Uniek trio in Zuid-West viert tienjarig bestaan Gastkolom Meeste cafés discrimineren Wegwijs in Leiden PAGINA 4 VRIJDAG 18 APRIL 1980 Nachtfilm Als nachtfilm, vertoont het Filmhuis van het Leids Vrije tijdscentrum aan de Bree- straat 66 vanavond "Provi dence" met onder meer de ac teur Dirk Bogard. De schrij ver Cleve Langham is bezig met zijn laatste roman. Zijn familieleden treden hierin op als hoofdfiguren. Hij laat zijn conservatieve zoon optreden als openbaar aanklager tegen zijn progressieve zoon Kevin, die verdacht wordt van eu thanasie. De voorstelling begint om half twaalf en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Salon O In Salon O aan de Herengracht 45 is dit weekende een intro ductie-tentoonstelling van Joseph Beuys te zien. Verder zijn in de salon affiches en propagandamateriaal aan wezig van de Free Internatio nal University en de "Grü- nen", terwijl een aantal korte video-opnamen de spot drij ven met ons waarnemings- en bevattingsvermogen. Arnhems De Arnhemse groepen Lutanic Loos en The Monomen treden vanavond op in het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat 66. Lunatic Loos speelt strakke snelle rock en new wave. Monomen is een groep mensen uit de kring van de Arnhemse kunstacademie en het filmhuis. Ze spelen mo derne eigen composities en binnenkort verschijnt hun eerste single. De zaal is vanaf 9 uur geopend. De Klinker In het kader van het tienjarig bestaan van "De Klinker", het buurthuis aan de Berlage- straat 2, wordt morgen een grote slotfeestdag gehouden, 's Middags van half drie tot vijf uur is er een reünie en receptie voor alle (oudj-clubhuisbe- zoekers. 's Avonds begint om acht uur een feest met bingo en dansen Werkmans Wilskracht De Leidse harmoniekapel Werkmans Wilskracht geeft vanavond een uitvoering in het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare. Tijdens de avond zullen zowel de harmo nie. de drumband als de ma jorettes en minirettes optre den. Verder wordt er een lote rij gehouden ten bate van het uniformenfonds. De avond begint om acht uur 'en ieder een heeft gratis toegang. Na het optreden van Werkmans Wilskracht is er van 23 tot 2 uur gelegenheid om te dansen op de muziek van "The Melo dy Stars". Fryslan De Friese vereniging voor Lei den en omstreken "Fryslan' houdt vanavond om acht uw de jaarlijkse ledenvergade ring. Dat gebeurt in 't Parle ment aan de Nieuwe Rijn 52 Behalve de gebruikelijke slagen zullen er ook bestuurs leden worden gekozen. Na de pauze is het de bedoeling om een bingo te spelen. De bijeen komst begint om acht uur. Augustinus In het gebouw van de jongeren vereniging "Augustinus" aan het Rapenburg 24 wordt mor genavond een uit 1955 date- rends film van Bergman ver toond. Het is "De glimlach van een zomernacht", en is een liefdescomediespelend voor de eerste wereldoorlog De avond wordt afgesloten met een optreden van het Leidse trio "Pjama". De groep werd ongeveer een half jaar geleden opgericht en bestaat uit Marco van Pelt (zang), Jan Middendorp (gitaar en zang) en Pepijn Geurts (fluit en zang). Zij spelen folkachti- ge muziek. De filmvoorstel ling begint om negen uur. Hot House In de jazz-zolder Hot House, Breestraat 66, treedt morgen avond vanaf tien uur het Bas van Dijk Trio op. De groep be staat uit: Eric Peter (bas), Peer Wybor (slagwerk) en Bas van Dijk (piano). Het is een internationaal gezelschap (Zwitsers. Nederlands en Duits) dat naar ons land is gekomen voor optredens met Pony PoindexterIdrees Sul livan en Ferdinand Povel. Bart Chabot In het kader van de culturele ac tiviteiten op zondagmiddag in "De Uyl van Hoogland" aan de nieuwstraat treedt daar dichter-performer Bart Chabot op. Hij sloot zich in 1977 in Londen aan bij de toen op een hoogtepunt verkerende punkbeweging. Vorig jaar debuteerde Bart Chabot in "Bisz'- Het Dossier Herman