'Outsider' Pollentier bluft Moser en Raas af SDCP ontwaakt tegen RBB: 1-0 Meerburg-SJZ eindigt weer onbeslist: 1-1 Zwemsters Katwijk promoveren Amateur wint Grand National SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT MAANDAG 31 MAART 1980 "Ik speelde alles of niets; het werd alles MEERBEKE (GPD) - Het wielerseizoen 1980 is hard op weg om, wat de klas siekers betreft, hét jaar van de outsiders te wor den. Na de triomf van Jo seph Bruyère in de ope ningswedstrijd De Om loop het Volk en de spurt zege van Pierino Gavazzi in Milan-San Remo, on derstreepte Michel Pollen- tier die stelling gistermid dag in het Belgische Meerbeke, waar hij de Ronde van Vlaanderen op zijn naam schreef. Mutsaars wint Drentse ronde HOOGEVEEN (ANP) - Henk Mut saars uit Schijndel heeft zaterdag de Ronde van Drente, een klas sieke wegwedstrijd voor ama teurs met start en finish te Hoo- geveen, op zijn naapi gebracht. Na 156 zeer zware kilometers won hij de sprint van een kopgroepje van drie renners. Dries Klein uit Ter Apel legde beslag op de tweede plaats en Dries Timmer uit Yde de Punt kwam als derde over de eindstreep. Een overwinning die als een com plete verrassing mag worden be schouwd, want voor de 29-jarige Pollentier was het de eerste keer in zijn al lange en onstuimige car rière dat hij een klassieke zege op zijn lijst kon bijschrijven. De tijd dat een select groepje wiel renners uit het internationale profpeloton met een soort alleen vertoningsrecht uitmuntte in de specialiteit van het rijden en winnen van grote eendagswed- strijden, lijkt voorbij. Een ont wikkeling, die ze volkomen aan zichzelf te danken hebben, want net als in de twee voorgaande klassieke wegwedstrijden was er bij die „experts" sprake van een te afwachtende houding. Ditmaal vertikten Francesco Moser en wereldkampioen Jan Raas het voor elkaar om in de laatste me ters van de Ronde van Vlaande ren de gedemarreerde Pollentier terug te pakken. Allebei beseften ze dat die activiteit weinig lonend zou zijn, want degene die de ten gere Belg zou „gaan halen" was ook meteen geklopt in de eind spurt. Wat dat betreft moet Pollentier in de laatste spannende kilometers toch redelijk op zijn gemak heb ben gezeten. Voor een onderne mend renner als hij is, is nauwe lijks een betere uitgangspositie te bedenken dan naar de streep te rijden met twee spurters, die el kaar het licht in de ogen niet gun nen en het niet op kunnen bren gen zelf voor de eenzame aanval te kiezen. „Als je met twee van die De uitslag: 1. Michel Pollentier (Bel) 265 kilometer in 10.36.45, 2. Frances co Moser (Ita) z.t., 3. Jan Raas (Ncd) z.t., 4. Roger de Vlaeminck (Bel) op 20 sec., 5. Mare Demeyer (Bel) z.t., 6. Freddy Maertens (Bel) z.t., 7. Gilbert Duclos-Lassalle (Fra) z.t., 8. Godi Schmutz (Zwi) op 2.15,9. Guy Sybille (Fra) op 2.40,10. Fons de Wolf (Bel) op 2.45 (wordt vervolgd). rappe mannen naar de streep gaat, moet je alles of niets spe len", zo' Pollentier. „Het werd alles. In Miiacm-San Remo ging mijn demarrage met door. Nu za ten Raas en Moser een secpnd0 te lang naar elkaar te kijken". „De beste heeft gewonnen", oor deelde Jan Raas, die voor de tweede achtereenvolgende keer een gevoelig verlies moest slik ken en bleef steken op de derde plaats. „Maar dat gebeurde wel op een gemakkelijke manier, want dat mag je toch wel zeggen wanneer je met twee spurters naar de eindstreep gaat en zo kunt winnen". Raas legde zijn gebrek aan activiteiten tijdens de Ronde van Vlaanderen uit met