I maatregelen voor veiligheid [Ue/cfee agenda in Leeuwenhoek" Rector moet ontslag nemen Agatha Christie in haar waarde gelaten Eerste huis in Indische Buurt klaar 'Hummelhof' in gebruik Gewonde na glaasje-op «"•■J.1»'™-» ZATERDAG 22 MAART 1980 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. I Postbus 54, 2300 AB. Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 46,30 Kwartaalabonnement Per post f 64,15 Jaarabonnement f 173,70 J aarabonnement Per post f 245,10 Losse nummers f 0,65 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Leidse organisaties vragen om onderzoek deur moet weg' aanwezigheid van een LPG-tank aan de Plesmanlaan. De bewonerscommissie "Muider- kring" richt zich na het uitblij ven van maatregelen tegen deze "bom" voor hun deur. nu met een brief aan de gemeente, de Leidse politieke partijen die zit ting hebben in de raad en aan Leidse milieugroepen. De bewonerscommissie wijst erop dat onder de buurtbewoners grote onrust is ontstaan na re cente publicaties over de geva ren waar de flatbewoners aan blootstaan, door de LPG-tank in hun directe omgeving. Dit stellen enige vertegenwoordi gers van Leidse organisaties en instellingen in een verklaring, opgesteld op initiatief van de Leidse studentenbond. De ondertekenaars vinden het ove rigens van "het grootste belang" dat de universiteit zoveel moge lijk haar medewerking verleent aan de plannen van de gemeente rond woningbouw in de "Leeu wenhoek". Zij wijzen daarbij op de woningnood in de gemeente, met name onder de lage inko mensgroepen en de één- en twee persoonshuishoudens. Wat be- Akoestiek beperkt orkest LEIDEN - Niet alleen in Amster dam, ook hier in de Stadsgehoor zaal valt de prachtige or kestklank op van het Concertge bouworkest, zij het dan ook dat gisteravond de akoestische be perkingen van onze stadszaal juist daarom nog hinderlijker wa ren. Het is storend dat er zo wei nig resonans is en dat het geluid vaak „droog" klinkt. Het was een bijzondere avond. Ge nialiteit schrijft men graag toe aan het „wonder van de jeugd" In feite hoor ik liever de be trouwbaarheid van een gerijpte muzikaliteit, zoals in Kees Ba- kels. Hij is een dynamische diri gent, met grote leiderskwalitei ten. Jong genoeg om hem te rangschikken onder „groot ta lent", echter naar muzikaal in zicht veel meer nog dan dit. Een concertgebouwkorkest op het puntje van hun stoel tr brengen, daarvoor moet een dirigent heel wat kunnen aanbieden. Dat heeft Kees Bakels getoond.in de 2e Symphonie van Rachmani noff, een pathetisch werk (vooral in het Adagio) en een wat over trokken romantiek uitstralend, maar, waar de Russen over het algemeen groot in zijn, met een mooie orkestratie. Kees Bakels heeft zijn mensen bondig en met grote overtuiging tot de apotheo se geleid in het laatste deel. Centraal in dit programma stond de Symphonie Concertante op. 84 van Haydn, met de solisten Ro bert Waterman (viool), Harro Ruysenaars (cello). Jan Spronk (hobo) en Brian Pollard (fagot). Van hen waren vooral Brian Pol lard, Harro Ruysenaars en Jan Spronk opvallend door hun fraaie toongeving en hun „darte le" muzikaliteit, zoals in dit werk ook wordt verwacht. Robert Wa terman, minder geniaal in zijn toongeving dan de anderen, soms ook niet exact zuiver in de toon grijpend, getuigde niettemin toch ook van een beweeglijke muzikaliteit. BEP RIJNDERS Organist is een magister LEIDERDORP - Als het Jongeren Koor Oegstgeest van Theo Tobé voorgoed afstand doet van z'n naam, is dat jammer. Die naam stond beproefd en sympathiek borg voor erkenning zowel als herkenning in de wirwar van ko