LMHC imponeert door winst op koploper: 3-1 Schakers LSG naar hoofdklasse Goede prestatie Vivax LUSV grijpt titel tegen Donar RESERVES SCYLLA STERK SPORT SPORT WINST OP KOPLOPER LEIDEN - De waterpoloèrs van Katwijk speelden in het afgelo pen weekeinde gelijk tegen SZC uit Schiedam. De wedstrijd ein digde in 9-9. Derdeklasser Vivax leverde een uitstekende presta tie. Het tot nu toe nog ongesla gen Lansingh werd met een 6-5 nederlaag naar Rotterdam terug gestuurd. DKD won ruim van PCG met 12-5. De dames van de Zijl/LGB verloren met 10-3 van OZPC uit Oldenzaal. Katwijk en SZC hebben zaterdag avond in de Mierenweide te Kat wijk een aantrekkelijke wed strijd gespeeld. Beide ploegen waren aanvallend sterk maar lie ten verdedigend wat steekjes vallen. Hierdoor ontstond een schuttersfestijn, dat eindigde bij een 9-9 eindstand. De wedstrijd kende twee gezichten. In de eer ste periode leek er voor SZC geen vuiltje aan de lucht. De Schie dammers liepen in deze periode uit naar een ruime 1-4 voor sprong. In de volgende perioden wist Katwijk de ontstane kansen beter te benutten. Via 3-4 en 6-5 stonden de zeekanters met nog 1 minuut 20 te spelen met 9-7 voor. De wedstrijd leek beslist. SZC kon echter toch nog twee gaten vinden in de Katwijkse defensie: 9-9. Katwijkse treffers: Paul v»d. Putte 4x, Piet de Vries 2x, Hans van Duyvenvoorde, Dirk van Leeu wen en Hans Parlevliet. Het Oegstgeestse Vivax leverde een uitstekende prestatie. Het reeds kampioen zijnde de Lan singh werd in een zeer spannend duel met 6-5 verslagen. Vivax heeft de gehele wedstrijd aan de positieve kant van de score ge staan. De eerste periode nam de Oegstgeester ploeg dan ook di rect een voorsprong (3-1). Via 4-2 en 5-4 bleef deze voorsprong tot aan het begin van de vierde pe riode bestaan. In de laatste perio de kwam de Lansingh langszij (5-5). De wedstrijd leek in een ge lijkspel te eindigen. Ruud Worm- goor dacht er anders over. Een halve minuut voor het einde scoorde hij uit een onoverzichte lijke situatie 6-5. Treffers Vivax: Jack Frauenfelder 2x, Marcel Rompes, Jeroen Piasmeier en Ruud Wormgoor 2x. DKD won van PCG met 12-5. Evenals vorige week heeft DKD anderhalf part met een man meer gespeeld. Bij een 6-4 stand voor DKD werd er een PCG speler voor 45 sec. uit het water ge stuurd. Hij bleef echter aan het spel deelnemen. De scheidsrech ter bestrafte deze daad met het zonder vervanging wegsturen van de betrokken speler. Een overigens foutieve beslising. Een strafworp en wegsturen met ver vanging was hier echter de juiste straf geweest. De wedstrijd was direct beslist. Goals: v. Hoven 3x, F. Dreef 3, v.d. Brink 3, Riet- broek, Laman en R. Dreef. De Zijl/LGB dames verloren in Ol denzaal van OZPC met 10-3. Doelpunten Ria Onderwater, Kit ty Grim en Marion Vreeburg. Groninger Studenten pleegt wanprestatie LEIDEN - De volleybalcompe titie komt zo langzamerhand in een beslissend stadium. De herenploeg van LUSV slaag de er in de promotie-klasse in de titel binnen te halen. Bij de dames sleepten Gemini/ K en Leython de volle winst uit het vuur. Gemini hield Were Di na een spannend duel onder de duim, terwijl Leython VSC in eigen huis met 1-3 klopte. De heren van Gemini/K begon nen tegen Edam enigszins gehavend aan de strijd. Spel verdeler Jan Willem van der Velde was donderdag tijdens de training door zijn enkel gegaan, zodat voor hem Wil- bert Kokshoorn moest op draven. Een en ander had aanvankelijk zijn weerslag op het spel van de Voorschote naren. Na een onwennige opening stond Gemini al snel met 1-10 achter. Vanaf dat moment ging Wim Martijn zich echter met de zaken be moeien. Edam werd onder druk gezet en aan het eind van de eerste set wees het score bord een positieve 16-14 sco re voor Gemini/K aan. De tegenstand van de Noord hollanders was meteen ge