Raad Zoeterwoude vrijwel eens over profielschets Weidse agenda Essen aan de Achthovenerweg CDA wil geen academicus als burgemeester Tv maakt opname van punkavond Lindehoeve Toernooi oudere hockeydames in Oegstgeest LEIOSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor Witte Singel 1, 2311 BG Leiden Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel: 071-144941 toestel 219. Privé: Conny Smits Bachstraat 25 Leiden. Tel: 071-763320. Charles Lennartz, Maredijk 33a, 2316 VS Leiden. Tel.: 071-133202. Correspondenten: Roel Zaadnoordijk. Tel: 071-121481. Oegstgeest: Hans Sonders 071-155854. Voorschoten: Joop Peters 071-769935. Warmond: Kees Prins 01711-11266 Zoeterwoude: Ronald Stevens 071-890847 Kwartaalabonnement 46,30 Kwartaalabonnement per Postƒ64,15 Jaarabonnementd173,70 Jaarabonnement173,70 Per postƒ245,10 Losse nummers0,65 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. schillen binnen de Zoeterwoudsel raad gisteravond erg mee en vol-1 gens Vrolijk was dit een compli mentje waard. Woensdag Leiden K O - kinderfilm: "De slakkenrace", 14.30 uur. Augustinus - Rapenburg, avond over woningen in de Leeuwenhoek en een' film over de gevaren van chemische la-] boratoria en bedrijven, 20 uur. Gebouw Staalwijk - Herenstraat 45, le zing en film over diamanten en dia mantbewerking, 20 uur. Vrouwenhuis - Nieuwe Rijn 20a, film! "Mais qu'est-ce quélles veulent", 20.15 Schouwburg - "4X verkocht", met o.a. Kitty Janssen en André van den Heuvel, 20.15 uur. Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 uur. Leiderdorp - 10-12.30 uur, VW-kle- dingbeurs, Scheppingskerk, van Poel geestlaan. Zoeterwoude - Toneel: "Een engel kwam voorbq", in "Ons Huis", Koster pad 3, 20 uur. Donderdag Lelden Leids Vrijetijdscentrum - 21 uur, Gek- kefilm: "Asylum", 20 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, 20 uur "Les enfants du paradis". Stichting Meerburg - clubhuis Klein Matillo, 20 uur. Leids Vrijetijdscentrum - 2e Leidse Flipperkampioenschappen, 20 uur. Schouwburg - 4X verkocht, met o.a. Kit ty Janssen en André van den Heuvel, 20.15 uur. LAK-theater - 20.30 uur, Rashomon, Shaffy-productie. Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilie, open caféavond, 21 uur. "weifare iokaai Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel: 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandsekerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen adviescentrum, vrij van 14-16 uur. Volkshuis-Haarlemmerstraat 73b, open midag 14-16 uur, kaarten, sjoelen en an dere spelletjes. Werkgroep - Troef, Noordeinde 2a, van 20-21.30 uur, voorlichting en begelei ding dienstweigeren ook tel 140866. Zoeterwoude - 9.30 uur, vrouwensoos, thema-ochtend over stichting Gemiva en Weipoort, de Blokhut (achter ge meentehuis). Warmond - raadsvergadering, 20 uur, gemeentehuis. Zoeterwoude - raadsvergadering, 20 uur, gemeentehuis. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen door apotheek Leiden Zuidwest, Brahmslaan 20, tel: 763134 en door apotheek Beker, Lijtweg 4, tel: 155482. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604, tel: ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum. Berkenkade, Lei derdorp., tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum V.