Tijdstip van munitie nog onbekend Geen bezwaren tegen opslag in bestaande bouwgrens [L eidse agenda Naar Wassenaars duingebied De Kom Warmonds echtpaar zestig jaar getro uwd Bezwaren uitbreiding van pand Nutsspaarbank Problemen rond woonbotenbeleid DONDERDAG 27 MAART I B EN W: „LANDSCHAP MAG NIET WORDEN AANGETAST" .99 99 WASSENAAR - Als zou blijken dat schade zou worden aangericht met de komst van nieuwe opslagplaatsen voor munitie in het duingebied "De Kom" bij Wassenaar, dan zou een bouwver gunning daarvoor moeten worden ge weigerd. Dit schrijven burgemeester en wethouders van deze gemeente op vragen van het raadslid Nieuwenho- ven (D'66). Verder hebben B en W geen bezwaren tegen de plannen van Defensie om de opslag van munitie over te brengen van het "Staelduinse Bos" in 's Graven- zande naar de duinen bij Wassenaar, waar al sinds het begin van de jaren vijftig een munitiemagazijnen-com plex is gevestigd. B en W vinden wel dat de komst van meer munitie naar het terrein ten noorden van de woonwijk "Rijksdorp" niet mag betekenen dat alsnog zogenaamde ge varenzones, die door bebouwd of te bouwen gebied lopen, moeten worden ingesteld. In gevarenzones mag in ver band met eventuele calamiteiten de toestand niet worden gewijzigd. Met andere woorden: openbare wegen, parkeerterreinen, recreatievoorzie ningen en gebouwen waarin zich re gelmatig veel mensen bevinden, mo gen niet worden uitgebreid of veran derd. Dit om de kans op schade en let sel zo klein mogelijk te houden, wan neer er toch iets zou gebeuren. Veilig De gemeente heeft van Defensie de ver zekering gekregen dat dergelijke geva renzones nu ook niet nodig zijn. Defen sie zou zorgen voor een veilige con structie van de opslagbunkers, waar door het gevaar voor de omwonenden tot een minimum zou worden beperkt. Voor "De Kom" heeft de Wassenaarse gemeenteraad in 1975 het bestem mingsplan "Landelijk Gebied" vastge steld. Dat voorzag in een deel natuur gebied en een deel defensieterrein. Toendertijd werd al door defensie meegedeeld dat gevarenzones overbo dig waren, omdat de munitie-opslag dermate veilig was dat deze geen ge vaar zou opleveren voor de bebouwing in "Rijksdorp" en in de buurt van de Katwijkse weg. In het plan werd ook vastgelegd dat 2 procent van het ter rein mocht worden bebouwd. Tot de vaststelling van het plan in 1975 was iets meer dan 1 procent volgebouwd. Het dagelijks bestuur van de provincie (Gedeputeerde Staten) onthield goed keuring aan de verdere bebouwings mogelijkheid van het complex "De Kom", omdat naar zijn mening het duingebied niet verder mocht worden aangetast. Tegen onder meer dit on derdeel van het besluit van GS is De fensie in beroep gegaan bij de Kroon. Daarbij voerde men aan dat door het bijbouwen van munitiemagazijnen in "De Kom" elders in de provincie op slagruimten zouden kunnen worden ontruimd. Verder werd nog door de fensie opgemerkt dat door de gunstige ligging het duingebied "De Kom" bij uitstek geschikt is voor opslag van munitie. In 1978 kreeg de gemeente van de pro vincie te horen dat werd gedacht aan een verplaatsing van de opslag van het "Staelduinse bos" in 's Gravenzande naar Wassenaar. Een stichting heeft in 's Gravenzande een deel van het bos aangekocht. Men wil ook het andere deel waar nu nog de munitie-opslag plaats is aankopen en openstellen vo< het publiek. Defensie liet de provincie weten wel m< te willen werken, als elders opsl^ ruimte zou komen. De provincie de« de de gemeente verder mee dat m< wel op de bezwaren die eerder tegen i 2 procent bebouwing in "De Kom" ren gemaakt, wilde terugkomen de Kroon te adviseren het beroep defensie tegen de onthouding van goedkeuring door GS gegrond te klaren. Tot nu toe heeft de gemeente nog van Defensie gehoord over de tuele overbrenging. Om wat voor nitie het gaat en om hoeveel is ook niet bekend. DEN HAAG/WASSENAAR - Nog altijd staat niet vast wanneer de