Voor negen Nederlanders hoogste onderscheiding Ridderorde voor veel bekende Nederlanders DINSDAG 29 APRIL 1980 Mevrouw Schilthuis ■k Bernard Haitink DEN HAAG - Hoewel al jaren wordt gesproken over een inkrimping of verandering van de jaarlijkse "lintjesregen" is daar ook deze keer niets van terecht gekomen. De hoogste onderscheiding die men kan krijgen, het commandeurschap in de orde van Oranje Nassau, werd dit jaar zelfs aan negen Nederlanders toegekend. Voorgaande jaren kwam dit aantal meestal niet boven de vijf uit. Tot commandeur werden benoemd: mr. H. Scheltema, de permanente vertegenwoordiger van Nederland bij de Verenigde Naties in New York; mgr. P. C. v. Lierde, o.a. vicaris-generaal in Vaticaanstad; mr. J. C. W. M. Huijsmans, secretaris generaal van het ministerie van financiën; dr. W. A. v. d. Garde, directeur-generaal van handel, ambachten en diensten van het ministerie van economische zaken; J. D. v. d. Harten, commissaris van de koningin in Noord-Brabant; mr. A. P. Schilthuis, commissaris van de koningin in Drente en drie leden van de Raad van State t.w. drs. J. M. Aarden, mr. J. v. d. Hoeven en mr. T. J. A. M. v. Lier. In onderstaand overzicht staan de onderscheiden personen uit Leiden en omgeving vermeld. Tot ridder in de orde van de Nederland se Leeuw werden benoemd: Drs. H. Munnikes, secretaris van de Al gemene Rekenkamer, te Voorscho- Prof. Jhr. dr. J. de Graeff, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, wo nende te Oegstgeest; Mr. C. T. C. Heijning te Wassenaar, lid van de Raden van Bestuur van Unile ver N.V. te Rotterdam en Unilever Limited te Londen; Prof. dr. E. M. Cohen, ondervoorzitter van het bestuur van de Gezondheids organisatie TNO, wonende te Wasse- Prof. dr. I. Schöffer, wonende te Oegst- Prof. dr. A. G. H. Bachrach, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, wonende te Oegstgeest; Prof. dr. L. de Klerk, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, wonende aldaar; Generaal-majoor G. J. G. Verschueren, Vein het dienstvak van de officieren van de Koninklijke luchtmacht, te Valkenburg; Mr. J. F. A. de Soet te Wassenaar, plv. president-directeur van de Koninklij ke Luchtvaart Maatschappij N.V.; Ir. B. P. Hageman, wonende te Leiden, directeur Rijks Geologische Dienst van het ministerie van economische zaken te 's-Gravenhage; Ir. J. A. P. Montijn, president-directeur Shell Nederland B.V., wonende te Wassenaar. Dr. M. Brouwer, oud-v Garantiewetcommissie van het minis terie van binnenlandse zaken, te Kat- Jhr. drs. H. P. Boddaert, oud-chemisch adviseur van het Havenbedrijf te Rot terdam, wonende te Wassenaar; G. J. van Gent, wonende te Oegstgeest, voorzitter van het bestuur van de te *s-Gravenhage gevestigde Stichting Pensioenfonds van de Billiton Bedrij- Ir. M. P. Schutte, architect, wonende te Leiden; Dr. J. Hoeing, inspecteur van de Volks gezondheid bij de Hoofdinspectie van de Geestelijke Volksgezondheid, mi- i volksgezondheid DEN HAAG - Zoals elk jaar zijn er weer heel wat koninklijke onderscheidingen terecht gekomen bij bekende Nederlanders van wie de meesten werden geridderd in de orde van Oranje Nassau. Tot die "ridders" behoort radio- en televisie-presentator Willem Duys. In de sportwereld werd deze onder scheiding toegekend aan o.a. schaatser Jeen van de Berg, wielrenster Keetie Hage, voetballer Jan Jongbloed en Olympisch chef de