PSY SPEELT „EINDELIJK WEER EIGEN SPEL" Golf van arrestaties in Italiaanse voetbalwereld Irritatie bedreigt eenheid Feyenoord Topscorers Sparta fantasieloos tegen negatief NEC Nederland verspeelt plaats in UEFA Cup MAANDAG 24 MAART 1980 SPORT SPORT SPORT DEN HAAG (GPD) - PSV heeft zater dagavond nauwelijks problemen ge had met FC Den Haag, dat de Eindho- venaren enkele weken geleden in ei gen huis nog met 3-1 versloeg in de strijd om de KNVB-beker. PSV speel de koel en zelfverzekerd, soms zelfs met wat nonchalance, liet FC Den Haag tot tweemaal toe gelijk komen, maar besloot het duel, weliswaar pas in de 85e minuut, op overtuigende wijze met een zege van 3-2. Trainer Jan Reker was dan ook erg te vreden. „We hebben eindelijk weer eens ons eigen spel gespeeld, ons niet laten intimideren door de tegenstan der, maar het speltype gehanteerd waar ik vóór de wedstrijd op had aangedrongen". Een speltype dat overigens sterk verschilde met de eerder in Den Haag gespeelde beker wedstrijd. PSV durfde zaterdagavond ineens wel offensief te spelen, liet zich bij vlagen wat op eigen helft terug dringen, maar heeft zich geen enkel moment laten overdonderen door een FC Den Haag, dat na deze nederlaag de kans op Europees voetbal, een zes de plaats op de ranglijst, wel kan ver geten. Trainer Piet de Visser van Den Haag noemde de nederlaag onnodig. „Ik heb momenteel met negen gebles seerde Vaste-seleetiespelers te ma ken". Maar ook PSV verscheen danig gehavend; zonder Stevens (schor sing), Van Kraay, Koster en Van der Kuylcn. Willy van de Kerkhof moest de plaats fan libero innemen, Sche pers werd rechtsachter en Koeman mocht zich na afloop verheugen met een foutloos gespeelde rol als mid denvelder. Er vielen in het eerste kwartier enerve rende momenten te beleven. De her stelde Van Beveren moest reddend ingrijpen bij een inzet van Goodlass, terwijl Postuma tot teleurstelling van de vijfduizend toeschouwers reeds in de achtste minuut de eerste treffer voor PSV kon laten aanteke nen. Drie minuten later raakte Mans veld uit een hoekschop de bal welis waar verkeerd, maar de afzwaaier be reikte de geheel vrijstaande Van Vliet, die Van Beveren op het ver keerde been zette en de gelijkmaker kon intikken: 1-1. Na de gelijkmaker kwam PSV echter steeds meer in zijn spel en werden de Hagenaars met de neus op het feit gedrukt, dat het bles- surespook zijn tol ging eisen. Willy van de Kerkhof, die opmerkelijk veel ruimte kreeg, schoot de bal na een uitstekende combinatie met Piet Wildschut in de doelmond, waar John Jansen van Den Haag op de doellijn achterwaarts koppend redding moest brengen. Enkele minuten later was het de beurt aan Postuma om weer eens door de Haagse defensie te bre ken. Met Van Vliet en Jansen aan zijn zijde ging hij op Galjé af, welke laat ste hem in het strafschopgebied neer legde. Scheidsrechter van Ettekho- ven zag hierin echter geen straf schop. Blunder PSV rook de kans op een voorsprong en besloot de druk op het Haagse doel te versterken. Dat gebeurde dan ook, maar het gaf FC Den Haag daarente gen weer wat ruimte in de voorhoede. Het was echter aan de blunder van Lex Schoenmaker te danken - voor een volkomen verlaten doel kopte hij naast - dat PSV