e/cfee agenda Bewoners positief over afsluiten deel Buurtweg Na opknappen in eigen huis blijven wonen Deelnemers Europees milieu-project bij elkaar in Leiderdorp Fijne kleding voor sportieve types Bewoners Doeslaan in Leiderdorp "Dwarswatering- kade agrarisch of groengebied" In Voorschoten korter programma koninginnedag LEIDERDORP - "De internatio nale gedachte speelt een belang rijke rol bij de bijeenkomst deze week met vertegenwoordigers van scholen uit een aantal EG- landen. We zullen een boekwerk samenstellen, zijn verwerkt aann ervaringen i scholen die aan milieuonderwijs Joke Wals, die natuur- doen." Aan het woord namens "De Springschans' Leiderdorp deelneemt aan deze EG-bijeenkomst. Besproken wordt de opvoeding wat betreft natuur- en milieuzaken op scho len met leerlingen tussen de ne gen en elf jaar. De openbare lagere school "De Springschans" is al enkele jaren bezig het natuur- en milieuon derwijs in het onderwijs vorm te geven. De school werd door het ministerie van onderwijs als eer ste school in Nederland aange wezen om aan dit Westeuropese project mee te werken. Gisteravond kwamen de verte genwoordigers van Ierland, West-Duitsland, Denemarken en Engeland bij elkaar in Hoogma- de. Vandaag ontving burgemees ter Van der Have de groep in het gemeentehuis van Leiderdorp. In het kader van het thema "Ener gie" is in het gemeentehuis een expositie over dit onderwerp georganiseerd. DINSDAG 11 MAART 1 De onderwijsvertegenwoordigers uit Nedei land, Denemarken en Engeland gisteravond t and, West-Duits van links zittend. Frits Darlang van liet. Leider dorpse onderwijsadvies centrum en tweede van rechts zittend Joke Wals, medewerkster van "De i Hoogmade. Derde Springschans" In Wassenaar WASSENAAR - Om tot een oplos sing te komen voor de huidige verkeersproblemen met name in het spitsuur zal de Buurtweg tus sen de Landscheidingsweg en de oprit naar het sportterrein "De Roggewoning" in Wassenaar worden afgesloten voor alle ver keer, uitgezonderd fietsers. Burgerlijke stand ZOETERWOUDE/WARMOND - Geboren: Georg Frederik Rotjers (Zoeterwoude); Yurdi Hendrik Maria van der Zwan (Zoeterwou de); Martin Habraken (Zoeter woude); Rudolf Petrus de Jong (Zoeterwoude); Evelien Eliza beth van Kapel (Zoeterwoude); Richard Antonius Kort (Zoeter woude); Arnout Rutger Verbeek (Zoeterwoude); Fanny Versluijs (Warmond); Tingue van Diest (Warmond); Petrus van Duynho- ven (Warmond); Wiebe van der Salm (Warmond). Overleden: N. J. van Kyt (Zoeter woude) (1907); P. J. van Iperen (Zoeterwoude) (1910); H. W. Turk (Zoeterwoude) (1907); A. van Leeuwen (Warmond) (1899); J. Herbold (Warmond) (1896); J. Tomatala (Warmond) (1928); E. Brittijn (Warmond) (1887). Gehuwd: L. C. J. Koot en M. Lancel Warmond); J. Zwaan en H. G. M. Maksymiak (Warmond). Huwelijksaangiften: J. Bonjer en I. Knol (Warmond). Zo luidde het voorstel van burge meester en wethouders van Was senaar dat gisteravond werd be sproken in de commissie voor verkeer en wel zij nso verleg. Over het algemeen lieten de aanwezige buurtbewoners zich positief uit over de te nemen maatregel, al moeten met name de bewoners van de Buurtweg by het binnen komen van Wassenaar omrijden, om hun straat te bereiken. Wethouder Van Dingstee was ver heugd dat de verschillende buurtbewoners elkaar zo goed hadden weten te vinden. "Alle partijen komen nu tenminste aan hun trekken", aldus de wethou der. Het ligt in de bedoeling dat de maatregel tijdelijk is. In de toekomst zullen meer ingrijpen de veranderingen aangebracht worden zoals het verbeteren van de parkeerplaatsen bij het sport terrein "De Roggewoning" Unieke hijskraan bij jachtwerf WARMOND - Een voor Nederland uniek te noemen kraan is op het ogenblik in bezit van een War- mondse jachtwerf. De kraan is van Franse makelij en heeft een draagvermogen van zo'n vijftien ton. Het bijzondere is dat de bovenkant geheel open is. Daardoor behoeft een zeilschip niet geheel te worden afgetuigd voordat hij uit het water kan worden gehezen. Op de foto is te zien hoe een twaalf meter lang schip uit het water wordt gehesen. Dé twee masten kunnen gewoon overeind