een flesje neusdruppels in de hand. „Ik heb daar de hele dag mee gereden, want ik ben ver schrikkelijk verkouden. Ik heb vandaag uitgezien als een beest. Eerlijk gezegd was ik al. verrast dat ik mee zat met deze ontsnap ping. Maar het is waar dat ik toen we net weg waren niet al te veel kon meewerken". Raas greep zijn minder goede ge zondheid aan om duidelijk te maken dat profwielrenners niet het recht hebben zich met de bes te medicamenten te verzorgen. „Wanneer ik efedrine-neusdrup- pels had mogen nemen, zou ik zeker binnen drie of vier dagen beter zijn, want het is maar een gewone verkoudheid. Maar met die druppels had ik hier niet mo gen rijden", stelde hij. De Zeeuw se wereldkampioen loopt dan ook niet over van optimisme voor de komende grote wedstrijden, zoals Gent-Wevelgem aanstaan de woensdag. Voor Michel Pollentier betekende de overwinning wellicht de te rugkeer na twee verloren jaren. De voormalige kampioen van België, die in zijn loopbaan al de Ronde van Italië en Zwitserland won, werd in de Ronde van Frankrijk in 1978 tijdens de rit naar Alpe d'Huez betrapt op fraude tijdens de dopingcontrole. Hij werd diep verguisd en de si tuatie werd er niet beter op toen het schier onverbrekelijke trio Maertens, Demeyer en Pollentier uit elkaar viel. Pollentier kwam terug in een onbetekenende ploeg en kon zijn successen van t de jaren ervoor niet evenaren. Het gevolg was dat hij al snel als afgeschreven werd beschouwd, maar dit seizoen is gebleken dat dat iets te voorbarig is ge weest. In de Ronde van Vlaanderen keer de trouwens ook Freddy Maer tens terug op zijn vroegere ni veau. Net als Pollentier heeft hij een tobberige periode achter de rug, waarbij het gonsde van de De Koppenberg deed ming gingen talloze valpartij achterop. De Belg reikte uiteindelijk toch nog de Ronde van Vlaanderen andermaal zijn werk als scherprechter. Tijdens de beklim- onderuit. Met name Roger de Vlaeminck raakte door de gemeenschappelijke I r de vierde plaats. geruchten over zijn geestelijke en lichamelijke aftakeling. Maer tens in deze vorm begint echter weer te horen tot de top en dat was minstens even verrassend als de zege van Pollentier. In de aanloop naar de Muur van Geraardsbergen ging Hennie Kuiper in de aanval. „Ik vond", vertelde Kuiper, „dat ik me nu ook maar eens moest laten zien. Mijn ploegmaats Duclos-Lasalle en Laurent hebben al overwin ningen op hun naam staan, en al is mijn positie binnen de ploeg daardoor niet aangetast voelde ik me sterk genoeg om wat te doen. Mijn hoop was dat ik tot op de Muur van Geraardsbergen alleen voorop zou blijven, maar toen dat niet lukte, wist ik dat er geen ere plaats voor mij inzat". Lopez-Carril overleden GIJ ON (ANP) - De Spaanse oud-wielrenner Vicente Lopez-Carril is zater dag op 37-jarige leeftijd in Gijon overleden. Tijdens een voetbalpartijtje op het strand met vrienden kreeg Lopez-Carril een hartaanval. Een ambulance bracht hem met de grootste spoed naar een ziekenhuis, waar de artsen de dood constateerden. Lopez-Carril was in zijn tijd één van de sterkste klimmers. In 1974 werd hij Spaans kampioen en eindigde hij op de derde plaats in de Ronde van Frankrijk. Op de Muur werd een eerste serieu ze schifting teweeggebracht, i maar de beslissing viel op de toch i redelijk onbeduidende Bosberg. Pollentier viel daar genadeloos aan. Francesco Moser kon hem i bijhouden en met veel pijn en moeite zag ook Raas nog juist kans om de trein richting succes te pakken. Als laatste wagon