Vultink blijft aan kop "met puur mazzel" Mentaliteit Oranje geeft doorslag Jubilerend RBB: "We moeten ons in hoogste klasse handhaven Toto/Lotto Leiden is op EBBC ingesteld 5? STAND KORTSJNOI MIST EC Siera dient aanklacht in ZATERDAG 29 MAART 1980 AMSTERDAM - Parker Lei- den-coach Hennie Blom heeft lering getrokken uit zijn ervaringen opgedaan in het vorige seizoen. De Amster dammer is tot de conclusie gekomen, dat zijn team tij dens de play offs een uit gebluste indruk maakte door een te hoge trainingsintensi viteit. "Daar ben ikzelf ook voor een groot deel debet aan", erkent hij. "Vandaar dat we ons nu relaxed hebben voorbereid op de finales (die vanavond om 20.30 uur in de Groenoordhal beginnen)". Een andere oorzaak was vol gens Blom dat de contracten van Amerikanen al vroegtij dig waren verlengd. "We dachten dat dat de rust ten goede zou komen. Het pakte evenwel anders uit..Ik wil nu eerst eens kijken hoe Was hington en Giddings onder druk tegen een Europese topploeg als EBBC spelen. In ieder geval haalden ze in de halve finale tegen Donar een it ruime voldoende en voldeden ze ook in de Europa Cup duels". "Ik kan wel andere Amerikanen aantrekken", vervolgt hij, "maar als zij 50% van de ballen opeisen dan vallen opeens jongens als Mitchell (Plaat) en Jimmy (Woudstra) weg. Je moet ook spelers hebben die rebounds pakken en in dat opzicht heb ben onze Amerikanen niet ge faald". Tegen de regerende landskam pioen zullen niet alleen Gid dings (hij is licht geblesseerd) en Washington aanspraak op al hun capaciteiten moeten doen. Voor Jimmy Woudstra is de zware opdracht gereser veerd topschutter Kees Akerboom het scoren te be letten. Een zware taak, nu de Brabander in het beslissings duel tegen BV Amstelveen duidelijk maakte dat er met zijn reputatie niet valt te spot ten. Blom: "Je moet niet ver geten, dat toen Nico Boots op hem stond en ik sla Jimmy toch wel wat hoger aan. Bo vendien zijn hun onderlinge duels meestal in fifty-fify geëindigd". Over de finales zegt hij ten slot te: "Ik hou rekening met drie wedstrijden, hoewel we he lemaal op EBBC zijn inge steld. Ik verwacht bij het eer ste treffen 8.000 mensen en mocht een beslissingsduel noodzakelijk zijn dan gaan de supporters door het dak van de Groenoordhal. Zo druk wordt het dan". RIJNSBURG - Het grootste ca deau heeft het dit jaar een halve eeuw bestaande Rijnsburgse Boys feitelijk 10 maanden te vroeg ontvangen. Vorig seizoen behaalde de hoofdmacht van de voetbalclub immers de kam pioenstitel van de tweede klasse. Een passender geschenk voor een jubilerende vereniging is niet denkbaar maar Nic Driebergen, al 16 jaar penningmeester van Rijnsburgse Boys, maalt er geen moment om dat het eerste elftal dit seizoen geen dergelijke 'gift' in petto heeft. "Continuering van het verblijf in de eerste klasse is mij ook heel wat waard", zegt hij. "Het belangrijkste is echter de opbouw van onderaf. Eventuele titels van het tweede en Al zijn een stap in de goede richting. Met het aantrekken van twee jeugd trainers proberen we de jongsten zo goed mogelijk op te leiden. Het bestuur timmert aan de weg". Het is een bekend feit dat ambitie dit college niet ontzegd kan wor den. De amateurtop moest en zou bereikt worden en daarvoor was de 'commissie van wijze mannen' best bereid 'gearriveerde' trai ners aan te trekken. Atte Bouma, de langharige astrologiefanaat uit het noorden des lands, was de eerste. "Ach, het was een leuke periode maar tegelijkertijd een les", blikt Driebergen terug. "Een trainer op fulltime-basis is niets voor een amateurclub. Na een jaar kliktehet niet meer zo tussen Bouma en Rijnsburgse Boys". Bouma ging, Herman Wijnands kwam. Een oefenmeester met naam, want trainer van de ama teurs van Ajax wordt je uiteraard niet zomaar. Onlangs