Paaskater tegen U sselmeervogels werkt niet na Hoekschoppen doen RBB das om: 2-3 RCL: ballen zoeken na nederlaag tegen WHC Noord wijk komt uiteindelijk nog goed weg Katwijk op valreep naast ARC: Quick Boys deelt hoopvol met Huizen GEMOEDEREN RAKEN BU LISSER BOYS VERHIT DINSDAG 8 APRIL 1980 PAGINA 19 RIJNSBURG - Tien minuten voortijd versplinterde Bennenkom- aanvaller Hans Zeiler zaterdag defenitief alle illusies van Rijns- burgse Boys. Bij een 2-2 stand hielp Zeiler zijn ploeg alsnog aan de 2-3 overwinning. Dit gebeurde mede door het slecht verwer ken van een Bennekomse corner aan Rijnsburgse kant, iets dat ook aan de tweede treffer van Bennekom voorafging. Trainer Herman Wijnands constateerde na afloop dan ook terecht "Waar was de keeper en waar was de verdediging?, dat vroeg ik me bij die twee corners toch wel af. Op grond van het vertoonde spel hadden we meer verdiend maar als je tijdens dergelijke "dode" spelmomenten niet goed ingrijpt dan blijf je met lege handen achter". Inderdaad had de thuisclub een beter lot verdiend dan de neder laag waarmee men nu werd geconfronteerd. Zo creeërden de Rijnsburgers zich gedurende de hele wedstrijd een veldover- wicht maar op belangrijke momenten sprongen de pupillen van Wijnands té onzorgvuldig om met de verkregen kansen. En om dat scoren nog steeds het allerbelangrijkste onderdeel is en blijft in de voetbalsport kon het gebeuren dat een verdedigend inge stelde ploeg als Bennekom zijn sterkere tegenstrever Rijnsburg se Boys toch de loef afstak. Sterk Rijnsburgse Boys begon sterk. Dé bezoekers werden met redelijk verzorgd aanvalsspel onder druk gezet en een Rijnsburgse voor sprong was een kwestie van tijd. Na 25 minuten kwam de ope ningstreffer er ook en het was Piet Haasnoot die voor de 1-0 tekende. Onverwacht viel even later de gelijkmaker. Een verre uittrap van de Bennekomse sluitpost werd door Martin Toet verkeerd op het hoofd genomen en het waren RBB-verdediger Gerrit van Egmond en Bennekom-speler Jaap Hinsch die in een luchtduel de bal over doelman Henk Postma heènkopten: 1-1. Een bittere tegenvaller voor de geelzwarten die echter enthou siast de aanval bleven zoeken. De beloning kwam nog voor de pauze. Gerrit van Egmond liet een vreemde bal van zijn voet vertrekken het midden hield tussen een voorzet en schot. Voor dat de Bennekom-verdediging raad wist met deze situatie lag de bal tot grote vreugde van de Rijnsburgse aanhang in de touwen: 2-1. Tot aan de rust bleef deze stand ongewijzigd. Uit handen In de'tweede 45 minuten eenzelfde spelbeeld als in de eerste helft. Een erg aanvallend ingesteld Rijnsburgse Boys dat na tien minu ten wederom een voorsprong uit handen gaf. Hans Zeiler profi teerde gretig van weinig doortastend optreden in de RBB-defen- sie: 2-2. Hierna begon de thuisclub alles op de aanval te gooien en de mogelijkheden op de volle winst waren meermalen aanwezig. Zo kregen Henk van der Zwan en Henk Merbis fraaie kansen maar beiden zagen geen kans het Bennekomse net te vinden. Wederom Hans Zeiler liet uiteindelijk zien hoe het wel moest daarmee Rijnsburgse Boys een koude douche bezorgend: 2-3. Wijnands afsluitend: "Het liep nou weer een stuk beter. Maar precisie tijdens doelkansen ontbrak zaterdag aan onze kant. On danks dat we wisten dat die gasten gevaarlijk waren met counters hebben we aanvallend gespeeld. Met een goede mandekking achterin was dat geen bezwaar. Ze waren met uitvallen dan ook totaal niet gevaarlijk. Daarom was het ook zo jammer dat die twee doelpunten na dë rust ontstonden door laksheid in onze verdedi ging