niet op achterstand werd gezet. Op slag van rust kwam PSV opnieuw op voorsprong. Willy van de Kerkhof ging een een-twee aan met Lubse en faalde - alleen voor Gal jé - niet in de afwerking. Na rust moest FC Den Haag komen. Schoten van Van Vliet, Schoenmaker en Van Delft (op drie meter afstand van de doellijn) werden alle op schit terende wijze door Van Beveren ge stopt. De doelman was later wel kans loos bij de keiharde inzet van Good lass, na een pass van Tempelaar, wat de verrassende gelijkmaker voor Den Haag betekende. In de slotfase knalde Aad Mansveld de bal op de kruising van het Eindhovense doel, terwijl Mi chel Valke hetzelfde staaltje negen minuten later volbracht, maar „slechts" de paal raakte.s ervaring, bracht echter alsnog de verdiende zege voor PSV. Ton Wickel maaide in de 85e minuut volkomen over de bal heen en de attente Postu ma kwam voor de tweede maal oog in oog te staan met Galjé. Ook deze keer maakte hij geen fout en bezorgde PSV daarmee de definitieve aansluiting bij de topploegen. EREDIVISIE Haarlem-AZ'67 0-3, Vitesse-Utrecht 1-0, Go Ahead Eagles-Feycnoord 1-1, NAC- Roda JC 3-0, Ajax-Twente 3-2, Excel- sior-PEC Zwolle 3-1, Sparta-NEC 0-0, Den Haag-PSV 2-3 en MVV-Willcm II 0-1. AZ'67 27 17 Feyenoord 26 13 PSV 27 12 Roda JC 27 13 Utrecht 27 11 Twente 27 12 Excelsior 27 10 Willei II 27 9 10 GA Eagles 27 Den Haag 27 MVV 27 Vitesse 27 Sparta 27 PEC Zwolle 27 NEC 27 Haarlem 27 NAC 26 3 44 67-28 4 40 61-26 4 35 48-26 8 31 48-31 9 31 40-35 8 30 40-30 10 29 35-34 9 28 47-45 8 28 36-47 11 27 41-38 11 25 32-35 12 21 29-43 12 21 31-49 14 20 36-49 14 19 25-37 16 19 26-42 13 19 34-54 15 17 19-46 EERSTE DIVISIE Fortuna Sittard-FC Den Bosch 2-4, Vo- lendam-Wageningcn 1-2, Helmond Sport-Eindhoven 2-3, VVV-Cambuur 1-0, Heracles-Vecndam 1-0, Vlaardin- gcn-De Graafschap 0-0, Heerenveen- Amsterdam 0-0, Groningen-Amersfoort 1-0 en DS'79-SVV 4-4. Groningen 26 Den Bosch 27 Volendam 25 Wageningen 24 Cambuur 24 Amsterdam 26 Graafschap 27 VW 26 DS'79 27 Fort 24 24 Telstar Eindhoven 26 Vl'dingen 27 Helmond Sp25 Veendam 25 SW 25 Amersfoort 25 De Graafschap c kampioenen. 7 6 3 40 51- 9 7 4 6 38 42-25 S 3 6 35 57-22 3 8 3 34 47-26 4 2 '8 30 49-27 1 8 7 30 39-32 3 4 10 30 24-23 2 5 9 29 35-41 3 9 8 29 48-37 3 7 8 25 35-24 3 6 10 24 29-34 9 6 11 24 29-31 7 9 8 23 33-34 7 6 13 20 26-42 5 8 14 18 27-45 6 5 14 17 26-51 3 6 14 16 25-48 4 7 14 15 35-59 1 5 19 7 20-67 Cambuur periode- 3. Vermeulen (Roda JC) 15 4. Schapendonk (MVV). Nanninga (Ro da JC) 13 6. Waslander (Excelsior), Schoenaker (Ajax) 12 8, Van Kooten (GA Eagles), Van Rooy (Willem II). Postuma (PSV) 11 11. Geels (Sparta), Ling (Ajax), Peters DEVENTER (GPDl - Het gebaar van Gerard Meijer, de verzorger van de Rotterdamse stadionclub was tekenend voor de irritatie die de eenheid i?i het Feyenoord- kamp bedreigt. Tegen het einde van het matige duel tegen Go Ahead Eagles werd de Rotter dammer op zijn bankje naast de dug-out door een handjevol De venter-fanatici van achter de tralies beschimpt en bespuwd. In een even onbeheerste reactie draaide de Rotterdammer zich om, om vervolgens de zak met het voor de voetballers zo onontbeer lijke wonderwater over de hoof den van de paar verhitte suppor ters uit te