Boskoop zal j lege huizen niet vorderen "Heel" links Leiden viert 1 mei Lissenaren willen dierenambulance-dienst beginnen Tandarts wint "ronde in strijd om praktijkruimte Volop drukte bij corso-feest Progressief plan strandt Eerste wedstrijden Alpheuse surfclub VRIJDAG 25 APRIL 1980 LEIDEN/REGIO PAGINA 25 BOLLENSTREEK-GEMEENTEN NOG NIET 'IN; VOOR GEVEN STEUN LISSE - De Dierendienst Lisse is druk bezig om een diere- nambulancediest voor de Bollenstreek op poten te zetten. Weliswaar zijn de verzoeken aan de bollengemeenten om steun niet er positief ontvangen, maar de Dierendienst wil het toch "op één of andere manier proberen" Rondom Leiden en Haarlem be- tra belasting voor de korpsen be staan reeds dierenambulance:- tekent, diensten, maar de Bollenstreek T30V,r»f*ft<=> o r\ ,r. l>otnn T-T,f>r OvillUCl tC ontbreekt nog in die keten. Hier zorgt de politie van gewonde dieren, wat e "De behoefte aan een eigen diere nambulance is echt groot genoeg. Per jaar zijn er in elke gemeente zon 20 gevallen van gewonde dieren", zegt mevrouw Piek van de Dierendienst. "Nu de gemeen ten negatief reageren op ons ver zoek zullen wij het met eigen middelen proberen. We hebben in elke gemeente een taxi-busje ter beschikking gekregen van de taxi-bedrijven en in Noordwij- kerhout hebben we zelfs zo n busje permanent in gebruik. Wij moeten daarvoor één gulden per kilometer betalen, een geringe vergoeding die we dan weer ver rekenen met de eigenaren van de vervoerde dieren. We zullen in elk geval rustig en klein moeten beginnen. Veel zal van vrijwilli gers afhangen. Voor het rijden van de busjes zoeken wij bijvoor beeld mensen, die in de wao of aow zijn, die met dieren kunnen' omgaan en hier wel wat voor voelen. Ze hoeven tenslotte niet dag en nacht te riiden". Genoemd werd al het aantal van ongeveer 20 gevallen per jaar. Mevrouw Piek vermoedt dat dit aantal wellicht veel hoger ligt. "Veel mensen zullen niet snel naar de politie gaan, als ze een dier hebben aangereden. Een dierenambulance zou zo heel wat leed kunnen voorkomen. Die renartsen en politie zijn in elk ge val zeer te spreken over ons ini tiatief. De dierenambulance zal trouwens niet alleen bij aanrij dingen worden ingezet. Het komt vaak voor, dat iemand een dier naar de dierenarts moet vervoe ren en dat niet zelf kan. Bijvoor beeld zieke of oude mensen. Ook daar zou een dierenambulance een uitkomst zijn", verteld hij. Een dierenarts heeft al aangebo den om EHBO-lessen te geven aan vrijwilligers, speciaal gericht op het vervoer van zieke of ge wonde dieren. In dat geval zijn ook de chauffeurs van dierenam Leerlingen van de biologische school uit Heerlen, tuinbouwschool in Rijnsburg en de bloembinderschool uit Overveen, in totaal 300 man, waren gistermiddag al druk in de weer met het opsteken van de wagens. LISSE -Het vijfde corso-feest is gis teravond in de Hobaho-hallen in Lisse in alle hevigheid losgebar sten. De door de Lionsclub-Bol- lenstreek georganiseerde feest avond trok gisteren zoals ver wacht weer een vol huis. Diverse binnen- en buitenlandse artiesten waren aanwezig om de opbouw van de praalwagens te begeleiden. Het toegestroomde publiek kon overigens naast het kijken naar het versieren van de wagens rondstruinen op een oud- Hollandse markt en tussen terras jes en bodega's die speciaal ter gelegenheid van het 33ste corso in de hallen waren neergezet. Vanavond worden de festiviteiten voortgezet. Tevens worden van de prijswinnaars bekend gemaakt. Onder de deelnemers van het cor so. Voor de eerste maal