgevoerd en bovendien in een redelijk hoog tempo. Kortom er waren jongens bezig die méér dan twee keer in de week trainden, zij het dan dat sommigen desondanks niet konden verhullen dat het wat hen betreft wel bij het C-team zal blijven. Harde werkers maar niet watje noemt 'lichten' in de duis ternis. Wat dat aangaat mogen de Blommetjes op meer hopen. Het slechte veld tgen spijt demon streerden de talentvolle broers over een meer dan uitstekende techniek te beschikken. En meer nog dan dat, want het jaartje Feyenoord is hen qua inzicht ten goede gekomen. Wat minder fri vool, wat meer doelgericht. Wat niet wil zeggen dat de profes sionele aanpak die de twee heb ben moeten ondergaan een com plete metamorfose teweeg heeft gebracht. Gelukkig zijn zij nog niet het slachtoffer geworden van de dadendrang die vele nieuw komers in het betaalde voetbal hebben en die zich uit in net zien blind in duels storten, schoppen en hard naar voren lopen. Dat soort goedkope, maar desalniet temin blijkbaar effectieve, me thoden hebben de Van der Blommen niet nodig al is het na tuurlijk nog een open vraag of zij zich met hun technische opvat tingen straks kunnen handhaven in het wereldje der profs dat zich meer en meer bediend van rück- sichlose handelingen in een po ging een gebrek aan vernuft te camoufleren. In elk geval kreeg de Leidse tweeling van Feye noord, dat toch veel ziet in dit duo, een nieuw contract aange boden. Naar goed (prof)gebruik - dat dus wel - hebben de heren nog niet getekend. Hoe dan ook, Leiden zijn ze in elk geval nog niet vergeten. Samen met de aan zijn rentree werkende Wim van Til poogden de Blom men er tegen Lugdunum een aardige show van te maken al kreeg het drietal daarbij weinig steun van de minder getalenteer de ploeggenoten én van de tegen stander. Lugdunum deed het voor de pauze dan nog wel rede lijk, maar zakte na de hervatting vrij snel in elkaar. In tijd van drie minuten werd de zaak toen be slist. Lugdunum, dat voor rust nog twee kansen onbenut liet (Schildthuyzen en Van Berkel) Jaap Schildthuyzen finale met 3-0. moest in die fase twee treffers in casseren. Eerst kopte Paul van der Blom raak en nog geen hon derd tellen later maakte Van Til een combinatie met Marcel van der Blom beheerst af: 2-0. Dertig seconden verder was de sensatie compleet toen laatstgenoemde onderuit werd gehaald en de ove rigens matig leidende arbiter Van der Leek de bal op de stip legde. Feyenoord-spits Van Zetten ac centueerde evenwel zijn zwakke optreden door de sterk spelende Wim Erades een eenvoudige kans te bieden. Daarmee moest het in groten getale opgekomen publiek het doen, want het duurde tot vijf minuten voor tijd eer Feyenoord weer op gang kwam. In de tussenliggende fase mocht Lugdunum wat pro beren, maar erg veel gevaar kon den de Leidenaars niet stichten. Alleen Rinus van Es kreeg een kansje, maar hij zag zich on reglementair gestuit door de Rot terdamse goalie. De strafschop bleef uit, Van der Leek liet dit kansje onbenut. Het werd ten slotte terecht 3-0 toen ex-MMOer Van Goozen opnieuw een com binatie tussen Van Til en Marcel van der Blom afrondde.Voor- schoten Het Voorschotens elftal, samenge steld uit spelers van SVLV en Randstad Sport, heeft gisteren in een zeer aantrekkelijke wedstrijd kans gezien om hoofdklasser Xerxes op een 4-4 gelijkspel te houden. Eén minuut voor tijd schoot Martin van der Valk de gelijkmaker in de touwen. Voorschoten nam aanvankelijk via Wim Horbach een voorsprong, maar de 1000 toeschouwers zagen Xerxes door treffers van