Pedro Raamsdonk prolongeert zwaarweltertitel VI pakt zaalvoetbaltitel in Katwijk 7.000 platen DE ONASSIS VAN DE JANVOSSEN- STEEG' WOONT NU IN WARMOND RCL—Blauw Zwart Eelcc-de Roos ligt dus helemaal bedolven onder de grammofoonplaten, Aan singletjes heeftteer 5833. Of 5834, daar wil-ie van afwezen. En de langspeelplaten tikken ook behoorlijk aan. 1461 schat de 25-jarige Leidenaar. Het kan er eentje meer zijn. In elk geval: als je ze stuk stuk draaien, krijg je er een sik hier tot gunter van. Met de aanschaf in 1967 van het Beatles-album 'Sgt. Pepper' begon het allemaal. Sedertdien groeide Eelco's platencollectie als kool. Toch is de platenverzamelaar uit Zuidwest z'n kamer nog niet uitgegroeid. „Dat loopt zon vaart niet", meent hij stellig. „Maar ze liggen wel door de hele kamer heen" Het platenverzamelen is voor Eelco allengs tot de dagelijkse sleur gaan behoren. Hij mikt vooral op singles, want daar kleeft iets unieks aan, vindt hij. „Langspeelplaten worden dikwijls opnieuw uitge bracht. Singles niet. Die worden door de bank ge- a drie maanden uit de roulatie genomen. En daarmee krijgen ze iets zeldzaams", zegt hij. Geregeld is Eelco dan ook 'op jacht' naar singles, die niet meer in de handel zijn. En schroomt daarvoor niet de hele Randstad af te struinen. Daarnaast stelt hij elke week zijn eigen top dertig samen. Doet dat al tien jaar. Weliswaar gaat daar de nodige tijd in zitten, maar ach redeneert Eelco, je hebt een liefhebberij of niet. En de laatste plaat die hij gekocht heeft? „Periscope Life van Kayak", aldus de Leidse verpleegkundige. Uitlenen doet hij z'n platen liever niet, zegt hij. En on de centrale 1 door Sjak Jansen Er gaat geen doordeweekse dag voorbij, of ik ben in de stad en regio wel op zoek naar mensen en dingen voor deze rubriek. Tips en wensen voor 'Publiek' kunt u 's middags tussen één en twee uur aan mij kwijt, tel 071-144941, toestel 215. Schrijven mag natuurlijk ook. Twee bijnamen had oud- Leidenaar Cor van Duijn. De ene was: 'De Onassis van de Janvos- sensteeg' en de andere luidde: 'De kapper met de gouden handen'. Gouden handen heeft- ie nog immer, maar knippen, scheren en bijpunten, doet hij er niet meer mee. En dat van de Jarïvossen- steeg is ook al achterhaald. Wonen doet de 70-jarige Van Duijn tegenwoordig in een knus woninkje in het rustieke Warmond. Maar een Onassis is hij nog wel. Een scheepsmagnaat jazeker, maar dan eentje in het klein. Ga maar na: een dikke twee honderd („Als het er niet meer zijn!") modelschepen zijn er de afgelopen 55 jaren uit zijn handen gekomen. Priegelwerk Handen die overdag uitblonken in het kortwieken van haren maar 's avonds even zo goed schitterden in lijmen, zagen, hameren, stikken, naaien en al het andere precisiewerk. Want priegelwerk is het bou wen van zo'n modelscheepje natuurlijk. „Soms heb je kleine gaatjes, die een ander met het blote oog niet kan zien en daar nioet ik dan drie touwtjes doorheen rijgen. En vaak ben ik met twee pincetten tegelijk bezig. Daar is een hoop geduld voor nodig. Gelukkig heb ik dat" Van Duijn werkt thans aan de „Vlaardingen '75". Voordien verlieten indrukwekkende vaartuigen als de 'Noorse Leeuw', de 'Victory' van de beroemde admiraal Nelson en de Danmark („De Onedin i Duijn met een paar Line, weet je wel, met wel 20 zeilen") zijn scheepswerfje. Canadees hout Voor de vervaardiging gebruikt Van Duijn uitsluitend Cana dees hout. Een houtsoort, die niet als één van de goedkoop ste geldt. „Maar", verklaart Van Duijn, „ik moet hout hebben, dat honderden jaren mee kan. Anders kan ik er niks mee beginnen". „En laat zo'n scheepje aan ma teriaal nou zes-, zevenhon derd gulden kosten, nou dat vang ik heus wel weer terug". Niet al z'n scheepjes doet Van Duijn van de hand. „Sommi ge blijven hier. Ik verkoop ze immers niet voor de poen. Ik hoef er ook niks aan te ver dienen. Als de onkosten er maar uitkomen". Amerikanen Een broodwinning zit er vol gens Van Duijn wel degelijk in. Toen hij nog in de Janvos- sensteeg woonde, had hij om de haverklap mensen aan de deur. „Vooral Amerikanen. Die zijn er verzot op". De jeugd trouwens ook. Er gaat geen middag voorbij of er kloppen wel een paar kinde ren bij Van Duijn aan, die heel belangstellend vragen hoe ze zelf zo'n modelschip kunnen bouwen. Van Duijn dient hen dan vriendelijk van advies. Daar beleeft hij plezier