actief in I vrije tijd Leidse oranjefeesten Televisie verbrokkelt Universiteit viert lustrum met burger In Leiden drie maal „diamant" Restauratiewerk aan Latijnse School kan over maand beginnen Na slijtageslag toch de sleutel Universiteit krijgt nu snel kinderdagverblijf PAGINA 4 Noorderkwartier De Leidse korfbalvereniging "Noorderkwartier" viert op zaterdag ló mei het zesde lus trummet een open huis. Ieder een die interesse heeft is op die dag welkom op het veld en in de kantine aan de Willem de Zwijgerlaan (naast de Groenoordhallen) Het programma voor die dag vermeldt onder meer een tien kamp en een strafworpen- toernooi. Verder kan er wor den meegedaan aan een mi- c rokorfba l toernooivoor scholen, clubhuizen en speel tuinverenigingen Voor nadere inlichtingen: Frits van Leeuwen, tel.071-126080. Huisvrouwen De afdeling Leiden-Oegstgeest van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen orga niseert de komende weken weer een aantal excursies. Op donderdag 17 april wordt een bezoek gebracht aan een van de zuiveringsbedijven van Rijnland. Aanvang 10 uur. Voor donderdag 24 april staat een excursie naar de Gentse Floraliën op het programma. Het is een bekende bloemen tentoonstelling, die eenmaal in de vijfjaar wordt gehou den. Tenslotte is er op dinsdag 6 mei een ochtendexcursie naar Wassenaar, waar onder meer de markt zal worden bezocht. Voor nadere inlichtingen: tel. 071 - 121777 of 071-134656. Paranormaal Vanavond wordt er in het Ge- sprekscentrum aan de Vrou- wenkerkkoorstraat 17 een le zing gehouden over para normale geneesmethoden. De inleiding wordt gehouden door Mia Leene. Aanvang 20 De Klinker De festiviteiten in het kader van het tien-jarig bestaan van "De Klinkeraan de Berlage- straat 2 worden morgen voortgezet. Op de instuif die om half twee begint wordt de film "Sneeuwwitje en Rozen- brood" gedraaid. De entree prijs bedraagt één gulden, 's Avonds om half acht verzor gen alle dames van naailessen een eigen modeshow. De avond duurt tot ongeveer elf Israël Het Genootschap Nederland-ls- raél organiseert vanavond een lezing onder de titel "Mo derne medische onderzoekin gen over de lotgevallen van de twaalf stammen Israels". De bijeenkomst wordt gehouden in de bovenzaal van de Leidse Synagoge. Levendaal 14. Aanvang 20 uur. Hongaarse film Vanavond wordt in het K&O- gebouw aan de Oude Vest 45 de uit 1974 daterende film "Elektra" vertoond. De Hon gaarse rolprent handelt over Elektra, die onder de tyranie van Aeghistus leeft. Aeghistüs is de moordenaar van haar vader Agamemnon. De voor stelling begint om acht uur. Kinderfilms In het K&O-gebouw aan de Ou de Vest 45 wordt morgenmid dag weer een filmprogramma voor de jeugd verzorgd. Om half drie wordt begonnen met een serie tekenfilms van onder meer Popeye en Woody Wood pecker. Na de pauze is de hoofdfilm "Kamer te huur" uit de serie "Chiffy Kids" te zien. De toegangsprijs, inclu sief een glaasje ranja in de pauze, bedraagt drie gulden. Gespreksgroep De Leidse werkgroep homo- sexualiteit begint vanavond met een gespreksgroep voor zowel mannen als vrouwen. De groep zal zelf de onder werpen bepalen waarover wordt gesproken. De bijeen komst begint om acht uur in het pand Langestrnat 16. Kernenergie In het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat 66 wordt een manifestatie georgani seerd over Stop kernenergie in Nederland, om te beginnen in Borssele. De bijeenkomst be gint om kwart over acht. LEIDEN - "Als alles goed gaat kunnen we in de eerste twee weken van mei beginnen met de restauratie van de Latijnse School aan de Lokhorst straat. Alles is voorbereid aldus de heer D. E.Krantz, voorzitter van de Stichting Diogenes Leiden. Voorwaarde voor een voorspoedige afwikkeling is wel dat de gemeente raad de subsidieaanvraag, die de Stichting Diogenes indiende, goed keurt. De restauratiekosten, oorspronkelijk geschat op ongeveer tweeëneenhalf miljoen, zullen namelijk een miljoen hoger komen te liggen. "Dat komt", zo zegt de heer Krantz, "door de stijging van de lonen en materiaalprijzen en bovendien is het voor de huisvesting van de School adviesdienst noodzakelijk om een aantal extra voorzieningen te tref fen". Het zal overigens nog wel een tijdje duren voordat de Schooladviesdienst het pand kan betrekkenVolgens de heer Krantz is de restauratie een hele klus en hij denkt dat de werkzaamheden, zeker anderhalf jaar in beslag zullen nemen. Bestratingswerkzaamheden LEIDEN - De MORSSTRAAT zal herbestraat worden. Het werk begint deze week en zal acht we ken vergen. Doorgaand verkeer is gedurende