GEM/K MIST ZELFVERTROUWEN Leiden ondanks winst nog ver onder de maat Katwijk ten onder in Breda Brabantse partij voor rammers zijn geen slimmer Scylla Den Biggelaarl Van der Bijl heerst in zijspancross Markelo LUSV stapje dichter bij kampioenschap- door winst op DOS PAGINA 18 MAANDAG 24 MAART 1980 LEIDEN - De waterpoloërs van Katwijk speelden in Breda tegen de ploeg met de zelfde naam een goede wedstrijd maar verloor toch met 9-7. De beide derde klassers DKD en Vivax behaalden ruime overwinningen. DKD won in Ridderkerk met 12-6 van Po seidon. Vivax was in de thuiswedstrijd veel te sterk voor het in de onderste regio nen van de ranglijst bivakke rende Die Haghe. Uitslag 13-2. De beide Leidse damesteams verloren. De Zijl/LGB in de hoofdklasse van de Vuursche met 3-10, en LZ'86 in de tweede klasse met 2-4 van DOK. De Katwijkers hebben de goede lijn van de laatste weken doorgetrokken. Het vertoon de goede spel is echter niet beloond met puntenwinst. De Katwijkers, gehandicapt door het ontbreken van Piet de Vries en Kees Oudshoorn, verloren met 9-7. In het begin van de derde pe riode besliste Breda in feite de wedstrijd. Bij een 4-3 ach terstand werd er een Katwij- ker voor 45 seconden uit het Winst Vivax water gestuurd. Eén van de Katwijkers duwde de bal ech ter onder water, waardoor Breda een vrije bal kreeg. In de goed opgezette tegenaan val scoorde Breda 5-3. Kat wijk was hierdoor zo aange slagen dat Breda nog in deze periode tot 8-4 kon uitlopen. In de vierde en laatste periode waren de Katwijkers over hun inzinking heen. Met nog een minuut te spelen kwamen ze terug tot 8-7. Oud-AZC-speler Kees v. d. Broek scoorde echter vanaf de midvoor-plaats de beslis sende treffer. De Katwijkers waren hierna niet meer in staat nog verandering te brengen in de 9-7 stand. Doelpunten van Katwijk: Ar thur Jonker (2), Dirk v. Leeu wen, Paul v. d. Putte, Hans Parlevliet, Arros Parlevliet en Hans Schaap. Vivax won overduidelijk van degradatie-kandidaat Die Haghe. In de eerste twee pe rioden bouwden de Oegst- geestenaren al een onover brugbare 7-1 voorsprong op. Dat Jeroen Piasmeier (einde derde periode) en Jack Frauenfelder (in de vierde pe riode) met drie persoonlijke fouten voor de rest van de wedstrijd werden uitgesloten kon Vivax niet deren. Rustig werd verder gebouwd aan de uiteindelijke 13-2 overwin ning. Doelpunten: Jack Frauenfelder 3, Marcel Rom- pes 2x, Hans Zandvliet 2x, Ruud Wormgoor 2x, Jeroen Piasmeier 2x, Ron Zandvliet en Guus Spierenburg. DKD blijft Vivax gezelschap houden op de derde plaats. Na een tumultueuze wed strijd won DKD met 6-12 van Poseidon uit Ridderkerk. Bij de stand 4-7 in de 3de periode werd een Poseidon-speler wegens slaan in dood spel zonder vervanging uit het wa ter gestuurd. DKD buitte de ze nummerieke meerderheid goed uit. Eindstand 12-6. Topscorers Bob Wouters 5, Harry van Hoven 3. De beide Leidse dames teams verloren. De Zijl/LGB verloor van de Vuursche met 10-3. Na een 1-0 voorsprong warei) de Leidse dames kansloos. Doelpunten Ria Onderwater 2, Erna Maasdijk. LZ'86 ver loor van DOK uit Amsterdam. De einduitslag was 2-4. Leid se doelpunten Monique van Leeuwen en Anke Chaudron. MARKELO (ANP) - Cor den Big- gelaar en bakkenist Cor van der Bijl hebben zaterdag de interna tionale zijspancross op het circuit de Heerkerberg in Markelo be heerst. De twee "Corren" waren oppermachtig en stonden de concurrentie geen manchzege toe. Jan Bakens en bakkenist Henk van Deutekom finishten in het eindklassement met zeven punten als tweede, nadat de Zwitsers Robert Grogg en Scha- cher in de tweede manche de punten hadden moeten afstaan. De zijspancross, het