mededelingen gemeentebestuur leiden 3 tlm 7 mrt.'80 ieiÜen TAXICHEQUE SLAGERS 2e JEUGDTRAINER Gemeenteraad De Gemeenteraad vergadert op maandag 3 maart a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Wijziging van de wegsleepregeling voertuigen. Verhoging vergoeding voor de voltrekking van hu welijken door de ambtenaren van de Burgerlijke Stand. Wijziging van de gemeentebegroting voor de dienstjaren 1978 en 1979 en van de begrotingen van een aantal takken van dienst voor het dienst jaar 1979. Wijziging van de gemeentebegroting en de begro tingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1979. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond aan de Havenkade - hoek Minnebroersgracht en het vesti gen van een recht van oververbouwing. Beschikbaarstelling krediet voor de bouw van een nieuw mortuarium op het terrein van het psychia trisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Verzoek aan de Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk om toelating van de Stich ting Opbouw en Onderdak in de Algemene Bij- standwet en het beschikbaar stellen van een kre diet ten behoeve van de voorbereidingskosten voor de bouw van een opvangcentrum. Verhoging van het gemeentelijk subsidie aan de Stichting trainings- en begeleidingscentrum voor Vrijwillige Hulpverleners Vrijwilligerscentrale). Verhuring van het pand Hooigracht 79 aan de Stichting Vrouwenhuis Leiden. Beschikbaarstelling krediet voor de verbouwing van het pand Hooigracht 79. Beschikbaarstelling van een aanvullend krediet voor de verbetering van de "hekjeswoningen" in de Haverstraat en in de Gortestraat. Beschikbaarstelling krediet voor de bouw van een bibliotheekfiliaal in Leiden-Noord. Vaststelling voorbereidingsbesluit bedrijfsterrein De Waard. Buitengewone Gemeenteraadsvergadering Woensdag 5 maart a.s. om 19.30 uur in de raad zaal van het stadhuis. Onderwerp: Bezoek van de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland naar aanleiding van de bur gemeestersvacature. Si Commissie vergaderingen CQmmissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden. Maandag 3 maart a.s. om 18.30 tot 19.30 uur in kamer 234 van het stadhuis. Agenda: Voorbereiding procedure voor de raad van 5 maart i.v.m. de profielschets voor de nieuwe burge meester. Herzien begroting 1980. Exploitatierekening 1977. Voorstel inzake naamgeving van de dagkliniek. Procedure behandeling brief van mr. H.W. Ten Holter. Rondvraag voor leden. Rondvraag voor toehoorders (geen individuele klachten) max. 15 minuten. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer. Donderdag 6 maart a.s. om 20.00 uur in de raad zaal vai. het stadhuis. Agenda: Horen indieners van bezwaarschriften tegen de te bouwen brandweerkazerne aan de Gooimeerlaan (gemeenschappelijk met de commissie voor alge mene en bestuurlijke aangelegenheden). Gesprek met een deputatie van de Universiteits raad over de studentenhuisvestingsproblematiek. Financiële afwikkeling grenswijziging Leiden-Voor- schoten. Verkoop van een perceel grond in de Merenwijk. Ontpolderingsproblematiek. Stand van zaken rehabilitatie Tuinstadwijk. Belanghebbenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de verga dering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, de heer G.F. thoe Schwartzenberg, telefoon 769241 toestel 337, kenbaar te maken. Gezamenlijke vergadering van de Commissies voor Onderwijs, Sport enz. Maatschappelijke Aangelegenheden en Volks gezondheid. Volkshuisvesting en Milieu. Donderdag 6 maart a.s. om 19.30 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Omzetting "Commissie Huisvesting Migranten" in de Commissie Algemeen Welzijn Migranten. Om 20.30 uur vergadert de'Commissie Onder wijs alleen verder. Agenda: a. Signaleringsnota van de burgerraadslieden; b. Evaluatie van een jaar begeleidingscommissie burgerraadslieden. Mutaties onderwijzend personeel openbaar onder wijs. Notitie betreffende duo-banen in het onderwijs. Bouw noodlokalen nabij scholencomplex Zijlwijk. Logopedistes bij de Schooladviesdienst. Voorontwerp van Wet Medezeggenschap in het Onderwijs. Samenwerking Rijks Universiteit - Gemeente m.b.t. het Pedologisch Instituut. Informatie Schooladviesdienst. Mededelingen voorzitter en secretaris. Ter kennisneming: a. Verslag van de vergadering van de Commissie voor "De Ducdalf" en "De Loopplank" d.d. 31- 01-80; b. Agenda en notulen van een vergadering van de Gemeenschappelijke Schoolraad; c. Jaarverslag 1978 van de Stichting tot Bevorde ring van het Onderwijs aan Zieke Kinderen; d. Schrijven van B. en W. aan Raeco b.v., inzake de bouw van een tennishal. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het'informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Commissie voor het Psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Dinsdag 4 maart a.s. om 17.00 uur in het recrea tiegebouw van het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a., Endegeesterstraatweg te Oegstgeest. Agenda: Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Een inrichting tot het bakken van voe- dings- en genotmiddelen in oliën en vetten annex verkoopinrichting in het perceel Herenstraat 29. De aanvrage is afkomstig van Chr. van Wageningen, alhier, en betreft het uitbreiden en wijzigen van een inrichting tot het bakken van voedings- en genotmid delen in oliën en vetten annex verkoopinrichting in het perceel Herenstraat 29. Op 18 maart 1980 zal om 14.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72, 1e verdieping (afdeling V.O.W.I. Dit verzoek ligt tot en met 28 maart 1980 met de eventuele ingediende bezwaarschriften ter inzage in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72. Tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kan ieder een schriftelijke bezwaren indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders tot en met 28 maart 1980. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tij dens de hierboven genoemde openbare hoorzitting. Uw aandacht wordt erop gevestigd dat beroep tegen een eventuele verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door degenen: a. die persoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen b. die niet wonen in de gemeente Leiden (of in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om de vergunning openbaar is gemaakt) en binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben inge diend. Diversen -Maasstraat (daar is men toen ook gestopt). De aannemer zal daar van kruispunt naar kruispunt werken. De IJsselkade zal voor de duur van ongeveer twee weken één-richtingsverkeer worden. Hier en daar verricht men verbeteringen om het par keren overzichtelijker te maken en worden er, daar waar nodig stoepranden gesteld. Voor het openbaar vervoer is tijdelijk een andere rou te geregeld. Busreizigers kunnen dit aflezen op het bordje bij de bushalte. Rond 24 maart is het laatste te asfalteren gedeelte aan de beurt. Het gaat hier om het kruispunt Gouwestraat - Hoge Rijndijk. Voor dat gedeelte zal er wellicht ook 's nachts een keer gewerkt gaan worden. Volgens de planning de 31ste maart om 00.00 uur. Op dinsdag 1 april is de Meerburgerkade-busroute gereed. Onderhoud van rioleringen in Leiden Maandag 3 maart a.s. wordt het hoofdrioolsysteem van en rondom de Haai lemmerstraat onderzocht op scheuren en of andere beschadigingen. Dat onder zoek verricht de afdeling rioleringen van gemeente werken, die voor de duur van vier maandagen, hier en daar op de Haarlemmerstraat opgesteld zal staan bij de hoofdriool-putten. Daar zal ter plaatse gebruik worden gemaakt van een camera-wagentje die de rioolbuis ingestuurd zal wor den om er eventuele schade of andere oneffenheden door te lichten. Voorts zal daar waar nodig het riool gereinigd worden. De auto waarmee dit alles gebeurt is vrij groot en zal daarom de doorgang soms belem meren of volledig afsluiten. Als voorzorg maatregel zullen er op de uithoeken van stegen en straten mededelingsborden komen te staan. Een verzoek aan de winkeliers om bij eventuele aan- en afvoer van goederen daarmee rekening te houden. Goedkeuring bestemmings plan Leiden-Noorderkwartier. Op 29 januari 1980 besloten Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het bestemmingsplan Leiden-Noorder kwartier goed te keuren. Het plan werd op 18 decem ber 1978 door de Gemeenteraad vastgesteld; het heeft (globaal) betrekking op het gebied dat wordt begrensd door de Willem de Zwijgerlaan, de gasfa briek en het voormalige Zwartepad, de Kooilaan en de Mare- en Herensingel. Met ingang van 3 maart 1980 liggen voornoemd besluit en het goedgekeurde plan gedurende één maand voor een ieder ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamor 213. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de Raad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend kunnen ge durende de bovengenoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Gelijke bevoegdheid komt toe aan hen, die zich tijdig tot Gedeputeerde Staren hebben ge wend met bezwaren tegen wijzigingen, welke bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aange bracht. Eventuele beroepschriften dienen te worden gericht aan de Raad van State, afdeling geschillen van be stuur, Binnenhof 1, 2513 AH 's-GRAVcNHAGE. Asfaltering Meerburgerkade- busroute Maandag 3 maart a.s. wordt het asfalteringswerk hervat voor de busroute Meerburg. Men begint dus weer bij het kruispunt IJsselkade Medewerking Leidse jongeren aan de 35-jarige herdenking van de bevrijding Als herinnering aan het nederlandse verzet in de oor logsjaren vindt op vrijdag 6 juni in het Philips Ont spanningscentrum in Eindhoven een grote manifesta tie plaats waarvoor jongeren uit alle provincies wor den uitgenodigd. Uit Zuid-Holland worden 180 jonge ren verwacht in de leeftijd van 15-20 jaar. Aan de lo co-burgemeester van Leiden is gevraagd 2 jongeren uit zijn stad af te vaardigen. De kosten van de reis (per speciale trein), maaltijden en consumpties wor den door de organisatie betaald. Vertrek uit Leiden om ongeveer 9 uur 's morgens; terug om ongeveer 9 uur 's avonds. Zij die belangstelling hebben om Lei den bij dit gebeuren te vertegenwoordigen of nadere inlichtingen willen kunnen terecht bij de balie van bur. Voorlichting van het stadhuis. Verder organiseert het nationaal comité Viering Be vrijding 1980 in de middag van 5 mei a.s. in de Hout- rusthallen in Den Haag een grote bevrijdingsbijeen komst waar onder andere 500 jongeren uit heel Nederland kunnen deelnemen. Leiden mag naar deze bijeenkomst 1 vertegenwoordiger of -ster tussen de 10 en 20 jaar afvaardigen. Ook hier geldt, dat de kosten voor rekening van de organisatie zijn. Dege nen die hiervoor in aanmerking willen koman kunnen zich eveneens aanmelden bij bur. Voorlichting Stad huis. Bij meer belangstelling wordt geloot. Uitbreiding parkeerruimte achter Stationsplein De parkeerplaats achter het V.V.V. en G.A.K. ge bouw krijgt er binnenkort honderd parkeerplaatsen bij. Men is alvast begonnen met de voorbereidende werk zaamheden. Dit parkeerterrein biedt straks plaats aan ruim 262 auto's inclusief het aantal parkeervakken voor invali den en moeilijk ter been zijnde mensen, met een spe ciaal voor hen aangepast vervoersmiddel. Deze vak ken zullen ter hoogte van de ingang van het Gak-ge- bouw aangelegd worden. Voorts zijn er wat bomen verplaatst en is er tussen het nieuwe flatgebouw en parkeerterrein een groenstrook aangelegd. Het huidi ge speelterreintje voor kinderen uit de omliggende flatgebouwen wordt leuker ingericht. Over ongeveer vijf weken is het karwei achter de rug. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: wijk 1 en 3 maandag 3 maart wijk 2 en 8 woensdag 5 maart wijk 5 en 7 donderdag 6 maart wijk 4 en 6 vrijdaa 7 maart G. J. van der Bent b.v. groothandel in vlees en vleeswaren te 's-Gravenhage, zoekt enkele flinke Soil, gaarne op Hoefkade 518-524 of tel. 070-884902. V.V. RIJNSBURGSE BOYS vraagt voor o.a. de woensdagmiddag. Sollicitaties voor 12 maart a.s. te zenden aan L. J. J. Olivier, Pr. Bernhardlaan 66, Rijnsburg, tel. na 19.00 uur 01718-23963. SLEUTELTJES DOEN WONDEREN Bel 071-123255- 133842-123256-133843 NU Verkrijgbaar bij uw sigarenmagazijn BOUW- EN TIMMERBEDRIJF WIESENEKKER B.V. vraagt voor direkt TIMMERLIEDEN voor werk in Sassenheim. Hoog loon en mogelijkheid tot tariefwerk. Tel. 02152-50422 of 55242.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 18