Saronni terug in eerste rij beroepsrenners AZC DAMMERS MAG WEER FLUITEN Domburg mij een uitdaging is voor Japans comité steunt Carter Bronstring uitgeschakeld voor damtitel Italiaan wint Waalse Pijl VV Leiden - SJZ PAGINA 17 ZEIST (ANP) - Bob Dammers uit Vlaardingen kan weer fluiten in het zaterdagvoetbal. De scheids- rechterscommissie had hem en kele weken geleden op non-actief gesteld. Dammers had, mede door het tijdens de wedstrijd Zwart Wit '28-Barendrecht dra gen van een microfoontje, me dewerking verleend aan een tele visie-uitzending. De strafcommissie, die de zaak heeft onderzocht, is tot de conclusie gekomen dat er geen redenen aanwezig zijn scheids rechter Dammers een straf op te Geschorst De AZ-verdedigers Hugo Hoven- kamp en Ronald Spelbos, die zondag j.l. in de wedstrijd tegen Feyenoord hun derde gele kaart kregen, zijn door dé tuchtcom- missie van de KNVB voor drie wedstrijden geschorst. Daar naast moeten zij een boete van vierhonderd gulden betalen. Ook Dick Nanninga (Roda JC) die tegen Haarlem het geel voor de derde keer voor ogen zag staat drie wedstrijden aan de kant Hem is een boete van driehon derd gulden opgelegd. Van Daele Excelsior ziet er voorlopig van af om Joop van Daele aan te trekken als speler-trainer. Op initiatief van de voormalige Feyenoorder vond weliswaar al een gesprek plaats, maar de Rotterdamse ere divisieclub kwam op grond daar van tot de conclusie dat een en ander financieel geen haalbare kaart is. De eerstedivisieclub DS'79 dreigt door de Dordtse derdeklasser DFC van het veld aan de Krom mendijk te worden gezet. De amateurclub, die eigenaar is van het complex, heeft de jaarlijkse huurprijs voor het seizoen 1980-1981 plotseling opgedreven tot 60.000 en zover wil het ma nagement van DS'79 bij lange na niet gaan. Voorzitter Nico de Vries heeft als uiterste bedrag 38.100 geboden. DFC neemt daar geen genoegen mee. De kans bestaat nu dat de eerstedivisieclub per 1 juli niet meer over een veld beschikt. SPA - Giuseppe Saronni is terug in de eerste rij van het internationale peloton beroepsrenners. Hij sukkelde daaruit weg toen hij na de Milanese Zesdaagse (gewonnen met Patrick Sercu) aan vormverlies ging lijden en om die reden besloot het een tijdje kalm aan te doen. Vanwege de grote publicitaire be langen mocht hij Milaan-San Remo niet missen (hij finishte als tweede achter Gavazzi), maar daarna was hij niet meer te zien aan het front. De voorjaarsklas siekers gingen voorbij zonder hem, tot hij zich gisteren meldde voor de voorlaatste uit de serie: de Waalse Pijl. En het was meteen raak! Met indrukwekkende trappen maakte Saronni van de finale in deze Ardennen-klassieker een schitterende koers die hij won door zijn laatste tegenstander, de oververmoeide Sven Ake Nils- son, op de streep royaal te ver slaan. Daarmee behaalde de 22- jarige Italiaan de eerste klassie- ker-zege in zijn vierjarige prof loopbaan. Door zijn verminderde vorm na het winterseizoen, duurde het tot vo rige week voor de eerste grote uitslag op de lijst van het seizoen 1980 kwam: eindwinnaar in de Ronde van Puglia. Gesterkt door dat succes, verscheen.Giuseppe Saronni gisterochtend uiterst brutaal aan de start van de Waalse Pijl in Bergen waar hij op het Stadhuisplein liet weten: „Ik zal me vandaag eens goed laten zien, want na Parijs-Roubaix wordt er in Italië meer over Moser gespro ken dan over mij. Terwijl Moser zondag stom geluk had dat de anderen pech kregen en hij niet...