blijven staan. LEIDEN - De Industriebond FNV gaat zich volgende week met haar leden bij de kettingfabriek DCW onder deel van Van Kempen en Be geer opnieuw beraden over de reorganisaties bij dit Voorschotense bedrijf. Van Kempen en Begeer wilde aanvankelijk het perso neelsbestand bij de ketting- fabriek met 53 mensen in krimpen. Later werd dit te ruggebracht tot dertig. Vanwege de hoge goud- en zilverprijzen heeft het be drijf veel minder orders ont vangen. Vakbond niet tevreden over antwoord van directie Kettingfabriek De Industriebond heeft om met de reorganisatie akkoord te gaan een aantal den aan de directie gesteld. Eén daarvan was een ar beidsplaatsengarantie voor het overblijvende personeel. De directie heeft deze eis niet willen honoreren. Ook vindt de bond dat zij onvoldoende antwoord heeft gekregen op andere vragen zoals beper king van het overwerken be perking van het aantal, thuiswerkers. Een gesprek dat de directie en de Industriebond vorige week zouden hebben, is niet doorgegaan omdat de bond nu eerst de leden wil raad plegen. Van Strien/Veklhoven Fashions OEGSTGEEST - Een show met begrip voor de wat grotere maten presenteerde Van Strien (da mesmode) samen met Veldho- vens Fashions (herenmode) gis teravond in het Rijnlands Ly ceum. Vooral als ze een beetje van combineren houden, zullen de wat grotere maten op modieus gebied dit seizoen weinig hoeven te missen, want bijna alle ge toonde modellen zijn verkrijg baar. Dan heb ik het natuurlijk over de damesmode, verkrijg baar tot en maat 48. Van Strien heeft ook dit seizoen weer heel bekende merken zoals Lucia, ARA, Bruestle en Rodier in de collectie opgenomen. Maar ook een iets minder bekend merk als Dinovaliani komt erg goed voor de dag. Van deze Duitse fa brikant is een heel apart pakje te koop: vrij rechte lila rok met daarop een jumper met lange mouwen die in de taille wat bloest. De jumper is dwarsge- breid in strepen die passen bij de pasteltint van de rok. Die pastel tinten komen we overal weer te gen; in de plooirokken, de jasjes en andere sportieve setjes. Het sportieve beeld wordt gecomple teerd door een blikje op de bad- mode, waarbij Van Strien vooral sterk is in de combinaties van badpak of bikini en bijpassende jurk. De mannen van Veldhovens Fas hions passen zich goed aan bij die sportieve mode van de dames. Zij komen in een alcantara blouson van Paul Fourtique, een blazer in "regimental-streep" van Hermiel en een sportief jack van McGreg- gor het plankier op. Van deze laatste fabrikant heeft Veldho vens Fashions ook nog een kleine serie tenniskleding. Verderop in de show wordt het beeld wat eleganter. Wat meer jurkjes, vooral veel met bijpas sende jasjes. Van Verena is er een fijn broek- of tuniekpak van heel soepel materiaal. De pantalon is effen en het tuniek heeft een stijl vol dessin. Een apart hoofdstukje is eigenlijk altijd deavondkleding. Vooral nu er ook goede smokings - van Hermiel en Windsor - bij werden getoond. Voor de vrouwen die het op klassiek zwart houden, is er een mooie avondjurk met griekse schouderlijn en bijpas sende sjaal en voor de jeugdige types een grappig gebloemde Betty Barclay-creatie. En wie dacht het Bo Derek-kapsel met 64 kleine vlechtjes van een van de mannequins even na te la ten maken, de kapper van Euro Coiffure, die de kapsels verzorg de, had er vier uur werk aan dus op een middagje kapper mag je dan wel rekenen. HENRIÊTTE H. V.D. HOEVEN LEIDERDORP-Een meerderheid van de bewoners van de gemeentewoningen aan de Doeslaan in Leiderdorp wil - na de op handen zijnde grondige modernisering ervan - de woning blijven huren. Zes van hen voelen meer voor ko pen. Ook wil de helft van de bewoners in de Doeslaan blijven wonen. De andere helft wil eventueel wel verhuizen, maar dan wel naar een woning in de omgeving maar niet naar één van de nieuwbouwwij ken in Leiderdorp. Dit zijn de eerste gegevens uit een onlangs door de gemeente ge houden enquête onder 27 Does- laanbewoners. Ongeveer twintig van hen hebben het formulier te ruggestuurd. Uit het onderzoek is verder op te maken, dat de mees te bewoners bereid