Toch winkels bij kerk Zoeterwoude Belastingfraude niet "ongelukkig zaken doen l^eidse agenda Bestemmingsplan Zuid in Warmond goedgekeurd Goede kwaliteiten streekmuziekschool Artotheek in Baljuwhuis? STAD EN RAND VRIJDAG 29 FEBRUARI 1980 99 DEN HAAG/VOORSCHOTEN - "Maat schappelijk nog meer verziekend dan het stelen door heroïne verslaafden". Zo noemde de officier van justitie bij de Haagse rechtbank, mr. Van Nispen tot Sevenaer het gedrag van de gebroeders J. de L. (29) en M. de L. (27) uit Voorscho ten. In een vijf uur durende zitting voor de Haagse rechtbank had dit duo zich gis termiddag te verantwoorden voor de daden waarvan het is beschuldigd: ont duiking van de belasting door zwart loon te betalen, geld te onttrekken aan b.v.'s die of failliet waren verklaard of op het punt stonden dat te worden en oplich ting van de gemeentelijke speciale dienst in Voorschoten door steunfraude. In totaal is er ongeveer een miljoen in het geding. Tot een eis tegen de twee Voor schotenaren kwam de officier nog niet. Dat zal gebeuren tijdens de voortzetting van de zitting op een nog nader te bepa len datum. Bij die gelegenheid krijgen de raadsman nen van de gebroeders, mr. Dengerink en mr. Brandsma, gelegenheid om te reageren op het zeer uitgebreide requisi toir dat de officier van justitie hield en dat inging op het verschijnsel van de belastingfraude door directeuren van bedrijven (ook wel "witte-boordencri- minaliteit" genoemd) en de aanwezig heid van een omvangrijk circuit aan zwart geld in het algemeen. Ook zal de volgende keer nog gelegenheid zijn om een gisteren niet opgekomen getuige (die voor één van de broers een ontlas tende verklaring zou kunnen geven) te horen. In een andere zaak, tegen een man uit Bergschenhoek die zich met soortgelij ke praktijken heeft beziggehouden, eiste mr. Van Nispen tot Sevenaer overigens een forse straf: tweeëneenhalf jaar ge vangenis. Hij sloot daarmee aan op zijn wens dat de rechtelijke macht in Neder land veel strenger gaat optreden tegen belastingfraudeurs en dat soort han delswijzen niet ziet als "ongelukkig za ken doen". Lilea bv. De gebroeders De L. waren in 1977 en in 1978 vennoten van de besloten vennoot schap Lilea b.v. die in Rotterdam was gevestigd. Een bedrijf dat zich met de montage van allerlei soorten leidingen bezighield, maar op 19 december 1978 door de rechtbank in Rotterdam failliet werd verklaard. De b.v. zat tot over de oren in de schuld: voor een bedrag van 400.000 gulden. Eén van de grootste schuldeisers was de fiscus De directeu ren - lees de gebroeders De L. - ver zuimden om over de lonen van hun werknemers premies en loonbelasting af te dragen. Dat gebeurde ook in een pe riode, zo hield de officier van justitie de gebroeders voor, waarin zij wisten dat het faillissement van de B.V. niet te voorkomen was. Daarnaast onttrokken ze aan de boedel van Lilea grote sommen geld door kasdeposito's bij de ABN in Voorschoten op te nemen (in totaal 150.900 gulden). Het faillissement van Lilea was voor de gebroeders De L. geen beletsel om hun heil vervolgens te zoeken in een nieuwe b.v., ditmaal Inkor geheten en in Har- dinxveld-Giessendam gevestigd. Inkor nam het werk van Lilea over. De ge schiedenis herhaalde zich: opnieuw werd salaris "zwart" uitbetaald, op nieuw werd bij banken namens het be drijf door de gebroeders geld opgeno men, dat ze (volgens de beschuldiging van de officier) voor een deel ten eigen bate uitgaven. Zo maakte zowel J. de L. als M. de L., ver gezeld van familie, een uitgebreide vakantiereis naar Indonesië. Opnieuw ontrokken ze geld aan de B.V. terwijl ze weer konden weten dat het faillissement onontkoombaar was: in september 1979 werd Inkor door de rechtbank in Dor drecht failliet verklaard. Totale schuld: 750.000 gulden. Voor J. de L. geldt daar naast dat h(j van zijn broer 19.000 gulden vorig jaar in bewaring kreeg, maar die gebruikte om zijn schulden te