Dure woningen moeten renovatie mogelijk maken [Le/cfee agenda Op terrein muziekschool "Oude raadhuis mag niet al te lang leeg staan" Draagbare radio voor tekening DINSDAG 15 APRIL 1980 LEIDERDORP - Sloop van de oude muziekschool aan de Hoofdstraat en het bebouwen van het vrijkomende ter- I OpIc Om Ol 1 fl P re*n met minimaal 13 dure woningen zou financiële ruim te moeten scheppen voor het verbeteren van het oude woningbestand in Leiderdorp. Dit valt op te maken uit het tweede rapport rond het oude woningbe- zit van de gemeente in Leider dorp. Dit zojuist verschenen rap port sluit aan op een eerdere nota over de woningen aan de Does laan (december 1979). Het huidi- Een andere mogelijkheid is nieuw- ge gemeentelijke stuk combi- bouw van woningwetwoningen. woningen in oostelijk deel Leiderdorp nog erg onzeker LEIDERDORP - De toekomst van de woningen aan de-Doeslaan, de Hoofdstraat en het Jaagpad, die eigendom van de gemeente Lei derdorp zyn, blijft nog onzeker. De leden van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening en openbare werken zijn er gister avond niet in geslaagd een meer derheidsadvies aan burgemees ter en wethouders uit te brengen. Stuivenberg (WD) sprak zich uit voor zoveel mogelijk nieuwbouw op de plaats van de bestaande woningen. Hij vond een huur van 400 gulden per maand accepta bel. Het zou ten opzichte van de bewoners van het gesaneerde Van Leeuwenpark onrechtvaar dig zijn als die huren lager zou den uitvallen, zo stelde hij. Sa men met Tieken (CDA) was hij van mening, dat bewoners, voor wie de huur een bezwaar zou zijn, recht hebben op huurgewen- ningspremie en huursubsidie. Tieken was tegen verkoop van de woningen aan de bewoners in de staat waarin de woningen nu ver keren. Zij hebben recht op een goede woning, vond hij. Ook sprak hij zich uit voor zoveel mo gelijk nieuwbouw. De PvdA-fractie voorziet proble men met eigenaren van wonin gen aan de Doeslaan, die een huis hebben in het rijtje gemeentewo ningen. Wanneer één of meerdere van hen niet willen meedoen, zal het volgens de PvdA, onmogelijk worden te saneren. Leijnse bracht daarom het plan naar vo ren, de woningen te verkopen aan geïnteresseerde bewoners. Deze kunnen dan eventueel met hulp van de gemeente samen hun huizen opknappen. Zij die niet willen of kunnen kopen, zal een andere huurwoning aan de Hoofdstraat of het Jaagpad moe ten worden aangeboden. Namens de PPR sloot Gordijn zich bij dit Pvd A-alternatief aan. Wet houder Meerburg (CDA) beloof de - na een vraag vanaf de publie ke tribune - op korte termijn met de bewoners van de gemeente woningen aan de Hoofdstraat en het Jaagpad te gaan praten. Tennishal mag er komen ten leggen per woning. Vindt de gemeente daar ruimte voor dan is het ministerie is principe bereid mee te werken, zo wordt meege deeld. (Van c r verslaggevers) DEN HAAG-VOORSCHOTEN - Mevrouw R. J. M. Begeer mag aan de Benvenuttolaan in Voor schoten een tennishal met vier banen laten bouwen. De Raad van State heeft het protest daar tegen van directeur S. A. C. Be geer namens de firma Kempen, Begeer en Vos afgewezen. Het bedrijf had bezwaar tegen de tennishal, omdat deze komt te staan op zes meter afstand van de woning aan de Benvenuttolaan 27, eigendom van Kempen, Be geer en Vos. In 1977 verkocht het bedrijf deze woning voor 132.000 gulden, maar de koper zag later van deze transactie af toen hem duidelijk werd dat hij een tennis hal voor de deur zou krijgen. Op grond van het bestemmings plan is de tennishal echter toege staan. Directeur S. A. C. Begeer had zijn bezwaren gegrond op de bouwverordening. Door de bouw van de hal zou de lichtinval in de woning Benvenuttolaan 27 on voldoende worden. Dat zou zo zijn omdat op de begane grond twee kamers zijn waarvan de grootste maar één raam heeft. B en W van Voorschoten zjjn er bij het verlenen van de bouwver gunning voor de tennishal - in maart 1978 - van uitgegaan dat er tussen de twee kamers op de be gane grond van de woning geen scheidingswand zit en er dus sprake is van één grote kamer met drie ramen. Er bestond vroeger wel zo'n wand die overigens zonder