verlengde Wijnands zijn contract met één jaar maar daarmee is nog niet ge zegd dat er tijdens zijn tweejarig leiderschap niets is gebeurd. Te leurgestelde spelers waren dit seizoen niet te beroerd om hun ongenoegen tegenover de pers te uiten. "Wijnands heeft een eigen standpunt", weet Nic Drieber gen. "Hij streeft naar een zo breed mogelijke selectie. Omdat er ui teraard maar elf kunnen spelen, moeten er diverse jongens wor den teleurgesteld. Ja, die komen dan gemakkelijk met kritiek". Door de jaren heen hebben de oe- fenmeesters bij Rijnsburgse Boys het toch al niet gemakkelijk gehad. De zeer grillige prestatie- Rijnsburgse Boys-voorzitter Van Egmond (op de voorgrond) neemt felicitaties in ontvangst van een van de vele uitgenodigden. Velen spraken ook op de receptie van de vijftig jarig bestaande za terdag eersteklasser. Nadat de voorzitter van de Afdeling Lei den, Dusée, zijn vreugde over de definitieve aankoop van grond voor nieuwe velden had uitge sproken, verhaalde burgemeester De Roos aan de hand van het ju bileumboek over het verleden van de club. KNVB-vertegenwoordi- ger Remmers beklemtoonde het belang van een gezonde jeugdaf deling, terwijl één van de oprich ters, Albert Paauw zijn verba zing uitsprak over de verande ringen die de accommodatie in de laatste vijf decennia is onder gaan. BOTTROP (GPD) - Op weg naar een hogere klassering in het wereldkampioenschap ankerkader 47-1 in het West- duitse Bottrop is Hans Vultink ook in de derde ronde in het goede spoor gebleven. curve is een van de belangrijkste oorzaken. Vanaf 1960 tot en met 1976 onderhield de geelzwart ge kleurde brigade een frequente pendeldienst tussen de tweede en derde klasse. Na het behaalde kampioenschap van de derde klasse, dankzij een 0-1 zege op Koudekerk (Piet Haasnoot scoorde toen een historische goal), kondigde zich een stabili satieproces aan. De club uit het bloemendorp bleek (en blijkt) over een opmerkelijke aantrek kingskracht te beschikken want aardig wat voetballers van buiten af kwamen de gelederen verster ken. Nic Driebergen: "Veel spe lers komen naar ons toe omdat ze weten dat het zo gezellig bij Rijnsburgse Boys is". Onder Atte Bouma werd in '78 de titel net aan gemist, vorig seizoen onder Herman Wijnands slaag den 'de Boys' cum laude. De toekomst. Nic Driebergen blikt vooruit. "We moeten ons in die hoogste amateurklasse handha ven. Dat zijn we tegenover onze supporters verplicht. Zo'n 1200 toeschouwers bezoeken onze thuiswedstrijden, 'uit' gaan er doorlopend 600 mee. We moeten die mensen dus wel wat blijven bieden". "We zijn momenteel in onderhan deling met de gemeente over uit breiding en modernisering van onze accommodatie. Die is na melijk veel te klein geworden. Daarom hebben we een leden stop ingesteld. De gemeente heeft grond aangekocht voor twee velden. De realisatie zal ech ter nog even op zich laten wach ten omdat de plannen nog goed gekeurd moeten worden". ROB ONDERWATER i de derde ronde i Op de tweede dag van net luernooi in de grote zaal van de technische school in Bottrop wees de Groenloèr in een sensationale partij de jonge Thomas Wildför- ster terug (300-283). Nu de eerste helft er bijna opzit en Vultink weliswaar een moyenne van 32.14 achter zijn naam heeft staan, is er zeker nog geen reden om in jubel uit te barsten. Vooral titelverdediger Dielis heeft tot dusver bijzonder veel indruk gemaakt. De Belg beëindigde zijn partij tegen Stenzei gisteren in drie beurten, waarmee hij zijn al gemeen gemiddelde tot precies vijftig opvijzelde. En juist dat onwaarschijnlijk hoge moyenne zou de 35-jarige man uit Deurne straks wel eens goed van pas kunnen komen. Te meer daar Wesenbeek zijn land genoot Dielis een goede dienst bewees door Connesson zestien beurten aan de tafel te houden al vorens