Brood,,. Het café is vanaf half drie open en is gratis toegan kelijk. LEIDEN - "De meeste cafés en dis co's in Leiden discrimineren". Dit zei W. van der Wal, medewer ker van de stichting bijstand bui tenlandse werknemers "Rijn en Lek" gisteren tijdens een forum avond over Turkse gastarbeiders in studentensociëteit SSR aan de Hogewoerd. "Er zijn maar twee disco's in de stad die geen problemen geven". De grootste boosdoener in Leiden, zo bleek uit de discussie die op de uitlating van Van der Wal volgde, is Club 70 aan de Stationsweg. Op verzoek van aanwezigen, waar om de gemeente hier niets aan doet, wees de coördinator bui tenlanders van de gemeente Lei den, C. van Ingen, erop dat er een antidiscriminatiewet bestaat. Op de vraag wat de gemeente exact aan deze problematiek doet moest Van Ingen het antwoord schuldig blijven. Tijdens de forumavond, die deel uitmaakte van een Turkije-week van de studentenvereniging werd de rol van de vrouw in de Turkse samenleving min of meer centraal gesteld. En zoals de Turkse man in de cafés en disco's met problemen te maken krijgt, zo wordt de Turkse vrouw in haar eigen omgeving door de mannen gediscrimineerd. Hoewel Van der Wal aan het begin van de dicussie nog wees op de speciale rol van de mohamme daanse vrouw in haar milieu, was er geen redden meer aan. "Het is moeilijk vrouwen op cursussen te krijgen en uit huis te lokken", zei Van Ingen van de gemeente. "Ze willen wel, maar de mannen willen het niet". Er is volgens Van Ingen een groot verzuim van leerplichtige meis jes bij het voortgezet onderwijs. "Het blijkt dat dé helft niet op scholen staat ingeschreven en van hen die wel staan ingeschre ven is er een zeer groot verzuim". In een film, die aan het begin van de avond werd getoond, over de problemen van Turken in Ne derland, was een vader te zien die zei zijn dochter per ongeluk naar de huishoudschool te h^v>v>pn np. stuurd. "Ik wilde dat zij lerares zou worden, maar ik wist niet wat ik tekende", zei de Turk. Volgens kenners van de Turkse samenleving hier is het een grote smoes van die vader. "Hij wist donders goed waar hij zijn doch ter, naar toe stuurde. Zo'n huis houdschool is voor hem prima, omdat er alleen maar meisjes op zitten". Die Turken blijken heel gevoelig te zijn als hun vrouwen of dochters ergen komen waar ook mannen zijn. "Je kunt dit probleem echter niet oplossen door dit te forceren. De vrouwen onder elkaar moeten dit probleem zien op te lossen", aldus Van der Wal. LEIDEN - Zuid-West is de enige wijk die de weelderige beschikking heeft over drie clubhuizen. Uiterlijk ver schillen de houten gebouwtjes in weinig of niets van elkaar. De indeling van het Vijfhovenhuis (Hoflaan), de Tamboerijn (Valeriusstraat) en de Klinker (Berlage- straat) is wel degelijk verschillend. Dit trio werd tien jaar geleden neergezet om vanuit verschillen de buurten in de toen snel groeiende wijk Zuid-West de bewoners op te vangen. Op 9 mei 1970 verrichtte de toenmalige wethouder Sannes de gezamen lijke opening van de drie semi- permanente gebouwtjes. Wat zich tien jaar geleden in Zuid- West afspeelde paste uitstekend in het tijdsbeeld anno 1970. Ver schillende groeperingen trokken naar elkaar toe om gezamenlijk een sociale buurtvoorziening van de grond te krijgen. Voor het Vijfhovenhuis was het de speeltuinvereniging, die voor dit doel een stichting aanging met AMVO heeft nieuwe voorzitter .LEIDEN- De heer N.P.A. Esman is gistermiddag tijdens de leden vergadering benoemd tot voor zitter van de Algemene Minder Validen Organisatie. Hij werd zonder slag of stoot benoemd tot opvolger van de heer C. Brink. Pennigmeester F. van Dijk, hij trad ook af, werd opgevolgd door de heer Rensen. Overigens heeft de gloednieuwe vereniging, vorig jaar scheidde zij zich af van de landelijke ANIB, in korte tijd blijken "levens vat