dit jaar krijgt ook het publiek een stem in de jurering. De opbrengsten van de feesten in de Hobaho-hallen gaan dit jaar naar Indonesië voor de bouw van een school voor geestelijk gehan dicapten kinderen in Djakarta. bulances beter op de hoogte met bepaalde kwalen. Mevrouw Piek meent, dat met de steun van vrijwilligers één en an der best van de grond kan komen. "Als we dan een tijdje draaien, kunnen we naar de gepieente toe met concrete gegevens. Binnekort gaat een verzoek naar het Samenwerkingsorgaan voor de Bollenstreek (SOB) om toch medewerking te verlenen aan een betere opzet van de dierenam bulance-dienst. Daarvoor zullen eerst gegevens worden verza meld bij politiekorpsen en die renartsen. Mevrouw Piek: "Via de SOB proberen wij bij de ver schillende gemeenten opnieuw de aandacht voor de zaak te krij gen. Want werken zonder subsi die blijft waarschijnlijk een wat hachelijk avontuur". "Wethouder op pro- Zuid-Afrika- Veel belangstelling ook voor Oud-Hollandse markt. toer KATWIJK - D'66-Gemeentebelan- gen vindt het niet juist dat loco- burgemeester drs. J. Bergman op het afgelopen Tulip Time-festival de prijzen heeft uitgereikt. Dit bleek gisteren tijdens de raads vergadering uit een vraag van fractievoorzitter drs. H. van Mierlo. Op dit festival werd een prijs uitgereikt aan een blank kinderkoor uit Zuid-Afrika, een land waarmee Nederland de cul turele betrekkingen heeft ver broken. Van Mierlo zag in het optreden van Bergman een erkenning door hem van de apartheidspolitiek van Zuid-Afrika. De voorman van D'66 vroeg zich af of de ge meente zich niet moet aansluiten bij de regering, die deze politiek in Zuid-Afrika afwijst. BOSKOOP - Er komt geen commissie in Boskoop die zich bezig moet gaan houden met het vorderen van langdu rig leegstaande woningen. Een voorstel van Boskoop 2000 daartoe werd door de raad met negen tegen vier stemmen van de hand gewezen. Stellingwerf! .'v- .begrip voot eigenaren leeg staande panden Wplgens Boskoop 2000 is het, ge- zien de woningnood in het kwe- kersdorp, hoog tijd dat de ge- meente actief gaat werken aan LADING AAN HET SCHUIVEN HLPHEN AAN DEN R1JN - Een Oostenrijkse vrachtwagenchauf- feur zorgde gistermiddag op de prinses Beatrixlaan voor een flinke ravage. Hij reed met zijn combinatie, geladen met staal- profielen, ter hoogte van de krui- ping met de Eikenlaan, toen lüj [p plotseling moest stoppen voor een t>-van rechts komende auto. De la- ding van zijn wagen ging schui- ven. maar wonder boven wonder kwamen de stalen profielen niet verder dan de cabinewand. De 18 jarige G.W.S. bleef dus onge- deerd. Wel is de politie ruim drie i. uur bezig geweest met het oprui- i men van de ravage, zodat pas y rond een uur of vier het verkeer weer normaal kon doorgaan. het vorderen van woningen die lange tijd leeg blijven staan. Die leegstand vindt de fractie een on aanvaardbare zaak. "Onze hele fractie vindt dat er een situatie is ontstaan die niet mag voortdu ren", aldus fractievoorzitter L. 't Hart. het, zoals wethouder T. Stel- lingwerff zei, zou gaan om "slechts negen panden die langer dan een halfjaar leeg staan", was voor hem geen reden om dan maar van een vorderingsbeleid af te zien. De overige raadsleden volgden echter de wethouder, die ook nog begrip trachtte te weken voor de moeilijke positie waarin de mees te eigenaren van leegstaande panden zich volgens haar bevin den. Hetgeen voor 't Hart reden was om daar tegenin te brengen "dat het er niet om ging om indi viduele huiseigenaren te pak ken". "Wij vinden dat wonen een recht is en wij vinden ook dat het onver antwoord is om panden onder enig doel leeg te laten staan'.'