ren. Vanwege een concertréis naar Boedapest wordt nu de naam Cappella pro Cantibus in gevoerd. Onze Cappella Oegstgeestiano heeft de status select aangewor ven, binnen beveiligde grenzen. Ik ben vooraan gaan zitten om er (de akoestiek liet het toe) stem voor stem te "bekijken". Alles in bijzondere wijze gaaf en van ge lijke standvastigheid in al het ge zongene: zangen uit kerkboeken, motet Cantate Domino van Schütz en groót-motet Sei Lob und Preis van Bach. Hans van Nieuwkoop begeleidde en bij dit eerste concert in de Scheppingskerk rond het nieuwe Van Vulpen-orgel koos hij solo: Passacaghia van Kerll, passie-ko ralen uit Bach's Orgelbüchlein, Trio Es van Krebs, Partita van Walther. Tenslotte als kapitale bijdrage Praeludium et Fuga in g van Biextehade. Drs Van Nieuw koop, weldra doctor muziekwe tenschap is ook als vertolker een onbetwiste magister. KEES VERHOEF LEIDEN - Wanneer *10 Kleine Ne- gertjes' van Agatha Christie, zo als dat gisteravond werd opge voerd in de aula van de Louise de Colignv-scholengemeenschap, normgevend zou zijn voor het professioneel toneel, dat zou de subsidiefixutie c.q. subsidiefru stratie van minister Gardeniers volledig verdwijnen. In deze thriller wordt immers vrijwel el ke vijf minuten een acteur of een actrice op de meest gruwelijke wijze om het leven gebracht. Met deze, haast symbolische, dra matische inbreng worden de subsidie-aanspraken wel tot een ontoelaatbaar minimum terug gebracht. De vrouw van bedien de Rogers, gespeeld door Nicilli- ne v. d. Spek, is één van de eer sten, die er, in opdracht v.an Aga tha Christie, aan moet ^ploven. De bijzonder zwak spelende An- ne-Paul de Haan als 'Generaal Mackenzie' zal spoedig volgen. Vera Claythorne (een zeer sterke profiel bepalende hoofdrol van de impulsief en enthousiast spelen de Heieen v. d. Spek) blijkt één van de moeilijkste rollen, niet in de laatste plaats omdat Vera alle andere moorden in en- om de huiskamer van een villa op een eilandje voor de Engelse kust bij Devon hardnekkig blijft overle- Dit kan bepaald niet worden ge zegd van de zeer rolvast en gemo tiveerd spelende René Bulthuis (Dr. Armstrong), Monique Weg man (Emily Brent), Peter Win gerden (William Blore) en Rogers (Wouter Uljé). Zij allen vallen ter meerdere glorie van de sinister schrijvende Agatha. BERT KOÊKEBAKKER OEGSTGEEST - Het echtpaar De Mooy uit Oegstgeest heeft gister ochtend als eerste de sleutel mo gen ontvangen van hun geheel gemoderniseerde (gerenoveerde) woning aan de Rijnzichtweg. Daarmee is het eerste van de in totaal 63 huizen die in deze buurt worden opgeknapt klaargeko- De familie De Mooy, die zo'n vier maanden in een wisselwoning heeft gewoond, ontving de sleu tel van de voorzitter van de wo ningbouwvereniging "Buiten- lust", de heer M.J. Zaalberg. Genoemde woningbouwvereni ging heeft de leiding over een re novatie-project in de Indische buurt in Oegstgeest, dat 63 hui- Burgemeester Detmers (voor- opende "Hummelhof'. De "Hum- grond) samen met "zijn" wethou- meihof' en "Sjaloom'-leerlingetjes ders Maan en Van der Heyden bezig kijken belangstellend en onder het met het planten van het geschenk zingen van een "boomplantlied" van de gemeente aan de zojuist ge- toe. ZOETERWOUDE - Met een ferme klap op de kop van Jut werd gis termiddag in Zoeterwoude de nieuwbouw van de kleuterschool "Hummelhof' officieel geopend. Deze klap werd gegeven door oud bestuurslid Van de Stichting Ka- Rectificatie zen bevat. Bij deze huizen wordt centrale verwarming aange bracht, de bovenverdieping ver groot, de douche vernieuwd en worden andere comfortabele voorzieningen