mededelingen gemeentebestuur 1 leiden 25tm29febr.'8Ó ill leiden doorgang gestremd jui ijji! Commissie- vergaderingen v! Deelcommissie Personeelszaken. Maandag 25 februari a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Projektplan 1980 voor de personele sektor, Sollicitatie verpleegkundige mevrouw D. Craane. Wijziging van enkele rechtspositieregelingen Besluit mevrouw Van Dijk-in 't Veld. Brief heer Grootveld. Commissie Algemene en Bestuurlijke Aangele genheden. Maandag 25 februari a.s. om 20.00 uur in kamer 234 van het stadhuis. Agenda: Verzoek om vernietiging raadsbesluit nr. 235 van 1979 Wegsleepregeling. Procedure behandeling in de raad van drank- en ho- recaproblematiek. Voorprocedure gemeenschappelijke regelingen, Wijziging gemeenschappelijke regeling woonwa gencentrum. Krediet viering bevrijdingsdag 1980. Samenwerking met Indonesië. Commissie voor Financiën. Dinsdag 26 februari a.s. om 19.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien en verder: Wijziging van de gemeentebegroting voor de dienstjaren 1978 en 1979 en van de begrotingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1979. (overbrenging restant-kredieten) Wijziging van de gemeentebegroting en de begro tingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1979. (3e Algemene Begrotingswijziging van 1979). Verbouwing van het pand Hooigracht 79 t.b.v. het gebruik door de Stichting Vrouwenhuis Leiden. (Dit agendapunt zal gezamenlijk met de commissie voor Onderwijs, Sport enz. worden behandeld. Be handelingstijdstip: 19.30 uur) Huurovereenkomst pand Hooigracht 79. Verhuur Waaggebouw. Uitbreiding administratie personeel Endegeest. Aanschaf meubilair Stadhuis/Stadsbouwhuis. Financiële regeling in verband met verrekening ver goedingen van exploitatiekosten van de alarmcen trales Alphen aan den Rijn en Leiden. Commissie voor Economische Aangelegenhe den en Personeelszaken. Dinsdag 26 februari a.s. om 20.30 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Gesprek met de Stichting Leidse Binnenstad. Benoeming lid begeleidingscie openbare werken. Aankoop materieel R.H.W. Ter kennisneming: tijdelijke verplaatsing markt ont werp bestemmingsplan de Hallen.' Deelcommissie voor Schouwburgzaken. Donderdag 28 februari a.s. om 16.00 uur1 in de leeskamer van de Leidse Schouwburg. Agenda: Viering 275-jarig bestaan. •Repertoire 1980-1981. Wat verder ter tafel komt. Bestuurscommissie voor de scholen "De Duk dalf" en "De Loopplank". Donderdag 28 februari a.s. om 20.00 uur in het schoolgebouw, Regenboogpad 3. Agenda: Ingekomen en uitgegane stukken, schriftelijke me dedelingen. Mondelinge mededelingen. Aanwijzing contactpersoon personen) van de oudercommissius. Deelneming vanuit de bestuurscommissie aan de werkgroep integratie. Voorstel werkgroep ingebruikgeving lokaalruimten. •Voorstel werkgroep personeelsbeleid. Tussenrapport werkgroep klein onderhoud. •Voortgang werkgroep schoolwerkplan. Voortgang werkgroep lokalensituatie seizoen 1980/81. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Verkeers maatregelen Burgemeester en Wethouders van Leiden bren gen ter kennis van belanghebbenden dat zij voornemens zijn de hierna genoemde verkeers maatregelen vast te stellen: Pieterswijk tijdelijk, voor zolang de Nieuwstraat in verband met werkzaamheden niet kan worden gebruikt als markt terrein: geslotenverklaring van de Botermarkt voor alle ver keer behalve voetgangers in beide richtingen op za terdagen van 8.00 tot 18.00 uur; bedienend (vracht)verkeer mag de Botermarkt nog vanaf de Koornbrugsteeg op rijden tot 9.00 uur. De Camp instelling van eenrichtingverkeer voor alle verkeer be halve voetgangers, fietsers en bromfietsers op de Stille Rijn, in de richting van de Stille Mare, en op de Stille Mare, in de richting van de Lange Mare; intrekking van het parkeerverbod op de Stille Rijn, aan de waterzijde. Vreewijk aanleg van een voetgangersoversteekplaats op de Witte