Water staat P< ernix reeds tot de li ppen De naam alleen zegt al genoeg Ga naar Engeland via Hoek van Holland-Harwich LEZERS SCHRIJVEN: Daverende surprise van WW hoek van holland BB harwich ZATERDAG 22 MAART 1980 PAGINA 13 Het plaatsën van brieven van lezers betekent niet dat de redactie de, daarin weergegeven mening onderschrijft, Brieven kunnen van redactiewege worden ingekort. Populieren Onlangs werden op de Maredijk ter hoogte van de percelen 135-149, langs het rijwielpad negen stuks - vijftien jaar jonge - populieren gerooid. Hetgeen een gevolg is van een klacht van een dezer be woners. De statige populieren zorgden daar altijd voor een rus tiek gezicht. De kaalheid accen tueert nu het verlies. Ik kan mij nauwelijks voorstellen - ondanks de slagzin Maredijk, Groen en Veilig - dat de afdeling plantsoenendienst zo ontvanke lijk is voor klachten. Men kan ook niet met het zwakke motief ko men van veiligheid. Bovendien mankeerden de bomen niets, en konden de andere tien even oude populieren blijven staan. In vijf tien jaar is naar deze plek nooit omgekeken. Ik vraag mij af: hadden deze bomen niet kunnen blijven staan? Of verplaatst kunnen worden? Als ik zie hoe soms andere armzalige boompjes met veel kosten wor den verplaatst, komt dit vreemd op mij over. H. van den Berg, Aloëlaan 45, Leiden (De plantsoenendienst deelt mee dat op eigen initiatief tot uitdun ning van het bomenbestand aan de Maredijk is overgegaan. Be langrijkste argument was dat de bomen door hun groei te dicht op elkaar kwamen te staan. Boven dien bestond er gevaar voor doorschieten en werd met het kappen de luchttoetreding van de woningen in de nabijheid ver zekerd). 'Life of Brian' Het mag algemeen bekend zijn, dat S.G.P.-ers geen bioscoopbezoe kers zijn en dat er tegen deze vorm van vermaak grote bezwa ren bestaan. Deze bezwaren komen nóg sterker tot uiting, wanneer er films wor den vertoond, die regelrecht in druisen tegen Gods Woord en in zettingen. Dit is ook het geval met de film "Li fe of Brian", die op dit moment in 10 plaatsen in Nederland en in Alphen aan den Rijn wordt ver toond. Naar aanleiding van een protest in het Ned. Dagblad, willen ook wij een scherp protest laten horen. Waar gaat het over? Een man, Brian, komt ter wereld in een stal naast de plaats waar Gods Zoon wordt geboren en door een tal van vergissingen ook als de Christus gekruisigd wordt. Een r.k. geestelijke, die de film ge zien had, gaf het volgend com mentaar "Het is de meest gods lasterlijke film die ik ooit gezien heb, trouwens de indentie van deze film is godslasterlijk". Wat is het een schande dat zulke vertoningen in Nederland en in Alphen aan den Rijn gezien kun nen worden. (Noorwegen en Zuid-Afrika hebben deze film wel verboden). We mogen toch terecht opmerken, dat het grootste volksdeel van onze gemeente gezien de ver houding in de gemeenteraad, christelijk is. Er ligt volgens onze mening een zeer grote verantwoordelijkheid bij de plaatselijke overheid om zulke afschuwelijke en godonte- rende vormen van vermaak in het vervolg te keren. Namens het S.G.P. Bestuur H.C. Brand, voorzitter A.C. van Bemmel, secretaris A. van Saksenstraat 23 Alphen aan den Rijn. Statiegeld Het voorstel van de heer Kom brink, Tweede Kamerlid PvdA, om een statiegeld van f 1000 per hond en f 500 per kat te heffen, lijkt mij in elk opzicht geweldig. Bescherming voor 't dier tot ie ders plezier. Dit statiegeld zou moeten worden gecombineerd met een registratienummer dat het dier bij zich draagt. Daar ik papierprikker ben in Leiderdorp, heb ik onlangs nog een