. Be halve de drie raadsleden van Boskoop 2000 (Kruit, het vierde, was afwezig) stelde allen CDA-er W H. van Eek zich achter de mo tie van de progressieven op. Daad Met het afwijzen van dit voorstel strandde ook een tweede motie die Boskoop 2000 in petto had. Dat voorstel was om meteen maar te beginnen met het uitvoe ren van een vorderingsbeleid om "nu maar eens een daad te stel len", zoals D.A. Steixner-Vrij dag van de fractie naar voren bracht. Het voorstel was om burgemeester .en wethouders op te dragen het onlangs gekraakte pand1 aan de Zijde 50 voor woningzoekenden te vorderen. Dit voormalige pand van de gemeentelijke dienst ge meentewerken staat al geruime tijd leeg en is verkocht aan de Beleggingsmaatschappij voor Bedrijfsobjecten (BMB), die zich bezig houdt met plannen voor een winkelcentrum in Boskoop. Nadat de eerste motie werd ver worpen, bracht Boskoop 2000 die tweede niet in stemming. Dit voorstel zal wellicht in de vol gende raadsvergadering alsnog naar voren worden gebracht Surfers op de "Zegerplas" in Alphen. De nieuwe plaatselijke club van plankzeilers houdt hier zondag wedstrijden ALPHEN AAN DEN RIJN - Voor het eerst in haar bestaan zal de AlpHense windsurfvereniging "Zegerplas" wedstrijden organi seren op de plaatselijke recreatiepias. Dat gebeurt zondag. De officiële clubwedstrijden vallen uiteen in drie klassen: een wed strijdklasse, een recreatieklasse en een damesklasse. De wed strijden worden in vier manches gehouden. De ongeveer honderd leden van de windsurfvereniging kunnen zich zondagmorgen tussen half elf en elf uur inschrijven bij de ingang van de Kromme Aar bij de Oosterbegraafplaats. De start van de eerste manche geschiedt om half twaalf. Verbouwing aan villa nu toegestaan KATWIJK - Tandarts Kleen uit Katwijk moet toch de kans krijgen om in één van Katwijkse luxueuze villa wijken een huis te ver bouwen voor een praktijk. Op dat standpunt stelde zich de kleinst mogelijke meerderheid van de Katwijkse gemeente raad. De raad nam met 12 tegen 11 stemmen een voorstel van CDA'er A.C. Bcrkheij aan om Kleen zijn zin te geven. Steun kreeg hij van de voltallige VVD- en PvdA-fractie en een deel van zijn eigen partij. Burgemeester en wethouders wa ren in meerderheid van mening dat er geen verbouwing mag plaats hebben. Het college schaarde zich daarmee achter de belangen van een omwonende die na de uitbreiding van het huis van Kleen (Berkenlaan 18) zijn uitzicht en wellicht woongenot zou kwijtraken. In het plan voor Koestal-Overduin hadden B en W dan ook geen rekening gehou den met de wensen van de Kat wijkse tandarts, die al jaren een verbeten strijd voert voor de ver bouwing van Berkenlaan 18. Even verbeten is de strijd die be woners van de Berkenlaan voe ren tegen de komst van een tand artsenpraktijk. Raadslid H. van Mierloo (D'66-ge- meentebelangen) herinnerde er aan dat dc gemeenteraad (steeds bezwaren heeft gehad tegen Kleens bouwplan. Van WD' zij de werd door R. Buitendijk op gemerkt dat Kleen voor een eer lijke zaak vecht en daarom een eerlijke kans moet krijgen. Ook wethouder Bergman had dit in oktober 1977 volgens Buitendijk gezegd. Bergman moest toege ven dat het college een zig-zag- beleid had gevoerd. "De proce dure is niet vlekkeloos verlopen. We hebben hobbels gemaakt", zei h(j. Uiteindelijk waren B en W (met uit zondering van wethouder Van Oosten) tot de slotsom gekomen dat de belangen van de omwo nende op