storten. Een onverstaii- dige daaddie mede werd veroor zaakt door de stand die op dat moment op het scorebord prijkte: 1-1. Dat werd ook het eindresul taat, waarmee de Rotterdamers nog dik tevreden mochten zijn. Het zit niet lekker bij de Rotter damse club. Terwijl de spelers van Go Ahaed Eagles bereid wa ren zich het vuur uit de sloffen te lopen wanneer een fout van een collega moest worden gecorri geerd, beperkte de Feyenoord- équipe zich tot nijdige opmer kingen en een opvallende passi viteit als het erom ging elkaar de helpende hand toe te steken. Ook Jezek moet dat hebben aange voeld. want na afloop bedekte de charmante oefemeester alle kriti sche vragen in die richting met een hoffelijke glimlach en niets zeggende antwoorden, mogelijk ook omdat zijn tactisch concept dooi' de houding van zijn pupillen volledig de mist inging. De Tsjech had namelijk voor een verrassing gezorgd door alleen Jan Peters en Petur Petursson in de spits van de aanval te poste ren, terwijl Van Til op rechts de gaten moest trekken voor de aan vallende acties van verdediger Wijnstekers. In de defensie had Jezek Sjaak Troost belast met de uitschakeling van Kees van Koo ten. hetgeen een te zware opgave bleek voor de jeugdige voorstop per. Rendement Ook Ruud Geestman, de veldtrai- ner van de Eagles, had een aardig grapje bedacht door Dick Schneider, normaal de laatste man bij de Deventer club, als linksachter uit de proberen. Zijn motivatie: „Schneider heeft een geweldig spelinzicht, maar als hij als laatste man naar voren trekt laat hij een geweldig gat achter. Als vleugelverdediger heeft hij wat meer vrijheid waardoor het rendement van zijn spel voor de ploeg groter is". De waarde van die overplaatsing bleek in het verloop van de strijd, die aanvankelijk werd beheerst door de grotere routine van de Rotterdammers. De Eagles-ploeg ging namelijk zo ijverig van start, dat de nauwkeurigheid van de passes geweld werd aangedaan. Bovendien wist de thuisclub niet best raad met het versterkte Rot terdamse middenveld, dat re gelmatig de bal in de voeten kreeg geschoven. Daarom was het ook verdiend dat de gasten via een gave solo van Stanley Brard na 23 minuten de leiding namen. In die fase hadden de Rotterdammers kunnen doordrukken, maar doelman Jan Endeman, die na vier maanden DEVENTER - De Deventer politie heeft zaterdag tien Feyenoord- supporters gearresteerd. Vóór de wedstrijd Go Ahead Eaglés- Feyenoord belandden al vijf Rot terdammers op het politiebureau nadat zij zich 's middags in De venter te buiten wareri gegaan aan vernielingen. Tijdens en na de wedstrijd maakten nog vijf Feyenoord-supporters dezelfde gang naar het politiebu reau. Ook zij werdén aangehou den wegens vernielingen. afwezigheid wegens een been breuk de voorkeur had gekregen boven Paul van der Meeren, kreeg tot de rust nauwehjks enig lastig werk te verrichten. Even furieus als na het beginsig- naal, maar nu nauwkeuriger mikkend op de diepte, trok de thuisclub in de tweede helft ten aanval. Twee maal kon Bennie Wijnstekers zijn ploeg nog red den door de bal na schoten van Kristiansen en Gotink (ingeval len voor de geblesseerd geraakte Korver) van de doellijn te knal len. Het was slechts uitstel, want de