aan. Zo komt Van Duijn op z'n oude dag tijd tekort. Leiden mist hij niet. Ook het praatclubje bij de Hema niet, waar hij vroeger menig uurtje heeft afgebabbeld. Waterdicht Nu we het daar toch over heb ben, diept Van Duijn nog even een anekdote op over de oude Krol, de schoen verko per. „Die kwam een keer bij me met een schip van 'm. Dat had vijfjaar in de bagger geze ten en het zag eruit! Niet mooi meer. Of ik dat kon opkalefa teren". „Twee weken later komt-ie nog es bij me. Zegt-ie: 'Wat een mooi schip is dat. En hoe zit het met de mijne?' Ik zeg: 'Man, dat is de jouwe'. Had je dat gezicht van 'm moeten zien. Alsof-ie water zag branden. Jaah, ga 't hem maar vragen", lacht Van Duijn. En wat u ook moet weten: die schepen van 'm zijn stuk voor stuk waterdicht. De Amsterdammer Raamsdonk (r) verdedigde met succes zijn titel m het zwaarweltergewicht tegen Smit (It. In de finale van het Zuidhollands kampioenschap werd Smit nog verslagen door de Leidenaar Lantruk DEN HAAG (ANP) - De strijd om de nationale bokstitels heeft gisteravond in de met 1300 toeschouwers bezette Houtzagerij in Den Haag twee unieke feiten opgeleverd. In de in totaal 46 partijen, die nodig waren om tien titels te verdelen, was slechts één knock-out en diende geen partij te worden afgebroken wegens een blessure van een van de boksers. Opvallend was de doorbraak van enkele jonge boksers, die via de selectie van jong Oranje interna tionale ervaring hebben opge daan. Drie kampioenen van Ne derland 1979 prolongeerden hun titel: bantam Jef Zwakhalen, zwaarwelter Pedro Raamsdonk en superzwaargewicht Ben Ti- ben. Jef Zwakhalen prolongeerde zijn titel bij de Bantamgewichten. De rechts voorstaande Limburger ging veel geroutineerder te werk dan Frans Delmotte, zijn nerveu ze tegenstander. Laghen Oumg- har, vorig jaar als bantamgewicht verliezend finalist, blijkt in een jaar erg veel te hebben bij ge leerd. De Amsterdammer was in het vedergewicht veel te sterk voor Van Beijnen. Wim Dieckman, twee jaar geleden kampioen van Nederland in het lichtgewicht, bokste tegen de hoekige Cees Prozee technisch uitstekend. Dieckman mocht zich met de uitspraak "Prozee wint op punten" terecht wat be kocht voelen. Erik Huigenvoort had het met de achttienjarige Gilbert Hallie, een van de talenten van Jong Oranje, bepaald niet gemakkelijk. In de laatste ronde buitte Huigenvoort zijn langere "reach" en grotere ringervaring goed uit, werd ver diend winnaar op punten en kampioen van Nederland in het weltergewicht. De beste partij voor de pauze bok sten de welters Gerrie Sloof (Rot terdam) en Leo van der Aa (Den Bosch). De Rotterdammer hield het hoofd er goed bij en werd winnaar op punten. Pedro van Raamsdonk en John Smit deden in de finale van de z.waarweltergewichten de emo ties hoog oplaaien. In de ring spaarden de twee boksers elkaar geen moment. Smit, wetend dat het gevaarlijkste wapen van zijn concurrent zijn links-rechtse combinatie is, hield de titelhou der met linkse stops op afstand en korr daardoor de strijd in de eerste ronde in evenwicht hou den. Raamsdonk gebruikte op zijn beurt zijn linksen om openingen te vinden en dat lukte in de tweede ronde. De rechtscn van Raams donk kwamen nu goed dooren na zo'n treffer zorgde scheidsrechter Van Ooyen voor verwarring toen hij begon te tellen voor de ver baasde Raamsdonk, die niet eens was getroffen. De Amsterdam mer raakte daardoor zo geprik keld dat hij het al bepaald niet lage tempo nog verhoogde en toen wel gelegenheid kreeg om zijn combinaties en opstoten te plaatsen. Smit moest terug en had in de laatste ronde weinig meer in te brengen. Henk van der Tak werd in zijn vijf de wedstrijd kampioen van Ne derland bij de middengewichten. De Hagenaar werd daarmee de opvolger van Adrie Magielse, die de laatste jaren "abonnements kampioen" was maar vorig jaar is gestopt. Van der Tak versloeg Van Agtmaul. Vorig jaar hud Ruben la Cruz min der dan drie minuten in drie par tijen nodig om kampioen in het halfzwaar te worden. Nu moest de Antilliaan drie volle partijen boksen en volgde geen prolonga tie van de titel. De rechtsvoor- staande Ramon Voorn (Amster dam) werd winnaar op punten. Zwaargewicht Mike Krol (Utrecht) was binnen één minuut klaar met de Schiedammer Gerard Kramer. Na enig aftasten plaatste Krol een linkse hoek op de kaak, waarop Kramer zwaar neerging