de Fransman de 300 ca ramboles vol had gemaakt. In de- De stand na dri< 1. Dielis 2. Vultink 3. Connesson 4. Muller 5. Wesenbeek 6 Stenzei 7. Wildforster 8. Berardi 6 178 50.00 6 172 32 14 6 172 25 71 4 183 31 46 2 124 1682 0 79 22.27 0 163 1684 0 102 13.15 MAASTRICHT (GPD) - Terwijl de Roemenen zich door hun zesde plaats bij de wereldkampioenschappen in Ber lijn al zeker weten van een reisje naar Moskou, moet de Nederlandse ploeg zich nog volledig waarmaken. Dit verschil in mentaliteit was me de bepalend voor het resultaat dat gisteren in Maastricht na het treffen tussen beide ploegen op het scorebord stond. De Neder landers wonnen met 12-9 in een partij waarin zij duidelijker op re sultaat speelden dan hun tegen standers, die nog wat meer tijd kunnen uittrekken om naar een topvorm te groeien. Oranje-team gisteren in het ze- venlandentoernooi behaalde, 's Morgens namelijk had de ploeg met 11-8 gewonnen van Tsjecho- slowakije. Cijfers, die hoger had den kunnen uitvallen indien de routiniers niet halverwege de strijd tot de ontdekking waren gekomen dat zij 's avonds ook nog een potje voor de boeg had den en zich toen maar beperkten tot de hoogst nodige activiteiten. De Tsjechen konden daardoor nog aardig terugkomen, maar LEIDEN - Na de misstap bij BSG Bussum is het tiental van V/Rot terdam er toch in geslaagd de koppositie in de hoofdklasse van de landelijke schaakcompetitie te heroveren. Met de alleszeg gende cijfers van 2'/2-7,/2 wezen de Rotterdamse profs het team van D/Watergraafsmeer naar de tweede plaats, zodat de Maasste delingen nu de beste kansen hebben op de landstitel en deel name aan de strijd om de Europa- Cup. Ditmaal zullen ze echter, althans indien Charlois/Europoort en Eindhoven geen roet in net kam pioenseten gooien, zonder grootmeester Viktor Kortsjnoi in de EC-arena moeten aantreden. Met nog twee ronden te spelen kan hij natuurlijk niet meer vol doen aan de eis, dat hij driemaal voor zijn club in competitiever band moet uitkomen. Derhalve zal V/Rotterdam zijn hoop moeten vestigen op de Zweed Ulf Andersson, de Britten Keene en Stean, en de Nederlan ders Jan Timman, John van der Wiel, Max Euwe, Hans Böhm en Fred van der Vliet. ADVERTENTIE Over de gehele wereld boeken Yves Rocher Schoonheidscentra geweldige resultaten. Ook in Nederland zal Yves Rocher dan ook flink uitbreiden. Wij zoeken daarom kontakt met een dynamische, commerciële vrouw die zich wil inzetten voor EEN EIGEN SCHOONHEIDS CENTRUM, dat binnenkort ge opend wordt in de Haarlemmerstraat te Leiden. Een Yves Rocher Schoonheids- centrum opent geweldige per spectieven voor de vrouw van vandaag die commercieel inzicht combineert met energieke inzet U leidt uw onderneming dus vri) en onafhankelijk, maar profiteert toch van alle know-how van een groot kosmetika-huis Yves Rocher op- Yves Rocher verzorgt i leiding, de inrichting van uw schoonheidscentrum en bege leidt u met adviezen over het be heer en de organisatie van uw schoonheidscenlrum Als dit idee u aanspreekt en u bent bereid zelfle investeren, neemt u dan kontakt op met de heer P Trooster Yves Rocher Nederland B.V., aldelmg Winkels, Nijverheidsweg 13, 3762 EP Soest bedreigd voelden de mé coach Trumbic zich Daarvoor schuilt er op dit mo ment toch te veel kwaliteit in de Nederlandse ploeg, die morgen avond in de laatste wedstrijd vermoedelijk het beslissende duel om de eerste plaats zal uit vechten met West-Duitsland, ook een team dat al zeker is van Mos kou. Nederland-Tsjechoslowakije 11-8 (4-2, 4-2, 0-2, 3-2). Scoreverloop: 1-0 Noordegraaf, 1-1 Tomik, 2-1 Landeweerd, 3-1 Van Belkum, 3-2 Jaska, 4-2 Van Belkum, 5-2 Heiden, 6-2 Korevaar, 6-3 Ba- cirn7-3 Veer, 8-3 Van Belkum, 8-4 Jaska, 8-5 Jaska, 8-6 Jaska, 9-6 Landeweerd, 9-7 Jaska, 10-7 Mil, 11-7 Van Belkum, 11-8 Jaska. Nederland-Roemenië 12-9 (3-1, 4-2, 2-4, 3-2). Scoreverloop: 1-0 Lan deweerd, 1-1 Dino Popescu, 2-1 Veer, 3-1 Noordegraaf, 4-1 Van Zeeland, 4-2 Dino Popescu, 5-2 Landeweerd, 6-2 Veer, 6-3 Rusu, 7-3 Buunk, 8-3 Noordegraaf. 