Cor Vriend sterke winnaar boeiende Zilveren Molenloop LUSY gemakkelijk in halve finales Poloegajevski - Tal: remise Borg tennist perfect in finale tegen Yilas KORFBALLERS ONS EILAND KOMEN TUD TE KORT: 6-7 Geslaagd toernooi Donar PAGINA 20 DINSDAG 8 APRIL 1980 SPORT. SPORT SPORT LEIDEN - Cor Vriend kreeg z'n revanche. De 30-jarige Eindhovense atleet, za terdag mede naar de acht tiende Zilveren Molen loop gelokt door de spor tieve uitdaging van Bram Wassenaar die hem vorig jaar te snel af was, won op superieure wijze. Een enigszins geblesseerde Wassenaar moest zich ditmaal tevreden stellen met een derde plaats. Met Vriend kreeg de jaarlijkse Molenloop zaterdag een winnaar van allure. Immers, de Eindhovenaar slaagde er onlangs in de Olympische limiet op de marathon te halen. ;n die 'aansprekende' zal de organiserende Leidse atletiekvereniging De Ba taven deugd hebben gedaan, ook in een ander opzicht kon men met voldoening op het evenement te rugzien. Er verschenen zater dagmiddag bij de Groenoordhal zo n 450 lopers en loopsters aan de start voor de 20 kilometer lan ge rondgang door het polderge bied rond Leiden en met dat deelnemersaantal werd de da lende tendens van de laatste jaren weer in positieve richting omge bogen. Ondanks de duidelijke overwin ning van Cor Vriend was het wedstrijd verloop in de voorste Kramp linies zaterdag toch zeer boeiend. Vrij snel na het startsignaal vormde zich een kopgroep, be staande uit Vriend, Wassenaar, Roelof Veld, Kees van der Heul en de jonge, 18-jarige Deen Jür- gensen. Dit vijftal trok ér bijzon der hard aan en legde de eerste vijf kilometer binnen het kwar tier af. Waarschijnlijk verspeélde Bata ven-atleet Bram Wassenaar juist in die beginfase zijn vóóraf toch ook hoog aangeslagen kansen op de zege. Bij een premiesprint (bedoeld om de "strijdlust te be vorderen), even voor het vijf ki lometer-punt in Leiderdorp, voelde Wassenaar een stekende pijn in de rechterkuit. Wassenaar na afloop: "Ik voelde plotseling een sport kramp. Het deed erg zeer. Je kunt op zo'n moment twee dingen doen, stoppen of doorlopen. Ikben doorgelopen maar ik heb er wel veel last van gehad. Pas na zo n veertien kilo meter ging het weer beter omdat ik toen aan de pijn was gewend". De Bataven-lopér, die zich zaterdag wel enige zorgen maakte over zijn deelname aan de Westland-mara- thon het komende weekeinde, hoefde overigens in Leiderdorp nog niet direct af te haken. Dat gebeurde pas enkele kilometers later op het gedeelte langs de rijksweg Rotterdam-Amster dam, toen de lopers zich richting Rijpwetering begaven. Kees van der Heul uit Schoonhoven had al eerder moeten lossen terwijl voor de Deen Jürgensen even voor de tien kilometer-passage in Rijp wetering het tempo aan de kop van het veld te hoog bleek. Cor Vriend en Deventenaar Roelof Veld gingen gezamenlijk door en hielden het tempo hoog. De tien kilometer ging voor dit tweetal in 30 minuten en 20 seconden en de doorkomst op vijftien kilometer, bij Oud-Ade bracht een tijd van ongeveer 46 minuten óp de klok ken. Verrassend Het optreden van Veld was tame lijk verrassend, niet in het minst voor hemzelf. Veld, nog altijd be horend tot de Olympische kandi daten op de marathon maar door een blessure de afgelopen winter in conditie achteruit geworpen, is weer bezig terug te komen. Ui termate tevreden blikte de Da- ventria-atleet, op een tweede plaats eindigend, op zijn Molen race terug. Veld: "Voorafhad ik niet verwacht bij de eerste zes te eindigen en dan nu een