zijn, na de modernisering (renovatie) een huur te betalen van tussen de 150 en 300 gulden per maand. Volgens wethouder Meerburg (CDA) van ruimtelijke ordening blijkt uit de enquête, dat de be woners renovatie werkelijk wil len. Het is echter nog maar de vraag, of dit er inderdaad van zal komen. Zoals bekend voelt het ministerie van Volkshuisvesting veel meer voor nieuwbouw, om dat renovatie veel te duur zou worden. Meerburg heeft de hoop in elk geval nog niet opgegeven: "Laten we met deze gegevens maar naar het ministerie' stap pen", zei hij gisteravond in de vergadering van de raadscom missie voor ruimtelijke ordening en openbare werken. De theosofische Vereniging or ganiseert vanavond een bijeen komst in het Camphuys aan de Rhijngeesterstraatweg in Oegst- geest. Als spreekster zal me vrouw R. Rozevelt optreden. Het onderwerp dat centraal staat op deze avond is "Findhorn en Theosofie". Aanvang 20.00 uur. Postzegeldiefstal - Tijdens een ruilbeurs in hotel. Krasnapqlsky in Amsterdam is dit weekeinde een album met postzegels ter waarde van 100.000 gulden ge stolen, zo heeft de Amsterdamse politie meegedeeld. Brand - Een bewoner van een kraakpand in Hilversum is gis termiddag bij een uitslaande brand om het leven gekomen. Drie anderen wisten aan de vuur zee te ontsnappen door uit de ra men van de bovenste verdieping te springen. Daarbij werden zij zodanig gewond, dat opname in een ziekenhuis noodzakelijk was. LEIDERDORP - Een werkgroep gaat onderzoeken wat er kan worden gedaan met het gebied "Dwarswateringkade" in Lei derdorp. Dit gebied, dat wordt begrensd door de Dwarswate- ring, de Zijldijk en de weg Lei- den-Roelofarendsveen, zou vol gens de stedebouwkundige van Leiderdorp, De Graaf, zo moeten blijven, zoals het nu is, of men moet bekijken óf daar een zoge naamd groengebied zou kunnen komen. Daarin zou dan maar weinig bewoning gunnen wor den toegelaten. In het groene natuurgebied kunnen dan bijvoorbeeld speelterreinen, speelweiden of een park komen voor de wijk Buitenhof-West. Andere mogelijkheden zijn wan delpaden en fietspaden (tussen de Zijloever en de Engelendaal) en een jachthaven, voor zover daar tenminste behoefte aan be staat. Het onderzoek naar de mogelijk heden van het gebied is nodig om te voorkomen dat er beslissingen worden genomen over aparte stukjes grond, zonder dat er een overwicht is over het gehele ge bied. Uit een eerste onderzoek is al gebleken dat een deel van het ge bied in elk geval niet geschikt is voor het aanleggen van een volkstuinencomplex. Ook voelen de raadscommissie voor ruimte lijke ordening en openbare wer ken en de provinciale planologi sche dienst (PPD) weinig voor het bouwen van kleine woningen voor de stichting Leidse Studen tenhuisvesting. Volgens het streekplan voor Zuid- Holland moet het gebied zoveel mogelijk agrarisch blijven. Dinsdag K O - Oude Vest, film: "Jeanne de Francaise", 20 uur. Rijksmuseum van Geologie-Hoogland- sekerkgracht 17, lezing over meteorie- 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, jaarver gadering VARA, 20 uur. Resedastraat 6 - thema-avond Rooie j Vrouwen over arbeidstijdverkorting, 20 Lokhorstkerk - Pieterskerkstraat 1, le zing theologie, 20 uur. Stadsgehoorzaal - Alma Materkoor, 20.15 uur. Stadhuis - cie financiën, 19 uur; cie stadskabei, 19 uur. Ververstraat 8 - buurtvergadering Ver- versbuurt, 20 uur. Gespreksavond Baha'i-gemeenschap - Sleutelbloem 2, vanaf 20 uur. Algemene Reclasseringsvereniging - Rijnsburgerweg 167, tel: 156440, bereik baar op werkdagen van 9-17 uur. Voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in conflict zijn of dreigen te komen met de politie en/of de justitie. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, woe van 10-12 uur, tel 130983. Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 uur; NVSH-trefcentrum, middelenverkoop, bibliotheek en filmverhuur, 20-21 uur. KWJ - beweging werkende jongeren, Koppenhinksteeg 2, tel: 121139. Oegstgeest - avond van de Theosofische vereniging Oegstgeest, 20 uur, Rhijn geesterstraatweg 43 in het Camphuys. 