Kwart eeuw honkbal in Wassenaar e/cfee agenda Ringrijderij in Leiderdorp Historische optocht 8 trekt door Warmond Pr. Willem Alexanclerschool kampioen STAD EN RAND DONDERDAG 24 APRIL 1 LEIDERDORP - Ook Leiderdorp staat de komende week in liet te ken vande oranjefeesten. Op 25 april beginnen de festiviteiten met een zogenaamde oranje bridge-drive in de sportzaal Op Dreef aan het Van Alphenplein in Leiderdorp. Dinsdag 29 april om 19.0U uur zal er dan een kermis beginnen voor het gemeentehuis aan de Enge- lendaal. De kermis duurt tot en met maandag 5 mei en is dage lijks geopend vanaf 1 G.00 tot 23.00 uur. Op koninginnedag vanaf 10.00 tot 24.00 uur - zaterdag van 12.00 tot 24.00 uur. Zondag 4 mei is de kermis de gehele dag geslo ten. Maandag 4 mei van 10.00 tot 24.00 uur. De koninginnedag zal in Leidei- dorp beginnen met kinderop tochten vanaf verschillende scholen naar het gemeentehuis. Om half negen 's morgens zal er door de burgemeester een ko ningslinde worden geplant op het pleintje achter de bejaardenflat "Huis ter Does" aan de Kla prooskamp. Om negen uur volgt er een muzikale rondwandeling met medewerking van "Tamar- co". De ochtend wordt verder ge vuld met om 10.00 uur een pop penkast-voorstelling voor de kleuters in de zaal Op Dreef en in het Dorpshuis, en om 13.30 uur een oranje-voetbaltournooi in het sportpark "De Bloemerd". 's Avonds is er om 19.00 uur een groot verenigingsdefilé die door Donderdag 1 mei en vrijdag 2 mei is er van 18.00 tot 22.00 uur een bra derie te bezoeken aan de Hoofd straat en de Eikenlaan. Zaterdag 3 mei wordt de feestelijk heden om 11.00 uur voortgezet met een ringrijderij met aange spannen paarden die op de Fre- derik Hendriklaan begint, 's Middags om 14.00 uur zal er een demonstratie parachutespringen worden gegeven boven het park De Houtkamp. Een prestatieloop begint om 16.30. De derde mei wordt afgesloten met een grote bingo-avond in het Zijlkwartier om 20.00 uur. Zondag vier mei, de dag van de do denherdenking, wordt er om 20.00 uur een bezoek gebracht aan het graf van H. Braat op de Algemene Begraafplaats aan de Hoogmadeseweg. De plechtig heid wordt voorafgegaan door burgemeester M. A. van der Ha- De dag erna, 5 mei, zal er om 9.00 uur een bevrijdingsbijeenkomst zijn op het gazon voor de Neder lands Hervormde Kerk (Dorps kerk). Deze bijeenkomst wordt om 10.00 uur vervolgd door een kinderoptocht waaraan alle Lei- derdorpse kinderen kunnen meedoen, 's Middags om 13.30 uur beginnen vijf muziekvereni gingen een korte mars naar De Houtkamp, waar ze een show programma zullen brengen. Gisteren verschenen op deze pagina de pro gramma's met de festivi teiten rond koningenne- dag en 5 mei uit Oegst- geest en Zoeterwoude. Vandaag zijn Leider dorp en Warmond aan de beurt. Voorschoten en Wassenaar volgen nog. Rond 14.00 uur begint er een straatfeest voor kinderen aan de Doeslaan. 's Avonds gaat dit feest door voor volwassenen. Tot slot is er een groot vuurwerk, om 22.30 uur langs de Laan van Ouderzorg. Naast alle vermelde feestelijkhe den wordt er van 28 april tot en met 8 mei in het gemeentehuis van Leiderdorp een unieke foto tentoonstelling gehouden over de Tweede Wereldoorlog. WARMOND - In Warmond wordt Koninginnedag geopend met tocht van historische figuren door de gemeente. Rond 9.00 uur tends worden de uitbeeldingen door de kinderen beoordeeld door jury op het schoolplein aan de Laan van Oostergeest. Een half u trekt de stoet door het dorp. Van 10.00 uur tot 11.00 uur is een kleutervoorstelling in het "Trefpunt Middags begint om 13.00 uur een straatteken-wedstrijd op het plci achter de oude gymzaal. In de Dorpsstraat zijn