mission Bram Leeuwenhoek. Hetzelfde lintje werd eveneens toe bedacht aan de acteurs Henk van Ulsen en Eric Schneider terwijl in de showwereld de Zangeres zonder Naam, tekstschrijver Alexander Pola en zangeres Marie Cecile Moerdijk "in de prijzen vie len". De wat hoger gewaardeerde ridderorde van de Ne derlandse Leeuw werd toegekend aan o.a. dirigent Bernard Haitink en de politici Dankert, Geurtsen en Nypels. Mevrouw Schilthuis, commissaris van de koningin in de provincie Drente, kreeg de hoogste onderscheiding die rond Koninginnedag te verge ven valt: zij werd commandeur in de orde van Oranje Nassau. lieuhygiène, wonende te Alphen aan den Rijn; K. Kranenburg, tandarts, geneeskundig inspecteur van de Volksgezondheid in algemene dienst bij de Geneeskundi ge Hoofdinspectie van de Volksge zondheid, ministerie van volksge zondheid en milieuhygiëne, wonende te Leiderdorp; Dr. ir. N. van Lookeren Campagne, hoofd van de afdeling Environmental Affairs van Shell Nederland B.V., wo nende te Wassenaar; Mr. G. Delfos, hoofdadministrateur bij het ministerie van justitie te 's-Gra venhage, wonende te Oegstgeest; H. Chr. Hoogland, directeur van de cen trale administratie welzijnszorg, wo nende te Voorhout; F. A. A. van West, hoofd van de politie technische dienst der rijkspolitie, wo nende te Leiderdorp; Mej. dr. C. L. D. C. Bruins, oud-hoofd van de afdeling Kindercardiologie van het Academisch Ziekenhuis Leiden/oud lector aan de Rijksuniversiteit te Lei den, wonende te Wassenaar; J. Dreef, administrateur bij het ministe rie van onderwijs en wetenschappen te 's-Gravenhage, wonende te Voor schoten; Commandeur W. Kool, te Nieuw Ven- Mevr. M. J. van Lohuizen, hoofdcom mies A bij het ministerie van defensie, Leiderdorp; de Metaalindustrie (ROM); Dr. K. Gill, apotheekhoudend huisarts, tevens gemeente-arts te Zwammer- dam, wonende te Zwammerdam (ge meente Alphen aan den Rijn); W. Serdijn, secretaris van de N.V. Leidse Duinwater Maatschappij, wonende te Leiden; J. Verleng, directeur van het kantoor Al phen aan den Rijn van de Algemene Bank Nederland N.V.; F. van der Waals, oud-hoofdcommies secretaris van 's Rijks belastingen ter inspectie der invoerrechten en accijn zen te Leiden; Luitenant ter zee der le klasse R. Lam- mers, te Leiden; Majoor W. Job, van het dienstvak van de officieren voor speciale diensten der intendance, te Wassenaar; M. A. Everaers, technisch hoofdambte- bijzondere diensten bij het eA.A.i i Elk, te Leider- Kapitein t Kapitein-luitenant ter zee van de techni sche dienst ir. J. Brink, te Voorscho- Kolonel A. A. van de Wakker, van het dienstvak van de technische dienst, te Alphen aan den Rijn; Ir. J. van der Meulen te Alphen aan den Rijn, hoofdingenieur A van de Rijks waterstaat; Dr. M. S. Kamminga te Wassenaar, oud- directeur K.L.M. Helicopters B.V.; Ing. mr. J. Metz te Voorschoten, inspec teur in algemene dienst der P.T.T.; J. Groot te Lisse, inspecteur der P.T.T.; Drs. F. C. J. Kuik, wonende te Wasse naar, administrateur bij het ministerie van economische zaken te 's-Graven- N. P. Kremer, burgemeester der ge meente Bodegraven; H. Akse, administrateur ter secretarie der gemeente Leiden; A. de Groot, plaatsvervangend afde lingshoofd bij de provinciale griffie van Zuid-Holland, te Oegstgeest; J. H. Spannenmaker, directeur van de gemeentelijke sociale dienst, te Al phen aan den Rijn; A. Bikker, directeur