tijdens spelmomenten waarop we makkelijk hadden kun nen ingrijpen". Een typerend beeld uit de wedstrijd RCL-WHC. Een UCL-aanvaller (in dit geval vleugelspits Pierre Gemerden) stuit op een levende muur van WHC-verdedigers. De thuisclub ging met 0-1 ten onder. LEIDERDORP - Attractief voet bal. Deze woorden liepen zater dag als een rode draad door het "praatje vooraf' van RCL-trainer John Huguenin. Na de povere vertoningen van de afgelopen weken moest in de thuisbeurt te gen WHC eindelijk weer eens een aantrekkelijke partij op de mat worden gelegd. Laten we er voor zorgen dat de toeschouwers na afloop kunnen zeggen dat ze vanmiddag weer eens een echte eerste klasse-wedstrijd hebben gezien", sprak de scheidende oe- fenmeester tot zijn manschap pen. En een eerste klasse-wed strijd werd het. Maar dan wel eer ste klas onderafdeling. In een er barmelijke "pot" trok de thuisclub ook nog eens aan het kortste eind (0-1) met als gevolg dat met het ingaan van het com- petitieslot, volkomen onnodig, naar de staart van de ranglijst moet worden geblikt. En het begon allemaal zo aardig voor de Bloemerdbewoners. In een met overtuigend aanvalsspel gelardeerd openingsoffensief stapelden de kansen zich op maar deze werden op even overtuigen de wijze om zeep geholpen. De falende leidsman Mulder ont hield de thuisclub overigens van een geheide elf-metertrap toen Bennie Heemskerk al na enkele minuten met vereende Wezepse krachten tegen de grasmat werd gewerkt. De zich als een pudding over het speelveld begevende leidsman wuifde de roep om een strafschop van alles wat RCL heette met een misplaatst hoog hartig gebaar van de hand. Mulder zou overigens meer gooi en smijtwerk van de Wezepse defen sie, die onder aanvoering stond van de boomlange anti-voetbal ler Geert van Bruggen (een fana tiek aanhanger van het "weg is weg en het liefst over de omhei- ning '-principe), met de mantel der liefde bedekken. Aan de'an dere kant zag hij in een onschul dige Leiderdorpse charge net buiten het strafschopgebied wel degelijk een vrije trap. WHC-uitblinker Jaap Wolf, geze gend met een fantastisch schot, haalde verwoestend uit. Brandt ranselde het speeltuig weliswaar uit de hoek maar terwijl de RCL- muur apathisch toekeek mocht Frans Selle in de rebound voor de op dat moment hoogst onver diende 0-1 zorgen. Toch leken de Leiderdorpers nog voor de doelwisseling op gelijke hoogte te komen maar tot twee keer toe had amateur-internatio nal Bennie Heemskerk het geluk bepaald niet aan zijn zijde. Eerst trof hij met een krachtige kop stoot de paal terwijl hij luttele minuten later een fraai genomen vrije trap zo mogelijk nog fraaier zag gekeerd door de sterk kee pende Bert Sanders. Na de pauze trok RCL met de moed der wanhoop massaal ten aanval maar gevaarlijk werd de thuisclub slechts sporadisch. De bezoekers trokken evenals in de eerste rondgang een levende muur voor de eigen veste op en de Leiderdorpers misten geduld en inzicht om de overmacht aan WHC-verdedigers in verlegen heid te brengen. Doordat het middenveldtrio van de thuisclub haar verdedigende taak in ernstige mate verwaar loosde kregen de snelle WHC- voorwaartsen een zee van ruimte en daardoor nog een aantal aardi ge mogelijkheden. Maar verder dan een afstand-kogel van Jaap Wolf op de binnenkant van de paal kwamen de bezoekers wel iswaar niet. In de slotfase van het inmiddels tot een wanvertoning uitgegroeide treffen leek de ge rechtigheid alsnog te gaan zege vieren. Van der Bijl haalde knap uit maar zijn boog bal werd door de aangeslagen Sanders (beenblessure) schitterend