Binnenskamers Daders taxi-moord gepakt Moeder moet verwisselde baby afstaan in dodelijke schietpartij Druk 'kijktoerisme' bij Amsterdamse barricaden ACHT JAAR VERMOORD Nu al problemen rond Bredase hartkliniek MAANDAG 3 MAART 1980 BINNENLAND PAGINA 7 ALMELO (GPD) - Een verwisseling van twee baby's, die vorig jaar november kort na el kaar in het Prinses Irene-ziekenhuis in Al melo zijn geboren, heeft, naar eerst nu blijkt, voor de ouders en andere betrokke nen dramatische gevolgen gekregen. Eén van de baby's is namelijk kort na de geboor te overleden, toen van de verwisseling nog nagenoeg niets bekend was. Vrijdag is de uitslag bekend geworden van een onder zoek. dat op last van de inspecteur voor de volksgezondheid in Overijssel is inge steld. Wetenschappelijke onderzoekingen van een commissie, waarin o.a. twee hoogleraren en een lid van de Hoge Raad zitting hadden, heeft nu uitgewezen dat er inderdaad van een baby-verwisseling sprake is geweest. De ouders van het dode kindje hebben daarop besloten de drie maanden door hen verzorgde andere baby af te staan aan de wettige ouders. Het vermoeden, dat de baby's waren verwis selend, ontstond toen een van de moeders' enige tijd na de bevalling tussen luiers een polsbandje aantrof met daarop de naam van een ander kind. Het proces dat toen in wer king trad, in het grootste geheim, kreeg een onverwachte en voor het ziekenhuis be nauwende wending toen het ene kindje overleed. Aan de dramatische terugkeer van de drie maanden oude baby naar de wettige moe der en de afstand ervan door de vrouw, wier baby aan een hartafwijking blijkt te zijn overleden, is vrijdag een emotioneel verlo pen bijeenkomst vooraf gegaan. De resulta ten van het onderzoek naar de gang van zaken in het ziekenhuis werden daar be kendgemaakt. Op verzoek van de inspecteur voor de volks gezondheid in Overijssel, dr. T. Landheer, gebeurde dat in een zaal van het gemeente huis. De beide echtparen, hun huisartsen en hun adviseurs en de leden van de onder zoekscommissie waren het bekend worden van de conclusie onderzoekers ontstond de voor allen uiterst pijnlijke situatie, dat de moeder van het do de kind nu formeel van de andere baby af stand zou moeten doen. Uitstel van die be slissing is niet verantwoord, vonden de aanwezige medici en juristen. De vrouw zelf had er de grootst mogelijke moeite mee. Overleg tussen de advocaten van de twee echtparen leidde tot de gedachte de hulp in te roepen van de president van de Almelose rechtbank, mr. H. J. J. van den Biesen. Deze bleek bereid zonder schriftelijke dagvaar ding zijn diensten te verlenen in de vorm van een soort kort geding. De rechtbank president ondervroeg alle partijen ter plaat se en deed tegen half acht 's avonds uit spraak. bijeen. Na Hij bevestigde de uitslag van het commissie onderzoek en verzocht de moeder van het overleden kind afstand te doen van de door haar verzorgde baby. Zijn woordkeus en overredingskracht waren van dien aard, dat de vrouw met de overdracht van de baby kon instemmen. In de loop van de avond is het kind, onder begeleiding van de betrok ken huisartsen, naar het andere huis ge bracht. Over de identiteit van de twee fami lies wordt om begrijpelijke redenen het grootst mogelijke stilzwijgen bewaard. AMSTERDAM (GPD)-Twee jonge Turken zijn het afgelopen week einde doodgeschoten op de Nieuwendijk in Amsterdam. De vermoedelijke dader is een land genoot, die vier weken geleden ruzie met het tweetal had. De slachtoffers, de 19-jarige H. M. en de 20-jarige B. B., verschenen za terdagnacht om kwart voor een bij een bar en vroegen de 18-jari- ge O. Z. S naar buiten te komen om een vete uit te vechten. Deze heeft naar alle waarschijnlijkheid vier of vijf schoten afgevuurd die de twee anderen dodelijk troffen. Een hond die net werd uitgelaten raakte gewond. O. Z. S. vluchtte in een auto en is via zijn kentekennummer