tweede plaats. Maar ik ben vooral blij door de manier waarop het ging. De vorige we ken draaide ik in Alphen en in de City-Pier-Cityloop erg stroef. Van deze Molenloop had ik me dan ook nog niet al te veel voor gesteld. Ik heb vrijdag ook ge woon stevig getraind. Door rri'n conditionele achterstand moet ik op het ogenblik veel kilometers maken om over drie weken tij dens de marathon in Amsterdam een kans op de Moskou-limiet te maken". Hoewel de conditie van Veld ken nelijk snel aan het bijtrekken is moest hij na circa zestien kilöme- ter toch het antwoord schuldig blijven op een demarrage van Vriend. Er viel plotseling een gat van enkele meters en die marge gaf Vriend voldoende inspiratie om in de slotkilometers naar de Groenoordhal uit te lopen naar een voorsprong van 24 seconden. Veld: "Ik heb de naam in de laatste kilometers snel te zijn maar daar mis ik nu toch nog de kracht voor. Ik kon nog niet met Cor mee". Zelfs moest Veld in de slotfase nog bedacht zijn op een aanval van Bram Wassenaar die de Deen Jürgensen achterhaalde en maar vijf seconden tekort kwam voor een greep naar de tweede plaats. LEIDEN - Snelwandelaar Dirk Maassen van de Brink van het Leidse AV Holland heeft zaterdag in Sittard tijdens een wedstrijd over 80 kilo meter getoond momenteel over een uitstekende condi tie te beschikken. De Leide- naar won deze wedstrijd met overmacht in een tijd van 8 uur en 37 seconden, waarmee hij zijn persoonlijke record over deze afstand met maar liefst ruim elf minuten ver beterde. Knappe zege Dirk Maassen in Limburg Maassen van de Brink had in de 80 kilometer lange Ken- nedy-mars, bijzonder popu lair in Limburg (ruim dui zend snel- en gewone wande laars), meer dan drie kwar tier voorsprong op nummer twee, Limburger Pieter op 't Broek. De Holland-atleet voelt zich nu dusdanig sterk dat hij eind volgende maand in Brabant wil proberen het officieuze Nederlandse re cord over 100 kilometer te verbeteren. Hij zal dan de tijd van 10 uur 13 minuten 35 seconden moeten overtref fen die Jan de Jonge drie jaar geleden neerzette. LEIDEN - De volleybalcompetitie lag dit weekénd stil i.v.m. het spelen van de kwartfinales van de districtsbe ker. Van de "Leidse" vertegenwoordigers kwamen LUSV, Leython en NOVO bij de heren en LUSV bij de dames in de halve finales. Bij de heren had LUSV min of meer een walk-over tegen Velo. Wat anders te zeggen van de setstan den: 3-15.5-15en6-15. Van LUSV Oxford wint LONDEN - Oxford heeft zaterdag op de Theems bij Londen de jaarlijkse boatrace tegen Cam bridge gewonnen. Het was de 126ste maal dat de wedstrijd tus sen de twee universiteiten werd gehouden. Het treffen tussen de achten van de twee Engelse universiteiten was een van de spannendste sinds ja ren. Oxford won uiteindelijk met een verschil van twee meter. Het was de vijfde achtereenvolgende overwinning van de ploeg, die ondanks de zege in totaal nog ruim achter ligt bij Cambridge. De ploeg van Cambridge zege vierde 68 keer, Oxford passeerde 57 maal zegevierend de finish. Eén keer. eindigde een wedstrijd onbeslist. de kanttekening dat er meer tijd verloren ging met de bal ophalen, dan met scoren. In 30 minuten was LUSV een ronde verder. RVV had lang uitzicht op het be reiken van de volgende ronde te gen het een klasse hoger spelen de Be Fair. Het won zelfs de eer ste set 11-15 en liep knap door naar een 3-11 voorsprong. Toen kwam de klad erin. De pass werd slechter verzorgd, waardoor de aanval niet meer van goede set ups werd voorzien. Be