aangebracht. OEGSTGEEST - Door een misver stand is gisteren bij het artikel onder de kop "Openbare recrea- tie op plaats manege" op deze pa gina een verkeerde foto geplaatst. Op de foto is manege "De Poel- ruiters,, van R. Korbee te zien. Deze manege ligt aan de rfaar- lemmertrekvaart 37 en heeft ver der niks te maken met de inhoud van het artikel. B en W van Oegstgeest willen dat de particuliere manege van de heer Hoogduin aan de Broekweg gaat verdwijnen. Bij het betreffende artikel had dan ook een foto van deze laatste manege moeten staan. tholieke Scholen Zoeterwoude G. H. van der Meer. Hij werd daarbij geassisteerd door een leerling. Eerder hadden burgemeester Det mers en zijn wethouders Maan en Van der Heyden er persoonlijk voor gezorgd dat de kastanje boom, die door de Zoeterwoudse gemeente werd geschonken, haar plekje midden op het schoolplein vond. Onder het gezang van het "boomplantlied" door de leerlin gen van de "Hummelhof' en de "Sjaloom", spitte Detmers met zijn secondanten de wortels on der. Als afsluiting van het officiële ge deelte werden er door de leerlin gen honderden balonnen het luchtruim ingestuurd. Vandaag .worden de festiviteiten voortge zet met een open dag voor de bei de scholen, waarbij oude filmpjes van de "Sjaloom" worden ver toond. KATWIJK - Een stukje melo dieuze rock speelt vanavond de Arnhemse groep "Sylph" in het jongerencentrum 't Mallegat. De groep bestond aanvankelijk uit vier man. Later kwam daar nog een zangeres bij. Het optreden begint tegen de klok van negen. Avond over hulp aan Derde Wereld OEGSTGEEST - Oegstgeestena- ren zullen maandagavond in de gelegenheid worden gesteld om hun ideeën over gemeentelijke ontwikkelingssamenwerking kenbaar te maken. Deze avond in het gemeentecen trum aan de Lijtweg i> een voortvloeisel van een raadsbe sluit van oktober van het vorig jaar, om 50.000 gulden aan ont wikkelingssamenwerking te be steden. Op initiatief van PPR-raadslid Beckers is dit plan in het beleids programma voor 1978-1982 voor de Oegstgeester gemeenteraad opgenomen. Op de avond zal drs. Schutte, me dewerker van ontwikkelingssa menwerking, een inleiding hou den. Met name Zal hij dan Uiteen zetten welke projecten eventueel door een gemeente' in een ont wikkelingsland kunnen worden gesteund. Het college van burgemeester en wethouders van Oegstgeest roept alle belangstellenden op om met plapnen te komen die door de gemeente kunnen worden ge steund. WIDEN - He afgelopen jaa i leverd. ter gelegenheid waarua een ézel kreeg overhandigd. H< ■dagverblijf "De Hout" in de L ust herbouwd. Gisteren werd hei wethouder Waal van 2'/j jaar jonge becstji Het dagverblijf werd vorig jaar werd verwoest. Het gebouwlj ezeltje onderdak vinden, is vc n brand gestokenwi waar geiten, hertel i de grond af aan w ardoor het volledij duiven en nu he ér opgebouwd. "Bom voor onze LEIDEN - Bewoners van de Mui- derkring in Leiden vragen de gemeente en alle partijen in de plaatselijk gemeenteraad om zo snel mogelijk iets te doen aan de volgens hen levensgevaarlijke situatie in hun buurt door de Zaterdag Leiden Pieterskerkchoorsteeg 15 - rommel markt, Amerikaanse taartverkoop, etc. LAK-theater - werkgroep Indianen- project, vanaf 13 uur. Sanders - hoek Levendaal/Korevaar- straat, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Schouwburg- Perspettacolo Minuscolo, LAK-theater - 20.30 uur. Protheater "Hippolythos". Micro-theater Imperium - 20.30 uur, "De Droom van Amerika", Albee en "Stem men", Momo. Zondag Leiden Volkshuis - Apothekersdijk 33, van 14-17 uur Familie-instuif, in samen werking met buurtvereniging Mare- dorp. Kynologenvereniging Rijnland - club match in de Groenoord hallen, 10—17 uur. Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. LAK-theater - kindervoorstelling: Alles voor niks, 15 uur. Maandag Leiden Ontmoetingscentrum - hoek Boshui- zerlaan, béjaardensoos Zuidwest, 14.30 Leiderdorp - gemeentehuis, r tencie, 19.30 uur. Leiderdorp - Scheppingskerk, Van Poelgeestlaan, 19.30-21 uur, kleding- beurs U.V.B. Voorschoten - politiek café, 20 uur over aanleg Rijksweg 11, Lindehoeve. Artsen Leiden - de weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 Wijk 1 - Boerhave-district, Binenstad- noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za- P.J. Dersjant, Hooigracht 61, tel: 123752. Zo; S. Kooijman, Noordeindsplein 2a, Professorenwijk, De Waard, za J. de Bruijne, Kemstraat 11, tel: 141225. Zo: J. van Gent, Zoeterwoudse Singel 28, tel: 122538. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west, za- F. Lahr, Zoeterwoudse Singel 11. tel: 120347. Zo: AA. van Rfjn, Melis- setuin 5. tet 210797. Leiderdorp - za O. du Ry van Beest Holle/M.Hennink, Vlaskamp 16, tel: 891100, spreekuur ,12.30-13 uur. Zo: J. v.d. Leden, Hoofdstraat 8, tel: 894539, spreekuur 12.30-13 uur. Oegstgeest - J. Hugenholtz, Pr. Hen driklaan 4, tel; 155666. Voorschoten - zal S. Platteel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel 5417. Zo: B. van Beusekom, Beresteynstraat 2, tel 2520. Warmond - A. de Gijzel, O. Nassaulaan 10, Warmond, 01711-10834. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen door apotheek Leiden Zuidwest, Brahmslaan 20, tel: 763134 en door apotheek Beker, Lijtweg 4, tel: 155482. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden*van de Rijn 134604, tel: ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum. Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m V.d. Waalslaan. tel: 4641. Warmond - Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, tel: 02522-11463. Dierenartsen Voor de praktijk van Muurling/Helder/ Roest F. Muurling, Plantsoen 23, tel: 764058. Voor de praktijk van Kro1 en Vestjens: Y. Krol, Pres. Kennedylaan 260. Oegstgeest. tel: 153266. B. Boer, Boshuizerlaan 26, tel: 764058. LEIDEN - "Er moet een vervolgonderzoek worden ingesteld dat zal moeten aangeven welke maatregelen, noodzake lijk zijn ter garantie van een optimale veiligheid in het gebied de "Leeuwenhoek"Het is van het grootste belang dat deze maatregelen op korte termijn worden getroffen". treft de veiligheid van de Leeu wenhoek zien zij echter duidelijk een verantwoordelijkheid voor de universiteit om deze rond en in de laboratoria te handhaven. Tot de ondertekenaars behoren le den van D'66, de CPN. de PSP, de PPR en de VVD. Verder wordt de verklaring gesteund door de KWJ-beweging van werkende jongeren, het comité "Schutters veld", het comité "Iedereen wil wonen", de stichting Buiten landse Werknemers en de Leidse studentenbond. Ook staan de handtekeningen van de begelei der van het project "Woontoe standen", van een vertegen woordiger van de Leidse ge meentelijke stuurgroep één- en tweepersoonshuishoudens, van de stichting Huisvesting Wer kende Jongeren, van de SLS en van de werkgroep Milieubeheer onder de verklaring. In beraad De Leidse Studentenbond geeft aan dat een aantal organisaties nog in beraad is over de verkla ring. In het weekeinde zullen zij beslissen of ze.de verklaring on dersteunen. De Studentenbond verwacht ook dat in die tijd de leden van de Leidse raad een standpunt over dit initiatief heb ben gevormd. Maandag wordt de verklaring in de vergadering van de