UYS heeft weer hoop na zege op Aalsmeer LISSE HAALT UIT TEGEN VOORBURG Roodenburg deelt met Delft: 1-1 Omstreden treffer Piet Haasnoot maakt einde aan bekerillusie van Ter Leede Rentree Mat Kantebeen Geen verrassingen in strijd om de zondag-beker DINSDAG 8 APRIL 1980 AMSTERDAM/AALSMEER - De dosis ervaring die UVS door de tweede come back van de 34- jarige Matty Kantebeen kreeg geïnjecteerd pak te uiteindelijk toch goed uit. De ploeg van trai ner Gerard Désar verloor weliswaar afgelopen zaterdag van AFC (2-1), maar door de 2-1-zege op Aalsmeer "mag UVS nog hopen op behoud van de hoofdklasseplaats", ajdus Désar. Noodgedwongen moest hij een be roep doen op Kantebeen. die na een tweede meniscusoperatie pas na de winterstop licht was gaan trainen. De leraar lichamelijke opvoeding zou in eerste instantie UVS-5 begeleiden, maar nadat hij onlangs zijn eerste duel bij de '79/"80 had Drie punten voor KRV LEIDEN - Belangrijkste wapenfeit van de inhaalduels in de vierde klasse was dat ASC zaterdag KRV een 2-2 gelijkspel afdwong. OmdatKRV vervolgens BMT met 0-1 de baas bleef, is ASC in de strijd tegen het degradaties pook nu op gelijke hoogte met BMT gekomen. ASC-KRV 2-2. In dit matige duel werd er pas na de rust gescoord. Kort na de hervatting passeerde Ivan Hermans met een kopbal doelman Roedoe (0-1). Direct daarop benutte Bobby Logger een strafschop, omdat Zweeg- man naar de mening van de arbi ter binnen de beruchte lijnen gevloerd was (1-1). In de 60ste minuut passeerde Wim Dulle- mond zijn eigen doelman, waar door ASC aan de leiding kwam: 2-1. Tien minuten later werd een afstandsschot van John Eshof van richting veranderd, waarmee de 2-2 een feit was. De Katwijkers misten daarna de kans op de eindzege omdat Gerard van Veen en Wim Dullemond de paal op hun weg vonden. BMT-KRV 0-1. In de eerste helft was het een gelijkopgaande strijd, die met een 0-0 ruststand werd afgesloten. Na de thee kwam de thuisclub sterker opzet ten, maar zeven minuten voor tijd verraste Gé Grimbergen de BMT-doelman met een afstands schot (0-1). Het slotoffensief van BMT zette geen zoden meer aan de dijk. Bij KRV speeide Jos van der Valk een sterke partij. Randstad Sport-Bernardus 0-0. In de eerste helft had Randstad het initiatief in handen. Na een kwar tier trof Piet Douwes de staander. Enkele andere Voorschotense doelkansen (onder meer voor de goed spelende Cees Dreef) wer den gekeerd door de sterk kee pende Vriesekoop. Door misver standen in de Randstad defensie kreeg Bernardus in de counter enkele goede kansen, maar ook deze bleven onbenut. Na de rust beperkte de strijd zich tot het middenveld. volbracht, bereidde Désar hem toch voor op een rentree in de hoofdklasse. Die maakte Kante been afgelopen zaterdag al, om dat de 28-man sterke A-selectie van UVS aan de vooravond van het duel tegen AFC nog maar tien fitte spelers telde. "Met Kante been en Duifjes op de reserve bank heb ik nu over dertien spe lers de beschikking. Maar vraag niet hoe ze er bij lopen", meldde de veelgeplaagde UVS-trainer. "De elleboog van Henskens is net uit het gips en kan zijn ene arm bijna niet bewegen, terwijl de overigen bijna allemaal met een verband om hun knieën spelen". Niettemin leverden de 'elf kreupe len" van Désar gisteren een aan vaardbaar resultaat af. Dit in te genstelling tot in Amsterdam, waar Kantebeen nog verbaasd constateerde, "dat hejthoofdklas se-niveau hard is teruggelopen". Maar