doodge reden poes begraven, maar hij droeg geen idcntiteitsplaatje, dus weet ik niet wiens poes ik heb be graven. W. KONING Vogellaan 28 Leiderdorp. Staken We gingen 'n dag f.n. veën dat doe je niet met z'n tweeën met de bus of (fiets trein) naar Am sterdam' Allemaal in de rij lopen omdat we voor ons geld minder kunnen kopen liederen zingen of scanderen of tegen de kouwe voeten: marche- we hebben onze stem weer laten horen en daarna weer werken als nooit te- de regering, of nog erger het parle ment denkt, laat hem lopen die: vent of het c, of f.n.v. nu roept 2,5 pro cent van de werkgevers geen cent de bondskas is weer wat lichter ik vraag me nu af, wie zwicht er heeft staken met 'n loonmaatregel dan nog wel zin? zijn f.n.v. en c.n.v. in deze tijd dan nog wel irt? als men dit doorgaat krijgen, o, jee! kunnen Kok en Dutman dan nog wel in de w.w.? duizenden bezoldigde leden behoren dan tot het verleden! E. MOLENAAR Ger. Brandstr. 4, Leiden. Als we nu allemaal altijd de postcode bij ons eigen adres schrijven, dan maken we het mensen die terugschrijven heel makkelijk! Gebruik 'm goed. pttpost •LEIDEN - In de eerste klasse van de regionale volleybalcompetitie zorgde WW voor een verrassing door koploper DAC met spre kende cijfers van het veld te slaan. Door de 3-0 zege verspeel de DAC zijn voorsprong van drie punten op datzelfde WW. Mogelijk dat de ongeslagen koplo per uit zijn doen was geraakt door het verlate aanvangstijdstip (de arbiter kwam niet opdagen), hoe dan ook DAC kwam er tegen WW totaal niet aan te pas. Met 15-8,15-4 en IS—7 veegde WW, dat mogelijk zijn beste wedstrijd van dit seizoen speelde, de vloer aan met DAC dat in de return zijn re vanche moet halen. Donar 2 was in een half uur klaar met Gemini 4. De rode lantaarn drager had geen schijn van kans tegen de nauwelijks geïnspireer de reservisten van Donar 6-16, 7-15, 11-15. Tegen WVC trad SKC vooral als team sterk neer voren. Dat lever de tegen de verwachting in een verdiend gelijkspel op. Vooral het blok werkte goed. LUSV 2 behaalde bij Ridderveld een regelmatige overwinning. Na twee gewonnen sets verslapte bij de studenten de concentratie waardoor de Alphenaren ook nog een setje konden inpikken: 3-1 Maarten van de Knaap smashte er lustig op los. Een niet eens compleet Leython 2 speelde een ijzer sterke partij te gen Gemini 3. Via 0-14 werd het 2-15 in de eerste set. De volgende afleveringen gaven eveoa nsei n eenzijdig beeld te zien. Met een sterk passende Ruud Lutjenhuis en een veel scorende Ed Hede- man liep Leython gemakkelijk RW had geen kind aan NOVO 2. Met tweemaal 15-6 en 15-12 werd het 3-0. Bij de dames speelden S'70 en NO VO 2 een aantrekkelijke partij die S'70 in de vierde set by de stand 14-14 naar skh lostrok loan Noordwijkse spelverdéelster geblesseerd uitviel: 3-1 derhalve. Binnen veertien dagen twee NO- VO-apeebten in bot gips.... Leython 4 hield 'zuster' Leython 3 op een gelijkspel, een goede pres tatie. Het duel leek in de vierde set beslist toen het derde een 6-11 voorsprong nam. Maar door sterk serveren kwam het vierde knap terug en het doorzettingsvermo gen werd tenslotte beloond met een vol punt 2-2. Koploper Onon werd de voet dwars ge/et door het imasrwstaam. Door het gelijke spel voelt Urion nu de adem in de nek van NOVO 2 dat afrekende met het taaie Ley thon 5: 15-12, 15-9, 15-4. Pernix-bestmirders Wout Pera en Daan Vreeken kunnen nog wel lachen ook al is er dan nauwelijks reden toe. LEIDEN - Strijdlust kan Pernix niet worden ontzegd. Naast het feit dat de Leidse korfbalvereni ging de hoogste sport van