verdiende gelijkmaker kwam een kwartier voor tijd. Bij een voorzet van Gerard Hullegie zette Van Kooten zijn bewaker Troost professioneel opzij waardoor er voor de opgekomen voorstopper Johnny Oude Wesselink de ruim te ontstond een duel met de uit blinkende doelman Joop Hiele in zijn voordeel te beslechten. Katachtig Dat Feyenoord niet met lege han den naar huis ging dankte de ploeg aan twee katachtige reac ties van Joop Hiele, die geweldi ge knallen van Van Kooten en Hullegie met zijn vuisten uit het doel ranselde. Met Teun Kist voor Hullegie en Ri chard Budding voor de falende Jan Peters (eerder al had Jezek Van Xil vervangen door Albert- sen), maakten de ploegen zich op voor de beslissende slotfase, die voor de 15.000 toeschouwers nog wel boeiend was door enkele spectaculaire momenten, maar die niet meer van invloed was op de stand. Daarvoor immers wa ren bij Go Ahead de krachten te veel gesloopt terwijl het van de Feyenoorders te veel was ge vraagd om in die paar resterende minuten de eenheid in het kamp te herstellen. EREDIVISIE NAC-Roda JC 3-0 (2-0). 20. Lokhoff 1-0. 36. Siwek 2-0, 82. Sprangers 3-0. Scheidsrechter Gans Toeschou wers: 5117. MVV-Willcm II 0-1 (0-0). 70. Hoyer 0-1. Scheidsrechter: Bakker. Toe schouwers: 4000. Go Ahead Eagles-Fcvenoord 1-1 (0-1). 23. Brard 0-1, 75. Oude Wesse link 1-1. Scheidsrechter; Geurds Toeschouwers: 13.000. Sparta-NEC 0-0. Scheidsrechter: Ram. Toeschouwers 5000 FC Den Haag-PSV 2-3 (1-2). 9. Pos tuma 0-1. 11. Van Vliet 11. 45. Willy van de Kerkhof 1-2.75. Goodlass 2-2. 86. Postuma 2-3. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwels: 4900. Excelsior-PEC Zwolle 3-1 (1-0). 37. Nijssen 1-0, 55. Hamming 1-1, 66. Ernst 2-1, 89. Piasmans 3-1. Scheids rechter. Draaisma. Toeschouwers: Volendam-Wageningen 1-2 (1-1). 21 Tol 1-0. 36 Hazel hekke 1-1. 79 Braam 1-2. Scheidsrechter Corver Toeschouwers: 5500. Helmond Sport-Eindhoven (1-0). 12. Burhenne 1-0. 65. Bloem 1-1, 80. Van Rijsingen 1-2, 85. Bi 2-3 7000. Ajax-FC Twente 3-2 (1-1). 10. Jen sen 1-0 (strafschop). 43. Thoresen 1-1 53. Arnesen 2-1.59. Lindsted 2-2. 61. Tahamata 3-2. Scheidsrechter: Bosman. Toeschouwers: 11.400. Vitesse-FC Utrecht 1-0 (1-0). 28. EERSTE DIVISIE 38. Romijn 1-1 en 1-2,4 driks 1-3 en 1-4. 84. Ruys 2- Scheidsrechter Van Dijken. Tot nen 2-2, 86. Van der Hooft 2-3. Scheidsrechter: Severein. Toe schouwers: 5000. VW-Cambuur 1-0 (0-0). 61. Verleis- donk 1-0. Scheidsrechter: Van dei Laar. Toeschouwers: 2500. Heracles-Veendam 1-0 (0-0). 79 Lalopua 1-0. Scheidsrechter. De Hondt. Toeschouwers: 3000. Vlaardingcn-De Graafschap 0-0. Scheidsrechter: Schepper. Toe schouwers: 1000. Heerenvccn-Amsterdam 0-0. Scheidsrechter: Weerink. Toe schouwers: 3000. Groningen-Amersfoort 1-0. (1-0). 2. Griever 1-0 (penalty). Scheidsrech ter: Boss. Toeschouwers: 7000. DS 79-SVV 4-4 (1-1). 