betalen en om ermee te gokken. M. de L. heeft het geld dat hij aan Inkor onttrok in juli '79 zelfs uit West-Duitsland gehaald: bij een bank in Keulen nam hij 62.000 DM op. Geld dat dus allemaal werd onthouden aan de schuldeisers van B.V. Werkloos Verder speelt er de kwestie van de steun fraude. J. de L. heeft in de periode janua ri 1979 - maart 1979 een uitkering van de sociale dienst gehad (in totaal 43.000 gulden) omdat hij werkloos zou zijn en dat ook wekelijks op het werkbriefje aangaf. In werkelijkheid genoot hij in komsten als vennoot directeur van ach tereenvolgens Lilea en Inkor M. de L. trok als werkloze, ingeschreven bij het Gewestelijk Arbeidsbureau in Leiden, in de periode van oktober 1977 tot april 1978 een uitkering tot een totaalbedrag van ruim 11.000 gulden. Volgens zijn ei gen verklaring was hij in die periode ook niet actief voor Lilea, "maar ik hielp mijn broer wel eens. Meestal kwam ik in ten- niskleding op de zaak". Wat is er met de enorme hoeveelheid geld gebeurd dat de broers aan de B.V.'s heb ben onttrokken? Volgens vooral M. de L. is het allemaal opgegaan aan het uitbe talen van de salarissen. Er waren perio den dat Lilea of Inkor wel veertig werk nemers op de loonlijst had staan, die exclusief onkostenvergoeding zo'n 500 gulden netto per week beurden. Een Wassenaarse belasting-adviseur, die in augustus 1978 door J. de L. was inge huurd om de administratie en boekhou ding van de b.v.'s te gaan verzorgen, be vestigde dat gisteren in zijn getuigen verklaring min of meer. Het bevreemde rechtbankpresidente mr. Balkestein dat deze belastingadviseur nog ter zitting met administratieve gegevens kwam aanzetten, die toch in het bezit van de curator dienden te zijn. "Ik heb ze on langs in de map van een andere cliënt gevonden", was de verklaring van de adviseur. De rechtzitting zal in maart of in april wor den voortgezet. In afwachting daarvan zijn de gebroeders De L. voorlopig op vrije voeten gesteld. Progressieven blijven tegen koopcentrum ZOETERWOUDE- Er bestaan nog steeds verschillende opvattingen over de komst van een winkelcentrum in de Zoeterwoudse dorpskern. Dit bleek gisteravond overduide lijk tijdens de maandelijkse raadsvergadering. De meerder heid van de raad ging echter toch akkoord met de vestiging van een winkelcentrum op het terrein voor de NH-kerk in het midden van het dorp. De twee partijen die tegenover elkaar blijken te staan zijn enerzijds Progressief Zoe terwoude en anderzijds de frac ties van de VVD, het CDA en het college van burgemeester en wethouders. Progressief Zoeterwoude is abso luut tegen de vestiging van een winkelcentrum op het braaklig gend terrein tegenover de Ne derlands hervormde kerk. Het kleine winkelcentrum zal onge veer 900 vierkante meter gaan be slaan. De fractie van PZ ziet veel meer in een soort brinkachtig plein. Eventueel zouden *er wo ningen kunnen komen voor be jaarden. Waardering voor "Excelsior' Volgens PZ-fractieleider Kees Straver is niet voldoende aange toond, dat een winkelcentrum op die plek de wil van de Zoeter woudse bevolking is. "De me ning van de bevolking is onvol doende gepeild", aldus Straver. Hij wees op een rapport van de werkgroep "Dorpskern", dat heeft uitgewezen dat de meer derheid van de bevolking geen winkelcentrum wil. Dictatuur Wethouder Maan bestreed dit. "Onze eigen enquete heeft dui delijk uitgewezen dat de bewo ners van Zoeterwoude wel een winkelcentrum willen hebben. Bovendien is de wetenschappe lijke waarde van de enquete van de werkgroep "Dorpskern" twij felachtig", aldus Maan. Ook Engelkes (CDA) viel Straver aan over de enquete van de werk groep. "De vraagstelling is bij zonder suggestief. U moet de uit komsten van die enquete maar eens hard kunnen maken.", aldus Engelkes. Kritiek bovendien van de kant van de VVD. Michielsen verweet de fractie van PZ misbruikte maken van de mogelijkheid van burgers om bezwaarschriften in te