„Er komt misschien wel handjeklap aan te pas WW neemt leiding van verliezend DAC over Gillisen: een amateur bij de profs Zoeterwoude moet inrijverbod West einde intrekken hoek van holland harwich §§g ZATERDAG 29 MAART 1980 SPORT PAGINA 13 WASSENAAR - De droom van Rob Gillisen werd al heel snel even realiteit. Nadat de voormalige spits van Blauw Zwart nog geen enkele keer bij FC Am sterdam had getraind, acteerde hij al in Japan en ging hij daar door het leven als international. "FC Amsterdam speelde aan het begin van de competitie een paar demonstratiewedstrij den in Japan", vertelt hij, waaraan ondermeer een team met de Argentijnse in ternational Mario Kempes meedeed. Omdat wij in Oran jeshirts speelden dachten de toeschouwers dat FC Amster dam het Nederlandse elftal was. De officials wisten na tuurlijk wel beter, maar speelden het spelletje mee. Het duel tegen het Japanse team werd zelfs rechtstreeks uitge zonden, terwijl het stadion (capaciteit: 40.000 mensen) was uitverkocht. Dat was on gelooflijk. En na afloop werd ik, terwijl ik nota bene reserve was, bedolven onder de hand tekeningenjagers. Voor mij was die reis een verlengstuk van mijn vakantie, want ik had toen nog geen bal aange raakt. Maar ik mocht mee als opvulling van de selectie. Je begrijpt wel, dat mijn seizoen vanaf dat moment al niet meer kapot kon". Terug in Nederland ontwaakte de 20-jarige Wassenaarder. Gillisen was immers als ama teur naar FC Amsterdam verhuisd en moest in het C- team een plaats in de A-selec tie van Tony Bruinslot af dwingen. Hoewel hij bij zijn overgang een plaats bij de re serves voor ogen had gehou den, maakte Gillisen voor de winterstop al zijn debuut in de eerste divisie. "Tegen Hel mond Sport moest ik voor Ton Kamphues invallen en sinds dien sta ik in de basis. Uiter aard had ik nooit verwacht zo snel door te breken, want je keek voorheen altijd op tegen een betaalde vereniging". Het is overigens maar zeer de vraag of FC Amsterdam in die categorie kan worden in gedeeld. Wanneer Gillisen de leden van de selectie van de Hoofdstedehn gen na gaat komt hij tot de conclusie dat vijf van de elf op amateurba sis eerstedivisievoetbal spe len. "Noem FC Amsterdam dan maar een amateurver eniging aangevuld met wat profs", geeft hij toe. Niette min vind ik het een eer om in het Olympisch Stadion te spelen. Je speelt toch tegen clubs als Fortuna, FC Den Bosch en Volendam". "Over de publieke belangtelling worden constant geintjes ge maakt", vervolgt hij. "We hebben ook de beste resultaten gehaald bij clubs waar veel toeschouwers warenZo won nen we bijvoorbeeld voor 12.000 man van FC Den Bosch, dat toen periodekam pioen kon worden. Bij Am sterdam zitten er vaak niet meer dan duizend. Pas gele den speelden we tegen Volen- da m en toen zaten er ongeveer 2.000 mensen. Voor de aan vang van elk duel zwaai je even naar de toeschouwers. Die kun je bij wijze van spre ken vanaf de middenstip tel len .Omdat cr tegen Volendam voor onze begrippen meer mensen waren, werd er met een over gedold. Zo van: "Lekker druk". Gillisen grin nikt. Hij heeft hele andere normen over druk, want in zijn Blauw Zwarl-tijd ("vanaf mijn zestiende stond ik in het eerste elftalspeelde hij meestal niet voor minder dan duizend toeschouwers. Het handjevol trouwe fans dat het Olympisch Stadion twee wekelijks bevolkt, weerhoudt Gillisen er niet van te zegger dat hij het uitstekend naai zijn zin heeft. "In de resteren de duels probeer ik een basis plaats af te dwingen en mo gelijk dat we in de competitie als tweede kunnen eindigen. Die plaats geeft recht op deel neming aan de nacompetitie En daarna? Ach, ik zie wel Misschien dat ik voor volgend seizoen een contract krijg aangeboden en dan tracht ik mii in de kijker te spelen". HERMAN POOS •k Rob Gillissen wijst naar een foto gemaakt tijdenseen