Fair liep zienderogen in en won zelfs met 15-12. De derde set ging gelijk op tot 10-10. Toen drukte Be Fair door naar de 15-10 winst. Nog éénmaal gooide RVV alles eruit en met succes. De aanval kwam weer goed door en leverde een 10-15 winst op. In de vijfde en be slissende set bezorgde de routine Be Fair een moeizame 15-13 zege. De totaaluitslag 66-65 was echter zeer eervol voor RW. Moeilijk NOVO had het in Bodegraven nog knap moeilijk tegen Karssen. In de steriel witte zaal kon Karssen met steun van zijn grote fanatieke aanhang er zelfs een vijfde set uitslepen, die echter de verdien de winst bij NOVO bracht: 2-3. Leython miste tégen Orion zijn hoofdaanvallers Chris Verwoerd en Frits Jans. Met in de basis Ruud Lutjenhuis wist het in de eerste set een 4-0 achterstand knap in te lopen door uitgekiend serveren van Jan Dingemanse. Een 7-15 zege was het resultaat. In de tweede set moest zejfs een 5-0 achterstand teniet gedaan worden, hetgeen door sterk blokkeren van Erwin Bergsma ook nu weer lukte: 11-15. Even was er een terugval vooral door veel foute serves waardoor de derde set verloren ging met 15-5. Nu zakte echter Orion weg en kon Leython met 10-15 de 1-3 zege veilig stellen. Aanvallend was vooral Henny v. d. Hulst dit keel de grote animator bij de Leider dorpers. ALMA ATA BAD LAUTER- BERG (ANP) - De vijfde partij de tweekamp tussen de les van het kandidatentoernooi is gisteren in Alma Ata in remise geëindigd. Poloegajevski heeft nu de leiding met 3,5-1,5. Er moe ten nog vijf partijen.worden ge speeld. In Bad Lauterberg werd de negen de en voorlaatste partij voor de tweekamp tussen de Westduitser Robert Hübner en de Hongaar Andras Adorjan op de 41ste zet afgebroken. De met wit spelende Hübner heeft in het toreneind spel een pion minder en moet volgens kenners voor remise vechten. Hübner heeft nog de leiding met 4,5-3,5. De tweede zit ting van het negende düel is van daag. Na de derde ronde van het Neder lands jeugdkampioenschap schaken in Waddinxveen staan vier spelers met 2 Va punt uit 3 partijen aan kop. Daarbij V2-V2. zich nationaal kampioen Rudy Douven, die remise maakte met Frans Cuijpers. De uitslagen waren: Douven (Sittard)-Cuijpers (Asten) Va-Va. Gelpke (Den Haag)-Hibma (Minnerts- ga) 1-D. Kuijf (Boskoop)-Webbink (Vriezenveen) 1-0. Cardon (Sas van Gent-Bosboom (Zaandam) 1-0. Rie- mens (Delfzijl)-Van Haaren (Nijme gen) V2-V2. Van der Lijn (Naarden)- Bouwmeestër (Heerlen) 1-0. Van Dru- nen (Rotterdam)-Pieterse (Amstel veen) afg. De stand luidt 1. Douven, Cuijpers, Gelpke en Kuijf 2Vt. 5. Cardon 2. 6. Webbink, Hibma en Van der Lijn l'/a. 9. Bosboom, Van Haaren en Riemens 1.12. Bouwmeester Va. 13. Van Drunen en Pieterse 0 en 1 afg. In Waddinxveen begon gisteren ook het nationale meisjeskam pioenschap. De verrassing van de eerste ronde was het verlies van nationaal - kampioene Maijolein Theunissen (Amsterdam) tegen Astrid Riemslag (Klazienaveen). Ontspannen Bij de dames verloor VCL thuis voor de beker met 1-3 van het on- deraanstaande Zovoc uit de pro motieklas. VOY deed het hele maal slecht, door thuis van eerste LEIDEN - Het in der haast ingelaste korfbal program ma zal menig wedstrijdsecretaris grijze haren heb ben bezorgd. Velen van hen konden geen compleet team tijdens het paasweckeinde in het veld brengen. In de Leidse regio moost alleen Ons Eiland in de eerste klasse in actie komen. Hoewel de Brahmslaanbewo- ners er wel in slaagden een compleet eerste team binnen de lijnen te krijgen, kwamen zij te kort