Zaalselecties roepen vele vraagtekens op De officiële inhuldigingsmunten. Direktvan 'sRijksMunt. Pracht: winnende treffer SjTol Noord wijk laat kansen liggen AZ verliest Dienstweigeraars honden gebouw enige tijd bezet LFC FINALE FEYEN00RD-C - LUGDUNUM LFC DINSDAG 29 APRIL 1980 LEIDEN - Al seizoenen lang presteren de zaalvoetbalclubs uit de Leidse regio op niveau in de diverse districtscom petities. Recentelijk drong Koosjardin nog door tot de laatste drie van Nederland terwijl Godyla (inmiddels De Engel) twee jaar terug verliezer was in de finale om het nationaal kampioenschap. In schril contrast daarvan staan de verrichtingen van het Leidse se lectieteam. Ondanks de aanwe zigheid van uitstekend spelers materiaal bij de clubs was het steevast elk jaar huilen met de pet op. Het ongelukkig functioneren van de keuzecommissie lag daar aan ten grondslag. Meer dan eens verschenen voetballers in de se lectie, die door een eenmalige bevlieging door de onwetende Alkmania-dames weer kampioen LEIDEN - De dames van Alkmania zijn kampioen van de interregio nale zondagcompetitie gewor den. De huidige kampioen van Nederland versloeg in een inge laste wedstrijd NSV overtuigend met 5-2. Ria Desaunois (2x), Willeke van Ruiten, Anita van Nee en Ciska van Egmond tekenden voor de doelpunten. heren waren uitverkoren. In plaats van een grondige selectie procedure kon het dus gebeuren dat de echte 'cracks' langs de lijn mochten toekijken terwijl de mindere goden aan de 'bak' moesten. En elk jaar maar weer. Dit seizoen zou het anders gaan. De keuzecommissie werd uitgebreid tot vijf 'kenners' en enige tijd ge leden schreef dit orgaan een wed- stnjdenreeks tussen vier selec ties uit. De spelers werden nu per district geselecteerd (Leiden, Bollen-, Rijn/Veen- en Bollen streek) en die procedure zou uit eindelijk z'n vruchten moeten afwerpen. Maar direct al waren er, wat de Leidse selectie betreft, enkele vraagtekens achter enkele uitverkiezingen te plaatsen. Arie Koppenhol bijvoorbeeld speelde bij zijn vereniging Oegstgeest het hele seizoen in het tweede team, maar werd op grond van één wedstrijd in het eerste uitverko ren. Vier spelers van het bijna naar de tweede klasse gedegra deerde Katwijkse Van der Plas werden geselecteerd terwijl van Koosjardin slechts twee krachten hun opwachting mochten ma ken. Kortom, er is niets veranderd. Dat maakte het onderlinge wed strijdje tussen de laatste 16 over geblevenen in de Cleyn Duinhal gisteren wel duidelijk. De echte voetballers (met uitzondering van Cees de Roode, Theo Godyla en Pim van der Meer) waren af wezig (Koos Bekooy-gebles- seerd, Frans Sjardijn en Ben de Roo moesten met Van Rooyen spelen) of waren niet geselec teerd. Krachten als Ger Nagte- geller, Wim Eradus, Wim van As, Ben Heemskerk, Jan Willem Bo- gers. Kees Karstens (om er maar een paar op te noemen) zouden geen gek figuur hebben geslagen, nu mocht een legertje 'muisgrij- zen' hun kunsten voor de keuze heren vertonen. Het werd der halve een vreselijk vervelende vertoning waarin de spelers (be halve de genoemde drie) hun uit verkiezing belachelijk maakten en aantoonden dat selecteren op deze wijze volstrekt nutteloos en pure tijdsverspilling is. Gewoon de beste voetballers selecteren zou heel wat minder zorgen met zich meebrengen. ROB ONDERWATER Gerrie Nagtegeller (links): ook al niet bij de selectie. SASSENHEIM - Het nederlaagtoernooi, dat Ter Leede ter ere van het 50-jarig bestaan in het leven had geroepen, bracht de zaterdagclub tot gisteravond weinig succes. Tegen Rijnsburgse Boys en derdeklasser ARC werden verliespartijen geïncasseerd en voor de confrontatie met Noord wijk moest het ergste worden gevreesd. Tachtig