Pure pech voor Jantje Lammers h Nieuwe week, h vers begin. OORTWIJN INSPIREERT RUGBYTEAM LOBBES jJGmilil^ Motorcrosser Harry Everts klasse apart Denk eerst even na voordat u een huisdier neemt. nu 49,75 Piquet veruit de snelste Albert Heijn AH. 'n Winkel vol kwaliteitswinkeltjes. HOOFDLEIDSTER sterke stappers voor groeiende stoeiers 47.95 KONINGIN JULIANA MAANDAG 31 MAART 1980 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT LONG BEACH (ANP) - De Braziliaan Nelson Piquet heeft gisteren de Grote Prijs van de Verenigde Staten West gewonnen. In zijn Brabham Ford toonde Piquet zich ver uit de snelste op het korte en bochtige stratencircuit van Long Beach. Aan het einde van de 261,7 kilometer had de man uit Rio een voorsprong van 49 seconden op de num mer twee, Ricardo Patrese. Jan Lammers kon zijn belofte niet inlossen. In een vroeg stadium moest hij de pits weer opzoeken. kans. Na in de eerste training voor de achtste tijd te hebben ge tekend drukte hij zaterdagmid dag het gaspedaal nog wat dieper in. Waarop hij met zeer veel ge noegen kon constateren dat een positie op de tweede rij zijn deel was geworden. Piquet, Arnoux en Depailler voor hem, de rest van erkende vedetten achter zijn uitlaten. De bekroning zou moe ten komen in de vorm van één of meer punten voor de strijd om de wereldtitel. Pech voor de kleine man uit Zand- voort die zaterdag tijdens de trai ning voor sensatie zorgde door de op drie na de snelste trainingstijd te realiseren. Waarmee Lammers bewees over kwaliteit genoeg te beschikken om in het selecte ge zelschap van Formule I-coureurs mee te kunnen mits er maar voor goed en deugdelijk materiaal wordt gezorgd. Welnu, aan die eis was voldaan door ATS-baas Schmidt die een nieuwe wagen inzette: de D-4. Lammers, invaller voor de Zwitser Zover kwam het niet. Long Beach Marc Surer die in Zuid-Afrika het smalle stratencircuit met zijri beide benen brak, greep zijn korte bochten eiste al in de begin- fase van de race talrijke uitval lers, onder wie ook Jan Lammers die zijn illusies dus in rook zag opgaan. De Nederlander stapte ongedeerd uit zijn bolide, iets wat Elio de Angelis en Clay Regazzo- ni niet lukte. De Angelis brak na een botsing met Eddy Cheevers zijn voet en voor de Zwitser Re- gazzoni liep het helemaal slecht af. Met 160 kilometer per uur par keerde hij zijn Ensign tegen een muur. Twintig minuten lang zat hij bekneld in het wrak, na zijn 'ontmanteling' werd hij met nog onbekende verwondingen over gebracht naar de intensive care van het St. Mary's ziekenhuis. Inmiddels raase Piquet vanuit po le-position ver voor het veld uit. Terwijl rem- en bandenproble men steeds meer deelnemers te rugwierpen bouwde de Brazi liaan zijn voorsprong op Ricardo Patrese, Emerson Fittippaldi en John Watson steeds verder uit. Om tenslotte met grote voor sprong de Amerikaanse Grand Jan Lammers raast in zijn ATS naar de vierde starttijd.Inde wedstrijd evenwel moest hij opgeven. plaats. Beiden hebben 18 punten. De Australiër Alan Jones is derde met 13 punten. In de eerste race om het Europees kampioenschap Formule III is Michel Bleeke- molen op de Nürnburgring als achtste geëindigd. Winnaar werd de Fransman Boutens. Prix te winnen. Scheckter, de huidige wereldkampioen die van de zestiende positie was vertrok ken werd vijfde, Jochen Mass zesde. In de strijd om de wereldti tel moet de Fransman René Ar noux de Brabham-coureur nu naast zich dulden op de eerste NORG (ANP) - De Belg Harry Everts toonde zich gisteren in de grote prijs van Nederland motorcross in de 125 cc-klasse opper machtig. De wereldkampioen won in Norg de eerste manche over veertig minuten en twee ronden met gro te voorsprong. De jeugdige, veel belovende Belg Mare Valkeneers viel twee ronden voor het einde van deze manche in het bos door een stuurfout ver terug. Valke neers was dicht bij Everts geko men in een verbeten strijd om de tweede plaats met de Nederland se kampioen Dinand Zijlstra, die in de eerste ronde met Everts aan zijn wiel was doorgekomen. Toen de wereldkampioen op het door de langdurige regenbuien