Tottenham neemt wraak NAC voert FC Twente naar regelrechte afgang Omkoop-schandaal in Italië breidt zich uit Rotterdam gaat vandalisme snel bestrijden Kees Kist onder het mes: LIVERPOOL IN LONDEN TEN ONDER Petescu manager DS'79 PAGINA 14 SPORT MAANDAG 31 MAART SPORT TILBURG - Vermoedelijk nog deze week zal een beslissing worden genomen over een operatief ingrijpen bij Kees Kist. De Europese topscorer tobt al enige tijd met een middenoor-ontsteking. Kessler „Kist speelt al enige tijd met die handicap, maar wanneer het zijn gezondheid in gevaar zou kunnen bren gen, mogen we geen enkel ri sico nemen. Dinsdag of woensdag valt de beslissing over operatief ingrijpen". Clubarts Van Rompu: „Kees Kist kan zich ook na de com petitie laten opereren, maar dat impliceert wel dat hij zeer waarschijnlijk niet kan voet ballen met het Nederlands elftal om het Europees kam pioenschap in Italië. Wat weegt voor hem het zwaarst? Feit is dat AZ hem nu moei lijk kan missen...". Hetgeen betekent dat Kees Kist tenminste drie wedstrijden niet voor AZ zal kunnen uit komen. Malaga zorgt voor unicum MADRID - Malaga zorgde gis teren voor een unicum in de geschiedenis van het Spaanse voetbal door voor de competi tiewedstrijd in de eerste divi sie tegen Almeria niet op te komen dagen. De nationale federatie had het stadion "La Rosaleda" van Malaga voor één thuiswed strijd, besmet verklaard we gens incidenten die twee we ken geleden tegen Rayo Valle- cano voorvielen. Het duel tegen Almeria diende nu in het stadion "El Mira- dor" in Algeciras te worden gehouden. Uit protest bleef Malaga weg waardoor de ploeg niet alleen automatisch twee verliespunten kreeg maar ook nog met drie extra verliespunten werd bestraft. Daardoor kwam Malaga met 15 punten op de laatste plaats van de ranglijst terecht. LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zaterdag revanche genomen voor een recente nederlaag in het FA-bekertoernooi tegen Liverpool. De Spurs wonnen thuis met 2-0, waardoor Manchester United de kans kreeg twee punten op leider Liverpool in te lopen. De Mancunians maakten geen fout en zegevierden met 2-0 bij Crystal Palace. De marge tussen Liverpool en Manchester United bedraagt overigens nog altijd vier punten. Kopduel vopr het doel van Manchester United: met v.l.n.r. Joe Jordan van Manchester, zijn tegenstander Mike Flannagan en zijn ploeggenoot Jimmy Nicholl. De spelers van Liverpool hadden het alleen aan zichzelf te wijten dat er in Londen niet werd ge wonnen. Doelman Ray Clemence veroorzaakte eerst een strafschop toen hij de op hem afstormende Peter Taylor ten val bracht. Glenn Hoddle had geen moeite vervolgens raak te schieten. Toen Liverpool enkele scoringskansen ongebruikt had gelaten was het de beurt van Tottenham verder uit te lopen. Chris Jones kopte de bal uit een hoekschop van John Pratt achter Clemence. Manchester United had net als Tot tenham Hotspur aan één treffer in elke helft voldoende tegen Crystal Palace. United speelde veel beter dan een week geleden toen de laaggeklasseerde stadge noot Manchester City ternau wernood met 1-0 kon worden be dwongen. Joe Jordan zorgde met een kopbal voor 1-0 en acht mi- -q i nuten voor het einde scoorde de -DUnClGSilgcl Welshman Micky Thomas. Ipswich Town, dat op enige afstand in de kopgroep meedraait, had thuis heel wat moeite met Derby County, dat in degradatiezorgen verkeert. Lange tijd zag het er naar uit dat Ipswich afstand zou moeten doen van het trotse re- cori^ in zestien achtereenvolgen de wedstrijden ongeslagen te zijn geweest. Eric Gates redde zeven minuten voor tijd echter nog een gelijkspel (1-1), nadat Dave Swindlehurst Derby in de 62e minuut de leiding had gegeven. Frans Thijssen speelde niet mee bij Ipswich. Hij moest zich voor het begin al laten vervangen we gens maagklachten. Ipswich had veel te danken aan doelverdedi- ger Paul Cooper, die twee straf schoppen stopte. Brighton and Hove Albion zorgde voor een fraaie prestatie tegen Nottingham Forest, de komende tegenstander van Ajax in de hal ve finales van het toernooi om de Europacup voor landskampioe nen. Voor de tweede maal in dit seizoeh stuntte Brighton door met 1-0 te winnen. Linkerverde diger Gary Williams zorgde er vier minuten voor tijd voor dat Brighton de eerste club in drie jaar werd, die er in één seizoen in slaagde thuis en uit van Forest te ROME - Volgens het toonaan gevende sportblad Gazetto Dello Sport vormden de be kentenissen van de dertien gearresteerde voetbalspe- lers slechts "het topje van de ijsberg" van het omkoop- en gokschandaal, waarin de DORDRECHT (ANP)-Mircea Petescu, die eind vorig jaar als trainer v Sparta werd ontslagen-, is manager geworden bij DS'79. Italiaanse voetbalwereld de laatste maanden verwikkeld is. Het Milanese blad komt in zijn zaterdageditie met een nieuwe getuige op de prop pen die over onaanvechtba re, op schrift gestelde bewij zen beschikt over manipula ties met uitslagen van ten minste nog vier competitie duels. De Gazzetto Dello Sport schrijft, dat na de duels tus sen AC Milan en Lazio Roma en Avellino en Perugia zeker nog vier wedstrijden vooraf verkocht zijn voor wat be treft de uitslag. Het heeft doorvoor het bewijs in han den gekregen van een getui ge, die zijn indentiteit ge heim wil houden en zich in de loop van de week bij de justitie zal melden. De kans dat de Oostenrijkse in ternational Hans Krankl het volgend seizoen de kleuren van Perugia verdedigt, moet groot worden geacht. De Ita liaanse eerste divisieclub kondigde zaterdag aan een optie op Krankl te hebben. Voor zijn definitieve komst dienen enkele condities ver vuld te zijn. Zo mag de club niet teruggezet worden naar de tweede divisie vanwege zijn rol in het omkoop- en gokschandaal, waarbij drie spelers van Perugia (Zecchi- ni, Delia Martira en Casarsa) betrokken zijn en dienen de Italiaanse voetbalgrenzen uiteraard opengesteld te worden. Met de komst van Krankl is de overgang van René van de Kerkhof van PSV, die lange t ijd op het verlanglijstje van de Italiaanse club stond, van de baan. In de Bundesliga verspeelde FC Köln zaterdag de laatste kans om zich in het titelgevecht te mengen door op eigen terrein met 2-4 te verliezen van Bayern München. Door dit resultaat én de zege van Hamburger SV bij debutant Bayer Ürdingen spitst de strijd om het kampioenschap zich toe tot een tweekamp tussen de Beierse en Hamburgse club. Op vallend was verder de nederlaag van Eintracht Frankfurt (0-4) op eigen veld tegen degradatiekan didaat Hertha BSC, dat hiermee zijn eerste uitwedstrijd in deze competitie won. De 27e speeldag was een "zwarte" dag voor de penningmeesters van de thuis- spelende verenigingen. Met uit zondering van die bij de FC Köln. De topper trok een uitverkocht huis (61.000 toeschouwers, bruto recette 900.000 mark). De overige wedstrijden kregen slechts 144.000 bezoekers, voor Neder landse begrippen nog altijd om van te watertanden. Herfstkampioen FC Köln kan zijn vertrekkende trainer Weisweiler (Cosmos) geen kampioenschap als afscheidscadeau aanbieden. De Keulse ploeg werd definitief uit de race geworpen door Bayern München. Tweemaal wist Köln een achterstand goed te maken. Na de derde treffer van Breitner in de 70e minuut kon de thuisclub de