*'. Op zijn beurt zou Francesco Moser erop kunnen gaan wijzen dat Giuseppe Saronni zijn eerste klassieker won in een gedeva lueerd rennersveld. Zelf ontbrak hij op de deelnemerslijst om wat tot rust te komen na de zware in spanningen van het voorseizoen; Jan Raas kwam niet vanwege de last van zijn blessure die hij op liep bij een Valpartij in Parijs- Roubaix, om welke reden ook Roger de Vlaeminck niet ver scheen; Michel Pollentier was na zijn sleutelbeenbreuk in Parijs- Roubaix de eerste dag thuis uit het ziekenhuis en de ploegleiding van Thurau had het niet de moei te waard gevonden in te schrij- De wijze waarop Giuseppe Saronni afrekende met wat er aan cracks overschoot, maakte echter vol doende indruk om hem als een groot winnaar te beschouwen. Met name het directe gevecht te gen Bernard Hinault gaf de pres tatie van Saronni niveau. Hij daagde de Fransman uit op 48 kilometer van de finish, waar de beklimming van de Stockeu een stevige aanslag op de conditie was. Saronni plaatste een demar rage, kreeg Hinault aan zijn wiel en even later ook Joop Zoete melk, Gibi Baronchelli en Hi- nault's ploeggenoot Berneau- deau. Tien kilometer verder liet Saronni zijn collega's opnieuw piepen en kreunen met een demarrage die tot doel had de even tevoren aan een solo begonnen Sven Ake Nilsson te gaan achterhalen. Sinds Joop Zoetemelk zijn Fran se ploeg verliet, is Nilsson van superknecht gepromoveerd tot kopman wat de 28-jarige Zweed eindelijk de kans geeft eens te experimenteren met zijn eigen mogelijkheden. Op de golvende asfaltwegen van de finale in de Waalse Pijl zou hij het in de vorm die hij demonstreerde tegen ve len hebben gered, maar Saronni was een te zware tegenstan der. Hinault had dat al eerder onder vonden. Hinault gaf als officiële verklaring daarvoor op dat hij een te grote versnelling had staan, maar Joop Zoetemelk meldde vanuit het binnenste van de kopgroep: „Tegen mij zei hij dat hij niet goed genoeg reed om Saronni te pakken". Het was een combinatie van de twee, want toen Hinault tobde met zijn ver zet bleek Saronni dat zelf waar genomen te hebben. „Ik zag dat hij er af en toe door in moeilijk heden kwam en dat op die zwakte dus moest worden aangevallen." Eenmaal bevrijd van zijn tegen standers, overbrugde Saronni in schitterende stijl binnen veertien kilometer het verschil van 55 se- ADVERTENTIE conden naar Nilsson. „Dat ging eigenlijk iets te snel was de ach- teiaf-redenering van de Italiaan die eenmaal bij Nilsson gekomen meteen een demarrage had ge plaatst en daar de weerslag van ondervond. „Ik voelde aan m'n benen dat ik het wat te bruusk had gedaan Zodoende kon Nilsson bijkomen, maar dat maakte weinig uit. In de buurt van de eindstreep hoefde Saronni zich niet noemenswaardig in te spannen om hem voor te blij- Alphense club contracteert nieuwe coach Zaterdag 19 april competitie voetbalwedstrijd Sportpark "De Vliet" DE SLEUTELS-K.M.D. Aanvang 15.00 uur ALPHEN AAN DEN RIJN - Arie Domburg wordt met ingang van 1 juni de nieuwe trainer/coach van de Alphen se waterpoloploeg AZC/Unique. Woensdag bereikte de Streefkerker overeenstemming met het bestuur van AZC, dat hem een meerjarig contract wil aanbieden. Momenteel is Domburg (37) nog trainer van de Waddinxveense hoofdklasser De Gouwe, waar hij aan zijn zesde seizoen bezig is. Daarvoor heeft hij negen jaar lang BZPC uit Bodegraven onder zijn hoede gehad. Domburg is een van de negentien trainers in Nederland die een B-diploma op zak hebben. Onlangs slaagde hij cum laude voor de zwaarste cur sus die er in ons land is. "AZC is voor mij een uitdaging. Als topsporter probeer je het hoogste TOKIO (IPB) - Nog voor de verga dering van het Japanse olym pisch comité moet plaats vinden heeft zij besloten