vanaf 14.30 uur kin spelen. De harmonievereniging Mathias verzorgt 's avonds vanaf 19.30 uur HOS-concert. Een uur later begint op het sportpark "Overbos" voetbalwedstrijd tussen de veteranen van Warmunda en de raad va van de carnavalsvereniging de "Billeprikkers". Om 20.00 uur begint een drive-in-show in het Trefpunt en een half later is voor oudere Warmonders een oranje-bingo-avond in het cl huis van de voetbalvereniging "Warmunda". LEIDERDORP - De Prins Willem Alexanderschool uit Leiderdorp is gisteren ongeslagen kampioen geworden van het toernooi dat jaarlijks om de Leiderdorpse lagere scholen wordt gehouden. Bij de meisjes, die aan lijnbaan deden, werd de Siem van der Stoelschool kampioen. Beide scholen ontvingen een wedstrijdbeker van wethouder Verdier van onderwijs. Voor de Prins Willem Alexanderschool was het al de tweede keer dat zij de beker i WASSENAAR - "Honkbal is een geweldige, maar ook een veeleisende sport. Het idee om hier in Wassenaar een der gelijke club op te richten werd geboren binnen de toenma lige voetbalverenigingEen aantal sportmensen voelde behoefte aan activiteit in het stille voetbalseizoen. Zij za gen in honkbal een goede gelegenheid om ook in de zomer maanden hun conditie op peil te houden. Een enkele pro- paganda-avond was voldoende voor een energieke start. Gebrek aan geld werd in ruime mate goed gemaakt door een grote inzet". Dansproject Beeldhouwwerk De beeldhouwer Frans Kokshoorn exposeert tot 16 mei in de biblio theek aan de VVijngaardenlaan in Voorschoten. Zijn werk is te bezichtigen tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek. Maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 17.30 uur; donderdag en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur; dinsdag en vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Expositie Kasteel Duinrell. De heer Joop Schouten zal zaterdag om 14.00 uur de opening verrichten, in het Wassenaarse kasteel. Vocaal ensemble In de Moeder Godskerk aan de Schimmelpenninck van der Oyelaan in Voorschoten zal het Voorschotens Chr. Vocaal En semble a.s. dinsdag 29 april een concert geven dat om 20.00 uur begint. Het concert kent twee jubilea. Zelf bestaat het 50 jaar, en Ank Reinders, sopraansolis- te, viert haar 25-jarige jubileum als soliste. De leerlingen van de vijfde en zes de klassen van de lagere scholen in Warmond gaan a.s. dinsdag naar een uitvoering van het Ge westelijk Orkest voor Zuid-Hol land en de Scapino Dansacade- mie. Dit gebeurt om 14.00 uur in de sportzaal "Klim Op" aan de Endcpoellaan in Warmond. KPJ-Zoeterwoude De KPJ-Zoeterwoude houdt mor gen weer haar jaarlijkse leden vergadering. Buiten de financië le verslagen van de diverse groepen van de KPJ, zal er ook een gedeelte van het bestuur worden vernieuwd Verder staat er als onderwerp voor deze ver gadering nog de goedkeuring van het nieuwe huishoudelijke reglement op het programma. Aanvang 20.00 uur, Ons Huis aan het Kosterpad in Zoeterwoude. Aan het woord is de heer J. N. Tet- tero, die 25 jaar geleden het fun dament legde voor de afdeling honkbal van de Sportvereniging Wassenaar. Met 14 leden begon men in 1955 met de honkbalclub in de buurtschap Kerkehout. Het ledental is in middels naar 300 gestegen. Tette- ro herinnert zich nog heel goed de tegenstand die hij in de beginja ren moest overwinnen. "Sommi ge voetballiefhebbers vreesden een verminderde belangstelling voor het voetbal door de oprich ting van de zusterafdeling. Voor al onder invloed van de jeugd is die scepsis bijgedraaid. Bekende Wassenaarse voetballers als Timmer en Prosman maakten trouwens deel uit van het aller eerste honkbalteam." Amerikanen "Wat theoretische en praktische kennis betreft hadden we veel te danken aan leden van de Ameri kaanse gemeenschap in Wasse naar. Een paar militairen, belast met de bewaking van de ambas sade, leerden ons de kneepjes van het honkbal. De toeloop van Amerikanen nam overigens later zulke afmetingen aan, dat ik hun adviseerde om een eigen club op te richten. De American Baseball Foundation beschikt nu over een eigen accommodatie en speelde mee in de Nederlandse competi tie." Tettero, die vanaf de oprichting tot 1976 voorzitter van de afdeling honkbal was, wist zijn gehele ge zin voor deze unieke sport te winnen. Vooral de geestdrift van zijn vrouw droeg ertoe bij dat de grote investering aan vrije tijd geen nadelige invloed had op het privé leven. "Je moet je realise ren, dat we zeker de eerste jaren letterlijk en figuurlijk de handen uit de mouwen moesten steken. De wedstrijddagen duurden met inbegrip van de reistijden erg lang. Bovendien volgde ik in 1960 nog een trainerscursus, verzorgd door een Amerikaanse coach." "Met steun van de gemeente Was senaar en door toegewijde arbeid van leden konden we in 1960 het eerste officiële honkbalstadion in Zuid-Holland in gebruik nemen. Het verdwijnen van de HTM- tramlijn heeft ons ook geen win deieren gelegd. De oude kolos sale palen werden door ons op nieuw opgericht voor de veld- verlichting. Drainage 'en hek werk waren belangrijke onder delen van het verbeteringspro- Zoals elke club kende ook het Was senaarse honkbal in die 25 jaar ups en downs. Kampioenschap pen werden afgewisseld met bit tere nederlagen. Tijdens haar be staan heeft de vereniging nogal wat honkbaltalent opgeleverd. De bekendsten zijn de gebroe ders Remmerswaal. Jerry speelt momenteel bij ADO, zijn broer Winnie draait mee in het Ameri kaanse profcircus. Oprichter Tettero: "De eerste jaren hebben we de handen uit de mouwe moeten steken. Het gebrek aan geld werd in ruime mate goedgemaakt doe Amateuristisch De club op zich is volgens Tettero "een zeer amateuristische sport- afdeling". "Weliswaar hebben we met kleine sponsors gewerkt ten einde de kosten te kunnen dek ken, maar de spelers staan buiten de professionele wereld. Ook op een andere manier was amateu risme in de beginperiode be speurbaar. Zo gebeurde het dat een speler ter aanvulling van zijn uitrusting een kennis toeriep: Geef mij niijn wanten eens aan Waarmee ik maar wil zeggen, dat het honkbalspel van de toenma lige voetballers wel enig aanpas singsvermogen vergde." Met vertedering en een vleugje nostalgie denkt Tettero terug aan de jaren van voorheen. "Na suc cesvolle wedstrijden keerden de supporters met bussen luid zin gend terug naar het al even uit bundige Kerkehout. Nu gaat ie der met zijn eigen vervoer zijn ei gen weg, al hebben ook algeme nere veranderingen in het maat schappelijk leven gezorgd voor een sfeerwijziging." WIM OLYSLAGERS Gemeente Voorschoten: de Oegstgeester Kempenaerstraat is vanochtend e OEGSTGEEST - In de Albert Heijnwinkel i twaalf uur brand geweest. Persoonlijke ongelukken hebben zich volgens de brandweer niet voorgedaan, de oorzaak van de brand vanmiddag nog niet bekend. Evenmin was op dat tijdstip de omvang van de schade aan het interieur var winkel duidelijk. De koopwaar in de winkel is door de brand onbruikbaar geworden. De grote rookontwikkeling in hoekpand van Albert Ileijn breidde zich ook uit naar het woonhuis boven de winkel. Burgerlijke stand I. J. Willemse; Heieen, dochter van W. A. van der Kluut en T. M. Willemse; Bart, zoon van J. Verweij en I. J. Lut; Christi na, dochter van IJ. van Dijk en A. Schaddelee; Anat, dochter van E. Bar- zilay en