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, tel: 02522-11463. Tweede van links de commissaris van de koningin, mr. Vrolijk. Te midden van de Zoeterwoudse bestuurders. ZOETERWOUDE - Over de politieke kleur die de nieuwe burgemeester van Zoeterwoude moet hebben bestaan onder de partijen Progressief Zoeterwoude en de VVD weinig problemen. Het maakt hen eenvoudig niet zo veel uit. Het CDA zegt het echter logisch te vinden dat de nieuwe burgervader een CDA-er wordt. Dit gezien de geloofsovertuiging en het kiesgedrag van de meeste Zoe terwoudse inwoners. Het CDA in Zoeterwoude bezit drie zetels meer dan P.Z. en VVD samen. Informatie-avond over Leiderdorps Gezondheidscentrum LEIDERDORP-Voor de patiënten en cliënten van het Samenwer kingsverband voor Gezond heidszorg Leiderdorp/Zoeter woude Rijndijk zal er woensdag 9 april om 20.00 uur weer een in formatie-avond worden gehou den in het gezondheidscentrum aan de Florijn in Leiderdorp. Op deze avond, een vervolg van die op dinsdag 18 maart, zal het vor men van een patiëntenorganisa tie centraal staan. Zo'n organisa tie behartigt de belangen van pa tiënten en cliënten in de ruimste zin van het woord. Een ieder die hierover wil meepraten of mee beslissen is van harte welkom. BVD - De Binnenlandse Veilig heids Dienst is op generlei wijze betrokken geweest bij de ver dwijning van documenten uit de woning van de Amsterdamse journalist Wim Klinkenberg. Dat heeft minister Wiegel (binnen landse zaken) geantwoord op vragen van de PSP'er Van der Spek. Uit Klinkenberg's woning verdwe nen na een inbraak tijdens zijn afwezigheid buitenlands docu menten die betrekking hebben op zaken betreffende het Ko ninklijk Huis. Expositie van bijbel illustraties VOORSCHOTEN - In het Cultu reel Centrum in Voorschoten wordt in april een tentoonstelling van bijbelillustraties gehouden. Dit is de derde expositie die dit jaar door de gemeente Voorscho ten wordt georganiseerd. De bij belillustraties zijn gemaakt door Jenny Dalenoord. Zij werd in 1918 op Java geboren en volgde later een opleiding aan de Aca demie voor Beeldende Kunst in Den Haag. De laatste 20 jaar is zij intensief bezig geweest met ex perimenten in kleur, meest in gemengde technieken zoals krijt, inkt, pastel en potlood samen in één tekening. Zij heeft meer dan 150 boeken geïllustreerd. Voor haar werk heeft Jenny Dalenoord verschillende prijzen ontvangen. Zij is lid van Pulchri Studio, de Haagse Aquarellisten en de Voorschotense kunstkring. De tentoonstelling is vanaf 3 april dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.30 uur met uit zondering van zon-en feestdagen te bezoeken. LEIDERDORP - In het kader van de Nationale Boom- plantdag is vanochtend een begin gemaakt met de aan plant van bomen langs de Achthovenerweg in Leider dorp. De aanplant werd ge daan door 425 Leiderdorpse scholieren die hun werk de den onder begeleiding van de afdeling groenvoorzie ning van de gemeente. In to taal hebben zij vanochtend zo'n 200 essen geplant. Zoals bekend werden een jaar geleden aan de Achthove nerweg oude en zieke popu lieren gerooid. Voor de nieuwe aanplant heeft men voor essen gekozen, omdat deze bomen van nature goed in water- en polderland schap passen. Naast de essen komen langs de Achthovenerweg ook struikachtige gewassen te staan, voornamelijk be staande uit essen- en elzen hakhout. Als onderbeplan ting komen er inheemse planten uit de Heemtuin. De voorkeur van de verschillende fracties bleek gisteravond tijdens de extra raadsvergadering waarin de profielschets van een nieuwe burgemeester werd vast gesteld. Omdat de huidige bur gemeester van Zoeterwoude, Detmers binnenkort met pen sioen gaat, was de gemeenteraad gevraagd de eisen vast te stellen waaraan hun nieuwe voorzitter moet voldoen. De raad discus sieerde hierover met mr. Vrolijk, commissaris van de koningin in Zuid-Holland. Deze