Hooger- vorst, Hazebroek en Reijnders uitlopen naar 1-3. Na rust maakte Horbach er 2-3 van maar Nipius zorgde toch weer voor twee doel punten verschil. In de slotfase kwam Voorschoten terug tot 4-4 door goals van Ammerlaan en genoemde Van der Valk. AD VAN KAAM ADVERTENTIE De gemakkelijkste spaarvorm met de hoogste rente. sorGiro Spa Hierbij open ik een Giro Spaarrekening bij d I NCB. Ik wil eerst uw Giro Spaar+folder. Mijn bank- resp. girorekenirrgnummer is: Giro Spaar+ is een nieuwe spaarvorm de NCB, die net iets meer biedt. Giro Spaar+ doel u van huis uit en elk kantoor van de NCB i is net zo dicht bij als de eerste de beste brievenbus. Met Giro Spaar+ schrijft u gewoon over van uw bank- of girorekening naar uw Giro Spaar+rekening bij de NCB. Dan weet u dat u altijd een rente krijgt die I minstens een kwart procent hoger ligt dan bij gelijkwaardige spaarvormen elders. De retourrente over opgenomen bedragen is gewoon 2%. Zo is de NCB nu eenmaal: ho- I gere rente, meer service. Aantrekkelijk nietwaar? i 1 I 1 I I I I I I 1 Ai Woonplaats: Datum:Handtekening: (bij minderjarigen moet ouder of voogd meetekenen) I Opsturen in open envelop zonder postzegel aan: NCB GiroSpaar+, Antwoordnummer 5857, 1000 AX Amsterdam. U kunt natuurlijk ook persoonlijk langs gaan I bij één van onze kantoren en daar alles regelen. Op uw Giro Spaar* rekening staat meteen f 7,50 extra. Als u voor 23 mei a.s. een Giro Spaar* rekening opent bij één van de vele NCB kantoren en u hoeft er niet eens naar toe, alles kan schriftelijk) en uw eerste inleg bedraagt tenminste f 100-, dan krijgt u f 7,50 premie op deze rekening bijgestort. De enige voorwaarde is, dat u uw eerste inleg en de spaarpremie minstens 2 maanden laat staan. Een Giro Spaar4rekening kunt u heel eenvoudig en schriftelijk openen. U vult op de bon hiernaast uw persoonlijke gegevens en uw bank- of girorekening in, waarvan u de bedragen gaat overboeken naar uw Giro Spaarrekening bij de NCB. Zodra uw coupon binnen is, ontvangt u van ons de bescheiden en is uw Giro Spaar" rekening een feit. Sparen met de hoogste rente. KERKRADE (GPD) - Bert Jacobs wordt trai ner van Willem II. Van daag tekent hij een eenjarig contract bij de Tilburgse club. „Ik zie bij Willem II veel per spectief', zei hij gis termiddag nadat de laatste plooien ten aan zien van zijn contract waren glad gestre ken. Jacobs: „Er is 750.000 tot een miljoen gulden beschikbaar om nieuwe spelers aan te trekken. Bovendien is de publieke belangstelling in Tilburg bijzonder goed. Dit seizoen waren er zelfs zes wedstrijden met meer dan 20.000 kijkers. Ten aanzien van aankopen denk ik aan mensen van het kaliber Rene Notten, Ton Blanker, Carlo de Leeuw of misschien zelfs Adrie Koster. Feyenoord wil Bud Broeken graag contrac teren. Misschien is er dus een ruil mogelijk". Nadat Jacobs dinsdagavond definitief met Roda .TC had gebroken stond het Belgische FC Antwerp voor de deur. Hij kon er veel meer verdienen dan in Tilburg. „Toch vond ik het trainer-zijn in Nederland op dat moment van groter belang. Bovendien weet ik welk materiaal er hier rond loopt. In Belgié zou ik me he lemaal moeten gaan oriënte- De veertigjarige Jacobs blijft hoe dan ook in Zuid-Limburg wonen. Ik heb het in het zuiden enorm naar mijn zin. Het reizen tussen Ubach over Worms en Tilburg is voor mij geen enkel punt. Tijdens mijn Utrecht-periode heb ik óók de nodige kilometers ge maakt". SOFIA (GPD) - Terwijl het Diana-bad in Sofia eindelijk eens werd gekoesterd door een behaaglijk zonnetje be zorgden de Nederlandse waterpoloërs