minuten leek het er inderdaad op dat de jubilerende tweedeklasser door de aanstaande kampioen in de eerste klasse "op de vingers zou worden getikt" maar laksheid van Noordwijk enerzijds en een gelijkmakend doelpunt van Sassenheimer Benno Kooy anderzijds zorgden ervoor dat de nederla- genserie werd onderbroken. Het werd dus 1-1 en Noordwijk mocht zich het meest ontevreden met die uitslag voelen. De Eclman-equipe leverde weliswaar qua veldspel een goede generale repetitie af (aanstaande zaterdag al kan de rood-witte brigade bij een gelijkspel al de champagne ontkurken); voor de veste van Ter Leede sluitpost Wim van Harskamp liet de frontlinie het echter schromelijk afweten. Een treffer (Ruud Bröring) uit een aanbod van zeker tien kansen was het magere resultaat Ook in de tweede helft kwam het goedwillende Ter Leede er nauwelijks aan te pas. Noordwijk bleef de lakens uitdelen maar weigerde catego risch de score op te voeren. Het kwam de titelkandidaat duur te staan. Dankzij een spaarzame uitval (Benno Kooy scoorde) kwam de Sassen- heimse thuisclub nog aan de (onverdiende) gelijkmaker. Wereldbeker voor Homfeld BALTIMORE - De Amerikaan Conrad Homfeld heeft gisteren met zijn paard Balbuco de we reldbeker voor springruiters ge wonnen. In Baltimore passeerde Homfeld in de derde barrage zijn landgenote Melanie Smith die een ruime voorsprong geheel te loor zag gaan door het maken van enkele fouten. Homfeld nam de wereldbeker over van de Oosten rijker Hugo Simon die vierde werd. Piet Raymakers, die het tweede onderdeel won en voor het laatste nummer nog op de zesde plaats stond, zakte uiteindelijk af naar een dertiende klassering LEIDEN - De voetbalvereni ging Oranje Groen bestaat 35 jaar en in het kader daarvan organiseert de club morgen (Koninginnedag) een wed strijd tussen elftallen die in de veertiger- en vijftiger jaren actief waren voor de Boshui- zerkadenaars. Het spreekt vanzelf dat het no dige zoek- en speurwerk noodzakelijk was. want niet elk lid uit die tijd meldt zich nog elke zondag op het terrein van Oranje Groen. Sterker nog, ex-secretaris Gulde- mond moest zelfs over de grenzen zoeken om oud-spe lers te bereiken. Het elftal uit de jaren '40 telt bekende na men als die van de broers Verkuijlen, Koet en Van Put ten, van de jongere generatie Oudjes aan de slag bij Oranje Groen springen vooral de namen er uit van Wijnand Sloos, Cor Pennenburg en Henk Kijk in de Vechte. In de beide dug outs de UVS'ers Cor Ver hoogt en Frits van Du ijl. De wedstrijd wordt geleid door de 69-jarige M. Gordijn, bijge staan door de 71-jarige J. Tet- teroo en zijn iets jongere col lega W. de Jong. De ontmoeting tussen de teams van oudgedienden begint om half drie en wordt voorafge gaan door een pupillenwed- strijd. Na afloop van het ge beuren moeten de oude en sterke verhalen loskomen. Docos organiseerde weer haar traditionele jeugdtoernooi dat ditmaal (bij de Al, BI en Cl) werd gewonnen door Roodenburg. Alleen by de C- junioren ging geen team van de club uit Leiden-Noord met de overwinning strijken. RCH toonde zich hierbij de sterkste. Bij de pupillen werd het een strijd tussen Noordwijk en Quick Boys. Na het nemen van strafschoppen ging de wisselbokaal naar de Noord- wijkers. ROTTERDAM - Voor de Leidse kampioen Van Rooyen lijkt inter regionaal zaalvoetbal binnen handbereik te liggen. De Leide- naars omzeilden gisteren ook de tweede klip op weg naar de eerste plaats in de na-competitie. In Rotterdam versloeg de Leidse ploeg de Maasstedelijke titelhou der Neptunus met 3-4. Wanneer Van Rooyen uit de laatste wed strijd tegen de Goudse kampioen Zuid Flora één punt pakt bete kent dat, dat Leiden volgend sei zoen met