hoofdnummer in Markelo, werd een echte "big- gelaarshow". Zelfs de regerende wereldkampioen Bolhaëlder met bakkenist Manser was niet op gewassen tegen de snelheid en het gedurfde rijden van het Ne derlandse paar, dat in de komen de weken in de grote prijzen hoge ogen wil gooien. De 12.000 toeschouwers kregen waar voor hun geld. In het omlij stende programma, de 500 cc. In ternationaal, maakte de Suzuki- rijder Gerard Rond er een gewel dige show van. Rond, die in de eerste en tweede manche zijn kwaliteiten had getoond en als een ware snelheidsduivel over het zand joeg, moest de eindzege toch aan Kees van der Ven af staan. De 21-jarige Van der Ven, vorig jaar vijfde in het wereld kampioenschap van de 250 cc- klasse, reed erg constant. Hij won op zijn Maico de eerste manche en eindigde in de tweede rit als tweede achter Rond, die in de elfde ronde van de eerste manche door een valpartij op achterstand was gekomen. Gerrit Wolsink speelde in Markelo geen rol van betekenis. Bij de start van de eerste manche bleef zijn fabrieks-Maico in de ver snelling staan. De Lochemse tandarts verspeelde daardoor zijn kansen op de eindzege. Hij re vancheerde zich wel in de tweede manche, door als vijfde over de streep te gaan, maar de twaalfde plaats in de eerste rondgang kon hij niet meer goedmaken. Eerste manche: 1. Den Biggelaar Van der Bijl (Ned) Heuga-Eml; 2. Grogg/Hüser (Zwi) Norton W. Tweede manche: 1. Den Biggelaar/ Van der Bijl; 2. Bollhalder/Man- ser (Zwi) EML Yamaha; 5. Van der Laan/Van Vliet (Ned) Verste gen. Eindstand: 1. Den Biggelaar 2 pnt.; 2. Bakens 7; 6. Van der Laan 12. Internationale 500-cc klasse: Eerste manche: 1. Van der Ven (Ned) Maico; 2. Pakarainen (Fin) Maico; 3. Rond (Ned) Suzuki. Tweede manche: 1. Rond; 2. Van der Ven; 3. Toon Karsmakers (Ned) Maico. Eindstand: 1. Van der Ven 3 pnt.; 2. Rond 4. LEIDEN - In de volleybalcompetitie wist eigenlijk alleen het regionale herenteam uit de promotieklas te winnen. Bij de dames was er alleen winst voor NOVO en DAC. De heren van Gem/K spelen de laatste wedstrijden duidelijk on der hun kunnen. Het kleine beetje zelfvertrouwen dat nodig is, ontbreekt totaal. Thuis tegen Phoenix was het ook weer aan de matige kant wat er te zien viel. Alleen Wim Martijn en Hans de Jong behaalden hun normale vorm, waardoor Phoenix via 7-15, 6-15 en 13-15 een eenvoudige 0-3 zege opeiste. Gem/K 2 deed het beter. Tegen Tonegido werd de eerste set dik verloren met 7-15, maar daar na waren de rollen omgekeerd. Glasbergen Met de veel scorende Hans Hulli- gie en een sterk blok als belang rijkste wapens werd Tonegido met 15-12 en 15-11 op een 2-1 ach terstand gezet. In de vierde set bracht Tonegido de stand weer gelijk met 12-15. De vijfde set werd de beste en ook de span nendste. Tonegido liep uit naar 10-14, maar Gem/K kwam weer terug tot 13-14 en had na een uit stekend blok al 14-14 op het sco rebord, toen de scheidsrechter anders besliste. In de consterna tie die ontstond wees één der Gem/K-spelers naar zijn voor hoofd, waardoor hij het veld werd uitgestuurd. Simpel liep Tonegi do toen toch naar winst: 13-15 die set en de wedstrijd 2-3. ontmoet VI LEIDEN - Vanavond wordt in de Cleijn Duin hal te Katwijk de zaalvoetbal wedstrijd tussen Glasbergen en koploper VI ge speeld (21.00 uur). Wanneer het Rotterdamse team dit laatste duel wint is het kampioen in de inter-regionale competitie. Om acht uur spelen in de zelfde hal EKL Boys en Van Gerven te gen elkaar (hoofdklasse). Woensdag wordt in de Groenoord- hal een aantal interessante ont moetingen gespeeld. In de hoofdklasse staat het toptreffen Van Rooyen-Dc Taverne op het programma (20.00 