duel waarin zijn huidige trainer,Bruinslot,ook meespeelde. "Ik scoorde toen viermaal en vanaf dat moment wilde hij mij hebben" Nieuwenhuijsen over WK-Monopoly op Bermuda's: HEERHUGOWAARD - De 27-jarige badmeester Alfred Nieuwenhuijsen uit het Noordhollandse Heerhugowaard wringt zich alleen al bij de gedachte aan de reis ietwat rusteloos in zijn stoel. Dat had hij nooit in zijn hoofd durven halen, naar de Bermuda's om daar maandag en dinsdag deel te nemen aan het wereldkampioenschap Monopoly. Een spellenfirma laat alle nationale kam pioenschappen Monopoly met vrouw en zelfs degenen die als tweede eindigden, naar de zonnige eilanden over komen voor het wereldkampioenschap. Vanaf vanmiddag duiken Nieu- I wenhuijsen en vrouw en reserve C. van Galen uit Delft in het kapi taal van de tot een Amerikaanse multinational behorende spel lenfirma, want de vliegtickets naar New York, waar het eerste deel van de reis naar toe gaat, kost volgens de badmeester al een vermogen. Vorig jaar september werd de Heerhugowaarder Ne derlands kampioen in Amster dam. „Een geluk hoor. De vol gende keer kom ik misschien niet eens door de voorronden", zegt Nieuwenhuijsen, een van de drie leden van Monooly Vereniging Noord-Holland. De andere leden zijn een loodgieter en een GAK-employé. Ooit deden hun vrouwen aan het spel mee, maar dat liep volgens de bad meester uit op geklets over sok- kenstoppen. „We zijn daarom een mannenvereniging geworden. Al drie jaar zijn we ermee bezig en we hebben zelfs een competitie en een beker voor de winnaar. De winnaar van de competitie is ook automatisch de voorzitter van de vereniging voor het jaar. Num- iner twee op de ranglijst wordt secretaris en de laatste moet een jaar lang penningmeester zijn. Ik ben zelf al twee jaar voorzitter", lacht Nieuwenhuijsen. De leden van de Monopoly-vereni- ging zijn momenteel bezig een wat zakelijke opzet aan het spel te geven. „We hebben er aandelen pakketten van iedere straat bij gemaakt en verder oliebronnen en een verhoogde hypotheek- waarde. Dat maakt het wat aan trekkelijker. We houden dat al leen voor onszelf, die andere spelregels". Alfred Nieuwenhuijsen is voor het wereldkampioenschap niet in training; toch komt de laatste da gen steeds het bord „Monopoly" op tafel om wat vertrouwd te ra ken met de Amerikaanse straat namen. Met de taal zit hij nog een beetje omhoog, want het is hem niet bekend hoe de organisatoren de taalbarrière willen doorbre ken. „Ik denk", zegt de badmees ter, „dat er misschien wel wat handjeklap aan te pas komt. Als ik bijvoorbeeld tegen een Japan ner of zo speel. Het lijkt me wel leuk al die gebaren". Over zijn tegenstanders weet Nieuwenhuijsen ook niets. Hij göat er wel vanuit dat het niet de eerste de besten zijn. „Och, ik probeer natuurlijk zo hoog mo gelijk te eindigen. Met dit spel zijn foefjes trouwens uitgesloten. Je kunt de geroutineerde spelers er overigens zo uithalen. Tijdens het Nederlands kampioenschap waren er bij die het nog nooit hadden gedaan. Enkelen dron gen door tot de tweede ronde, maar toen lagen ze er ook zo uit. Een doorgewinterde speler zal de duurste straten altijd proberen te bebouwen en zijn tegenstander failliet proberen te maken". „Bij het Nederlands kampioen schap was het ook zo dat het spel korter duurde dan normaal en ik neem aan dat het op de Bermu da's ook zo zal gaan. Na een uur spelen worden dan de bezittin gen geteld en wie er het meeste heeft, is de winnaar", aldus de Nederlands kampioen. Wat hem te wachten staat, als hij onverhoopt de winnaar wordt van het wereldkampioenschap, heeft hij niet eens durven vragen aan de organisatoren, want, zegt Nieuwenhuijsen: „Die reis vind ik al een enorme prijs. Vandaag vertrekken we eerst naar New York, waar we 's nachts zullen overnachten. De volgende mor gen moeten we ons melden bij een