broken. waarna Gemini via 15-9 en 15-5 naar een 3-0 overwinning opmarcheerde. Gemini 2 trad nogal verzwakt aan tegen Tornado. In de Gemini/K veegt Edam weg openingsset werd die handi cap nog goed opgevangen, maar allengs wist Tornado het getij te keren. Nadat de Delftse ploeg lang tegen een achterstand had aan moeten hikken, werd de eerste set via 12-12 met 12-15 binnenge loodst. De reservisten van Gemini zakten daarna weg. Tornado ondervond in de tweede en derde set nauwe lijks nog oppositie van de Voorschotense équipe, die met 8-15 en 1-15 diep moest buigen. In de promotieklasse ging alle aandacht uit naar het treffen LUSV-Donar. De botsing tussen de nummer een en twee speelde zich af tegen het decor van een volle Universi teitshal, waar LUSV sterk be gon. Voor alles wilde de stu denten, die één punt nodig hadden om de titel te be machtigen, Donar definitief uit de kampioensrace halen. Met snelle aanvallen werd het Donar-blok voor te grote problemen geplaatst, wat in de 15-5 eerste setscore tot uitdrukking werd gebracht. Ook de tweede set leek LUSV weinig problemen op te leve ren. Binnen de kortste keren LEIDEN - Binnen het uur had LMHC de zo geduchte ploeg van Groninger Studenten in elf geestelijke wrakken op gedeeld. Met de hulp van de abominabele arbiters Boel- kens en Fleskens speelden de mannen van Rein Grippe- ling de Groningse koploper zó murw, dat de onverwachte 3-1 overwinning volkomen terecht was. Leiden toonde dermate veel karakter dat links en rechts alweer aarze lend het woord "topploeg" te beluisteren viel. Een predi kaat dat de noorderlingen in Oegstgeest verloren. Henk van Veen poogt enkele Groningse middenvelders te snel af te zijn. Roëll Clinks) en Verhey (rechts) kijken toe. Nu definitief veilig Toen Dennis Muis Groninger Stu denten in de 12de minuut op 0-1 zette, verliep daarmee alles nog volgens de verwachtingen. Wel iswaar speelde de Nederlandse zaalhockeykampioon nog ver onder zijn kunnen maar de Lei- denaars liepen speltechnisch al bijna op hun tenen en leken daar om weinig kans te hebben onge schonden uit deze strijd te voor schijn te komen. Zelfs nadat Wouter van den Berg in de 17de minuut had aangetoond dat Lei den weer over een sterke straf- corner beschikten de stand gelijk werd (1-1), waren de verwachtin gen niet veel hoger gespannen Maar na ongeveer 20 minuten viel de ommekeer al waar te nemen. De Groningse trein, die tot dan toe niet de indruk gewekt had op "Station Leiden" te zullen stop pen, kwam, mede doordat het ar bitrale duo enkele malen aan de noodrem trok, tot stilstand. Voor de Groningse achterhoede, die behalve bij de treffer van Van den Berg niet echt in moeilijkheden was geweest, sprong het sein de finitief op onveilig. Ondanks al hun ervaring beseften de Groningers niet dat alleen zij zelf er de dupe van zouden wor den als de 'wissel werd omge gooid'. De ploeg bleek weinig waardering op te kunnen bren gen voor de wedstrijdleiding en had daarmee het gelijk aan haar zijde. Maar onverstandig genoeg besloot men daarop om behalve aan Leiden, ook aan de heren Poloegajevski leidt stevig ALMA ATA - Niet de Russische grootmeester Mikhail Talj, die door de meeste insiders als de grote favoriet werd getipt, maar diens landgenoot Lev Poloega jevski heeft in de schaaktwee kamp voor de kwartfinales van het kandidatentoernooi in Alma Ata met 2-0 stevig de leiding in handen. Op de zeventigste zet in de tweede partij staakten Talj de strijd. De partij was vooral in de opening interessant, omdat er een variant van het Siciliaans op het bord verscheen, die bekend staat on der de "Poloegajevski-variant". Talj offerde op de tiende zet een pion voor aanvalskansen, maar Poloegajevski verdedigde zich met succes. Zaterdag werd de partij pas uitge speeld, want vrijdg had Talj een extra rustdag