vier vertegenwoordigers in de inter-regionale klasse uit komt. De Leidenaars startten uiterst on wennig en nog voor de spelers zich enigszins op hun gemgk voelden in de voor hen onbekende Energie hal was de ploeg met een 2-0 ach terstand geconfronteerd. In de eerste minuut al schoot Hans van der Linden Neptunus op een 1-0 voorsprong. Van Rooyen wilde wel maar slaagde er gewoon niet in een aanval op te bouwen. De ploeg zat op onverklaarbare wij ze 'vast' en de thuisclub profiteer de goed van het matige Leidse spel. In de 14de minuut beging Bennie de Roo een overtreding te genover Wim Eilander, die een penalty kreeg toegekend van scheidsrechter Wagenaar en deze ook benutte: 2-0. Bennie de Roo werd voor het 'vergrijp' voor twee minuten naar de kant gestuurd, evenals Koos van Egmond die aanmerkingen maakte. Neptu nus kon in deze fase niet profite ren van de meerderheid die het bezat. Frans Sjardijn mocht na 19 minu ten spelen een strafschop nemen maar de inzet van de blonde Lei- denaar (die geblesseerd aan de wedstrijd was begonnen werd door speler Hans van der Linden gestopt (keeper Jan Houkus mocht voor twee minuten de strafbank opzoeken. Opnieuw een tegenvaller dus voor Van Rooyen die de ploeg via een doel punt van Bennie de Roo (24ste minuut) te boven kwam: 2-1. Frans Sjardijn en Jan van der Reyden hadden eerder nog goede kansen onbenut gelaten. De treffer van De Roo leek juist op tijd te zijn gekomen. In de ope ningsfase van de tweede helft draaide het namelijk plotseling bij de Leidenaars. Jan van der Reyden onderstreepte de revival van Van Rooyen door schitterend 2-2 in te schieten. Terwijl Ton Donkersloot en Wim Eilander in de 15de minuut op de strafbank vertoefden maakte Piet Gublerer zelfs 3-2 van. Terwijl het einde met deze stand leek te zullen wor den bereikt zette Hans van der Linden Neptunus twee minuten voor tijd naast de Leidse kam pioen: 3-3. Van Rooyen nam ech ter geen genoegen met de deling en zocht weer de aanval. John Jansen bediende André Pracht op maat, die van afstand vernieti gend uithaalde: 3-4. FRED SEGAAR Stand: Van Rooyen Zuid Flora Neptunus DKS ZEIST - De arbitragecommissie van de KNVB heeft eerste divi sieclub Volendam in het gelijk gesteld in de door Volendam te gen AZ'67 aangespannen proce dure, inzake de transfer van Pier Tol. Na twee jaar procederen heeft de arbitragecommissie vastgesteld dat de Alkmaarse eredivisieclub aan Volendam een transfersom zal moeten betalen voor de overgang van de Volen- dammer naar Alkmaar. Vanaf het eerste moment heeft Volendam de gratis overgang van Tol naar de Alkmaarse eredivisieclub aangevochten. Vanavond zal het bestuur van Volendam zich gaan beraden over verdere stappen. Schermers in Oranje LEIDEN - zes schermers van de gehandicaptensportvereniging De Sleutels zijn uitgenodigd door de NIS (Nederlandse Invaliden Sportvereniging) om in het ko mende weekeinde uit te komen in een interland tegen West- Duitsland. De wedstrijden worden gehouden in het Friese Oldenbroek en zul len twee dagen in beslag r Pier Tol Arsenal en Liverpool zullen elkaar voor de derde keer ontmoeten in de halve finales van het toernooi om de Engelse beker. Gister avond eindigde de tweede wed strijd opnieuw in een gelijkspel: 1-1. Ook de verlenging leverde geen Titelduel bij Valken LEIDEN - De beslissingswedstrijd GWS-Leiden, die de kampioen van de zaterdagafdeling moet opleveren, is vastgesteld op a.s. zaterdag. Plaats van handeling is het terrein van Valken'68. Om 15.00 uur wordt afgetrapt. 