uur). Een uur later treden De Engel en Koos- jardin tegen elkaar aan (inter-re- gionaal). Verder spelen Van Duu- ren en Oegstgeest tegen elkaar (20.00 uur) en Roodenburg- Landwer (21.00 uur). In de Was- beek hal wordt dezelfde avond het duel Landwer-Vd Plas afge werkt (20.30 uur). Kampioenschap In de promotieklas zette LUSV een stapje richting kampioenschap. Uit, tegen de nummer 3, DOS, speelde het weer een prima partij Met 10-15 en 8-15 kwam het op 0-2 vooral door uitstekend spel van Frans Klumper en Roy de Roo. In de derde set kwam DOS op 11-5, maar LUSV kwam terug tot 11-14: set-point. Toch werd ds set nog uit handen gegeven: 16-14. In de vierde set werden de zaken snel rechtgezet: 8-15 en 1-3 winst. Volgende week in de derby tegen Donar heeft LUSV slechts één punt nodig om zich kampioen te Leython herstelde zich prima van de misstap van vorige week. Te gen Orion nam het direct het ini tiatief en met bij tijd en wijle uit stekend spel werd Orion in de eerste set opzij gezet: 15-3. Aan vallend viel vooral Henny v.d. Hulst op. Daarna ging het moei zamer, vooral door een té laco nieke houding. In de tweede set Orion-aanvaller Fred Durieux probeert het Leython-blok, bestaande uit Jan Dingeraans en Chris Verwoerd, te passeren. Leython zou uiteindelijk winnen. te pakken. Met 15-8 werd het 3-0, waarmee Orion's lot wel bezegeld leek. NOVO deed zijn sportieve plicht door de uitwedstrijd tegen VVV winnend af te sluiten. Daar VVV slechts één set op zijn naam zette werd het uiteindelijk 1-3 voor de Noordwijkers. GVC kon de nummer 2, Donar, eigenlijk geen moment bedreigen. Reden waarom de Leidse ploeg met 0-3 kon zegevieren, waardoor het, mede door het verlies van DOS, de op promotie rechtgevende plaats nog vaster in handen kreeg. Bij de dames was Gem/K in de eer ste set te sterk voor koploper Van Houte VC 2. Vooral Marieke Ber- tels scoorde er lustig op los, waardoor het snel 12-15 werd voor Gem/K. Toen bleek dat Van Houte over meer inhoud beschik te, want met tactisch sterk geva rieerd spel wist men in de vol gende sets Gem/K's verdediging onder grote druk te zetten. Toen ha<^ Gem/K geen verweer meer. Met 15-12, 15-13 en 15-9 werd het toch nog een 3-1 nederlaag, waar door de ploeg op de derde plaats blijft en dat terwijl ook nummer 2 rechtstreeks promoveert, omdat Van Houte al een team in de ere divisie heeft. NOVO speelde tegen Purvo een goede wedstrijd. Het won de eer ste set gemakkelijk met 15-7, on danks een opstellingsfout in het begin, waardoor spelverdeelster Lucie van Alkemade op een hoofdaanvallersplaats kwam. Waarschijnlijk was de tegenpartij nog meer verrast dan NOVO. In de tweede set ging het al moeilij ker, maar via 11-13 kwam men toch nog tot 17-15 winst. In de derde set ging het echter fout (12-15) waarop men echter met 15-11 in de vierde set de zaak weer onder controle kreeg. Conditio neel was de Purmerendse ploeg toen nergens meer. Leython wil de wel, maar kwam toch accura tesse te kort tegen Be Fair om winst te grijpen. Vandaar dat het na twee sets spelen 0-2 voor Be Fair stond (11-15 en 12-15). Toen kon Be Fair het hoge tempo niet meer opbrengen, waardoor Ley thon met de veel werk verzetten de Petra Ummenthum, met 15-12 en 15-2 de stand gelijk trok. In de beslissende vijfde set kwam Ley thon nog tot 9-11, maar speelde té onzuiver, waardoor Be Fair toch weer winst greep (12-15): 2-3. Ongelukkige wedstrijd In de promotieklas kon LUSV koploper DAC slechts één set ontfutselen: 15-10. De overige won DAC (ondanks het goede spel van Annemarie Aernoutse), ruim met 4-15 en tweemaal 8-15. Leython 2 speelde tegen Velo een uiterst ongelukkige wedstrijd. Thuis