aangevraagd. Van de drie reglementaire extra rust dagen heeft Talj er nu al twee ge bruikt. De zesde partij van de tweekamp Hübner-Adoijan eindigde in winst voor de laatste. De zevende partij werd remise zodat Hubner nog steeds de leiding heeft: 4-3. Boelkens en Fleskens weerstand te gaan bieden. Er ontspon zich voor de verdere duur van de wed strijd een levendige discussie tussen de Studenten en de arbi ters, met als voornaamste ge spreksonderwerp de interpreta tie van het spelregelboekje. Het zou de noorderlingen uiteindelijk op een "kwartet" komen te staan: drie groene en een gele kaart. Het geel nota bene voor de captain. Jan Dresselhuis. Leiden koos ondertussen wel het goede spoor. De ploeg liet zich aan de arbitrale dwalingen niets gelegen liggen en profiteerde ruimschoots van het concentra tieverlies bij Groningen, dat steeds slordiger ging spelen. Verdiend en zeer fraai kwamen de mannen van Grippeling na tien minuten in de tweede helft op voorsprong door een snoei harde korte corner van Wouter van den Berg: 2-1. Groninger Studenten reageerde bij monde van de linksback met de vertwij felde uitroep: „Jongens, wat zijn we aan het doen?". Het antwoord kwam vanaf de bank: "hoc keyen". Waarmee ook dat mis verstand weer uit de wereld was. Het slotoffensief van de Studenten bracht LMHC niet in moeilijkhe den. De Leidenaars toonden in die eindfase zelfs nog aanvallen de aspiraties door de noorderlin gen enkele momenten weer he lemaal terug te dringen. Tijdens een van die acties deelde Frits Verhey aan de koploper de gena deklap uit: na een persoonlijk duel met doelman Karei Roes- singh bracht hij Leiden op 3-1. Commentaar wilden de ontgoo chelde Groningers na afloop niet geven. De manager: "Als we hier commentaar op zouden geven, zouden we erg onfatsoenlijke dingen moeten zeggen over de scheidsrechters. En dat kunnen we maar beter niet doen". Een in zicht dat zo'n 70 minuten te laat kwam. Forescate-Spirit: 3-3. De dames van Forescate, die voor de com petitie niet meer in actie hoeven te komen, hebben een oefenwed strijd gespeeld tegen Spirit. Eve line Kimman bracht de Voor schotense dames in haar eentje op een 2-0 voorsprong, waarna Spirit tegenscoorde. Marjolijn Brands zette Forescate nog voor rust op 3-1. Na de hervatting lie ten de dames het enigszins ver sloffen en kon Spirit het verdien de gelijke spel in de wacht slepen. Roomburg heeft de belangrijke wedstrijd tegen de dames van Noordwijk niet kunnen spelen. Deze wedstrijd, van belang voor de uiteindelnke titel, werd in verband met de gesteldheid van de velden van Roomburg, afge last. De clubs vonden het daarop niet nodig naar Noordwijk uit te wijken, waar de velden wel goed gekeurd waren. ROLPH PAGANO LEIDEN - Bij Avanti sloegen za terdagmiddag de dames van de E.K.-selektie zich ruimschoots in het zweet met naast zich vier Oranje-heren die plichtstatig hun E.K.-voorbereiding volbrachten. Geen competitie in de ereklasse, de Scylla en Avanti vlaggesche- pen bleven aan de ketting. De aandacht kon zich dit weekeinde vrijelijk richten op het ware con tingent aan landelijke teams, dat onderstreept hoe sterk het Leidse tafeltennis in de breedte is. Hoe is deze situatie ontstaan? Bij Avanti en Scylla heeft men al jaren aan dacht voor de jeugdopleiding. Veel jeugd die doelgericht pro beert tot de vaderlandse ping- pong-top door te dringen. Veel afvallers dus ook, en spelers die het na verloop van jaren kalmer aan wensen te doen. Scylla en Avanti hebben daar, naast de dames- en herentopformaties, resp. zes en drie landelijk spelen de teams aan overgehouden. Beide verenigingen krijgen op basis van zowel individuele als clubsuccessen genoeg waarde ring en aandacht om de "eigen kweek"-methode enthousiast te continueren. Anders ligt dat voor het Oegstgeestse Mizu. Onder