O. Lubimizkiy; Catelijne Marga- retha Jacomijntje, dochter van A. W. van der Spek en M. J. A. Meijen; Prisca Wil- helmina Theodora, dochter van H. C. Noordhuis en W. E. J. van Tongeren; Lydia Hendrika Dorothea, dochter van H. C. Noordhuis en W. E. J. van Tonge ren; Reinder Jan, zoon van L. Menninga en C. M. Reuser; Jan Leonard, zoon van J. Kralt en M. J. M Hillcnaar; Femke Anne. dochter van S. W. van Eijk en W. D. Spoor; Eveline, dochter van D. K. den Heijer en J. van Beelen; Saskia Louisa, dochter van P. H Groeneveldt en C. L. M. Boekhoom; Wybe Hylbrand, zoon van T. Zijlstra en L. Pruntel; Helena Jas- perina, dochter van R. B. Boogert en A. 1 Duijn; Alida Cornelia, dochter van H. Bronmeijer en A. G. Hartog; Peter Alexander, zoon van T. G. Kapel en O. E.V. Süderman; Tjip, zoon van T. de Jong en M. A. L. Koot; Rosa Naomi Do rothea, dochter van P. J. L. Bastiaans en C 1». Noordzij; Thijs, zoon van A. van der Spank en M. H. Spijkerman; Rhemoe, dochter van T. A. Nasla en F. Achefay; Erik, zoon van W. J. van der Bent en A. Berkheij; Tinne, zoon van H. J. J. Lek en A. C. M. Hoppenbrouwer. Ondertrouwd M. J. Boers en M. J. C. Bey; H. van Dijk en A. J. Sieval; K. J. de Feij en J. Overduin; H. K. Fibbe en M. E. Rademaker; R. J. Kallenberg en I. C. Boeschoten; P. C. M. van der Loos en M. M. T. Starrenburg; A. A. J. Matsinger en W. Jonker; S. P. McKechnie en I. B. Ferf; R. L. Nieuwehuis en S. M. F. Brinks; G. Pikaar en F. Bakka; P. A. J. Ruijgrok en M F. Aartsma; H. Stokvis en W H. Brantsma; T. E. Sussenbach en W. M. Ginjaar; J. G. C. Vriens en L. M. Loeven; H. Wortman en M. M. L.A. Waskuwsky. (Leiden). Roy. zoon van A. T. M. van Velzen en M. P. Bakker (Warmond). Gehuwd: A. S. P. van Rijn en Z. Mitrovs- ki; F. T. G. M. van der Hulst en T. J. de Romijn; J. P. Slierings en M. C. S. Abra hams; H. Bolks en L. F. Bennink. (Lei den). A. Vreeken en M. Buijs; T. S. Len en E. Bergman; A. G. J. M. Bakx en A. H. M. van Schie; L. B. J. Righolt en P. van Rijn (Warmond). Overleden: S. Bosman (1980); C. H. H. van Hilst (1934), gehuwd geweest met J. F. P I-Iondtong; J. W. van der Steen (1926); A. J. van Leeuwen (1914); J. van der Hoek (1940); W. Kruit (1909); H. van Leeuwen (1920); J. de Ridder 1895); H. Blok (1888); Y. A. de Bruijn (1980); A. D. Paap 1923); M. Doesburg Lanooij 1888), gehuwd geweest met J.van Tongeren; G. Villerius (192 M; W. S. Lips (1893); J. A. Kuipers (1926); C. van Vliet (1888); E. C. H. Harmelink (1913); D. van Dokkum (1911); M. M. Vermont (1927); J. C. G. Roozendaal (1980); D. W. van Dam (1910); E. Walburg (1980); J. G. Los (I960); M. Faber (1976); G. Heemskerk (1905); J. J. Bollaart (1898), gehuwd ge weest met A. Haren; A. van Bruggen (1904); H. F. L. Stilting (1896); (Leiden). J. Wondergem (1903), gehuwd geweest met E. M. Annokke; J. H. Bakker (1897), echtg. van S. G Bonman; A. W. Stolwijk (1900); M. J. W. Koot 1906); A. van Altena (1910), echtg. van D. H. Rennick, J. van Harskamp (1897), echtg. van M. W. Ter meer; S. Pelt (1899), gehuwd geweest met P. Blankenstijn; A. M. Faesen (1894). (Warmond). VOORSCHOTEN - Er moet zo snel mogelijk worden begonnen met de aanleg van een parkeerterrein in het centrum van Voorschoten. Aldus een plan van burgemeester en wethouders van dit dorp. Het parkeerterrein zou moeten ko men op de plek die wordt omge ven door de Kon. Marinelaan, de Vinkesloot, de Kerks'loot en de achterzijde van de Voorstraat. De gemeente is nu nog bezig om een deel van dit terrein aan te ko pen. De bedoeling is dat er wordt begonnen met eerst een terrein voor 66 auto's. In een later sta dium zou er nog eens een stuk voor 22 auto's bij moeten komen. Volgens