baar" te zijn, zo zei de heer Van Dijk. Er zijn zo'n 350 leden. De vereniging heeft inmiddels al 11.000 gulden in kas. het Leidse Volkshuis (afdeling Zuid-West). De Klinker ontstond uit de stichting Fortuijnwijk, de speeltuinvereniging en de Vro- lijcke Arke, een clubhuis met een filiaal in de wijk. Daarbij voegde zich nog het Ankerwerk Leiden, een instelling die ook al in Zuid- West bezig was. Voor wat de Tamboerijn tenslotte betreft werd samengewerkt door de stichting clubhuiswerk Zuid- West, een combinatie van de her vormde jeugdzorg en de stichting de Jeugdhaven. Nieuw Nieuw voor die tijd was de combi natie speeltuin-clubhuis. De speeltuinverenigingen waren, en sommigen zijn dat nog, veelal te veel op hun eigen werk gericht om nauw met anderen samen te (willen) werken. Die samenwer king was voor CRM echter voor waarde om de bouw van de drie clubhuizen voor een deel te be kostigen. De Leidse Jeugd Actie, al vanaf 1964 bezig met plannen voor clubhuizen in Zuid-West, wist na lang onderhandelen de deelnemers tot samenwerking te brengen. Het ministerie bepaalde verder dat de drie gebouwen een zoge naamd "semi-permanent" ka rakter moesten krijgen: in dertig jaar moesten ze worden' afge schreven. Daardoor bleven de kosten beperkt tot een ton per clubhuis, waarvan ongeveer een kwart door de deelnemers moest worden opgebracht. Gebreken Daardoor ook kennen de clubhui zen nu, tien jaa"r later, de nodige fe&v"-'f :ÊsWm. •k Het Vijfhovenhuis aan de Hoflaan: één van de drie houten clubge bouwtjes die Zuid-West rijk is. gebreken. Jaarlijks zijn vrijwilli gers wekenlang in touw om de gebouwtjes op te knappen, maar lapmiddelen zijn nauwelijks meer voldoende. Voor de laatste verbouwing moest de Tamboe rijn een lening afsluiten. Onder houd en exploitatie van de club huizen slokken zoveel geld op dat voor de activiteiten met name in de Klinker (te) weinig geld over blijft. Het ene clubhuis gaat het gemak kelijker af dan het andere. Welis waar zijn de drie met dezelfde startpositie begonnen, maar de clubhuizen ontwikkelden zich ieder verschillend. Zo krijgt het Vijfhovenhuis nu 78.000 gulden subsidie per jaar tegen 73.000 gulden voor de Tamboerijn en 55.000 gulden voor de Klinker. Oorzaak van die verschillen is te vinden in de begrotingen. De Klinker was altijd wat 'voorzich tiger' met het begroten dan het Vijfhovenhuis, die kon rekenen op een actieve man als Dirk van drie niets meer met elkaar fe ma ken. Wel is er regelmatig overleg over bijvoorbeeld de volwasse nen- en de vakantieactiviteiten. Want het clubhuis is allang niet meer de plaats waar alleen de jeugd zich kan vermaken. Uitgaande van het bewonersaantal van de wijk, zo'n 20.000, komt on geveer één derde van de wijk re gelmatig naar één van de drie clubhuizen. Overigens heeft het Vijfhovenhuis zich in die tien jaar weten af te splitsen. In het Haag- wegkwartier kwam de depen dance, Westerkwartier, die in ja nuari 1975 een zelfstandige stich ting werd. In de Klinker werd het tienjarig bestaan deze week al gevierd met verschillende activi teiten. In de Tamboerijn worden o.m. een reüni (voor belangstel lenden, oud-leden en bestuurs leden) gehouden. Het Vijfhoven huis zag geen kans om iets aan het tweede lustrum te doen. Het clubhuis bevindt zich in een we- deropbouwfase nu een groot deel van het oude personeel onlangs werd opgevolgd. SOS-dienst Gehoor per telefoon. Als u in nood verkeert of eenzaam bent, kunt u al tijd per telefoon (uit)praten of in formatie krijgen. U vindt dag en nacht gehoor. Vertrouwelijke. Tel. 071-125202. Burgerraadslieden Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 .(kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00, do. 18.30-20.00 Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst Leiden e.o. tel. 071-125141. Gratis hulpverlening aan gewond geraakte of anderszins in nood verkerende dieren in de gemeenten Leiden, Lei derdorp, Oegstgeest, Warmond en Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 17-21, aanvragen voor hulp voor bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Tele foon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk werk, Ou de Rijn 44c, spreekuur dagelijks van 14.00-15.00 uur. Donderdag 19.09-20.00 uur, telefoon 142144. FIOM Fiom bureau v. hulpverl. bij zwan gerschap en alleenstaand ouder schap. Noordeinde 40B, tel. 144715. Onderwij s winkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrijdag van 12-17.30 uur. Dierenbescherming Asiel melding zwerfdieren, tel. no. 122847, b.g.g. no. 124295. Praat en kontaktgroep Leiden, voor mensen die door spanningen of an dere oorzaken tijdelijk wat-moeilijk zitten, telefoon 125963/761557. Help even Help even. Leiderdorp, ook voor hulp geven, tel: 410903/895587/410357/892597. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Binnenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur. Noord: Van Hogen- dorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier, Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag van 10.30-11.30 uur. Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Heren gracht 50, tel. 123942. Spreekuur ma. en di., 10-12.30 uur, woe. 13.30-16 uur, do. 18.30-20.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, even tueel met kinderen. St. Jacobs- gracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Moeders voor Moe ders Mevrouw zuster E. Janssen-Nie- meijer, Hofdijck 32, Oegstgeest, tele foon 071-153652. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordein de 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, voor advies op gebied n, werken, uitkeringen en Vrijwillige hulpverlening Vrijwilligerscentrale Leiden, Lan- gegracht 246a, telefoon 149064. In formatie over vrijwilligerswerk. Da gelijks geopend van 9-17 uur. Dienstencentrum 9.00-10.00 u Rutgershuis Papengracht 26, Spreekuren ma. en vr. 14-15, 20-21 uur, wo. 9-10, do. 19-20 uur. Tel. 126802. Werkende jongeren KWJ, beweging voor werkende jon geren, Koppenhinksteeg klachten- spreeltuur di 17-20 uur, tel. 121139. Alcohol en drugs Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Lange Mare 45, tel. 130547, spreekuur ma. en do. 19-20 uur. Op werkdagen geopend van 9 tot 17 uur. Stimezo-kliniek Medisch Centrum voor Geboortere geling, Kort Rapenburg 1-3; voor abortus, sterilisatie (plaatsel. verdo ving); kunstm. insemenatie en spermaopslag, tel. 126941 (9-4 uur). Cortona-stichting Cortona-stichting, Haagweg 47. Voor opvang en begeleiding van al leenstaande ouders met kinderen (in crisissituaties), tel. 769253. Werklozen Werklozen Advies CentVum, Bree straat 19. Spreekuur ma. en wo. 10-12 uur, vrij. 14-16 uur, tel. 130983. VBOK Vereniging Bescherming Ongebo ren Kind. Hulp voor moeder en kind bij ongewenste zwangerschap. Tel. 071-895724. Bejaarden Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen afd. Leiden, Rapenburg 48. Soosmiddagen ma., di., do., vrij. 13-16.30 uur. tel. 124252. Huurcommissie Voor geschillen over huren, Schut tersveld 9. Spreekuur dagelijks van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 10 uur. Telefonische inlichtingen ook van maandag tot en met vrijdag van 10 tot 12 uur (tel. 071-131541). Wetenschapswinkel Het informatiecentrum voor onder zoek van de Rijksuniversiteit 071-148333 tst. 5933 geopend ma t/m Door Joop Walenkamp lid van de Leidse CD A-fractie In 1966 publiceerde de Ameri kaanse senator Fulbright een bundel artikelen onder de veelzeggende titel: "The Arro gance of Power", de arrogan tie van de macht. Hoe behar- tenswaardig op zich ook, het gaat mij hier niet om de sterk tijdgebonden inhoud van de artikelen zelf, alswel om de zorgwekkende mentaliteit die deze titel zo trefzeker aan