Singel, ten westen van de Vreewijkbrug. tijdelijk, voor de duur van de bouwwerkzaamheden aldaar: vaststelling van een verbod stil te staan op de Witte Singel, over een lengte van 50 meter aan de westzij de, tegenover de nieuwe brug naar het Doelenterrein. Herengracht/Zijlsingelgebied geslotenverklaring voor alle motorvoertuigen in beide richtingen van: - de oostelijke rijbaan van de Waardgracht, tus sen de Groenesteeg en de Oosterkerkstraat; - de westelijke rijbaan van de Waardgracht, tus sen het Huis-op-de-Waard en de Oosterkerk straat; - de Tweede Waardbrug; - de Groenesteeg, tussen de Waardgracht en de Oranjegracht; - de Nassaubrug; - de Groenesteeg, tussen de Langestraat en de Herengracht. Stationskwartier intrekking van het parkeerverbod op de Rijnsburger- singel. tussen de Stationsweg en het Schuttersveld, aan de zijde van de bebouwing. De Kooi aanwijzing als woonerf van het gedeelte van de Am bonstraat tussen de Driftstraat en de Sumatrastraat, en van het gedeelte van de Borneostraat tussen de Javastraat en het speelterrein (na de herinrichting), instelling van eenrichtingverkeer voor alle verkeer be halve voetgangers, fietsers en bromfietsers op de Ba- listraat, in de richting van de Timorstraat, en op de Soembastraat, in de richting van de Atjehstraat. Transvaal aanwijzing als laad- en loshaven van de aan de rech terzijde van de Reitzstraat (gezien vanaf de Morswegi gelegen parkeerstrook, over een lengte van 10 meter schuin tegenover de opslagplaats van "Bolletje"; de aanwijzing geldt van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur. Noorderkwartier aanwijzing als voorrangskruising van: - de kruising van het fietspad langs de zuidzijde van de Willem de Zwijgerlaan met de Marnixstraat; - de kruising van dat fietspad en de in het verlengde daarvan gelegeh ventweg met de ten oosten van de Marnixstraat gelegen doorsteek tussen de zuidelijke hoofdrijbaan van de Willem de Zwijgerlaan en die ventweg; een en ander met dien verstande dat voorrang moet worden verleend aan het (brom)fietsverkeer op het fietspad en de ventweg. tijdelijk, voor de duur van de renovatiewerkzaamhe den aldaar: afsluiting voor alle verkeer behalve voetgangers in beide richtingen van het gedeelte van de Marnixstraat tussen de Maresingel en de Anna van Saksenstraat. n.b.: (brom)fieisers worden omgeleid via de Molenstraat; bedienend verkeer is van de geslotenverklaring uitge zonderd, zowel aan de kant van de Maresingel als aan de kant van de Anna van Saksenstraat. Zodra de bij de bouwwerkzaamheden te gebruiken hijskraan niet meer nodig is en verdwijnt zal genoemd gedeelte van de Marnixstraat indien enigszins moge lijk weer worden opengesteld voor in elk geval fiet sers en bromfietsers. Professorenwijk instelling van eenrichtingverkeer voor alle verkeer be halve voetgangers, fietsers en bromfietsers op het gedeelte van de Buys Ballotstraat tussen de Van der Waalsstraat en de Van 't Hoffstraat, in de richting van de Van 't Hoffstraat. kruising Lammenschansweg/Zeemanlaan: Vooruitlopend op de reconstructie van deze kruising is enige maanden geleden een aantal verkeersmaatre gelen vastgesteld. In overleg met de bewoners en de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare wer ken en verkeer is het reconstructieplan inmiddels ge wijzigd, hetgeen intrekking van enkele van de even- bedoelde verkeersmaatregelen noodzakelijk maakt. Onder meer zijn uit het oorspronkelijk plan de doorsteken tussen de ventweg en de hoofdrijbaan van de Lammenschansweg, nabij de Zeemanlaan, geschrapt. De voor die doorsteken indertijd vastge stelde verkeersmaatregelen (o.a. voorrangsregeling doorsteken/ventweg/hoofdrijbaan) zijn daardoor overbodig geworden en moeten dan ook worden in getrokken. Vogelwijk instelling van eenrichtingverkeer voor alle verkeer be halve voetgangers, fietsers en bromfietsers op het gedeelte van de Nachtegaallaan, tussen de Merel- straat en de