leiding van Scyllaan Chiel Kui per werkt ook die club al jaren intensief aan de jeugdopleiding. En de resultaten mogen er zijn, want in betrekkelijk weinig jaren speelt heren I promotie-hoofd klasse en vinden we twee en drie in de overgangsklasse. Dat de Oegstgeestenaren desondanks (nog) in de schaduw van Scylla en Avanti opereren is logisch, omdat beide eerstgenoemden vanuit dezelfde ideologie gewoon meer presteren. Maar met name de po sitie van het eveneens Leidse Do- cos is wrang voor Mizu. Het is een bekend gegeven dat de jeugdop leiding bij Docos de laatste jaren niet teveel rendement heeft ge had. De club vormt wél een soort gezellig licht, waar omheen een aantal op andere verenigingen uit de boot gevallen, dan wel ont heemde spelers, zoemen, die Do- cos op die wijze toch van een (goedkoop) sportief jasje voor zien. Deze functie wordt echter ongewild vervuld en je kunt het de club niet kwalijk nemen dat het met handgeklap nieuwe le den als: Ed v. d. Berg, Ed Fallaux, Wibo van Gennip, Paul Bakker en Laddy Prorok heeft geno teerd. Toch neemt dat niet weg dat een "eigen kweek "-treffen tussen Mi zu en Docos een ruime Oegst geestse triomf zou opleveren. Reitsma is vooralsnog de meest gevorderde Chiel Kuiper-pupil, die ook zaterdag zijn team naar een 6-4 zege op Steeds Hoger droeg. Eigenlijk is Reitsma de promotie-hoofdklasse ontgroeid, daarom is het voor dit talent gun stig dat binnen afzienbare tijd Mizu het eigen clubgebouw kan betrekken en dat bij de jeugd Van der Broek mogelijkheden toont. Mizu 2 zette Scylla 5 met 2-8 een voudig mat welk voorbeeld team 3 een tafel ernaast tegen Scylla 6 netjes volgde 2-8. De Scylla- teams hangen wekelijks van de invallers aan elkaar. In het derde draafden naast Sjaak van Veen nu Turk en Lepelaar op en een 9-1 pak op de broek bij Quick was hun deel. Scylla 2 had in Hans de Roode en Theo Bakker ook al twee invallers. Bij kampioen Ta- feltennishuis moest één punt ge haald worden om definitief veilig te komen. Het werden er twee omdat de Am sterdammers ook twee vervan gers achter de tafel brachten. Nou was één van die remplaganten Appie Reinders zodat de 2-8 winst toch niet geheel onverdien stelijk te noemen is. Scylla 4 werd vorige week al kampioen en be wees dat deze week bij Combi nog eens 3-7. Avanti 2 kan vol gende week promoveren naar de hoofdklasse als het dan net zo hardhandig omspringt met Ra- vestein als deze week met Mole naar 2-8. Dat het kan bewezen de Avanti reserve-dames die vol gend jaar na de 8-2 zege bij VDO recht hebben op een hoofdklasse plaats. stoomden de studenten op naar een voordelige marge van 9-3. LUSV haalde zich zelf evenwel uit het ritme, omdat een drietal wissels verkeerd uitpakte. Ofschoon Donar de vakantievierende spelverdeler Piet Pijnaken miste en aanvaller Gert Wes- sels door een knieblessure op halve kracht speelde, wist het zestal de stand met veel en thousiasme gelijk te trekken: 11-15. Donar raakte door die ontwikkeling op toeren, pak te in de derde set zelfs een 1-6 voorsprong. Pas toen oor deelde LUSV de tijd rijp orde op zaken te gaan stellen. Do nar werd vervolgens achter haald (11-11), waarna LUSV dank zij vooral de inbreng van de excellerende Waldo Broeksma naar 15-11 uitliep. Desondanks achtte Donar zich niet verslagen, greep met 14-16 de vierde set en for ceerde zodoende 'een belle'. In die beslissende vijfde set liet LUSV echter geen twijfel bestaan over zijn kracht en haalde de verdiende titel met een 15-11 setscore binnen. Leython speelde in het uitduel met GVC een sprankelende partij volleybal. Het collectief functioneerde optimaal en nagenoeg elke aanval werd doeltreffend afgerond. Met name Erwin Bergsma en Frits Jans waren goed op dreef. GVC werd simpel weggesla gen: 4-15, 3-15 en 8-15. Orion nam verder afstand van