zwabberde hij lange tijd achter de twee krachtpatsers aan. Maar eenmaal over de grootste ver moeidheden heen, kon hij de toeclips voor de spurt met een ge rust gemoed aantrekken. Tot Pollentier echter in de laatste ki lometers zijn enige wapen uit speelde: de telkens terugkerende demarrage. Vier keer werd hij ge counterd door Moser, twee keer door Raas. De laatste keer, met het spandoek in zicht, kwamen de twee kemphanen te laat. Putten aren zetten eindsprint in LEIDEN - Foreholte pikte in de vierde klasse A een belang rijk punt mee door het treffen met Docos in 2-2 te laten eindigen. De Voorhouters werkten zich daarmee iets uit de degradatiezone op. In 4B vochten Meerburg en SJZ een levendige derby uit. Uiteindelijk deelden beide Zoe- terwoudse teams met 1-1 de punten. Meerburg-SJZ 1-1. In Zoeterwou- de was flink wat publiek naar het Meerburg veld gekomen. Voor de aanvang werd Meerburg speler Cees de Rooy gehuldigd; hij speelde zijn 400ste wedstrijd in het eerste team. Meerburg had ditmaal het iets betere veldspel, wat in de beginfase tot enkele KATWIJK - Door de successen in de wedstrijden van het afgelopen weekeinde zijn de zwemsters van Katwijk gepromoveerd van de C naar de B klasse. De uitslagen bij de 400 meter vrije slag van de meisjes waren: Onder 16 jaar 1 Jannie Dijkstra (Katwijk) 4.57.4; 2 Inge den Duik (Katwijk) 4.59.9. Onder 14 jaar 1 Marianne Knot (LZ 86) 4.58.9; 2 Rianne den Duik 5.03.5. Onder 12 jaar 1 Sylvia Bakker (Alkemade) 5.22.5; 2 Ivonne de Cler (LZ 86) 5.32.7. On der 10 jaar 1 Hanny de Wit 6.54.5. Jongens 400 meter vrije slag: 1 Wilco van der Zeeuw (LZ 86) 5.09.7. Bij de 400 meter wisselslag voor de heren werden' Johan Schuitemaker en Gcrrit Verdoes van Katwijk resp. één en twee. Hun tijden Waren 5.28.6 en 5.30.1. De 400 meter wisselslag voor de dames leverde winst op voor Pe tra Hoek in 5.29.0. Tweede werd Ellen Hoogeboom in 5.40.6. kansen leidde, mede omdat SJZ doelman Ton Vuurens toen nog wat weifelend optrad. Daar stond echter ook een goede kans van Theo van Klink tegenover. Tot de rust bleef het 0-0. Kort na de her vatting was het wel raak. Koos Romeyn kwam tussen twee Meerburg spelers ten val, waarna arbiter Merlijn gedecideerd naar de stip wees. Dit onder hevige protesten van de thuisclub, om dat Romeyn helemaal niet aange raakt zou zijn. Tegen de door Wim Bos genomen strafschop had doelman Reinier Bruins geen kans (1-0). SJZ moest hierna te rug, waarna Meerburg 10 minu ten voor tijd gelijk maakte. Na een vrije trap van Jan Zandber gen kopte Paul van der Heyden de bal onhoudbaar in het doel (1-1). Docos-Foreholte 2-2. Foreholte verzuimde in de beginfase een flink aantal kansen te benutten, waarna Docos de leiding nam dankzij Sjaak Rietbergen die in de 20ste minuut twee man en de keeper passeerde. Een kwartier later zorgde Piet Ruigrok dankzij een strafschop voor de gelijkma ker. Direct na rust kwamen de bezoekers op 1-2 dankzij Peter van Kampen die van een misver stand tussen doelman Burghout en enkele Docos verdedigers pro fiteerde. De gelijkopgaande strijd kreeg een juiste 2-2 uitslag omdat de arbiter van mening was dat de bal na een uiterst chaotische si tuatie de lijn van het Foreholte doel was gepasseerd: 2-2. RKAVV-Wassenaar 1-1. Ook hier een gelijkopgaand duel, waarin RKAVV in de 20ste minuut dankzij een fraai doelpunt op 1-0 kwam. In de blessuretijd voor de rust leverde Theo Dikstra met een hard schot de gelijkmaker af. Na de thee kregen beide partijen 18e Zilverenmolenloop