eenaantal handen uit de mouwen 71 9 A Strijd om leidse schaaktitel toch weer 'open' DE KRANT HOORT ERBIJ. IEDERE DAG. V Een sleuteltje helpl 'PIKETTEN" BEHEERSEN JEUGDSCHAAKSTRÜD LSB Het verzendcentrum van Samsom Dienst verleningen heeft het druk. Ga maar na, vanuit ons magazijn verzenden we boeken en tijdschriften voor Samsom Uitgeverij; diverse schoolbenodigdheden voor Samsom Schoolcentrale; formulieren, kaarten en administratieve hulpmiddelen voor Samsom Efficiency; kleine, grote en grotere kantoorartikelen voor de Post-shop van Samsom Efficiency en nog een hele hoop meer pakjes, pakketten, kisten en containers. Reden temeer dat we hard op zoek zijn naar nieuw personeel, een aantal mensen die van aanpakken weten. Wij van onze kant bieden een prima werksfeer en een prima salaris. Van jou verwachten we alleen dat je je handen uit je mouwen wilt steken. Zie je deze baan wel zitten, kom dan even praten. Daarvoor kun je schrijven naar afdeling Personeelszaken, Postbus 316, 2400 AH Alphen aan den Rijn of even bellen (01720) 6 20 41. G Samsom Dienstverleningen i werkmaatschappij planningmiddelen, formulie nv ICU actief in Belgié, Groot-Brittannië Staten. De produkten en diensten van di leerpakketten, opleidingen, informatieve boeken, tijdschriften, e bedrijven zijn o a ICU Informatie en Communicatie Unie Aangeboden STACARAVAN standplaats aan het water, nabij Braassemermeer, lengte 8 mtr., br 3 mtr., ind.: grote kamer, keuken, 2 slaapkamers, slaapplaats voor 7 personen. Aanwezig: geiser, ijs kast, kookplaat, gashaard, douche cel. vaste prijs 18.000,-. tel, 894096. CARAVANS te huur in het mooie Zuid-Limburc staande op camping Hommerte- ralle in Amstenrade, aanwezic zwembad, speeltuin, kinderboer derijtje ponyrijden en kantine tel 04492-1822 Aangeboden STACARAVAN te Nunspeet, 10.50x3.00 m, gele gen in mooie en rustige omgeving, midden in de bossen, op camping "De Witte Wieven". Deze caravan is compleet ingericht, o.a. toilet, ijs kast, bestek, grote keuken en woonkamer, 3 slaapkamers, enz. enz. Vraagprijs incl. staplaats voor 1980 17.500,-. Kagerplein 119, Sassenheim, tel. na 18.00 uur 02522-14161. Gevraagd goede TOERCARAVAN iets ouder model geen bezwaar, tel. 01726-12923. Te koop TOERCARAVAN lengte 3.90 m, bj. 1977,3 a 4 perso nen, incl. kachel, i.z.g.st., 6.350,-. Tel. 071-210164. Te huur aangeb. TOURCARAVAN van 1 juni tot 5 juli en 19 juli tot 31 aug. Inl. tel. 071-142052. Weg. omstandigheden te koop 1 jr. STACARAVAN (9,3 m) vaste jaarpl. nabij Eermelo. Ermelo. n.o.t.k. tel. 071-146058. Te koop aangeboden i.g.st.z. VOUWCARAVAN Trafelsleeper, ideaal voor trekkers, staat zeer snel, tel. 01715-1793. Te koop EIFFELAND 310, met voortent, 430 kg. 3 i pers. I.g.st. Tel. 01719-14823. H. VERBEEK SNIJBLOEMENEXPORT B.V. AALSMEER vraagt op korte termijn - INKOPER - VERKOPER of iemand die hiervoor opgeleid wil worden. Zijn taak zal bestaan uit het onderhouden van de kontakten met onze buitenlandse relaties en het toezien op de verzorging van de bloemenzendingen. Een gedegen vak kennis en goede beheersing der moderne talen zijn daarom beslist nood zakelijk. - FAKTURIST (mnl./vrl.) eventueel part-time van 12.00 tot 16.00 uur. Belangstellenden kunnen hun sollicitatie richten aan: H. VERBEEK SNIJBLOEMENEXPORT B.V. otu&iveiE 2X XififJT 4 TSÜf wimMmummtm igiiBii wij hebben direct werk voor: a-verpleegkundigen bij een ziekenhuis in de directe omgeving van Leiden, voor verschillende afdelingen. Alle diensten, voor mini maal 2 maanden. ir