hekkesluiter Jodan Boys. In de afscheidswedstrijd van Frits Jans werden de Gouwe- 3-1 nederlaag op de feiten ge- naren met met de nei drukt. Hoewel er bij NOVO-Be Fair niets meer op het spel stond, slaagden beide formaties er in een aantrekkelijke pot op de vloer te leggen. De Noord wij kers trokken voor eigen volk met 3-2 aan het langste eind. Bij de dames-divisionisten kwam Gemini/K tegen Were Di goed voor de dag. Welis waar sprongen de Voorscho tense dames in het begin wei eens in de fout, maar naarma te de eerste set vorderde, ging Gemini steeds beter draaien. Dat herstel leverde een 14-16 setwinst op. Were Di kwam in de tweede periode goed terug (15-11), waarna het hechte teamverband bij Gemini borg stond voor een 8-15 zege in de volgende set. De concentratie verslapte in het vierde be drijf: Were Di profiteerde kundig: 15-7. Gemini vond zichzelf in de laatste s'et evenwel terug en stelde met 5-15 de 2-3 overwinning vei lig- NOVO moest tegen Delta met drie reserves het veld in en die aderlating leverde de ploeg nogal wat problemen op. De eerste set, waarin NOVO nog al wat foutjes maakte, ging dan ook met 15-8 naar Delta. In het tweede part kwam NOVO goed terug. Het nor male ritme werd gevonden, wat tot gevolg had dat Delta met 7-15 moest buigen. Daar na zeeg NOVO ineen en kon Delta op eenvoudige manier naar 3-1 (15-4 en 15-8) opsto- Leython 'balde' tegen VSC bij vlagen voortreffelijk. Vooral in de eerste twee sets ramde Leython er lustig op los, al liepen de zaken ook bij VSC voortreffelijk. De eerste set ging naar Leython (14-16); de tweede- naar VSC (15-13). Daarna zakte VSC naar een bedroevend peil af. Leython nam vervolgens geen halve maatregelen: 3-15 en 4-15. In de promotieklasse was de confrontatie Gemini 3-LUSV in verband met de degradatie nog van belang. Gemini toonde zich in eerste instantie het koelbloedigst (15-7), maar LUSV kwam daarna goed te rug (10-15, 10-15). Gemini bleek echter over de langste adem te beschikken en redde met tweemaal 15-6 haar ge zicht. Leython 2 moest'haar meerdere erkennen in koplo per DAC: 3-1: 15-9, 10-15, 15-2 en 15-4. LEIDEN - Na een wat aarzelende start (vier nederlagen op rij, waarvan enige onnodig) is het eerste tiental van Philidor/Lei- den aan een opmerkelijke op mars in de hoofdklasse van de landelijke schaakcompetitie be gonnen. Charlois/Europoort en VHS/Haarlem werden met 7 Vz— 2lh de eerste slachtoffers van de Leidenaars. Ook MEMO/Am- sterdam redde het in de vorige ronde niet, want Rinie Kuyf won het probleemachtige paardeind- spel tegen Roemersma gefor ceerd met enige fijne scherpe wendingen in tweede zitting, zo dat de Amsterdammers een 4V2- 5V2 nederlaag leden. Griepaanvallen bij Henk van Maa- ren, Ad van den Berg en Joop Pi ket dwongen de Leidenaars za terdag in de achtste en tevens voorlaatste ronde tot een fanta sie-opstelling tegen BSG/Bus- sum. Desondanks of misschien wel juist daardoor kon de Leidse ploeg een doeltreffende ze venklapper op de Bussumse stellingen afvuren. Door deze 7-3 overwinning klom het Leidse Philidor naar de vijfde plaats. De start van Philidor tegen BSG was wel heel overtuigend. Menno Okkes sloeg als eerste vernieti gend toe: pionoffer, torenoffer en mat. Even later zette Piet Bakker zijn opponent ook al mat 2-0. Joop Piket offerde in de tijdnood van zijn tegenstander een pion. De aanval, die hij daarna inzette, leidde tot mat of dameverlies en derhalve tot 3-0. De resterende zeven partijen wer den alle pas na de eerste tijdcon- trole beslist. Theo Piket had wel de "slechte loper", maar hij slaagde er toch in remise te ma ken. BSG knabbelde wat van de achterstand af, toen Ad van den Berg zijn hopeloos staand dame eindspel opgaf. Invaller Hans Kuyf had wel een kwaliteit veroverd, maar de zaak was zo ongeveer potdicht ge schoven. Derhalve