Thoreseii verlost met huwelijk mevr. Haars van probleem ubliek PAUL GO EN ZIJN BOSSANO VAMUZIEK Amsterdam begeert Heemskerk 'WIMUW ■LJÜ Uitnodiging voor Kroning Die duif daarboven op dat stoplicht Bowling uitslagen Dammer Kromhout trekt aandacht Kelly sterkste in Spaanse wandelrit DONDERDAG 24 APRIL 198U PAGINA 21 Dit is Paul Go. Hij is twintig jaar oud, zingt in de badkuip maar nog vkker daarbuiten, speelt gitaar, woont aan de Leidse Rijns- burgerweg, studeert voor onderwijzer, vindt bossanova-mu- ziek onwijs lekker in het gehoor liggen en is zo af en toe voor de ra dio te beluisteren. Een dag of wat terug nog, mét bossanova (Zuid amerikaans getinte) muziek uiteraard. Hij trad toen op in een programma. Was toen ;n de running voor het zoge naamde 'Debuut van de week'. „Maar daar moet je je niks van voorstellen", haast Paul zich te zeggen als hij bemerkt dat ik opschrijf hoe hij het bestond in de tijds spanne van nog geen driejaar al vier keer mee te dingen aan de uitverkiezing van dat 'De buut van de week'. „Joh, dat stelt allemaal geen jo ta voor", benadrukt hij. ,,'t Was zuiver voor de grap, dat ik weer es meedeed. Ik had het niemand verteld. Zelfs m'n ouders niet, kun je na gaan." Bossaband Paul Go, ooit de ene helft van het duo 'De Ballantines' is thans gitarist van de Bossa band. een groep die elke tweede maandagavond van de maand in de Leidse Koets- o-theek bossanovamuziek uit haar muziekinstrumenten te voorschijn tovert. „Bossanovamuziek heeft ten minste iets uitdagends", vindt Paul. „Disco heeft dat niet. Dat is zo vreselijk een voudig. Een kwestie van een paar akkoordjes, meer niet" Billy Joel „Maar om bijvoorbeeld aan een nummer van Billy Joel, Paul Simon of zelfs Sunny van Bo- ney-M een echte bossa-draai te geven, tja, dat doe je niet één, twee, drie. Daar ben je wel een tijdje mee zoet, dan moet je je instrument wel even beheersen". korte stilte roept die zelfde Paul Go: „Maar zou je dat nou wel allemaal in de krant zetten....?" door Sjak Jansen Er gaat geen doordeweekse dag voorbij, of ik ben in de stad en regio wel op zoek naar mensen en dingen voor deze rubriek. Tips en wensen voor'Publiek' kunt u 's middags tussen één en twee uur aan mij kwijt, tel 071 -144941, toestel 215. Schrijven ;nag natuurlijk ook. Stamboom van 9 meter Kreeg ik gisteren nog een briefje van J. Witvoet uit Leeuwar den. Daarin doet hij verslag van de Witvoet-reunie afge lopen zaterdag in het dorpje Eesveen bij Steenwijk. Ruim 135 Witvoeten uit alle windstreken gaven acte de présence. Uiteraard was het zeer gezellig allemaal, schrijft J. Witvoet. Een negen meter lange getekende stamboom was daar in Eesveen opge steld. Foto's, herinneringen en wat dies meer zij werden uit gewisseld. Kortom: ik heb za terdag heel wat gemist. Maar ik had het die dag te druk met het uitpluizen van m'n ei gen stamboom. Wat een klus.' De hele dag ermee bezig ge weest maar ik ben niet verder gekomen dan dat ik een zoon van m'n vader ben en hij er eentje van mijn opa. De heer en mevrouw D. Spoor van het postagentschap aan de Johan de Wittstraat zijn er bij hoor, bij de inhuldiging komende woensdag van Bea trix in Amsterdam. Deze week gleed er een officiële uitnodiging door hun brie venbus. Twee plekjeszijn voor het Leidse echtpaar in de Nieuwe Kerk gereserveerd als blijk van dank voor het ver zetswerk van de familie Spoor in de jaren '40- 45. Over dat verzetswerk wil Spoor anno 1980 niet langer uitwei den. „Steeds weer daarvoor geëerd te worden komt me nu onderhand de neus uit". Wel wilde Spoor kwijt dat zijn egaa en hij in 1948 al de eer hadden de kroning van Juliana in 1948 bij te,wonen. Sta ik daar verdorie op de hoek Rijnsburgerweg/Wassenaarseweg in Leiden braaf voor het stoplicht te wachten, hoor ik ineens 'floep' en voel ik wat op m'n hoofd. Wat krijgen we nou, dacht ik. Ik voorzichtig graaien op m'n kruin, haal m'n hand terug.