Rijnsburgerweg, in de richting van de Rijnsburgerweg. (modernisering van de huidige ver keersborden). Zuidwest aanwijzing als voorrangskruising van de kruising Bos- huizerkade/Boshuizerlaan/Telderskade met dien ver stande dat het verkeer op de Boshuizerlaan en het tussen de Boshuizerlaan en de Hoflaan gelegen ge deelte van de Telderskade moet stoppen voor en voorrang verlenen aan het verkeer op de Boshuizer- kade en het tussen de Boshuizerkade en de Churchill- laan gelegen gedeelte van de Telderskade. Merenwijk aanleg van een voetgangersoversteekplaats op: - de Zwartemeerlaan, ten noorden van de Passie bloem; - de Ketelmeerlaan, ten oosten van de kruising met de Zilverschoontuin/Arendshorst; - de Ketelmeerlaan, ten westen van de kruising met de Zilverschoontuin/Arendshorst, bij de aldaar ge legen bushavens. Voor de onder 3 genoemde oversteekplaats is er, voor wat betreft de situering ervan, keuze uit twee varianten: ofwel ter hoogte van beide bushavens of wel direct bij de kruising met de Zilverschoontuin/ Arendshorst. Voor zover nodig zullen de nu op bo vengenoemde wegen geldende ver keersmaatregelen worden aangepast. De op de voorgenomen verkeersmaatregelen betrek king hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorende korte toelichting, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op het bureau Voor lichting in het Stadhuis. Gedurende die periode bestaat de gelegenheid tot het indienen van schrifte lijke bezwaren tegen het vaststellen van de maatrege len. Belanghebbenden worden voorts in de gelegen heid gesteld te worden gehoord in de openbare ver gadering van de Verkeerscommissie, die zal worden gehouden op woensdag 12 maart aanstaande in de Raadzaal van het Stadhuis, aanvang 15.30 uur. Leiden, 22 februari 1980. Diversen - De Overdekte e.o. Op de plaats van de gesloopte "Overdekte" zullen ongeveer 20 woningen komen, vooral bestemd voor gezinnen (3, 4 en 5-kamers), en enkele 2-ka- merwoningen. Het vroegere Ketelhuis aan de Oude Vest (een monument) zal worden gerestaureerd. Het wordt van binnen zo verbouwd dat er na de restauratie acht 3-kamer en twee 2-kamer wonin gen zullen ontstaan. Naar verwachting zullen zowel bij het nieuwbouwgedeelte als bij de restauratie, de woningen voor het eind van 1981 gereed kunnen zijn. Wie wil er wonen en wie komen in aanmerking Mogelijke toekomstige bewoners voor de woningen op het terrein van "De Overdekte" kunnen zich nu al opgeven. Wanneer vaststaat wie de bewoners zul len zijn, kunnen zij nog meepraten over de indeling van de huizen en de inrichting van de omgeving. Voor de toekomstige bewoners zal er gekozen worden uit de volgende groepen: 1Mensen die door de renovatie of sloop in Maredorp moeten verhuizen. 2. Mensen elders uit de stad, die door de stadsver nieuwing moeten verhuizen. 3. Vroegere bewoners van Maredorp die een huur huis van een woningbouwvereniging of van de LWS achterlaten. 4. Bewoners in Maredorp die als langdurig woning zoekende staan ingeschreven, of een huurwoning achterlaten met een huur van minder dan f 540, Wie meer wil weten kan er over bellen met de gemeente, tel.: 76 92 41, toestel 348; kan een inlichtingenfolder halen bij de balie in de hal van het Stadhuis; kan naar de informatie-avond komen op donderdag 28 februari a.s. in het Volkshuis, Apothekersdijk 33, aanvang 20.00 uur. Vismarkt tijdelijk afgesloten Maandag a.s. is vanaf 8.00 tot ongeveer 12.30 uur de Vismarkt voor doorgaand verkeer afgesloten. Een hijskraan zal ter hoogte van de Kapelsteeg opge steld staan om een roetkap van het stadhuis-dak af te halen. Deze roetkap moet nodig een onderhoudsbeurt heb ben. waarna deze geschilderd en wel over enige tijd weer terug op z'n plaats gaat. Nieuwe huurwoningen in Maredorp De plannen Er zijn plannen voor de bouw van twee complexen huurwoningen in de wijk Maredorp. Het ene zal ver schijnen in het Mirakelsteeggebied (tussen de Oude Vest en d? Clarensteeg), het