53 Nonchalance kost Rijnsburgse Boys weer n vol punt bij DETO RCL even onbestendig als weersomstandigheden Quick Boys op dood spoor: 1-2 Noordwijk van zege afgehouden Ter Leede ten onder bij DOSC Lisser Boys kan titel- aspiraties vergeten Spijkenisse 'dankbaar' naar 1-1 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT MAANDAG 25 FEBRUARI 1980 WADD1NXVEEN - Lisser Boys heeft in Wciddinxveen de as piraties die de ploeg voor de titel koestert niet kunnen waarmaken. Be Fair versloeg de als tweede geklasseerde Boys met 1-0 en klom door dit resultaat op naar een goede middenmootpositie In de eerste helft ontliepen de beide ploegen elkaar weinig in kracht. Be Fair was welis waar het meest in de aanval, maar de uitvallen van Lisser Boys waren zeker zo gevaar lijk. Vooral spits Gerard Nij- kamp trok in de Lisser aanval de aandacht. Hij had als be waker Kees de Knegt meege kregen die ondanks een rede lijke partij toch moest toe staan dat Nijkamp enkele ke ren in kansrijke positie kwam. Doelpunten werden echter in de eerste helft niet genoteerd. Ook al omdat bij Be Fair zo wel Kurt ais Jan van Rijn de nodige precisie aan hun scho ten onthielden. Kwam Lisser Boys er in de eerste helft nog aan te pas. in de tweede helft was dit niet het geval. Be Fair ontketende deze vijfenveertig minuten een voortdurend of fensief. dat evenwel zonder gevolgen dreigde te blijven. Telkens werd de bal hoog voor het Lisser doel gebracht, een speelwijze waar de lange mannen in de verdediging van Lisser Boys wel raad mee wisten. Beide partijen leken zich al met een puntendeling verzoend te hebben toen geheel onver wacht de beslissende treffer alsnog op het scorebord kwam. Wim Bron was de ge lukkige Be Fair-speler, die twee minuten voor het einde door zijn teamgenoten kon worden gefeliciteerd. Vooral gezien liet speelbeeld in de tweede helft was deze goal verdiend, in aanvallend op zicht namelijk bakte Lisser Boys er na de pauze weinig meer van. VRIEZENVEEN - Zeven minuten voor tijd leek Noordwijk alsnog twee punten te pakken in de las tige uitwedstrijd tegen DETü. Jan-Willem Bogers kwam van de rechterkant af, draaide knap naar binnen en knalde de bal uitste kend in de korte hoek. De DETO- spelcrs bogen al verslagen het hoofd toen de treffer op advies van de grensrechter werd gean nuleerd. Sjoerd Boot stond hin derlijk buitenspel en had voor de knal van Bogers een Vriezen- veense verdediger geduwd, zo luidde de mening van de grens rechter. Het bleef dus 0-0 in een meer spannende dan fraaie wed strijd. In de eerste helft had de thuisclub het beste van het spel. Noordwijk speelde bewust wat teruggetrok ken om in elk geval niet op ach terstand te komen. Toch kwamen er wat kansjes voor DETO. Aller eerst was het Freek Becker die een redelijke kans onbenut liet, terwijl even later Bennie Wiltfang nog net op het nippertje kon worden gestuit door de Noord- wijk-verdediging. Verder waren er in de eerste rondgang voor beide partijen eigenlijk geen ech te sconngsmogelijkheden. Na de pauze schakelden de Noord- wijkers over op een hoger tempo en qua veldspel kwamen de Vrie- zenveners er niet meer aan te pas. Het terugzakken van Jan-Willem Bogers van de rechstbuitenstek naar het middenveld stichtte veel verwarring bij DETO. Trainer Arend Steunenberg na afloop: "Ik moet toegeven dat we op de verschuiving van Bogers geen antwoord hadden. We waren daar verrast door en zodoende