universiteitsraad aangeboden. Bij het overleg over de Leeuwen hoek zullen gemeente en univer siteit andere instanties betrek ken, zoals het ministerie van on derwijs en wetenschappen en de inspectie voor volksgezondheid en milieuhygiëne. In een kort ge sprek tussen enige wethouders en leden van het College van Be stuur gistermiddag kwam men tot de conclusie dat de inschake ling van andere instanties het eerste punt van overleg zal zijn. Verdere concrete resultaten zijn niet bereikt. Geen sluitpost. B en W blijven erbij dat het pro gramma van eisen van de ge meente het uitgangspunt is. Ruim veertig hectare zouden ter beschikking van de gèmeente moeten komen. De universiteit meent dat het gaat om ruim 31 hectare. Bij de invul ling alvast van onbetwiste delen zouden de universitaire bestem mingen in elk geval geen sluit post mogen zijn. Vlak voor het overleg begon, bo dem studenten van het Piet Paal- tjenspad wethouder Waal een brief aan,waarin wordt aange drongen op toestemming voor tijdelijke vervangende nieuw bouw voor hen op het parkeerter rein van het Academisch Zie kenhuis. Zij vinden de houding van de gemeente weinig con structief en vrezen inzet te wor den van een politiek spel tussen gemeente en universiteit. Zij dreigen aanspraak te zullen ma ken op hun rechten als huurders waardoor een maandenlange ver traging van het bouwschema van het nieuwe AZ zal ontstaan. DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN - Rector W. M. V. Chamu- leau en conrector H. J. van Casto ren van het Alphense Ashram college moeten ontslag nemen. Dat is een van de voorstellen die een onafhankelijke commissie heeft gedaan aan de partijen die zijn betrokken bij de conflicten op de scholengemeenschap. Vóór 1 mei a.s. moeten de proble men op het college uit de wereld zijn, anders gaat het experiment met de middenschool op het Ash ram college niet door. Staatsse cretaris De Jong van onderwijs wil van uitstel (met eén jaar van het experiment niets weten. Het schoolbestuur van het college had daarom gevraagd. Dat bleek in Den Haag tijdens het kort geding dat het nieuwe be stuur van de oudervereniging ((ook wel bekend onder de naam „groep Van der Vlist") tegen het schoolbestuur had aangespan nen. De oudervereniging wil via een uitspraak van de rechter twee plaatsen in het schoolbestuur op eisen. Op die plaatsen meent zij volgens de statuten recht te heb ben. Het schoolbestuur erkent de vereniging echter niet. LEIDEN - Bij een botsing op het kruispunt Breestraat/Kort Ra penburg is gisteravond een inzit tende van een personenauto ge wond geraakt. De personenauto die vanaf het Rapenburg richting Kort Rapenburg reed. werd aan gereden door een vanaf het Noordeinde komende auto be stuurd door een 29-jarige Leide- naar die geen voorrang verleen- de. De 29-jarige Leidenaar bleek volgens de politie bovendien on der invloed van alcohol te verke ren. De gewonde is met nog on bekend letsel overgebracht naar het Elisabethziekenhuis. Later op de avond hield de politie in Leiden nog twee bestuurders aan die eveneens teveel hadden ge dronken. I Op de Stationsweg werden in de afgelopen nacht weer een aantal banden lek gestoten. De daders zijn nog niet aangehouden. I De Leidse politie moest van nacht nog ingrijpen bij een vechtpartij op de Nieuwstraat. Daar waren een drietal jongeren bezig geweest met het kraken van parkeermeters. Voorbijgangers maakten opmerkingen daarover, waarop een vechtpartij ontstond. Het drietal afkomstig uit Leiden, in de leeftijd van 17 tot 19 jaar is aangehouden.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2