die nen. Hij doelde hiermee op een bezwaarschrift, dat is ingediend en dat exact de gedachten weer geeft van de fractie van PZ. "Dit bezwaarschrift kan het hele win kelcentrum jarenlang tegenhou den. Het is doordrijven van de politiek van PZ. Ik vind dit regel rechte dictatuur", aldus VVD- leider Michielsen. Ook wethouder Van der Heijde be vocht de stelling van PZ als zou er geen belangstelling bestaan voor het winkelcentrum. Volgens Van der Geest (CDA) is er bovendien niet eens zo zeer sprake van een uitbreiding van het huidige win kelbestand in Zoeterwoude, als- wel van een verschuiving die op treedt van oude panden naar nieuwe. Van der Geest was ver der blij dat de oppervlakte van het winkelcentrum was terugge bracht van 1375 tot 900 vierkante meter. Ook het uiterlijk van het winkel centrum, dat de fractie van het CDA eerst grote zorgen baarde, is veranderd, tot tevredenheid van die partij. Het CDA kon zich dan ook volledig achter B en W scha ren en ging akkoord met de vast stelling van het bestemmings plan "Dorpskern". Ook de WD deed dit hoewel de fractie graag wat meer discussie had gezien met de bevolking. De fractie van PZ liet weten tegen te zijn. Wel werd nog meegedeeld dat men de bezwaren tegen het winkelcentrum zou laten varen, als nog zou blijken dat de meer derheid van de bevolking een winkelcentrum wil. LEIDERDORP - De muzikale - en niet te vergeten sociale - functie van de koorzang; men zou een diepgaande studie kunnen wij den aan deze niet te onderschat ten pijler van ons muziekleven. Want laten we niet vergeten dat de amateur-muziekbeoefening de kurk is waarop het professio nele muziekleven drijft. Gevoel, voor wat muziek betekenen kan wordt onder andere in de koren aangekweekt. In dit licht bezien was de uitvoering van Handels oratorium Jephta door de Christelijke Oratorium vereni ging 'Excelsior' onder leiding van Jos Schohaus gisteravond in de dorpskerk in Leiderdorp een zeer te waarderen prestatie. Het was verstandig in dit zeer grootse, maar toch ook wel statische werk werk van Handel, coupures aan te brengen zodat de tijdsduur tot bijna 3 uur beperkt werd. On danks de ook bij dit koor optre dende handicap van te weinig te noren en bussen in verhouding tot de vrouwenstemmen, heeft Jos Schohaus toch een goed evenwicht weten te bereiken. Het koor zong de vaak lastige contra- puntiek zeer gedisciplineerd, maar wat log, een euvel dat zich trouwens ook in andere onder delen deed gelden. Wanneer nog meer aandacht besteed zou wor den aan een duidelijker articula tie, en vooral aan meer schake ringen in de dynamiek, zal het re sultaat in muzikaal opzicht nog aanmerkelijk winnen. Van de so listen stak Esther Hillinga met kop en schoqders boven de ande ren uit. Zu zong haar partij met een stralende stem, moeitepoos en met veel bewogenheid. De jonge tenor André Poddighe leek zich in de rol van Jephta aanvan- kelijk wat te forceren, maar zong zijn grote wanhoops-recitatief in de tweede deel met grote zeg gingskracht. Zowel Jules Hommes, die een mooie bas-bariton maar een slechte uitspraak van het Engels bezit, en de alt Willemke van Claerberghen, voldeden uitste kend. Van de koorsolisten was Anneke Koers een verdienstelij ke engel, en Rien Vis zong zijn grote partij van Hamor minstens zo verdienstelijk. De begeleiding berustte bij leden van het Utrechts Symphonie-Orkest, die zich in het algemeen naar beho ren van hun omvangrijke taak kweten. MIES ALBARDA LEIDERDORP - C. van Garderen ontving gisteren uit handen van bur gemeester Van der Have van Leiderdorp een erepenning. De heer Van Garderen. die in Leiderdorp chef van de afdeling sociale zaken was, is de eerste binnen het Leiderdorpse ambtenarenkorps die gebruik maakt van de vut-regeling (vervroegde uittreding). VOORSCHOTEN - De afdeling Voorschoten van de Leidse Streekmuziekschool hield giste ren in het Cultureel Centrum een leerlingen-avond. Deze presentatie