vielen er nogal wat gaten in onze verde diging waar Noodwijk niet van profiteerde. Een aantal mede spelers van Bogers wist een aan- taf kansen, dat ontstond na goed voorbereidend werk van hem niet op de juiste waarde te schat ten". Door dit gebrek aan slagvaardig heid in de Noordwijkse gelede ren leek één punt het maximaal haalbare uit deze uitwedstrijd tot vlak voor tijd Bogers raak knalde. Natuurlijk was het afkeuren van dit doelpunt stof voor veel dis cussies na afloop. Allereerst Noordwijk-trainer John Eelman: "Bij een normale gang van zaken had dat doelpunt ge woon geteld. Sjoerd Boot stond wel 20 meter van de plek waar Bogers inschoot. Dus een vreemd geval van hinderlijk buitenspel. Je kan misschien zeggen dat ons hier een punt is onthouden. Maar je moet met dergelijke dingen al tijd rekening houden. Pas na een hele competitie kan je bekijken of je er met zulke gevallen gun stig of slecht bent uitgesprongen. Maar we hadden deze wedstrijd gezien ons overwicht in de twee de helft moeten winnen." Tot slot Arend Steunenberg: "Ja, ik was er zelf ook door verrast dat die goal werd afgekeurd. Volgens mij gebeurde het om een dubieu ze reden. Ik hield zelfs al uit te leurstelling mijn handen voor mijn gezicht". DEN DOLDER - De kampioensaspiraties van Ter Leede zijn voorlopig weer in de ijskast verdwenen, nu de Sassenheimers met 1-0 ten onder gingen tegen DOSC. Ter Leede was in deze uitwedstrijd niet direct kansloos, maar liet zich door het sterke verdedigende werk en de uitge kookte counters van de thuisclub in de luren leggen. In de eerste helft was het een boeiende, gelijkopgaande strijd, waarbij Nico Rade voor Ter Leede een sterke rol op het middenveld vertolkte. Voor beide partijen bleef de hoeveelheid kansen echter beperkt. De beste mogelijkheid was in de 42ste minuut voor Rob Koudijs. Alleen voor Wim van Harskamp verschenen, faalde hij echter. Een tegenvaller voor Ter Leede was het uitvallen van Piet van der Heyden, die zijn kniebanden ernstig verrekte. Dries van Harskamp was zijn vervanger. Na de rust leek het met de bezoekers de goede kant op te gaan, want de ploeg van Henk Spaan nam het heft stevig in handen. DOSC werd hierdoor met de rug tegen de muur gedrukt. De gevaarlijke corners van Klaus Godé werden echter onvoldoende uitgebuit, terwijl schoten van Wim Kosters en Nico van der Fange strandden op sterk keeperswerk van Herman Huiskamp. Het doelpunt viel zoals zo vaak aan de andere zijde. In de 78ste minuut van de tweede helft leverde DOSC-speler Wim Verkerk een mislukte voorzet af. De bal belandde vervolgens ongeluk kig op de rug van Johan Verloop en stuiterde buiten bereik van Wim van Harskamp in het Ter Leede-doel (1-0). Er restten toen nog 12 minuten voor Ter Leede om wat terug te doen. Nico van der Fange was het dichtst bij een treffer. Zijn schitterende knal werd echter even fraai door doel man Huiskamp gekeerd. WERKENDAM - Een sombere mist be geleidde zaterdag het duel Kozakken- boys tegen RCL. Het leek op een teken van hogerhand, want beide teams zitten momenteel in de problemen. Bovendien paste het spelpeil zich geheel aan de weersomstandigheden aan. Kozakken- boys was tenslotte nog de minst onge lukkige in het sombere duel, want de thuisclub haalde met de 1-0 zege in elk geval twee kostbare punten binnen. RCL bleef met de kater achter; een on nodige nederlaag en door de hardnekki ge waslijst van blessures voorlopig