ik moet er aan toevoegen dat in Aalsmeer aanmerkelijk be ter werd gevoetbald". In de vei lingplaats startte UVS overdon derend door de eerste aanval al tot openingstreffer te promove ren. Mieremet passte op Ron Be- kooy die de bal goed teruglegde op Aad Neuteboom. De oud- LFC-er haalde vanuit de tweede lijn hard uiten op die uitstekende inzet was ex-Roodenburg doel wachter Flits van Berge Hene gouwen kansloos, 1-0. Gelijkmaker schietstelling te brengen. Dat lukte enkele keren uitstekend, al waren de beste kansen voor Frits van der Heyden. Direct na de spelhervatting treu zelde de UVS-middenvelder te lang met alleen Van Berge Hene gouwen voor zich, terwijl hij vlak daarna de boomlange doelman op zijn weg vond na een uitste kende voorzet van de sterk spe lende Mario Faber. Op een vrije trap van Kantebeen. die weinig nodige rust in het UVS-spel zorgde, had Van der Heyden wel het juiste antwoord klaar. Met een schitterende kopstoot drukte hij de bal via de binnenkant van de paal in het doel: 1-2. Consolidatie Omdat puntenverlies bij winst van mededegradatiekandidaten Blauw Wit, Neptunus en DWV weieens desatreuze gevolgen kon hebben koos Désar voor consoli datie van de voorsprong. .Rech terspits Faber werd door mid denvelder Bert Kort veiVangen, terwijl Verkuylen de spitspositie van Bekooy in de slotfase over nam. Het laatste kwartier leverde dan ook eenrichtingsverkeer op, maar met een lange voorstopper als Henskens was er voor de Aalsmeer-voorhoede weinig eer weg gelegd. In het duel tegen AFC waren de rollen precies omgedraaid. Désar gokte toen na een 2-0 achterstand (Cohen en Korttmann) bij rust ook nog op een deling. Henskens werd daarom vervangen door Verkuylen, terwijl laatste man. Koos Hannaart, naar voren op schoof. Met een tot drie man ge reduceerde Leidse defensie en een versterkte aanval halveerde Hans Neuteboom al een kwartier na de doeiwisseling de pauze stand. Een voorzet van Faber rondde hij met zijn hoofd af, Vijf minuten voor het eindsingaal leek het 'doel' toch nog bereikt te worden. Maar het schot van Fred Siëval keerde evenwel via de on derkant van de lat terug in het veld. DELFT - De klap die het uit vallen van Cees Montagne veroorzaakte, dreunde wel erg lang in de Roodenburg gelederen door. De midden velder kwam in het duel tegen Delft voor het eerst na een langdurige knieblessure weer eens uit voor het keurkorps van trainer Lourens Mouter en ontwikkelde zich als de bruikbare kracht van voor heen. Na een kwartier in de tweede helft sloeg het noodlot echter opnieuw toe. De Lei- denaar raakte bij een actie aan dezelfde knie geblesseerd en was zodoende genoodzaakt vroegtijdig de kleedkamer op te zoeken. Hoewel het spel van Roodenburg in de perio de mét Montagne nog enkele hoogtepunten kende, maak ten de Noord bewoners er in het laatste half uur niet veel meer van. Het punt (1-1) dat uiteindelijk aan de confronta tie werd overgehouden kwam Roodenburg dan nog wel toe, het vertoonde spel deed ech ter geen moment vermoeden dat de ploeg een derde plaats op de ranglijst inneemt. Dat zowel Roodenburg als Delft een tomeloze inzet toonde kan de beide elftallen niet worden ontzegd. De pupillen van Mouter hadden het groot ste gedeelte van de wedstrijd weliswaar het betere van het spel, dit kwam hoofdzakelijk omdat de Delftenaren nog meer balverlies leden dan de Leidse formatie. In het eerste speelpart waren spits Peter Ciere en