— raadt eens wat? Zit daar wit-groene smurrie aan. Kon ik weer m'n haar gaan was sen. Toegegeven: stinken doet dat spul niet, maar toch.... straks denken ze nog dat de spoeling van je haar is doorgelopen Voordat ik echter verder fietste, heb ik eerst nog even blik naar boven geworpen, met alle risico op nog zo n klodder. Maar het geluk was dit keer met mij. En wat een alleraardigst gezicht was dat, die duif daar boven op dat stoplicht. Heel ijverig zat-ie te broeden en van al dat verkeer wat onder hem door raasde, trok hij zich geen zier aan. Als u er een vergrootglas bij pakt, misschien dat u de duif op dit fotootje ziet. Als je vanuit de Braassemerstraat komt aanfietsen, zie je de duif het beste. Maar voordat u naar boven kijkt, doe eerst oogkleppen voor. Want zo'n duif kan het niet veel schelen waar die het laat vallen en op wie. Zo'n duif heeft overal schyt aan! Uitslagen: BBL maandag vyfmans: Lions-Boonteam 3-1, Treffers-Kwek- kers 4-0, Missfits-WH 4-0, Rabbits-L 4-0. BBL dinsdag vijfmans: Modeboys 2 Tettero 2 <M. Bleu Diamonds-Birds 3-1 Modeboys 1-Tettero 3 2-2, Yellow Ti- gers-Tettero 11 4-0 BBL maandag trio's: Tettero 4-Eagles 1 -3. Flying Arrow-Tettero 5 0-4. Tettero 7-Oliva's 0-4, Tettero 8-Tettero 6 4-0, H. huis-EC 4-0. BBL dinsdag trio's: Lions-Driflkikkers 3-1, YNCT-Hasselo 3-1, AZL-Tit?ffers 3-1, Boxers-Modeboys 3-1, Plezierboys- Ladies 2-2. Jeugdleague: Panthers-OK Corral 4-0, Waterbuffels-Salty D. 0-4, Wild Eagle- Challengers 0-4 (reglementair), Unbea- tables-BC Knudde 2-2, Pulletje-Fl. La- dies 1-3. BBLZW dinsdag trio's: Galliers-For- mule F 1-3, Calamares-Formule LBV 2-2, Pin-set-BC Sport 3-1. BBLZW dinsdag vijfmans: Formule P-Formule P P 4-0, BC Sport-Splits 4-0. Scarabee-Formule BvM 3-1 BBLZW woensdag trio's: DDD-Pinners 3-1, Red Eagles-Ked Arrow 0-1 (regle mentair), Tracks-JIL 1-3 BBLZW woensdag trio's: BC Knudde- Black Power 4-0. HVS-BLF-team 3-1, Rooie Rakkers-Trippers 4-0 (reglemen- S tanden: BBL maandag vijfmans hlnns 75:25 Boont 49Vi-50'/. PT" Sü™ LV 43-57 2ib. 62l'.fWH 31-69 Jj Kwek. 19-65 Missf. bOUt-A&h BBL dinsdag vijfmans: Tet 2 69-35 Modeb. 249V»-541 Modeb. 1 66-34 Yellow T. 47-49 Birds 60-40 Tet. 11 46-50 L. Imbat. 50'/»- Tet. 3 32-08 53''« Blue D. 32-08 BBL maandag trio's: H.huis (K) 75»/«- Flying A. 511»- YNCT 61-37 Plezierb. 45-55 Boxers 57';.-34'/« AZL 43,/»-52'/» Treff. 55 44 Modeb 41-55 Lions 54'/«-45l't Driftk 38-53 Ladies 51-49 Hasselo 15-33 BBLZW dinsdag vyfmans: Form. P (KI Spl.ii m-54 Form. BvM 61-47 5"^ Srjrdbee 555.-51Form pp 28-80 BBLZW woensdag vyftnans: Knudde (K) 44-8 BLF-tcam 23-33 HVS 39 17 Black P. 20-32 Trippers 25-31 Rooie R 13-13 BBLZW dinsdag trio's BC Sport 68''*- Calamar 60-48 35', Pin.set 49',-58', Form F 64',-39' Galliërs 4(i', «3', DEN HAAG (GPD) HAAG - De FC Twente-voetballer Hallvar Thoresen en zijn Noorse vriendin hebben staats secretaris mevrouw Haars (justitie) door hun huwelijk van een netelig probleem verlost. De bewindsvrouw had de vriendin een verblijfsvergunning geweigerd en omdat enkele PvdA-Tweede-Kamerleden het samenwonen van het Noorse stel te vergelijken vindt met een huwelijk, werd mevrouw Haars met de rode kaart gedreigd. LEIDEN - Maandag zijn in Alphen en Lisse de voorronden van het sneldamkampioenschap van de LDDB verspeeld. De winnaars van dit in vier groepen verdeelde toernooi zijn Frans de Jonge en Joop Burgerhout in Lisse, en Ri- nus Kromhout en Ronald van Egmond in Alphen. Er werd stevig voor de punten ge knokt. Vooral de prestaties van Frans de Jonge en Rinus Krom hout trokken de aandacht. De eerste had namelijk vrij veel re gionale topspelers in zijn groep: A. Kooloos, F. Passchier, P. van Egmond en G. Slottje, terwijl Ri nus Kromhout de titelverdediger Cees Zijlstra achter zich wist te houden, omdat deze tegen Erwin Hamers, die zich geplaatst heeft voor het aspirantenkampioen schap van Nederland, in de fout ging. De eerste vier van elke groep (Van Egmond, Huisman, Hamers en Brunt van groep A Alphen; Kromhout; Zijlstra, Hamers en Brunt van groep B Alphen: De Jonge; Kooloos, Passchier en P. van Egmond van groep A Lisse en Burgerhout, Van