jUsjfIK Wijkbewoners willen voetpad tussen Ter Weer en Deyleroord eidse agenda Gehandicapten willen zwemmen in Voorschoten Strandweer in februari: lange files naar de kust Vrachtwagen ramt viaduct Strandpost Noordwijk afgebrand Tennisbanen Zoeter- woude verzakken Wilbert- drummers uitgedrumd Burgerlijke stand Dierenpension aan Achthovenerweg? PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 25 FEBRUARI 1980 WASSENAAR - Bewoners van de wijken Deijleroord en Ter Weer in Wassenaar willen een rechtstreekse verbin ding tot stand brengen tussen de beide wijken. Deze di recte verbinding zou dan via de bestaande voetbrug die gelegen is ter hoogte van de Seringenlaan hoek Tulpweg, door de weilanden en dan over een nieuwe brug worden aangelegd. dingen tussen Ter Weer en de Se ringenlaan zijn. Deze vormen echter geen rechtstreekse ver binding. Van gemeentezijde wordt meege- De bewoners willen een dergelijke route om de scholen beter te kunnen bereiken. De gemeente is van mening dat het feitelijk gaat om een verkorting van de loopaf standen omdat er al twee verbin- deeld dat een directe route als nadeel heeft dat het gebruik van fiets en bromfiets op dit trqject toeneemt, waardoor het speel- parkachtige karakter van de twee bestaande verbindingen verloren gaat; De voetgangersverbinding moet zo'n 17.0UU gulden gaan kosten. Daarvoor wordt een hardhouten voetgangersbrug en een voetpad door de weilanden aangelegd. De wijkgemeenschap "Groot Deijle roord" heeft geen bezwaar tegen de aanleg van dit pad. WÊÊÊK V V Het weiland waar het voetpad doorheen moet lopen, gefotografeerd vanaf de Seringenlaan richting Dexjlerweg. DEN HAAG/WASSENAAR - Ondanks een drietal aanwijzigingen dat het viaduct over de Rijksstraat weg in Den Haag onlangs is verlaagd, wilde de heer Boers uit Monster zaterdagmiddag toch onder het viaduct doorrijden De vrachtwagen die hij bestuur de, raakte daarbij de stalen bescherming die enige weken geleden werd aangebracht omdat bij het via duct een groot aantal ongevallen gebeurde. De bescherming bleef vrijwel intact, maar de schade aan de vrachtwagen was aanzienlijk. Met snijbran ders moest de wagen gedemonteerd worden. Gedu rende die tijd werd al het verkeer omgeleid via een andere rijbaan van de Rijksstraatweg Op het moment i$ het elke vrachtauto nog verboden het viaduct te passeren. NOORDWIJK - Een reddingspost op het strand in de Langevcldcr- slag is tijdens het weekeinde in brand gestoken en nagenoeg ge heel uitgebrand. De schade is aanzienlijk. Van de daders ont breekt elk spoor. De Noordwijkse politie beschikt op het strand over drie red- dingspostcn. Dat zijn houten ke ten op palen, die gedurende de zomer door politie en leden van de reddingsbrigade worden ge bruikt om op de strandbezoe- kers te letten. Van de daders ontbreekt elk spoor. De politie vermoedt dat de da ders ook verantwoordelijk zijn voor andere vernielingen in de Langevclderslag. Daar werden bij bedrijven onder meer ruiten ingegooid en werd een slagboom vernield. VOORSCHOTEN - Tweehonderd gehandicapten uit Voorschoten willen dat er alsnog voorzienin gen worden aangebracht in het nieuwe zwembad Het Wedde" in Voorschoten. Zij boden wethouder Marselis za terdagochtend een lijst met handtekeningen aan, waarmee zij hun wens om het nieuwe zwem bad geschikt te maken voor reva- lidatie-oefeningen kracht bijzet ten. De dames C. Politiek en H. W. Aal- bertsen vroegen de wethouder om ook in het nieuwe zwembad een voorziening te maken waar door de watertemperatuur zou kunnen worden opgevoerd tot 33 graden celsius. Een andere mo gelijkheid zien zü in het in stand houden van het oude instructie- bad, dat wel geschikt is voor re- validatie-oefeningen. Wethouder Marselis deelde de mensen mee dat Jiet gemeente bestuur de komende moeilijkhe den begrijpt, maar hij verzocht de betrokkenen toch om meer be grip voor de problemen van de gemeente. Verwarming tot 33 graden is wel mogelijk in het ou de kleine en totaal versleten in- structiebad. Het nieuwe bad is echter te groot. Omdat het aantal gehandicapte zwemmers relatief gering is, zal gezocht moeten worden naar een regionale mo gelijkheid. Deze zou in Wassenaar kunnen worden gevonden, hoewel ook dit bad niet optimaal te gebrui ken is vanwege de erg hoge ran