en door arbiter Krom werd uitgeteld. Het was de eerste k.o. in de 45ste par tij van de titelstrijd. Ben Tiben was de derde kampioen van het vorig jaar die zijn titel prolongeerde. De superzwaar gewicht uit Hoorn had met Hen- me van Bruggen geen moeite en zette de partij uit het midden van de ring volkomen naar zijn hand. Frans Körver naar Fortuna SITTARD - Met ingang van het nieuwe voetbalseizoen wordt Frans Korver (42) trainer van For- tuna-Sittard. De in Roermond woonachtige oefenmeester heeft een contract getekend dat hem twee jaar aan de ploeg uit de Baandert bindt. Körver, thans nog trainer van Wa- geningen. krijgt bij Fortuna-Sit- tard de volledige verantwoorde lijkheid over de technische za ken. Joop Castenmiller, de hui dige trainer, wordt in het nieuwe seizoen manager. Specerij enrace De schipper van de Prodent. Dirk Nauta uit Oppenhuizen, heeft in de Nedlloyd Specerijenrace van Jakarta naar Rotterdam een grote slag geslagen. De afgelopen da gen stootte hij van de vijfde plaats volgens handicap-bereke ning door naar de kop. Op de tweede plaats ligt nu de Flying Wilma van Gerard Dijkstra uit Amsterdam. De derde is de Fransman Philippe Facque van het jacht Gauloises III en vierde Adriaan van Stolk met de Lexington uit Delft. Aangeboden door vloerenbedrijf ZILVEREN MOLEN TOERNOOI WOENSDAG 26 MAART 20.00 UUR BOSHUIZERKADE - LEIDEN v/d Leek B.V. Leiden KATWIJK - Na 22 wedstrijden kwam de Leidse zaalkampioen Koosjardin uiteindelijk één punt te kort op het Rotterdamse VI om het kamioenschap in de inter-regionale competitie te mogen begroeten. VI bleef ook gisteravond in een volle Cleijn Duin hal te Katwijk tegen Glasbergen overeind (2-5) en haalde daardoor de titel binnen. Wanneer de Leidenaars het duel tegen De Engel woensdagavond winnen is het verschil met VI slechts één puntje. In de Leidse hoofdklasse stelde EKL Boys zich via een minieme 4-3 zege op Van Gerven zo goed als zeker veilig van degradatie. Glasbergen-VI 2-5 De beide teams verzorgden een waardige afsluiting van het seizoen. Alle hoop was welis waar op Glasbergen geves tigd een punt van de koploper te pakken (waardoor Koos jardin op een gelijk aantal punten zou komen met VI), maar na afloop maalde nie mand om de nederlaag van de Rijnsburgers. De honderden toeschouwers waren name lijk volledig aan hun trekken gekomen. De thuisploeg kan niet worden ontzegd alles in het werk te hebben gesteld het de Rotterdammers zo moeilijk mogelijk te maken. De aarzelende start van de Rijnsburgers werd door het Rotterdamse team meteen afgestraft. Binnen zeven mi nuten hadden zaalvoetbal-in ternational Arie Riedijk en Arie Damsma voor 0-2 ge zorgd. Het team van coach Glasbergen leek door de tref fer van Damsma wakker ge schud en nam de teugels ste vig in handen. In de 8ste mi nuut knalde Gé Perfors op het houtwerk. Even later was het wel raak. Een overtreding van Hans Venneker tegenover Piet Haasnoot werd door de uitstekend leidende scheids rechter Van Holsteijn met een penalty bestraft en Anne Ou- wersloot verzilverde de straf schop: 1-2. Piet Haasnoot bracht zijn ploeg hierna via thuisploeg weigerde echter raak te knullen. Arie Riedijk, die eerder al voor een aantal fraaie acties had gezorgd, passeerde na 18 minuten Lijs van Egmond en schoot wel raak: 2-1. De tegenvallende vlak i Bo akte r tijd 2-5 een schitterende treffer op geljke hoogte: 2-2. Terwijl Anne Ouwersloot op de straf bank vertoefde kon ex-Spur- i in de baan i fan het schot van zal net over het doel gaan. kansen o m tot scoren te ko men. Ge en van de Glasber- gen-speli ers wist de vaak uit- stekende mogelijkheden evenwel in een doelpunt om te zetten. Ook in de tweede helft stapel den de kansen zich op. de EKL Boys-Van Gerven 4-3 Keeper Ben Kortekaas was een groot obstakel voor de thuis ploeg. De Lissenaar slaagde er in de eerste helft namelijk twee maal in om een penalty van Jan Pgnakkeren Pim van der Meer) te stoppen. Door doelpunten van Leen Spoor en Hennie van Eeuwijk (voor Van Gerven) en Gijs CoUé en Pim van der Meer (voor EKL) was de ruststand 2-2. In het tweede speel part liepen de Katwijkers door doelpunten van Wim de Roo en opnieuw Gijs Collé uit naar 4-2. Leen Spoor bracht zijn ploeg nog op 4-3, maar de h[jd was te kort om als nog een gelijkspel in de wacht te slepen

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15