42. Smeets 1-0, 43. Zetmulder 1-1, 47. Van der Ham 2-1, 53. Smeets 3-1, 56. Klingen 3-2, ten. Toeschouwers: 8800. Southampton in 'Kuip-toernooi' ROTTERDAM - Feyenoord is er in geslaagd Southampton als vierde vereniging aan te trekken voor het in augustus te houden internationale toernooi. Southampton, met de nieuwe aanwinst Kevin Keegan komt in de plaats van Arsenal, waarop Feyenoord aanvan kelijk het oog had laten val len. Naast Southampton komen op 8 en 10 augustus ook Schalke 04, Club Brugge en Feye noord in de Kuip in actie. Metgod voor v. d. Korput DEN HAAG - Johnny Metgod van AZ is door bondscoach Zwartkruis alsnog toege voegd aan de selectie van het Nederlands elftal dat van daag naar Parijs vertrekt voor de vriendschappelijke interland tegen Frankrijk. Metgod vervangt de gebles seerde Michel van de Korput van Feyenoord. Van de Kor put raakte in de competitie wedstrijd tegen NAC gebles seerd. Arbiter Beek moet stoppen GRONINGEN (GPD) - Interna tionaal voetbalscheidsrechter Jan Beek moet zijn carrière voortijdig beëindigen. De Amsterdammer heeft al en kele seizoenen af en toe last van een achillespeesblessure. Hij staat al sinds de winterpe riode op non-actief en heeft van de doktoren te horen ge kregen dat hij er beter aan doet er nu een punt achter te zetten. Hans Dorjee naar Excelsior ROTTERDAM (ANP) - Hans Dorjee, momenteel in dienst van de eerste divisieclub FC Vlaardingen, heeft zich za terdag voor een periode van twee jaar verbonden als oe- fenmeester aan de eredivi sieclub Excelsior. Hij treedt met ingang van 1 juli in dienst van Excelsior en volgt Thijs Libregts op. Hans Dorjee kwam als speler uit voor Xerxes-DHC en Holland Sport en was onder meer trai ner van De Graafschap en NAC. Het publiek was de grote verliezer op Spangen, waar Sparta zich te pletter liep op de verdedigingsmuur van NEC. De Nijmeegse goalie Harry Schellekens houdt hier de half zichtbare René van der Gijp (links) van scoren af. S<ije Visser is in de buurt om zijn doelman te assisteren. ROTTERDAM - Sparta, dat afgelopen dinsdag in het bekerduel met AZ'67 nog in hoger sferen vertoefde, was zaterdagavond tegen NEC weer terug op het vertrouwde, lage niveau. Niettemin mochten de Nijmegenaren zich met de 0-0 deling nog het gelukkigst voelen, want wat de pupillen van Leen Looyen in de degradatie-ontmoeting presteerden tartte elke beschrijving. Het publiek was weer eens de grote verliezer op Spangen, waar NEC vanaf het begin in zijn schulp kroop. Minzaam offreerden de Nijmegenaren de Kasteelheren de spelbepalende rol. Sparta kon die taak zaterdagavond niet aan: permanent liep de ploeg zich te pletter op de opgetrokken verdedigingsmuur van NEC. Als regel waren de Rotterdamse aanvallen zeer eenzijdig van opzet. Stelselmatig werd verzuimd de snelle linker spits Geert Meijer in het spel te betrekken. Het gevolg wast dat de offensieve operaties van Sparta zaterdagavond vooral diepte en fantasie misten, zodat het NEC al heel gemakkelijk werd gemaakt om het beoogde doel (een 0-0 gelijkspel) te bereiken. En als Sparta wel wist door te dringen tot het doelgebied van Harry Schel lekens, dan bleek die sluitpost over voldoende kwaliteiten te beschik ken om de schaarse scoringspogingen van alle gevaar te ontdoen. Slechts een keer stond Schellekens machteloos bij een inzet van Frank Weerdenburg. Tot zijn genoegen mocht hij evenwel constateren dat het schot op de lat uiteenspatte. UTRECHT (GPD) - Nederland mag aan het eind van de volgende voetbalcompetitie slechts drie HAARLEM (ANP) - Voor de eerste keer in zijn loopbaan had Haarlem-trainer Barry