van wat de jeug dige muzikanten (al) vermogen toonde, in 't algemeen, enkele goede kwaliteiten. Ze kenden al lemaal hun lesje en van zenuwen was, althans uiterlijk, niet te be-- merken. Een ander gunstig teken van de goede leiding was de juiste interpretatie. Deze stijlzuiver heid was hun denkelijk terdege ingeprent. Maar goed: ze moeten het dan op het kritieke moment toch maar waar kunnen maken. In feite verschilde alleen de mu zikaliteit. Sommige uitvoeringen waren zo droog als gort, misten - met alle nauwkeurigheid, het muzikale leven. Andere gaven blijk van talent, dat nog moet ontwikkelen. Het programma vermeldde vele namen. Ik noem slechts die van directeur H.C. Timm, die zelf de avond als dirigent van het "ge combineerd ensemble" actief inleidde. De jongelui speelden (streken en bliezen) wat stijf maar formeel verdienstelijk, een Con certo Grosso van Torelli. Verder hoorden we pianisten in kleinere werkjes van Dean, Mozart, Or- thel, een organiste, een harpiste, een blokfluit- en een gitaar en semble, beide groepen in keurige samenwerking met een aantrek kelijke voordracht. Andere pia nisten speelden Strauss en Bar- tok, een inventione van Bach. Het houtblazers-ensemble besloot de leerlingen-parade. JOHAN VAN WOLFSWINKEL Het terrein voor de NH kerk in Zoeterwoude, waar in de nabije toekomst tiet winkelcentrum moet Komen. WASSENAAR - "Het heeft zin om te bekijken of we in het Baljuw- huis een artotheek (uitleenpost voor kunst) kunnen onderbren gen. Je kunt het'gebouw niet la ten verpauperen en het ligt bo vendien op een zeer markant plekje in het dorp". Dit zei wet houder Van Dingstee gister avond in de raadscommissie voor financiën in Wassenaar op vragen van commissieleden over de be langstelling van de gemeente voor dit Baljuwhuis. Wassenaar voert op het ogenblik gesprekken met de stichting Twickel, die het pand in eigen dom heeft. Deze stichting koopt historische gebouwen op en pro beert deze in stand te houden. "We zijn nu aan het kijken wat we met het gebouw zouden kunnen doen. Gedacht wordt behalve aan een artotheek, ook aan exposities en bijvoorbeeld kamermuziek", aldus wethouder Van Dingstee. Als de gemeente "rustige" activitei ten in het gebouw, onderbrengt kan men er voor een minimale huur de beschikking over krij gen. Het huis moet echter eerst nog worden opgeknapt "en die kosten komen dan voor onze re kening", zo zei Van Dingstee gis teravond. De gemeente kan het pand in ieder geval niet kopen, omdat de statuten van de stich ting dit niet toelaten. "Momenteel bekijkt architect Pee toom het pand en maakt een op somming van al datgene wat er aan mankeert. Op die manier krijgen we wat meer duidelijk heid over de kosten. Eerder deze week plaatste commis sielid mevrouw van der Heiden (Werkend Wassenaar) ook al vraagtekens bij de belangstelling voor het Baljuwhuis. Zij wees met name op het elitaire karakter van dit huis, waardoor er mis schien een te hoge drempel zou zijn voor de mensen om binnen te stappen. Beheerder slaat studenten LEIDEN - Twee vrouwelijke studenten uit Leiden hebben gisteravond bij de Leidse politie aangifte gedaan van mishandeling. De twee vrouwen, 24 en 25 jaar, die in een studentenhuis aan de Oude Singel wonen, zeiden dat ze door hun huisbeheerder waren geslagen. De 24-jarige studente werd meerdere malen op het gezicht geslagen en liep daarbij kneuzingen en blauwe plekken op. De andere studente kreeg een klap op het linker oor en moest zich onder behandeling stellen in het academisch ziekenhuis. Zij moet waarschijnlijk worden geopereerd, aldus de politie. Wat de oor zaak van de ruzie was is de politie nog niet duidelijk. De beheerder heeft toegegeven de meisjes te hebben geslagen. WARMOND - "Een histo risch ogenblik", zo noem de burgemeester De Vree- ze van Warmond gister avond het goedkeuren van het plan Zuid. Kernpunt daarin is de overeen stemming met de water sportvereniging "De