de prestatieladder probeert te be klimmen, blijkt men achter de schermen op een ander gebied opmerkelijk vechtlustig. Directe aanleiding van het laatste: de uit breiding en modernisering van de atletiekbaan in de Leidse Hout waardoor Pernix het kind van de rekening is geworden, want de club moest het hoofdveld opoffe ren en is daardoor in schrijnende veldennood geraakt. Het spreekt vanzelf dat de vereni ging alles in het werk stelt om uit de malaise te komen en de nood zaak voor een ruimere accom modatie bij veel instanties ken baar te maken. Een voorbeeld daarvan is de mogelijkheid die het eerste microteam bij de re centelijk behaalde titel in de overgangsklasse aangreep om de kampioensfoto het het spandoek "Pernix kampioen zonder veld, dat is het" te omlijsten. Zo erg is het nog niet, maar dat de situatie in de Leidse Hout bijna onhoudbaar is geworden kunnen voorzitter Wout Pera en secreta ris Daan Vreeken omstandig uit leggen. "We mogen ons nog ge lukkig prijzen", begint Wout Pe ra, "dat de verstandhouding met buur De Algemene zo goed is. Wanneer het programma hier op de zaterdag te vol is en zij hebben een gaatje, dan mogen daar een paar wedstrijdjes worden ge speeld. Pernix heeft eén senio ren- en één pupillenvelje. Een volledig programma kan op deze terreinen niet worden afgedraaid. Wanneer het regenachtig weer is geweest, zijn we helemaal in de aap gelogeerd. In de rust van een wedstrijd moeten we als de blik sem de lijnen gaan verleggen om het terrein wat te ontzien. Doen we dat niet, dan wordt alles ver trapt. Door de overbelasting zijn de velden er toch al slecht aan toe". Sloop "En die kleedkamers dan", ^er- volgt Daan Vreeken, "die zijn rijp voor de sloop. We hebben onze tegenstanders niets te bieden. Er zijn wel douches, maar die geven zelden warm water en zijn op speeldagen erg moeilijk schoon te houden. De meesten verkleden zich dan ook niet hier, maar gaan in trainingspak naar huis. Is na tuurlijk geen reclame voor de vereniging" "Het is niet plezierig werken in zo'n accommodatie", zegt Wout Pera. "Om de haverklap is er iets stuk en uiteraard hebben wij weinig zin om grote bedragen in repara ties te steken. We moeten hier nu eenmaal toch weg, want straks ligt het in de bedoeling dat de at letiekverenigingen het terrein als 'warming-up' veldje gaan ge bruiken. Want je voelt wel dat die jongens grote toernooien gaan organiseren met die gloednieuwe accommodatie. Nou, wij kunnen op één veld geen vereniging van 300 actieve leden draaiende hou den. We houden nu het hoofd nauwelijks boven water" 'Maar", gaat Daan Vreeken ver der,"toen we in 1965 van de Burggravenlaan vertrokken ver telde de Sportstichting al dat Pernix niet langer dan tien jaar in de Leidse Hout zou kunnen blij ven. In die tijd waren er reeds plannen voor uitbreiding van de atletiekbaan. Het heeft uiteinde lijk 15 jaar geduurd voordat het allemaal was gerealiseerd, maar nu zitten wij met de gebakken pe ren" Moeite 'Met een nieuwe atletiekbaan", neemt Wout Pera over "heb ik geen ^enkele moeite. Dat onze acccommodatie daaronder moet lijden, vind ik een begrijpelijke zaak. Maar dat de Sportstichting ons geen redelijk alternatief heeft geboden komt bij mij een beetje vreemd over. Ook die hebben net als wij de bui zien hangen. De Sportstichting heeft Pernix wel iswaar een aanbieding gedaan (Morskwartier) maar dat heeft het vorige bestuur mijns inziens te recht afgewezen. Pernix heeft door een ontzettend actief jeugd beleid nauwe banden met de Me- renwijk. Bijna de helft van onze jeugdleden komt daar vandaan. Dan