den. De vereniging Gezond heidszorg Voorschoten, die het zwemmen voor gehandicapten verzorgt, is te laat gekomen met de aanvraag voor een dergelijke voorziening. Het nieuwe zwembad kan wel een watertemperatuur van 30 graden krijgen en is daarom we! degelijk geschikt voor bejaarden. Alleen voor de zware rheumapatiënten zal een andere voorziening moe ten worden getroffen. Met de verzekering van de wethou der dat het gemeentebestuur snel overleg zal plegen met de omlig gende gemeenten, moesten de twee damés het zaterdagmorgen doen. Door vertraging in de werkzaamheden komt het nieu we zwembad trouwens niet eer der gereed dan in juli van dit jaar. Tot zolang blijft het instructiebad geopend. ZOETERWOUDE - Enkele vakken van de op het gemeentelijk sportcomplex "Haasbroek" aan de Nieuweweg in Zoeterwoude gelegen tennisbanen zijn verzakt. De banen die worden bespeeld door de Zocterwoudse Tennisclub zullen worden gerepareerd. Een onderzoek heeft aangetoond dat voor de reparatie ongeveer 11.550 gulden nodig is. Burgemeester en wethouders stellen de plaatselijke gemeenteraad voor om dit bedrag ter beschikking te stellen. Dit voorstel komt donderdagavond in de Zocterwoudse gemeenteraad aan de orde. Het is nog niet zeker wat de oorzaak van de verzakkingen is. Meerburg In de Eendenkooi in Zoeterwoude is morgenavond een ledenver gadering van de plaatselijke r, a voetbalclub "Meerburg". Deze L^OOpCFtCSt begint om 20.00 uur. ook ingaan op het opleven van de Islam in deze tijd. Islam In de aula van het Hendrik Krae- mer Instituut aan de Leidse- straatweg is vanavond vanaf 20.00 uur een lezing met als titel "Kanttekeningen bij de Islam in verleden en heden". Spreekster is mevrouw professor Hanna Kohlbrugge. Zij is de enige hoogleraar in de Iraanse taal en letterkunde in ons land. Zij werkt aan de Rijksuniversiteit Utrecht. Hanna Kohlbrugge zal De Haagse atletiekvereniging Olympia '48 (dames) en Vlug en Lenig/Trekvogels Combinatie Den Haag (heren) houdt in sa menwerking met de afdeling Jeugd, Sport en Recreatie van de gemeente Den Haag de maande lijkse Coopertest voor alle leef tijden. Deze vindt zaterdag plaats op de atletiekbaan Laan van Poot in Den Haag. De Coo- perstest is een conditieloop over 12 minuten waarin men moet trachten een zo groot mogelijke afstand te lopen. Aan de hand van een tabel kan worden afge lezen hoe het met de lichamelij ke conditie is gesteld. OEGSTGEEST - De Wilbert- drummers uit Oegstgeest zullen binnenkort tot het verleden behoren Volgens wethouder Thorn is door het gebrek aan oefenruimte de terugloop van het aantal pu pillen het afgelopen jaar enorm groot geweest. Initia tiefnemer van de drummers, Willem Driessen, is erg te leurgesteld dat hij geen en kele hulp van de ouders heeft gekregen bij het vinden van een onderkomen. De Mariaschool noch de Willi- brordschool konden de drummers aan onderdak helpen. "Driessen doet het verder niet meer", aldus Thorn. Dat deze ontwikke ling erg onverwacht is, blijkt uit het feit dat burgemeester en wethouders van Oegst geest pas nog hadden beslo ten om een voorstel aan de raad te doen om 6000 gulden subsidie toe te kennen aan de Wilbert-drummers. LEIDEN - Geboren: Sabrina, dochter van J. van der Walle en M. Haneveer; Marjolein Nicolet, dochter van M.H.M. Verbrugge en J.E. de Koning; Johannes Hendrik Cornelis, zoon van J.C. van Oosten en JLM.H.M. Veer man; Oscar Niels, zoon van H.C.A.M. Fransen en C.A. Booms; Bastiaan, zoon van A. van Beelen en M.C.P. van Gils; Rutger Martinus, zoon van M.M. Versluijs en J.R.M. Overduin; Teunis, zoon van R.L. de Mooij en A. van Dui- venbode; Jplanda, dochter van W. van Duijn en T. Schaap; Nar.cy Eduardina Christina, dochter van J.J. Reijken en L.E.L. de Poorter; Marinus, zoon van W. Berkhij en A. van Beelen; Bastiaan Marinus Adrianus. zoon van H. Roest en H.J. van Meel; Mieke, dochter v T.A. Kortekaas en M.J. Blitterswijk; Anetje Angela, dochter van C. Sip e A.C. Engel; Christan Jozef, zoon-va.. A.H.J. van den Brink en G.A. Wijn gaard; Latifa, dochter van A. Attaf en D. Bounoua; Jolanda, dochter van H. Merts en D.J. Singerling; Sanne, dochter van L.G.J. Karstens en J.T.T. Kriek; Celine Alexandra, dochter van R.W.J. Buys en M.C. Zuurmond. Ondertrouwd: C.N.M.A. van Amstel en D.A. van