Kaag" over de overdracht aan de gemeente van een gedeelte van de Warmon- der Leede, waarover een brug moet komen die het industriegebiedje in de Veerpolder bereikbaar moet maken. Bedrijven die hinder opleveren voor de bewoners kunnen nu worden verplaatst terwijl de werkgelegenheid toch wordt be houden. En daarmee was de uit voering van Ter Leede mogelijk geworden. Ook met andere bedrijven en in stanties moest eerst overeen stemming worden bereikt over bepaalde zaken. Zo kon van de provincie een subsidie van een kwart miljoen gulden worden verkregen. Daarvoor moet de gemeente het door de Veerpolder geplande en over de brug lopen de fietspad doortrekken naar de Padoxlaan.De grond, nodig voor het fietspad, wordt dan eigendom van de provincie. Overeenstemming met de „De Kaag" had, naast de overdracht van het deel van de Warmonder Leede, ook betrekking op de aanleg van een aantal parkeer plaatsen en grondaankopen voor de uitbreiding van de jachthaven. In de opzet van het bestemmings plan was ook de verplaatsing van het molentje bij het bedrijf Pana- gre opgenomen. Deze molen staat een toekomstige ontwikke ling van het industrieterrein in de weg. Hoewel de raad in een later stadium pas over de molen zal beslissen, wilde De Vreeze gis teravond nog wel even kwijt wel ke nieuwe plaatsen ervoor in aanmerking kwamen. Hij dacht in eerste instantie aan een plaats in de Hofpolder of Koudenhoorn. Border (VVD) drong er echter op aan in de Veerpolder zelf een op lossing te vinden. Het houthandelbedrijf Van der Willik, nu nog gevestigd in de straat Ter Leede, zal in het kader van het bestemmingsplan wor den verplaatst naar de Veerpol der. Daar zal door het bedrijf een gebied van 32.000 vierkante me ter worden opgekocht, in twee delen uiteen vallend. Op één deel komen een bedrijfshal, kantoor, showroom, kantine en zullen twee bedrijfswoningen worden gebouwd. Op het andere deel zou dan een tweede bedrijfshal wor den gebouwd die tevens voor tennis en squash kan worden ge bruikt. Dit laatste gaf de raad wel enkele problemen. Liever zou den de raadsleden het tweede ge deelte een volledige sportbe- stemming geven. Walging was er bij Progressief Warmond over de kleur van de gevel van het oude gedeelte van het raadhuis. Het nu op een "moorkop" lijkende geheel had de gemoederen nogal verhit. Vooral wilde PW weten waarom de raad niet over deze zaak was geïnformeerd. De Vreeze had voor deze reactie wel begrip. Ook hem was het resultaat wat tegen gevallen. Een gevelreiniging zou gezien de bouwstructuur een kleine 50.000 gulden kosten. Daarvoor was nu geen geld be schikbaar. De burgemeester zeg de wel toe dat bij het opstellen van de begroting 1981 zou wor den bekeken of er geld voor kon worden vrijgemaakt. Rampenoefening Voorschoten VRIJDAG Groenoordhallen - hobby- en verzamel- beurs, 14-22 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 6 pop show, 21 uur; nachtfilm, 23.30 uur. Stadsgehoorzaal: Breestraat 60, concert Residentie-orkest, 19.30 uur. Schouwburg - 20.15 uur, 'Tafel van Tien". Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorsteeg, film: "Que viva Mexico", 20 uur. Imperium - Oude Vest 33e, eenacters 20.30 uur. LAK-theater - Levendaal 150, "Zus of zo", 20.30 uur. Morschwijk - Topaaslaan, kaart- en sjoelavond. 20 uur. Rapenburg 100 - Haagweg 14, rommel- markt 19-21 uur. Ton Menkenbaan - Vondellaan, jeugd wedstrijden 15-22 uur. Ouders op herhaling - bonte avond v cursisten en medewerkers, in het nieu we clubhuis in de Kooi. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club voor alleenstaanden, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - NVSH-trefcentrum, open weekendcafé. 