A.V. de Bataven Leiden organiseert op zaterdag 5 april wederom deze bekende wegwedstrijd/prestatieloop over 20 km. Start 2 uur. Terrein Groenoordhallen, Leiden. Inschrijven: A. J. van Donzel, Distelvlinder 1, Leiden, tel. 071-140279. Voorinschrijving: 6,-. Nainschrijving: 8,50 (tot V2 uur voor start) Limiet 1.50 uur. Deze advertentie wordt aangeboden door Makelaardij v. d. Drift b.v. PUTTEN - Het degradatiespook lijkt SDCP weer tijdig uit de winterslaap te hebben gehaald. De Puttense zaterdag eersteklasser maakt er volgens trainer Henk Jonker een gewoonte van de competitie goed af te sluiten. Twee seizoenen geleden veroverde SDCP de titel in de tweede klasse, nadat de laatste acht wedstrijden winnend waren afgesloten (doelsaldo: 17-0), waarna de ploeg zich vorig jaar veilig stelde door uit de laatste negen duels zestien punten te vergaren. Afgelopen zaterdag legde SDCP tegen Rijnsburgse Boys (1-0) de basis voor de eindsprint van de voetbaljaargang '79/'80. Dat is ook nodig, nu de pupillen van Jonker (die volgend seizoen door WHC-coach Van Dijk wordt opgevolgd) nog steeds niet vrij zijn van degradatiezorgen. Dat laatste geldt niet meer voor Rijnsburgse Boys. Vandaar dat trainer Her man Wijnands nu al bezig is met het volgende seizoen. In dat kader paste de ingrijpende verandering, die hij zijn basisteam had laten ondergaan. Henk Postma bijvoorbeeld kreeg tegen SDCP de voorkeur boven doel man Cees Star, terwijl Gert Ouwersloot als middenvelder zijn rentree maakte. Nico Zwaan verhuisde daardoor naar de rechtsbackplaats, ter wijl Anne Ouwersloot in de dug out moest plaatsnemen. Voorts moest spits Henk van der Zwan'wegens werkzaamheden verstek laten gaan. Wijnands kon daardoor Wil Groenendijk als voorhoedespeler testen. Ondanks alle omzettingen kon de promovendus van de hoogste zaterdag- afdeling tot aan de rust de stand op 0-0 houden. De Rijnsburgers hadden dat voor een groot deel te danken aan Henk Postma. Met enkele goede reflexen keerde hij inzetten van Lubbersen en Arnold Jansen. Jansen kwam met alleen Postma voor zich trouwens ook niet tot scoren. Vlak na de hervatting misten Wil Groenendijk en Henk Merbis eveneens goede mogelijkheden om hun club aan de leiding te brengen. Een kwartier voor tijd promoveerde Co van de Berg uiteindelijk een voor zet van Arthur de Rochemont tot de openingstreffer. Een verdedigings- fout in de Rijnsburgse defensie was daar aan vooraf gegaan. De bloe- mendorpbewoners probeerden nog wel op het bijveld (het hoofdterrein was onbespeelbaar) van SDCP terug te komen, maar scoringsmogelyk- heden werden niet meer gecreëerd. Daarmee zijn de kansen op een aanvankelijk door Rijnsburgse Boys als einddoel beoogde tweede plaats in de eindrangschikking praktisch ver dwenen. Desondanks is Herman Wijnands nu al tevreden over het eerste jaar in de hoogste zaterdagklasse. "Maar", waarschuwt hij, "enige spe lers moeten nu niet te veel gaan verslappen, want dat zou hun plaats voor volgend seizoen weieens kunnen kosten. Bovendien ben je tegenover je vereniging en toeschouwers verplicht met een juiste instelling het veld in te gaan. Mogelijk dat we in de strijd om de amateurbeker nog wat kunnen presteren". LIVERPOOL (ANP) - Charlie makers als volslagen outsider Fenwick, een 32-jarige ban- beschouwd en stond 40 tegen kier uit de Verenigde Staten 1 genoteerd als kanshebber die in zijn vrije tijd als ama- voor de zege. De overwinning teurjockey optreedt, heeft za- leverde de schoonvader van