duidt en die in zijn algemene strekking bepaald niet tijd gebonden is of van toepassing op slechts het 'hegemonisti- sche en imperialistische Ame rika'. Ook in de kleinschaliger wereld direct om ons heen worden we namelijk voortdurend gecon fronteerd met machtsverhou dingen waarbij we onszelf in een steeds wisselende rol be vinden al naar gelang het gaat om een ouder-kind rela tie, dan wel een 'baas'-onder- geschikte, overheid-burger of een meerderheid-minderheid verhouding. Wanneer de lezer terugdenkt aan de oorvijgen die hij in zijn kinderjaren heeft ontvangen kan hij zich vast een levendige voorstel ling maken van wat ik bedoel. Via deze Freudiaanse psychoa nalyse is het natuurlijk maar een kleine stap naar de machtsverhoudingen in het Leidse politieke wereldje. Se dert jaar en dag wordt de emancipatie van de politieke minderheid tegengewerkt en onmogelijk gemaakt door de exclusiviteit van de meerder- heidsstrategie van de PvdA. Hoe betreurenswaardig dat op zich reeds moge zijn, het is met name de meestal persoonsge richte ridiculiserende en steeds nodeloos scherp-provo- cerende presentatie die frac tievoorzitter Peters er sedert enige tijd nog eens aan toe voegt, dat we hier kunnen spreken van een terechte aan spraak op Fulbright's beel dende omschrijving: 'Ar rogantie van de macht'. Toen hij de teugels nog in han den had heb ik Den Uyl eens horen betogen dat het in de politiek slechts "om de macht" gaat. Nu ik zelf op bescheide ner schaal ook in de actieve politiek bezig ben, kan ik, ge confronteerd met het plaatse lijke exlcusieve machtsden ken van de PvdA, uit erva ring bevestigen wat de huidi ge fractievoorzitter van de PvdA in de Tweede Kamer indertijd constateerde. Ik zal dat des te 'gemakkelijker beamen daar deze opvatting geen nadere uitspraak doet over de wijze waarop Den Uyl's Leidse epigoon die macht hanteert. Het is duidelijk dat in de demo cratie de meerderheid - hoe klein ze soms ook moge zijn - de 'macht' heeft. Het is echter evenzeer duidelijk dat er een levensgroot verschil is tussen de situatie waarin de meer derheid de belangen van de minderheid respecteert door deze minderheid als serieus gesprekspartner te benaderen én de situatie waarin onze plaatselijke minderheidsstra teeg Peters niet eens meer de moeite bleek te nemen te ver bergen dat hij maling heeft aan de "parlementaire spel regels" ten aanzien van een zorgvuldige besluitvor mingsprocedure, die zijn par tij nota bene zelf altijd heeft gepropageerd. Voetballiefhebbers weten dat de televisie het middel van de herhaling gebruikt om de voor het wedstrijdverloop belang rijke spelmomenten nog eens rustig te kunnen analyseren. In deze gastkolom kan ik u de belangrijkste beelden uit de laatste politieke wedstrijd ook nog eens in herhaling la ten zien. Zij zullen u laten zien hoe bij het besluitvormings proces terzake van de Drank en Horecaproblematiek de PvdA fractievoorzitter met een politieke nederlaag afge straft werd voor de overmoe dige zelfoverschatting die zijn sterk overheersende rol bin nen de college-coalitie met de WD kennelijk te weeg heeft gebracht. Wat was namelijk het geval? Nadat in de jarenlange discus sie over de drank- en horeca problematiek het onderscheid tussen hoofdlijnen en uitvoe- ringproblematiek geheel uit het oog verloren was, kreeg na de raadsverkiezingen van 1978 in de commissie, waarin deze materie tot een voor spoedige besluitvorming moest worden voorbereid, een nieuwe ploeg dit probleem op de agenda Al spoedig werd de neiging speurbaar de discussie die toch geen nieuwe gezichts punten meer opleverde nu maar eindelijk eens af te ron den. Ik herinner me dat ik in november '78 me als doel stel de binnnen een jaar deze Gordiaanse knoop te ontwar ren dan wel door te hakken. Na een veelbewogen jaar vond hoe dan ook in februari j.l. een