bouwver gunning was gemaakt. De koper van de woning had het wandje verwijderd, maar toen de transac tie later niet doorging, had de firma Kempen, Begéér en Vós de muur weer laten opbouwen. B en W mochteacr. aldus de Raad van State, van uitgaan dat dit „provi sorisch" was gedaan en hoefden daar dus geen rekening mee te houden. neert de in het vooijaar uitgebrachte adviezen van de Ra tionale Woningraad met nadere berekeningen van gemeente werken. Uit het in december verschenen rapport is duidelijk geworden dat renovatie van de woningen aan de Doeslaan 97.000 gulden gaat kosten. Van het ministerie van volkshuisvesting is inmiddels de mededeling binnengekomen dat men hooguit voor 65.000 gulden medewerking kan verwachten. De gemeente zou er bij renovatie dus ruim 30.000 gulden toe moe- In het december-rapport werd gerekend met stichtingskosten van 115.000 gulden en een maandhuur van 480 gulden. Bij die kosten zijn niet meegerekend de kosten van aankoop van wo ningen, verhuiskosten enzo voorts. Al met al zou de bereken de huur voor de huidige bewo ners aan de erg hoge kant komen te liggen, zi is gebleken. Deze huur zou lager kunnen zijn wan neer uit andere opbrengsten de stichtingskosten van de wonin gen Doeslaan kunnen worden gedrukt. Omdat voor zowel renovatie als nieuwbouw (met lagere huur) van de oude huizen dus finan ciële ruimte moet worden gevon den, wordt in balkon, rapport het idee geopperd geld vrij te maken door middel van dure woning bouw op het muziekschoolter- In het eindadvies van het deze week verschenen rapport omge ving Tuinstadwijk woningbezit doorgelicht" valt te lezen dat de Doeslaan aan de evenzijde voor lopig in tact moet worden gela ten. Op de langere termijn en in groter verband moet dan alsnog Den worden bestudeerd. 3/4 19 tot en met 57) moet volgens de rapportage worden gesloopt en vervangen door goedkopere wo ningen. De panden Hoofdstraat 86-88 zouden volgens het rapport moeten worden verkocht aan één of twee belangstellenden onder voorwaarde van een restauratie- plicht met behoud van de be staande architectuur. Hoofd straat 90 moet volgens de samen stellers van het advies worden gesloopt omdat het in erg slechte De twee in het advies inmiddels gesloopt. staat verkeert. De grond zou als erf meeverkocht kunnen worden aan de koper van nummer 88. De woningen Jaagpad 6 tot en met 12 zouden wegens ouderdom moeten worden gesloopt, zo valt verder te lezen. Op de plaats van de zeven woningen komen dan twee dure woningen. De twee zwaar verkotte woningen aan de Hoofdstraat 134-136 zyn inmid dels gesloopt zodat de mogelijk heden van nieuwbouw en/of res tauratie van de baan zijn. Wat de panden Hoofdstraat 252 en 254 betreft adviseren de schrij vers van het rapport" geen tijde lijke instandhouding te overwe gen". Verder moeten volgens hen de woningen Jaagpad 47-48 wor den gesloopt wegens de slechte staat waarin ze verkeren. Drie du- mde huizen Hoofdstraat 134/136 zijn re woningen zouden daarvoor dan in de plaats moeten komen. In overweging moet bij dit laatste worden genomen of het daat ge plande speelplaatsje nog wel moet worden aangelegd op de voorgestelde grootte. In totaal moeten 28 gezinnen volgens het rapport een andere woning krij gen, meest in de goedkopere wo ningwetsfeer. Grote oefening van E.H.B.O. WASSENAAR - De E.H.B.O. afdeling Wassenaar heeft gisteravond een grootscheepse oefening gehouden. Op het parkeerterrein van de ge meentepolitie aan de Hofcampweg werd een ongeval in scène gezet. Twee auto's kwamen met elkaar in botsing waarbij vier gewonden vie len. Dezen moesten door de EHBO-ers worden verzorgd en zonodig per ambulance naar het "ziekenhuis" worden gebracht. De St. Jozefschool aan de Thorbeckestraat in Wassenaar, was als zodanig ingericht. Wethouder Van Belle (met baard) met Martijn Sandberg van Boelens naast zich. LEIDERDORP - "Op dit moment kunnen we ons geen enkele ver traging veroorloven. De midden standers uit het Oude Dorp moe ten voor 25 april hun handteke ning hebben gezet onder de koopovereenkomst voor het ou de raadhuis." Dit zei wethouder Jos Verdier gis teravond