in de eerste set bij een 7-1 voorsprong viel Ali Oudshoorn, van Leython, uit met een kuitblessure. De concentratie was verstoord, en Leython ver loor de set met 7-15. De tweede en derde set werden simpel met 15-6 en 15-4 gewonnen door Leython. In de vierde set bij een 4-2 stand raakte Mieke Budde dermate aan haar knie geblesseerd, dat ook zij moet yvorden vervangen. Daar Leython over niet meer reserves beschikte, moest Ali Oudshoorn toch de zesde plaats innemen, als opvulling: dat deed ze alleen tij dens de serve. In eerste instantie lukte het Leython nog een 14-6 voorsprong te nemen, maar Velo kwam steeds meer tot aanvallen en won de set: 14-16. Nu ook de vijfde set met drie spelverdeel- sters en twee aanvalsters ge speeld moest worden, kwam Leython aanvalskracht te kort. Ook deze set werd door Velo ge wonnen 13-15, dus een 2-3 verlies voor Leython 2. RVV maakte een grote misstap. Thuis kwam het tegen hekkesluiter Zovoc n.l. niet verder dan een 1-3 verlies. GER RENES Zwemsters LZ missen promotie UTRECHT - De zwemploegen van LZ'86 hebben zaterdag middag het laatste pro gramma van de landelijke zwemcompetitie verzwom- men. De dames, uitkomend in de D- competitie, zullen hoogst waarschijnlijk de promotie naar de C-competitie net missen. Dit komt vooral door een minder goed resultaat in het afgelopen weekeinde. Zo werd de 4 maal 100 meter wisselslag estafette gedis kwalificeerd. Ook op de per soonlijke nummers waren de prestaties te wisselvallig om tot een goed totaal te komen. Overwinningen waren er wel. Ellen Hoogenboom lijkt op de goede weg terug gezien de sterke 1.21.8 op de 10G meter schoolslag dames, goed voor de zege. Ook op de 100 meter vlinderslag meisjes onder 16 jaar was zij in 1.17.6 de snel ste. Hannie de Wit zorgde ook voor twee eerste plaatsen. Op de 100 meter rugslag (1.35.1) en de 100 meter wisselslag meisjes onder 10 jaar (1.35.0) was zij de sterkste. Op de 100 meter schoolslag meisjes onder 14 jaar tikte Wendy Montanus een secon de eerder aan dan clubgeno te Marianne Knot. Zij wer den eerste en tweede in resp. 1.27.7 en 1.28.7. Bij de heren twee overwinnin gen. Remco Filippo was dui delijk de sterkste op de 100 meter vrijeslag jongens on der 12 jaar. Zijn winnende tijd was 1.13.8. Marco Mulder won na eeh zeer spannende race de 100 meter rugslag jongens onder 10 jaar. Zijn 1.34.5_was slechts tweetiende seconde sneller dan de eind tijd van nummer 2, Piere Oud (West Friesland). Ook het sterke zwemmen van Jan Kets vi'el op. Zijn 1.01.2 en 1.08.9 op resp. de 100 meter vrijeslag en de 100 meter vlinderslag (derde plaats) waren bijzonder goed. LEIDEN - Ondanks de 2-0 overwinning is LMHC tegen Apeldoorn nog ver onder de maat gebleven. De Leidenaars hebben, met name in de beginfase van de wedstrijd, een handvol opgelegde doelkan sen onbenut gelaten, waardoor de Veluwse formatie een groter verlies bespaard bleef. Room burg heeft zich runner-up Asvion van het lijf weten te houden: bei de ploegen keerden met 'e en punt huiswaarts. Forescate vol deed aan de verwachtingen door Rijswijk met 4-0 terug te wijzen. De dames van die Voorschotense club moesten koploper Noord- wijk met 2 1 voor laten gaan. Apeldoorn - LMIIC: 0-2. Alles wat Apeldoorns was heeft z'n hart vastgehouden gedurende de eer ste tien minuten van de wed strijd, toen Leiden als een wals over zijn tegenstander heen rol de. Maar ondanks vele grandioze kansen (enkele zelfs voor open goal) kregen de Leidenaars de bal maar niet over de lijn. Toen Apel doorn zich na een klein kwartier van de overmeestering hersteld had, en zelf aanvallend begon te worden, kregen de Leidse'spitsen meer speelruimte