burgemeester en wethou ders is het hard nodig dat dit par keerterrein wordt aangelegd. Op marktdagen, kroopavonden en zaterdagen doet zich nu in het centrum van Voorschoten een groot tekort aan parkeerruimte gevoelen. Wanneer het nieuwe parkeerterrein achter de Voorstraat in gebruik is genomen, zullen de parkeerstro- ken aan deze straat zelf verdwij nen. In elk geval moet het parke ren in de Voorstraat zo goed mo gelijk worden geordend. Om hierover het beste advies te krij gen. willen B en W een plan laten maken dat 15.000 gulden gaat kosten. De gemeenteraad buigt zich morgenavond over deze plannen. De aanleg van het par keerterrein achter de Voorstraat zelf gaat zo'n f400.000 kosten. Daarbij is overigens inbegrepen een kostenpost voor het aanleg gen van een voetverbinding tus sen het terrein en de Voorstraat. Bovendien zitten hier de kosten in van het scheppen van een goe de toegang naar het postkantoor. Donderdag Leiden Stadhuis - commissie maatschappelijl aangelegeheden, 20 uur. Filmhuis - Leids Vrijetijdscentrui vrouwenfilm, 21 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 1 film: "Sunset Boulevard", 20 en 22. Vegetarische Kookcursus - vi 9.30—11.30 uur, Breehuys, Breestraat 1 tel: 130983 Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofili open café avond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidsew< 33, Voorschoten, tel: 01717-330 spreekuur voor invaliden. 16-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandseker gracht 32, vrij advies, 19.36-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 1 vrij advies, 20-21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werkli zen adviescentrum, vrij van 14-16 uur Volkshuis-Haarlemmerstraat 73b, ope middag 14-16 uur, kaarten, sjoelen e andere spelletjes. Werkgroep Dienstweigeren - Troc Noordeinde 2a, van 20-^21.30 uur. Voo lichting en begeleiding dienstweigerei ook tel: 140866. Femke - ontmoetingscentrum vo< vrouwen do van 10-13.30 uur. Leiderdorp - 20 uur, gemeentehui schoolraad. Zoeterwoude - 20 uur, gemeentehui: raadsvergadering. Warmond - 20 uur raadsvergaderinj gemeentehuis. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst va de apotheken in de regio Leiden word waargenomen van 18-25 april door. apo theek Tot Hulp der Mensheid, Rosmolei 13, Leiden, teL 121060. Endoorapotheel Voorschoten, Leidseweg 66, tel: 2523 Voorschoten. Wijkverpleging Leiden - Intcrkruis. Middelweg 38, tel ten noorden van de Rijn: 134604, tel; tei zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/n vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Intcrkruis - Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentruir v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. J. Zanting, Buddenborj: straat 7, Hillegom, tel: 02520-29060. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Teleloon 071-144941 Nabezorglng van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement 146.30 per post 66,40 Jaarabonnement f 173.70 per post 254.10 Losse nummers 10,65. A van Leeuwen (stad) J P. Westerlaken (regio) B Paauw (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale S.J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a in: Bonn. Brussel, Londen. Parijs. Washington. Cairr Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 P.J s (sport) Ch. Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202. Correspondenten: R Zaadnoordijk. Tel. 071-155854. Voorschoten J. Peters 071-769935 Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R Steven: 071-89084/. Zoeterwoude: Olaf Hoen: 01715-1896 Leiderdorp. F. Snijders 071-893841.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2