speciale Monopoly-afdeling op het vliegveld. Ik denk dat de organisatoren voor alle deelne mers een aparte ruimte hebben ingericht. Dan gaan we die dag naar de Bermuda's, waar we in het Southhampton Princess Ho tel verblijven. Nou. die naam al leen aln een dure gelege- heid". Halve marathon ISoordivijkerhout LEIDEN - De atletiekvereniging NSL uit Noordwijkerhout orga niseert zondag voor de zevende keer een halve marathon (21 ki lometer) in de omgeving van het Oosterduinsemeer. Hoewel deze loop niet op de officiële wed strijd-kalender staat zullen naar verwachting toch vele wed strijdlopers aan de start verschij nen. Voor de prestatielopers be staat er naast de halve marathon ook gelegenheid om afstanden van 2'/t en 5 kilometer te lopen. Start (11.00 uur) en finish zijn bij sportpark De Boekhorst in Noordwijkerhout. LEIDEN - De laatste loodjes wegen het zwaarst; dat doet ook opgang in de regionale volleybalcompeti tie. Verloor koploper DAC in de eerste klasse heren vorige week van WW, nu lijkt het schip vlak voor de haven definitief te stran den, want opnieuw moest de ploeg uit Alphen de punten inle veren. RVV was verantwoorde lijk voor de 3-1 nederlaag. Door zelf te winnen nam WW de kop over. Het laatste competitieduel tussen DAC en WW moet de be slissing omtrent het kampioen schap brengen. RVV, belust op revanche voor de eerder geleden nederlaag, startte furieus. Met 4-15,7-15 werd DAC weggespeeld. Toen RVV er in de derde set evenwel veel te gemak kelijk over ging denken sloeg de lijstaanvoerder bikkelhard terug: 0-15. Fanatiek en weer geheel opgeladen begon RVV aan de be slissende set. Vooral Johan Ver loop was niet te stuiten. Op aan geven van de spelverdelers Ro- nald Baars en Koen van der Horn excelleerde hij in de aanval. RW liep weg naar 14-2, zag DAC te rugkrabbelen naar 7-14 maar maakte daarna gedecideerd de partij uit. De leiding was bij deze spannende strijd uitstekend. WW, dat in de topper volgende week genoeg heeft aan een pun- tendeling, maakte korte metten met WVC uit Warmond. Laatst genoemde had thuis niets in te brengen: 0-3. NOVO en Ridderveld deelden de punten waardoor Ridderveld op gelijke hoogte kwam met Gemini 3, dat tegen de reserves van Do- nar zwak voor de dag kwam. En dan ook kansloos verloor. Donar, met Hans Bongenaar in de hoofd rol, won de eerste sets gemakke lijk, zakte even terug waardoor Gemini de eer kon redden, maar drukte tenslotte toch door. 3-1. Gemini 4 speelde tegen LUS V 2 een gedegen party. Zonder proble men won Gemini met 15-12, 15-10 en 15-11. Spelverdeler La gerwaard nam afscheid met een nederlaag. SKC won tegen Leython 2 tot eigen verbazing de eerste set met 4-15. Daarna echter stelde een gemoti veerd Leython orde op zaken. Renes legde de basis voor de 15-6 setzege en daarna liep het bij de Leiderdorpers gesmeerd. Met 15-10 en 15-8 werd SKC een 3-1 nederlaag toegebracht. Dames Koploper Orion kon tegen de nummer drie, S'70, maar moeilijk in het ritme komen. Het sterkste wapen, de serve, kwam niet uit de verf. S'70 kon daardoor telkens tot een goede aanvalsopzet ko men en middels taktische bal letjes, afgewisseld met harde smashes werd het toch wel ver rassend 0-2. Orion begreep evenwel juist op tijd dat er 'gefor ceerd' diende te worden omdat de titelaspiraties anders wel eens op de tocht zouden komen te staan. Met een gewijzigde opstel ling werd S'70 onder druk gezet en uiteindelijk kwam er, zij het moeizaam, een puntendeling uit de bus. NOVO 2 wees Aarlanderveen terug. Aanvankelijk verliep dat een voudig maar in de derde set ver dedigde Aarlanderveen zich sterk. Enigszins gelukkig ont kwam NOVO aan setverlies. Met 15-12 hielden de Noordwijksen de eer aan zichzelf: 3-0. Leython 3 had het moeilijk tegen Orion 2. Na een gewonnen eerste set nam Orion een 1-2 voor sprong. Maar het niet complete