Doorn; J.P. Bakker Sligcher; J.J. van Bekkum en Mulder; E.B. Bellaard en A H. Ver meer; G.A.W. Bos en Y.J.M. van der Mee; G. Dreef en M. van Eek; L.F. Ga bel en E.M.C.C. van Schaik; H.D. v Gelderen en S.B.M. Ade Kuijper; A. Hesmerg en W. van Klaarbergen; G.J. Kranenburg en M.C. de Water; J.R. Mellema en M. Mojet; J. Noppe e Benabderrahmane; W.H. van Oosten en J. de Jong; C.M.P. Rozendaalen Ï.J, Kempees; H. van Rijssen en M.T. Moll; W.M. van der Steen en C.C.A. Kloek; J.P.M. Thyssen en T. van Hou ten; M. Vink en M.M. Mieloo; J.J. Wanninkhof en M.J. de Jager; C. Wol- ters en T.E. Keiler. Gehuwd: A.P. Smits en C.B. Lie Sam Foek. Overleden: G D. van der Henst(1908); J. de Graaf (1897), echtg. van T. Zitman; J.H. Ju (1895), gehuwd geweest met C.J. van der Wilk; J.C. van Westen (1924), echtg. van A.J. de Graaf; J.E. van Dorp (1921); L. Vrolyk (1980); G. A*,* iur«u "mm. D Oudshborn Maandag Stadhuis - cie algemene bestuurlijke aangelegenheden, 20 uur. Stadsgehoorzaal - VVD-bijeemkomst met Wiegel, 20 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshui- zerlaan, bejaardensoos Zuidwest, 14.30 Wassenaar - cie onderwijs, cultuur en recreatie, 19.30 uur. Leiderdorp - 20 uur gemeentecentrum, gemeenteraadsvergadering. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst v de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 22-29 feb. door Cen traal, Breestraat 74, tel: 120552. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer moge lijk is met het openbaar vervoer na apotheek te komen kan men, uitsluitend in spoedgevallen, van een taxi, tel: 122444, gebruik makën. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604, tel: ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - zondheidscentrum, Berkenkande, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur m; vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan tel: 4641. Warmond - Zr. T. Miedema-Dq Jongh, Kagerplein 307, tel: 02522-10542. Dierenartsen Voor de praktijk van Muurling/Roest/ Helder A. Helder, Hermelijnvlinder 36. tel: 146686. Voor de praktijk van Krol en Vestjens: Y. Krol, Pres, Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel: 153266. B.H. Boer, Boshuizerlaan 26, tel: 764058. NOORDWIJK/KATWIJK/WASSEN AAR - Vele duizenden auto mobilisten, fietsers en wandelaars hebben zondag onder een warm februarizonnetje een bezoek gebracht aan de kust. Dat massale bezoek aan het strand leidde op vele wegen tot kilome ters lange files. Op de boulevard in Noordwijk reed gistermiddag een onafgebroken rij van automobielen die dan weer. stilstaand en vervolgens zeer langzaam rijdend tussen de vele wandelaars manoeuvreerde. Ook op de invalswegen van de gemeenten Noordwijk, Katwijk en Wassenaai stonden gistermiddag lange files. De horecagelegenheden in de kustplaatsen hebben gisteren een goede boterham verdiend. De terrasjes waren geheel bezet en ook in veel zaken was nauwelijks meereen vrij plaatsje te vinden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoon Witte Singel 1 2311 BG Leiden Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-14494J. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement Kwartaalabonnement Per Post f 64,15 Jaarabonnement- 173 7C J aarabonnement Per Post f 245,10 Losse nummers f 0,65 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. De fraaie boerderij waar in de nabije toekomst waarschijnlijk een dierenpension in wordt gevestigd. LEIDERDORP - Aan de Achtho- vcnerweg in Leiderdorp kan een dierenpension komen, althans als de Leiderdorpse gemeente raad daarmee instemt. Burge meester en wethouders van deze gemeente gaan akkoord met het plan om in de boerderij een der gelijk pension onder te brengen. Zij verbinden daaraan wel de voorwaarde dat een terugkeer naar het huidige agrarische ge bruik mogelijk blijft. derbrengen van een dierenpen sion moet het bestemmingsplan zodanig worden gewijzigd dat deze nieuwe bedrijfsinvoering erin past. In dat bestemmings plan moet volgens B en W verder opgenomen worden dat de uit oefening van een detailhandel is verboden. De gemeenteraad komt op deze zaak terug in de vergadering van vanavond bij de behande ling van de bezwaren tussen het bestemmingsplan "Achthove- nerpolder".

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2