randstad uitzendbureau Leiden, Kort Rapenburg 6,071-14 95 41 WIE ZOEKT goed gelegen hoekhuis, een zonnige tuin, garage, schuur, c.v., met 4 slaapkamers, zolder, badkamer? Goed onderhouden. Wij hebben er heerlijk gewoond. Voorschoten (Boschgeest). Tegen elk aannemelijk bod. Brieven onder nr. 77329 aan het bur. van dit blad. TE KOOP NOORDWIJK hotel „Eben Haezer" bevattende: 24 kamers, zeer gunstig gelegen met uitzicht op zee aan de rustige Koningin Astridboulevard 48 met compl. bedrijfsinventaris overal c.v. enz. Koopsom incl. pand, goodwill, inventaris enz. 935.000,- Voor inlichtingen: L. GORISSEN Prins Hendrikstraat 12, -2411 CT Bodegraven, tel. 01726-11145 b.g.g. 12777, of 13145. Te koop Hoogmade luxe split-levelwoning met vrije tuin uitziende over de weilanden en molens. Bevattende: voorkamer, achterkamer, 4 slaapkamers, badkamer, garage enz. incl. mooie stoffering. Graaf Willem ll-laan 23, prijs 258.000,- Voor inlichtingen L. Gorissen, Pr. Hendrikstraat 12 2411 CT Bodegraven, tel. 01726-11145 b.g.g12777 of 13145. LEIDEN - De Leidse schaakcom petitie is voor wat de eerste klasse betreft dit seizoen nog onver wacht spannend geworden. Het eerst zo oppermachtige Lisse 1 was de nederlaag uit de voor gaande ronde tegen Alphen 1 namelijk nog niet te boven ge komen. Het niet van degradatie- zorgen ontblote Voorschoten 2 bood in Lisse taai verweer, waar door de thuisclub voorlopig niet verder is gekomen dan een 3-2 voorsprong. De beslissing moet in de tweede zitting vallen (6 maart te Lisse). Voorschoten hoopt daarbij een gelijkspel te bereiken, terwijl Lisse het op een kleine zege houdt. Mocht Lisse gelijkspelen, dan zou Philidor 3 weer alle kans op dé titel hebben, de Leidenaars stonden met het ingaan van de laatste ronde op een gelijk aantal matchpunten. Philidor 3 op zijn beurt stuitte echter weer op een verbeten Lei derdorp 1. Dit tiental wenste ook koste wat het kost de gevarenzo ne te ontlopen. Het duel werd met een voorlopig 5-4 stand ten gun ste van Philidor 3 afgesloten. Al les hangt af van één te arbitreren partij, waarin Leiderdorp goede winstkansen heeft. Mocht deze partij verloren gaan dan zijn de kampioenkansen van Philidor 3 praktisch weer bekeken. LSG 3 stelde zich difinitief in veiligheid door met maar liefst 9-1 het reeds gedegradeerde Alphen 2 te ver slaan. Philidor 3 had het niet gemakkelijk met Leiderdorp. In het begin liep nog alles naar wens voor de Adler bewoners. Van de Wijngaard en Seller deelden in een vooruitge- speelde partij het punt omdat geen van beiden grote risico's dorstte te nemen. Vervolgens won Sjoerd Meyer op het tiende bord echter met groot gemak van Spoel, terwijl Verstegen op het kopbord erg weinig weerstand van Toorman ondervond. Met een aftrekschaakje veroverde Verstegen een pion, om daarna rustig een gewonnen positie op te bouwen. Het werd zelfs 3V2-V2 omdat Van Steenwijk Van Osna- brugge dol combineerde. Ver geer had de thuisclub in veilige haven kunnen brengen, doch de Goede sloeg een plots aangebo den stuk niet af en kon simpel winnen. Postma bracht Leider dorp terug in de race door de Ru tot een kamikaze offer te verlei den (3V2-2V2). Freeke buitte een sterke koningsaanval uit, waar door het na de eerste zitting 4V*- 2V2 stond. Zonder verder spelen werd het 4 Vï-3 V2 omdat Gerritsen het hopeloze van zijn positie te gen Pool inzag. Na een gecompli ceerd duel had Goeman de betere positie in zijn partij met Van den Bosch. Beide spelers schroom den niet om bergen