andere op de plaats van het vroegere zwembad "De Overdekte", aan de Haarlemmerstraat/hoek Maria Gijzensteeg. Over bei de bouwplannen is op 28 februari een informatie avond in het Volkshuis, Apothekersdijk 33. aan vang 20.00 uur. ledereen die belangstelling heeft, is van harte welkom. Wat voor woningen zijn het en wanneer komen ze er. In beide gevallen gaat het om woningwet huurwonin gen. Het zullen voornamelijk gezinswoningen worden met 3, 4 of 5 kamers en enkele 2-kamerwoningen. De juiste huren zijn nog niet bekend, maar die zullen, afhankelijk van de woninggrootte, in elk geval bene den de f 540,— per maand liggen. Mirakelsteeg. Hier bestaan plannen voor 20 30 woningen. Om dat de gemeente nog in overleg is over de aankoop van de grond is het nog onzeker wanneer met de bouw begonnen kan worden. Het is daarom nog niet mogelijk om u voor de ze woningen aan te melden. Douche gelegenheid Morssingel blijft voorlopig In verband met de sluiting van het badhuis in de Lin destraat, heeft het gemeentebestuur vorig jaar, bij wijze van proef besloten om de sportzaal aan de Morssingel als tijdelijk (vervangende) douche-gele genheid in gebruik te stellen. Tussentijds zou er bekeken worden of het bezoekers aantal redelijk te noemen was om er eventueel later mee door te gaan. Uit de cijfers is nu gebleken, dat er voldoende baders komen. Besloten is nu om deze douche-gelegenheid, voorlo pig draaiende te houden. De openingstijden zien er als volgt uit: Dinsdagavonden heren van 17.30 tot 18.45 uur dames van 19.00 tot 20.00 uur Zaterdagen dames van 12.00 tot 13.45 uur heren van 14.15 tot 16.00 uur Uitnodiging voor bedrijven en winkeliers in stads vernieuwingsgebieden In de komende maanden worden er in verschillende wijken verbeteringsplannen gemaakt, waar wellicht ook uw bedrijf, winkel of opslagruimte is gevestigd. Dat zijn de volgende wijken Academiewijk/ het gebied Levendaal-oost (het gebied dat begrensd wordt door Galgewater, Kort Rapenburg, Korevaarstraat, Zoeterwoudse en Witte Singel.) Pancras-west (het gebied dal begrensd wordt door. Oude Rijn, Nieuwe Rijn, Hoogstraat en Hooi gracht.) Verversbuurt (dat gebied begrenst. Heren- poortsbrug, Herensingel, Zijlpoortsbrug, Haven en Oude Herengracht.) In deze verbeteringsplannen wordt aangegeven, wel ke maatregelen er nodig zijn om het woon - werk en leefklimaat in de wijken te versterken. Met dergelijke verbeteringsplannen kan de gemeente via het rijk fi nanciële steun aanvragen voor de kosten van verbe teringen in eerder genoemde wijken. Dat gebeurt in het kader van de zogeheten "Interim Saldo Regeling". Later of gelijktijdig wordt er dan op basis van het verbeteringsplan een bestemmingsplan ge maakt, waarin gemeentelijke beleidsvoornemens juri disch worden vastgelegd. Het is daarom ook de ge woonte om belanghebbenden, groepen en personen bij de voorbereiding van de plannen aktief te betrek ken. Daarvoor wordt een projectgroep ingesteld, die bestaat uit ambtenaren, vertegenwoordigers van de welzijnsraad en mensen uit de wijk. Voor u als winkelier of bedrijf wordt er op de hierna te noemen datum een eerste oriënterende bijeenkomst georganiseerd waar van de kant van de gemeente een toelichting zal worden gegeven op het in voorberei ding zijnde .verbeteringsplan. Het is de bedoeling dat het bedrijfsleven ook vertegenwoordigers naar de projectgroep afvaardigen. Daarover kunnen afspra ken gemaakt worden. Voor de Verversbuurt is de bijeenkomst op maandag 25 februari van 19.00 tot 20.30 uur in het koffiehuis "Fortuna" op de Haven (hoek Zijlstraat). Voor de Academiewijk en Levendaal-west is de bijeenkomst op dinsdag 26 februari a.s. om 20.