tot een boycot over te gaan van de Olympische zomerspelen. Het comité vol doet met deze stap aan het ver langen van de Japanse regering, president Carter te steunen in diens plannen om Moskou te mijden. Indien tot een officiële boycot wordt besloten - het laatste woord is aan de leden - zal pre mier Ohira dit persoonlijk aan president Carter meedelen. In de laatste week van deze maand brengt hij een bezoek aan de Verenigde Staten. Prins Philip van Engeland, zitter van de interntionale rui tersport federatie (FEI), zal de Olympische Spelen van Moskou niet bijwonen. Volgens het Westduitse persbureau DPA is gisteren in Londen bekend ge- De maakt dat de echtgenoot van koningin Elisabeth de conse quenties uit het regerings standpunt met betrekking tot de boycot heeft getrokken. eniging van nationale olympische comité's (ACNO) heeft bij monde van haar voor zitter Mario Vasquez aange drongen op maatregelen tegen landen die de Olympische Spe len van Moskou willen boycot ten. De sancties moeten volgens de Mexicaan Vasquez worden genomen omdat de Verenigde Staten met het besluit uit Mos kou weg te blijven de "Olympi sche beweging onherstelbare schade heeft toegebracht". te bereiken wat in de sport haal baar is, als trainer mag je dat stre ven ook hebben. Dat heb ik in m'n werk en ook als karakter mens in de sport", reageerde Domburg op zijn benoeming. Voordat hij accoord ging met AZC, heeft Domburg eerst een persoonlijk gesprek gehad met alle spelers, bestuur en manage ment van de Alphense club. Dat vond ik zelf nodig, want als ik er gens aan begin wil ik het goed doen. En ik wilde van iedereen persoonlijk horen hoe ze tegen over mijn komst staan. Want ik wil niet het risico lopen dat er spelers weggaan". Teammanager Adrie Reinders daarover: "We hebben de beslis sing op dit tijdstip genomen-om iedere speler die het er niet mee eens was de gelegenheid te geven overschrijving aan te vragen. Ik kan zeggen dat daar geen gebruik van wordt gemaakt". Met de komst van Domburg is er een einde gekomen aan de im passe, waarin AZC sinds novem ber vorig jaar zat toen de toenma lige coach George Geurtsen na een mislukt Europa Cupavon- tuur in Joegoslavië zijn ontslag indiende. Sindsdien heeft de Al phense waterpoloploeg twee in terim-coaches (Nico van Dam en Hans 't Hart) gehad* maar een de finitieve opvolger van Geurtsen •■werd niet gevonden. Reinders: "AZC speelt topwater- polo en heeft dus een trainer op O niveau nodig. Er zijn maar heel weinig beroepstrainers en in Ne derland zijn het meestal nog clubtrainers ook. Die laten hun vereniging niet makkelijk los. Het aantal kandidaten wat in Teammanager Adrie Reinders (links) Domburg. aanmerking kwam, was derhalve gering. We hebben nog even met de gedachte gespeeld een bui tenlandse trainer aan te trekken, maar in de praktijk zou dat teveel problemen hebben gegeven. We hebben nu voor Arie gekozen en die beslissing is unaniem gapo- "Ik kijk met ongelooflijk veel ple zier op die zes jaar bij De Gouwe terug", zegt Domburg, "maar dit is een kans om me een stuk ver der te verdiepen in de topsport. Ik weet dat ik geen internationale ervaring heb, maar mijn contac ten zijn wel goed. De tijd zal moe ten leren of dat gebrek aan erva ring echt een handicap is. Ik weet wel dat ik 't meest van alle trai ners de selectietrainingen van het Nederlands team bijwoon". Domburg krijgt bij AZC de super- r het hele waterpologe- BEDUM (ANP) - Met een punt voorsprong heeft Jannes van der Wal het Nederlands damkam pioenschap van dit jaar binnen handbereik. De jonge damprof zal het in de twee resterende par