analysewerk te verzetten. Met stug verdedigen werd v.d. Bosch de gelukkigste: remise. Van der Zijden dacht ze ker te zijn van eeuwig schaak te gen Voskuylen en nam daarom genoegen met arbitrage. De Lei derdorper lijkt echter over een zeer fijnzinnige winstweg te kunnen beschikken waardoor hij bij de arbiters gunstige papieren heeft. Een gelijkspel ligt dan ook het meest in de lijn der verwach tingen. Philidor 3-Leiderdorp 1 gedetailleerd; Verstegen (w>- Toorman (z) 1-0, V. Steenwijk-De Goede 1-0, Vergeer-V. Osna- brugge O-l, Gerritsen-Pool 0-1, V.d. Wijngaard-Seller V2-V2 v.d! Bosch-Goeman V2-V2; Freeke- Goedhart 1-0, v.d. Zijden-Ver- kuylen afg.; De Ru- Postma 0-1, Meyer-Spoel 1-0. De Alphen reserves waren geen schim meer van het team dat Lei derdorp 1 op 5-5 hield. Moeite loos bewerkstelligde LSG 3 een verdiende 9-1 overwinning. Na een tamme remife van Putten en. Altona konden slechts Rauhorst en Boer aan resp. Serdijn en Noordijk goed partij bieden. In de tijdnoodfase gingen beide Al- phenaren echter pardoes door hun vlag. Van Tooren liet zich in gewonnen positie foppen door Van Stokkem en moest in een puntendeling berusten. LSG-3- Alphen 2 gedetailleerd; Höch- ner-J. v. Dijk 1-0; Weiland-Oos terman 1-0; Taai-Wagenaar 1-0; W. Bakker-Nijhuis 1-0; Struik- mans-Taubert 1-0, Serdijn-Rau- horst 1-0, Noordijk-A. Boer 1-0, Joziasse-Petersen 1-0; v. Too- ren-Van Stokkem V2-V2; van Put- ten-Altons V2-V2. LEIDEN - Was het in de strijd om de jeugdtitel van de Leidse Schaakbond in de categorie tot 20 jaar nog zo, dat een Piket (Roe^ genoegen moest nemen met een tweede plaats achter een onge naakbare Hans Kuijf; in de klasse tot 16 jaar echter was het alles Pi ket wat de klok sloeg. De 14-jari- ge Marcel Piket behaalde het kampioenschap, terwijl zijn drie jaar jongere broer Jeroen de tweede plaats voor zich opeiste. Titelverdediger Nico Kuijf werd "slechts" vierde, want hij moest verrassend Maarten Alink op weerstnandpunten voor laten gaan De druk van titelverdediger was Nico Kuijf eenvoudig te groot. Verder was de bedenktijd van een half uur per partij een handi cap voor hem, want hij is nu een maal geen 'vluggeraar' van allure. Bovendien heeft hij vorig jaar ei genlijk flink gemazzeld, want reeds toen waren de gebroeders Piket "gewoon" beter. Nu waren de rollen omgedraaid. Marcel blies hem als het ware van het bord, zo snel ging dat en Je roen sloeg hem met een klein maar dapper vrijpionnetje om de Al in de tweede van de zeven te spelen ronden liet Kuijf een steek vallen. Hij liet Maarten Alink uit een houdgreep ontsnappen: re- Evenals Kuijf verloor ook Alink van de beide Piketten. Marcel ving zijn koning in een listig gevlochten matje, terwijl Jeroen pas in de "uitvluggerfase" zijn dame verleidde en haar vervol gens veroverde. Johan Voskuil had in de eerste ronde geschiedenis kunnen en moeten schrijven, want Marcel Piket kwam tegen hem in grote tijdnood, maareen foutje van Voskuil voorkwam het vallen van de vlag. Ongelooflijk veel geluk had Jeroen Piket in de tweede ronde, toen Teunis de Haas niet zag, hoe hij Jeroen's koning mat kon zetten. Het grote treffen tussen Marcel en Jeroen in de derde ronde was ei genlijk beslissend. Jeroen be reikte een uitstekende stelling, maar wat dom geschuif bezorgde Marcel het betere eindspel. Het ging toch nog onverwacht snel, toen Marcel zijn broer op een on reglementaire zet betrapte, de partij daarom claimde en het punt kreeg ook.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 14