aansluiting niet meer bewerkstelligen. In de laat ste minuut bracht Oblak nog 2-4 op het scorebord, maar dat was nauwelijks meer van belang. Daarvoor had Höness tweemaal voor Bayern gescoord en Köln via Dieter Muller (zijn 19e doel punt in deze competitie) en Zimmermann de stand op gelijke hoogte gebracht. Hamburger SV heeft het bij Bayer Ürdingen moeilijker gehad dan de uitslag (0-3) doet vermoeden. Bij de rust was de stand nog 0-0. Daarmee mocht de titelhouder België Met nog zes speeldagen voor de boeg lijkt Lokeren uitgeschakeld voor de Belgische voetbaltitel. De ploeg die de competitie zo voortvarend begon, is gisteren na een nederlaag met 0-1 tegen Standard naar de vierde plaats gezakt. De achterstand op koplo per Club Brugge bedraagt nu vijf punten. De Bruggenaren hadden op eigen terrein weinig moeite met Waterschei (3-1), RWDM, derde achter Club Brügge en Standard, versloeg in Molenbeek het laaggeplaatste Berchem (2-0). Een treffer van Van der Smissen in de 65e minuut besliste het duel Lokeren-Standard. In deze harde wedstrijd - de scheidsrechter trok zes keer de gele kaart - was Standard, zeker na de hervatting, in alle opzichten superieur. Na dat de pupillen van trainer Hap- pel op voorsprong waren geko men, zakte Lokeren volledig weg. Waterschei heeft bij Club Brugge één helft de illusie mogen koeste ren een winstpunt uit deze ont moeting te behólen. Ceulemans opende voor de thuisclub de sco re, waarna de gasten via een straf schop van Heyligen op gelijke hoogte kwamen. Doelpunten van Leekens en Courant drukten in de tweede helft het technisch overwicht van Club Brugge uit. Kenmerk van de wedstrijd RWDM- Berchem was hardheid. In de eerste helft werd Crockaerts van Berchem na een charge op Jan Boskamp uit het veld gezonden. Drie spelers kregen een gele kaart. Treffers van twee Neder landers, De Kip en Janssens brachten Molenbeek de zege. Club Luik zorgde met Hasselt voor de meest opvallende uitslag. Club won met 7-2, Hasselt ben gelt nu nog troostelozer dan vori ge week onderaan de ranglijst. eigenlijk het meest tevreden zijn. De debutant, die uit de laatste vier wedstrijden zeven punten verzamelde, trok onbevangen ten aanval en bracht doelman Kargus vaak in een lastig parket. Na de hervatting opende Nogly in de 51e minuut de score. Ürdingen nam daarna alle risico's om de gelijkmaker tot stand te brengen. Zoals zo vaak in die gevallen pro fiteerde de verdedigende club. Hamburger SV in dit geval. Via Hartwig en Hrubesch (penalty) liep het naar 0-3. Hertha BSC behaalde zijn eerste overwinning in een uitwedstrijd door Eintracht Frankfurt in eigen huis voor schut te zetten: 0-4. De halve finalist in het UEFA-beker- toernooi had een volslagen off day en werd dienovereenkomstig behandeld. Door deze zege ver liet Hertha BSC de laatste plaats ten koste van Eintracht Braunschweig, dat met 2-3 ver loor bij Fortuna Düsseldorf. EREDIVISIE Willem II-AZ'67 0-6 (0-4). 10. Kist 0-1, 32. Welzl 0-2, 35. Metgod 0-3, 38. Welzl 0-4. 62. Welzl 0-5, 83. Welzl 0-6. Scheids rechter Geurds. Toeschouwers: 14.000. PEC Zwolle-Ajax 3-0 (1-0). 43. IJzer man 1-0, Hendriks 2-0 (strafschop). 80. Hendriksen 3-0. Scheidsrechter Van Swieten. Toeschouwers: 11.000. NEC-Excelsior 2-2 (0-0). 59. Janssen 1-0,73. Janssen 2-0,84. Piasmans 2-188. Waslander 2-2. Scheidsrechter Bos man. Toeschowuers: 3000. Feyenoord-Vltesse 0-0. Scheidsrechter Mulder. Toeschouwers: 15.986. MW-FC Den Haag 2-0 (2-0). 35. Van Staveren 1-0, 45. Van Marwijk 2-0. Scheidsrechter Ram. Toeschouwers: 3500. PSV-Sparta 1-0 (0-0). 78. Brandts 1-0. Scheidsrechter Keizer. Toeschouwers: 18.000. Roda JC-Go Ahead Eagles 3-1 (1-0). 