de middenvelders Jan Kromwijk, Cees Verver en Cees Montagne via scho ten dicht bij de 0-1, die in de .eerste helft zeker verdiend zou zijn geweest. Op slag van rust werd Roodenburg even wel met een onverwachte achterstand geconfronteerd doordat Alex Hoogendoorn van dichtbij doeltreffend uit haalde: 1-0. Na de pauze trachtten de volge lingen van ex-Roodenburg- trainer Gerard Linkerhof de voorsprong te consolideren en trokken massaal terug rond het eigen strafschopge bied Hierdoor >sde speel ruimte beperkt, wat echter niet als excuus kan gelden voor het matige pel van de Leidenaars. Met een beetje geluk had dit alles verbloemd kunnen worden. Zo kopte Jan Kromwijk uit een corner van Richard Klein de bal net voorlangs en knalde Peter Ciere het leder maar net over de lat. In de 25ste minuut was het wel raak: Rob Brittijn kopte een uitstekende voor zet van Wim Ligtvoet naar Maarten van Kooperen, die gretig inknikte: 1-1. Delft was met enkele uitvallen nog wel gevaarlijk, maar laat ste man Aad de Groot bracht, daar waar nodig, redding. De laatste 20 minuten werden gekenmerkt door inconse quente beslissingen van leidsman Zwarteveld. Zo kreeg Peter Ciere een boe king wegens praten en bleven enkele Delftenaren bij harde overtredingen on bestra ft FRED SEGAAR Zwaar gehinderd door Ter Leede-aanvoerder Nico van der Fange probeert RBB-goalie Cees Star de bal weg te stompen. De streekderby eindigde in een 1-0 zege voor Rijnsburgse Boys. Aalsmeer-trainer Buskermolen die door de absentie van spel- en smaakmaker Dick Fiene (ge schorst wegens het spelen van een zaalvoetbalduel), Ruud Stroet (brak op eerste paasdag zijn been tijdens een zaalvoet balwedstrijd) en Johan v.d. Water (geblesseerd) ook zijn team door elkaar moest husselen, zag even wel snel zijn team gelijkmaken. Een voorzet van rechtervleugel verdediger Hogeboom kopte de veel diepgaande Piet Vaneman achter Drillenburg: 1-1. Meer kansen konden de bloemen- dorpbewoners niet creëren. De gevaarlijkste Aalsmeer-aanval- ler, André Biesing werd in eerste instantie door Will Henskens ge temd, maar omdat hij nog de scherpte en wedstrijdconditie miste nam Landwaart al snel zijn taak over. Voorts belastte Mie remet zich met het uitschakelen van Luuc van de Polder, terwijl Henskens op Koos de Mey stond. Vanuit die gesloten defensie, probeerden de Kikkerpolderbe- Aad Neuteboom in LEIDEN - Zaterdag-eersteklassers Rijnsburgse Boys en Noordwijk brachten hun bekerwedstrijden tegen respectieve lijk Ter Leede en ZOB beiden tot een goed einde. De equipe van Wijnands klopte de Sassenheimse streekgenoot met 1-0, ter wijl Noordwijk het in de tweede klasse uitkomende ZOB met maar liefst 6-1 oprolde. Rijnsburgse Boys-Ter Leede: 1-0 Piet 'Flap' Haasnoot werd de matchwinner in dit duel. Zoals wel vaker dit seizoen besliste hij met een mooi doelpunt de wed strijd in het voordeel van zijn ploeg. Een verdiende zege overi gens van de Rijnsburgers in deze pittige sti eekderby. Het spel van de thuisclub was feller en dat re sulteerde in een veldoverwicht. Ondanks enkele goede kansen wist de Rijnsburgse ploeg dit overwicht vooralsnog niet in tref fers om te zetten. Ook Ter Leede verscheen af en toe toe gevaarlijk voor de veste van doelman Cees Star maar achtereenvolgens Jan van Harskamp. Pieter van der Plas en Hans Oudshoorn maak ten geen gebruik van deze sco- ringsmogelijkheden. De win nende treffer van Piet Haasnoot deed de