munitie-opslagplaats van de Koninklijke Ma rine in het Staelduinse Bos bij 's Gravenzande kan wor den verplaatst naar het duingebied De Kom in Wasse naar. Dit blijkt uit antwóoraen van staatssecretaris Van Eekelen (de fensie) op schriftelijke vragen van de Tweede-Kamerleden Van der Sanden (CDA) en Verkerk- Terpstra (VVD). De staatssecretaris schrijft dat „in beginsel" de mogelijkheid be staat om de munitie op te slaan in nieuw te bouwen magazijnen bij het bestaande complex in De Kom. De kosten hiervan bedra gen volgens de staatssecretaris ruim acht miljoen gulden (in eer dere berichten werd over tien miljoen gesproken). Wie dat moet betalen is nog altijd een zaak van overleg tussen ver schillende ministeries. Zo is het departement van landbouw en visserij bij de aangelegenheid be trokken als eigenaar van een deel van De Kom en wegens de na tuurwetenschappelijke en land schappelijke waarden van het Staelduinse Bos, Ook het ministerie van CRM neemt met het oog op de belangen van natuurbehoud en openluchtre creatie aan het overleg deel, evenals het ministerie van finan ciën en uiteraard het ministerie van defensie. Verplaatsing van de munitie-op slagplaats wordt wenselijk geacht, omdat dan het Staelduin se Bos voor het publiek toegan kelijk kan worden gemaakt. Het financiële probleem, planologi sche maatregelen en ook de tijd die nodig is voor de uitvoering van enkele bouwkundige werk zaamheden en bijkomende voor zieningen in De Kom staan vol gens staatssecretaris Van Eeke len een snelle verhuizing van de munitie-opslagplaats in de weg. Hij belooft de kamerleden alles in het werk te zullen stellen om zo spoedig mogelijk een beslissing over de ontruiming van de opslag in het Staelduinse Bos tot stand te brengen. Het diamanten bruidspaar Buntsma temidden van de bloemen die zij mochten ontvangen ter gelegenheid vaim hun 60-jarig huwelijksfeest. Zoeterwoudse toneelgroep toont talenten in Frans stuk ZOETERWOUDE - Bij de premiè re van "Een Engel Kwam Voor bij", gisteravond door de toneel groep van de Katholieke Platte lands Jongeren opgevoerd in "ONS HUIS", is nogmaals geble ken dat het Zoeterwoudse ama teurtoneel in de lift zit. Onder lei ding van de nieuwe regisseur Wim Nijhof zette het gezelschap definitief een streep onder het imago alleen maar boerenkluch- ten te kunnen spelen. In het goed gevulde "ons Huis" werd gisteravond voor de eerste keer dit Franse stuk opgevoerd met een elan, die een belofte voor de toekomst van het Zoeter woudse toneel inhoudt. Het stuk dat handelt over de ont wikkelingen rond een helder ziend dienstmeisje, (gespeeld door Apja Borst), gaf de spelers dan ook inderdaad de gelegen heid hun talenten ten toon te spreiden. Dragende rollen waren er voor het dienstmeisje Adèle en voor de vrouw des huizes Edmée, welke beide voortreffelijk werden ge speeld. De enige debutant in het stuk Kees Koek in de rol van de zoon des huizes wist zich aan het niveau van de andere spelers op te trek ken en zorgde samen met Albert Pou w, in de rol van Gaston als het hoofd van het gezin, voor het no dige tegenwicht bij de drukke dames. Annie Borst als de bekakte dochter, speelde haar partij met veel ka rakter. Dit laatste geldt eigenlijk ook voor het hele gezelschap, dat met dit stuk weer een stapje verder is op de wankele creatieve ladder. Aanstaande vrijdag en zaterdag krijgt het Zoeterwoudse publiek nogmaals de gelegenheid de en gel aan haar voorbij te laten gaan. WARMOND - Het echtpaar Buntsma-Kraan uit Warmond zal dinsdav de dag herdenken dat het zestig jaar geleden in het hu welijk trad. Temidden van een groot deel van de familie (het echtpaar heeft nog vijf kinderen, 23 kleinkinderen en tien ach terkleinkinderen), zal de trouw dag in de huiselijke kring worden gevierd. De heer en mevrouw Buntsma, beiden net de tachtig gepasseerd, wonen al zo'n 55 jaar in de ge meente Warmond. Daarvoor wa ren zij afkomstig uit