Berkenlaan 16 zwaar der moesten wegen dan die van Kleen. De gemeenteraad oor deelde gisteravond dus anders. Het plan Koestal-Overduin gaat nu voor goedkeuring naar de pro vincie. Verwacht mag worden dat de Berkenlaan-bewoners daar gaan protesteren tegen de uit breiding van Berkenlaan 18. Kleen heeft elders in Katwijk een praktijkruimte, maar die is te klein. Reden waarom hij ook aan de Berkenlaan een praktijk wil beginnen. De omstreden woning Berkenlaan 18,waarover de Katwijkse gemeenteraad gisteren met 12 l oordeelde dat zij toch mag worden verbouwd voor de vestiging van een landartsenpraktijk LEIDEN - Alle ruimtes van de Stadsgehoorzaal zullen 1 mei gebruikt worden voor een ge zamenlijke 1-meiviering van al le linkse partijen en groeperin gen. Het motto voor deze "dag van de arbeid" zal zijn: "Voor inkomen en werk". De manifestatie begint om zeven uur 's avonds met het hijsen van de vlag van de voormalige Grofsmederij op het voormalige fabrieksterrein aan de Zuidsin gel. Een demonstratieve optocht zal dan naar de Stadsgehoorzaal trekken waar vanaf acht uur mu ziek en sprekers op het pro gramma staan voor de grote zaal. In de pauze is er, van negen tot tien, een actiegroepenmarkt; meer dan dertig actiegroepen zullen er stands inrichten. Ook zal er de mogelijkheid zijn om met de twee sprekers van die avond - Dick ter Wischa van de industriebond-FNV en Henk Matters van de ABVA - in discus sie te treden. Na de pauze volgt de ontspanning: muziek van de popgroep Grote Bluf, het koor de Eenheid, en de muziekgroep Nieuw Leven, en een optreden het Utrechtse cabaret Virus. verking is tamelijk uniek volgens de organisa toren is het slechts in twee andere plaatsen in Nederland (waaron der Alphen a.d. Rijn) gelukt "links" op één lijn te krijgen. CPN, 1KB. PPR. PSP. PvdA. FNV en LSB konden zich allen vinden in een optreden "tegen de bezuinigingen en de afbraak van de werkgelegenheid". Om de verschillende groeperingen gele genheid te geven toch hun eigen 1 méi-gezicht te laten zien is een lange pauze vol activiteiten in gelast in het programma. Alkemadese milieugroep tegen aanleg parkeerplaats Digros ALKEMADE (OUDE WETERING)- De Vereniging voor Milieudefensie, kerngroep Alkemade, heeft bezwaar tegen het aanleggen van een par keerterrein bij het Digros-winkelcentrum in Oude Wetering. De kerngroep meent dat zo n terrein niet nodig is en wil niet dat er een stuk plantsoen aan wordt opgeofferd. De gemeente kwam onlangs met het plan de Meerkreuk in Oude Wetering om te leggen om ruimte te maken voor de aanleg van een parkeerterrein. Volgens de kerngroep van Milieudefensie is er echter op betrekkelijk geringe afstand van de winkel (ongeveer zestig meter) parkeergelegen heid in overloed, terwijl het huidige parkeerteireintje bij Digros vol doende ruimte zou bieden als de bezoekers de piekuren mijden. Dat momenteel regelmatig een rommelige verkeersituatie ontstaat aan de Meerkreuk wijt de kerngroep aan een gebrek aan verkeerstechnische maatregelen. Verwijsborden, het planten van struiken of paaltjes langs het grasveld en een actiever politieoptreden kan volgens de kerngroep orde scheppen in de chaos en voorkomen dat er op het gras wordt geparkeerd. Milieudefensie vindt het verder onjuist om door de aanleg van meer par keerruimte het autogebruik te stimuleren. Ook verwacht de kerngroep van de binnenkort in Leiden te openen Digros vestiging een zo grote zuigkracht dat de problemen in Oude Wetering zullen verminderen.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 25