7. De Jong 1-0, 70. Nanninga 2-0, 88. De Jong 3-0, 90. Woudsma 3-1. Scheids rechter Weerink. Toeschouwers: 6000. FC Utrecht-Haarlem 1-0 (0-0). 81. De Kruyk 1-0. Scheidsrechter Corver. Toe schouwers: 6000. FC Twente-NAC 1-4 (0-2).. 9. Vreijsen 0-1, 40. Siwek 0-2, 47. Van Gils 0-3. 76. Van Gils 0-4, 86. Bos 1-4 (strafschop). Scheidsrechter Draaisma. Toeschou wers: 7500. EERSTE DIVISIE FC Den Bosch-Helmond Sport 7-0 (3-0). 4. Kamps 1-0, 15. Wessel van den Bosch 2-0, 41. Van der Horst 3-0, 48 en 58. Ro mein 4-0 en 5-0,63. en 65. Wessel van den Bosch 6-0 en 7-0. Scheidsrechter Bak ker. Toeschouwers: 3.000. Cambuur-Fortuna Slttard 2-3 (1-0). Scheidsrechter Gans. Toeschouwers: 4500. 38. McDonald 1-0, 51. Van Daele 1-1, 60. Groote 2-1, 76. Kramer 2-2, 83. Zuidersma (strafschop) 2-3. Veendam-FC VW 2-2 (2-2). Scheids rechter Van der Veen. Toeschouwers: 2000. 17. Korte 1-0, 23. Janssen 1-1, 31. Koolhof 2-1, 44. Janssen 2-2. De Graafschap-Heracles 1-2. (1-1). Scheidsrechter Severein. Toeschou wers: 3000. 25. Koenders 1-0, 36. Van Dfjk 1-1, 71. Prijs 1-2. SVV-Vlaardingen 2-0 (0-0). Scheids rechter Klinkers. Toeschouwers: 2600. 63. Tulleners 1-0, 88. Nanlohy 2-0. Amersfoort-DS'79 1-4 (1-0). Scheids rechter De Hond. Toeschouwers: 1000. 20. Leyenhorst 1-0, 50. Smeets 1-1, 51. Van der Linden 1-2, 75. Smeets 1-3, 84. Evers 1-4. Van Loon (Amersfoort) werd uit het veld gestuurd. FC Amsterdam-Groningen 1-2 (0-2). 9. Bakker 0-1, 13. Bakker 0-2, 54. Kam- phues 1-2. Scheidsrechter Van Etteko- ven. Toeschouwers: 800. Wageningen-Heerenvecn 1-1 (0-1). Scheidsrechter Van Eijk. Toeschou wers: 4500. 8. Hendriks 0-1, 88. Van den Berg 1-1. Telstar-Volendam 0-2 (0-2). Scheids rechter Van der Laar. Toeschouwers: 2100. 33. Tol 0-1, 41. Molenaar 0-2. LEIDEN - DIOK heeft gisteren in de Kikkerpolder het Zweedse Malmö RC met 33-25 teruggewe zen. In het fanatiek gespeelde vriendschappelijke duel hadden de Leidenaars bij rust al een 7-6 voorsprong. ENSCHEDE (GPD) - FC Twente geniet sinds gisteren de twijfel achtige eer de eerste eredivi sieclub van Nederland te zijn die op eigen veld twee punten aan degradatiekandidaat NAC heeft verspeeld. Tot vóór zondag was de Bredase formatie van oefen- meester Jo Janssen er dit seizoen nog niet in geslaagd om op vreemde bodem de maximale winst te veroveren. „Bij FC Utrecht", zo herinnerde zich Jo Janssen na de 4-1-zege op FC Twente, „speelden we nog wel gelijk 1-1), maar meer zat er ver der voor ons niet in als we ergens op bezoek moesten". „Kijk, dat hierin natuurlijk een keer verandering moest komen, was voor mij duidelijk, vooral na die 3-0-overwinning van vorige week tegen Roda JC. Dat het uit gerekend bij FC Twente zou luk ken, had ik uiteraard alleen maar kunnen hopen. Al moet ik toege ven, dat ik vooraf wel mogelijk heden zag, omdat FC Twente met merendeels jonge spelers niet in staat zou zijn om ons constant onder druk te zetten. Daarvoor mist de ploeg niet alleen de nodi ge dosis routine, maar vooral de juiste spelers. En dan praat ik nog niet eens over het geluk, dat je nou eenmaal moet hebben om te kunnen winnen". ,Laat dat geluk", zo had zijn collega Hennie Hollink van FC Twente even daarvoor nog verklaard,je een keer helemaal in de steek dan lukt er niets, maar dan ook hele maal niets meer. Je vecht dan als het ware tegen het onmogelijke". Hennie Hollink wilde overigens niet al te lang stil blijven staan bij de regelrechte afgang voor FC Twente. „Het hoort er allemaal bij", klonk het weinig overtui gend uit de mond van de Alme- loër, die voorspelde dat er de ko mende week een hartig