uit de kruising gewerkt. "Niet te geloven", riep trainer Hu guenin na afloop hoofdschud dend uit "Verliezen van zon stelletje afbraak-voetballers". Zijn spelverdeler Dick van der Bijl voegde daar nog kernachtig aan toe. "Die gasten hebben vanmiddag voor zeker vijfhon derd gulden aan ballen de polder ingeschoten en ze halen hier nog twee punten weg ook". JAAP VISSER SPAKENBURG - In een tijdsbestek van ruim een kwartier kreeg Noord- wijk de rekening gepresenteerd voor een periode van nonchalant voet bal. De rood-witten hadden met een 0-2 voorsprong de winst op oppo nent Spakenburg eigenlijk al 'binnen', doch in de beginfase van de tweede speelhelft kreeg Spakenburg spits Benny te Brake de kans om een persoonlijk doelpuntenfestijn op touw te zetten. Een gave hattrick van Te Brake deed Noordwgk plots tegen een 3-2 achterstand aankij ken. Noordwijk was prompt weer wakker geschud, nam het heft weer in handen en zorgde ervoor dat dit pakkende duel een juiste 3-3 uitslag kreeg. In de beginfase van de wedstrijd zag het nog er niet naar uit dat het publiek een spectaculair treffen voorgeschoteld zou krijgen. Beide teams tastten namelijk zonder risico's eikaars krachten op het middenveld af. Er werd fel op de man gespeeld, waarbij de thuisclub in de verdediging het zekere voor het onzekere nam via de 'weg is weg taktiek'. Na een kwar tier sloeg evenwel de vlam in de pan toen Spakenburg zich via de actieve rechtsbuiten Piet Struyck enkele goede doelkansen wist te creeren. Onzuiverheid in de afwerking én goed keeperswerk van Dick Dort- mundt behoedden Noordwijk voor een achterstand. In de 20ste minuut kwam de kentering. De overtuigend spelende Timo Gerlof zette de bal over links hoog voor, waarna de vrijstaande Jan Willem Bogers het leder op zijn gemak in de rechterhoek kon koppen: 0-1Doelman Jan van der Groen had het nakijken omdat hg verzuimde tijdig zijn doel uit te ko- De ploeg van John Eelman had de wedstrijd daarna redelijk onder con trole. De buitenspelval werkte perfect terwijl de beweeglijke voorhoede de Spakenburg-defensie handenvol werk gaf. Vijf minuten na de ope ningstreffer was de 0-2 reeds een feit. Sjaak Sluys bediende de gelan ceerde Bogers op maat. Na een mannetje te hebben omspeeld tikte Bogers het leder beheerst terug op Ruud Broring, die met het afwerken geen moeite had. Maar wat in de tweede helft zulke funeste gevolgen zou hebben, begon zich in de slotfase van de eerste helft al in het spel van de koploper af te tekenen. De discipelen van John Eelman dachten er reeds te zijn en vatten de zaak veel te gemakkelijk op. Direct gevolg was dat Hans Westgeest tien minuten voor rust een bal van de doellijn moest halen en indirect gevolg was dat Spakenburg toch nog hoopvol naar de kleedkamer verdween. Om daaruit weer zeer gemotiveerd tevoorschijn te komen. Noordwijk heel snel ondervinden. De 'zebra's' voren en scoorden al in de derde minuut. Na een de Groep sprong Te Brake hoger dan bewaker de bal vervolgens onhoudbaar in de rechterhoek te koppen (1-2). Zeven minuten later was het gelijk. Nadat Dick Dort- mundt al een noodstop had moeten verrichten op een verkeerde terug speelbal van Albert Spaanderman was het wederom Benny te Brake die uit de daaropvolgende corner scoorde: 2-2. En Noordwijk bleef in grote moeilijkheden, waarbij de 3-2 niet lang op zich liet wachten. In de 61 ste minuut leverde middenvelder De Hartog een afstandsschuiver af, welke door Te Brake op uitgekookte wijze van richting werd veranderd. Dort- mundt was volslagen kansloos. Maar na dit opmerkelijke stuntje