bij Vriendenschaar (7-6). Die zege dankte de thuisclub aan het feit dat in de tweede helft Ons Eiland op twee punten afstand werd geschoten en de Leidenaurs tijd te kort kwamen om na Barry van Duins derde treffer en Ons Eilands zesde tegentreffer nog gelijk te ma ken. Vriendenschaar-Ons Eiland was overigens een goede wedstrijd, waarin beide teams met veel inzet streden. Door Barry van Duin kwam Ons Eiland op 0-1, maar Vriendenschaar zag kans door twee missers in het middenvak de stand in een ommezien te veranderen in 2-1. In de eerste helft lukte het Ons Eiland steeds een voorsprong van Vriendenschaar weg te werken: 2-2 door Piet Beekman en 3-3 doof Rob Hasselbach. Ook vlak voor rust zorgde Barry van Duin er voor dat Ons Eiland met een gelijke stand aan de tweede helft kon beginnen. Vriendenschaar startte de tweede helft met een offensief dat een 6-4 voorsprong ople verde. Rob Hasselbach verkleinde weliswaar de ach terstand, maar de Bodegravers lieten de Leidenaars niet langszij komen en zagen kans de voorsprong te vergroten (7-5). Tot vlak voor het einde moesten de Sleutelstadbewoners tegen deze twee punten marge opboksen. Maar het laatste doelpunt van Van Duin werd te laat geproduceerd om nog een deling te for- klasser Skania te verliezen: 2-3. DAC - bovenaan in de promo tieklas - begon heel ontspannen tegen Zevenhuizen, met in het achterhoofd,dat de competitie belangrijker was. Daardoor kon het verdiend een 2-0 voorsprong opbouwen via de setstanden 15-12 en 15-7. Het kwam in de derde set zelfs nog met 10-3 voor. Toen echter ging Zevenklappers alle risico's nemen met de serve en dat pakte zowaar goed uit: zo zelfs dat het met 12-15 won. Dat was het breekpunt, want daarna kwam DAC niet meer in het stuk voor en met die harde serve als basis won Zevenklappers ook de volgende twee sets: 9-15 en 10-15 en de wedstrijd met 2-3. De LUSV-dames hadden het, even als hun mannelijke collega's erg makkelijk. Tegen Saivo werd het 0-3. Donar-toernooi Donar kan terugkijken op een ge slaagd jubileumtoernooi. In de hoogste afdeling (protn. klasse, derde divisie) plaatsten de Leidse studenten, LUSV. en het Neder landse politieteam zich voor de finale. In een finale die van hoog gehalte was, wezen de politiea genten LUSV met 6-15,15-8,8-15, 15-4 en 15-9 terug. Voortb namen in deze sterk bezette poule deel: Tornado, Schippers Berkel en de Engelse jeugdkampioen Cums- dale Highschool uit Wolver hampton. LUSV bereikte de eindstrijd via een zege op het 75-jarige be staande Donar, terwijl het politie team Ounsdale in de voorronden uitschakelde. In de kleine finale legden de Leidenaars op de derde plaats beslag door te winnen van de Engelsen: 14-16,15-11 en 13-15. In de poule voor eersteklassers ontliepen de deelnemende ver enigingen elkaar maar weinig. Alleen het Nijmeegse De Buizerd zorgde voor een verrassing door ongeslagen de finale te bereiken. Maar daar moesten zij hun meer dere erkennen in het Voorscho- tense Gemini/K. De reserves van Donar kwamen ondanks de goe de set ups van de organisator van het toernooi, Han Schenderling, niet verder dan de vierde plaats. Derde werd WVC. De uitslag van de finale tussen Gem/K en De Buizerd, waarin vele oud-Do- narleden. meespeelden: 11-15 en 13-15. Tenslotte was er ook een poule sa mengesteld uit tweede- en der deklassers. Eindstand: Almere Haven, Donar 4 en VC Liusna. GER RENES MONTE CARLO (ANP) - Björn Borg tenniste in de finale van het tennistoernooi te Monte Carlo perfect. In net anderhalf