ben toch gek als je naar de Mors verhuist. Hoeveel van die jongens en meisjes zouden er lid blijven Ik denk maar weinig. Die verkassing naar de Mors zou betekenen dat we opnieuw moe ten beginnen. Daar hebben we weinig zin in. We hebben dat des tijds in '65 al een keer meege maakt. Daar passen we nu voor" Oren "De Merenwijk dus", meent Wout Pera, "daar moet Pernix heen. Maar dat gaat niet zomaar al heb ben we de Sportstichting een plannetje voorgelegd waar men wel oren naar heeft. Want eerlijk is eerlijk, de Sportstichting pro beert ons heus wel te helpen. Vlak bij de Groenoordhal speelt Noorderkwartier. Een club die niet zo bijster groot is en ook nooit groot zal worden. Een even tuele ruil zou ideaal zijn. Want zij zouden voldoende hebben aan onze accommodatie, terwijl wij daar met de uitbreiding van een seniorenveld volledig uit de moeilijkheden zouden zijn" Een aardig plan, ware het niet dat er een adder van flink formaat on der het gras schuilt. De velden van Noorderkwartier zijn opge nomen in het bestemmingsplan "De Hallen" (het gebied rondom de Groenoordhallen). Burge meester en Wethouders behou den zich in dat plan het recht voor dat de korfbal velden voor de uit breiding van de veehal of voor de bouw van een sporthal gebruikt kunnen worden. Daan Vreeken: "Vul zelf maar in. Je zou denken dat die sporthal op die velden van Noorderkwartier gebouwd zal worden. We maken dus weinig kans al moet het plan. moet nog ter inzage komen. Uiteraard zul len wij bezwaar maken tegen dat bestemmingsplan". Overigens heeft Pernix nog geen contact ge zocht met Noorderkwartier. "Eerst moet dat plan worden ge wijzigd, dan pas gaan we praten" Oplossing "De Sportstichting heeft in de straks te realiseren wijk "De Kwaak" ruimte voor korfbalve- len opgenomen", weet Wout Pe ra. "Dat zou dé oplossing zijn wa re het niet dat die plannen pas over tien jaar worden gereali seerd. Kijk,en dat duurt ons veel te lang, dat zou de doodsteek voor de vereniging zijn. Vandaar dat we alle middelen aangrijpen om onze nood kenbaar te maken. We hebben het CDA (Pernix is een christelijke vereniging) al een keer ingeschakeld om wethouder Tesselaar van onze precaire toe stand op de hoogte te brengen. Luisteren deed hij wel. Hij zou zich "sterk" voor ons maken. Jammer dat we van hem niets meer hebben vernomen" ROB ONDERWATER LEIDEN - De grote kracht van ka- rateka John Reeberg is dat zijn naam zijn tegenstanders bij voorbaat al ontmoedigt. De 32- jarige open Nederlandse kam pioen in het zwaargewicht en al le categorièn, die afgelopen weekeinde zijn titels in die klas sen prolongeerde, heeft de naam alles te pakken wat er te pakken valt. "Wanneer ik voor een toer nooi inschrijf dan zeggen de or ganisatoren vaak:"Neem de be ker maar vast mee, want je wint toch". Als ik me goed herinner dan ben ik in Nederland ruim vijfjaar onge slagen. Internationaal heb ik in mei 1978 voor het laatst een partij verloren. Toen werd ik in de hal ve finale van het Europees kam pioenschap door diskwalificatie uitgeschakeld". De kracht van Reeberg schuilt mis schien in zijn afwijkende opvat tingen over karate. Zo heeft hij zijn conclusies uit zijn voorberei ding op het NK van '75 getrokken toen hij "zich wezenloos trainde en het resultaat teleurstellend was". "Daarom train ik nu voor elk topduel twee weken niet. Al leen blijf ik in die periode les ge ven op mijn sportscholen in Rot terdam en Leiden. Maar dat is ei genlijk niet goed voor mijn voor bereiding, want je moet je dan steeds aanpassen aan een veel la ger niveau". Wél schenkt Reeberg aan de