vlam in de pan slaan. Ter Leede-trainer Spaan betrad het speelveld en vocht de geldigheid van het doelpunt heftig aan. Voordat Haasnoot ziin voet onder de bal zette om uit te halen naar 1-0 had Rijnsburgse Boys-speler Martin Toet in de ogen van Spaan een overduidelijke overtreding begaan tegen zijn pupil Nico Ra de. Het doelpunt werd ondanks alle Sassenheimse protesten goedgekeurd. Wie gedacht had dat dit doelpunt ten goede zou komen aan het spel van de Wij- nands-equipe kwam bedrogen uit. Ter Leede kreeg nog wat kansjes onder andere via Jan van Harskamp maar solide keepers werk van Cees Star bracht Rijns burgse Boys in veilige haven. Noordwijk - ZOB: 6-1 Een makkie" deze bekerwedstrijd voor Noordwijk. Van meet af aan legden de kustbewoners hun wil op aan het arme ZOB. Binnen een kwartier namen de volgelingen van Eelman een verdiende voor sprong. Een eigen treffer van ZOB-verdediger Romeyn bete kende 1-0. Hierna werd de score regelmatig opgevoerd naar 6-0 alvorens de bezoekers kort voor tijd de eer konden redden. Noord wijk-treffers van Frans van Veen. John van Dijk. John Manuputty. Siem van Beveren en Sioerd Boot. HARKEMA OPEINDE - De wed strijd in de eerste klasse B van de zaterdagcompetitie tussen Har- kemase Boys en Zwaluwen Vlaardingen is bij de stand van 2-1 gestaakt. Nadat de thuisclub met 2-1 de leiding had genomen stormde de trainer van Zwalu wen, Theo de Waard het veld op en riep tegen scheidsrechter DE WAARD IN OPSPRAAK Vreken uit Katwijk: "dat was hands". Hij werd daarna hand tastelijk. De toeschouwers kwa men daarop eveneens in actie en links en rechts vielen klappen. De scheidsrechter staakte, nadat hij een waarschuwing aan De Waard had gegeven, de strijd voor een afkoelingsperiode. Toen hij weer wilde laten beginnen, weigerden de spelers van Vlaar dingen verder te spelen. De Waard wordt vólgend jaar trainer van RCL. terstand aankeek. Bij een Wasse- naarse uitval was het Hillegom- veidediger Alfons van der Vel den die een strafschop verooi - zaakte. Ron van der Ploeg hield het hoofd koel: 0-1. Na de thee kwam de thuisclub op gelijke voet doordat Boudewijn Pijpers een vrije trap via het lichaam van Gerard de Leeuw in de touwen joeg: 1-1. Hierna was Hillëgom constant in de aanval wat be loond werd met twee treffers van Ron de Jong die de eindstand daarmee op 3-1 bracht. SC Lisse - Voorburg: 4-1 De Lissenaren hadden van meet af aan het beste van het spel en de 1-0 voorsprong door een doel punt van Harry van der Zwet was dikverdiend. In de tweede helft sprong de Lissesse equipe wat zoigvuldiger met de kansen om. Willem van Beek(2x)en Jack van Ruiten maakten het kwartet Lis- se- treffers voL SJC - Concordia H.: 4-0 Een regelmatige overwinning van SJC dat de gehele negentig minu ten het spel beheerste. Tot aan de rust wisten de bezoekers de schade nog tot een doelpunt te beperken, in de tweede 45 minu ten kwamen de Hillegommers er niet meer aan te pas. Voor het zelfde geld had de score een stuk hoger kunnen oplopen als de Nooidwy kers het geluk iets meer aan hun zude hadden gehad. Nu bleef men steken bij 4-0, een stand die bereikt werd door doel punten van Hans Kaspers <2x>. Maarten Plug en Alex Bosnia. RKDKO - Randstad Sport: 4-1 Een alleszeggende nederlaag van de Voorschotenaren die na een hoopvol begin stevig ondcnut gingen. Na tien minuten zette Piet Douwes na een scrimmage voor het Nootdorpse doel zijn ploeg op een verrassende 