Hughes moeite om na afloop van de wedstrijd tegen AZ een verklaring te vinden voor de 0-3 nederlaag. "Wat moe ten we nu nog meer doen?", vroeg hij zich af. "We voet ballen nu toch goed?". De Haarlem-trainer had het bij het rechte eind. Haarlem speelt de laatste weken be slist niet slecht, maar de pun ten gaan te vaak naar de te genstander. Tegen AZ kreeg de Haarlemse formatie, bij de stand 0-0, tal van mogelijkheden. Door nonchalance en pech bleef de nul echter op het scorebord staan. Juist op het moment dat AZ leek te gaan bezwij ken, brak Pier Tol met een verrassend afstandsschot de score open. Zeer duidelijk te- gen de verhouding leidde AZ Ook Hughes weet het niet meer met 0-1 en vervolgens klapte Haarlem volledig in elkaar. De Oostenrijker Kurt Welzl voerde in de slotfase de score zelfs op tot 0-3. In het eerste deel van de wed strijd, die vooral werd "opge sierd" door rellen op de tri bune, waren de mogelijkhe den verdeeld. Nygaard was het dichtst bij de openings treffer, maar de paal stond succes in de weg. Echt in de problemen kwamen beide doelverdedigers niet, al moest Pieter Huyg sluitpost Boersma een keer op de lijn assisteren. Na het vruchteloze offensief, waarmee Haarlem de tweede helft opende, sloeg AZ toe. Tol, in de Alkmaarse ploeg gekomen voor Van der Meer, die na een botsing met Kra mer op een brancard het ter rein had moeten verlaten, schoot van afstand raak. De rest was een formaliteit. Om dat Haarlem die dreun van die eerste treffer niet kon ver werken. Het doelpunt van Tol zorgde er ook voor dat op de tribune de vlam in de pan sloeg. De jeugdige AZ-aanhang, die daarvoor elke bal, die over het doel van Boersma ging, bui ten het stadion trapte, ging tekeer. De Haarlemse politie trad echter pas in de laatste minuut op en dreef toen met paarden de toeschouwers uit- ROME (ANP) - Het voetbal- en omkoopschandaal in Italië heeft gistermiddag geleid tot een golf van arrestaties. Na afloop van wedstrijden in de eerste en tweede divisie wer den twaalf personen door de fiscale recherche in hechtenis genomen. Onder heri zijn elf spelers, die verdacht worden steekpenningen te hebben aangenomen en één clubvoor zitter die zou hebben getracht spelers om te kopen. Na het duel tussen Pescara en Lazio troffen de Lazio-spelers in hun kleedkamer recher cheurs van de belastingdienst aan. Zij hadden arrestatiebe velen op zak voor vier spelers van de Romeinse club: aan voerder Wilson en zijn club genoten Giordano, Cacciatori en Manfredonia. Van dit kwartet werd laatstgenoemde op de tribune opgepikt. Hij woonde de wedstrijd, wegens een schorsing als toeschouwer bij. Na afloop van de ontmoeting AC Milan-AC Torino werden Albertosi en Morino van de thuisclub in hechtenis geno men. Het duo kreeg gezel schap van hun clubvoorzitter Colombo, die eveneens van fraude wordt verdacht. Na Avellino-Cagliari werd aanvaller Pellegrini van Avellino gearresteerd. Het zelfde overkwam de spelers Zecchini en Delia Martira van Perugia na beëindiging van de wedstrijd tussen AS Roma en Perugia. In de twee de divisie kwam de fiscale politie ook in actie, zij het op kleinere schaal. Twee spelers, Magherini van Palermo en Girardi van Genova, werden opgepakt. Grenzen open