woordje zal worden gesproken over de oorzaak van de deceptie tegen TVTAr* In de aanhef gaf Jo Janssen nog eens ten overvloede aan waar het momenteel aan schort bij FC Twente. „In feite verkeert FC Twente nu een beetje in dezelfde situatie waarin ik aan het begin van dit seizoen kwam te verke ren. Ook ik moest verjongen, maar tussentijds wel prestaties zien te leveren. Gelukkig hebben we dit proces nu enigszins onder controle. Tenminste tot die conclusie zou je kunnen komen op basis van deze overwinning tegen FC Twente en die van vori ge week tegen Roda JC. Of we dit succes de komende weken zullen kunnen continueren, moet je maar weer afwachten, want ik verwacht dat Siwek en Joore wel geschorst zullen worden vanwe ge hun gele kaart vanmid dag". Beide Bredanaars werden door scheidsrechter Bouke Draaisma overigens bestraft op een mo ment, dat FC Twente al een vol strekt kansloze wedstrijd speel de. Al na negen minuten namelijk mocht Martin Vreijssen profite ren van een misverstand tussen Ab Gritter en Romeo Zondervan. De onmachtige Enschedeërs probeerden hierna nog wel op gelijke hoogte te komen, maar nog voor rust maakte Siwek een einde aan alle Twentse illusies (0-2), die voor zover nog aanwezig vlak na de pauze helemaal ver dwenen toen invaller Wanny van Gils de stand naar 0-3 tilde. Diezelfde Van Gils zette NAC na een half uur ook 0-4 voordat Jaap Bos vier minuten voor tijd vanaf elf meter nog een beetje van de schande mocht wegwissen. Van de Korput: Het is beter dat ik hier opstap". Gemeente in overleg met Feyenoord -Sparta-Excelsior ROTTERDAM (GPD) - Als eerste stad in Nederland gaat de gemeente Rotterdam haast maken met de bestrijding van het supportersvanda- lisme. De dienst Sport en Recreatie van de Maasstad heeft daartoe be- stuursdelegaties uitgenodigd van Feyenoord, Sparta en Excelsior om op .woensdag 9 april ten stadhuize een aantal denkbeelden te ventileren. Van gemeentewege wordt erop aangedrongen om vertegenwoordigers van het georganiseerde supporterswezen in het onderhoud te betrek ken. Feyenoord-directeur Peter Stephan: „Een nauwere samenwerking tussen politie en justitie staat centraal in dat gesprek. Eveneens zal gebrain- stbrmd worden over wat de clubs zelf kunnen ondernemen tegen deze uitwassen". Jan van de Schoor, voorzitter van de Landelijke Federatie van Suppor tersverenigingen, heeft zijn medewerking inmiddels toegezegd, maai betreurt het feit dat de KNVB geen zetel voor zijn organisatie heeft ingeruimd in de Landelijke Commissie Coördinatie Geweldpleging. Inmiddels heeft men daarover een protestbrief naar Zeist gezonden. Smaakmakers Feyenoord wil voor 15 mei de internationals Michel van de Korput en Bennie Wijnstekers hebben vastgelegd. De Rotterdamse eredivisieclub heeft er veel geld voor over om de smaakmakers in De Kuip te houden, zo kondigde directeur Peter Stephan gisteren aan. „Op spelers van het kaliber Van de Korput moetje zuinig zijn. Bovendien ligt het vergoe dingsbedrag, dat we reglementair kunnen vragen, ver boven het mil joen. Dat geldt voor het binnenland en voor het buitenland". Michel van de Korput, die door Ruud Krol is aanbevolen als zijn opvolger in het geval hij Ajax zou verlaten, noemt dat onredelijk. De in Brabant woonachtige verdediger is uitgekeken op Rotterdam. Van de Korput: „Voor mijn carrière is het beter dat ik hier opstap. Wim Rijsbergen moesl anderhalfjaar geleden maar vijf ton opbrengen. Die had een heel wat indrukwekkender staat van dienst dan ik* Een dergelijk hoog vergoe dingsbedrag is absurd voor een verdediger".

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 14