zichzelf een koude douche. Op het moment dat de ploeg haar kracht moest bewijzen werden de spelers opnieuw bevangen door een gebrek aan zelfvertrouwen, een kenmerk, dat de Neder landse sportwereld niet vreemd is. Tegen rivaal Spanje lagen de man- nen van Trumbic twee spelperio- den compleet te slapen met als sta„d ln de r.naltpoult gevolg dat zij halverwege het Austrlié 1 1 0 mogelijk voor dit toernooi beslis- Spanje 110 sende duel tegen een 3-0-achter- Canada 10 1 stand aankeken. Het werd uit- Cuba 1 0 1 eindelijk een 4-3-nederlaag. een Nederland onverwachte teleurstelling in wereldkwalificatietoernooi, waarin Nederland zo nadrukke lijk oogde naar de eerste posi- Griekenland tie. Weliswaar stonden de gezichten tijdens de receptie in de Neder landse ambassade ter gelegen heid van de kroning van Beatrix alweer vrolijk, maar geestelijk had de ploeg de forse draai om de oren nog niet verwerkt. „Eerlijk gezegd hadden we op deze ne derlaag niet gerekend", was het eerlijke commentaar van aan voerder Evert Veer. „Waar het aan ligt? Moeilijk te ver klaren. Ik geloof dat we ons te veel het spelletje van de Span jaarden hebben laten opdringen. Zij probeerden het spel te vertra gen. Daarin slaagden zij uitste kend. Het gevolg was dat bij ons ook alles te langzaam ging. Je wilt op een bepaald moment wel drie of vier keer inzwemmen, maar als je dan de bal niet krijgt, dan word je minder alert. Komt er een pas siviteit over je. Ik denk dat we wat meer overtuigd moeten zijn van onze kracht, want dat we het toch wel kunnen, hebben we de derde en vierde periode laten zien. Maar in de beginfase liep de bal te langzaam en als je met 3-0 achterstaat wordt het moeilijk om de schade weer in te halen, vooral omdat Spanje toch beslist geen slechte ploeg heeft". Leerling Opnieuw won de leerling het dus van de leermeester en in dit op zicht viel er een aardige parallel te trekken met het toernooi in Maastricht, toen Nederland in de finale tegen Duitsland ook pas in de laatste kwarten tot het nor male niveau kwam. In dat duel ontbrak eveneens de overtuiging om uit te gaan van de eigen kracht, na Drachten en Hvar in 1979 is dit de derde nederlaag op rij tegen Spanje, dat langzamer hand voor het Nederlandse wa terpolo een „angstgegner" begint te worden. „Wie kan mijn spelers eens wat zelfvertrouwen bezorgen. Ik kan het kennelijk niet", riep bond- coach Ivo Trumbic na afloop ver twijfeld uit. „Ze toonden in het begin weer veel te veel ontzag voor de tegenstander. Er werd afwachtend gespeeld in plaats van zelf het initiatief te nemen. Die knapen kunnen kennelijk nog niet tegen de belasting. Ik weet ook niet wat ik er aan moet doen". Het was voor de kleine Nederland se kolonie in Sofia inderdaad te leurstellend om te zien hoe mat de mannen van Trumbic zich te genover de Spanjaarden opstel den. In de eerste periode leek de schade nog wel mee te vallen want doelman Woully de Bie, de beroepsmarechaussee, die ei genlijk gisteren als erewacht had moeten fungeren bij het paleis op de Dam, moest de bal slechts eenmaal uit het net halen na een schot van de gevaarlijke Antonio Esteller. niet over het dode punt heen konden tillen. „Jullie liggen allemaal te slapen", schreeuwde Trumbic halverwe ge de tweede periode zijn man-' schappen toe en daarin had de Joegoslavische coach het groot ste gelijk van de wereld. Pas na dat Buunk vervangen was door Van Mil kwam er wat meer stoot kracht in de aanval, maar op het kritieke moment, toen de ploeg met gevarieerd aanvalsspel de 3-0-achterstand had verkleind