N I HOOGOVENS**' LADAN het maken van ijzer komt zoveel ki|ken, dat kan niet van achter een bureau. Dat dit teamwerk goed wordt betaald is duidelijk. Een ervaren smelter in vierploegendienst kan bijvoorbeeld na twee jaar een salaris verdienen van ruim f 36.500 bruto per jaar. Daar komt dan nog 8% vakantiegeld bij en in. ieder geval 2% aan het einde van het jaar. U bent welkom Bent u tussen de 18 ep 45 jaar? En benieuwd naar uw mogelijkheden bij ons. In dat geval leidt de bon tot een eerste kennismaking. De bon kunt u in een envelop zonder postzegel sturen naar: Hoogovens. Antwoordnummer 94000, 1970WB IJmuiden. Bellen kan ook. Ons telefoon nummer is 02510-94000. Of langskomen bij ons Wervingscentrum, Wijckermolen 202, Beverwijk (150 meter van 'tstation)op werkdagen van 9 tot 4 uut en elke maandagavond van 7 tót 9 uur. Ja, ik heb belangstelling vooi smelter in dagdienst smelter in ploegendienst smelter in ploegendienst adresi. postcode /woonplaats H geboortedatum a> ^^^£lefoongehuwd/ongehuwd^^p^ Hoogovens in IJmuiden is een van de modernste staalbedrijven van Europa. In een keten van installaties (o a. hoogovens, staalfabrieken en walserijen) wordt staal gemaakt, dat over de hele wereld wordt toegepast in de bouw en bij de fabricage van auto's, schepen, huishoudelijke artikelen, blikjes, etc. Hoogovens maakt met het Duitse staalbedrijf Hoesch deel uit van het ESTEL-concern. Hoogovens behoort tot het ESTEL-concern i Wel een vak waarbij je het hoofd steeds koel moet houden. Smelter In dag-of ploegendienst De smelters waar we het over hadden, werken in vierploegen dienst. Daarnaast zijn er ook smelters in dag- en twee ploegendienst. Die zijn belast met het groter onderhoud van oven en ovenhuis. Zij repareren met speciale apparaten de afvoergoten, wisselen de koelplaten en maken aan de andere kant van het ovenhuis alles klaar voor een nieuwe serie aftappen. De bedrijfsopleiding is voor alle smelters gelijk, ledereen moet van alle markten thuis zijn, want de werkverdeling spreek je af in de ploeg. Hartje Hoogovens heeft deze mannen nodig Het werk rond zo'n hoogoven is nooit saai. Iedere dag is weer anders. Maar moedersjongens kunnen we niet gebruiken. Van aankomende smelters wordt verwacht dat ze van aanpakken weten. Het vak leer je in de praktijk. Van een goede collega. Een boeiend vak ook, want bijt' Hartje Hoogovens is de hoogoven zelf. Een soort gigantische potkachel die van boven wordt gevuld met ijzererts, kooks, en kalksteen. Door verhitting ontstaat vloeibaar ruwijzer, dat samen met slak aan de onderkant van de oven wordt afgetapt. Dat gebeurt zo'n 10 keer per dag. De mannen die zo'n aftap en alles wat daarbij komt uitvoeren noemen wij smelters. Wij zoeken er nog een paar. Wat doet een smelter precies? De smelters werken in een ploeg. Ze boren en branden het aftapgat open tot de gewenste doorsnee. Dan zorgen zij erv - dat het vloeibare ruwijzer en slak (temperatuur 1500 graden C goed wegstroomt door de afvoergoten. Na de aftap maken de smelters het aftapgat weer dicht met behulp van een zogenaamd stopkanon. Dan wordt er opgeruimd en de zaak voor een nieuwe aftap voorbereid. Handwerk met het koppie erbij Bij de aftap is een smelter een echte doener. Maar tegelijkertijd houdt hij de oven goed in de gaten. Terwijl het er daarbinnen heet aan toe gaat, wordt de buitenwand van de oven steeds gekoeld. De ovenchef controleert het hele gebeuren. Hij kent de hoogoven als geen ander. Oprolbare horren Een hor is de meest milieu vriende lijke insectenverdrijver. En met Luxaflex horren kunt u alle kanten op Zo hebben we uitneembare horren, rolhorren en zelfs hordeuren. Past altijd. V\fcnt wij meten, monteren én garanderen. Bel ons nu, voordat de grote plaag begint. ZONWERING Molensteeg 12-14 Leiden Tel. 121375 Huur een passende auto bij: Het Motorhuis Autoverhuur Vondellaan 80 Leiden telefoon 071 769313 LAMPE'S GIRLS CLUB, ALS JE WEET WATJE WILT. Bij Girls Club natuurlijk. Een hele maal nieuwe, te gekke afdeling bars tensvol verrukkullukke kleren die schreeuwen om gepast te worden. Speciaal voor teenagers tot 15- Bijvoorbeeld: Links. Uni/ruit overeooiertie. Van katoen. In de juiste modetintjes zoals aqua, groen en pink. Mt. 92 OA (39.-Jt/m 146(55-j.Va. O/: Midden Puike chintz overall met korte mouw. In tyckam en turquoise. Mt. 128 -JC (75-) t/m 170 (89r).V.a./Jr Rechts Onwijs goede bodywarmer. In wit, aqua, pink en AQ marine. Mt. S, M, L. f/* Eronder een lekker sweatshirt van katoen. In fuchsia, turquoise en wit. Mt. 116 (2fJ t/m OO 164 (37r). Va. Z7; Katoenen werkmansbroek.Met witte stiksels. Kleuren: blue, rose en licht groen. Mt. 122 (55r) C C t/ml70(69r).V.a. JJ7

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 6