die tijd niet moge lijk. In de ZONNEBLOEM en VUURBLOEM zullen drempels worden aangelegd op verzoek van de bewoners, het werk zal in mei worden aangevat, tot die tijd kunnen de bewoners op de plan nen reageren bij Gemeentewer ken. Omdat de NASSAUSTRAAT en ORANJESTRAAT bijna te smal zijn voor de vuilniswagens is aan de bewoners van die straten voorgesteld dat zij hun huisvuil- zakken naar vier centrale op- haalpunten brengen in de Prin senstraat, Sophiastraat en Lust hoflaan. In de NIEUWSTEEG heeft mo menteel een herbestrating plaats. Volgens verwachting kan het werk deze week worden afge rond. Het riool in de DRUCKER- en GREVENSTRAAT wordt waar schijnlijk eind dit jaar ver nieuwd. Tegelijk wordt dan de inrichting van de straat veran derd. De vijf bewoners die de in spraakavond over de plannen be zochten, gingen daarmee ak koord. Zij klaagden over de par keeroverlast die nu wordt onder vonden van auto's van winkeliers en bezoekers van de Haarlem merstraat. De bedoeling is dat de straten woonerven worden, waar slechts op parkeervakken kan worden geparkeerd. LEIDEN - De kroning van Prinses Beatrix op de verjaardag van Koningin Juliana (30 april) heeft de organisatoren van festivi teiten op die dag in de problemen gebracht. Di verse buurt- en wijkver- enigingen verwachten door de uitgebreide repor tages op radio en televisie en een sterk verminderde belangstelling voor de evenementen in do eigen omgeving. Zoals wij gisteren reeds berichtten besloot de wijk vereniging Aktief in Zuid-West het hele program ma af te gelasten en voor een deel te verschuiven naar Bevrijdings dag (5 mei). De Vereniging Ko ninginnedag, die de festiviteiten in Leiden coördineert, heeft de nodige problemen gehad om al les nog in goede banen te leiden. Secretaris C. J. J. Hugens sprak gis teren van een nogal chaotische si tuatie zowel op landelijk als op plaatselijk niveau. Volgende week hoopt men zover te zijn dat het programmaboekje met de nog resterende onderdelen kan worden uitgegeven. Zoals het er nu uitziet zullen negen wijk-, buurt- en speeltuinvereni ging hun koninginnedagfestivi teiten op 30 april gewoon laten doorgaan. Dat zijn: Zuid-West 100, speeltuinvereniging Prinses Beatrix, Muiderkring (Mors), Transvaalbuurt (Mierennest), Pieters- en Academiewijk, Bur gemeesters-, Professoren- en Rijndijkwijk, Merenwijk, Meer burg en Zeeheldenbuurt. Bij de organisatie is zoveel moge lijk rekening gehouden met tijd stippen waarop de televisie in de lucht is. Drie wijk- en buurtver enigingen hebben een streep door hun programma gehaald. Aktief, dat elk jaar een ambitieus programma organiseert op het terrein aan de Bazelstraat, be sloot na langdurig vergaderen om op 30 april niets te doen. Dit in tegenstelling tot de oorspronke lijke plannen, om de koningin nedagviering gedeeltelijke te combineren met het tienjarig be staan van de vereniging. Enkele activiteiten zijn nu ver schoven naar Bevrijdingsdag (5 mei). Tussen half vijf 's middags en acht uur 's avonds zullen er die dag festiviteiten worden georga niseerd op het sportcomplex bij Zuiderkwartier. Onder meer is er parachutespringen. De buurtverenigingen Maredorp en Tuinstadstaalwijk zien dit jaar helemaal af van het organiseren van evenementen. De wijk Pan- cras verschuift de festiviteiten naar de dag voor het grote défilé in Soestdijk: 29 mei. Wijkcomité De Kooi heeft het feestprogram ma gepland op 30 mei. Ten slotte is er nog de wijkvereniging De Juwelen in het Morskwartier, die de activiteiten verschuift naar de maand augustus en dan laat sa menvallen met de viering i jubileum. LEIDEN - "Het is nu het moment om even stil te staan bij de slijtage slag die we hebben meegemaakt tijdens dit renovatieproject. Er zijn moeilijkheden geweest in de vorm van vertraging, maar ge lukkig is nu de dag daar dat we een sleutel kunnen overhandigen. Mochten er klachten zijn, dan hoor ik ze graag". Met deze woorden overhandigde wethouder Verboom (volkshuis vesting) de eerste sleutel van een gerenoveerde woning in de Leidse Transvaalbuurt. Hij overhan digde de bewoonster van een pand aan de Paul Krugerstraat mevrouw Den Ouden, behalve de sleutel een flinke bos bloemen. Het huis is één van de 152 panden van de woningbouwvereniging "Werkmanswoningen" die wer den gerenoveerd en voor een ge deelte al zijn gerenoveerd. Na de toespraak van wethouder Verboom konden buurtbewoners enkele opgeknapte huizen aan de Paul Krugerstraat bezichtigen. Tentoonste lling over Pieterskerk LEIDEN - De Leidse uni versiteit gooit in de laatste week van mei de deuren open