historischevoorlopig laatste commissievergade- ring plaats die aan de discus sie over dit ontwerp was ge wijd. De kwestie kon nu naar behoren op de raadsagenda zelf gezet worden. De standpunten wa ren inmiddels genoegzaam bekend. En inderdaad, in al die - inmiddels zeven - ja ren was er over de hoofdlijnen ook geen verschil van inzicht geweest tussen PvdA, D'66, WD en CDA. Zoals bekend was het met name het ontbre ken van de bestuurlijke ini tiatieven en bereidheid een raadsmeerderheid uit te voe ren waardoor portefeuille houder Vis dé voorspoedige besluitvorming sterk ver traagd had. Toen na diens vertrek zoals ge zegd de openbare discussie over eikaars standpunt was afgesloten presteerde de PvdA-fractie het om ongeacht het tot voor twee weken inge nomen standpunt nu plotse ling de koers 180 graden te wijzen. De meerderheidsstrategen lie ten bij monde van de Leidse pers de collega-raadsleden van de andere partijen uit de krant vernemen dat de fractie zich tegen nachtcafés zou ver zetten. Voor allen die later zo gul met hun kritiek waren op het be sluit dat D'66, WD en CDA in de toen volgende raadsverga deringen hebben genomen en welk besluit de logische conse quentie vormde van de reeds jaren verdedigde standpun ten - is het bepaald onthullend het verslag te citeren van een fractievergadering van de PvdA(!) van vorig jaar: "Het voorstel om het nachtleven van Leiden wat te animeren door uitbreiding van de nachtkroegen kreeg de volle dige instemming van de PvdA. Zij menen dat als de burgemeester niet van zins is om de sluitngstijden van de studentensociëteiten aan te pakken, hij er zeker voor moet zorgen dat de niet-studenten in Leiden eveneens mogelijk heden krijgen om zich 's nachts na de schouwburg of nachtfilm naar een kroeg te begeven"! Nou ben ik de eerste om te accep teren dat zich 'nieuwe feiten' kunnen voordoen in elke pro cedure op grond waarvan het gerechtvaardigd is van standpunt te veranderen. El ke nauwgezette, waarnemer heeft echter zelf kunnen con stateren dat alle argumenten die Peters wist aan te vqeren voor deze manoeuvre die in aanmerking komt voor de 'Draaitolprijs 1980' even oud zijn als de discussie over deze vervelende materie langdurig is geweest! Een dergelijk gedrag is een zichzelf respecterende so ciaal-democratische partij bepaald onwaardig, omdat het niet sociaal en niet demo cratisch is. Wat het wel is kunt u boven déze column lezen. Een dergelijke wijze van be sluitvorming kan immers slechts voortspruiten uit een arrogante onverschilligheid voor en minachting van de standpunten van de collega raadsleden van andere par tijen die steeds hun eigen visie op deze zaak in de commissie vergaderingen en in publica ties in het openbaar ter dis cussie hebben gesteld. Die arrogante onverschilligheid is ongetwijfeld aangemoe digd, zo niet ontstaan door de klakkeloze wijze waarop tot vóór twee maanden geleden coalitiepartner WD in alles grote broer PvdA volgde. Het mag als een eerste herstel van het evenwicht in het Leidse politiek krachtenveld be schouwd worden dat de WD zich voor het eerst, sedert ze anderhalf jaar geleden in ruil voor twee wethouderszetels de PvdA aan een volgzame meerderheid mocht helpen, weer wat vermand heeft. Het moet uit pure schrik voor deze kennelijk onverwachte aantasting van zijn zo solide geachte machtspositie zijn geweest dat Peters, toen hij merkte dat hij zichzelf in een isolement had gedraaid, slechts wist te komen met, en nu citeer ik hem zelf: "een amendement dat slechts be doeld is om de motie (van D'66, WD en CDA) belache lijk te maken". Welnu, ik waardeer Peters hulp om ons eens goed aan het lachen te brengen natuurlijk 'buiten gewoon', maar al die moeite was toch echt niet nodig ge weest, immers, als laatsten lachten wij toch al het best.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 4