Hal, Zwet sloot en Schoneveld van groep B Lisse) hebben zich geplaatst voor de finale, die op 10 mei wordt ge speeld in een gebouw aan de Ves- testraat in Leiden. De PvdA'ers mevrouw Jabaaij en Flip Buurmeijer (uit Hengelo) vonden het vreemd dat de aange vraagde verblijfsvergunning voor de vriendin van de voetbal ler werd afgewezen omdat er geen huwelijkscontract tussen het tweetal was. In haar antwoord schrijft de staatssecretaris dat de vriendin van de FC Twente-ster in augustus vorig jaar een ver blijfsvergunning had aange- vraagd. Uitbreiding van nu geldende voor schriften voor gevallen als deze zou, aldus mevrouw Haars, zon der twijfel mede leiden tot een nog sterkere toename van het thans al voortdurende stijgend aantal gevallen waarin uitsluiting voor het verkrijgen van een ver blijfsvergunning een beroep op het bestaan van een relatie ge daan wordt. De bewindsvrouw schrijft, alleen al daarom niet op het verzoek van de vragenstellers te kunnen ingaan. „Aangezien de betrokkenen in middels in het huwelijk zijn ge treden is de onderwerpelijke kwestie afgedaan. In verband hiermede zal geen nadere beoor deling van het ingediende ver zoek om herziening behoeven plaats te vinden". BENIDORM - De wielerprofi die deelnemen aan de Rond' van Spanje hebben eerste etappe - van La Mangi del Mar Mcnor naar Beni- dorm over 155-km (zie foto) niet druk gemaakt. Pas in de laatste kilometers van deze vlakke etappe kwam er enige beroering in het peloton dat bijna de gehele etappe bijeen was geweest. In de omgeving van Benidorm ontsnapte een aantal rijders dat zijn voor sprong echter niet kon vast houden. In de massale eind sprint was de Ier Sean Kelly de sterkste die de Nederlan der Johan van de Meer enige centimeters voor bleef. De uitslag: 1. Sean Kelly (Ier), de 155 km in 4.08.05, 2. Johan van de Meer (Ned) z.t., 3. Klaus Peter Thaler (WD1) z.t., 4. Giuseppe Martinelli (Ita) z.t. Het algemeen klassement: 1. Roberto Visentini (Ita) 4.21.48, 2. Sean Kelly (Ier)op 2 seconden, 3. Josep Borgnet (Bel) op 7, 4 Paul Jesson (Nieuw Zeeland) op 8, 5. Pe dro Torres (Sp) op 17, 8. Hen- nie Nieuwdorp (Ned) op 23. Di- klasseringen van de overige Nederlanders: 22. Aling, op 35 seconden. 25. Van Peer, op 37 sec., 28. Van der Meer, op 39 sec 39. De Ruiter, op 51 sec., 49. Moritz, op 1.00, 50. Groen, op 1.01, 54. Zijderveld, op 1.03, 70. Havik, op 1.14, 83. Lammertink, op 1.21. LEIDEN - Bennie Heemskerk wil voor maandag zekerheid hebben over zijn voetbal-toekomst. De amateurinternational van zater dag eersteklasser RCL vertrekt op 28 april met de Orarye "lief hebbers" voor een trip van twin tig dagen naar Indonesié en wenst dan te weten waar hij aan toe is. In eerste instantie van Tel star, dat via trainer Joop Brand inmiddels een "veel positiever" tweede gesprek met de Leide- naar heeft gevoerd, maar intus sen heeft ook FC Amsterdam belangstelling voor de spitsspe- ler getoond. Heemskerk zal deze week ook met vertegenwoordi gers van die vereniging gaan pra ten, voor hij een beslissing neemt. Vooralsnog gaat zijn voorkeur uit naar Telstar. De Velsense club, die aanvankelijk met een tegen vallend aanbod kwam, lijkt nu bereid verder te gaan. Althans, volgens Heemskerk. "In het tweede gesprek is Joop Brand me min of meer tegemoet gekomen", zegt de voetballer zelf. 'Hij vond mijn eisen wel redelijk en zou de zaak proberen rond te krijgen. Daarbij zou het gaan om een A- contract. Als me dat aangeboden zou worden zou ik nog niet direct ja zeggen, want ik wil eerst horen wat FC Amsterdam te bieden heeft, maar toch trekt Telstar me wel. Dat wil de zaken rigoureus gaan aanpakken (de helft van de spelers gaat eruit) en bovendien is Brand zeer positief bij me overgekomen". De uitkomsten van het gesprek tussen Heemskerk en Brand zjjn Telstar-penningmeester Groen overigens nog "niet bekend Wel weet hij dat Telstar binnenkort ook een tweede gesprek met Lugdunum-speler Koos Bekooy zal arrangeren.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 21