zal de wen sen van de gemeenteraad over brengen aan de Kroon. Voor de post van burgemeester van Zoeterwoude hebben zich tot nu toe 34 kandidaten gemeld, onder wie één vrouw. Onder de kandi daten, waarvan zich er één al heeft teruggetrokken, bevinden zich verder vijf raadsleden en vijf wethouders, zo bleek gister avond uit de gegevens van Vro lijk. Zoals in de meeste profielschetsen gebeurt, wordt ook door de Zoe- terwoudenaren gevraagd om een energieke man die goed onder legd is en die ervaring moet heb ben in juridisch/bestuurlijke functies. De drie partijen vroegen eensgezind om een burgemeester die niet ouder is dan vijftig jaar. De VVD ging zelfs verder door een voorkeur uit te spreken voor iemand tussen de dertig en veer tig jaar. Straver (P.Z.) zei die wens van de VVD een kwalijke zaak te vinden. Volgens hem hield dat in dat mensen na hun vijftigste jaar wa ren uitgerangeerd in het maat schappelijk leven. Ook ontstond er later op de avond nog een klein ander geschilpunt over de nieu we burgemeester. De WD-frac- tie voelde namelijk wel voor een academicus, terwijl de CDA- fractie dit absuluut van de hand wees. Vrolijk suste de zaak door te zeggen dat een goede kandi daat voor het burgemeester schap, die bovendien academi cus zou zijn, niet bij voorbaat uit gesloten kan zijn van benoeming. Overigens is er een zogenaamde vertrouwenscommissie in het le ven geroepen door de drie frac tieleiders van het CDA, P.Z., en de VVD. De kandidaten voor de burgemeesterspost kunnen bij deze drie heren terecht voor in formatie omtrent de functie. Dit neemt echter niet weg, dat. de kandidaten zich ook tot andere raadsleden kunnen wenden. Al met al vielen de meningsver- VOORSCHOTEN - Het gemeen tehuis en de kantoorflat van het Voorschotense gemeentehuis zijn op 4 april (Goede Vrijdag) en 7 april (paasmaandag) gesloten. LEIDEN - Drieduizend gulden baar geld en geluidsapparatuur ter waarde van negenduizend gulden. Dat is de buit van een inbraak in een woning aan de Tweede Gortestraat. De inbraak moet van maandag op dinsdag gebeurd zijn. De bewoners wa ren toen afwezig.De deur werd geforceerd om binnen te komen. Woningbouw bv uit Papendrecht is eveneens van maandag op dinsdag lood kwijt geraakt bij Voor twaalf duizend gulden bij inbraak in huis gestolen het bouwproject Boekhorst. Het lood werd van de gevels afge sneden. Bovendien zijn enkele ruiten vernield. De totale scha de bedraagt vijfduizend gulden. Twaalf ijzeren afscheidingshek ken zijn gistermiddag tussen half een en een uur gestolen van het terrein van het Stedelijk Gymnasium aan de Fruinlaan. De diefstal levert voor de ge meente een schadepost op van 8400 gulden. OEGSTGEEST - Een drukte van jewelste was het gisteren op de sportterreinen van de hoc keyclub LMHC in Oegstgeest waar zo'n 16 damesveteranenelf- tallen uit het hele land hockey den in een voorronde voor het kampioenschap van de nationale Dames veteranenbond. In tegenstelling tot vorig jaar was het weer dit keer op de hand van de organisatoren. In '79 moest het gigantische toernooi worden af gelast omdat de velden door het slechte weer onbespeelbaar wa ren. Dit jaar kon het toernooi dan wel doorgaan in Oegstgeest en uit het hele land kwamen vrouwelij ke veteranenelftallen naar deze gemeente toe. De damesveteranen bestaan voor een groot deel uit vrouwen die vroeger hebben gehockeyd heb ben, maar een tijdje uit de roula tie zijn geweest, door hun werk of door hun gezin. Vanaf het dertig ste jaar mogen ze toetreden tot de JDamesveteranenbond, die ver- De damesveterancn