Leython vocht verbeten terug en kreeg loon naar werken: 15-11 en derhalve 2-2. Leython 5 speelde tegen VCL niet best. Werd in de eerste set zelfs weggespeeld (4-15), krabbelde nog terug maar kwam toch niet aan punten toe: 13-15,10-15. Ley thon 4 sloot de competitie af met een 3-0 zege op de reserves van DAC. NOVO 3 had alleen in de eerste set problemen met het reeds gede gradeerde VCO. Er werd net aan met 14-16 gewonnen. Daarna was het vuur by VCO geblust 8-15, 4-15. GER RENES (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG-ZOETERWOUDE - Het inryverbod voor het We steinde dat de gemeente Zoeter woude kort geleden heeft inge voerd voor een aantal momenten per dag, moet in ieder geval voorlopig worden ingetrokken. De Raad van State heeft het be sluit van de gemeenteraad tot in voering van .deze verkeersmaat regel geschorst. Dit is gebeurd op verzoek van een dertigtal bewoners en gebruikers van het Westeinde. De gemeente raad besloot vorige maand een inrijverbod voor het Westeinde vast te stellen op die momenten van de dag dat de leerlingen van de daar gevestigde scholen (Hel- lebelleschool, Klaverweide en Corbulo) van de weg gebruik maken. Dat besluit is op verzet gestuit van de overwegend bewoners en ge bruikers van het Westeinde. Als zij het Westeinde niet op mogen rijden, moeten ze een omweg van zo n twee kilometer maken. Ter wijl er met de aanleg van èèn één een vrijliggend pad te maken zou zijn, waardoor de scholieren he lemaal niet over het Westeinde zouden hoeven te gaan. De dertig bewoners en gebruikers zijn tegen het g<-meenter.i.idiN - slu gemeenteraadsbesluit de Kroon in beroep gegaan. Omdat de verkeersmaatregel al van kracht was, verzochten ze de Raad Raad van State om in af wachting van de beslissing van de Kroon het gemeenteraadsbe sluit te schorsen. Lutherse Kerk nu volledig op monumenten lijst gezet LEIDEN - De Lutherse Kerk aan de Hooglandse Kerkgracht is tot beschermd monument ver klaard. Tot dusver BftQQdtll slechts enkele delen van het kerkgebouw op de monumen tenlijst, zoals het uit 1672 date rende orgel dat in 1788 werd ge wijzigd en uitgebreid en een reeks geschilderde panelen van Joris van Schodten uit 1640. Volgens de Rijksdienst voor de Monumentenzorg is de uit 1618 daterende, maar in 1888 sterk gewijzigde kerk op de lijst ge plaatst om haar eenvoudige maar harmonische architectuur en een interieur van kunsthistorische en oudheidkundige waarde De kerk heeft een verhoogd tonge welf, dat het middenschip over dekt, door halftongewelf over dekte zijbeuken en een pannen zadeldak. Badmeester Nieuwenhuijsen smijt met geld. Op naar de Bermuda's. Met of zonder auto7 Helemaal vrij of alles verzorgd? Alles is mogelijk. Tegen aantrekkelijke prijzen IDEEÉN uit ons BIG BEN TOURS programma (geldig lol 31 oktober 1980) Standplaatsreizcn voor automobili-tcn v a f467.- p p Treinreizen naar div bestemmingen v a. f 603,- p p Londenreizenva f 178.-pp Auto-Retour all-in voor de doe het zelf automobilist va f 231.- p p Bungalow vakantiesv,1 309.-pp Touringcancten v u f992.- pp Minitours 5 daagse excursietarief 20% redukie voor passagier en auto Per dagdienst in voor- en naseizoen de auto tegen half tarief Caravans en trailers per dagdienst 35% reduktie. Midweek-return retourbiljetten per dagdienst (ma t/m do t/m 30/4 van Nederlandse stations naar Engelse bestemming bv Amsterdam-Londen f147 60 (2e klas) 30% reduktie voor 60'dames en 65*heren Speciale retourtaneven voor gezelschappen per touringcar b v 60 uur excursie en 5 dagen mirutour Voor meer informatie daar waar ze van reizen weten of bel rechtstieeks Stoomvaart Maatschappij Zeeland. Big Ben Tours, telefoon 01747- 6412 Hoek van Holland. Algemeen, telefoon: 01747-3944 Hoek van Holland De ENIGE route met le en 2e

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 13