op zijn huisadres achterhaald. Hier vond de politie op een plat dak ook het pistool dat in beslag is geno men. Huisgenoot met hamer doodgeslagen GRONINGEN (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag heeft de 24-jarige C.R.M. in zijn woning in de stad Gro ningen zijn vriend, de 37-jari- ge R., om het leven gebracht. M. bracht het slachtoffer met een hamer zodanige verwon dingen toe, dat deze daaraan overleed. M. heeft zich met een bekente nis bij de politie gemeld. Hij verklaarde dat R. zwaar onder invloed was thuis gekomen en had gedreigd hem te doden en het huis in brand te steken. Uit angst greep M. toen naar de hamer en sloeg zijn huis genoot dood. De mannen woonden nog maar kort sa men aldus de politie van Gro ningen. AMSTERDAM - Beeld van de drukte gisteren bij de gebarricadeerde straten in de hoofdstad. MAN VERDRONKEN - Staande op een houten vlot wilde de 73-jarige J. Koek, afkomstig uit Sleeuwijk, zaterdagmiddag de haven van Werkendam oversteken. Toen de man bijna aan het andere einde van de haven was gekomen kwam zijn vlot echter in bewe ging door het schroefwater van een aanmerend schip. De man gleed van het vlot en kwam in de haven terecht waar hij verdronk voordat anderen hulp konden bieden. AMSTERDAM (ANP) - De gebar ricadeerde straten rond het ge kraakte pand op de hoek Vondel straat/Eerste (Constantijn Huy- gensstraat in Amsterdam hebben gisteren veel publiek getrokken. Door kleine openingen in de bar ricades te maken stelden de kra kers en de sympathisanten Am sterdammers, bezoekers van bui ten de stad en soms zelfs buiten landers in staat het afgezette ge deelte te bekijken. Er ontwikkel de zich een soort 'kijktoerisme'. Het afgezette deel van de Con stantijn Huygensstraat, waar an ders het drukke verkeer en de trams door razen, werd als het ware herschapen in een soort wandelgebied. Ook werd er druk gefotografeerd, zoals de barricade n met daarop geschilderde teksten als 'Hier begint vrij Amsterdam' en het gekraakte pand zelf waarop een groot spandoek hangt met de leu ze 'De grote Keyser woont ook hier'. Afgezien van de felle op de muren aangebrachte leuzen tegen het gemeentebestuur en de 'woon ruimtespeculanten' heerste er in de gebarricadeerde straten een milde atmosfeer. Er werden ook grote voorraden voedsel, fruit, rookwaren en fris drank aangevoerd en omhoog gehesen of via een ladder naar de eerste etage van het gekraakte pand gebracht. Op het balcon van diezelfde verdieping lazen kra kers solidariteitsverklaringen voor van talrijke organisaties, verenigingen en andere groepe ringen. In woningen in straten rond het af gezette deel waren ehbo-posten gevestigd, die voornamelijk dienst deden als verzamelpunt voor voedsel en andere produk- ten. Op verschillende tijdstippen kwamen eveneens raadsleden van de meeste partijen in de ge meenteraad met de krakers pra ten. Een enkele keer kwam de orde dienst in actie tegen op rellen beluste lieden, die niets met de kraakactie te maken hadden maar wel vernielingen in de om geving wilden aanrichten. De krakers hebben zich nadrukke lijk van deze figuren gedistan tieerd en verklaard, dat zich daar tussen mensen bevinden die door hun handelingen alleen maar beogen de actie in diskrediet te brengen. De fracties in de Am sterdamse gemeenteraad hebben een beroep op het openbaar mi nisterie gedaan de 22-jarige kraakster Nanda op vrije voeten te stellen om de gespannen toe stand in de stad te verminderen. De fracties menen dat er geen noodzaak is de vrouw in bewa ring te houden, zo bleek uit een verklaring die PvdA-fractievoor- zitter Mug gistermiddag namens alle voorzitters voor radio Stad Amsterdam aflegde. Baby verdronken: politie denkt aan misdrijf ROTTERDAM (ANP) - Uit het wa- ter van de Delfshavense Schie in Rotterdam is gisteren het lijkje van een pasgeboren baby opge haald. Sectie heeft uitgewezen dat de baby - een jongetje - moet hebben geleefd. De politie ver moedt dat het kind kort na de ge boorte in het water is gegooid en verdronken en dat er dus sprake is van een misdrijf. Moeder gooit kind dood BERGEN OP ZOOM (ANP) - De politie in Bergen op Zoom heeft een 26-jarige vrouw uit die plaats ingesloten, omdat zij ervan wordt verdacht haar zeventien maan den oude zoontje met zoveel ge weld op de grond gegooid te heb- ben, dat het kind vijf dagen later aan zijn verwondingen is overle den in het Sophiaziekenhuis in Rotterdam. De vrouw had na haar daad zelf een dokter gebeld, volgens haar zeg gen had het kind in bed gebraakt en was zij daarover boos gewor den. Sectie heeft uitgewezen, dat het jongetje een aantal inwendige kneuzingen had opgelopen. De politie van Bergen op Zoom houdt het erop dat de vrouw in een opwelling heeft gehandeld en niet de bedoeling heeft gehad het kind echt te mishandelen. De vrouw is inmiddels voorgeleid aan de officier van justitie. BOMAANSLAG - Een groep, die zich het "Rood Volksverzet" noemt heeft de verantwoorde lijkheid opgeëist voor de bom, die vrijdagmorgen vroeg ontplof te tegen de woning van de Arn hemse hoofdofficier van justitie, mr. J.M. Schampers, in Heelsum. Dat blijkt uit een aan het ANP gestuurde brief. De naam Rood Volksverzet is bij justitie in Arnhem niet bekend. Nanda werd vorige week zondag tijdens een protestactie van kra kers bij het opleidingscentrum van de mobiele eenheid in Am sterdam-Oost gearresteerd. Het protest betrof toen de ontruiming door de mobiele eenheid van het if pro TT1 TT" 4 ~\T vrijdagmiddag opnieuw ge- /I/I ti N I H 1/ A kraakte pand in de Vondelstraat. X->X J-J f l XI De vrouw zit nog steeds vast in de Bijlmerbajes. Haar vrijlating is één van de eisen van de krakers in de Vondelstraat. Volgens de raadsman van de vast gehouden kraakster is er geen enkele rechtsgrond waarop zijn cliënte kan worden vastgehou den. Nanda spoot vorige week een leus ("Denk aan de Vondel- straat") op een muur en is daar voor vast gezet op beschuldiging van openbare geweldpleging, al dus de advocaat. AMSTERDAM (ANP) - De illega len in de Mozes en Aaronkerk stellen de regering mede verant woordelijk voor het optreden van een groep fascistoide jongeren, die hen vrijdagnacht met knup pels en kettingen hebben gemo lesteerd. Daarbij raakten tien buitenlanders gewond, onder wie vier zo ernstig, dat zij met hoofd wonden en gebroken ribben in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Volgens de buitenlanders, op de fo to gegroepeerd rond een gewon de kameraad, maakten de indrin gers deel uit van de verboden Nederlandse Volksunie van Joop Glimmerveen. De politie heeft dat vooralsnog niet willen beves tigen. Wel zijn drie arrestaties verricht. ,.De discriminerende houding van de overheid, zoals die lot uiting komt in de nieuwe wet arbeid buitenlandse werknemers, heelt de vreemdelingenhaat in Neder land aangewakkerd. De brute overval van gisteren is daarvan een rechtstreeks gevolg", aldus een woordvoerder zaterdag tij dens een demonstratieve bijeen komst in de kerk. De illegalen bivakkeren met onge veer honderd man sinds afgelo pen dinsdag in de kerk om te ont snappen aan de werking van de 1 november-wet, die het in dienst hebben van illegalen strafbaar stelt. De buitenlanders willen in de kerk blijven tot de Tweede Kamer zich over de kwestie heeft uitgesproken. In het parlement zijn inmiddels ook twijfels gere zen over de uitwerking van de wet. PvdA. D 60 en de FNV heb ben al gepleit voor een over gangsregeling waarbij de bui tenlanders alsnog kunnen wor den gelegaliseerd. BREDA (ANP) - In de Bredase hartkliniek "De Klokkenberg" zullen de komende week geen open hartoperaties worden uit gevoerd. Er zijn problemen gere zen tussen het cardiologenteam van het Ignatiusziekenhuis in Breda en het hartchirurgisch team onder leiding van dr. P. van der Schaar