in actie op de sportterreinen van de hockeyclub LMHC in Oegstgeest. der geen bindingen heeft met de Koninklijke Nederlandse Hoc key Bond. Binnen deze vetera nenbond wordt duidelijk reke ning gehouden met de vrije tijd van de vrouwen, die voor een groot deel in het huishouden werkzaam zijn en kleine kinde ren thuis hebben. De speeldagen van deze bond liggen normaliter op dinsdagen. Los van deze voor- rondetoernooien en een eindron de die dit jaar in Apeldoorn plaatsvindt is er nog een officiële competitie voor de veteranen- vrouwen die, in leeftijd variërend van 30 tot over 50 jaar, kunnen deelnemen aan wedstrijden. In de laatste wedstrijd werden de vrouwen van MOP uit Breda kampioen door met 1-0 te winnen van Helden. Maar de gezelligheid stond volgens de organisatoren voorop. VOORSCHOTEN - Het jongeren centrum "De Lindehoeve" in Voorschoten schoot gisteravond raak met zijn punk- en new wave avond. De verschillende groepen begonnen iets later dan was ver wacht, doordat de VPRO vrij on verwacht naar Voorschoten was gekomen om 's middags nog een opname te maken voor het televi sieprogramma "tyeon". Waar schijnlijk vindt de uitzending plaats op negen april. Vele "punkers" en new wave aan hangers waren naar De Linde hoeve gekomen. Een goed gevul de zaal die de jonge beginnende groepjes, afkomstig uit Delft, Sassenheim en Voorschoten, met dans en aanmoedigingen enorm stimuleerden. Dit nogal gezellige sfeertje werd min of meer door broken door de twee bands uit Engeland die de hoofdattractie Eis: zes maanden voor verkoop revolver en hasj DEN HAAG/VOORSCHOTEN - Zes maanden gevangenisstraf. Dat is wat de officier van justitie bij de Haagse rechtbank, mr. Blok, gisteren heeft geëist tegen de 36-jarige J. V., die op 16 februa ri van het vorig jaar in Voorscho ten anderhalve kilo hasj en een revolver verkocht. V., die geen vaste woonplaats heeft, verscheen gisteren niet op de rechtszitting. De eis van de offi cier van justitie was mede geba seerd op het omvangrijke strafblad van de man. De uit spraak is over twee weken. van de avond waren. "Poison Girls" en "Crass" veroorzaakten met hun doorgewinterde en vol wassen new wave-geluid in eer ste instantie wgt bevreemding bij het publiek. Een beetje onwennig werden de nummers van "Poison Girls" beluisterd, waarbij het ac cent vooral lag op de teksten en minder op de nummers als ge heel. Door het hoge volume gin gen de woorden vrijwel geheel verloren in de brei van geluid. Dat gold min of meer ook voor "Crass" dat desondanks bij het publiek in de smaak viel. Een goed georganiseerde avond waarbij de veelal speciaal voor deze avond uitgedoste bezoekers zich prima thuis konden voelen. ROEL ZAADNOORDIJK LEIDEN - Een 53-jarige Leidse is gisteravond ernstig gewond ge raakt bij een ongeluk op de Oegstgeesterweg. Zij sloeg linksaf naar de Boerhaav- elaan, waarbij een 21-jarige au tomobiliste uit Warmond kon haar niet ontwijken. De Leidse vloog op de motorkap van de auto en werd zo'n dertig meter meege sleept. In het Diaconessenzie- kenhuis bleek dat de vrouw letsel heeft opgelopen aan schedel, rib ben en enkel. De fiets en de auto zijn ernstig be schadigd. Burgerlijke stand ZOETERWOUDE - Geboren: Hugo Hu- bertus Adrianus van der Krogt; Lisette Bosman; Rob Jacobus Maria de Rooij; Gehuwd: C. van muyden en L. de Jong; A.J.M. van der Harg en M. van der Harg' W.M.T. van Es en M. van Es; G.L. de Koning en B.A.M. Zwaan; J.W. Kraan en A.M.J. Turk. Overleden: J de Jong (1883); A.J.M. Vreeburg"(1949).

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2