terdag de 50.000 toeschou- Fenwick, de eigenaar van Ben wers op de renbaan van Ain- Nevis, het lieve sommetje van tree bij Liverpool verbijsterd 55.595 pond (ongeveer 230.000 door met Ben Nevis de 134ste gulden) op. editie van de Grand National, Voor een inwoner uit Londen de spectaculairste steeple- betekende de verrassende chase ter wereld, te winnen. uitslag de financiële klap v Ben Nevis werd door de book- ziJn leven. Hij voorspelde de eerste drie aankomenden cor rect en incasseerde het be drag van 58.000 pond sterling, ongeveer 250.000 gulden. Een "Hoe krijg ik die nou terug winst van 249.984 gulden ge lijkt jockey King te denken ter- Z'en z0n inzet van zestien wijl hij zijn paard in de verte piek. ziet verdwijnen. Over de gehele linie werd een Valpartijen uaren er weer ge- behoorlijk gokje gewaagd op noeg in de Grand National, de uitslag van de grand natio- maar in dit geval was niet het na'- *n totaal l'eP de inzet op paard maar de man het slacht- ^ot bedrag van 30 miljoen offer. pond sterling, ruim 132 mil joen gulden. nog enkele goede kansen doch het bleef bij 1-1. BMT-UDO 0-3. BMT betoonde niet de werklust die van de ploeg mocht worden verwacht, daarom werd het een gemakkelijke zege voor de Oegstgeestenaren. Vlak voor rust werd de veldmeerder- heid van UDO gehonoreerd met een treffer van Jan Zandbergen, die daarvoor al te gretig met en kele doelrijpe kansen was omge sprongen (0—1). Twaalf minuten in de tweede helft tekende Cor Strijk met een hard schot de 0-2 aan. In de 67ste minuut draaide een als voorzet bedoelde bal van Jan Zandbergen fraai in de bo venhoek van het BMT doel: 0-3. UDO geloofde het daarna wel waardoor het bij de 0-3 bleef. Jos Witteman speelde een sterke rol in de verdediging. Randstad Sport-Gr. Willem/VAC 3-3. Randstad toonde in deze ontmoeting twee gezichten. Voor de rust speelde het team tech nisch sterk, met als gevolg dat dé opponent niet aan de bak kwam. Uit een voorzet van Rick Dreef was het Piet Douwes die in de 12de minuut de score opende. In de 30ste minuut werd Randstad doelman Ruud de Weegher ver rast door een lob van Ton Bunnik (1-1). Vlak voor het rustsignaal ging Rick Dreef goed door, om vervolgens zijn broer Cees op maat te bedienen: 2-1Na de thee viel het spel van de Voorschote naren ver terug. Het was dan ook al heel snel 2-2 toen Eppe Nieu- wenhuis goalie De Weegher met een schuiver het nakijken gaf. Randstad leefde nog even op door een afstandsschot van Wim Horbach in de 60ste minuut: 3-2. Een kwartier later zorgde de in de diepte gestuurde Gommers voor 3-3. Concordia-SVLV 2-3. SVLV start te aanvallend Al in de 8ste mi nuut scoorde Willem Oranje op aangeven van Martin van de Valk. Ook daarna drongen de gasten aan, maar tot scoren kwam men voorlopig niet meer. Concordia kwam 15 minuten voor rust op gelijke hoogte door dat Toon Duwel profiteerde van het niet klemvast zijn van Ruud de Weegher (1-1). Concordia put te hier moed uit en kort hierop zorgde Mare Broos voor 2-1. In de tweede helft hadden.de gasten het initiatief weer i'n handen waarna wederom het duo Van der Valk-Oranje voor een SVLV tref fer zorgde. Het was Willem Oranje die het laatste tikje gaf. Concordia was hierna gevaarlijk in de counter doch 3 minuten voor tijd scoorde Peter Beylen, na een omstreden vrije trap van Peter Beylen 2-3. Koos Romeyn wint een kopduel onbeslist: 1-1. Meerburg verdediger Han Paidides. De Zoeierwoudse derby eindigde

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 16