van De Klokkenberg. Het samenwerkingsverband tus sen beide groepen is, hoewel er al meer dan zestig operaties zijn uitgevoerd, nog altijd formeel niet geregeld. Het bestuur van het Ignatiuszie kenhuis heeft het bestuur van De Klokkenberg om een gesprek ge vraagd om uit de moeilijkheden te komen. Medisch-directeur F. Mol van het Ignatiusziekenhuis bevestigt, dat er problemen zijn. "De samenwerking is niet ge worden wat wij er ons van had den voorgesteld", aldus deze arts. Zo zouden er hartpatiënten geope reerd zijn terwijl de cardiologen daar weinig voor voelden. In de samenwerkingsovereen komst, die vorig jaar door staats secretaris van volksgezondheid mevrouw Veder-Smit werd goedgekeurd, stellen de cardio logen van het Ignatiusziekenhuis de indicaties en maken zij duide lijk deel uit van het team. Han gende het verzoek om een ge sprek heeft het bestuur van De Klokkenberg besloten de hart operaties voorlopig voor een week op te schorten. Volgens de Henk Fievetvercniging. die dit heeft bekendgemaakt, betekent dit dat er tien operaties komen te vervallen. De vereniging heeft in telegrammen aan alle betrokke nen en de staatssecretaris haar grote verontrusting over de ont stane situatie uitgesproken. NIEUWEGEIN (ANP - De politie in Nieuwegein heeft vrijdag avond een twintig-jarige vrouw aangehouden, die heeft bekend diezelfde dag het acht-jarige meisje Sharon Gilchrist in een flatbox door verwurging om het leven te hebben gebracht. De politie kreeg vrijdagmiddag om half zes een anonieme telefoni sche tip dat er in de bedoelde box het levenloze lichaam van een meisje zou liggen. Nog dezelfde avond is de 2Ü-jarige J.N. aange houden. Volgens de politie is het een patiënte uit een psychiatri sche inrichting, die met proef verlof in Nieuwegein verbleef. Het motief van de moord is nog on duidelijk. De politie wil niet zeg gen uit welke inrichting de ver dachte komt. Ze is in verzekerde bewaring gesteld. In verband met het onderzoek wil de polit'ie geen verdere bijzonderheden ver strekken. DEN HAAG (GPD) - De Twee de én de Eerste Kamer zijn deze week helemaal uit hun gewone doen. Oorzaak daarvan is de behandeling van de loonwet en van de nieuwe regeringsplan nen, die een antwoord moeten vormen op de verslechterde economische vooruitzichten. Kamervoorzitter Dolman heeft er al bij voorbaat mee moeten instemmen dat morgenavond tot ver na elf uur wordt verga derd. De loonwet moet uiterlijk woensdag aan het begin van de avond helemaal afgehandeld zijn. Het stenografisch verslag van dat debat gaat dan onmid dellijk naar de Eerste Kamer, die - opnieuw zo'n grote uit zondering - daarover donder dagavond moet beslissen. De wet kan dan vrijdag in het staatsblad staan. Deze haast is geboden omdat de regering in ieder geval vóór volgende week maandag de verlenging van de loonpauze goedgekeurd moet hebben. Het debat zal echter ook over het afkondigen van de loonmaatregel gaan. Als het aan minister Albeda ligt. zal de re gering in plaats van de verleng de loonpauze op maandag 10 maart die loonmaatregel af kondigen. Regionale omroep Naast het loondebat vinden de ze week enkele belangrijke Stemmingen plaats, waarbij met name het stemgedrag van de PvdA-fractie de aandacht zal trekken. Op de eerste plaats is daar de regionale omroep. Mi nister Gardeniers van CRM wil de financiering van deze om roepen gedeeltelijk door de centrale overheid en gedeelte lijk door de provincies laten uitvoeren. Zij wordt daarin principieel gesteund door het •CDA. De linkse partijen staan echter wantrouwend tegenover de provinciale overheden. Zij vre zen dat deze de geldkraan voor de regionale omroepen zullen dichtdraaien als die omroepen al te kritisch worden over het beleid. Iets dergelijks is de linkse toneelgroep Proloog in Eindhoven al eens overkomen. Om dit gevaar uit te sluiten, willen de linkse partijen finan ciering van