Zoeterwou- de en Woubrugge. Tegenwoordig is mevrouw Buntsma woonach tig in Huize Liduina aan de He renweg. Zij vermaakt zich daar best met handwerken en gezellig een praatje maken met de buren. De heer Buntsma, die vroeger werkzaam was als timmerman, wordt verpleegd in de Mariën- gaard maar 's middags komt hij als het even kan toch zijn vrouw gezelschap houden. fflanfm::- Het pand aan het Watertje in Zoeterwoude. Vanavond zal de raad zich uitspreken over de bestemming van het ^EN HAAG/WARMOND De ves- pand. ZOETERWOUDE - De Zoeter woudse raad spreekt zich van avond uit over de zaak ten aan zien van het uitstervingsbeleid van woonboten. Een gegadigde voor een woning aan het Watertje in Zoeterwoude dreigt namelijk de dupe te worden van een lang zamerhand steeds onduidelijker wordende zaak. De gemeente, die eigenaar is van het bewuste pand wil namelijk de woning wel ver kopen aan dc bewuste kandidaat, maar dan mag deze zijn woon boot niet doorverkopen aan een ander. B en W van Zoeterwoude rechtvaardigen dit door te zeg gen, dat er een 'uitstervingsbe leid' wordt gevoerd ten aanzien van woonboten. Dit beleid zou volgens de gemeente zijn inge gaan op 23 september 1975. Dit betekent, dat woonboten, die bewoont zijn vóór de invoering van dit beleid nog één keer mo gen worden doorverkocht. De nieuwe bewoner moet dan echter wel een verklaring onderteke nen, dat hij de laatste bewoner is. De potentiële koper van het pand aan het watertje heeft echter een woonvergunning aangevraagd vóór de invoering van de ge noemde maatregel. Om precies te zijn vroeg hij op 28 augustus 1975 een woonvergunning aan bij de gemeente. Hij kon deze vergun ning toen krijgen op voorwaarde, dat hij zijn woonboot niet meer zou doorverkopen. De huidige bewoner deed dit niet omdat dit nergens op was gebaseerd. De maatregel van de gemeente was immers nog niet ingevoerd. Hij kreeg toen geen woonvergun ning, hoewel hij nu wel in zijn woonboot woont. opheldering gevraagd aan B en W. Deze besloten toen om de zaak van de agenda af te voeren. Een nieuw voorstel ligt nu op tafel van B en W dat echter niets wezen lijks verandert. De kandidaat voor het pand mag zijn woonboot niet verkopen. Weigert hij dit, dan gaat het pand naar de tweede op de lijst van gegadigden. tiging van een filiaal met boven woning van de Nutsspaarbank in de kom van Warmond, stuit op bezwaren van mevrouw A. Ko- men-De Koning. De bank heeft het pand Dorpsstraat 42 gekocht en wil dit nu uitbreiden. Me vrouw Komen vreest dat er dan tussen de bank en haar woning te weinig ruimte overblijft. Dit bleek in Den Haag op een zit ting van een commissie van pro- vinciale-statenleden. Deze commissie zal Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland, het dage lijkse bestuur van de provincie, moeten adviseren of de bank wel of niet met de bouw mag door- Maand cel voor Voorschotenaar DEN HAAG VOORSCHOTEN - De 43-jarige Voorschotenaar J.V. is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot vijf maanden gevangenis straf, waarvan vier voorwaardelijk. V. takelde op 19 september van het vorig jaar in een Delfts café de vriend van zijn ex-vrouw dusdanig toe, dat deze scheurwonden tot op de sche del, snijwonden aan het rechteroog, de rechterslaap, neus, wang en rug en diverse kneuzingen aan elleboog en borstbeen opliep. Met 46 hech tingen moest het slachtoffer in het ziekenhuis worden opgelapt. De rechtbank achtte een poging tot doodslag bewezen. De officier van justitie eiste twee weken geleden zes maanden gevangenisstraf, waar van vier voorwaardelijk, tegen V. gaan. (De fundering voor de kluis is al ingestort). In eerste instantie hebben Gedeputeerde Staten het gemeentebestuur van Warmond laten weten geen bezwaar tegen de bouwvergunning te hebben. De uitbreiding van het pand waarin de bank zich zal vestigen (en waar vroeger de zoon van mevrouw Komen een bloemenwinkel dreef) gaat ten koste van