8-4 Rusu, 9-4 Buunk, 9-5 Dino Po pescu, 9-6 Dino Popescu, 9-7 Are- sene, 10-7 Noordegraaf (straf- worp), 10-8 Salvei, 11-8 Lande weerd, 12-8 Van Zeeland (straf- worp), 12-9 Salvei (straf- worp). Overige uitslagen: Roemenië-Zweden 10-3 (3-1, 1-0, 2-1. 4-1); Griekenland-Canada 6-7 (1-2, 1-1, 2-2, 2-2); Tsjechoslowakije-Griekenland 5-4 (0-1. 1-1, 2-2, 2-0): West-Duitsland-Canada 10-6 (2-1, 3-1, 3-3, 2-2,) De stand na twee dagen: 1. Neder land 3-6; 2. West-Duitsland 2-4; 3. Roemenië 3-4; 4. Canada 2-2; 5. Tsjechoslowakije 3-2; 6. Grie kenland 3-0; 7. Zweden 2-0. ze ruim vier uur durende partij deed zich een incident voor rond de persoon van Connesson, die zich boos op de arbiter maakte toen deze de 282ste carambole afkeurde wegens „doorduwen". Hij dreigde zelfs het toernooi te verlaten. De Franse bondsverte- genwoordiger wist Connesson daar echter van te weerhou den. Mazzel „Ik heb puur mazzel gehad", mom pelde Vultink, nadat Wildforster de nastoot gemist had en de winst alsnog bij hem terecht was ge komen. Inderdaad mazzel, al moet aan de andere kant wel ge steld worden dat de Groenloèr zonder een ijzeren mentaliteit nooit als winnaar tevoorschijn zou zijn gekomen. Zeker niet na dat de organisatoren hem „geflikt" hadden. Teneinde hem uit balans te krijgen koppelde de toernooileider de Gelderlander in de derde séance niet zoals het systeem vereist aan het Westber- lijnse troetelkind Muller, maar aan diens landgenoot Wildforster die Vultink tot dusver alleen maar nederlagen had bezorgd in het moeilijkste kaderspel. De kunstgreep leek het gewenste resultaat te gaan opleveren toen Wildforster in zijn derde poging met een acceptabele, op de vier kante meter neergelegde serie van 163 voor de dag kwam waar door hij op 41 punten van de fi nish kwam. Maar ook in de bil- jartsport zijn de wonderen ken nelijk de wereld nog niet uit. Vul tink kreeg alle gelegenheid om terug te komen omdat zijn tegen stander vast kwam te zitten en met het risicoloze spel van de Nederlander geen raad wist. Wildforster slaagde er zelfs niet in toen de Groenlose vertegen woordiger in de zesde beurt met de verkeerde bal verder ging en terecht werd afgeteld, maar wel een ideale situatie achterliet, de partij uit te maken. ADVERTENTIE Zondag a.s. aanvang 14.00 uur LDWS- LUGDUNUM LDWS-terrein, sportpark „De Vliet" RIDDERKERK (ANP) - De Leidse voetbalscheidsrechter Dick Sie ra heeft gisteren bij de politie in Ridderkerk een klacht inge diend. Siera kreeg twee weken geleden kort voor het einde van de wedstrijd RVVH-Spaken- burg (eerste klasse van de zater dagcompetitie) van een Spa- kenburgse wisselspeler een klap op het hoofd. ...„art. Zij ontvangen allen bruto 61 012.40 gulden 2e prijs: 100 winnaars, die elk f 1 687.20 ontvangen; 3e pnjs: 461 winnaars, die elk f548,90 ontvangen; 4e prijs: 13.024 winnaars, die elk f 25.90 ontvangen; 5e prijs: 33.931 winnaars, die elk f 9,90 ont vangen. TOTO-NORMAAL/systeem no. 12. Ie prijs 1 winnaar, die bruto f99 967,70 ontvangt; 2e prijs: 2 winnaars, die elk bruto f31.239,90 ontvangen; 3e prijs 59 winnaars, die elk bruto f 1.482,50 ont vangen. TOTO-GELIJK NO 12. s: 1 winnaar, die bruto f 12 274.90 0 ontvangen; 3e prijs 18 winnaars, t f268,70 ontvangen; 4e prijs 384 ars. die elk f 17.90 ontvangen; 5e 505 winnaars, die elk f 10,90 ont- ADVERTENTIE Sportcomplex "Kikkerpolder' Zondag a.s. aanvang 14.30 uur U.V.S. - E.D.O. Deze advertentie is aangeboden door Dames- en kindermode DE WIT Vijf Meiplein - Leiden

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 11