geen vooruitzichten tot verbetering. De hoop van de Leiderdorpers was in Werkendam gevestigd op de verdedi ging. De laaste vijf wedstrijden was RCL immers niet meer tot scoren gekomen, terwijl "pinchhitter" Bennie Heemskerk de eerste tijd nog in de lappenmand zit. Omdat het in degradatiezorgen verke rende Kozakken-boys eerst nog de won den van de voorgaande duels wenste te likken was voorzichtigheid in de begin fase troef. Het meeste initiatief kwam daarbij nog van de thuisclub. Met lange ballen trachtte men de vleugelspelers aan het werk te zetten. De passes kwamen meestal wel goed aan, maar de Kozak ken-aanvallers strandden op het sterke centrale RCL duo Koos Haneveld-Da- vid Brandt. Toen duidelijk was dat deze opzet geen zoden aan de dijk zette, gooi den de Werkendammers het via af standsschoten (vooral afkomstig van midvoor De Haan) over een andere boeg. In de gevallen dat de bal niet over de lat scheerde, was Bram Brandt echter een' betrouwbare sluitpost. Mocht de defensie van de bezoekers solide in elkaar zitten, op het middenveld en in de aanval scoorde RCL een onvoldoen de. RCL probeerde wel enig vernuft in de aanvalsopzetten te leggen, maar de denkbeeldige combinaties kwamen nauwelijks uit de verf. Hier wreekte zich het gemis van de eveneens geblesseerde Jan van Duyn. Volgens trainer John Hu- guenin de man die het tempo kan rege len en weet op welk moment de beslis sende pass moet worden gegeven. Dick van der Bijl moest nu diens rol waarne men. Hoewel de hard werkende Van der Bijl niet onverdienstelijk speelde, werd toch duidelijk dat hij als diepgaande middenvelder meer tot zijn recht komt. Mede omdat Kozakken keeper Otten- vanger niet "klemvast" was, kregen de bezoekers in de eerste helft nog enkele kansjes, maar de juiste afmaker ontbrak. Gevaarlijkste actie was in de 32ste mi nuut een gekkerd schot van Hugo Min derhout, dit na één van de weinige ge slaagde Leiderdorpse combinaties. Na de thee leek RCL meer grip op het spel te krijgen, doch juist toen zorgden de gastheren voor een surprise. De op links verdwaalde rechtsbuiten Dick Damen zag in de 52ste minuut de als voorzet be doelde bal door een Leiderdorpse voet van richting worden veranderd. Doel man Bram Brandt werd door de ontsta ne fraaie curve volledig verrast en zag de bal over zijn hoofd in de linker doelhoek verdwijnen. Leo Leeggangers gaf met het hoofd nog een laatste tikje, maar het leder was op dat moment de doellijn al gepasseerd (1-0). Dolle vreugde bij de thuisclub en aan RCL de taak om wat terug te doen. De Leiderdorpers gingen steeds meer pressie uitoefenen, doch de hoeveelheid kansen bleef beperkt. Reeds vier minu ten na de Kozakken-treffer kreeg Pierre van Gerrterden de bal vrij voor de keeper aangespeeld. Hij schoot evenwel net naast. Dertien minuten voor tijd kopte Van Gemerden na een vrije trap van Hans Braat de bal goed in. Arie Ottevan- ger redde echter fraai. Veel verder kwam RCL niet, mede omdat Kozakken-boys na het doelpunt zicht baar van een last was bevrijd. De tegen stoten waren dan ook niet van gevaar ontbloot. Goed werk van Bram Brandt hield de schade echter tot 1-0 beperkt. Op trainer Huguenin rust de komende weken de zware last om bij de afwezig heid van drie belangrijke krachten (Fred Pleijter lijkt voor het gehele seizoen uit geschakeld) toch de broodnodige pun ten binnen te brengen. Immers in de ver te loert het degradatiespook. RUUD