tijdens de commissie vergadering bestuurszaken in Leiderdorp. Hij deelde de com: missieleden deze gang van zaken min of meer als een dwingende eis mee, omdat volgens hem het oude raadhuis anders te lang leeg zou staan. "We kunnen niet langer treuzelen, de plannen voor het winkelcen trum op de plek van het oude raadhuis èn het koopcontract moeten 12 mei in de gemeente raad kunnen worden besproken. Zo niet dan zullen andere plan nen worden bekeken", aldus Verdier. De commissie kon in meerderheid akkoord gaan met de koopover eenkomst die de gemeente wil sluiten met de stichting winkel centrum 't Oude Raadhuis Hierin wordt geregeld dat niet alleen de winkeliers, maar ook de gemeente kan meebeslissen wat voor winkels in het winkelcen trum kunnen komen. Het VVD-raadslid Scheffer pleitte voor een soepeler houding van de gemeente ten aanzien van de ver koopvoorwaarden van de win kelpanden in de toekomst. Hij 'Markt' centraal op scholen Oegstgeest OEGSTGEEST - Op een groot aan tal Oegstgeester kleuter- en lage re scholen begint deze week een project over het begrip "markt". Een voorbereidende commissie, bestaande uit afgevaardigden van diverse scholen, is al enige tijd bezig het project vorm te ge- Het thema "markt" wordt vanuit diverse hoeken belicht, zoals rommelmarkt, bijenmarkt, mi lieumarkt, Indonesische markt, middeleeuwse markt, veemarkt en nog andere soorten markten. Het project wordt op donderdag 8 mei afgerond met een marktdag op diverse scholen, waar werk stukken worden tentoongesteld en activiteiten zullen plaats vin den. ZOETERWOUDE - In de Zoe- terwoudse Eendenkooi wordt morgenmiddag van 15.30 uur tot 17.00 uur een basketballinstuif gehouden voor kinderen van 8 tot en met 13 jaar. De plaatselijke basketballclubs van "Luba" en "Meerburg" gaan samenwerken en dit wordt door middel van kinderbasketballwedstrijden ge vierd. Vanaf morgen is elke woensdagmiddag tot en met de grote vakantie een dergelijke in stuif. doelde daarbij op de lange ter mijnen die hét voor de winkeliers minder aantrekkelijk zouden maken om de koopovereenkomst te ondertekenen. Zoals vorige week gemeld zijn juist rond de verkoopvoorwaarden bij de toe komstige winkeliers voor het winkelcentrum bezwaren gere- Een van de winkeliers liet in deze krant weten dat de middenstan ders bezwaar maken tegen de re geling rond eventuele verkoop van de winkel in de toekomst, waarbij de gemeente een vinger in de pap wil houden. "Voorschoten werkt met onschadelijke Dinsdag Leiden Stadhuis - 21 uur, commissie volkshuis vesting. Stadhuis - 20 uur, kamer 115ak projekt- groep Haver- en Gortbuurt. Femke - Leids Volkshuis, woensdag ochtend van 10-12 uur, informatie over vrouwenactiviteiten. Gespreksavond Bahé'i - Sleutelbloem 2, vanaf 20 uur. Algemene Reclasseringsvereniging - Rijnsburgerweg 167, tel: 156440. Bereik baar op werkdagen van 0-17 uur voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in conflict zijn of dreigen te komen met de politie en/of de justitie. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, woe van 10-12 uur, tel: 130983. vergiften' Koppenhinksteeg 2, tel: 121139. Leiderdorp - 20 uur, commissie onder wijs. Leiderdorp - 20 uur, commissie verkeer Voorschoten - 20.30 l sport en recreatie. Oegstgeest - 20 uur, commissie midden standsaangelegenheden. VOORSCHOTEN - Om onkruid te verwijderen zal de gemeente Voorschoten binnenkort weer vergif spuiten op de stoepen. Omdat sommige inwoners van de gemeente zich zorgen maken over de gevaren die dat gif zou kunnen opleveren, heeft de ge meente een nadere uitleg van het te gebruiken gif gegeven en over de manier waarop het wordt ge bruikt. De gemeente acht het strooien van vergif noodzakelijk omdat het gladheid kan veroorzaken bij re genval. Ook kan onkruid de wa terafvoer naar de goten en straat- kolken belemmeren en hoopt zich vuil op rond het onkruid, waardoor het vegen van de straat veel moeilijker wordt. Tenslotte groeit onkruid aan de straatste nen vast zodat bij herbestrating alle stenen eerst moeten worden schoongemaakt en dat verhoogt de kosten. Al deze bezwaren moeten worden