de regionale om roepen uit uitsluitend de lande lijke omroepmiddelen. Dat is alleen haalbaar indien de WD daaraan steun verleent. De liberalen zijn daartoe echter alleen maar bereid als de PvdA akkoord wil gaan met reclame bij de regionale omroep. Dat voorstel maakt bij de socialis ten echter weinig kans. Omdat de voorstellen van PvdA en WD elkaar dus uitsluiten, ligt de weg vrij voor minister Gar deniers om haar plan voor re gionale financiering uit te voe ren. Dat zou betekenen dat de PvdA-fractie op dat punt zou verliezen omdat zij geen con cessies wil doen ten aanzien van de regionale STER. De PvdA-fractie is echter geen gesloten front. Woordvoerder Kosto en de omroepcommissie van zijn partij hebben de afge lopen week in een eigen nota een lans gebroken voor regio nale STER-reclame. Als het aan Kosto ligt, wordt er dus hand jeklap gedaan met de WD: de PvdA slikt de regionale STER en de WD gaat akkoord met centrale financiering. Kosto weet echter dat zijn voorstel geen kans maakt. Toch heeft Kosto nog hoop dat de door hem en de PvdA veraf schuwde regionale financiering kan worden verhinderd. Die hoop is gelegen in een spoedige kabinetscrisis. Kosto meent aanwijzingen te hebben dat het mogelijk is bij de daaropvol gende onderhandelingen tus sen PvdA en CDA overeen stemming te bereiken over cen trale financiering. Morgen zal Kosto in de fractie vergadering nog een laatste po ging doen om de fractie voor re gionale STER te winnen om zo met behulp van de WD het plan van minister Gardeniers te kunnen dwarsbomen. Veel kans geeft hij zichzelf niet. Het resultaat vernemen we donder dag bij de stemming in de Ka- Kernenergie Een tweede onderwerp waar de PvdA-fractie heftig verdeeld over is. is de sluiting van de kerncentrales in Borssele en Doodewaard. Een minderheid van 17 van de 53 fractieleden, krachtig gesteund door partij voorzitter Van den Berg en door uitspraken van het partijcon gres, is vóór die sluiting. De meerderheid stelt zich afwach tend op. Die wil eerst de resulta ten afwachten van de brede maatschappelijke discussie over (kernjenergie. De PvdA-fractie heeft over dit onderwerp een opvallende openheid betracht. Er is geen geheim gemaakt van de ver deeldheid. Woordvoerder Voortman zei in het kamerde bat over het kernenergie-on geluk bij Harrisburg openlijk dat zijn fractie er verschillende meningen op nahoudt. Afgelopen dinsdag is in de frac tievergadering krachtig gede batteerd, waarbij vooral partij voorzitter Van den Berg de trom heeft geroerd. Van den Berg voert een openlijke cam pagne voor de sluiting van de twee Nederlandse kerncentra les. Hij maakt daarbij gebruik van het afgeven van interviews en het schrijven van stukjes in partijbladen. Dat hem dat niet altijd in dank wordt afgenomen, kan Van den Berg niet zoveel schelen. Hij wil gewoon uitvoe ring van de uitspraken van het partijcongres. Spreiding Het debat over de spreiding van PTT-ambtenaren naar het noorden van het land is al voor bereid door het uitlekken van een geheim ministerraadsstuk, waarin staatssecretaris Smit- Kroes ervoor pleit de spreiding kwaadschiks te laten plaats vinden als het niet goedschiks kan. De bewindsvrouw pro beerde haar beleid deze week te verkopen door een beetje reclame te maken voor het leefklimaat in het noorden. Zo vertelde ze PTT-ers dat je in Groningen zo gezellig naar de Schouwburg kun gaan... en dat had ze nu net niet moeten doen. Want als er één schandalig plekje is in Groningen waar de PTT-ers op af kunnen knappen dan is het juist die schouwburg. Het is een van de mooiste in Nederland, maar het gebouw is zo bouwvallig dat hij al jaren gesloten is omdat het publiek anders zijn leven niet veilig is. De restauratieplannen willen maar niet vlotten en dus zit Groningen in feite zonder schouwburg. Het wordt tijd dat mevrouw Smit-Kroes zelf eens gaat kijken waar ze haar PTT- ers naar