uur speelde hij Guillermo Vilas let terlijk en figuurlijk van de baan, 6-1, 6-0, 6-2. De eindstrijd van Monte Carlo, 65.000 gulden voor de winnaar, de helft voor de verliezer, beloofde veel meer dan de eenzijdige wed strijd die het tenslotte werd. Zo wel Borg als Vilas waren tot de finale gekomen zonder een set te verliezen, de Argentijn had op weg naar de eindstrijd een over tuigende overwinning behaald op John McEnroe. Hoe goed was Borg werkelijk? On vergelijkbaar goed. Vilas heeft bijvoorbeeld van alles gepro beerd om zijn servicegames te behouden. Het lukte hem slechts een van de tien keer, wat hij ook probeerde, Borg joeg de ballen naar plaatsen waar Vilas niet kon komen. In de eerste set verloor Borg vijftien slagenwisselingen. In de tweede set, toen hij het tempo nog wat opschroefde, slechts zeven. Na een stand van 4-1 in de eerste set maakte Borg acht games achter elkaar. Borg heeft 21 keer tegen Vilas ge speeld en zeventien maal gewon nen, daaronder de laatste elf ontmoetingen van het tweetal. Borgs laatste nederlaag op gravel of klei dateert uit 1976, in de fi nale van de open kampioen schappen van de Verenigde Sta ten. "Dit was mijn beste wed strijd uit het toernooi", zei Borg. De topvorm van Borg zorgde ook voor een nieuw record in hun on derlinge krachtmetingen. Zijn beste resultaat in een drie-setter tegen de Argentijn telde vijf ver loren games tijdens het toernooi van Parijs in 1978. Dit keer haalde Vilas er slechts drie. De vier-vou- dige wimbledonkampioen had het toernooi van Cannes, waar een prijzenpot van 350.000 gul den beschikbaar was, ook al ge wonnen in 1977 en 1978. De eindstrijd van het heren dub belspel eindigde in een zege voor de Italianen Adriano en Paolo Bertolucci. Zij versloegen de Amerikanen John McEnroe en Vitas Gerulaitis met 6-2, 5-7, 6-4. Eerste Paasdag werden Billie Jean King en Martina Navratilova winnaressen van het toernooi in Tokio. In de eindstrijd versloe gen zij Sue Barker en Ann Kiyo- mura met 7-5 6-3. Een zege die de Amerikaans-Tsjechische combi natie 50.000 dollar, ruim 100.000 gulden, opleverde. Betty Stöve en Wendy Turn bull werden derde door een zege op Pam Shriver en Laura Dupont. De cijfers waren 6-2 7-6. Vriend, Veld en de Deen Jürgensen. Niet alleen in de voorste gelederen maar over de hele linie werd er zaterdag erg hard gelopen. Ver geleken met de Molenlopen van enkele jaren geleden is het niveau kwalitatief in de breedte flink vooruit gegaan. Een knappe tijd van één uur en een kwartier over de 20 kilometer was nog niet zo lang geleden zeker goed voor een plaats bij de beste veertig atleten, deze keer leverde het niet meer op dan een honderdste plaats! BERT PAAUW De uitslag van de Zilveren Molen loop luidt: Heren: Vriend (HAC) 1.01.45, Veld v.l.n.r.: Bram. Wassenaar, (Daventria) 1.02.09, Wassenaar (Bataven) 1.02.14, Jürgensen (Deen) 1.02.21, Hofman (Deen) 1.02.56, Mentink (Daventria) 1.03.47, Jaarsma (FIT) 1.03.57, Van der Heul (Avantri) 1.04.28, Dijkkamp (Metro) 1.04.36, Polak (PAC) 1.04.48. Bataven-atleet Henk van Leeuwen werd 29ste in 1.08.24 en NSL'er Piet van der Lans 50ste in 1.09.54. Veteranen: Van Alphen (AAC) 1.04.30, Ten Poorten (SAV) 1.04.42. Dames: Hogerhoud (Olympus '70) 1.20.01, Móllers (Spartaan) 1.20.16. WSSSSÊÊSSSSÊÊÊÊÊBSSmÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ/ÊtÊÊÊÊIÊÊ^ Donar-speler Fred Twnmer smasht tijdens het jubileumtuei club door het Engelse blok van Wolverhampton.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 20