21.30 uur. Oegstgeest - SJJO-Oegstgeest, infor matie-avond over Suriname, gebouw Taberna, Juliana 1, Oegstgeest. ZATERDAG Kagerstraat 1 - ruilbeurs Philatelica, 10-17 uur. Leonardushuis - Haagweg 14, rommel markt 10-15.30 uur. Rehoboth - Rapenburg 10, CDJA Zuid- Holland. Imperium - Oude Vest 33e, eenacters, 20.30 uur. Groenoordhallen - hobby- en verzamel- beurs 10-22 uur. Hot House - Breestraat 66, "Fairwell", 21 Schouwburg - Liesbeth List en Ramses Shaffy, 20.15 uur. LAK-theater - Levendaal 150, werkcen trum Dans, 20.30 uur. VW-kantoor - Stationsplein 120, mo len- en bloemenwandeltocht 10-15 uur. Sanders - Levendaal/hoek Korevaar- straat, antiekmarkt, 9.30-17 uur. Zoeterwoude - 14.30 uur Poppentheatei "Wouw", in Ons Huis, Kosterpad 3, Zoe terwoude. ZONDAG LeidenWerkgemeenschap De Ratel Apothekersdijk 33, lezing Zwitserland 10.30 uur. Bowling Menken - Boshuizerlaan, jazi on sunday, m.m.v. het Van Leeuwen Kwartet, 14.30 uur. Groenoordhallen - hobby- en verzamel beurs 10-18 uur. Artsen Leiden - de weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag oit 24 uur. Wijk 1 - Boerhavedistrict, Binnenstad noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za: F.B. Kruis, Klaproos 34, tel: 12371, Zo: H. J. Klaassen, Witte Singel 69, tel: 123089. Wijk 2 - Binnenstad-zuid,Tuinstadwijk, Professorenwijk. De Waard: za: J. van Gent, Zoeterwoudse Singel, Zoeter woudse Singel 28, tel: 122538. Zo: A van Luijk, Wasstraat 2a, tel: 122522. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za: F. Lahr, Zoeterwoudse Sin gel 11, tel: 120347. Zo: E.H. Nieuwen- huis-Smalbraak, Bevrijdingspfein 60, tel: 768919, privé: Reitzstraat 5, tel: 76715. Voor de praktijk van Groeneveld, R. van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol, en Verhage, wordt de weekend dienst waargenomen door J. Rein ders, Gerard Brandtstraat 29, tel 760947, spreekuur za en zo aan huis. Leiderdorp - J. van de Beek.Hoofdtraatl 8, tel: 894539, spreekuur van 12.30—13 uur, Hoofdstraat 8, Leiderdorp. Zo: P van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel: 410070, spreekuur van 12.30-13 uur, Hoofdstraat 40, Leiderdorp. Voorschoten - za: C. Meijer, Rouwcoop- park 11, tel: 2493. Zo: B. Schotanus, Leidseweg 66, tel: 071-766462. Warmond - J. Hoornweg, Prof. Aalber- selaan 2, Voorhout, tel: 02522-11393. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regitf Leiden wordt waargenomen van 29 feb tot 7 maart door apotheek Kok, Rapenburg 9, tel: 124807 en apotheek Voorscho ten, Leidseweg 66, tel: 2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is om met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uit sluitend in spoedgevallen van een taxi, tel 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604, tel: ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur, ma b m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Ljjtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. m. Habernickel, Rust- hofflaan 4, tet 02522-15465. Dierenartsen Voor de praktijk van Muurling/Roest Helder - F. Muurling, Plantsoen 23, tel: 125057. Voor de praktijk van Krol en Vestjens - J. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, tel: 144323. goed gelukt VOORSCHOTEN - Een felle brand met ontploffingen en talrijke ge wonden werd gisteravond in scè ne gezet in en rondom het bejaar dentehuis "Foreschate" in Voor schoten. Dit "spel" diende als oe fening waarbij de regionale hulp verlening centraal stond. Binnen vijftien minuten waren de brandweerkorpsen van Leiden, Oegstgeest, Wassenaar en Voor schoten aanwezig. Ook de hulp ploegen van het Rode Kruis en de EHBO kwamen in actie. Specta culair voor de vele toeschouwers, die het geheel als een spannende film bewonderden, waren de reddingen van "gewonden" van af het dak van het bejaardencen trum. Bij de nabespreking bleek dat de totale oefening een ruime voldoende kreeg. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoon Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 46,30 Kwartaalabonnemer t Per post r 64,15 Jaarabonnement f 173,70 J aarabonnement per post f 245,10 Losse nummers f 0,65 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2