DOBBELAAR Pierre van Gemerden (r) - gemiste kans - RIJNSBURG - De periodiek bij Rijns burgse Boys de kop opstekende noncha lance vrat ook tegen Spijkenisse weer als roest in op de werkkracht. Met het op treden van zaterdagmiddag vervaardig den de bollenstreek-bewoners een blauwdruk van eerdere "onvoltooiden" in dit seizoen; andermaal kreeg een min der gekwalificeerde tegenstrever de ge legenheid tot weerwoord op het moment dat die allang leek afgepoeierd. Daar waar Spijkenise de 1-1 dan ook als pure winst beschouwde, kon de thuisclub zich buigen over de rekening van een feitelijk verloren competitiedag. Henk van der Zwan heeft de bal loepzuiver in de rechterbovenhoek gekopt en geeft Spijkenisse-goalie Hans Leijen het nakijken. George Jardez kan slechts toekijken. KATWIJK - Aandachtig toe schouwer bij het zaterdag eer- stcklasscducl Quick Boys - Bennckom was Joop Brand. Saillant detail: in het program mablad van Quick Boys werd melding gemaakt van het feit dat Brand vroegtijdig Go Ahead Eagles heeft verlaten en een vereniging in de omgeving van Haarlem zoekt. Brand keek wat verbaasd op toen hij met het programmablad werd geconfronteerd. "Nee, ik heb geen contact gehad met deze club. Ik kom om een hele andere reden naar deze wedstrijd. Wel ke? dat vertel ik je niet". De do cent aan het CIOS liet zich wel ontvallen dat hij binnenkort voor de tweede keer met Telstar om de tafel gaat zitten. "Het is duidelijk dat als ik kom er wel het een en ander gaat verande ren bij die club. Een voorwaarde voor mijn komst is dat de ge meente met geld over de brug komt". KATWIJK - Bennckom heeft Quick Boys voorlopig uit dro menland geholpen. Tot aan de winterstop leek de wens om in het jubileumjaar (60) kampioen te mogen worden in vervulling te gaan, maar nadat concurrent ACV het optimisme twee weken geleden behoorlijk had getem perd, heeft Bennckom door met 1-2 te winnen de Katwijkse droom praktisch laten ver vluchtigen. De realiteit leert nu dat de jonge ploeg van Arie Lagendijk de druk om te moeten winnen nog niet aan kan en Quick Boys aan vormverlies lijdt. Want na de nederlaag bij ACV werden de pupillen van Lagendijk geëli- meerd voor de bekerstrijd door een 'nietig' clubje als DOTO en viel afgelopen zaterdag het in de gevarenzone verkerende Bcn- nekom de beurt om Quick Boys de eerste thuisnederlaag van dit seizoen te bezorgen. De Gelderlanders moeten niet te veel waarde aan de overwinning hechten, want ook hun spel was niet van eerste klassc-haltc. Evenals de thuisclub hield de ploeg van ex-Wageningenspeler Ton van der Weerd er een spe lopvatting op na, die zeker geen herhaling waard is. Enige Ben- nekom-verdedigers hielden zich bijvoorbeeld staande onder het motto "Weg is weg", terwijl an deren een brevet van onvermo gen afleverden door het speel tuig steeds bij de tegenstander of doelverdediger in te leveren. Aan dat laatste deden de volgelin gen van Lagendijk in de eerste rondgang ook driftig mee. "Een kampioensploeg moet ook met de hersenen kunnen voetballen. En niet zo gejaagd als wij deden. Bij een 0-0 stand werden ge woon enkele basisprincipes overgeslagen", oordeelde de Quick Boys-coach na afloop. In die beginfase konden de beide sluitposten daardoor een opval lende rol vertolken. Hoewel Bennekom-doelman Gerard Drost meer zijn kwaliteiten moest tonen dan Theo Guyt, maakten beide keepers overu ren met het oprapen van terug speelballen en