uiterst moeilijk berijdbaar ge worden parkoers de leiding had HILVERSUM - Ofschoon het nationale rugby vijf tiental dit seizoen nauwe lijks naar opzienbarende hoogte heeft kunnen rei ken, kan de ploeg van coach Dennis Power nog altijd bogen op een, zij het kleine, mogelijkheid op promotie naar de A-poule van de FIRA. Na de gisteren in Hilversum be haalde 16-10 overwinning op de Westduitsers, kan Oranje op 27 april in Barcelona voor zichzelf de poort naar het rugbywalhalla openen. Voorwaarde is echter, dat Spanje in eigen huis dan wel wordt verslagen. De bewoners van het Iberisch schiereiland hebben in poule B immers twee punten meer verzameld, zodat het resultaat van het onderlinge duel de doorslag moet geven. Of een eventuele stap omhoog een verstandige zou zijn, mag overi gens worden betwijfeld. In de eerste plaats lijkt de vrij dictato riale opstelling van bondscoach Denis Power eerder verlammend dan inspirerend op de vertegen woordigers van de Nederlandse Rugby Bond te werken, terwijl Nederland bovendien vanaf sep tember nog aan het toernooi om de West Europa-Cup gaat deel nemen. Het lijkt allemaal wat te hoog gegrepen voor de nationale rugbyers. Inmiddels overweegt het bestuur van de Nederlandse Rugby Bond om op korte termijn wijzigingen aan te brengen in de begelei dingsstructuur van het Orai\je- team. En die overweging schijnt weer niet de goedkeuring van Dennis Power te kunnen weg dragen. Geruchten willen dan ook dat de Brit met de gedachten zou spelen de Nederlandse rug- bywereld over pakweg een jaar vaarwel te zeggen. De noodklok luidt derhalve voor het nationale rugbyteam. Dat ge geven kon gisteren in de inter land tegen West-Duitsland niet worden weggepoetst, de 16-10 ze ge ten spijt. Want die triomf gaf meteen aan, waar het op dit mo ment in rugby land aan schort. Nu erkende Oranjeklanten 'als de DIOK-spelers Dick Altink, Wil Rijsdam (beiden geschorst), Kees Koemans en ook Vincent Trie- bert (wegens blessures) op het appèl ontbraken, werd bonds coach Dennis Power andermaal geconfronteerd met het momen teel schrikbarende tekoit aan jeugdspelers van internationaal niveau. Vandaar dat Power ter completering van zijn team met de moed der wanhoop een beroep moest doen op een aantal oude rugby-rotten. Zodoende draafde de Hagenaar Theo Oortwijn weer eens op. Oortwijn stelde Power niet teleur, nu hij het grootste deel van de Nederlandse punten- produktie voor zijn rekening nam. De routinier wees zijn ploegmaten in de openingsfase al de weg, toen hij na vier minuten met een straf- kick succes had. Met een drop goal tekende Oortwijn ook 6-0 aan, waarna invaller Schliwa voor de Westduitsers tegen- scoorde: 6-3. De ploeg van Power viel in die fase vooral op door slecht uitverdedi gen, zodat de Westduitsers als het ware werden uitgenodigd om de score op te vijzelen. Dat deden die spelers ook via aanvoerder Kemmling, die de eerste try van de wedstrijd drukte: 6-7. Schliwa miste de conversie, waarmee de rommelige eerste helft op een ty perende manier werd afgesloten. In het tweede bedrijf kreeg Neder land wat meer grip op het spel. De balbehandeling was beter ver zorgd, al werd ook nu de drie- kwartlijn te vaak verwaarloosd. Nadat Schliwa uit een penalty de Westduitsers naar een 6-10 voor sprong had getild, maakte Oort wijn zich op voor een indruk wekkende eindsprint. Uitste kend gesteund door de eveneens niet meer piepjonge John van Al- tena leidde de Hagenaar het Ne derlandse verzet. De Westduit sers kwamen onder druk te staan en grepen geregeld naar de nood rem. Oortwijn, die ook al voor 9-10 had gezorgd, bracht uit een penalty-kick zijn equipe op voor sprong (12-10), waarna hy in de slotfase zijn karwei voltooide met een fraaie 'up-and-under'. Dat Oortwijn de conversie miste, kon niet verbloemen dat het oudje het nog best deed. Maar of Dennis Power daar, gezien het jeugd probleem blij mee mag zijn, mag in twijfel worden getrokken. genomen, waren er voor hem geen problemen meer. Zijlstra bleef Valkeneers goed vol gen. Toen de nog onervaren Belg in de slotfase een stuurfout maakte