van de Immanuel- school voor christelijk mavo te Al phen aan den Rijn, wonende aldaar; D. Groeneveld, directeur van de Christelijke Mavo te Leiderdorp, wo nende aldaar; F. A. Hanegraaf, oud-leraar aan de rooms-katholieke pedagogische aca- Nes, wonende te Voorschoten, re ferendaris. chef van het bureau Be middelingsondersteunende Maatre gelen van de directie Instrumenten Arbeidsvoorziening bij het Directo raat-Generaal voor de Arbeidsvoor ziening van het ministerie van sociale C. Schipper, wonende te Katwijk, refe rendaris, plaatsvervangend directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Leiden; A. H. J. van der Burg, wonende te Was senaar, hoofdcommies A, Hoofd van de Centrale Personeelsadministratie bij de Centrtilë Afdeling Personeel van het ministerie van sociale zaken; Jan van der Meer, toonkunstenaar, wo nende te Leiderdorp; Mevr. M. Buurman-den Hollander, vice- voorzitter van de Raad van Bestuur van de Stichting tot Exploitatie van Bejaardencentra, te Leiden. Mej. A. T. M. Robertz, oud-onderwijzeres bij het bijzonder gewoon lager onder wijs te Ter Aar, wonende aldaar; L. P. Janson te Leiden, bestuurslid van de Nederlandse Melkhandelaren Or ganisatie te 's-Gravenhage; W. F. Verschuur te Nieuwkoop, secreta ris-penningmeester van de Vissers vereniging Nieuwkoop-Noorden en Omstreken; Mevr. J. A. A. Mooij, voormalig sociaal- psychiatrisch verpleegkundige bij de Stichting Geestelijke Gezondheid Zuid-Holland, wonende te Alphen aan den Rijn; A. Arp, ouderling van de gereformeerde kerk te Voorschoten; W. van Egmond, wonende te Katwijk aan Zee (gemeente Katwijk); W. A. Hoekstra, ouderling van de gere formeerde kerk te Hillegom; J. N. Boekei te Lisse, bestuurslid van de R.K. Woningbouwvereniging "Het Gezinsbelang" te Lisse; K. Meyvogel te Katwijk aan Zee (ge meente Katwijk), aannemer; G. Groen te Hoofddorp (gemeente Haarlemmermeer), aannemer; C. van der Plas te Katwijk, commies A bij de Directie Financieel-economi- sche Zaken van het ministerie van verkeer en waterstaat; C. J. van Leeuwen te Zoeterwoudc, oud- voorzitter van de Geer- en IGeine Blankaartpolder en oud-voorzitter van de Zwet- en Grote Blankaartpol- J. Oudegeest te Wassenaar, medewerker Agentenzaken, Passage Marketing van de Koninklijke Luchtvaart Maat schappij N.V.; C. Hoogendoorn, directeur van Hout handel Alblas B.V., te Waddinxveen; L. L. van Tol, wonende te Leiden; A. M. Doeleman, wonende te Leiden, commies A, consulent bijzondere be middeling bij het Gewestelijk Ar beidsbureau aldaar; Th. W. van der Klugt, te Leiden; C. Strumpel, voormalig bedrijfsleider De gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, werd toegekend aan: W. Muijs, oud-wethouder der gemeente Leimuiden; J. den Haan, wethouder der gemeente Leimuiden; G. Boskma, referendaris ter secretarie der gemeente Haarlemmermeer (ge pensioneerd); H. Buis, technisch afdelingshoofd bij de dienst gemeentewerken van de ge meente Haarlemmermeer (gepensio neerd); H. Goedemoed, technisch afdelings hoofd-A van de dienst gemeentewer ken, te Haarlemmermeer (gepensio neerd); H. J. Ouwersloot te Valkenburg (Z.H.), hoofdemployé le klasse der P.T.T.; G. van den Berg, hoofdtechnicus bij de Rijksuniversiteit te Leiden, wonende aldaar; De zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, werd toegekend aan: 'W. Quist, opperwachtmeester der rijks politie, wonende