het plukken van mislukte voorzetten. In de 19ste minuut kreeg Henk van Zwan alle tijd om een vrije trap met de vereiste precisie in het Quick Boys-doclmond te plaat sen. Omdat zijn directe tegen stander Wim van der Plas in het muurtje stond en geen ander zijn positie overnam, kon de vrij staande linkerspits Alex van der Klift van dichtbij met zijn hoofd scoren, 0-1. Arie Lagendijk, die Quick Boys niet zal verlaten mits hij bij een club uit het betaalde voetbal kan werken, trachtte in de pauze de noodzakelijke rust binnen zijn team terug te brengen. Het afgenomen zelfvertrouwen na de teleurstellende resultaten van de afgelopen weken kwam weer enigszins terug door een goal van Arie Haasnoot. De voorstopper, die een pendel dienst onderhield tussen de laatste en voorste linie om ook daar zijn fysieke kracht in de strijd te werpen rondde een voorzet van Kuyt fraai af, waar na de 33-jarige Quick Boys- aanvoerder zijn spelvreugde nog eens onderstreepte met een zeldzame vreugdeuitbarsting. De vonk flikkerde in sportpark Nieuw-zuid vervolgens nog en kele keren op. Amateur-inter national Gerard Drost moest op al zijn talenten aanspraak ma ken toen Kees van Roo.ven hard uithaalde en later goed inkopte op een voorzet van Mart van der Plas. Aan de andere kant zorgde een organisatiefout er voor dat Guyt voor de tweede keer onno dig werd gepasseerd. Met een frommelgoal scoorde Henk van Zwan 1-2. Lagendijk wisselde vervolgens een verdediger (Van Tricht) vooreen aanvaller (Teun van der Plas), maar Bennekom was nog het dichtst bij een tref fer. Weifelen van Kuyt en Guyt leidde er toe dat Wim van Zwan alleen voor de Katwijkse sluit post kwam te staan. Omdat hij het vizier niet voldoende op scherp had staan en de bal op de paal belandde bleef Quick Boys een grotere nederlaag bespaard. HERMAN POOS "Tegen zo'n ploeg mag je de winst natuurlijk niet uit handen ge ven", analyseerde trainer Her man Wijnands naderhand te recht. "Spijkenisse had in die eerste helft al een paar goals ach ter de oren moeten hebben". Inderdaad leek de équipe van Jan van Baaren in die openingsfase rijp voor een pijnlijke afstraffing. De 'eilanders', bij wie smaakma kers als Harry Remmerswaal, Bram Neuteboom, Hans Groot en Ruud de Haan wegens blessures ontbraken, gingen toen te werk als een gezelschap oprechte ama teurs, dat de Rijnsburgers alle vrijheid liet hun aanvalswerk ge stalte te geven. Geen moment verliep bij Spijkenisse de om schakeling van aanval naar ver dediging en omgekeerd langs soepele banen; de groenwitte ka ravaan bewoog zich in die eerste dertig minuten voort als een slak die afremde in de bocht. Al na drie minuten legden de Rijnsburgers de zwakte van Spijkenisse bloot, toen Henk v.d. Zwan met een keiharde kopstoot een voorzet van Piet Haasnoot subliem naar 1-0 omboog. Het jachtseizoen leek voor RBB na die openingsgoal geopend, de Spijkenissers liepen als een leger opgejaagde hazen in eigen straf schopgebied te hoop. Henk v.d. Zwan (2x) en Ruud v.d. Voort maakten evenwel geen gebruik van de keur aan voordeeluanbie- dingen, die hen ten deel viel. Verslappingsprotest Het leek de Rijnsburgers weinig te deren, zichtbaar begon aan die zijde het idee post te vatten dat de genadestoot dan wel in een wat later stadium van het duel zou HOCKEY - De Nederlandse da- mesploeg heeft dit weekeinde in Breda het drielandentoernooi zaalhockey gewonnen. Neder land won twee wedstrijden