Na vijftien jaar de grenzen voor buitenlandse voetballers ge sloten te hebben gehouden, staat Italië overigens op het punt voetballers van elders weer toe te laten. Tijdens een in Milaan gehouden vergade ring stemden de 16 vertegen woordigers van de Italiaanse eerste divisieclubs ermee in één buitenlandse speler per club toe te laten. Een dergelij ke speler kan overal vandaan komen. Hij behoeft dus niet afmomstig te zijn uit één van de landen van de Europese Gemeenschap. Het besluit dient nog te worden goedge keurd door de Italiaanse voetbalbond, maar gezien de steun, die het plan heeft van- de grote bazen op voetbalge- bied, meent men dat dit nog slechts een formaliteit is. Het openen van de grenzen zal be perkt blijven tot de eerste di visieclubs. De tweede divi sieclubs besloten de bestaande toestand te handhaven. clubs afvaardigen naar het toer nooi voor de Europa Cup III. Dat is minder dan dit seizoen. Deze achteruitgang werd definitief na de wedstrijden die vorige week woensdag voor de diverse Euro pese toernooien zijn gespeeld. Het aantal deelnemende clubs per land wordt bepaald via een inge wikkelde berekening. Daarbij wordt het totale aantal punten dat de clubs van één land in de laatste vijf opeenvolgende.jaren hebben behaald in Europese wedstrijden gedeeld door het aantal clubs dat heeft deelgeno men. De drie landen die volgens die berekening het hoogst sco ren, mogen naar het volgende Europa Cup-III-toernooi het maximum van vier clubs afvaar digen, de daaropvolgende vijf landen ieder drie, dan dertien landen mét elk twee en de laatste elf ieder één (totaal 64). Na de resultaten van vorige week staat het vast dat Nederland, met alleen'nog Ajax in de strijd, niet meer op één van de drie plaatsen kan komen die recht geven op deelname met vier clubs, zelfs al winnen de Amsterdammers bei de wedstrijden in de nog te spe len halve finale en ook de finale zelf. Vaststaat dat West-Duitsland en België na het Europa-Cupseizoen 1981-82 vier clubs mogen af vaardigen. Het derde land met dat voorrecht wordt Engeland of Spanje. (Als Real Madrid en Va lencia, die nu nog in de race lig gen, beide zonder puntenverlies een Cup winnen). Met drie clubs zullen zijn vertegenwoordigd Spanje of Engeland en voorts Nederland (dat nu vijfde op de speciale Europese tellijst staat), de DDR, de Sowjet-Unie en Frankrijk. Opmerkelijk is dat met name Italië opnieuw slechts met twee clubs zal zijn vertegen woordigd, evenals bijvoorbeeld Joegoslavië, Tsjechoslowakijë, Hongarije en Schotland. De eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voet bal, die in 1982 in Spanje worden gehouden, zullen drie dagen meer in beslag nemen dan aan vankelijk gepland. Het toernooi begint op 13 juni en de finale wordt op 11 juli 1982 gespeeld. Inmiddels zijn twaalf steden aan gewezen waar de wedstrijden zullen worden gespeeld. Dat zijn: Elche, Alicante, Valencia, Zara- gossa, Bilbao, Valladolid, Sevilla, Malaga, Vigo, La Coruna, Oviedo en Gyon. De kwartfinales zullen worden gespeeld in Barcelona en Madrid^Op zaterdag 10 juli volgt in Barcelona de strijd om de der de en vierde plaats, een dag later is de finale in Madrid.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 14