voor avonden van belangrijke toer nooien de nodige aandacht aan de concentratie. "Geestelijk ben ik door het beoefenen van karate veranderd. Voorheen was ik al tijd een driftkikker, die er snel op los sloeg. Maar door de discipline van de sport ben ik veel rustiger geworden en mediteer ik soms. Het mooiste van karate vind ik ook. je proberen in te stellen op watje tegenstander van plan is te gaan doen", ontvouwt hij zijn ideeen over deze Oosterse vecht sport. Hoewel hij er nooit in is geslaagd om een wereldtitel te bemachti gen wordt Reeberg als één van de betere karatespecialisten van Nederland beschouwd. Het ont breken van de wereldkampioen- status is ook de reden dat hij zijn plan om aan einde van dit jaar te stoppen één seizoen heeft uitge steld. Hij verklaart: "Om de twee jaar wordt het wereldkampioen schap karate gehouden. Vorig jaar ging het WK wegens proble men in het organiserende land niet door. Daarom is er zowel in '80 als '81 een WK. Omdat ik nog nooit een individuele wereldtitel heb gepakt wil ik zowel in Madrid ('80) als Amerika ('81) kampioen worden. En daar slaag ik ook in", zegt hij zelfverzekerd. Daarna wil de éénvoudige wereld- (team), viervoudige Europese en elfvoudige (open) nationale kampioen zich helemaal gaan toewijden aan zijn onlangs ge opende sportschool aan de Mare- singel in Leiden. Het afgelopen weekeinde nam Reeberg al deel met een kwartet karatebeoefe- naars aan de open Nederlandse titelstrijd in Den Haag. "Maar dat waren jongens die al wat ervaring hadden. In de toekomst hoop ik met een Leids team aan een Ne derlands kampioenschap mee te doen en de interesse voor de ka- ratesport in Leiden te vergroten" De binnenkort in de Sleutelstad woonachtige Reeberg wijkt eveneens wat betreft het propa- ganderen van zijn sport van het gros van de karatedocenten af. "Karate heeft ondermeer een slechte naam gekregen door de leraren. Velen staan 's avonds in de kroeg te knokken. Hun pupil len worden daardoor verkeerd beïnvloed. Karatebeoefenaars zijn niet gewelddadig van aard. Alleen door de commercie heb ben velen toch dat beeld gekre gen. Een jongen als Bruce Lee kon heus wel wat, maar toch kon ik geen waardering voor zijn trucs opbrengen. Ik heb daarom nog één hartewens: uitkomen te gen al die acteurs die in films aan karate doen. Ik denk dat ik ie een nachtmerrie bezorg", lacht hij hardoD. HERMAN POOS IDEEËN uit de tarieven-brochure: Minitours: 5 daagse excursietanef20% redukie voor Per dagdienst in voor- en naseizoen de auto tegen half tarief Caravans en trailers per dagdienst 35% reduktie Midweek-return retourbiljetten per dagdienst (ma t/m dc t/m 3Ö/4 van Nederlandse stations naar Engelse bestemming b v Amsterdam-Londen f147 60 (2e klas) 30% reduktie voor 60*dames en 65*heren. Speciale retourtarieven voor gezelschappen per tounngcai b v 60 uur excursie en 5 dagen mimtour Voor meer informatie: daar waar ze vanteizen weten of bel rechtstreeks: Stoomvaart Maatschappij Zeeland. Big Ben Tours, telefoon: 01747- 6412 Hoek Algemeen, telefoon: 01747-3944 Hoek var Via®?; De ENIGE Holland, route met Holland le en 2e klasse! Met of zonder auto7 Helemaal vrij of alles verzorgd7 Alles is mogelijk Tegen aantrekkelijke prijzen IDEEËN uit ons BIG BEN TOURS programma (geldig tot 31 oktober 1980) Standplaatsreizen voor automobilisten v a f467.- p p Treinreizen naar div bestemmingen v a f603.- p.p. Londenreizenva f178,- pp 0 Auto-Retour all-in voor de doe-het-zelf automobdistva.f231.-pp 0 Bungalow-vakanties v a 309,- p p

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 13