tegen Wcst-Duitsland. Tegen Schot land zegevierde Oranje een keer en speelde een keer gelijk. worden uitgedeeld. En dat nu bleek een regelrechte misvatting. Want juist die waangedachte zet te het verslappingsproces in gang. De voordien gedegen aan valsopbouw stokte, de weg naar het Spijkenisse-doel werd niet langer volgens de leer van de lo gica gezocht. De voorbeelden van die stelling waren zaterdagmid dag tastbaar. Ruud van der Voort bijvoorbeeld schakelde zich her haaldelijk in als spelbepalende kracht, terwijl hij als diepgaande middenvelder zoveel meer waar de voor zijn ploeg vertegenwoor digt. En Martin Toet devalueerde zijn noeste arbeid tot volslagen nutteloos door te vaak als een ballende butler (Wijnands: "Hij komt inzicht te kort") het speel tuig bij zijn ploegmaten te bren gen, in plaats van de bal het werk te laten doen. De acties van Rijnsburgse Boys boetten daar door aan oorspronkelijkheid in. Gaandeweg groeide bij Spijke nisse dan ook het besef dat de thuisclub zaterdagmiddag al thans niet onverslaanbaar was. Zeker niet, nadat Gerrit van Eg- mond de bal na een half uur in cadeauverpakking had afgele verd bij Daan v.d. Meer, die prompt Kees Vlug in staat stelde de 1-1 te verzorgen. Spijkenissje, dat tevoren bijkans overspoeld was geraakt door de Rijnsburgse aanvalsgolven, greep die onverwachte gelijkma ker als een toegestoken hand aan. Nico Hokke gaf met een vrije schop tegen de lat aan, dat Spij kenisse een aanzienlijk part van de schroom had afgelegd, waarna goalie Hans Lcyen vervolgens zijn ploeg definitief op het droge trok. Bekwaam belette hij vlak voor rust een elfmeter-inzet van Anne Ouwersloot (strafschop toegekend omdat Bak Van der Voort had gevloerd) de doortocht naar het net. Zoals hij na rust ook op onnavolgbare manier een 30- meter knal van invaller Leo van Delft (voor Ouwersloot) buiten zijn poort wist te houden. Met die parade legde Leyen de thuisclub in feite al lam. Het bij Rijnsburg se Boys als roest werkende ge brek aan concentratie deed voor Spijkenisse de rest.. GERARD VAN PUTTEN Katwijk deelt met Die Haghe LEIDEN - Die Haghe en Katwijk hebben in Den Haag broederlijk het punt gedeeld. In deze pittige wedstrijd was de uitslag 0-0. De eerste helft waren beide teams aan elkaar gewaagd, waarbij Katwijk met hard werken enkele goede kansen wist te scheppen. In de 13e minuut zag Jan van de Plas zijn inzet gekeerd door de doelman, terwijl Wim Guyt 2 in de 27ste minuut dicht bij een tref fer was. In de tweede helft kwamen de Katwijkers wat meer onder druk te staan, waarbij Die Haghe via talrijke vrije trappen het nodige gevaar kon stichten. De tegensto ten van de gasten deden daar ech ter nauwelijks voor onder. Tot doelpunten leidde dit alles niet, al kogelde Wim Guyt 1 na een kwar tier wel tegen de onderkant van de lat. SIZO geraakt in steeds grotere de gradatiezorgen. Thuis werd met 2-4 verloren van EVC. De Hille- gommers lieten een matte indruk achter en keken met de rust al tegen een 0-2 achterstand aan. Doelpuntenmaker was tweemaal Henk Doets in resp. de 20ste en de 25ste minuut. Tien minuten na rust zorgde Jan Keyzers voor 1-2. De vreugde was echter van korte duur want 4 en 6 minuten later maakte Daan van Bazen er 1-4 van. Ed Doele- mans hield in de 70ste minuut de schade beperkt tot 2-4. Scheids rechter Van Beek was de beste man van het veld.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 16