toe stuurt. Kamerradio De Tweede Kamer begint mor genmiddag om 2 uur met een debat over de staatsgreep in Su riname. Morgenavond en woensdag vanaf 10 uur volgt het debat over loonpauze en loon- maatregél. Woensdagavond volgt een lange rij stemmingen over milieuhygiëne, begroting CRM, regionale omroep, kor- vettenleverlng aan Indonesië en kernenergie. Donderdag staat op het programma de overplaatsing van een deel van de Centrale Directie van de PTT naar Groningen. Het debat dat de Eerste Kamer aan het loon- beleid wijdt kan - zoals bekend - niet via de kamerradio worden gevolgd. ROTTERDAM (ANP) - Een 21-jari ge Britse soldaat heeft dit week einde bekend de 33-jarige taxi chauffeur W. Stakenburg uit Rot terdam te hebben vermoord. Stakenburg werd in de nacht van 19 op 20 januari met een slagers mes om het leven gebracht en be roofd. In verband met deze zaak werd ook de 20-jarige Duitse vriendin van de soldaat aange houden. De soldaat, Guy D., is volgens de Westduitse politie op 14 decem ber van het vorig jaar gedeser teerd uit zijn in het Westduitse Minden gelegerde Britse onder deel en samen met zijn vriendin Heicke G. uit het naburige Buc- keburg naar Nederland gereisd. Na het bekend worden van de ar restatie reisden twee Rotterdam se rechercheurs naar Hannover. Volgens hoofdinspecteur Van der Werf. die het afgelopen weekein de aanwezig is geweest bij de verhoren in Hannover, hebben zowel Guy D.. als Heicke G. een volledige bekentenis afgelegd. Wie de dodelijke steken heeft toegebracht is nog niet helemaal duidelijk. De Britse soldaat heeft toegegeven de taxichauffeur van achteren enkele steken met een slagersmes te hebben toege bracht. Heicke G. verklaarde dat zij wel in het bezit was van een mes, maar niet heeft gestoken. Volgens haar vriend is dat echter wel het geval geweest. De aanhouding van het tweetal, af gelopen vrijdag, gebeurde nadat de Britse militaire politie geruch ten had opgevangen dat de in po litiekringen niet zo erg goed be kend staande Guy D. betrokken zou zijn geweest bij een moord in Rotterdam op een taxichauffeur. Heicke en haarvriend werden nn die volgorde) aangehouden, toen de Rotterdamse politie kon be vestigen dat zij bezig was met het zoeken van de daders van een moord op de taxichauffeur. Geruchten Hoe die geruchten waren ontstaan kon noch hoofdinspecteur Van der Werf noch recherchechef Blaauw gisteren op een inder haast belegde persconferentie in Rotterdam meedelen. Het enige, achteraf correct gebleken, aan knopingspunt is de witte Volks wagen 1600. waarnaar de Rotter damse recherche steeds op zoek is geweest. De militair was bezit ter van zo'n auto en heeft die in derdaad na de moord als vlucht wagen voor hem en zijn vriendin gebruikt. Nadat de Britse militair op 14 de cember van het vorig jaar dl teerde uit zijn bij Mind. r: Britse krijgsmachtsonderdeel, waar hij als chauffeur dienst deed, vertrok hij samen met zijn vriendin en met 2000 mark spaar geld richting Nederland. Toen na een kort verblyf in ons land het geld op was beraamden beiden, zo hebben zij het afgelopen weekeinde in Hannover ver klaard, het plan om een taxi chauffeur te overvallen, a een uit de hand gelopen feestje in Amsterdam, met veel drank en drugsgebruik, arriveerde het tweetal in de vroege morgenuren van de 14de januari in Rotterdam. In verband met de steeds nijpen der wordende financiële situatie werd in de Maasstad een defini tief plan beraamd om een taxi chauffeur te beroven, leicke G. zal te zijner tijd in Duits land wagens moord of mede plichtigheid aan m .rd terecht moeten staan. Zij kan niet aan Nederland worden uitgeleverd. Het staat nog niet vast waar Guy D die de Britse nationaliteit be zit, zich zal moeten verantwoor den Dat kan in Duitsland zijn maar ook in Engeland, op grond van het zogenoemde Nato-sla- tusverdrag.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 7