tijen opnemen tegen Evert Bron string en Rob Clerc. Naast van der Wal zijn ook Rob Clerc en Harm Wiersma nog kandidaat voor de titel. Na ruim zes en een half uur spelen overmeesterde Wiersma Gerard Beerepoot, ter wijl van der Wal op regelmatige wijze debutant René Boulonois versloeg. In een rimpelloze, posi tionele partij kwam Clerc met ti telverdediger Hans Jansen remi- - Wiersma maakte goed gebruik de onervarenheid van zijn tegen stander. Gerard Beerepoot raakte in een riante stelling het spoor volledig bijster. In het nadelige- eindspel waarin de debutant toen verzeilde, maakte de wereld kampioen geen fout. Voor Evert Bronstring verliep de negende ronde uiterst ongunstig. In een vrijwel gewonnen stelling liet hij zich door een eenvoudige combinatie door Peter van Har ten verschalken. Bronstring is hierdoor uitgeschakeld voor het kampioenschap en van Harten kon zijn eerste zege vieren. Het zag er lange tijd naar uit dat Jos Stokkel zijn partij tegen Joost Hooijberg zou gaan winnen. Op het laatste moment ontdekte de Amsterdammer een remise-va riant. Zijn stadgenoot Johan Bas- tiaannet, die geen al te best toer nooi speelt, vocht zich tegen Bauke Bies naar een moeizame AZC, Arie beuren. Behalve met het eerste team zal hij zich verder gaan be zighouden met de begeleiding van de trainers bij AZC. "De voornaamste eis die de vereni ging mij gesteld heeft is dat ik de jeugd naar de top probeer te brengen. De kloof met het eerste team is te groot en in de toekomst kan dat AZC wel eens gaan op breken. Verder hoop ik de lands titel weer in Alphen terug te brengen", zegt Domburg. Ter ondersteuning van zijn plannen zal hij een jaarplan, waarin zijn visie is verwerkt, voorleggen aan het bestuur en spelers van AZC. Voorlopig maakt hij eerst zijn werk nog af bij De Gouwe, dat hij in vde laatste drie jaar van de de hoofdklasse :i de. WIM VAN WANROOY De stand is nu: 1. Van der Wal 13 punten. 2. Clerc Wiersma wiersma 12.4. Bron string 10. 5. Stokkel, Bies, Jansen en Boulonois 9. 9. Van Harten 8. 10. Bas- tiaannet 7, 11. Hooijberg 6, 12. Beere poot 4. Geplaatste badmintonsters uitgeschakeld GRONINGEN (ANP) - In de eerste ronde van het individuele toer nooi om de Europese badminton- titels, dat gisteren in de Martini hal een ouverture beleefde, viel bij de dames een levensgrote ver rassing te noteren met de elimi natie van de geplaatste speelster, de Deense kroonprinses Kirsten Larsen. In twee games ging de langbenige Kopenhaagse ten on der tegen de kleine vechtjas uit Zweden: Lena Axelsson. De an dere geplaatste speelsters hand haafden zich moeiteloos, waarbij Lene Kóppen, titelhoudster, Ja ne Webster en Karin Bridge uit Engeland en de twee Nederland se troeven, Joke van Beusekom en Marjan Ridder het bijzonder gemakkelijk hadden. Drie van hen waren vrij, de tegenstandster van Matjan Ridder had zich te ruggetrokken. Bij de heren was geen surprise in gebouwd. De Nederlandse kam pioen Rob Ridder had met de Oostenrijker Johann Ratheyser geen problemen en bereikte met 15-10, 15-7 de tweede ronde, evenals zijn broer Piet en Van der Vlugt Van de vier Nederlandse duo's in het gemengd-dubbelspel tijdens het toernooi om de Europese kampioenschappen in Gronin gen is er nog één over. Het echt paar Ridder, dat in de voorgaan de dagen al belangrijke partijen had gespeeld, plaatste zich voor de kwartfinales. ADVERTENTIE Bezoek morgen de voetbalwedstrijd aanvang 14.30 uur terrein de Mors, einde Smaragdlaan. Deze advertentie wordt aangeboden door ELFA TECHNISCH BUREAU Levendaal 166a 2311 JR, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15