tot 3-2, verzuimden zy de op dat moment vermoeide Spanjaarden definitief op knieën te krij gen. Integendeel zelfs, want de tegen standers - die twee maanden in een trainingskamp hadden geze ten - liepen in het vierde kwart uit tot 2-4 en die marge bleek net te veel voor de Oranje-equipe want verder dan een doelpunt van Jan Jaap Korevaar kwam de ploeg niet. Een ramp betekent de nederlaag natuurlijk niet, maar desondanks was de teleurstelling over het fa len in de Nederlandse ploeg erg groot. Door dit toernooi te win nen hadden zij willen bewijzen toch echt bij de waterpolotop te behoren, maar dit streven werd, doordat de uitslag ook meetelt voor de finale-poule, enigszins doorkruist door de Spanjaarden. Dat Nederland zich een uit gangspositie verschaft voor Moskou lijdt geen twijfel, want Griekenland (vandaag), Australië (morgen), Cuba (zaterdag) en Ca nada (zondag) mogen geen probleem opleveren. Nederland-Spanje 3-4 <(V-1, 0-2, 2-0, 1-1), scoreverloop 0-1 Estel ler, 0-2 Esteller, 0-3 Iarte, 1-3 Van Zeeland (strafworp), 2-3 Noordegraaf, 2-4 Carmona, 3-4 Korevaar. KOSICE (ANP) - Tsjechoslo- wakije heeft gistermiddag in Kosice een overwinning met 1-0 behaald op Hongarije. Het betrof een vriendschap pelijke interlandwedstrijd, die voor de Tsjechen als oe fenduel gold ter voorberei ding op de EK-eindronde in Italië, waarin het team is in gedeeld in een groep met Ne derland, YY'est-Duitsland en Griekenland. Het doelpunt werd in de 73ste minuut gescoord door Neho- da. Er waren in Kosice 30.000 toeschouwers. Op 18 mei spelen de Tsjechen hun achtste en laatste oe fenwedstrijd in Dublin tegen Ierland. Knoppen Daarvóór echter had de falende Ni co Landeweerd tweemaal een Nederlandse aanval naar de knoppen geholpen door geheel onnodig een kansloze schotpo ging te wagen op een moment dat vooruizichten gunstig waren voor een succesje. Merkwaardig was dat juist m deze moeilijke pe riode spelers als Landeweerd, Buunk en Van Zeeland hun ploeg MOTORCROSS - Benny Wulken uit Klazienaveen heeft gisteren op het circuit Trimunt bij Marum (Groningen) met grote over macht de internationale motor cross in de 250 cc-klasse gewon nen. Wulken zegevierde in beide manches. Klaas Poppenga' uit Gorredijk eindigde als tweede. In de 50-cc-klasse ging de overwin ning naar Theo Eggens en de 125 cc leverde een zege op voor Peter Groeneveld. In Marum waren 5000 toeschouwers. MADRID (ANP) - Na Italië dreigt ook de Spaanse voetbalwereld verwikkeld te raken in een om koopschandaal. Het handelt hierbij om de afgelopen zondag voor de eerste divisie gespeelde wedstrijd tussen het reeds gede gradeerde Malaga en degradatie kandidaat Salamanca. Laatst .genoemde club won ge makkelijk met 3-0. Tijdens het duel scandeerden de toeschou wers over de hoofden van de op vallend passieve Malagaspelers: "Verkocht, verkocht' Een dag later besloot het clubbe stuur elke speler een boete op ts leggen wegens gebrek aan inzet. Tevens werd echter bekend dat José Orozco, een aanvaller van Malaga, tegen zijn aanvoerder, Miguel Ramos Migueli, gezegd zou hebben telefonisch benaderd te zijn door een onbekende met een voorstel het resultaat van de wedstrijd te beïnvloeden. Beide spelers, die de naam van de omkoper niet bekend wilden maken, zijn inmiddels door een onderzoekscommissie van de Spaanse voetbal federatie ge hoord. J^rAO£7"7&- (SZo&cScö"liSV/'' vs /a/ f /V£SSV <5£V/£SZ)£ AZ3SST a£S*Z/AVSy<S£ Ó&/0O7- OF "<5//KS 'ZAc/vr2 W£T '/teséz. //V Z2S" '/wasp fó)£X?l A f cv

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 23