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Pancras-west kan terecht in het parlement. Nieuwe Rijn 52 en wel op woensdag 27 februari a.s. om 20.00 uur. Mocht u op de genoemde avonden niet kunnen ko men of dat u nog iets zou willen weten, dan kunt u het beste even de heer Keijser van de afd. Ekonomi- sche aangelegenheden en bedrijven bellen, telefoon 145344, tst. 335. Ontwerp bestemmingsplan "De Hallen" Vanaf maandag 25 februari 1980 is bij de balie van Buro Voorlichting (in de hal van het Stadhuis) het ontwerp bestemmingsplan "De Hallen" te koop voor f 3,50. Tevens is het plan te verkrijgen bij de balie van het Stadsbouwhuis aan de Langegracht 72. Ter inzage ligt het plan bij alle filialen van de openbare bibliotheek en in het informatiecentrum van Buro Voorlichting. Dit plan omvat de terreinen rondom de Groenoord- hallen, om precies te zijn: het gebied dat wordt be grensd door de Slaaghsloot, de Gooimeerlaan, de Willem de Zwijgerlaan, de Floris Versterlaan, de Ga- br-iël Metzustraat, de Haarlemmertrekvaart en de spoorbaan Den Haag-Amsterdam. Men verwacht 19 maart a.s. een informatie-avond te houden over dit plan in het "Clubhuis Groenoord", Musschenbroekstraat 25, aanvang 20.00 uur. De be woners uit deze buurt zijn allen van harte welkom op deze avond. Voorbereidingsbesluit Vliet- weg 7, "Oostvliet". De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat in het Stadsbouwhuis (Langegracht 72, kamer 213) voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de Ge meenteraad van 18 februari 1980, waarbij wordt ver klaard, dat een herziening van het geldende bestem mingsplan Vrouwenweg-Vlietweg wordt voorbereid voor het perceel Vlietweg 7, dat nader is aangegeven op de bij dit besluit behorende tekening no. 61 ST 7948. Het voorbereidingsbesluit werd genomen om toepas sing te kunnen geven aan artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van de rundveestal op dit-per ceel. Voorts zal met ingang van 25 februari 1980 geduren de twee vyeken in kamer 108 van het Stadsbouwhuis het bouwplan voor de verlenging van de stal ter inza ge liggen. Tijdens deze periode kunnen schriftelijk be zwaren worden ingediend bij Burgemeester en Wet houders tegen dit bouwplan. Het genoemde voorbe reidingsbesluit zal gedurende deze weken tevens in kamer 108 ter inzage liggen. Uitwerking bestemmingsplan de Kooi. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat in kamer 213 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, in de renovatiewinkel voor de Kooi, Javastraat 2 en het Dienstencentrum voor de Kooi, Driftstraat 49a, voor een ieder met ingang van 25 februari 1980 gedu rende een maand ter inzage liggen het ontwerp-uit- werkingsplan Timorstraat, hoek Sumatrastraat en een bouwplan voor 22 woningen langs de Ti morstraat. Het uitwerkingsgebied werd als zodanig opgenomen in het op 28 augustus 1978 door de Raad vastgestelde en op 16 oktober 1979 goedgekeurde bestemmingsplan Leiden de Kooi. Het uitwerkingsplan is noodzakelijk ten behoeve van de realisering van de in artikel 6 van het bestem mingsplan genoemde woondoeleinden. Het betreft de bouw van 22 woningen, t.w. 4 eengezinswonin gen, 12 duplexwoningen en 6 gestapelde driekamer woningen. De verlening van de vergunning voor dit bouwplan is niet mogelijk, dan nadat het College van Gedepu teerde Staten hiervoor op grond van het bepaalde in artikel 50 lid 8 van de Woningwet een verklaring van geen bezwaar heeft afgegeven. Deze verklaring kunnen Burgemeester en Wethou ders evenwel pas aanvragen, nadat belanghebben den in de gelegenheid zijn gesteld tegen het ontwerp- uitwerkingsplan en het hierop gebaseerde bouwplan, bezwaren in te dienen. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen deze bezwaren worden ingediend bij het College van Burgemeester en Wethouders. De procedure welke thans wordt gevolgd, is opgenomen in artikel 23 van de voorschriften behorende bij het bestemmingsplan Leiden de Kooi. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 en 27 maandag 25 februari Wijk 24 en 28 en 32 woensdag 27 februari Wijk 33 donderdag 28 februari Wijk 30 en 31 vrijdag 29 februari

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 20