en moest afhaken, vorm de de Nederlander nog even een bedreiging voor de titelhouder. De tweede manche werd een volle dige Belgische aangelegenheid. Peter Herlings zegevierde in het bijprogramma in de internatio nale 500 cc-klasse. De uitslag van de eerste manche (40 mi nuten en twee ronden): 1. Harry Everts (Bel). Suzuki; 2. Dinand Zijl stra (Ned), Yamaha; 3. Matti Autio (Fin), Honda. Uitslag tweede manche (40 minuten en twee ronden): 1. Mare Valkeneers (Bel), Yamaha; 2. Harry Everts (Bel), Suzuki; 3. Peter Groeneveld (Ned), Honda. Eindstand: 1. Everts 27 pun ten; 2. Zijlstra 18. Tijdens motorraces in Wijnandsra- de van de NMB is in de 350 cc- klasse een ernstig ongeluk ge beurd. De 25-jarige coureur Burt ter Heegde uit Den Bosch reed op het rechte einde op tot nu toe on opgehelderde wijze het publiek in. hetgeen zeer ernstige gevol gen had. De renner zelf brak en kele ruggewervels waarbij het centrale zenuwgestel werd ge raakt, hetgeen een totale ver lamming ten gevolge had. De eerste internationale zijspan- motorcross om de Holland-beker in Wychen is gewonnen door Cor van den Biggelaar met bakkenist Cor van der Bijl. Een overtuigen de zege voor de beide "Corren" is het niet geworden. Tweemaal een tweede en eenmaal een derde plaats bezorgden het vaderlandse duo de eindoverwinning. Van de buitenlanders slaagden alleen de Zwitsers erin zich te manifeste ren. Teleurstellend waren ook de verrichtingen van de duo's Van Heugden/Kiggen en Van der Laan/Van Vliet die niet meer dan strijd op het tweede plan lever den. Eindklassement- 1. Van den Big- gelaar/Van der Bijl, 2. Bakens/ Van Deudekom, 3. Schneider/ Löngle. Heel boerenbruin gratis gesneden Tartaar, 500 gram&r?5 Witlof, 500 gram Kuikensoeppakkct, 500 gram •2-20 Hei i erzorgen van huisdieren heeft zijn leuke en lastige kamen. Voor inlichtingen: hel de Dierenbescherming. In e'k telefoonboek vindt tl liet nummer SIRE Tuhhkanc aangeboden door dit blad m samenwerking mei de Stichting Ideele Reclaim GEMEENTE NIEUWVEEN Burgemeester en wethouders van Nieuwveen roepen sollicitanten op voor de met ingang van het schooljaar 1980-1981 vrijkomende functie van Vereist zijn de akten A en B. Verwacht wordt een positie ve instelling ten opzichte van het openbaar onderwijs, alsmede de bereidheid om samen te werken met het team van de lagere school. Schriftelijke sollicitaties binnen 10 dagen na ver schijnen van dit blad te richten aan burgemeester en wethouders van Nieuwveen. Nadere informatie kan worden ingewonnen bij de hoofdleidster van de school, mevr. P. van Pelt, tel. 01725-2004 ('8-avonds). LABECO B.V. vraagt met spoed ALL-ROUND TIMMERMAN voor werk in Leiden. Voor goed werk hoog loon. Tel. 071-213350. kindermode Lente-aanbieding Jongens meisjes jacks Div. merken o.a. Robby, Buffy Alleen deze week in ons filiaal te Leiden. Hogewoerd 4, Leiden. Tel. 071-131935. verantwoorde kinderschoenen door een uitgekiende pasvorm ingebouwde voetholtesteun de allerbeste leersoorten leder tussenzool voor extra ventilatie soepele rubber profielzool alléén-verkoop voor Nederiarid bij mt. 24 -28 49.95 Hit. 29-33 52.95 óók als molière verkrijgbaar Leiden Donkersteeg 13-17 óók maandagmiddag geopend tot 18.00 uur EEN BLIJVENDE HERINNERING AAN De bekende Leidse kunstenares Fredy Wolf-Wubben heeft m opdracht een borst- beeldje van onze vorstin geboetseerd, dat m een eksklusieve. genummerde oplage van 300 stuks in gemarmerd gips zal worden gegoten. Het 22 cm hoge beeldje is inklusief sokkel met relief-inscriptie 1948 - JULIANA - 1980 Dit prachtige beeldje kost slechts 75,-, terwijl u pas betaalt b«j aflevering 4-16 weken na ontvangst van uw schriftelijke opdracht Bezorgkosten 5.- Ook in brons vervaardigen wij dit borstbeeldie in een eksklusieve, genummerde oplaqe van 75 stuks tegen de aantrekkelijke prijs van 595.- Na ontvangst van uw schriftelijke opdracht sturen wij u een orderbevestiging met hc» verzoek 50% vooruit te willen betalen Besteladres mevrouw J. J. Nieboer-van Aken. Witte Singel 98. 2311 BR Leiden.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 21