een bin nenplaatsje tussen dit pand en de woning van mevrouw Komen. Volgens het geldende bestem mingsplan heeft dit plaatsje de bestemming "tuin", maar in het bestemmingsplan dat in de maak is zal dit veranderen. Vooruitlo pend daarop hebben burgemees ter en wethouders van Warmond de bank al toestemming gegeven om te bouwen. Mevrouw Komen en de Nutsspaar bank verschillen ook van mening over de vraag waar de grens tus sen beide percelen precies loopt. Volgens de Warmondse dorps bewoonster stond er vroeger tus sen de percelen een hek als grensafscheiding, maar de Nuts spaarbank meent op grond van gegevens uit het kadaster dat dit niet de juiste plaats is. Deze kwestie zal voor de rechtbank moeten worden uitgevochten. REGIO - In verscheidene ge meenten rondom Leiden zijn gisteren ter gelegenheid van de Nationale Boomplantdag weer nieuwe boompjes aan geplant. Behalve in de gemeente Lei derdorp, Zoeterwoude, Was senaar en Voorschoten, waar veelal met de hulp van schoolkinderen, tientallen bomen werden aangeplant, waren ook dc Warmonders en Ocgstgeestenaren actief. In Warmond was burgemees ter De Vreeze gisterochtend met leerlingen van alle zesde klassen in de weer om de Poelweg nog groener te ma ken (foto rechts). Wethouder Blom van Oegst- geest droeg aan de Haar lemmerstraatweg haar steentje bij. Op de foto links is te zien hoe zij met een gro te schop een jong boompje van aarde voorziet. Donderdag Leiden Leids Vrijetijdscentrum - 21 uur, Ge! kefilm: "Asylum", 20 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 1 20 uur "Les enfants du paradis". Stichting Meerburg - clubhuis KleH Matillo, 20 uur. Leids Vrijetijdscentrum - 2e Leid| Flipperkampioenschappen, 20 Uur. Schouwburg - 4X verkocht, met o.a. Kt ty Janssen en André van den Heuvl 20.15 uur. Ja LAK-theater - 20.30 uur, Rashomcf® Shaffy-productie. li Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilh open caféavond, 21 uur. jd Welfare lokaal Kode Kruis - LeidsewM 33, Voorschoten, tel: 01717-33(1- spreekuur voor invaliden, 10-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandseker) gracht 32, vrfj advies, 19.30-21.30 uur.ai Architektenwinkel - Pieterskerkhof lfo vrij advies, 20-21 uur. ie Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklL zen adviescentrum, vrij van 14-16 uur! Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, opef midag 14-16 Uur, kaarten, sjoelen en ar dere spelletjes. fC Werkgroep - Troef, Noordeinde 2a, vafa 20-21.30 uur, voorlichting en begelqé ding dienstweigeren ook tel 140866. Zoeterwoude - 9.30 uur, vrouwensoo! thema-ochtend over stichting Gemi\j en Weipoort, de Blokhut (achter g{ meentehuis). Warmond - raadsvergadering, 20 gemeentehuis. Zoeterwoude - raadsvergadering, uur, gemeentehuis. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst va£ de apothpken in de regio Leiden wc waargenomen door apotheek Leidi Zuidwest, Brahmslaan 20, tel: 763134 door apotheek Beker, Lijtweg 4, tel 155482. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel ten noorden van de Rijn 134604, tel tei zuiden van de Rijn 121753. Leidcrdorp/Zoeterwoude Rd. - ged zondheidscentrum, Berkenkade, Leik derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/rtb vrij van 14-15 uur. L Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, telt?, 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum11 V.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. S. Posthuma, Kagerpleif" 308, tel: 02522-11463. 1 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoon Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van I abonnementsgelden uitslui- f tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in f gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 46,30 Kwartaalabonnement Per post f 64,15 I Jaarabonnement f 173,70 I J aarabonnement per post f 245,10 I Losse hummers f 0,65 f Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2