remise en 4-2. Henk van Maaren kwam een pion en een stelling achter. Zijn oppo nent koos echter een "verkeerde winstplan", zodat Van Maaren naar een gewonnen dame-eind spel kon afwikkelen: 5-2. De fraaiste partij werd ongetwijfeld door Peter Wakker op het bord getoverd. Op zijn 30ste zet bracht hij een dame-offer, dat pas op de 50ste zet zijn rente opbracht in de vorm van een onhoudbare vrij pion: 6-2. Rinie Kuyf heeft het aan het eerste bord tegen Hans Bouwmeester lang vol gehouden, maar in de slotfase kwam hij net iets tekort: 6-3. Peter Gelpke won al vrij snel een dame tegen toren en paard, maar hij moest wel zes uur zwoegen om de eindstand op 7-3 te bepalen. Behalve Philidor deed ook stadge noot LSG van zich spreken. In klasse I B Greep het eerste van LSG de titel via een overtuigende zege (7V2-2V2) op De Wolstad uit Tilburg. Het kampioenschap werd zaterdag reeds behaald, omdat concurrent HMC/Den Bosch struikelde over "hinder nis" Den Haag (4V2-5V2). LSC I begon aan het karwei "De Wolstad" met twee remises. Er- wich moest eeuwig schaak toe staan, want anders ging hij mat, terwijl Heemskerk zorgde voor een "normale" remise: 1-1. Hier uit putten de Tilburgers nog wat hoop op een goed resultaat, maar die hoop vervloog al gauw, toen de puntenmachine van LSG op gang kwam. Dobbelaar had op het oog een iet wat slechte stelling, maar hij zette deze in winst om door een paard na een foutieve dekking te vero veren. Tolenaar stond slecht, werd er gezegd. Hij toonde echter aan, dat dit optisch bedrog was door via de open f- en d-lijn de vijandelijk stelling binnen te dringen: 3-1. De directe koningsaanval van Baart bezorgde Becx zoveel hoofdbrekens, dat hij door de vlag ging. Van der Born tekende voor 5-1. In een Konings-Indiër gaf hij zijn opponent college in het later promoveren van vrij pionnen. konings was niet op dreef. Wel had hij het loperpaar. Maar hij stond een pion achter. Tot verbazing van de omstanders accepteerde Vermeer zijn remise-aanbod, zo dat LSG de buit al binnen had: 5V2-IV2. Wichers voerde, zoals hij dat uitdrukte, een comfortabele stelling op een comfortabele wij ze tot winst 6V2-IV2. Het was opmerkelijk, dat de beide kopmannen van LSG, Charles Kuijpers en Dirk Sikkel, zoveel moeite hadden met twee inval lers van De Wolstad Sikkel raak te een pionnetje achter, maar hij bereikte wel remise. Kuijpers, daarentegen, stond na de ope ning daverend. Hij ruilde in "vliegende tijdnood" zijn dame tegen twee torens en een pion, waarmee hij echter niet meer dan remise scoorde: 7V2-2V2 voor LSG I. In de tweede klasse C, waarin Phi lidor II, LSG II en Voorschoten I uitkomen, is het zowel aan de staart als aan de kop een gedrang van jewelste. Alleen DD II/Den Haag is al zeker van degradatie, maar dat verhinderde niet, dat de Hagenaars Paul Keres II uit Utrecht met maar liefst 7-3 been tje lichtten. Iedereen verwachtte, dat Moerwijk I zou profiteren, maar niets daarvan: Voorschoten wil niet degraderen en tracteerde Moerwijk op een 6-4 nederlaag. LSG II/Leiden, dat de hete adem van Voorschoten in de nek voel de, ontwaakte eindelijk na een "winterslaap" van vier verloren duels door PION/Groesbeek een remise (5-5) af te snoepen. De Leidenaars hadden in dit gevecht echter een winstkans gemist. Of LSG II te laat wakker is gewor den, zal de laatste ronde moeten aantonen. Zowel Voorschoten als LSG II hebben hun kansen op handha ving in eigen hand. Nu LSG I naar de hoofdklasse is gepromo veerd, is degradatie van LSG II natuurlijk "rampzalig", want dan zit er tussen deze beide teams een kloof van maar liefst drie klassen. Philidor II/Leiden heeft het zekere voor het onzekere genomen. Het bezoekende ASV/Arnhem werd met een 6V2-3V2 nederlaag naar huis gestuurd.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 18