en kon einde lijk de score worden geopend. Edwin Dekker, samen met Paul de Rcgt de uitblinker van deze ontmoeting, was de maker van die zo langverwachte treffer: 0-1. Na de rust werd Lcidens zwakte nog eens geïllustreerd door doelman Martijn Drijver, die ver zuimde een strafbal te benutten Henk van Veen produceerde hal verwege de tweede helft Leidens tweede doelpunt (2-0), waar het, gelukkig genoeg voor de Apel- doornse ploeg, bij bleef. Roomburg - Asvion: 1-1. Het on miskenbare veldoverwicht ten spijt zag Roomburg geen kans om nog voor de rust op voor sprong te komen. Weliswaar plaatste André Went een straf corner in tweede instantie achter de Asvion-doelman. maar de treffer werd wegens foutief stop pen afgekeurd. Het hoge tempo dat de Leidenaars de eerste 35 Roomburg: 1-1. Rijswijk - Forescate: 4-0. Zoals verwacht heeft Forescate Rijs wijk moeiteloos terug kunnen wijzen. De Voorschotenaren toonden zich op alle fronten ster ker, zonder zich voor dit vertoon uitzonderlijk te hoeven inspan nen. Peter Mastenbroek werd aangewezen om zijn ploeg via een strafbal op 1-0 te zetten. Masten broek faalde niet en herhaalde minuten hadden gedraaid, brak de ploeg na de rust duidelijk op. Asvion kwam rond de 50ste mi nuut op voorsprong (0-1), maar tien minuten later al gaf Floris Verstraaten het antwoord van LEIDEN - Avanti-man Ronald Rijsdorp is er de man niet naar ongetraind te verlie zen. Hoe relatief de economie-student het tafeltennis ook wil benaderen, zijn sterke rentree werd ondersteund door een plotseling zo intensieve training dat oververmoeid afhaken deze week een haast logisch gevolg was. Theo Louwers was als invaller niet be schikbaar en Avanti wenste de kam pioenskansen van team 2 intact te hou den dus als invaller draafde uiteindelijk Peter Groot uit team 5 op. Voor Bottine Vriesekoop alles bij elkaar aanleiding om zo vlak voor de EK in Bern het zwe ten tegen de Korenbeurs beperkt te hou den waarvoor met name haar verlies te gen de meer dan rondborstige Van der Aa illustratief is. Van het duel met de Schiedammers kan je dan ook zelfs niet zeggen dat het als een nachtkaars uitging want er is gewoon niks aan geweest. Eén keer maar konden de paar schaarse Avanti-handen opeen. Dat was toen John van Strien verliezen van Van der Aa toch te dol vond voor de zaterdagavond. Docos had de Zeeuwen van Wilno te ont vangen, Dumez, Wegman en Jeras drie modern spelende aanvallers uit de Piet Boone-school. Dat moderne laat zich vooral aflezen aan de service en het re tourneren ervan; dat gebeurt erg kort zodat er voor aanvallers weinig ruimte is. Ed Fallaux moet het juist hebben van de ruimte die hij in de eerste twee ballen krijgt, want duurt de ralley langer dan blijken zijn contraslagen en loopvermo gen van dubieuze kwaliteit. Docos had aan Fallaux zaterdag dus niks en dat is lastig want Laddy Prorok moet ook al op zijn tenen lopen om in de promotie- ereklasse te winnen. Tegen Wilno lukte dat alleen tegen de goedwillende maar o zo blinde Dumez. Docos was er blij mee want Ed van der Berg zorgde ervoor dat er na afloop ten minste nog een remisetoast kon worden uitgebracht. Tegen Dumes en Jeras kan Van der Berg ondertussen rustig bijna zijn krantje lezen zo blindelings wordt er in elk valletje getuimeld. Wegman eiste wat meer inzet maar daarover beschikt Van der Berg als goed sportman weke lijks voldoende. Genoeg om ook in het dubbel nog de partij naar zijn hand te zetten zodat alles bij elkaar Van der Berg (in)direct vier van de vijf partijen voor zijn rekening nam. Docos kan nog steeds tweede worden als Scylla thuis van Shot belieft te winnen en Scylla wil dat wel want