geleverd te hebben zakte Spakenburg plotseling terug. De angst sloop in de gelederen, de ploeg zat ook stuk. Bij Noordwijk kwam Sjoerd Boot als extra aanvaller in de plaats van Sjaak Sluys, waarna het initiatief prompt weer volledig aan de kustbe woners was. De kansen stapelden zich al snel op voor de Noordwijkers, doch Bröring en Bogers misten het geluk en de precisie. Hans Westgeest had het Spakenburgse publiek nog maar net toe geroepen 'het wordt toch 3-3', of het was in de 80ste minuut ook raak. Na een scrimmage voor het Spakenburg doel liet Timo Gerlof invaller-doelman Van Zoelen kansloos. Met Rob Suttorp voor John Maniputty bleven de bezoekers aandringen, doch mede door enkele keren stevig aan de noodrem te trekken kon Spakenburg nog één punt in eigen huis houden. RUUD DOBBELAAR Wat dat betekende stormden massaal voorzet van Arian Siem van Beveren, KATWIJK/HUIZEN - De moker slag (0-3) die IJsselmeervogels zaterdag aan Quick Boys uitdeel de, bleek toch een positief uit werking te hebben. Het keur korps van Arie Lagendijk eta leerde gisteren, in tegenstelling tot twee dagen er voor, tegen Huizen wél de noodzakelijke in spiratie die nu eenmaal nodig is om de punten in de wacht te sle pen. Een 0-1 zege leek derhalve de beloning voor de Katwijkse wederopstanding maar in de al lerlaatste seconden haalde Hui zen-aanvoerder Piet Honing een onvei-wachte streep door de re kening. waardoor de wedstrijd onbeslist eindigde: 1-1. Evenals zaterdag sloop er dus na afloop een levensgrote kater in de Katwijkse kleedruimten rond. In het eerste duel van het afgelopen paasweekeinde had Quick Boys immers van IJsselmeervogels een flinke optater gekregen. Een nederlaag waarop niets viel af te dingen omdat de thuisbrigade in dat duel helemaal niets had in te brengen. IJsselmeervogels toon de namelijk geen moment ontzag voor de toch hoger geklasseerde tegenstandei en leverde een fris en onbevangen spelletje op de hobbelige grasmat. Vooral vrije verdediger Henk de Graaf onder scheidde zich in positief opzicht door meer dan eens ten aanval te trekken. De aanwezigheid van De Graaf betekende voordurend dreiging voor het doel van Theo Guyt, die na een serie reddingen toch in de 36ste minuut moest capituleren. De Katwijkse sluit post wist in eerste instantie een inzet van middenvelder Jan Muis te keren maar de schuiver van Pe ter de Graaf was echter te zuiver gericht: 0-1. Een verdiende voor sprong voor de formatie van Evert Mur, die daarna geen kind meer aan de thuisploeg had. Aanvalsopbouw kwam niet in de Katwijkse taktiek voor want on ophoudelijk werd het leder in geleverd. Stand-in libero Freek Rienks (Joep den Hollander was door drukke werkzaamheden afwezig) moest met de bal aan de voet telkens weer constateren dat z'n ploeggenoten nauwelijks in- teresseleken te heben om het le der in ontvangst te nemen. Daar om moest Rienks z'n heil zoeken in de lange trap. Libero Henk de Graaf nam die Katwijkse pro beersels gretig iiV ontvangst en lanceerde zijn ploeggenoten ver volgens met bruikbare ballen. In de 53ste velde de Spakenburger zelf definitief het vonnis over Quick Boys toen hij een penalty verzilverde: 0-2. De strafschop was veroorzaakt door linksback Martin Haasnoot die de doorge broken Fokke Leijenhorst de pas naar het doel onreglementair af sneed. Leijenhorst was eveneens verantwoordelijk voor de derde treffer van IJsselmeervogels, dat in resterende tijd de zwakte van Quick Boys overduidelijk bloot legde. Hoe anders verliep het gisteren. Joep den Hollander functioneer de weer als vrije verdediger ter wijl