voor de Leidse be volking. Dat gebeurt ter gelegenheid van het vier- LEIDEN - Het was gisteren een drukke dag voor loco-burgemeester Waal en zijn vrouw. Op drie plaatsen in de stad was hun aanwezigheid vereist in verband met de viering van een diamanten huwelijksfeest. De "tour de force" begon in Huize Roomburgh aan de Zaanstraat 151 waar het echtpaar J. L. van der Holst-Dart een bezoekje werd gebracht. Daarna ging het echtpaar Waal op weg naar de Lorentzhof. Daar woont het echtpaar J. Chrispijn-Jansen dat dezer dagen eveneens het 60-jarig hu welijksfeest viert. Ter afsluiting van de feestelijke tocht bracht de loco-burgemeester nog een bezoekje aan de Grevenstraat 21. Het daar wonende bruidspaar N. Bekooij-van der Blom herdenkt dezer dagen ook het feit, dat men zestig jaar geleden in het huwelijk trad. Voor Waal zat de dagtaak er daarmee nog niet op. Gisteravond zat hij samen met collega Van Dam een gemeenschappelijke commissieverga dering voor over de wet openbaarheid bestuur en vanochtend om half negen was hij present in het hoofdpostkantoor om de eerste zomerpost- zegels te kopen. Het echtpaar N. Bekooij-v. d. Blom hondeTdvijljarig bestaan van de universiteit. In de week van dinsdag 23 mei tot en met zaterdag 31 mei krijgt men onder andere de gelegenheid een blik te werpen op een tentoon stelling over de Pieterskerk in het Pathologisch laboratorium aan de Wassenaarseweg en wordt er voor de liefhebbers op een ge deelte van het Rapenburg een "Rapenburgfeest met live-mu- ziek" gehouden. "Zoveel mogelijk mensen, de niet universitaire bevolking incluis, wordt de kans geboden iets van hun gading te vinden", zegt Joke IJdo, die als woordvoerdster van de lustrumcommissie optreedt. Voor de lustrumweek, die met een concert van het Residentie-Or kest op 19 mei wordt geopend, heeft de lustrumcommissie een groot aantal evenementen geor ganiseerd. Zo probeert men in de Oranjerie van de Hortus een ten toonstelling te realiseren over ambachten binnen de universi teit. Ook beeldende kunstenaars uit de universitaire wereld komen met hun werk aan de bak. Eén van de hoogtepunten van de week is verder een muziekfestival in de Hooglandse kerk. Een muziek- gebeuren, waaraan een groot aan tal muziekgezelschappen en majorettenkorpsen uit Leiden zal deelnemen. Verder zijn er een fancy-fair, con certvariaties in de Stadsgehoor zaal van een drietal muziekver enigingen, waaronder Sempre Crescendo en Collegium Musi- cum en toneelvoorstellingen. De feestweek wordt besloten met een slotfeest in de Stadsgehoor zaal. Matig bezochte vergadering patiëntenraad LEIDEN - Een matig bezochte ver gadering van de patiéntenraad van het gezondheidscentrum in de Merenwijk is gisteravond ak koord gegaan met het werk van de voorbereidingsgroep: .er wordt een uitgebreide enquête voorbereid om het toekomstig beleid op te baseren; de algemene ledenvergadering is het leiding gevend orgaan van de patiënten- raad; iedereen die de vergadering bezoekt heeft stemrecht. In de toekomst moet de patiëntenraad een vereniging met rechtsbe voegdheid worden. De discussie in de Regenboog werd bemoeilijkt doordat niet iedereen de stukken voor deze vergade ring via de post had ontvangen en een aantal nieuwe bezoekers van de patiëntenraad bleek niet op de hoogte van de activiteiten. De vergadering ging zonder dis cussie akkoord met de opgestel de doelstellingen van de patiën tenraad: belangenbehartiging, en begeleiding "van patiënt naar kritische consument". Er werd voor gewaarschuwd dat de op te richten werkgroepen de al be staande organisaties niet in de wielen zou mogen rijden. De nadruk zal nu gelegd worden op de enquête. Via dat onderzoek wil men op de hoogte komen van klachten en wensen omtrent de gezondheidszorg van Meren- wijkbewoners. Het echtpaur J. L. van der Horst-Dart LEIDEN - De Leidse universiteit krijgt binnenkort een kinderdag verblijf met een capaciteit van dertig kinderen in de leeftijd van zes weken tot vier jaar. Dit kin derdagverblijf, dat is opgezet door de Stichting Universitair Kinderdagverblijf Leiden, is" be stemd voor kinderen, van wie de ouders of verzorgers werkzaam zijn bij of studeren aan'de Leidse universiteit. Het dagverblijf vindt een onder komen aan de Langegracht 61. Het is mogelijk kinderen zowel voor hele als voor halve dagen bij het kinderdagverblijf onder te brengen. Plaatsing vindt plaats in volgorde van aanmelding. Aan vraagformulieren bij de secreta ris van de Stichting Universitair Kinderdagverblijf, Breestraat 141, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 4