dat betekent het kampioenschap en terugkeer naar de ereklasse. In die positie manouvreerdc de Leidse top club zich door de JCV-gezichten in Vught op somber te zetten 3-7. JCV was voor Scylla de meest lastige tegenstander in de competitie omdat in dat duel zowel Swier als Meyer als Van Gennip kwets baar zijn. Patrick Swier liep dan ook twee keer averij op ook al omdat de 16- jarige atheneum-leerling begonnen is bewust de risicofaktor terug te nemen. Dat brengt een hoger aantal blokballen met zich mee en (omdat dat onderdeel beperkt is ontwikkeld) "geplande" ne derlagen als tegen Van Gasteren en Van der Zee. Na de blisksemsnelle 0-4 voorsprong die Scylla zich toebedeelde kon dat echter lijden. Via 2-4 en 3-5 werd het uiteinde lijk 3-7. Wibo van Gennip speelde in de openingspartij Van Gasteren dood op de backhand en later na een kansloos ver lies tegen Van der Zee beet ook Van der Sande zich stuk op Van Gennip's genie pige effektballen. Sjoerd Meyer speelde zaterdag nog niet op zijn best maar was gewoon slimmer dan de Brabantse "rammers". De Scylladames De Kruyff, Van Gennip en Vaalburg mogen zich wanneer Tempo Team met 6-4 wordt bedwongen lands kampioen noemen. Bij Hoonhorst maak te men eerst 6-0 alvorens Sophia Vaal burg zich vrijgevig toonde 2-8. De Avanti-dames streden met Amsterdam om des keizers baard. Voor Judy Wil liams en Jolanda Noordam geen beletsel er toch een tijdregelpotje van te maken, door eerstgenoemde gewonnen natuur lijk. Williams beweegt zich vanaf de eer ste bal als een aangeschoten hert door de arena om vervolgens al puffend en hoes tend niemand het genadeschot toe te staan. En als dan Moniek Kooter nog ver liest van Corrie van Moorst en Avanti het dubbel laat lopen mag de arbiter 5-5 invullen en is iedereen tevreden behalve het publiek. Overige uitslagen: Scylla 2-Seine 3-7; Scylla 3-M.Z. 2-8; Scylla 4-Treffers 7-3; Noad 2-Scylla 5 6-4; Blue Star-Avanti 2 4-6; Irene-Avanti 3 9-1; Mizu-Ilac 8-2; Vriendenschaar-Mizu 2 9-1; Typp-Mizu 3 6-4; Dames SwifUScylla 2 8-2. het geheel nog eens toen Foresca te enkele minuten later een twee de penalty kreeg toegewezen: 2-0. Na rust kwam de ploeg nog twee maal op eigen krachten tot sco ren, daartoe in staat gesteld dooi de volkomen ondergeschikte Rijswijkse verdediging. En aan gezien de Rijswijkers ook het middenveld al zonder slag of stoot uit handen hadden gege ven, hadden de Voorschotenaren alle ruimte om hun acties gede gen voor te bereiden. Sjoerd Zwanenburg voerde een lange rush uit, die eindigde voor het ie- ge Rijswijkse doel, waarop de Fo rescate- spits prompt scoorde: 3-0. Ronald Dekker ontving en kele ogenblikken later een uit stekende pass van rechts, die hij op zijn beurt achter de doellijn transporteerde: 4-0. Forescate - Noordwijk: 1-2. Voor Noordwijk zal alles afhangen van het treffen dat de ploeg zondag heeft met Roomburg. Dan zal namelijk worden beslist wie kampioen wordt, Noordwijk of My ra. Op Forescate, dat derde staat en reeds kansloos is voor de titel, behaalden de Noordwijkse dames gisteren dus een belang rijke overwinning. Al vrij vroeg in de wedstrijd kwam Fbrescate op voorsprong, dankzij een door Evelyn Kimman benutte strafbal. De vreugde bij de Voorschotense dames was zo groot, dat de con centratie erv meest v ijker Nog diezelfde minuut strafte Noordwijk de euforie van de te genstander af: 1-1. Lange tijd bleef de stand gelijk, tot enkele minuten voor het eindsignaal. Forescate-doel vrouwe Jasmijn Noordbergh begreep niet wat haar eigen verdediging in de zin had en werd door het catastrofale schot volledig verrast: 1-2.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 18