te Zevenhoven; W. Berkheij. medewerker bij het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden, wo nende te Katwijk; W. Kuiters, conciërge le klas bij de Rembrandt Scholengemeenschap te tuigtechniek J. H. Poortermans, i Katwijk a/d Rijn; Sergeant-kok G. van Tusschenbroek, te Roelofarendsveen; Sergeant van de bijzondere diensten motortransport O. J. Bosman, te Lis- M. Donkers, administratief ambte naar C le klasse bij het Korpscom mando ministerie van defensie, Ko ninklijke landmacht, te Leiderdorp: t Zangeres zonder Naa W. F. Kriek, administratief ambtenaar C le klasse bij het Centraal Archieven Depot van het ministerie van defensie, te Leiden; B. J. Krietemeijerte Leiden, ad/ninistra- tief medewerker Van Gend en Loos N.V.; W. H. J. J. Vrouwenvelder te Leiderdorp, administratief medewerker Van Gend en Loos N.V.; W. Parkevliet te Wassenaar, chef hof meester Koninklijke Nedlloyd Groep B.V.; A. A. Chatlein te Nieuwkoop, storings monteur Motorenafdcling van de Ko ninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V.: J. Kukler te Leiden, hoofdemployé der P.T.T.; I. Rijsdam te Alphen aan den Rijn, em ployé 2e kl. der P.T.T.; J. Kooien, wonende te Leiden, statis tisch ambtenaar A bij het Centraal Bu reau voor de Statistiek te Voorburg; T. van Rijn te Aarlanderveen. gemeente Alphen aan den Rijn, voormalig agra risch medewerker op het landbouw bedrijf Keyzer, nu nog voorzitter van de Christelijke Landarbeidersbond; J. J. Stouten te Oegstgeest. voorzitter van de Ocgstgeester Melkhandel: A. A. Kooij, wonende te Leimuiden, se cretaris van de plaatselijke afdeling van de Hout- en Bouwbond CNV; Mevr. A. L. van den Eijkhol, rmalig wijkverpleegkundige bij de Stichting Interkruis Katwijk-Valkenburg, wo nende te Katwijk; Mevr. M. A. H. van Stijn-Lamping, te Waddinxveen; Mevr. C. M. Ellermeijer, voorzitster van de n.h. dameskrans "Martha" te Kat wijk aan Zee (gemeente Katwijk), C. de Mooy, voorzitter Oranjevereniging, te Rijnsburg; K. van Tilburg, oud-voorzitter van de voormalige Oranjevereniging "Wad- W. D. C. van den Wijngaard, voorzitter van de Oranjevereniging, te Leider- J. N. Óuwehand te Katwijk, oud-vice- voorzitter van de woningbouwvereni ging "De Brittenburg" te Katwijk; J. G. Broekhof, waarnemend voorzitter van de R.K. Muziekvereniging "St. Jeanne d'Arc", te Noordwijkerhout; L. W. J. Verbeek, wonende te Noordwij kerhout. voorheen werkzaam bij de Technische dienst van het Psychia trisch Ziekenhuis "Sancta Maria" te Noordwijk; J. van Barlingen, voorzitter van het Al gemeen Mannenkoor "Die Gouwe Sanghers", te Boskoop; J. J. de l'Ecluse, wonende te Delft, voor heen werkzaam bij Leski Meubelen B.V., tc Zocterwoude; A. Bonefaas, te Waddinxveen. De bronzen eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, werd toegekend aan: Korporaal van de logistieke dienst goe- derenbeheer A. Roos, te Roelofa- W van der Pol te Voorschoten, ploeglei der rangeerdienst bij de N.V. Neder landse Spoorwegen; C. J. van derTogt, te Noordwijkerhout; P. van der Togt, te Noordwijkerhout; J. L. van Deventer te Leiden, stationsbe ambte bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; H. A. J van Daalen te Leiden, medewer ker bij de Noord-Zuid-llullandse Ver voer Maatschappij te Haarlem. Bram Leeuwenhoek Jan Jongbloed k mr. A. Geurtsen k Piet Dankert

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 9