ondervangen door het spuiten van vergif. Verwijderen van on kruid met de hand is namelijk veel duurder. Het gif dat wordt gebruikt heet Grammozone en Gesatop 50. De giften worden sterk verdund gespoten 1 liter gif op 400 liter water). Direct na vei - spuiting vallen de giften uiteen in voor mensen onschadelijke be standdelen. Alleen tijdens en kort na het spuiten kunnen men sen wat last hebben van het gif. Mensen met een gevoelige huid kunnen bij vernevelen van het gif op korte afstand, last krijgen van jeuk. Om deze nare gevolgen te vermij den hebben de personeelsleden van openbare werken van Voor schoten de opdracht gekregen om niet te spuiten wanneer het regent, wanneer de windkracht te hoog is, en wanneer er kinderen in de directe omgeving zijn. Woensdag LeidenStadsgehoorzaal - 20 uur, avond over voeding van de vereniging tot bevordering van de homeopathie. Stadsgehoorzaal - discussieavond mid denschool. ontwerpplan voorgezet on derwijs, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 uur. Leiderdorp - 19.30 uur, commissie cen trale antenne inrichting. Zoeterwoude - 20 uur, vergadering wa- Donderdag Leiden Stadhuis - comissie onderwijs, 20 uur. Stadhuis - commissie ruimtelijke orde ning, 20 uur. Nieuwe Ryn 20a - werkgroep homofilie,' open caféavond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel: 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architekienwinkel - Hooglandsekerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterkerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, open middag van 14-16 uur, kaarten, sjoelen en andere spelletjes. Werkgroep dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, van 20-21.30 uur. Voorli- ching en begeleiding dienstweigeren, ook tel: 140866. Leiderdorp - commissie cultuur, 20 uur. Leiderdorp - 20 uur, commissie beleids planning Leiderdorp. Zoeterwoude - 20 uur, hoorzitting ge meentehuis over Zuidbuurt. Apotheken De avond-, nachts en zondags dienst van de apotheken in de re gio Leiden wordt waargenomen van 11 t/m 18 april door: Centraal apotheek, Breestraat 74, tel: 120552 en door apotheek Boeh- mer. Florijn 19, Leiderdorp. OEGSTGEEST - "Ons land moet groener worden, dit kan zo niet door gaan. Als de natuur kapot gaat, dan gaan wij er aan. Hoe is het fijner leven in dit rotklimaat? Met zuurstof die de planten geven of met een zuurstofapparaat?" Dit is het gedichtje dat Martijn Sandberg van Boelens uit de zesde klas van de Terweeschool uit Oegstgeest bij zijn winnende tekening had ge schreven. De 11-jarige scholier kreeg gistermiddag uit handen van wet houder Van Belle een draagbaar radiootje uitgereikt. Zijn school mocht 250 gulden in ontvangst nemen voor de aankoop van groen. Deze giften zijn ter beschikking gesteld door de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en Plantpubliciteit Holland, die de tekenwed strijd voor alle hoogste klassen van lagere scholen in ons land had georganiseerd. Martijns tekening werd als een van de dertig uitverkoren om de kritische visie die hij in zijn tekening tot uiting had weten te brengen. Op de tekening staat onder meer een boom die tegen de lucht vervuiling beschermd moet worden met een glazen stolp. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Voor betaling uitsluitend giro 28884. Telefoon 071-144941. Kwartaalabonnement per post f64.15 Jaarabonnement f 173,70 Jaarabonnement per post f 245.10 Losse nummers f 0.65 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J.P Westerlaken (regio) B Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hocgeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) n o.a. in: Bonn. Brussel, Londen, Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé: C. Smits. Bachstraat 25, Leiden, tel. 071-763320. Ch. Lennartz. Maredijk 33a. Leiden, tel. 071-133202. Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-121481. Oegstgeest: H. Sonders, 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847. Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896. Leiderdorp: F. Snijders 071-893841.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2