2-4 (17-7) 2-3 (5-2) 2-1 (4-5) 2-0 (5-17) ADVERTENTIE Ter gelegenheid van de troonswisseling en de inhuldiging op 30 april slaat 's Rijks Munt te Utrecht dit jaar speciale guldens en rijksdaalders. Een beperkt aantal van deze' inhuldigingsmunten wordt uit gegeven in de verzamelaarskwaliteit „fleur de coin" (f.d.c.). Deze zijn geheel gaaf omdat ze na de slag onmiddellijk worden verpakt in fraaie cassettes met het Rijkswapen. ïjn.. Tot 30 mei a.s. kunt u bij 's Rijks Munt te Utrecht i sets bestellen van 1 gulden Dit dubbelportret van de1 Juliana en Beatrix zal op de voorzijde van de inhuldigingsmunten worden afgebeeld. Het is het eerste dubbelportret in de Nederlandse muntgeschiedenis. Het ontwerp is van mevrouw C.E. Bruyn-Van Rood. De keerzijde draagt het gekroonde Nederlandse wapenschild. speciale messing leg- ,S|( penning en muntbeschrijving. De aflevering begint in juli 1980. U bestelt door overmaking van f 23,- per set aan 's Rijks Munt Inhuldiging te Utrecht op postrekening 1730480 onder vermelding van uw naam en adres. De kosten voor aangetekende verzending en cassette zijn inbegrepen. Publikatie van het Ministerie van Financiën. Noordwijk speelt zaterdag NOORDWIJK - De wedstrijd Noordwijk-RWH, die aanvan kelijk voor 10 mei stond vastge steld, is verschoven naar aan staande zaterdag. De aanvang van dit duel, waarin Noordwijk aan een gelijkspel voldoende heeft om kampioen te worden, is 15.00 uur. Aangeboden door vloerenbedrijf ZILVEREN MOLEN TOERNOOI DATUM 30 APRIL 17.00 UUR BOSHUIZERKADE LEIDEN RIJSWIJK-HOORN (GPD) - Uit protest tegen de gevangenisstraf van de 24-jarige dienstweigeraar Fred Otten uit Haarlem, hebben 40 dienstweigeraars en sympa thisanten gisteren het gebouw van de afdeling tewerkstelling erkende gewetensbezwaren (TEG) militaire dienst van het ministerie van sociale zaken in Rijswijk enige tijd bezet. Otten, die weigerde zijn vervangende dienstplicht de laatste vijf maan den te vervullen, meldde zich gis termorgen bij de Hoornse strafin richting Oostereiland. In een demonstratieve optocht was hij met ongeveer 30 vrienden, zijn vrouw en zoontje vanaf het Hoornse station naar de poort van de gevangenis, waar hij zes weken moet zitten, gegaan. De demonstranten namen vervol gens bezit "an de brug die naar de strafinrichting leidt, terwijl Otten achter de tralies verdween. De bezetters van het gebouw in Rijswijk eisten onmiddellijke vrijlating van Otten en verder dat er geen vervolging zal worden in gesteld tegen dienstweige- Gistermiddag in het gebouw door de politie ontruimd waarbij 28 bezetters werden aangehouden die na verhoor werden vrijgela ten. De afdeling van het ministerie is volgens de actievoerders verant woordelijk voor deze strafver volging. Op last van de TEG wordt de strafvervolging inge- Dienstweigeraar Fred Otten (links) neemt afscheid van een van de leden van de Vereniging Dienstweigeraars op het bruggetje dat leidt naar de gevangenis in Hoorn waar Otten zes weken gevangenisstraf moet uitritten steld, hoewel de wet niet voor schrijft dat dat gebeurt. De bezet ters lieten aanvankelijk weten het pand niet te zullen verlaten voor de eisen zijn ingewilligd De vereniging dienstweigeraars die de acties in Hoorn en Rijswijk steunt wil met deze akties tevens protesteren tegen de willekeur waarmee TEG omspringt met de sollicitaties van erkende gewe tensbezwaarden. De vervangen de dienst is in de meeste gevallen niet in overeenstemming met de motivatie en de capaciteiten van de dienstweigeraar. Tevens zou de vervangende dienst niet lan ger mogen duren dan de gewone dienstplicht. De rechtspositie van de gewetensbezwaarde laat ook veel te wensen over. In geval van geschil met de werkgever trekt de dienstweigeraar altijd aan het kortste eind en heeft hij geen mogelijkheid om in beroep te gaan.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15