1 Woensdag Stadhuis - cie verkeer, 15.30 uur. Groenoordhallen - westnederlandse bakkersdagen, 12-22 uur. K O - Oude Vest 45, kinderfilms: 14.30 uur en Joe Raphael 20.15 uur. Augustinus - Rapenburg 24, avond over 20 l Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 uur. Oegstgeest - kinderavond Hazenwei en Hofdijkschool. Hazenboslaan 1, 19 uur. Warmond - cie financiën en economi sche zaken, 20 uur. Leiderdorp - cie beroep en bezwaar schriften, 20 uur. Donderdag Groenoordhallen - Westnederlandse bakkersdagen, 10-20 uur. 't Parlement - Nieuw Rijn 52, ruilbeurs, 19.30 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, gekke film: "Joey", 21 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, film: "Jours de fetes", 20 en 22.15 uur. Schouwburg - "De nachtegaal zong", toneelgroep Theater, 20.15 uur. LAK-theater - Levendaal 150, toneel groep Baal, 21 uur. Ned. vereniging van huisvrouwen - Noordeinde 2a, discussieochtend "conflict in relatie", 9.45 uur. Rehoboth - Rapenburg 100, ledenverga dering vereniging jonge christen demo- Musschenbroekstraat - clubhuis, verga dering projektgroep Groenoord, 20 uur. Stadhuis - cie maatschappelijke zaken en volksgezondheid, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilie, open caféavond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg' 33, Voorschoten, tel 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hoogland sekerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies 20-21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, vrij van 14-16 uur, tel: 130983. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, open middag 14-16 uur, kaarten, sjoelen en andere spelletjes. Werkgroep dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, van 20-21.30 uur. Voor lichting en begeleiding dienstweigeren ook tel 140866. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 7 tot 14 maart door apotheek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel: 120502 en door apotheek Beker, Kempenaerstraat lb, tel: 153274, Oegstgeest. Indien het na 1 uur 's avonds niet meer mogelijk is om met het open baar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uitsluitend in spoedgevallen van een taxi, tel 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel ten noorden van de Rijn 134604, tel ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp Zeeterwoude-Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. A. Looyen-v.d. Wilt, Me rellaan 22, tel Sassenheim, tel: 02522-11454. VOORSCHOTEN - De oraryever- eniging "Koningin Wilhelmina" heeft het programma voor ko ninginnedag dit jaar beperkt in verband met de televisie-uitzen ding van die dag. Voor het eerst wordt er geen kinderoptocht meer gehouden. De kermis zal draaien vanaf 20 april tot en met 5 mei. Het bestuur van de oranjevereniging heeft trou wens de toezegging gekregen dat de kermis evenals andere jaren zal kunnen worden geplaatst in het centrum. Op 30 april zullen de feestelijkhe den worden geopend met een re veille vanaf de dorpstoren. Rond 11.00 uur zal er dan een muzikale rondgang plaats vinden met me dewerking van twee muziek korpsen. Verder zijn er die dag volksspelen en een voetbalwed strijd. In de avond is er een tradi- Op 5 mei worden de festiviteiten ook georganiseerd door de oran jevereniging. In de Dorpskerk zal in de morgenuren een concert worden gegeven door twee zang verenigingen. Verder zijn er kin dervoorstellingen en ringrijden te paard. Bevrijdingsdag zal wor- den besloten met een taptoe. Tij dens de jaarvergadering werd af scheid genomen van het be stuurslid R. Adriaanse, die in middels gemeente-secretaris van Noordwijkerhout is geworden en Voorschoten verlaat. Ook werd afscheid genomen van de ere voorzitter burgemeester Van der Haar, die per 1 april met ver vroegd pensioen gaat. Beide lu ren werden benoemd tot ere-lid van de verenigirig. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoon Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 46.30 Kwartaalabonnement Per post f 64,15 Jaarabonnement f 173,70 Jaarabonnement Per post f 245,10 Losse nummers f 0,65 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2