Freek Rienks naar het mid denveld was opgeschoven, waar Doelman Maarten de Harder (IJsseli Henk de Graaf mee. links lis Jan Mui: voor de opspringende Arie Haasnoot weg. In het midden duelleert door het wegvallen van Hans van Duyn (wederom een arfriblessu- re) een open plek was ontstaan. Wellicht geschrokken van de te genvaller van twee dagen er voor kwam de équipe van Lagendgk tegen Huizen geconcentreerd en vooral geinspireerd binnen de gekalkte lijnen en die instelling had een positieve uitwerking. Spits Mart van der Plas werd dankzij goed opgezette combina ties veelal in kansrgke posities gemanoeuvreerd maar zeer tegen zijn gewoonte in deed de blonde puntspeler weinig goeds met het speeltuig. 'as in de 58ste minuut kreeg Quick Boys loon naar werken toen Teun van der Plas een afgeketste inzet van z.n naamgenoot Mart verzil verde. De zeekanters leken op ro zen te zitten en kregen nog volop mogelijkheden om de strijd te beslissen. Een hevig slotoffensief van Huizen gaf de wedstrijd niet temin een onverwachte uitslag mee. Doelpuntenmaker Piet Ho ning zorgde er voor dat Quick Boys voor de tweede maal binnen het paasweekeinde een kater in de catacomben mocht begroe- en ROB ONDERWATER KATWIJK - Niets leek een overwinning van ARC op Katwijk meer in de weg te staan. De Alphense ploeg, nog in de titelrace in de derde klasse, had een minieme 0-1 voorsprong op zak en alles wees m de rich ting van een Alphense zege. Wim Guyt II dacht er in de laatste minuut echter an ders over. Zijn doelpunt betekende de ge lijkmaker voor Katwijk, dat daarmee een belangrijk punt in de wacht sleepte. Uiteraard teleurstelling bij ARC dat de zege op de valreep aan de neus voorbij zag gaan maar de 1-1 uitslag was conform de ver houdingen. De thuisploeg was het meest in balbezit maar wist dit voordeel niet met doelpunten te bekronen. ARC counterde gevaarlijk en zag in de 57ste minuut Hugo Schlotte 1-0 scoren. Katwijk trok toen ten aanval maar zag aanvankelijk alle pogin gen om te scoien mislukt. Totdat Wim Guyt II op de valreep zijn ploeg in veilige haven loodste. SIZO kwam in het afgelopen weekeinde tweemaal in actie. Tegen Stormvogels speelde de Hillegomse foimatie gelijk: 2-2. Ed Doeleman en Hennie Camphoist scooi den. Gisteren incasseerde SIZO te gen DWb een 2-1 nederlaag. Gerard Hoo- gervorst tekende vooi de treffer. LEIDEN - Lisser Boys beleefde een roerig paasweekeinde. Zaterdag leed de formatie van trainer Landzaat tegen Jodan Boys een onverdiende O-1 nederlaag. Gisteren kwamen de Lissenaren in een goede wedstrijd een 3-3 deling overeen met Excelsior Maassluis. Gedurende de gehele wedstrijd toonde Lisser Boys zich de betere ploeg. Jodan Boys was slechts zelden gevaarlijk, maar had slechts éen kans nodig om tot scoren te komen. In de 30ste minuut maakte Bert Graaf land er 1-0 van. In de laatste minuut van het duel keurde de niet best leidende scheidsrechter van Driel een doelpunt van Gerard Nijkamp af, wat leidde tot verhitte gemoederen Trainei Lar dzaat stormde de dug out uit en bejegende de scheidsrechter, wat hem op een boeking kwam te staan. Wim Sluymer werd in de turbulente slotfase om onduidelijke redcnM uit hel veid gestuurd .Onder'politie- bescherming werd de arbi ter uiteindelijk het Jodan Boys-veld afgeleid. C)e wedstrijd van gisteren tege duel van zaterdag. Onder uit gen het publiek een leuke 1 den: Geiard Nijkamp. Gert n Excelsior stond in schril conrast met het stekende leiding schotelden de beide ploe- '-'t voetl a VLi i 'an Tol en Ed Langenjs.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 19