0-1 voot sprong. Vlak voor rust kwam RKDEO langszij om na de pauze via drie treffers afdoende afstand te nemen van Randstad Sport. SJZ - Bodegraven: 2-2. Na straf schoppen SJZ winnaar Deze aantiekkelijk bekerwedstrijd kreeg in het Zoetei woudse team een terechte winnaar. Eigenlijk hadden de volgelingen van trai ner De Visser de stnjd al binnen de normale speeltijd moeten be- k.insen brak SJZ bijna nog op. Tien minuten voor rust maakte SJ Z-er Cor van Tongeren een 0-1 vhterstand ongedaan Bodegia- ven kwam tien minuter voor tijd wederom op voorsprong maar Peter Bos schoot SJZ alsnog de ^•erlenging in. Nadat de verlen ging geen winnaar had opgele verd moesten strafschoppen de beslissing brengen. Voor de thuisclub knalden de gebroeders Bos (Wim. Peter. Gerard) raak. tciwijl Bodegraven driemaal faalde vanaf de witte stip. LEIDEN - In de bekei competitie van de zondagclubs uit Leiden en omgeving vielen afgelopen weekeinde weinig verrassingen te noteren. SJC klopte het Hille- gomse Concordia gedecideerd met 4-0. Tweedeklasser Lugdu- num had nog vrij veel moeite met Foreholte. De Voorhoutse ploeg gaf zich slechts met 1-2 gewon nen. Sportclub Lisse haalde flink uit tegen het bezoekende Voor burg. De discipelen van trainer Van der Vlist wonnen met 4-1. Het Voorschotense Randstad Sport had geen verweer tegen het aanvallende spel van tegenstan der RKDEO. Randstad Sport kreeg een kansloze 1-4 nederlaag te slikken. Hillegom toonde zich met 3-1 sterker dan Wassenaar. SJZ besliste het bekerduel tegen Bodegraven via strafschoppen. Na een 2-2 eindstand beschikten de Zoetei woudenaren over meer koelbloedigheid dan hun colle ga's van Bodegraven. Foreholte - Lugdunum: 1-2 De Leidse ploeg maakte het zich zelf onnodig moeilijk. In het eer ste kwartier speelden de Leide naars prima voetbal en de thuisclub werd op een 0-2 achter stand gezet. Na dit goede begin dachten de pupillen van Ruud de Groot dat ze er al waren en het spelpeil daalde zienderogen aan Leidse kant. Foreholte putte hier moed uit en knokte voorbeeldig terug. Verder dan één tegentref fer kwamen de Voorhouters ech ter niet zodat de Kikkerpolder- bewoners de volgende bekerron de bereikten. Na tien minuten namen de bezoekers de leiding. Rinus van Es tekende voor de openingstreffer. Een paar minu ten lgter bouwden de groenwit- ten deze voorsprong al uit. Fore- holte-verdediger Rob van Tol vloerde een Leidenaar en de strafschop werd benut door Frans Sjardijn: 0-2. Deze stand was een duidelijke afspiegeling van het veldoverwicht dat Lug dunum zich in de openingsfase wist te creeëren. Met knap aan- valsspel werden de gastheren onder druk gezet en alles wees, vooral na het tweede doelpunt, op een grote Leidse ovei winning. Maar Lugdunum hield het voor gezien. Weg was het het gemoti veerde spel en Foreholte kreeg de kans om terug te komen. Er kwamen kansen voor Voorhout- se kant maar zowel Leo van Kes- teren als Arroyo hadden hun vi zier niet op scherp staan. Pal voor rust halveerde Ton Arroyo toch de achterstand tot 1-2. Na de pau ze hetzelfde spelbeeld. Een slecht spelend Lugdunum dat echter het geluk kende dat de thuis ploeg geen kans zag de gelijkma ker te scoren. Hillegom - Wassenaar: 3-1. Een vei diende zege van Hillegom dat bg rust nog tegen een 0-1 ach Ton Duw. verdedigt uit voor Concordia. Een SJC-aanvaller delft hierbij het onderspit.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 17